Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Vikooo válasza Stauffenberg (#7985) üzenetére


Vikooo
addikt

Lte tok felesleges, ugy sincs VoLTE tehat ha hivast kapsz, elotte par mp -et hezitalhat mire atall egyel kisebb elerheto halozatra. Lte lefedettseg amugy is nagyon rossz. En a WCDMA halozatot preferalom.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Aryon87


Aryon87
félisten

Keresővel rákerestem az összefoglaló kulcsszóra :D

2 jelentkezőt találtam:

Egyik
Másik

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8003) totattis


totattis
tag

Helló!

Melyik a helyes?
- LG G4 FHD 60fps
- LG G4 FHD 30fps

Sehogy sem megy a 60 fps videó készítése.

Szerintetek mi az oka?

(#8004) Motion_Blur válasza totattis (#8003) üzenetére


Motion_Blur
félisten

60fps

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8005) Stauffenberg válasza Aryon87 (#8002) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aha, szóval van egy, akinek nincs ilyen készüléke, de cserébe lelkes, meg van egy, aki egy root leírást készítene. Szerintem akkor lényegében még nincs olyan emberünk, aki megírná az egész összefoglalót.

Ha hétvégén lesz rá időm, akkor valamit elkezdek majd vele. Feldobom egy Drive doksiba és lehet majd javaslatokat hozzátenni, hogy mi kerüljön még bele.

Egyelőre csak az alapokat részletezném benne (specifikációk, legfrissebb szoftver, tudja-e a vezeték nélküli töltést, stb).

A root menete meg ROM csere leírása meg felesleges benne. Ezek menjenek egy Logout írásba és belinkeljük. Csak maradjon átlátható az összefoglaló meg minél kevésbé "ijesztő" egy G4-el ismerkedő embernek.

(#8006) totattis válasza Motion_Blur (#8004) üzenetére


totattis
tag

A telefonról letöltött videók mind 30 fps -el mennek.

Persze kivétel a slow motion az HD és 120 fps.

[ Szerkesztve ]

(#8007) Aryon87 válasza Stauffenberg (#8005) üzenetére


Aryon87
félisten

Na igen. Az alapokat én is meg tudnám csinálni, de nem lennék jó fórumgazda :D Pedig lógok itt rendesen, de mondhatni, okosodom folyamatosan.

Root és ROM téma majd legalulra linkek formájában jó lesz, nem egy fórumot láttam hogy olyan hosszú volt hogy ránézni is "ijesztő" volt. Pl G3 fórum, vagy az Xperia SP fóruma :D De azok jól összerakottak.
Egyáltalán hogy kell elkezdeni az összefoglaló csinálását? Még azt se tudom :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8008) Stauffenberg válasza Aryon87 (#8007) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem leszek Topikgazda, majd megírom egy részét, aztán egy moderátor beizzítja. Aztán bárki írhat hozzá majd hasznos dolgokat (de jó lenne ezeket nem belezsúfolni az összefoglalóba az átláthatóság kedvéért, hanem majd linkelgetjük).

(#8009) DonMaster válasza Aryon87 (#8007) üzenetére


DonMaster
addikt

nem olyan nehéz, word pontokra szeded leírod linkeke képek stb.
fogod próba topicba beírod, formázva, és oda írod, hogy lg g4 összefoglaló, a többi-t meg a moderátorok meg csinálják. elsőre nem lesz 100% de szép lassan finomítani kell rajta, frissebb linkek még ilyen még olyan leírás stbstb. Ahol van lenyíló összefoglaló egyiknél sem elsőre lett olyan hanem folyamatosan frissülve alakult javult és jobblet nah meg hosszabb is

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8010) Aryon87 válasza DonMaster (#8009) üzenetére


Aryon87
félisten

:K :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8011) BigBlackDog válasza Stauffenberg (#7997) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam eddig egyszer sem jött elő a hálózat eldobás, kopp-kopp, műanyag hátlappal, sőt, még a létezéséről sem tudtam. :DDD

Mellesleg valakinek mutatott már LTE+ ikont az állapotsávban? Pontosan milyen sebességet jelenthet?

