Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Quqesz válasza killzone1987 (#19496) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lg oldalra felmész,telót kikeresed, terméktámogatás, itt megkeresed az usb illesztőszoftvert, telepíted

swagger
A telefon is a telenortól van?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19502) DokiBaxxi válasza DonMaster (#19500) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Először Bridge-el frissítettem, 5.1-ről :F

(#19501) Quqesz
Nem a telenortól van. Lecsekkoltam, hogy független-e, a teszt szerint igen (hálózatzárba való belépésnél nem kért PIN-kódot, mondjuk nem is engedett be (This phone is permanently locked and can not be unlocked))

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#19503) Quqesz válasza DokiBaxxi (#19502) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tmobilos boot animáció nincsen bekapcsoláskor? Mert az a tippem, hogy tmobilos rom van rajta,de a sim zár ki van kapcsolva(v be sem volt). Nekem ilyen vodásban, bár ott nincsen hibaüzi. Amúgy ez a hibaüzenet nem fog gondot okozni a telódon.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19504) killzone1987 válasza Quqesz (#19501) üzenetére


killzone1987
senior tag

már megtörtént,és a legújabb van felrakva.2015.05.12 a legfrissebb,amit leszedett onnan...

(#19505) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Közszolg:

Most jött Spotify update, már 6.0 Marshamallow esetében is támogatott az SD kártyára letöltés.

Volt erre többször is panaszkodás a topikban.

(#19506) Quqesz válasza killzone1987 (#19504) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A 4.0.4-es a legújabb. Amikor én felraktam ezt ugyan erre a winre,akkor mikor rádugtam csak többszöri próbalkozásra tudta telepíteni az eszköz illesztőszoftvert és írta ki a G4-et mint meghajtót. Vmi nem teljesen kerek. Én a helyedben leszednék mindent,ki be kapcs a gépet,driver fel újra és aztán csatlakoztatni az eszközt. Én is szívtam vele egy hete. Amíg nem írja ki a G4 meghajtót nem fog működni az mtp.....
Ja mégvalami! Ha rádugod a telót a gépre,akkor a telefonon az usb csatlakozást mindég engedélyezni kell(hangjelzés után)!! Anélkül nem tud a gép a telefonhoz hozzáférni!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19507) DokiBaxxi válasza Quqesz (#19503) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nincs t-mobilos animáció se. Ha mondjuk Telekom függő a telefon és Telenoros SIM van benne akkor milyen korlátozás van? Nem tudok fogadni/indítani hívásokat? Mert akkor megnézem, hogy azt tudok-e, ha igen akkor tuti független.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#19508) Quqesz válasza DokiBaxxi (#19507) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nein. A rom és a sim függőség két dolog! Nem zárja ki egymást,tehát telefonálni tudsz! Ez a hiba olyan telóknál jött ki,akik tmobilosak voltak és független romot raktak fel, de semmilyen hiba nem jelentkezett az általános napi használatban!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19509) DokiBaxxi válasza Quqesz (#19508) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Jó, de most a telefon kártyafüggetlenségét szeretném biztosra leellenőrizni. Tehát ugye ha PIN-t kér a hálózatzárba való belépéskor, akkor nem kártyafüggetlen. De, ha nem kér PIN-t, akkor annak kell történnie, mint nálam ( vagyis nem enged be )?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#19510) killzone1987 válasza Quqesz (#19506) üzenetére


killzone1987
senior tag

Ismétlem DOWNLOAD módban nem akarja telepíteni az mtp-t,alapban,amikor a teló is be van kapcsolva,akkor normálisan felismeri G4 meghajtónak a telót.
De az MTP MÓD nem akar feltelepülni,és nálam is a 4.0.4 van fent...

(#19511) Sanya válasza Stauffenberg (#19505) üzenetére


Sanya
nagyúr

Sőt, ha van usa vagy uk címed, és most előfizetsz prémium 3 hónapra úgy, hogy előtte nem volt, akkor kapsz egy chromecastot.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19512) Sanya válasza Aryon87 (#19493) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha kevesebb off topikot tolnál... Egyébként keresd ki privát üzeneteid közül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19513) toto0569 válasza killzone1987 (#19496) üzenetére


toto0569
addikt

Én minden alkalommal az összefoglalóban leírtakat használom és jó.
1. LG driver

2. LG UP
2/1---Először klikk : LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23 ,

2/2---LGUP_Install_Ver_1_14_3 installer-re.

