Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) Zaji


Zaji
őstag

Van akinek már cseréltek kijelzőt?

(#20802) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én az éjjel azt álmodtam, hogy 3 darabra törtem a G4-em, mert leejtettem a földre... Úgy látszik már a tudatalattim is a cserére van ráállva :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20803) #18001664 válasza Tsebacsi (#20802) üzenetére


#18001664
törölt tag

:D

(#20804) Reinkz


Reinkz
senior tag

Van aki lát esélyt arra hogy az LG vissza rakja a miminum 3db knock codet 6.0.1ben?

(#20805) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Sziasztok! Pici segitseget kaphatnek? Most vasaroltam a G4-et es belakás előtt szeretnék egy factory resetet. Viszont nem jon be a recovery. Leirna valaki pontosan hogyan kell, hátha csak bena vagyok. Koszonom

(#20806) Vikooo válasza Reinkz (#20804) üzenetére


Vikooo
addikt

Biztos, hogy nem. Nekem amugy jobban tetszik a minimum 6 erinteses, igy kevesebb az esely, hogy dupla koppnak erzekeli (ha 3mat allitasz be es 1et nem erzekel akkor csak feleleszti a kijelzot).

(#20807) Vikooo válasza cicaslany86 (#20805) üzenetére


Vikooo
addikt

Szia!

Par hsz-al feljebb leirtam.
Miert szeretnel amugy belakas elott, uj telefonon FR -et?

[ Szerkesztve ]

(#20808) cicaslany86 válasza Vikooo (#20807) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Valahol ezt javasolták, a zökkenőmentes működés érdekében.. Most frissitettem fle 6.0ra

(#20809) jimmedly válasza Reinkz (#20751) üzenetére


jimmedly
senior tag

Üdv!
Megint kezd piszkálni az MM frissítés. Te úgy próbáltad h Lguppal refurbishsel raktad fel? Mert nekem OTAn jött, "csak" FRt csináltam és nem lett jó a rendszer. Gondolkodom megpróbáljam-e lguppal, csak bosszant h esetleg megszivatom magam. Fura h van akinek rendben müxik, másnak pedig gondjai vannak az MM-el.

(#20810) Mikemend válasza jimmedly (#20809) üzenetére


Mikemend
senior tag

Én LG Bridge-dzsel frissítettem és nekem hibátlan és még resetet sem nyomtam. Igaz, elvileg új (nem használt) teló volt.

[ Szerkesztve ]

(#20811) Morris válasza Vikooo (#20807) üzenetére


Morris
veterán

Lassan fél éve meg van a telóm, de nekem még egyszer sem sikerült ezzel a módszerrel belépni abba a menübe. :(

(#20812) Reinkz válasza jimmedly (#20809) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nekem anno feldobta OTA-n 6.0-t lejött, nyomtam egy FR-t, 4óra SOT-ból lett 3 és még a knock code featuret is megöltek a szemembe ezért vissza raktam kdz-vel a V10E-t.

Engem is értesít napi szinten, most veszem rá magam a rootra amint lesz időm bele is ugrom ..

(#20813) jimmedly válasza Mikemend (#20810) üzenetére


jimmedly
senior tag

Ez az egyik érdekessége a dolognak. Nekem se volt még belakva, első bekapcsolás után kb öt perc nyomkodás után már indult is a frissítés. Igaz, a google fiókomba már bejelentkezett addigra, nem tudom ez mennyire tudta megzavarni a folyamatot. De nem Lg bridge frissítette hanem OTA. Nem is lett jó.
Reinkz:
Akkor neked is otan jött és nem lguppal raktad fel... Na ezért kéne kipróbálni... :))

[ Szerkesztve ]

(#20814) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! H815-ről. Mi az az ár egy online vagy egy hagyományos boltban ami már annyira olcsó, hogy átverés? Mi számít korrekt és életszerű árnak? Pl. MédiaM-ben 190 000 Ft ÁFÁ-val kártyafüggetlen; Tmobile előfizetés nélkül 172 990 Ft ÁFÁ-val.

