Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) zack válasza zombinyul (#20500) üzenetére


zack
nagyúr

Simán is elküldenek. A bőr hátlapra 1 nap gari sincs, amit utólag megvettél. Ha van blokk, ha nincs. Ezt 3 hete a Váci úti LG-ben mondták. Ők is kezdenek elqurvulni mint Samsungék... :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20502) Mikemend


Mikemend
senior tag

Ha már Facebook: a normál app helyett inkább a Lite verziót érdemes használni, még ha fapadosabb is. Kevesebb helyet foglal és majdnem mindent tud, adatokkal is spórol.

(#20503) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Az normális, hogy neha hiába kopogtatom nem ébred fel a telefon?
Remélem nem valami kezdetleges hw hiba

(#20504) htc07 válasza geryboro (#20487) üzenetére


htc07
addikt

nem megy a fészbuk, szar a telefon!

(#20505) Quqesz válasza WolfLenny (#20503) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy néha erősebben kell kopogtatni. Az is számít mennyire száraz a kezed, ha száraz rosszabb a vezetőképessége.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#20506) zombinyul válasza zack (#20501) üzenetére


zombinyul
addikt

Na, az nagyon frankó... Akkor marad a kopottas fekete, mert most másra megy el a pénz. Ez tényleg az elqrvulás kategória. Na mindegy, így jártam. :) Köszi az infót!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#20507) jimmedly válasza geryboro (#20487) üzenetére


jimmedly
senior tag

Rakd vissza a v10d-t. Mintha kicserélnék a telót!

(#20508) Stauffenberg válasza geryboro (#20487) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk ez is egy megoldás.

Ahelyett, hogy szervizbe adnád, inkább sózd rá valami balekra a Hardveraprón a hibás készüléket, utána meg kürtöld tele a világot azzal, hogy mennyire szar a G4 és mennyire szar az egész márka. Ha neked a készülékváltással kicsengetett anyagi bukó jobban megéri, mint leadni a szervizbe, akkor csináld.

(#20507) jimmedly: Nála valószínűleg hardveres a gond. Majdnem minden nap itt cirkuszolt a topikban, többen és többször mondták neki, hogy vigye szervizbe, de nem vitte, csak cirkuszolt. Most meg eladja valami szerencsétlennek. Nem baj, majd boldogítja a random Sony/Samsung/Apple/akármilyen topikot.

[ Szerkesztve ]

(#20509) sszemtelen


sszemtelen
őstag

toall: Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

(#20510) jimmedly válasza Stauffenberg (#20508) üzenetére


jimmedly
senior tag

Értem. Csak segíteni akartam. A 6.0-tól én is totál kiábrándultam, de ezek szerint nekem volt annyi eszem h megpróbáltam megoldani a dolgot, és sikerült is. Tényleg érthetetlen miért nem viszi akkor szervízbe pl.

(#20511) killzone1987


killzone1987
senior tag

Szerintetek megérné kipróbálni mit tud produkálni?
6500 mAh Akku + hátlap

[ Szerkesztve ]

(#20513) Viktor0610 válasza killzone1987 (#20511) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát.... :U

Ha nem bánod, hogy elhányod magad, mikor ránézel? :D ;]

Samsung Galaxy A54

(#20514) killzone1987 válasza Viktor0610 (#20513) üzenetére


killzone1987
senior tag

Nem igazán értem,h a 6400,6500 mah akku miért van ennyi árkategóriában...
De van 3500-as is ami nem vastagabb az eredetitől,ha jól láttam :)
Bocsi,még sosem vettem semmit az ebayről (külföldi webshopokból)
Vélemények,h melyiket érdemesebb választani,és miért?
Előre is köszönöm! :)

"A hátlap kinézetre": biztos van másik szebb is,mert amit adnak az akku mellé az ... :C :C :C :O :W

De rengetegen tokban hordják a telót,a hátlap akkor már nem is látszik úgyse :DD

[ Szerkesztve ]

(#20515) #18001664 válasza geryboro (#20487) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szerintem vegyél iPhone-t...ja bocs NE mert azokkal is problémád lesz.