Gép restart és csak ezek után dugom a telót a gépre és várok amíg felismeri rendesen.

Telón az USB hibakeresést kapcsold be.

(#19514) zack válasza killzone1987 (#19496) üzenetére


zack
nagyúr

USB csatlakozásnál a telefont átraktad MTP-be?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19515) zezoka válasza ToMmY_hun (#19462) üzenetére


zezoka
őstag

Helló! Jó kis leírás! Esetleg egy full gyári állapotra visszaállítást factory image-el is le tudnál írni?

(#19516) Stauffenberg válasza DokiBaxxi (#19509) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A PIN kód bekérése egy dolog, de ha a készülék hálózatfüggő és másik szolgáltató kártyáját teszed bele, akkor egyszerűen nem fog hálózathoz csatlakozni, de ki is írhatja, hogy "érvénytelen SIM" (vagy valami ehhez hasonló hibaüzenetet).

(#19517) ToMmY_hun válasza zezoka (#19515) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Szia! Nem terveztem, de ha lenne rá igény akkor igen. :) A héten még ki szeretném egészíteni a leírást pár hasznos tippel, amivel ki lehet hozni a maximumot a telefonból CM alatt.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#19518) Trolee válasza v2_rider (#19488) üzenetére


Trolee
aktív tag

Köszi.
És hol tudom kalibrálni? Nem találom. :)

(#19519) Vica0712


Vica0712
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy járt e már valaki úgy, mint én.
Tegnap vettem észre, (V20d-n ) hogy a Messenger üzeneteket nem jelzi a telefon, sem hangjelzéssel , sem LED-del. Újraindítás után teljesen helyrejött, viszont a smart notice-on ez az üzenet volt: Üdvözöljük stb...... Egyszerűen nem akart működni. Akku ki és be, de utána sem javult . Muszáj volt gyári visszaállítást csinálni ahhoz, hogy újra működjön, de még teszt alatt áll. :F

(#19520) #18001664 válasza zombinyul (#19495) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nagyon szívesen...nem kevés időmbe telt mire rájöttem a megoldásra, külföldi fórumokon se nagyon láttam infót róla!

(#19521) haarmaan válasza 19_OsY_81 (#19456) üzenetére


haarmaan
tag

Xperia Z5 Compactról váltottam LG G5-re, és nagyon nem bántam meg. A nyilvánvaló előnyökön túl (nagyobb képernyő, több memória, cserélhető akku, cserélhető hátlap, stb.) számos dolog van, amiben jobb szerintem, mint a Sony Xperia sorozata.

G5 előnye Z5 Compacthoz képest:
- Jobb akku idő
- a WiFi jel erősebb stabilabb, olyan helyen is talált használható jelet ahol a Z5 Compact már nem
- GPS vevő sokkal hamarabb talál jelet
- gyári fényképező app könnyebben átlátható használható
- jobb kijelző, erősebb fényerő
- sokkal jobb, testreszabható, használhatóbb, felhasználói felület, rengeteg beállítási lehetőséggel
- sokkal jobb fényképező, sokkal szebb fényképeket készít mint a Z5C

Sony Xperia Z5 Compact előnyei a G4-hez képest:

- Vízálló (bár mint tudjuk ez csak részben igaz) a Sony nem ajánlja, hogy vízbe tegyük a készüléket, inkább csak cseppálló.

- Erősebb processzor, melegszik is mint az állat, ha túlmelegszik, akkor visszaveszi a teljesítményt, sőt akár ki is kapcsolhat. Okos döntés volt, hogy a G4-be nem ezt a processzort tették. Ebből még nyáron rengeteg probléma lesz. Böngészés alatt, újraindításnál, és videózásnál, már most annyira melegszik a készülék hogy rendesen ijesztő.

- Ujjlenyomat olvasó, tényleg hasznos és nagyon szépen flottul működik

- Szebb videofelvételeket készít mint a G4, ebben mindig nagyon jó volt a Sony, de sajnos nagyon melegszik.

- Fényképnél több megapixel, ami nem biztos, hogy előny. Egyébként katasztrófa hogy a Z5C milyen fotókat készít. Valószínűleg szoftveresen le van butítva a készülék, hogy házon belül ne legyen konkurencia a Z5-nek és a Z5 prémiumnak. Ha beleolvasol a Z5C topikba mindenki panaszkodik a fényképek minőségére.

