Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Stauffenberg válasza Trailblazer (#44000) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én ezt már sok éve megtanultam. A hőskorban még könnyű volt téglázni egy telefont, de ez is hamar elmúlt. Még ilyen Android 2.2 környékén jártunk, mikor már elég kakaóbiztosak lettek a telefonok. Talán a leggyakrabban flashelt telefonom egy Motorola Defy volt (2-3 hetente raktam fel valami újat, mert szerettem kísérletezni) és azt is bootloopoltattam párszor, de parázni nem kellett miatta. :)

Mondjuk egy G4 tulajt leverhet a víz egy nem hardveres bootlooptól amíg meg nem győződik róla, hogy vissza tud flashelni egy ROM-ot. :D

(#44002) Trailblazer válasza Stauffenberg (#44001) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én sem ma kezdtem. 2011 óta droidozok, onnantól használok recovery-t is. De ennyire para sose volt, mint a G4-nél, pont ahogy mondod. A kevés gomb, illetve általuk a TWRP fura előhívása is okozott néhány kellemetlen percet, amíg be nem gyakoroltam a pontos metódust.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44003) FerNandor


FerNandor
őstag

Nekem az volt a baj, hogy a program szarakodott a laptopon valamiért... De mindegy. Így most felraktam a 20G-t. Csak éjszakás előtt ez a b@szakadás nem hiányzott..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44004) outdoor válasza outdoor (#43996) üzenetére


outdoor
aktív tag

Ha az elégtelen forrasztás (melyik, hol?) okozza a fórumot is loopba csomagoló bootloopotokat, miért nem forrasztjátok meg? Utólag is segít vagy csak előtte?

A proper digital assistant could be my best friend

(#44005) brd válasza outdoor (#44004) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom azért, mert ez nem az az otthon, a konyhaasztalon javítható csíkszélesség, speciális felszerelés szükséges hozzá. ;) Ill. gondolom egy többszáz lábú IC sok-sok lábának forrasztása enged el ilyenkor egyszerre.

The only real valuable thing is intuition.

(#44006) Dluinet válasza outdoor (#44004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

még a szervizben sem javítják, hanem cserélik az alaplapot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44007) csaba1203 válasza outdoor (#43996) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha hívnak én csak felemelem a fülemhez és már beszélhetek is :D :DD

(#44008) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok!

Megjött ma a két hete leadott G4-em a Telemaxtól. Le a kalappal előttük. Új kijelző, új alaplap (2017. 08. havi), új töltő és kábel, új headset. Hab a tortán, hogy Telekomosként ment, független alaplappal jött vissza. Van egy új telefonom.

(#44009) Stauffenberg válasza outdoor (#44004) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jelölj meg öt különbséget egy BGA gép és egy otthoni forrasztópáka között:

Ez nem a barkács szakkör, már egy márkaszerviz sem foglalkozik vele, mert BGA-val szórakozni (hiba felderítése, diagnosztika, kijavítás, tesztelés, dokumentáció) drágább munkaóra ráfordításban, mint kicserélni az egész alaplapot.

Öcsém laptop szervizben dolgozik, van ilyen gépük, de be sem kapcsolták már régóta, nem vállalnak BGA hibás gépet. A vevő nem tud annyit fizetni, hogy megérje elvállalni a munkát, inkább elküldik erre specializált szervizbe, de ott sem nagyon áll meg a számla 15-20 ezer alatt minőségi munka esetén (és borzasztó sok a kontár idióta). Ez nem egy kenyérpirító, hogy a felszakadt forrasztásra odacsöppentesz egy kis ónt aztán el van intézve.

(#44010) dewill79 válasza Stauffenberg (#44009) üzenetére


dewill79
tag

Már csak egy 3D röntgengép hiányzik a sorból és vizsgálni is lehet az elkészült javítást! :U :DD

(#44011) save válasza Stauffenberg (#44009) üzenetére


save
tag

Szerintem ez két, pontosan ugyanolyan páka, csak az alsót feleslegesen túlbonyolították.

(#44012) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Végigolvastam minden hozzászólást, amiben szerepelt a "nougat" kifejezés.
A kérdéseim felétek a következők:
- Ha (HA, és már ha jól értelmeztem az információkat) megindul az OTA frissítés, akkor én, mint H818P tulajdonos, később kapom meg, vagy ugyanakkor, vagy esetlegesen egyáltalán nem?
- Amennyiben a fórumon linkelt official (béta?) N-t rakom fel, onnantól bukom a további (gondolom sosenem lesz semmi utána :) ) OTA frissítéseket?