[ Szerkesztve ]

(#8012) Aryon87 válasza BigBlackDog (#8011) üzenetére


Aryon87
félisten

Telenornál 4G és H közt változik. Utóbbi leginkább az M3 vonalán van, vagy nyáron Gárdonyba menet volt H, de volt Edge is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8013) Vikooo válasza BigBlackDog (#8011) üzenetére


Vikooo
addikt

Az csomagfuggo is milyen LTE sebesseget kapsz. Telenor kartyaskent szerintem HSPA sebesseget kapok LTE -n, rosszabb tmlefedettseg mellett :D

(#8014) debcamp


debcamp
aktív tag

Nekem sem volt még ilyen jellegű problémám - bár másmilyen sem- :)
Pedig használom műa+tok és bőr/+tok módon is.
Soha nem kellett még semmi miatt újra indítani stb.
Telekom 10d.

(#8015) leslien válasza totattis (#8006) üzenetére


leslien
nagyúr

tessék itt van a megoldás...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#8016) hurenzon


hurenzon
senior tag

Aki a múlt héten rendelt a mobilkereskedes.hu oldalról az már megkapta? ??

(#8017) ctvagyok válasza Stauffenberg (#7988) üzenetére


ctvagyok
őstag

Most délután pont dobta megint a hálózatot. A vonatút során van egy hely ahol 0 térerő van ( GSM meg semmi sincs). Simán nem kapcsolódott vissza a kis szemét. Közben netezni próbáltam, aztán latom, hogy keresi a térerőt. Kb. 2 percig vártam aztán restart. Minden nap szinte elmegyek azon a helyen, de eddig ez az első, hogy nem kapcsolódott vissza. Csak köze van akkor a 4G-s hálózatváltáshoz.

Közben neteztem. Eddig összes dobásnál neteztem vagy videóztam. Neked dobta úgy, hogy nem volt használatban a készülék?

(#8018) lela


lela
aktív tag

Azt nem tudja valaki hogy a gyári naptárat le lehet valahogy szedni, vagy kikapcsolni?

(#8019) BigBlackDog válasza Vikooo (#8013) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ahogy nézem, az LTE+ az 450 Mbps-es sebességet jelent, a sima LTE 150 Mbps-ig tart (T-nél, ha jól tudom, 150 Mbps-es a legnagyobb csomag). Ezért csodálkoztam az LTE+-on, ráadásul eddig még sohasem láttam.

Lassan kezd beállni az akkumulátorom. Most tartok 31%-on és 35 óra 43 perce nem látott töltőt. Közben folyamatosan ment a 4G (adatforgalommal együtt), kékfog, otthon és munkahelyen a wifi, energiatakarékos üzemmód kikapcsolva, kijelző fényereje automatára állítva (0%). A kijelzőidő ugyan nem annyira kiemelkedő, csak 2 óra 5 perc.

[ Szerkesztve ]

(#8020) nistv4n válasza hurenzon (#8016) üzenetére


nistv4n
tag

Hétfőn rendeltem, ma beszéltem velük, elvileg pénteken hozza a futár.

(#8021) Vikooo válasza BigBlackDog (#8019) üzenetére


Vikooo
addikt

Kijelezhet LTE+ -t, de ha a csomag nem engedi, úgyse fog annyival tölteni :(

Mennyi idő kellett az akkuidő beállásához? Azthittem 3-4 töltési ciklus elég, de Te régebbóta használod, igaz?

(#8022) dptrsk válasza BigBlackDog (#8011) üzenetére


dptrsk
addikt

Majdnem minden nap mutat LTE+-t nekem, tudtommal a Telekom Teszttornya a 11.kerület Infopark környékén az egyetlen ilyen.

(#8023) zombinyul válasza Vikooo (#8021) üzenetére


zombinyul
addikt

Hiszed vagy sem, barmilyen lehetetlen is, de nekem mindennapos toltesek ellenere tobb mint egy honap alatt allt be. Ilyet meg sose tapasztaltam, de a lenyeg hogy osszejott.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#8024) BigBlackDog válasza dptrsk (#8022) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor jól sejtettem, hogy csak tesztfázisban lehet. Nálam szintén annak a szolgáltatónak, csak nem a 11. kerben lévő teszttorony közelében, hanem a székházában jelent meg.

(#8021) Vikooo: Lehetséges, hogy korábban is bírta már ezt, de mindig nyúztam napközben is. Igazából nem nagyon figyeltem erre, bőven jobb, mint az előző készülék és a nap végéig is könnyedén kihúzza, ha csak átlagosan használom.

