Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) buliforma válasza Stauffenberg (#19036) üzenetére


buliforma
csendes tag

igen megnéztem. A kijelző volt az első szorosan mögötte az android rendszer de ugye ez alá elég sokmindent begyűr. Semmi szokatlan nem volt benne ha csak az nem, hogy a szokásos tevékenységek alatt sokkal többet merült. Most megvolt az Fr újra belaktam nem backupból majd most meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#19052) ftb01


ftb01
tag

Azt be lehet állítani, hogy a gyári gmail app a jobb felső sarokban mutassa az olvasatlan emailek számát?
Messenger, Viber, a sima mail app mutatja.

I’ve got the chance I have to try

(#19053) Stauffenberg válasza Tybike81 (#19044) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Viszlát multitasking, hello istenkirály S-Pen! :DDD

(#19054) zack


zack
nagyúr

Kissé csalódtam most az LG-ben. :((
Nyitni akartam a bootloadert, a garanciavesztés ellenére, hogy legyen root, és ha kell, tudjak feltenni bármilyen romot. Az official LG bootloader unlock megoldása viszont azt mondja ID alapján, hogy szingapúri a telefon, és a bootloader nyitást csak EU készüléken tudom végrehajtani.
Tehát most ott tart a dolog, hogy rootolt 5.1-en vagyok, de sanszom sincs a 6.0-át használni roottal, még ha lemondok a garanciáról, akkor sem.

Kicsit dejavu érzésem van (Samsung). :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19055) Peter.70 válasza #18001664 (#19049) üzenetére


Peter.70
őstag

Üvegfólia felhelyezése: [link]

(#19056) Huuugo82


Huuugo82
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Ma vettem egy G4-et, a szoftver verziónak v10d-OPT3-HQ van jelölve.
Nem talál marshmallow frissítést, és erről a verzióról (OPT3-ról) gyakorlatilag sehol se találok infót.
Tudna valaki segíteni, hogy ez milyen verzió lehet?

Check imei program alapján location: N és VDH (elvileg Vodafone Hu), de már teljesen belezavarodtam, hogy vajon hova valósi lehet a telefon, és mire számítsak frissítés tekintetében?

Köszönöm előre is, ha valaki meg tudja fejteni ezt nekem.

(#19057) #18001664 válasza Peter.70 (#19055) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi :)

(#19058) Pőze válasza #18001664 (#19057) üzenetére


Pőze
aktív tag

Van jobb módszer is. Fürdőben párásíts be de ne nagyon csak épp annyira, hogy ne legyen por a levegőben. Kijelző takarítása előtt ragasztó szalaggal fixáld az üveget a telefonhoz (a szélére) úgy mintha egy ablak lenne amit rátudsz hajtani. Ezzel én elszoktam játszadozni vagy 10 percet de ha egyszer belövöd akkor tuti jó helyen lesz. Ezután tisztítsd le a kijelzőt ahogy csak tudod, szedd le a fóliát az üvegről és hajtsd rá a telefonra és fontos, hogy a közepén nyomj rá. Ezután kinyomja magától a levegőt.

Nekem is Nuglas van egyébként ne lepődj meg ha a felső sarokban nem ragad oda rendesen. 1-2 hét és eltűnik. 1200 Ft-ért világbajnok ez a cucc. Én nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#19059) Pőze válasza Pőze (#19058) üzenetére


Pőze
aktív tag

(#19060) #18001664 válasza Pőze (#19058) üzenetére


#18001664
törölt tag

Frappáns köszi! :D

(#19061) Sanya válasza zack (#19054) üzenetére


Sanya
nagyúr

Te vettél singapurból származó, áfacsalt telefont... Amikor sokkal olcsóbban megvetted, mint a MediaMarkt, akkor nem voltál csalódott?

Btw eladod és veszel egy EU-s modellt...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19062) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Nem is értem mi ez a nagy rootolás mánia. Samsungnál tényleg kellhet, hogy egy kicsit jobbá tegye az ember a rendszert. Régen én is csináltam. Itt egyáltalán nem érzem hiányát. N5nél se volt. Stock rom tökéletes volt. Itt szontén egyszerűen csak használom..:)

[ Szerkesztve ]

(#19063) SharpSA válasza WolfLenny (#19062) üzenetére


SharpSA
veterán

Én is így vagyok vele. Az első készülék, amit nem buherálok, mert minek... 😀

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#19065) ToMmY_hun válasza zack (#19054) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Vajon van különbésg az unlock.bin-ek között sorozatszám alapján? Össze kellene diffelni párat hogy kiderüljön.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#19066) Roland861010


Roland861010
addikt

Szevasztok
Mióta fel dobtam a G4-re a gyári tmobilos frisitést azóta agyon vágta a hálózat kezelést bárhol vagyok pesten mindenhol 2g meg 3g+ -om van természetesen Fr volt de semmit nem ért! Lte hálózatra van állítva automatikus üzem módban ...