(#20516) Viktor0610 válasza killzone1987 (#20514) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én inkább vennék egy (Xiaomi) külső akkut, mint hogy ezzel a rusnyasággal rondítsam el ezt a szépséget. :D

"De rengetegen tokban hordják a telót,a hátlap akkor már nem is látszik úgyse :DD"
El kell szomorítsalak. Látszana, mert ezekre nem tudod rátenni a normál hátlapra való tokokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#20517) Stauffenberg válasza jimmedly (#20510) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nézd, vagyunk egy páran (elég sokan), akik megelégedéssel használjuk a 6-os Androidot. Sokakban a legkisebb probléma esetén is zsigeri reakció visszatérni egy korábbi verzióra, ahelyett, hogy a problémát az új rendszeren elhárítanák.

Elég kicsi az esélye annak, hogy nálam a hibátlan üzem rendellenes működés lenne.

(#20518) #18001664 válasza Viktor0610 (#20516) üzenetére


#18001664
törölt tag

Bizony, van már 20.000mah Xiaomi Power bank 10 körül.

(#20519) Wucky


Wucky
senior tag

Hát ez a facebookos dolog érdekes. Sose értettem miért rohangál mki flagshippel és csak facebookot tolja. Az app nagyon sokáig okádék volt. Nem is engedtem a nejemnek sem feltenni sem tabra sem telefonra. Az én telómon jelenleg sincs,de asszony galaxy young-ján már igen. Azon nem akad,és nem is merül jobban a teló. Mondjuk az egész telefon egy lassú fos már. Azt hogy most ez az fb app miatt van vagy mert tele van telepítve minden szarral már nem tudom.
De sokszor nem a teló hibája. Rengeteg szoftveres gond van az optimalizálatlanság miatt.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#20520) zombinyul válasza Stauffenberg (#20517) üzenetére


zombinyul
addikt

Iszonyúan hektikus az üzemidő, ami szerintem részben a rossz optimalizáció bűne lehet a 6.0-ra. A felhasználói szokásaim változatlanok, a telepített appok szintén, mégis gyakran több óra SoT eltérés is lehet, egyik napról a másikra. Kevés az MM részesedése, kevesen használják, lehet emiatt a fejlesztők se törik magukat hogy minden frankó legyen. Gondolkodtam hogy visszamegyek 5.1-re én is csak emiatt - de még kívárok 1-2 frissítést inkább, hátha változnak a dolgok. Mert az üzemidőtől eltekintve nagyon szeretem ezt a 6-os Droidot.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#20521) jimmedly


jimmedly
senior tag

Igen, tudom h sokaknak jó a 6. Én is próbáltam megoldást keresni, nem igazán akartam visszalépni. Megvolt az FR, mégse lett jobb. Így visszaléptem. De hidd el ez is jobb döntés volt a durrogásnál. Most már szeretem a G4-et, jók az üzemidők, mimcsenek bugok. Remek! Gondolkoztam rajta h meg kéne próbálni lguppal feltolni a v20d-t, hátha ez a megoldás. De egyelőre lusta vagyok a jó rendszert legyalulni, aztán az újat megint belakni. Ugyanis eredetileg OTA frissítés volt anno, FR utána. Lehet sejteni h a következő javítás, verzió kb mikor érkezik MM-re?

[ Szerkesztve ]

(#20522) Stauffenberg válasza zombinyul (#20520) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Iszonyúan hektikus az üzemidő"

Nálam miért nem? Nem ugyanazokat az appokat használjuk, nem ugyanúgy szinkronizálunk, nem ugyanazokat a beállításokat használjuk, de ha a rendszer önmagában lenne pocsékul összerakva és ez (meg a többi hiba) a rendszer hibája lenne, akkor mindenkinél jelentkeznie kellene.

(#20521) jimmedly: "Lehet sejteni h a következő javítás, verzió kb mikor érkezik MM-re?"

Eddig többnyire havonta - másfél havonta jöttek frissítések. Lassan érik már az új V20 ROM (akár 6.0.1 alapon már).

