Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) Dluinet válasza ddt500hu (#48600) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az csak annyit jelent, ha addig nem kapod meg, akkor visszaadják a pénzed

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#48602) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Egy ideje akartam venni egy hibátlan G4-et a gyűjteményembe. A sajátomnál jelentkezett a dupla kopp hiba, hogy sokszor nehezen ébreszti fel a kijelzőt. Itt PH-n sikerült is vennem egyet nagyon jó áron, dobozosat. Volt hozzá egy körablakos kinyitható tok. Nem gyári QC, hanem egy utángyártott. Ez feloldja a kijelzőt, ha kinyitom. Kipróbáltam a régi G4-emmel (amin rosszalkodik a dupla kopp) és a kinyitós tokkal tökéletesen műxik. Mindig feloldja a kijelzőt. Ezért beszereztem az „újhoz” egy gyári, új QC tokot, amiben van gyorstöltés is. Annyira megtetszett, hogy most a G4-et használom. Ha ezt tudom, már rég beszereztem volna a régihez egy ilyen tokot. Az az érdekes, hogy a benne lévő aksi 2015 év végi gyártású és tök jól bírja.

(#48603) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48602) üzenetére


Aryon87
félisten

Nálam a két G4 még bírja, bár inkább a fiókban vannak. A Kínából lévő az vacakol, a régi eredeti (amit donor tesójával vettem) az még mindig bírja. Akksija persze kevésbé, bár készenlétben elketyeg 1 hetet is, használattal pár órás csak.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48604) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48603) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az a vicces, hogy igazából még mindig élhető telefon. Tetszik ezzel a tokkal. Így, hogy ez a tok megoldotta a dupla kopp hibát (bár nem gyakori a régi G4-en), gyakorlatilag van két jól működő G4-em. :)
Plusz van egy h818p, kétkártyásom is, de annak a kamerájával van vmi. Vettem bele másikat itthon, de az is elég homály képeket lő. Ha tudnék bele szerezni jó kamerát, akkor az is teljesen jó lenne. Ha nem lényeg a kamera, akkor meg rendesen használható. :)

(#48605) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Egyébként tök kár, hogy a gyártók még nem űltek fel a retro vonatra. Tök jó lenne, ha régen népszerű telefonokat kiadnának egy az egyben ugyanabban a kasztniban, csak modern hardverrel.
Egy G4-et tuti vennék mondjuk SD855-865el, 6/128-as kiosztásban (elég nekem) és legalább 4000es aksival. Még a 8Gen1-2 sem kellene. A V50-em is SD855ös és qrva gyors.

[ Szerkesztve ]

(#48606) Mikemend válasza SkyLine3000 (#48605) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ebben egyetértek. Én egy Sony Ericsson Xperia Pro telefont látnék gyorsabban, mert a kitolható billentyűje máig hiányzik.

(#48607) Aryon87 válasza Mikemend (#48606) üzenetére


Aryon87
félisten

Én meg egy Xperia SP-t mai hardverrel (G4 előtt az volt 2 évig). Nemrég sikerült szereznem egyet és még mindig bejön az alsó LED sor. Vagy még ami baromi jól nézett ki az Xperia U vagy S széria vagy mi volt az. Persze ezek a telók nagyobb méretben lehetnének, nem 3 colos kijelzővel :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48608) Exian válasza SkyLine3000 (#48605) üzenetére


Exian
őstag

A kijelző mérete miatt (is) nagyon sokan örülnének ennek.

(#48609) SkyLine3000 válasza Exian (#48608) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Most direkt a G4-et használom gyorstöltős flip tokkal, hogy mennyire élhető 2023-ban. Nekem is teljesen megfelel a kijelző mérete és itt még minden stimmel. Kijelző arány, szögletes, mindenféle noccs, lyuk nélküli kijelző.
Egy modern hardverrel, mondjuk a V50 kamera hármasával és egy jó aksival tökéletes teló lenne. :)
Unalmamban jól beleolvasgattam a topikba és rájöttem, nekem mekkora szerencsém van. 3 db G4-em van és egyik sem volt bootloopos. Az is igaz, mind legalább 2016-os gyártású.