(#19067) Huuugo82 válasza Sanya (#19061) üzenetére


Huuugo82
csendes tag

Szia

Az én fentebb feltett kérdésemre esetleg nem tudod a választ? ;-)

Köszi

(#19068) diegho


diegho
nagyúr

3 napja váltottam OPO-ról, leírom a tapasztalatomat.
A fogása a G4-nek jobb, méretben is kisebb, jobban elfér a zsebemben, a hátsó gombok nagyon jók. Kijelzőben nem látok óriási különbséget, viszont a G4 sokkal jobban állítja automatán a fényerőt. A rendszer mindkettőnél fluid, a G4 sok jó funkciót tud. Az aksi az OPO-ban nálam 6 óra SOT-t bírt, ebből 5+ chrome, G4 ennek kicsit több, mint felét tudja csak. Ugyanazon játék alatt a G4 sokkal jobban melegszik. (sky force) A kamera más dimenzió, ez egyértelmű. Mindkettőt nagyon jó telefonnak tartom, de hogy melyik marad daily driver még nem tudom.

(#19069) zombinyul


zombinyul
addikt

Másfél órája vettem le a telefont töltőről, nem egész háromnegyed óra kijelzőido van benne, Chrome meg Messenger, 66%-on van az akksi, és alapfeladatoktól forrósodik mint állat. Újraindítás megvolt. Mi a franc lehet vele, nincs valakinek ötlete? Ilyet még sose csinált...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#19070) zack válasza ToMmY_hun (#19065) üzenetére


zack
nagyúr

Erre gondoltam én is. Szerintem hét elején lesz egyszerűbb megoldás is.
Még nem tudom a végét, csak azt, hogy meg lesz oldva valahogy.
Vagy EU-s teló, vagy másik típus, ahol nincs ez a "szivattyú".

Másik unlock.bin-t nem mernék ráereszteni. Egyrészt, ha működne, XDA-n már így csinálnák.
Másrészt ha kinyírja, akkor tuti alaplap csere.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19071) jimmedly válasza buliforma (#19051) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem sem hozott semmi szokatlant a lista. De ez a bősz merülés csak mobil adattal jelentkezik. Ma már 6 órája levettem a töltőről és még mindig fullon van az akku, wifit használ. Igaz nem piszkáltam, csak v 4-6 emailt olvastam el. De tegnap kb ugyanilyen használattal Nyíregyháza belvárosában 3 óra alatt 30 %-ot merült.

(#19072) BigBlackDog válasza zombinyul (#19069) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez nálam is így szokott lenni érdekesmód. Ha egyben 20-30 percig használom (csak böngészés 4G-n), akkor utána már eléggé meleg a dög. Azt hittem, hogy ez természetes.

(#19073) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Az LG Bridge még mindig nem engedi frissíteni az új androidot, nem tudjátok, hogy mi lehet az oka?

(#19074) Aryon87 válasza zombinyul (#19069) üzenetére


Aryon87
félisten

Tegnap ugyanez volt nalam... Melegedes nem, de az eroteljes merules igen. Furcsalom is hogy a 20c is ezt teszi, korabban kiemelkedoen jo volt...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19075) jimmedly válasza BigBlackDog (#19072) üzenetére


jimmedly
senior tag

Lehet hogy a 4G körül van vmi szoftveres árulás? Remélem mihamarabb javítják!

(#19076) geryboro válasza BigBlackDog (#19072) üzenetére


geryboro
senior tag

nálam is melegszik gyári böngészővel a telefon, valamint a késleltetés és a memória kezelés botrányos.
a betöltési idő sokkal több az előző telefonjaimhoz képest, ráadásul van olyan töltés közben hogy tapicskolom 5-6 másodpercig és utána reagál. siralmas :(((
pedig nem huzza semmi a háttérben, greenify, mesenger, 2 felhő, 2 fiók semmi zavaró app, nincs mozgó háttérkép sem :((

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#19077) mivan80 válasza Csiet (#19026) üzenetére


mivan80
aktív tag

Szia, annak az alkalmazásnak, amivel a képet nézed és törlöd, nincs jogosultsága módosítást végezni az sd kártyán. És File Explorernek is külön meg kell adni a jogosultságot, hogy tudjon rajta mappát létrehozni, törölni, ne várj read only legyen...