[ Szerkesztve ]

(#20523) #18001664 válasza Wucky (#20519) üzenetére


#18001664
törölt tag

Te ilyesmit megtiltasz asszonynak? Na tőlem azt rak fel amit akar...nincs jogom tiltani,ilyesmit meg pláne nincs :D

(#20524) Wucky válasza #18001664 (#20523) üzenetére


Wucky
senior tag

Ja kérlek ha nyavajog hogy gond van telóval,aztán mikor legyalulom és jó,akkor persze. Vagy ne siránkozzon. Az évek alatt megtanult hallgatni rám :-)

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#20525) #18001664 válasza Wucky (#20524) üzenetére


#18001664
törölt tag

Vegyél neki egy G4-et és azzal nem fog szenvedni, magadnak is időt spórolsz, hogy nem kell gyalulgatni! :D

(#20526) jimmedly


jimmedly
senior tag

Remélem abban javítják ezeket a sok esetben felmerülő problémákat!Mert akkor én is visszatolom az MM-et. Bántott h le kell gyalulni, hiszen egy új rendszer, de jelenleg jobb így.
Itt úgyis írják majd a kollégák a tapasztalataikat. (-:

[ Szerkesztve ]

(#20527) zombinyul válasza Stauffenberg (#20522) üzenetére


zombinyul
addikt

Én sem értem hogy miért jó az egyik, ha a másik nem hibátlan. De tény hogy többeknek hektikus. Nyilván a felhasználói szokásaink, meg az alkalmazásaink nem azonosak.
Említetted hogy csinálsz egy tiszta telepítést. Annak mi lett az eredménye? Lehet az enyémre is ráférne, mert még sose kapott (egy HR volt, mikor a 20a felkerült, de akkor is megvolt a backup).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#20528) Stauffenberg válasza zombinyul (#20527) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még nem csináltam meg. Mivel nem igazán van semmi gondom most sem, inkább megvárom a következő frissítést és akkor megejtem a teljesen tiszta telepítést.

(#20529) WinstonWolf válasza zombinyul (#20527) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Nem csak Te szenvedsz ezzel.

A mai nap olyan dél körül levettem a töltőről. 42 percet volt bekapcsolva a kijelző ami 19%-ot jelentett az össz használatból. Egy percet se telefonáltam. Ezen felül még az Android operációs rendszer 28%-ban volt akkuterhelő, a telefon készenlétben pedig összesen (mivel két külön pontban is van adat ) összesen további 18%-ot. A Bluetooth úgy hogy semmihez se volt csatlakoztatva 10%-ot jelentett. A többi sallang 1-2%. 68%-on áll a töltöttségem.

Hétköznap kb ugyanolyanok a szokásaim. egyik nap reggel 8-tól kihúzza este 10-ig, de van amikor 5-kor töltőre kell tennem. Azt figyeltem meg, ha gyorstöltéssel töltöm valahogy sokkal rosszabb az üzemidőm. A telefon meg tűzforró lesz töltés alatt.

Akinek mindene csodás, és 48 óránként tölti örüljön neki, de fogadja el, hogy vannak akiknél furcsa a telefon energiafelhasználása.

Holnap bemegyek már ebbe a magasztalt LG szervizbe és megkérdezem mi lehet a gond. A telefon nincs 4 hónapos...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#20530) Aryon87 válasza WinstonWolf (#20529) üzenetére