(#48610) Nikaré válasza SkyLine3000 (#48609) üzenetére


Nikaré
őstag

Nekem is megvan még a G4.
Annó nagyon bejött nekem és egyetértek egy ráncfelvarrásos kiadás jöhetne!
Amit hiányolok a mai telefonokból az notificaton led, a fülhallgató csati, az infra. Akku terén is ugorhatna plusz egy két ezret felfelé (vagy többet)
Ami nem tetszik az a lekerekített kijelző!!
:N

(#48611) SkyLine3000 válasza Nikaré (#48610) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Sajnos a mobilok az utóbbi pár évben elég rossz irányba mentek el.
Engem ezzel a noccsos, lyukas, agyonkerekített kijelzőkkel ki tudnának kergetni a világból. A V50-et is csak úgy tudom elviselni, hogy maszkolva van a noccs.
A ledet, jack-et és infrát még talán a Xiaomi adja így egyben. De az aod miatt lassan mindenhol hanyagolva lesz a led.
Titkon bízok benne, hátha egyszer az LG ismét elkezd telókat gyártani. :) Bár erre elég kicsi esélyt látok.
Pedig, ha kikérték volna a MA közösségét, hogy milyen telót kéne gyártaniuk, talán még mindig sikeresek lennének. :D

(#48612) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48611) üzenetére


Aryon87
félisten

A kínaiak képesek arra hogy szoftveresen eltüntessék a nocs és társait. És az értesítési sáv tartalma ugyanúgy megmarad. Előbb-utóbb kénytelen leszel egy ilyesmi telefonra váltanod. Kivétel ha addigra nem oldják meg a kijelzőbe rejtett kamerát..
A notiLED-et nemcsak az AOD képes kiváltani, hanem a viselhető okoseszközök. Nekem van órám (Huawei Watch GT2), így nem is szükséges a LED. Pláne ha zsebben van a teló melóhelyen, azt kb fel is dughatnám, mert nem látom mire jött értesítés. Az óra meg fullra mutat mindent.
Itthon meg úgyis mellettem a teló, AOD-n pedig látom mifeéle értesítés jött és ígyisúgyis megnézem, így tökmindegy hogy LED vag AOD.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48613) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48612) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A V50nél is el van maszkolva és ott van minden ikon, értesítés. Meg erre van kismillió app is.
Nekem nincs okosórám, ilyesmi. De biztos kiváltja a ledet. Asszonynak van. Igazából lenne. Van a gyereknek, de nem használja. Én sem. :)

(#48614) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48613) üzenetére


Aryon87
félisten

Próbáld ki a gyerekét, csak egy napra. jó lesz az (kivéve ha nem valami gyerekes kinézetű óra, akkor ne, cikin fog mutatni a karodon :D )

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48615) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48614) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Fekete Xiaomi Mi Smart Band 6 aktivításmérő.
Nekem kicsi. Ha használnék is ilyet, biztos nagyobbat vennék.
Mivel mindig ott van mellettem/nálam a teló, semmi szükségét nem érzem. Ha mellettem van, látom/hallom, ha jön valami. A zsebemből kivenni sem esik nehezemre. :)

[ Szerkesztve ]

(#48616) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48615) üzenetére


Aryon87
félisten

Á, az pici, bolhabetükkel mutatja a dolgokat. Rendes méretű óra kell :K
Xiaominak is vannak jó órái, meg a Huaweinek és Honornak is. Ezek tovább is bírják mint pl a Samsung órái.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48617) Exian válasza SkyLine3000 (#48615) üzenetére


Exian
őstag

Én nem tudnék óra nélkül élni. Nekem mindig le van némítva a telefon, utalom, ha csörög. Az órán látok mindent, hívást, értesítseket, emaileket, stb. Nekem Huawei Watch Fit van, nekem megfelelő ez a méret.