A napomba elkezdett indokolatlanul gyorsan merülni a telefonom, éjjel, ~7 óra alatt úgy 25%-ot merül, ami kissé ijesztő, így arra gondoltam, legyalulom a telefont, de ha már elképesztően, de rettenetesen süvít felénk az új Android verzió (ami nemsokára már a régi lesz), akkor várnék vele.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#44013) Stauffenberg válasza jolti05 (#44012) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pontosan akkor tudod felrakni OTA-n vagy flasheléssel a Nougat-ot, mikor kijön H818P-re. Ezt nem tudjuk mikor lesz, még a nemzetközi alapmodellre (H815) sem tudjuk mikor jön. A H815-re való ROM-ot nem tudod felrakni H818P-re, így mindenképpen meg kell várnod a saját készülékedhez valót. Eddig egyetlen official Nougat ROM van, ami a koreai F500 variánshoz való, ezt módosították úgy egyesek, hogy más verzióra is felmenjen. Stabilitásról vagy támogatott frekvenciák elvesztéséről nincs infóm, én nem javaslom a kísérletezést vele.

Frissíteni három módon lehet:

1.) OTA: Ezt már bizonyára jól ismered, telefon magától letölti, telepíti, kész.

2.) LG Bridge: Működésében ugyanaz, mint az OTA, csak ilyenkor PC-ről másolja fel a telepítőfájlokat, telepítés a telefonon zajlik.

3.) Flashelés: Na ez az ami az átlag user elől elzárt megoldás, ilyenkor a flashelés PC-ről történik a megfelelő fájlok betallózásával. Nem biztos, hogy a későbbi OTA frissítéseket ezzel bukod, de nem tudom van-e itt olyan aki ezt tesztelte. Bár ezen ne görcsölj, gyakorlatilag nullához közelít az esélye, hogy a Nougat után még kapunk valamit (ha egyáltalán a Nougat megérkezik és nem veszik el valahol). Ha mégis, azt ugyanúgy tudod majd flashelni.

(#44014) Technoman


Technoman
őstag

Srácok!

A megvásárlás pillanata óta, a telefonomon egy üvegfólia van (Nillkin H+), ami sajnos az évek alatt túrázás során két helyen is -jobb felső és alsó sarkán- elrepedt/eltört. Bár ez nem befolyásolja a kijelző olvashatóságát, de mivel most kezdődik a túraszezon, feltenném a kérdést: szerintetek érdemes kicserélni egy hibátlan újra?
Nem szeretném, ha a hegyen, egy véletlen leejtés során, a repedések miatt, tönkremenne a kijelzőm.

thx

(#44015) joekajoeka válasza Stauffenberg (#44013) üzenetére


joekajoeka
tag

Nem hinnem hogy csak bizonyos regiora adnak ki a Nougat frissitest, az eleg gaz lenne.
Ilyenrol ti meg hallottatok hogy egy nagy frissites csak bizonyos regiora jon ki?

(#44016) Stauffenberg válasza joekajoeka (#44015) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Koreában kijött már júliusban, azóta semmi mozgolódás a többi verzió/régió esetén, még egy kósza early rollout sem. Emlékeztetőül: Most fordulunk rá az októberre.

(#44014) Technoman: Repedés esetén érdemes cserélni, valamennyit biztosan véd még, de gondolj bele: Ha úgy ejted a telefont, hogy a repedt sarok környékére esik, akkor már nem számíthatsz olyan fokú védelemre, mint egy hibátlan üveg esetén. Ebayről rendelj be egy újat, nem nagy tétel a védelemért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#44017) Technoman válasza Stauffenberg (#44016) üzenetére


Technoman
őstag

Thx :)

(#44018) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Ki milyen minőségi akkumulátort ajánlana a készülékhez? A gyári jó, ha egy napot ki tud bírni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#44019) csaba1203 válasza KubanitoS (#44018) üzenetére


csaba1203
addikt

Powerbank inkább,mint a kétes eredetű nagy teljesítményt ígérő utángyártott vackok.
Ebben a kategóriában és felbontásban intenzív használat mellett ez az üzemidő átlagos ha megnézed.
1-2 óra plusz van az idei flagship telefonokban a G4-hez képest.