1-2 online boltban a 110 000 Ft ÁFA-val kártyafüggetlen + 2500 Ft futár szimpatikusabb ár.
Mekkora probléma, hogy ez OEM és német nyelvű? Telepíteni kell a magyar nyelvet és mondjuk ugrik a garancia? Vagy csak valamilyen menüben át kell állítani az alapértelmezett nyelvet magyarra?
A OEM dobozban csak a telefon, akkumulátor, töltő. Nem "teljes gyári kiszerelés". De headsetem van, kell-e még valami?
Mit jelent a "teljes gyári kiszereléssel" vagy az "összes gyári tartozékkal", mert ez a boltok oldalán nem derül ki. Az lg.com/hu se írja.

Egyik webes boltnak van telephelye/boltja Győrben ami közel van. Online megveszem és a boltban átvehetném. Ez jelent valami előnyt? Például a bolti eladók ellenőrzik nekem, hogy nem hibás a termék? Ilyen cuccom még nem volt, és nagyon drága.
Boltban veszem, akkor mit kell kipróbálni? Például pixelhibák még lehetségesek a kijelzőn?

Van egy pénzügyi blog. A dual SIM-es telefonokat favorizálja. Például akciók keretében olcsón lehet mobil nethez jutni. Vagy külföldön EU-n kívül olcsóbb helyi SIM kártyát venni és azt használni a netezéshez. Ehhez második SIM kártya kell. Nem tudom a dual-os G4 rootolható-e, hogy jó-e a kamera hack és cyanogenmod. Ezekről nem szeretnék lemondani, inkább H815-at vennék. A H815 tud netre csatlakozni USB-s mobil stick-el, amibe a második SIM kártyát lehet tenni?

Van olyan lehetőség, hogy a G4-el összekapcsolok (pl USB-n) egy másik mobiltelefont és ha a másik telefonon hívnak, akkor a G4-en veszem fel?

Néha beütődhet, leeshet, poros környezetben lehet. Milyen konkrét védőtokok lehetnek ideálisak? Love Mei Mk2 elég komolynak tűnik. Olyan tokot szeretnék, amibe madzagot lehet fűzni ami pl. nyakba akasztva nem engedi leesni. Van gyakorlati jelentősége hogy fém vagy műanyag a védőtok?

Van olyan védőtok, ami a kamerát is eltakarja vagy azt nem kell eltakarni? A tükörreflexes fényképezőgépeknél védik az objektívet egy "kupakkal" amit használat előtt levesznek. Vagy ez felesleges itt?

Ehhez nem adnak stylust/érintőceruzát ellentétben a Note 4-el. De amúgy lehet használni rajta érintőceruzát ha külön veszek?

microSD kártyán előfordulhatnak adatvesztések. Van olyan lehetőség, hogy egy 128 GB-os kártyán 2 db partíció legyen, amiknek a tartalma megegyezik és ezt ellenőrzi a telefon? Lényegében RAID 1 eljárás (tükrözés) amire gondolok.
(Egy cikkben erre hivatkozott egy neves gyártó, miért nem lehet majd bővíteni az újabb telefonok memóriáját. A "gyengébb" minőségű microSD hibája miatt megrendül a bizalom a telefon gyártójában.)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#20815) Reinkz


Reinkz
senior tag

Azt valaki meg tudja nekem mondani hogy miert nem látom az android biztonsági javításának szintjét a szoftver adatoknál?

(#20816) Mikemend válasza jimmedly (#20813) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ez azért érdekes, mert először én is a telefonon néztem rá a frissítésre és ott nem talált semmit. Mondom, akkor megnézem a Bridge-en keresztül és ott meg elsőre sikerült... :U

(#20817) okezsoke válasza zezoka (#20798) üzenetére


okezsoke
tag

Köszi, és Vikooo-nak is, nagyon hasznos volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#20818) jimmedly


jimmedly
senior tag

Az MM-et használóktol szeretném megkérdezni h az ES file explorer látja az otg kábellal csatlakoztatott meghajtót? Nekem nem akarta észrevenni csak a gyári file kezelő.