[ Szerkesztve ]

(#8025) hurenzon válasza nistv4n (#8020) üzenetére


hurenzon
senior tag

Holnap felhívom őket. Mert már kellene , ha pénteken nem lesz, akkor veszek máshol.

(#8026) süti5


süti5
őstag

Nekem akku átlag 3 nap, ha hétvége belesik, akkor 4, dual simes, éjjel-nappal bekapcsolva persze:)
Igaz, nem használom extra sokat, de nagyon elégedett vagyok vele.

(#8027) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Felkerült a frissen érkezett tok is. Egész minőségi érzetet kelt az emberben és jól mutat az aranyszínű műanyag hátlappal is. Valahogy be lehet állítani olyan köróra képernyővédőt, ami az időjárást is mutatja és digitális? Az LG boltjában (Weather-cast a neve) fent lévőt próbáltam, de az folyamatosan csak crashel.
A képeken a színek nem az igaziak, lámpafény mellett csak ennyire tellett.

[ Szerkesztve ]

(#8028) Aryon87 válasza BigBlackDog (#8027) üzenetére


Aryon87
félisten

Ugyanez van csak feketében. gyári időjárás/óra app van benne, de az sztem nem a helyes helyet mutatja, így nálam a neon jellegű digitális óra van. Külön tetszik a tokban a űz átlátszó körgyűrű, mert hívásnál illetve felébresztésnél végigfut az animáció. A lednek fúrtam egy lyukat, tény kicsit csúnyára sikeredett, de a lényeg hogy védi a kijelzőt is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8029) gabor_01 válasza gabor_01 (#7968) üzenetére


gabor_01
senior tag

SIM kártyával sem látja a 12 és 13-as csatornákat a telefon. Már két G4-et is kipróbáltam.

Más:
A LED világítás kapcsolgatására nincs gyári parancs, vagy widget? :W
Az L90-emben van.

(#8030) Viktor0610 válasza gabor_01 (#8029) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A vaku kapcsolgatására én feltettem a TeslaLedet, az állapotjelzőt a menüből kapcsolglhatod. ;)

Samsung Galaxy A54

(#8031) vdavid4


vdavid4
tag

Tapasztalt már valaki olyat hogy "villog" vibrál" a szivárvány színeiben a főképernyő? ha megnyitok bármit akkor normális de a főképernyőn csinálja. 2 napos a telefon. és szuper lenne egyből vissza is küldeni... :S ha bárkinek bármi ötlete lenne esetleg... :R

(#8032) zoltb válasza BigBlackDog (#8027) üzenetére


zoltb
csendes tag

Huhh, rohadtjólnézki!

(#8033) gabor_01 válasza Viktor0610 (#8030) üzenetére


gabor_01
senior tag

Megvan:
Az állapotsoron ott a vaku gomb. :DD

(#8034) DonMaster válasza gabor_01 (#8033) üzenetére


DonMaster
addikt

kapcsold át akkor 11-es vagy kisebbre a csatornát a routerben .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8035) gabor_01 válasza DonMaster (#8034) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez csak átmeneti megoldás. Hosszú távon nem. Rá kell jöjjek mi a fene van ezzel.

(#8036) DonMaster válasza gabor_01 (#8035) üzenetére


DonMaster
addikt

miért átmeneti? ha nem váltogatod a routerben akkor az fix, de próbáld meg egy másik rommal. az eu open-t ajánlom, avval talán jo lesz. nem jár gari vesztéssel. és lehet így a szolgáltatós marhaságoktól is szabadulni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8037) gabor_01 válasza DonMaster (#8036) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez a romcsere megfontolandó.
átmeneti:
Ha lenne egy 6 sebességes autód, de nem lehet 6.-ba rakni, elfogadnád? :))

(#8038) Viktor0610 válasza gabor_01 (#8033) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És tényleg! :DDD Nálam is. :DD
De azért én a biztonság kedvéért feltettem a TeslaLedet is. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8039) Aryon87 válasza Viktor0610 (#8038) üzenetére


Aryon87
félisten

Nálam a Tiny Flashlight van fent :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8040) DonMaster válasza gabor_01 (#8037) üzenetére


DonMaster
addikt

Az autós példa csak ott bukik, hogy semmi leírásban nem volt, hogy 13csatornát tud kezelni.
Vagyis lehet hogy 11csatornásként lett eladva, és nem 13 csatornásként, amiből következik, hogy nem hibás.
ezt olvasd el. van rá meg oldás , hogy menjen a 13. csatorna is.
[link]

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#8041) gabor_01 válasza DonMaster (#8040) üzenetére


gabor_01
senior tag

Nem akarok itt vitát.
De a Wifi szabvány az adott.