(#44020) Laraxior válasza KubanitoS (#44018) üzenetére


Laraxior
titán

Dupla akkut. Kicsit vastagabb és nehezebb lesz a telefon, de el vagy vele két napig. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44021) Reinkz


Reinkz
senior tag

Barna bőr hátlap most mennyiért megy?
régen volt speedshop-ban 5000ért de már egyáltalán nem látok a neten.

(#44022) gjoco1 válasza Reinkz (#44021) üzenetére


gjoco1
addikt

Én csak ezt] találtam.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#44023) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv. Honnan tudom megállapítani, hogy jó-e az akku? Vettem egy gyári újat, 2016.11 havi. Battery calibrationnal nézve 4353mV a max, amire felmegy. Most fogom lehúzni a 2. töltésről. Mit kéne teljesítenie számokban?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#44024) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!
Voltam a Váci úti szervízben egy kijelző + main board cserén, és az új kijelző pixel elrendezése vagy valami egyéb része nagyon gagyi lett. Közelről látszanak a halvány sorok ahogy el van rendezve. Lehet ez az érintés digitalizáló, de tuti hogy a régi kijelzőn ez nem látszott... Nálatok is ilyen gagyi lett? Nem lehet ezt megcsináltatni normálisra?
Mintha egy fólián keresztül nézném a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#44025) GEIL válasza q2w3 (#44024) üzenetére


GEIL
addikt

Más fajta a kijelzőpanel....sajnos ez ilyen..... :((( :(( :( :Y :W

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#44026) q2w3 válasza GEIL (#44025) üzenetére


q2w3
senior tag

Hát ez elég nagy gáz.. Minek a Quantum HD kijelző ha ennél a felépítésnél még egy huawei fullhd kijelző is sokkal jobban néz ki..

(#44027) csaba1203 válasza q2w3 (#44026) üzenetére


csaba1203
addikt

Az az LG gyári kijelzője,mint ami még az én telefonomban is benne van.
A garanciában cseréltekben már JDI panelt raknak,ami köszönő viszonyban sincs vele.

(#44028) q2w3 válasza csaba1203 (#44027) üzenetére


q2w3
senior tag

Na de a garanciális javításnak nem az a lényege hogy az eredeti állapotot kapom vissza amiért fizettem 150.000et? És az én telefonom dobozán rajta van, hogy quantum hd kijelző akkor annak kéne benne lennie. Nem így van?

(#44029) csaba1203 válasza q2w3 (#44028) üzenetére


csaba1203
addikt

De igazad van csak az a gond,hogy állítólag a gyári az beég a JDI pedig nem.
Fene se tudja nekem még minden gyári rajta és 2.5 éves a telefonom.

(#44030) zetecR válasza Technoman (#44014) üzenetére


zetecR
addikt

Több mint egy éve mindenféle védelem nélkül használom a telót és még mikrokarcok is alig látszanak rajta.

(#44031) Mentolka


Mentolka
senior tag

Mi az a "quantum HD"?

(#44032) Stauffenberg válasza q2w3 (#44028) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valószínűleg a digitizer rácsot látod. Attól még a kijelző ugyanúgy QHD felbontású.

A felvétésed pedig jogos. A javítás célja a szerződéskötéskor (vásárláskor) fennálló állapot visszaállítása. Elsődlegesen ugyanolyan alkatrészek felhasználásával, ha pedig más alkatrésszel pótolják, akkor azoknak minőségileg legalább ugyanolyannak kell lenniük.

Én is ezért megyek vissza a jövő héten. Pár hete volt az én nagy bootloop javításom, meg kijelző cserém és több dologgal elégedetlen vagyok.

(#44033) Laraxior válasza zetecR (#44030) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, volt itt már ilyen ember, aki megesküdött arra hogy az ő telefonja sosem fog meghalni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44034) q2w3 válasza Stauffenberg (#44032) üzenetére


q2w3
senior tag

Kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye. Kérlek írd majd meg, hogy mi volt, mert akkor én sem hagynám annyiban.

(#44031) Mentolka :
Ez a neve a kijelzőnek amivel hirdeti az LG a G4-et. Mindenhol ezt nyomatták. De ezek a JDI panelek nem azt adják vissza....

