Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) mivan80 válasza embe (#7000) üzenetére


mivan80
aktív tag

Hahaha! Jót röhögtem így éjfél előtt! :DDD

Egy kérdés, a gyári launcherben, hogy tudok új lapot nyitni?
Alapból van ugye a G-s oldal, meg még kettő másik amire szabadon pakolhatok, szeretnék még legalább egyet.

(#7002) leslien válasza mivan80 (#6991) üzenetére


leslien
nagyúr

szerintem te szivatsz minket... :DDD ennyire nem lehet mamusz vki... :D nekem is a G4 a karácsonyi ajándékom+a szülinapi... majd oda ülök a fa alá azt ott nyomkodom...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#7003) Zaji válasza leslien (#7002) üzenetére


Zaji
őstag

mamusz!!! :DDD :DDD :DDD

(#7004) jampop válasza Segnior_Barthez (#6998) üzenetére


jampop
tag

16:9-es képaránynál szerinted mi a helyzet? Nekem fontos a nagylátószög is. 4:3-nál csak crop van.

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#7005) süti5


süti5
őstag

Csatlakozom a táborhoz, tegnap óta egy g4 dual sim boldog tulajdonosa vagyok:)
Egyelőre ismerkedem vele és nagyon tetszik.

(#7006) palika!


palika!
csendes tag

Sziasztok,
Lehetőségem van választani a következő 2 új készülék közül:
LG G4 (bőr hátlap) és
Samsung Galaxy S6 32 GB (64 GB-os már nincs a szolgáltatónál).
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyiket válasszam? Fontos számomra a fotózás és az üzemidő. A telefonnal 2 évre tervezek, teljesítményének a periódus vége felé is megfelelőnek kell lennie átlagos felhasználásra (a játékok nem fontosak számomra). Frissítési támogatás minél tovább jó lenne, de erről még a gyártók sem tudnának biztosat mondani. :)
Egyetlen dolgot nem kell figyelembe venni az összehasonlításkor, az árat (sem most a vételkori, sem a jövőbeni eladáskori ár nem releváns).
Köszi

(#7007) Zaji


Zaji
őstag

Időnkét eltűnik a térerő ikon mellől a hálózat típusa logó( talán ez a neve) a képen bekereteztem. Ez normális?
Valamint az akkumulátor használatnál mit takar az a Google alkalmazás?

(#7008) süti5 válasza palika! (#7006) üzenetére


süti5
őstag

Azért írok, mert én most vágtam bele és kissé dilemmáztam, bár nem sokat.
A külső nyilván szubjektív, nekem az s6-nak eléggé egyen samsung dizájnja van. A g4 gyönyörű, a bőr hátlappal szerintem elegáns, határozott teló, tetszik, hogy szögletesebb. Külsőre nekem még az s6 edge jön be, ha már samsung.
Procira tudtommal lényegesen erősebb a samsung, de én pl. nem használnám ki, így értelme sincs sok.
Az s6 tudtommal nem bővíthető, mely nekem lényeges volt, mivel 4k videókra is használom majd, az meg eszi a memóriát, a g4 bővíthető.
A kamerában szerintem a tesztek alapján a g4 nyer egy egészen picivel, de mindkettő kiváló, de év mobilkamera díjat sem véletlenül kaphatta a g4.

A használatról még nem tudok nyilatkozni, 1 napja van meg:)

(#7009) Viktor0610 válasza palika! (#7006) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

palika!:
Szerintem mindkettőben (fotózás, üzemidő) a G4 jobb.

Zaji:
Persze, hogy normális. Okostelefonról beszélünk, ami a beállítások szerint "magától" felmegy az internetre. :)
A Google alkalmazás a Google keresője. Amennyiben használtad és/vagy állítottál be kártyákat, akkor simán fogyaszthatja az akkut, felmehet a netre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7010) Tsebacsi válasza palika! (#7006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fotózás, üzemidő: G4 nyert, S6 senem cserélhető akksis, senem bővíthető, és teljesen manuális kameraszoft sincs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7011) Zaji válasza Viktor0610 (#7009) üzenetére


Zaji
őstag

Közben a Google szolgáltatást én is megtaláltam.
A másik kérdést talán rosszul fogalmaztam. Másodpercekig eltűnik onnan például a H betű majd egyszer csak visszajön. 😧