(#8042) gretzky77


gretzky77
veterán

Sziasztok!

G4-emen szerettem volna megcsinálni,hogy minden progi menjen kettős ablakban. Genisys rom volt fent,viszont kapott egy szép kis bootlopot. Kdz-vel helyrehoztam majd root aztán vissza akartam tenni a flashfire-el a teljes mentésemet (mert ugye csináltam) de csak fekete képernyő és semmi! Ötlet?

Na közben rákerestem és látom,hogy ez nem egy rövid folyamat,ill egyszer már fel is villant a képernyő,na talán jó lesz,csak amikor a Genisyst tettem fel elég hamar végig szaladt. Mi lehetett a gond amúgy a build.prop átírásánál amikor az összes progit szerettem volna betenni a kettős ablakba?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8043) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

LG H818 G4 Dual SIM Piros készüléket hol érdemes venni? (csak online rendelés jöhet szóba) Kérdéses számomra, hogy Dual SIM-es vagy sima az ajánlott vétel? :) (van telenoros és telekomos számom is, amit 2 külön telefonban használok...vodafone is jó lenne ha volna..azt csak 2 maradna) :K :B

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8044) hard74 válasza gretzky77 (#8042) üzenetére


hard74
senior tag

Gondolom csak egyszerűen megnyitottad a build prop fájlt, és átírtad amit szeretnél, majd mentés, és premission beállítás.Reboot,és bootloop lett.
Na ezzel már én is szívtam a G2-n.Valamiért ez így nem működik. Töltsd le playről a BuildPropEditort, azzal simán megy.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#8045) BigBlackDog válasza Aryon87 (#8028) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg tudsz dobni egy play linket, kérlek? Szerintem sikerült letörölni az első napon, mondván ez úgysem fog kelleni, mert nem találom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8046) süti5 válasza MaxxDamage (#8043) üzenetére


süti5
őstag

A gari pl. a fő különbség itthon a dual simes és a sima között. Míg előbbit csak bolti garival kapod meg, utóbbit sok helyen árulják gyári garival, meg sztem mindegyik szolgáltatónál is van. Én eleve dual simest kerestem, így a sima kiesett a körből. A partnero-nál vettem, ott most is a legolcsóbb a dual simes, 1 év bolti garival.
Azt neked kell eldönteni, hogy hány simest szeretnél. A dual-os egy jó tizessel drágább, így ha nem használja ki valaki, emiatt meg gari miatt nem érdemes azt venni, ellenben ha nem akarsz több telót magaddal hordozni, a dual simes a te telefonod:)

(#8047) MaxxDamage válasza süti5 (#8046) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget, információkat! :R
Azt még nekem kell eldöntenem, hogy melyiket is válasszam. :B /fontos szempont a gyártói garancia is - 1 v 2 év ami nem mind1 számomra/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8048) Vikooo válasza zombinyul (#8023) üzenetére


Vikooo
addikt

Nehezen, de elhiszem :) Akkor meg van remeny, alig 5 toltesen vagyok tul!
Koszi a valaszokat :)

(#8049) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, hogy én a G4-et függetlenül vettem a B-teltől, mivel a hozzászólásokból megbízható cégnek tűnt.

Igazából ez az első telefon amit nem mobil szolgáltatól veszek.

Ebből kifolyólag nem tudom mennyire bevett szokás, hogy a telefon doboza bontott állapotban volt és magán a telefonon volt 2 db ujjlenyomat, de a gyári fóliák még rajta voltak az oldalán is, stb.

A napokban vettem észre, hogy a jobb felső sarkán (az ezüstös kijelzőszegélyen ) kb. 2-3 mm széles körömvastagságú karc van.

A telefont neten rendeltem, és múlthéten kedden hozta a futár.

A karc nem nem tőlem eredhet, mert a telefonhoz gyári tokot is rendeltem, tehát a telefon kb. 10 percet tölthetett nálam a tok nélkül, a tok "fülei" meg védik azt a helyet, amivel gond van.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#8050) leslien válasza Mardel (#8049) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor van 14 napod mivel netes rendelés volt.. vissza a feladonak...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.