Egyébként itt egy jó videó ami nagyon jól bemutatja hogy menyire jó és sokoldalú a G4:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19522) zezoka válasza ToMmY_hun (#19517) üzenetére


zezoka
őstag

Csak a személyes véleményem, és jelenleg igényem sincs rá, de ROMolni csak úgy álltam eddig neki mindig, ha tudtam, h van (és hogy hogyan van) visszaút gyári állapotra (pl eladás, stb). Úgyh részemről nem sürgős, csak érdekelt! :) Egyhamar nem tervezek romcserét (amíg kap frisssítéseket)!

[ Szerkesztve ]

(#19524) toto0569 válasza BigBlackDog (#19523) üzenetére


toto0569
addikt

Biztos valami hamisítvány,mert G4 van a hátuljára írva. ;-)

(#19525) haarmaan válasza BigBlackDog (#19523) üzenetére


haarmaan
tag

Elírtam bocs természetesen G4

(#19526) debcamp válasza BigBlackDog (#19523) üzenetére


debcamp
aktív tag

Király lehet az LG-nél dolgozni.. pl ilyen tesztelőként, hogy tessék itt a gép, hasonlítsd össze a Sonyval aztán várjuk a jelentést :D De hát aki jó helyen van jó időben ugye.. az kap G5-t is ;]

[ Szerkesztve ]

(#19527) Stauffenberg válasza zezoka (#19522) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig a leírásban is benne van, hogy a bootloadert ki kell nyitni, ami nem zárható vissza. Szóval teljesen gyári állapotra ebből már nem állhatsz vissza. Gyári ROM-ot vissza tudsz tenni, az gyerekjáték, de a bootloader attól még nyitva marad. Garanciáztatni már nem lehet.

(#19528) Quqesz válasza DokiBaxxi (#19509) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A hálózatzáras dolog rendben van,nincs kérve pin, akkor független a telefon. Ha meg másik simet teszel be és van simzár,akkor indításkor fog kérni a teló hálózatkódot,nem fog felcsatlakozni és csak segélyhívás funkciót fog jelezni. De a te esetedben nincs simzár. A rom megint más kérdés: ha pl tcom-nak készült a teló, de a sim zár nem lett bekapcsolva attól még a rom a tcom verziója maradt, tehát az ő frissítési ütemét követi. De mint írtam nem lesz gond a telefonoddal,csak mikor újraindítod ezt az üzit feldobja. Ettől még nem lesz gondod a használattal az itteni tapasztalatok alapján. Mi a 3 betűs kód a dobozodon?szín felett találod(pl: pol)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19529) Quqesz válasza zack (#19514) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Várjál a srác rootolni szeretné a telót! Most néztem meg én is az első hsz-ét......

Killzone
Jól néztem, hogy rootolni szeretnél? Melyik android van most fent? 5.1 v 6.0?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19530) jimmedly válasza Vica0712 (#19519) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem a hangouts van így. Semmilyen formában nem hajlandó jelezni a bejövő üzeneteket. De úgy emlékszem a legutóbbi frissítés előtt jelzett.

(#19531) #18001664 válasza jimmedly (#19530) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az alkalmazás engedélyeit nézd át, ott lesz a hiba szerintem!

(#19532) jimmedly válasza #18001664 (#19531) üzenetére


jimmedly
senior tag

És hogy kell kinéznie az engedélyeknek? Most az üzenetek alapján bejelöltem a névjegyeket és tárhelyet. Hangra, jelzésre nem találtam konkrétan kapcsolót. De alapból minden szürke volt.

(#19533) #18001664 válasza jimmedly (#19532) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem általában minden engedélyezve van kivéve a GPS-t. Az engedélyek alatt van olyan, hogy "Értesítések". Ott is értelemszerűen állítsd be a dolgokat!

(#19534) jimmedly válasza #18001664 (#19533) üzenetére


jimmedly
senior tag

Köszi! Beállítottam, meglátjuk! :)

(#19535) #18001664 válasza jimmedly (#19534) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én is remélem, hogy ennyi megoldotta! Ha nem akkor talán van 1-2 tippem még.

(#19536) pepexyvz


pepexyvz
tag

Az a kérdésem, használja-e valaki a SnapCamera app-ot?

Az egyéb beállításoknál van többek között OpenGLES 2.0 valamint Camera2 API választási lehetőség.