Aryon87
félisten

+1
Nálam minden nap ugyanaz a használati mód, mégis másképp merül.
Átlagosan 11-12 közt veszem le töltőről, 13 és 14 közt nyomkodom, mert úton vagyok melóba, ez idő alatt zene, chrome és viber megy, plusz kis facebook. -15-20% kb.
Meló alatt csak vibert lesem, hogy ismerőseim mit cseverésztek össze, de mivel nagy a forgalom, így nincs időm belemélyedni. Este 8 körül már 40-50%, van mikor 30-40%-on van a töltöttség. 8-9 körül mindig felteszem töltőre. hazafele, 10-15% merülés, és ugyanaz a forgatókönyv utazás alatt.
Fényerő fix 50%
Nem katasztrófa, csak bosszantó, hogy a QHD ennyire éhes.
50+% a fogyasztása a kijelzőnek, őt követi a chrome 15+%-al, a többi program 5% körül fogyaszt. Igen, még a facebook és messenger is, meg a többi chatcucc is..
Viszont a doze-nak köszönhetően 7 órán át simán elvan 100%-on, nagyon ritka ha veszít 2-3%-ot.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20531) majdnemkocka válasza gerenda110 (#20489) üzenetére


majdnemkocka
tag

Tudsz mutatni egy fotót, hogy ezt hogy kell elképzelni?

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20532) gerenda110 válasza majdnemkocka (#20531) üzenetére


gerenda110
aktív tag

persze.parancsolj. ugyan ez van az aljánál, ott is kezd elvékonyodni a mic felett és látszik hogy meg fog repedni. bosszantó, de emiatt nem fogom lecserélni a telefont, max ez volt az utolsó lg-m:) van 1 évem dönteni:D

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20533) Mike81 válasza geryboro (#20487) üzenetére


Mike81
senior tag

Ég veled! Szerintem sokan nem fognak hiányolni innen

(#20534) Wucky válasza #18001664 (#20525) üzenetére


Wucky
senior tag

He he. G2-őt kap. G4 az enyém lesz :-P :DD

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#20535) vigyori78 válasza gerenda110 (#20532) üzenetére


vigyori78
őstag

A képen a telefon bal sarkán az ütődés ?

(#20536) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Igen. Soderes rossz iton kiesett a kezembol es q szilikon tokot is at lukasztotta.nincs koze a repedeshez:)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20537) Sanya válasza gerenda110 (#20536) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jaja, nekem is dörömbölt hajnal 3-kor az ajtón a paraszt szomszéd, úgy megijedtem, hogy kiesett a kezemből az ütvefúró.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20538) gerenda110 válasza Sanya (#20537) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Nem hiszed el hogy nincs koze a repedeshez?:)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20539) Sanya válasza gerenda110 (#20538) üzenetére


Sanya
nagyúr

az enyémen nincs repedés.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20540) gerenda110 válasza Sanya (#20539) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Ennek orulok. Nekem pedig lett. Alul is elvekonyodott a Jacknel meg a micnel:) arrol sajnos nem tudtam jo kepet csinalni

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20541) xabolcsy válasza gerenda110 (#20532) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

A használattól is függ a repedés.
Nekem a g3 se repedt el, a haveroknak igen.
De hozzá kel tenni én nagyon vigyázzok a telóimra, nem dobálom nem rakom farzsebbe, ja ráültem erre a sza.ra puff kibaszom az asztalra. Na ők így használják.
Szerintem az esés is közre játszhatott. Nem jellemző a g4-re a repedés. De nem kizárt, hogy kifogtál egy anyag hibásat, sajnos. Szerintem a szervíz cseréli, nagyon korrekt csapat!

(#20542) zack


zack
nagyúr

Csak egyet nem értek. Ha ennyire szenvedtek 6.0 alatt az aksival, miért nem mentek vissza 5.1-re? :U

Az ázsiai példányommal szinte pár nap után visszamentem 5.1-re, mert nem tetszett a 6.0. 5.1-en semmi gond nem volt vele. A mostani EU-s pedig 6.0 alatt is hibátlan, nincs okom visszamenni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20543) SybenX válasza gerenda110 (#20532) üzenetére


SybenX
őstag

A nexus 5-nek is pont ilyesmi repedései szoktak lenni,viszont ott ez már típushiba,de nálam például nincs sehol repedés N5-ön.N5-nek cserélték a keretet ilyen esetben,szerintem megpróbálhatod bevinni szervizbe,hogy ha zavar.