(#48618) SkyLine3000 válasza Exian (#48617) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha vennék én is legalább ilyen méretűt. Ekkora kell, mert ez a smart band és társai azért elég kicsik.

(#48619) Exian válasza SkyLine3000 (#48618) üzenetére


Exian
őstag

Ja ja, előtte nekem is Huawei Band 4 Pro volt, az kicsi volt. De ez a Watch Fit pont tökéletes méret, ennél nagyobb se kellene már.

(#48620) Aryon87 válasza Exian (#48619) üzenetére


Aryon87
félisten

Ez a minimum méret :K
Watch GT2 is egész jó, szeretem. Band 5 volt egy kis ideig, na az bolhabetűkkel mutatta az értesítéseket.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48621) rolland88


rolland88
tag

Üdv,
Én a mai napig G4-et használok, már 6 éve megvan, nagyon szeretem, csak már kicsit lassú, az aksi sem nagyon bírja már, gondolkodok hogy lecseréljem csak nem tudom mire.
Azért írok hogy létezik valamilyen módszer amivel kicsit fel lehetne frissíteni? Ne legyen olyan lassú?
Egy ismerős mondta hogy mentsek le róla mindent, és próbáljam meg a gyári beállításokat visszaállítani, ez működhet?

(#48622) Exian válasza rolland88 (#48621) üzenetére


Exian
őstag

Hát nem nagyon tudsz rajta gyorsítani szerintem, persze egy gyári visszaállítás mindig segít egy picit ideig-óráig.

"gondolkodok hogy lecseréljem csak nem tudom mire."

Én most már több, mint 3 éve egy Huawei P30-at használok, ez nagyon szuper telefon, én nem találtam még megfelelő alternatívát helyette, annyira jó mindenben, amire nekem kell, úgyhogy le sem akarom cserélni, amíg bírja. Sokan így vannak ezzel más P30 használók is, ha megnézed a topikját, láthatod. Ez piszok gyors telefon, kamerája is több, mint jó.

Használtan, jó állapotban már egész jó áron beszerezhető. Az enyém is gyakorlatilag még gyári, karcmentes, újszerű állapotú, mivel 0 km-es kora óta aktív flip tokban használom, ami védi minden oldalról. Néha kiveszem a tokból és meglepődök, hogy mennyire újszerű még :)

[ Szerkesztve ]

(#48623) SkyLine3000 válasza rolland88 (#48621) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem is megvan a G4. Három is van. :D Doboz, tartozékok, papírok, minden+nfc-s, gyorstöltős circle tok.
Én LG V50-et használok. Ehhez is megvan minden. Sztem baromi jó telefon és mindent tud, amire szükségem van. Fényerős főszenzor+optikai zoom+uw+ois, meg a többi (+2. kijelző)
Ki lehet még fogni. Itt HA-n is árulnak, van néha. Mondjuk én baromi jó áron vettem és szinte új volt..
De van cseretelefonnak egy Xiaomi Redmi Note 10S. Igazából az is tök jó teló és baromi jó az aksija. Kár, hogy már nincs LG. De így igazi ritkaságok kezdenek lenni az utolsó telóik. V50, V60, G8X, stb.
A G4-nek meg egy gyári visszaállítás biztos jót tenne egy időre.

(#48624) rolland88 válasza SkyLine3000 (#48623) üzenetére


rolland88
tag

Megpróbálom a gyári visszaállítást, + szerzek bele egy új aksit.
Nekem ez a hátlapon lévő gombos megoldás tetszik benne annyira, ezért is nehéz a váltás.
És olyan megoldás nincs esetleg hogy valami házi rendszert rátenni és azzal kicsit pörgősebb lenne egy ideig?
Sok mindenre nem használom amúgy, facebook/messenger/viber.