(#20819) Crouch91


Crouch91
csendes tag

Üdv!

G4 tulajként régóta követem figyelemmel a fórumot.

Ilyet kütyüt használ valaki a telefonjához?
[link]

Tudnám használni a melóban, csak nemtudom milyen applikáció lesz szükséges a telefonhoz
Vélemények?

(#20820) kentucky


kentucky
őstag

Megjött a QI matricám sikerült felrakni, de a kontaktnál alá kellett polcolni egy picit. Most már minden szuper és veszi is a töltést, viszont a hátlapot érezhetően jobban feszíti.

(#20821) Tutu7030 válasza jimmedly (#20818) üzenetére


Tutu7030
veterán


LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20822) jimmedly válasza Tutu7030 (#20821) üzenetére


jimmedly
senior tag

Értem. S gondolom ezek után kezeli. Köszönöm! :)

(#20823) Tutu7030 válasza jimmedly (#20822) üzenetére


Tutu7030
veterán

Egy kép többet mond ezer szónál (hát még kettő..). :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20824) kovacs65 válasza Crouch91 (#20819) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én igen. Jól működik.
Úgy emlékszem, hogy az ebay-en keresztül jutottam el a gyártóhoz, onnan lehetett letölteni egy apk-t, és kész. Az enyém világít és a progival lehet álló és mozgóképet is rögzíteni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#20825) Scooter74


Scooter74
őstag

Skacok, hogy a francba lehet eltüntetni a frissítési központból a telenoros appokat?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20826) Morris


Morris
veterán

Akinek gyári T-mobilos készüléke van, megnézné, hogy mi volt az eredeti Lolli 5.01 verziója?
Egyik ismerősömnek nem gyütt be a 6.0 ezért downgrade-elnénk, csak mivel nekem is az új szoft van már, így nem tudjuk megnézni és sajnos nem is emlékszünk már rá.

Vagy akkor kérdezem úgy, hogy melyik lollit érdemes vissza rakni? V10D vagy V10E?

Esetleg akinek gyári T-mobilos telója van és már csinált downgrade-et, segítene ebben egy kicsit?

Lg driver fenn van, progi letöltve.

[ Szerkesztve ]

(#20827) Morris


Morris
veterán

No, ráküldtem a V10E-t. Tökéletes lett eddig. simán felment.
Mindent leírás alapján csináltam és nem volt gond. :R :R

(#20828) vigyori78


vigyori78
őstag

Az LG oldalán ha beregisztráltam a telefont a saját támogatásnál miért csak a telefon típusa és az imei látszik meg a letölthető cuccok ? Miért nem lehet részleteket nézni ,mikor vettem, hol stb... ?

(#20829) SlayR


SlayR
senior tag

(#20830) SlayR válasza zombinyul (#20691) üzenetére


SlayR
senior tag

Amint majd képes lesz megint valami értelmeset alkotniaz LG még megeshet, de gyanítom nem mostanság lesz :DDD

(#20831) htc07 válasza SlayR (#20830) üzenetére


htc07
addikt

Ja, az innováció hülyeség, maradjon mindenki a jól bejárt úton. :C

janem.

(#20832) Tutu7030 válasza SlayR (#20829) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na, ennyit már tuti nem ér egy telefon (nekem). Már a g4 150--es árát is túlzónak találtam. :Y

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20833) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

A navigációs gombok színe csak fehér vagy fekete lehet vagy van lehetőség színátmenetes sáv kiválasztására is ?

(#20834) SlayR válasza htc07 (#20831) üzenetére


SlayR
senior tag

Abban mi az "innováció", hogy megvegyél minden hülyeséget egy telefonhoz, hogy úgy használhasd mint a másikat "alapból"?! :)

Tutu7030 Esetleg ha lenne benne valami nagy extra...talán...