(#20544) gerenda110 válasza xabolcsy (#20541) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Hidd mar el h nem.... Tokkal egyutt esett le.. Ami szilikon volt es az tompitott rajta es ez vasarlas utan volt 1 hettel. A repedes 3 honap utan jott ki. Es ha a repedes kozre jatszott a tetejenel akkor az aljanal miert kezd el repedni a jacnel meg a micnel??? Hibas darabot fogtam ki ennyi. Nem csinalok nagy ugyet belole... En is vigyazok ra de ha megloknek es kiesik a kezembol akkor nemtudok neki mit csinalni. De ha te jobban tudod hogy mi tortent a telefonnal ami nalam van es nem malad akkor egy genius vagy...

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20545) zack válasza gerenda110 (#20544) üzenetére


zack
nagyúr

Csak ha a szervizben ránéznek, és meglátják a sarkát, el fognak hajtani. Külsérelmi nyom, nem fogja érdekelni őket, hogy tokban volt, és az sem, hogy nem ettől repedt. Ha nincs külsérelmi nyom, ami leejtésre utal, akkor simán cserélik, de itt egyértelműen van. Ne fűzz nagy reményeket a garanciális javításhoz. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20546) Tybike81 válasza geryboro (#20487) üzenetére


Tybike81
őstag

Vegyél Note 4et :) én nem bántam meg a cserét. Nem melegszik, 5 és fél max 6 óra kijelzőidő, a kamerában sincs akkora különbség, és gyorsaságban se látok annyira eget verő különbséget :)
Ja és nem zuhan annyira az ára mint az Lg-nek.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#20547) gerenda110 válasza zack (#20545) üzenetére


gerenda110
aktív tag

G3asomnak is be volt nyomva az oldalaamit ugy vettem es akkor meg nem volt berepedve a haz majd kicsereltek:)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#20548) zack válasza gerenda110 (#20547) üzenetére


zack
nagyúr

Meg lehet próbálni, nem mondtam, hogy nem. Csak szerintem 50-50% hogy cserélik gariban.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20549) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nálam még a mindég ez a helyzet:

Voda v20d
V20a bridge
V20b ota
V20d ota
Használat:3 gmail,3 mail,2 időjárás szinkron online. Bt állandóan bekapcsolva,2g hálózat mobilnettel,wifi netezéskor bekapcs.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#20550) roninnn


roninnn
csendes tag

Sziasztok, gondoltam én is megosztom a tapasztalataimat a 6-os frissítéssel kapcsolatban. Kivártam az OTA frissítést, nem volt HR, utána rettenetesen lerövidült az üzemidő és nagyon melegedett a telefon is (ahogy írtátok, a készenléti mód volt az egyik legjelentősebb fogyasztó). Utána toltam egy HR-t, de nem igazán javult a helyzet. Spotify az egyik legtöbbet használt alkalmazásom, mobilnetről megy a tartalom. Ilyenkor is eléggé melegedett, gyorsan merült (kb 2-2.5x gyorsabban, mint korábban). Mivel nem jött ki frissítés, meg itt a topikban sem volt eddig túl sok panasz 6-ra, ezért elhatároztam, hogy visszalépek 5.1-re. LG UP, 5.1, minden a régi volt, jó akku idő, megszűnt a melegedés. Ezután gondoltam kipróbálok egy MM frissítést LG UP segítségével... Egyelőre 1 napja van rajta, de úgy tűnik most 6 alatt se melegedik, illetve az akku idő is korrekt.

Tanulság? Nem tudom, hogy ez mennyire normális, elvárnám, hogy egy OTA frissítés ne tudja haza vágni a készüléket... Visszagondolva egy HTC incredible S volt eddig a legkedvesebb telefonom, soha semmit nem kellett rajta mókolni, jött arra is jó pár OTA frissítés, ha jól emlékszem volt főverzió váltás is... de lehet csak az idő szépíti meg az emlékét (nem. :), ~4 évig volt meg minden probléma nélkül.

Szóval szerintem, akinek hasonló gondjai vannak, próbálja meg az LG UP-ot, nem szívesen nyúltam hozzá és nem is tartom normálisnak, hogy így kelljen megoldani a problémát, de meg lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.