[ Szerkesztve ]

(#44035) Technoman válasza zetecR (#44030) üzenetére


Technoman
őstag

Örülök neki, de te biztos nem szoktad a hétvégedet kicsit aktívabban élni (pld túrázással), ahol a teló jobban ki van téve, egy esetleges sérülésnek.

(#44036) jimmedly válasza q2w3 (#44034) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem gyárilag is JDI volt benne.

(#44037) Stauffenberg válasza jimmedly (#44036) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mikori gyártás? Nem kizárt, hogy egy idő után teljesen átálltak, de azért a 2015-ös gyártásúak még inkább LGD-vel érkeztek. De nem is olyan rég írta valaki, hogy szervizben volt és ő meg pont LGD-t kapott mikor kijelzőt cseréltek.

(#44038) MittuDomain_ válasza Stauffenberg (#44037) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az enyém 601, gyárilag JDI.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#44039) Reinkz válasza Stauffenberg (#44037) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nekem is gyarilag JDI volt benne 511.

(#44040) jimmedly válasza Stauffenberg (#44037) üzenetére


jimmedly
senior tag

2015 decemberi gyártás.

(#44041) zetecR válasza Technoman (#44035) üzenetére


zetecR
addikt

Van, hogy emelőkosaras autón dolgozok, vagy hogy autót bütykölök, futni járok vele, stb.
Ésszerű keretek között vigyázok rá, de semmi para. (Nem rakom kulcs és apró mellé, stb)
Tokot sem használok, csak a bőr hátlap. Egyszer tettem fel rá a műanyag hátlapot, rögtön ki is csúszott a kezemből. :D Úgyhogy vissza is ment a bőr, azzal a legjobb a fogása számomra.

(#44042) snorbi82


snorbi82
senior tag

Sziasztok! Volt egy H815ös készülékem ami meghalt. Sikerült egy H815T alaplahoz jutnom. Egy probléma van vele, hogy a hátsó kamera nem működik. Ez a két alaplap különbség miatt lehet, vagy esetleg a kamera is tönkre ment?
Vagy esetleg, a H815T-re a sima H815ös rom felmehet? Köszi

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#44043) ilyenezalaci válasza Stauffenberg (#44037) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Az enyém a héten jött vissza a Telemaxtól, 512 lgd volt, alaplap csere után 708 és új lgd kijelzőt kapott.

(#44044) GEIL


GEIL
addikt

2016 márciusban vettem telenortól....H815-ös G4.....602-es és lgd panellal szerelték....a duplakopp random jó/nemjó és az akksi merülés a 2 gondom vele...amugy egyenlőre pöpec..... :K :R :K

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#44045) berbatov2


berbatov2
senior tag

Quantum hd hatalmas!!!

(#44046) sajby válasza GEIL (#44044) üzenetére


sajby
senior tag

Kijelző csere megoldja :D
Nekem is ez volt az eddigi egyetlen baja.(2016 májusi)

[ Szerkesztve ]

(#44047) sajby válasza Stauffenberg (#44037) üzenetére


sajby
senior tag

Igen.JDI volt gyárilag.(2016 május)
Kb 3 hete cserélték.LGD-re.

(#44048) zsoltip válasza ilyenezalaci (#44008) üzenetére


zsoltip
őstag

Új headset? Ne vigyél szét. :Y
Nekem azt nem cserélték a Váci útiban. :)

(#44049) zsoltip válasza sajby (#44047) üzenetére


zsoltip
őstag

App.telepítés nélkül valamilyen hidden menüben meg tudom nézni a kijelzőm típusát és egyéb HW adatokat? A *#546368#*MODELNUMBER# menüben nem találom.

(#44050) outdoor válasza Technoman (#44035) üzenetére


outdoor
aktív tag

Az itthoni Nillkint drágának találtam. Interneten 1 dollár a 9H+ védelem.

Tegnap nézegettem az üzletben az üvegeket.
A 9H+ 0,33mm vastag,
a 9H csak 0,25mm.
Igazából a 3H is 0,25mm. Keményebbnek találtam.
A 6H is megállotta a helyét.
A 9H véletlenül eltört a kezemben a polcon lapozgatva. Hm.

zsoltip, a lento kódodra ennyit le: Visszautasítva.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.