[ Szerkesztve ]

(#20835) Zaji


Zaji
őstag

Így jártam. :((

(#20836) Sebibalu válasza Zaji (#20835) üzenetére


Sebibalu
őstag

Uppsz. Fólia van rajta vagy üveg lap ? Én a Z2-re is üveget vettem és egyszer a betonon, egyszer a járólapon csattant kijelzővel telibe. De baja nem lett :)

(#20837) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Holnap érkezik a G4-em (fekete bőr), és egy körkérdés hamar, előtte: hol tudom megnézni hogy melyik régióra szánták a készüléket? Szándékosan EU-t kértem, és kíváncsi vagyok hogy teljesítik-e. :)

Köszi! :)

(#20838) zezoka válasza sszemtelen (#20837) üzenetére


zezoka
őstag

Dobozon ott lesz a kód, a vonalkódok környékén. Nálam ezen a képen a SEA.

Más: A gyári flipes tokomnak nagyon karcolódik a hátulja. Sajna látszik, ahol felületre ér, ott a "csúcsok" kopnak... :( Pofával lefelé meg én nem szeretem lerakni, még ha ott a flip, valahogy akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#20839) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

A dual sim-es verzióból melyiket kell választani? (LTE, európai piac, stb)

(#20840) Nikaré válasza Zaji (#20835) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem hiányzott ez nektek! :(
Úgy látom lépcsőt fogott, de azt nem látom jól, hogy üveg vagy vagy fólia van. Üvegre tippelek.
Szerk. Fólia! :((( fakk

[ Szerkesztve ]

(#20841) KToM73


KToM73
csendes tag

SZiasztok,

láma kérdés:
mi a legegyszerűbb módja hangerő emelésének (némáról) ha a telefon kijelzője ki van kapcsolva?

Kösz,
T

(#20842) htc07 válasza KToM73 (#20841) üzenetére


htc07
addikt

Szia!

Hangerőgomb! :DDD

(#20843) Tsebacsi válasza Zaji (#20835) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:( Uhh sajnálom! Szervíz mit mondott?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#20844) sszemtelen válasza zezoka (#20838) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszi szépen! :))

(#20845) Aryon87 válasza Zaji (#20835) üzenetére


Aryon87
félisten

Auch, ezt hogy sikerült összehozni? :/
Kíváncsi vagyok a szervíz mit mond majd.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20846) Zaji


Zaji
őstag

Sima fólia van rajta. Egy furgon rakterében lehajoltam és kiesett a zsebemből onnan a vonóhorogra aztán az aszfaltra. :(
Szervizbe holnap viszem.

(#20847) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék rootolni az összefoglalóban leírtak szerint BL nyitás nélkül.

V10D-m van belakott rendszer, ha rootlok "eltűnnek" a dolgok vagy mintha misem történt volna rendszergazda jogokkal folytatom az utat? (gondolom elveszik, de nem teljesen világos nekem)

illetve az összefoglalóban nincs "v10e rooted" hoz link, azonban találtam az xda-n link szóval ez jó lesz? valaki megnyugtathatna((:

köszönöm.

(#20848) Mikemend válasza zezoka (#20838) üzenetére


Mikemend
senior tag

A VDH jelölés gondolom vodásat jelent, de hogy melyik régió??? :U :F

Update: Köszi YamatoVTEC, közben én is megtaláltam: magyar vodás :D
A kódok, ha valakinek kellenének:
http://mobilarena.hu/hir/megerkezett_a_g4-re_a_marshmallow.html

[ Szerkesztve ]

(#20849) #18001664 válasza Mikemend (#20848) üzenetére


#18001664
törölt tag

Vodafone Hungary szerintem.

(#20850) #18001664 válasza sszemtelen (#20837) üzenetére


#18001664
törölt tag

Na gratula! Üdv a klubban! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.