(#48625) Aryon87 válasza rolland88 (#48624) üzenetére


Aryon87
félisten

Főtelefonként lassan elengedheted a G4-et, nagyon öreg az már, elvégre magad is írtad hogy lassú. Tolhatsz neki egy gyárit, de nem sokáig fog jó lenni úgy. Utódnak meg kb mindegy mit választasz, fényévekkel előre vannak már a telefonok.
Jó kamera és erős akku párost a kínaiaknál kell keresned, a hype vonatot nesze semmi fogd meg jól alapon a 2 nagy gyártónál kell keresni. Sajnos a G4 óta leszűkült a piac, sok választék nincs: Alma, Samsung, Xiaomi, Honor, Oppo és még 1-2 szürke kisegér.

facebook/messenger/viber
Pont az első 2 app az, ami lerohasztja a rendszert...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48626) desigo válasza Aryon87 (#48625) üzenetére


desigo
senior tag

Elővettem én is most kíváncsiságból. Működik de már az alkalmazások frissítésénél is nagyon melegszik.
Az ívelt készülékház az értesítési led az infra mind nagyon jó volt.

Ezután G6-ost használtam majd Huawei P30 most pedig Samsung A52s.
Az új telefonok már nem annyira szerethetőek mert túl nagyok és nem kényelmes a használatuk. Következő talán Poco F5 lesz de inkább valami kisebb méretű lenne jó.

(#48627) Aryon87 válasza desigo (#48626) üzenetére


Aryon87
félisten

Megszokás kérdése. Nekem G4 után sok telóm volt (volt G6 is, de az elég rövid ideig)
Kínai vonal az ami megfelelt számomra. P30Pro, P40pro, most Mate50Pro, páromnak meg Honor Magic 5Pro. Mind2 nagy tégla, de simán használhatóak.
A52s is volt, de középkategória, és feleannyit se tud mint a csúcs, főleg kamerában, ami nálam elsődleges.
G4 is megvan (2db), de inkább a fiókban pihennek.
Igen az ívelt ház a hátsó gombjaival valami fantasztikus volt a maga idejében. Infra van a mai napig Huawei, Honor és Xiaomiknál. Értesítési LED is felejtős az AOD idejében.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48628) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én most is azt mondom, ha a G4-et kiadnák 4-5000 aksival és mondjuk a V50 kamerarendszerével, de ugyanezzel a külsővel, +SD865, vagy hasonló (elég mindenre) az elsők között venném meg. :)
Én kb 2 hónapja használtam két hétig elsődlegesnek és teljesen használható volt. Persze, egy mai teló azért pörgősebb, de nem éreztem, azt, hogy egy őskövületet tartok a kezemben. Pedig az. :)
A QC tok meg marha jó. :D

(#48629) rolland88


rolland88
tag

Értem, hát köszönöm az infókat, akkor lassan elengedem szeretett telómat

(#48630) Aryon87 válasza rolland88 (#48629) üzenetére


Aryon87
félisten

:K
Zenelejátszónak, ébresztőnek még kiváló lesz :))
Azt még nem is írtam, hogy lassan az Android 14 jön, vagyis az alkalmazások minimális rendszerkövetelménye is feljebb tolódik így előbb vagy utóbb (inkább előbb) az alkalmazások használhatatlanná válnak. G4-en pedig Droid 5 vagy 6 van, még épp a minimum szintet éri, de sztem nem sokáig..
Szóval haladni kell a korral, bármennyire is nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48631) Aryon87


Aryon87
félisten

És tessék, nem is olyan régen céloztam hasonlóra: Nem fog futni a Chrome sem a régebbi Android telefonokon

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48632) SkyLine3000 válasza Aryon87 (#48631) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Még jó, hogy nem használom a Crome-ot sem telón, sem számítógépen. :)

(#48633) Aryon87 válasza SkyLine3000 (#48632) üzenetére


Aryon87
félisten

:))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.