(#19078) ToMmY_hun válasza zack (#19070) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Valóban, igazad van. Egyébként a CM eléggé frankó, kellemesen gyors, viszont az akksit jobban zabálja mint a gyári ROM. Amennyiben valakinek lenne kérdése a rommal kapcsolatban, akkor hajrá. :K

C programmers never die, they are just cast into void.

(#19079) Quqesz válasza Huuugo82 (#19056) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hali! A telefonon romániai orange szolgáltatós telefon, ami ha függetlenként volt eladva, akkor sose került a szolgáltatóhoz. Ezzel nincs baj. A legutolsó rom verzió nálad a v20e amit ha ota nem dobott fel az lg vridge progival tudod feltenni. A programot az lg oldaláról tudod letölteni a driverrel együtt.

Akinek gondok vannak a 6.0-val frissítés és fr után tisztán tette fel a dolgokat v backup-ból? Ha a második, akkor csinaljon fr után tiszta telepítést. Nekem semmi gondom nincs a v20d-vel, ha talán néha nem akar felmenni mobilnetre egy repülő üzemmód visszabillenti.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19080) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

A végén visszaraktam az 5.1.1-et.

A 6.0-ás alatt nem működött a Polar loop 2-m. Egyszerűen nem volt hajalandó csatlakozni. Állandóan feldobálta, hogy csatlakozni próbál az eszköz, de mivel ezt nem lehet, nem tudta párosítani. A smart notifications se műkdött.

Szóval most meglátom milyen lesz az akkuidő a 10E-vel.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#19081) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok! A 6.0 frissítés óta a beépített LG böngésző és a Chrome is laggol amikor scrollozok. Más hibát nem vettem észre. De ez a hiba elrontja a netezést. Tud vki megoldást? Kösz

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#19082) geryboro válasza Segnior_Barthez (#19081) üzenetére


geryboro
senior tag

én is a megváltásra várok...... :W :W

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#19083) Technoman


Technoman
őstag

Hülye kérdés(már megszokhattátok tőlem)
Szerintetek, belehet-e vinni vonalszintű jelet a telóba -pld a jack bemeneten-, hangfelvétel céljából?

[ Szerkesztve ]

(#19084) Quqesz válasza Technoman (#19083) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Elvileg igen, ha meg tudod úgy csinálni a jack dugót, hogy csak a föld és a mic bemenet legyen bekötve. Azt azért érdemes megnézni, mekkora a bemeneti fesz, mert általában a mic kisebben üzemel mint amit a line kibocsát.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#19085) aladab


aladab
tag

Na srácok, a bootloopos incidens után beújítottam egy V10-et. :D Remélem ez már nem fog elromlani. Így elsôre sokkal minôségibb benyomást kelt, mint a G4.

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#19086) Segnior_Barthez válasza geryboro (#19082) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Akkor nem egyedi eset, és egyenlőre nincs is megoldása ennek a hibának.
Éppen azt a factory resetet nem végeztem el, amit többen javasoltak frissítés előtt, vagy után. A fenébe.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#19087) karcsi3


karcsi3
tag

Sziasztok,

Esetleg arra van vmi ötletetek hogy mitől lehet az h hívás alatt nem aktív a mikrofon több emberrel is próbáltam és a másik fél állítása szerint még háttérzaj sincs nem hogy beszélgetni tudnék (sztem nem hardveres mert a diktafon meg működik)

(#19088) TeeJay


TeeJay
félisten

G4 tulajok, ki hol vette a telefonját és melyik üzletekben ajánlott vagy nem ajánlott venni az alábbi listából?

[link]

GSM Home?
Mobilcorner?
XXL GSM?
Turbado? (két utcára lakom tőlük ami szimpatikus)
Nextelshop?
Globalmobil?

mire kell vigyázni? hol milyen garit adnak? hol milyen csomagban adják a telefont?
valahol jár hozzá töltő valahol csak készülék és kész?