Mire jók ezek? :F

(#19537) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok!
milyen mp3 (csengőhang) szerkesztő programot ajánlotok? köszi :R

(#19538) Vica0712 válasza jimmedly (#19530) üzenetére


Vica0712
tag

Köszi a választ! Most egyenlőre működik. :)

(#19539) DokiBaxxi válasza Quqesz (#19528) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

+(#19516) Stauffenberg
Köszi, akkor minden jel szerint kártyafüggelten :) Meg akkor így, hogy nem befolyásolja a működést, nem zavar az üzenet.

TMH a kód, ha jól tudom ez Telekom-ra utal, de egyébként a dobozon lévő IMEI is más, mint amit a telefon kiír :DDD De mivel kárytafüggetlen meg európai 6.0-t raktam rá, innentől kezdve nem zavar :))

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#19540) Deedays válasza nyesix (#19537) üzenetére


Deedays
tag

Ringdroid. Egyszerű használható. Tökéletes...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20 Lite

(#19541) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Többször előfordul, hogy beragad egy-egy alkalmazás, ami aztán a háttérben meríti. Erre van valami megoldás, vagy minden egyes kijelző kikapcsolásnál lőjem ki a háttérben futó programokat?

.

(#19542) Sebibalu válasza DokiBaxxi (#19539) üzenetére


Sebibalu
őstag

Valószínűleg eredetileg t-s volt. Nekem is cseréltek alaplapot és gyári függetlent kaptam bele. :)

(#19543) hacki87 válasza hacki87 (#19347) üzenetére


hacki87
senior tag

1

Cserélték. A pultnál lévő srác hátra ment a szervizesekhez megkérdezni, hogy cérna szakadásra is vonatkozik a garancia vagy csak a kopásra. Visszafele már hozta is az új hátlapot.

(#19544) Quqesz válasza hacki87 (#19543) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez az LG szervíz tényleg kezd olyan lenni, amilyennek elvárható lenne, de tudjuk ez manapság kuriózum....(tegnap pont beleolvastam S6 topikba, na a híres samu szervíz már a múlté)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19545) jimmedly válasza #18001664 (#19535) üzenetére


jimmedly
senior tag

Tisztelettel hallgatom a tippjeidet, mert változatlanul rossz. Megvolt az újraindítás -fejlődik az android, mert az s3-at JB-vel hetente kell újraindítani h flottul menjen minden, a 6.0-át pedig már naponta :((( - a frissítés újra telepítése is. Ja még annyi h ha megnyitom a hangoutsot akkor kb 20 másodperc múlva nagy nehezen megjön az üzenet, de csak akkor ha éppen piszkálom. Egyébként meg hallgat mint az a fűben.
Egyébként lehet tudni-sejteni h kb mikor jön a telóra a következő frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#19546) snorbi82


snorbi82
senior tag

Nem tudom ki mennyire szereti, de a Google szövegfelolvaso "megtanult" magyarul...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#19547) Quqesz válasza jimmedly (#19532) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az akkumulátor adatoknál az optimalizálás mellőzésénél bejelölted,hogy a doze ne lője ki? A ne zavarjon módban a prioritást megadtad neki?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19548) jimmedly válasza Quqesz (#19547) üzenetére


jimmedly
senior tag

A ne zavarjon módban megkapta a prioritást, az akkunál most jelöltem be. Remélem jó lesz, mert kiábrándító mennyit nyűglődök ezzel az új rendszerrel. :(((
Alapvetően szeretem használni a telefont, nem minden nap rejtvényt fejteni rajta.
Így se jó. Az értesítések elhalasztása azt jelenti h pl csak egy óra múlva szóljon ha bejövő üzenet van? Tehát a ki a beállítás igaz?
Ha én írok a másik teló megkapja. Amit arról írok az lgre nem jön meg.

[ Szerkesztve ]

(#19549) TeeJay válasza hacki87 (#19543) üzenetére


TeeJay
félisten

melyik színű bőrrel van legkevesebb gond?
én feketét szeretnék venni de a vörös is tetszik férfi létemre :D
páromat meg sehogy se tudom meggyőzni hogy ne fehér-arany színkombinációt vegyen hihetetlenek a nők :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19550) Taci válasza TeeJay (#19549) üzenetére


Taci
addikt

Én is feltettem már ezt a kérdést.
zack válasza

A fekete a strapabíróbb, bár nekem pont a mintázata miatt nem tetszik annyira, mint a barna vagy a bordó (igen, nekem is tetszik a bordó :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.