éppenséggel töltő nélkül is kibírom mert van 2,4A-es Blitzwolf dual töltőm ami nekem bőven elég nem kell Qualcomm gyorstöltő

fekete bőr hátlappal szeretnék vásárolni és tuti nem a szolgáltatómtól mert baromi drágán adja (Telenor)

szóval hol lehet bátran vásárolni és ki milyen garanciát kapott?
köszi előre is mindenkinek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19089) TeeJay válasza TeeJay (#19088) üzenetére


TeeJay
félisten

Vip-phone és mobilkereskedes mennyire ajánlott?
picit drágábban adják 5-10ezerrel de ha jól látom ott már jár minden gyári tartozék és rendes EU gari van :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19090) leslien válasza TeeJay (#19088) üzenetére


leslien
nagyúr

Partnerogsm... gari elfogadott...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#19091) TeeJay válasza leslien (#19090) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi :D

ezt a listát is nézhettem volna
annyi sufni és nem sufni gsm bolt van rajta és annyi féle módon forgalmazzák hogy ember legyen a talpán aki ki tudja találni hol adják legjobb áron de mégis normális kiszerelésben

ja és a legjobbat még nem mondtam :D párom és én is G4-et akarunk venni
csak ugye nekem tökéletes a fekete bőr
ő viszont mivel nőből van fehér-arany színben hajlandó csak venni azt meg kevesen forgalmaznak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19092) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Milyen üvegfóliát ajánlotok ebay-ről?

.

(#19093) TeeJay válasza TeeJay (#19091) üzenetére


TeeJay
félisten

a lista a boltokról :D
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19094) diegho válasza TeeJay (#19089) üzenetére


diegho
nagyúr

Én mobilkereskedestől vettem, van minden hozzá, számla és 24hó gar.

(#19095) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Napok óta olvasom a fórumot és kapkodom a fejem, hogy mi történik itt.
Legyen, akkor egy pozitív tapasztalat is a v20D-vel kapcsban.
Frissítés előtt nyomtam neki egy factory resetet, majd rádugtam gépre, LG Bridge lefrissítette, bekapcsoltam és nyomtam még egy factoryt neki.
Az itt lévő anomáliákból semmit sem tapasztalok. A telefon nem melegszik vadul, nincs első pár másodpercben érintés-kiesés, se hálózatprobléma, semmi. Az akkumulátodidőm jelentősen javult, 30 óránál többet is kibírok egy töltéssel és persze 4 óra körüli kijelzővel 10-15%-os aksin. Mondjuk nem nyomogatom sokat, néha videózom rajta, hívások, kisebb netezés és persze Messenger. Facebook nincs rajta, a Lite sincs, gyári böngésző megy, nem Chrome és elégedett vagyok vele. Játszani sem nagyon játszom. :)

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#19096) MaxxDamage válasza TeeJay (#19088) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

mobilkereskedes az szerintem ajánlott bolt (én is ott vettem) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19097) TeeJay válasza MaxxDamage (#19096) üzenetére


TeeJay
félisten

és LG töltőt is adnak illetve a fekete bőr hátlapos verzióhoz műanyag hátlapot is?
LG-hez vihető a cucc ha baja lenne vagy magához a mobilkereskedes-hez kell?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19098) kisdeme85


kisdeme85
tag

Jelenlegi telóm haldoklik már jó ideje,ma el is érte a vég( zopo 998) nézegettem a telókat és e mellett tettem le a voksomat jó pár teszt olvasása és utánajárás után, pozitív dolgokat leginkább erről láttam a telók közt. Hétfőn kapom a kezembe. Ma hogy itt elkezdtem olvasgatni hosszabban a hozzászólásokat, rám jött a para. Szinte töménytelen buggal jön mindenki. Remélem azért telefonként használható cuccot kapok nem kell egyből szétszervizelni meg romokat cserélgetni :O :D Kártyafüggetlenként rendeltem, telenoros vagyok,nekem alapból használható a teló ugye? Nekem új volt ez amivel itt találkoztam hogy a szolgáltatóknak is van saját g4 romja.

(#19099) diegho válasza TeeJay (#19097) üzenetére


diegho
nagyúr

Mindenre igen.

(#19100) Quqesz válasza TeeJay (#19097) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is a mobilkerből vettem, barna bőrös arany hátlappal. A holland vodának készült(rendes itthoni töltős), de nem került hozzájuk. No simzár, voda rom és előttem vágta át a srác az lg biztonsági matricát. Semmi bajom nincs vele azóta! Velem korrektek voltak, 2 év gari, amiből az első évben én is bármikor bevihetem az lg szervízbe, második évben ők intézik és futár viszi tőlem. Szervízben eddig csak egy vörös bőr hátlapért voltam, annyi. Ami sztem előny, hogy nyugati piacra szánt és még mindég vannak városi legendák a kelet-nyugat minőségről.....

Xperia_zeno
+1
Sztem van azért benne user error

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.