(#7012) Viktor0610 válasza Zaji (#7011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán apró hálózati hiba. Szerintem nem kell vele foglalkozz, ha a napi használatot nem befolyásolja. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7013) Tsebacsi válasza Viktor0610 (#7012) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tuti az. Én harmadik LG-met koptatom sorozatban, a G4-hez új kártyát is kértem, de mindnél tapasztaltam, hogy alkalmanként rejtélyes módon elmegy a HSDPA/4G logó. Nem kell vele foglalkozni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7014) Akosh87


Akosh87
tag

Mától mégbüszkébb vagyok rá, hogy magyar lehetek :W

"Mindig légy önmagad... Kivéve ha lehetsz Batman... Akkor legyél inkább mindig Batman!"

(#7015) Zaji válasza Akosh87 (#7014) üzenetére


Zaji
őstag

Sajnos nem nyitja meg.

(#7016) bulikavagyok válasza Zaji (#7015) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7017) Viktor0610 válasza Zaji (#7015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jó a link, helyesen így néz ki. :D

(Jár a kockacukor a cikkben szereplő srácnak. ;] )

Más.
Bevallom, a tesztek alapján tévedtem, mikor a G4-et mondtam akkuban jobbnak az S6-nál. De én akkor is a G4-et venném! :P :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7018) akooos válasza Viktor0610 (#7017) üzenetére


akooos
veterán

(#7019) dptrsk válasza Zaji (#7011) üzenetére


dptrsk
addikt

Hálózati hiba, ha van pontos hely-időpont, akkor ügyfélszolgálaton jelentsd be, s kijavítják(vagy nem, de legalább tudnak róla)

(#7020) Stevenstyle válasza palika! (#7006) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szia!

Kicsit naiv feltételezés részedről teljesen objektív választ várni az LG topikban, egy LG készülékkel szemben :) Ennek ellenére próbáljuk egy kicsit objektíven megvizsgálni a két készüléket.

Nem egyszerű a kérdés, mivel két meglehetősen jól sikerült Flagship-ről készülékről van szó.

A Design nem véleményezhető szerintem objektíven a legtöbb esetben, így az a te egyéni ízlésed szerint nyom a latba jobban vagy kevésbé a választáskor. Összehasonlításban szerintem ez miatt kb döntetlen az állás.

Anyaghasználat tekintetében mindkettő prémium minőség (bőr vs. üveg és fém), a műanyag keret miatt, itt egy kis előnybe kerül szerintem az S6. (Egyébként mindkettőnek megvan a maga saját hátránya: az üveg gyűjti az ujjlenyomatokat és könnyen karcolódik, a bőr pedig könnyebben koszolódik / felszakad.)

Kijelzőben az LG IPS és nagyobb, míg a Samsung Amoled és némileg kisebb. Itt markánsan különbözik a két készülék. Mindkettő kijelző technológiának van előnye és hátránya is. Akinek az Amoled képe sokkal jobban tetszik az úgy sem fog IPS-es kijelzős telefont venni és vica versa. Részemről egál, mivel volt mindkettő paneltípussal szerelt készülékem is már nem is egy és nekem tetszik mindkettő, ha jó minőségű. Ez esetben mindkettő jó minőségű, ebben biztos lehetsz.

Hardverben egyértelműen az S6 vezet az Exynos SOC miatt, ami a Snapdragon S810-et is megeszi reggelire, nemhogy a 808-at, valamint az UFS 2.0-s háttértár miatt is gyorsabb a készülék! Az más kérdés, hogy ebből mit érez a felhasználó. A memória mennyisége mindkettőben 3GB. Pusztán a hardver erejében tehát az S6 jobb.

Szoftverben viszont nem kicsit durván üt vissza az LG és itt jön képbe az oly sokszor bizonyított tény, hogy nem minden a hardver ereje, ha a szoftver nincs jól optimalizálva. Az LG itt nagyon jó munkát végzett! Egyrészt a rendszer sebességén a mindennapi használatban nem fog számottevő különbséget észrevenni a leendő tulajdonos (talán csak játék esetén, de ebben nem tudok állást foglalni), másrészt az LG szoftvere valamivel testre szabhatóbb, nagyon sok jó funkcióval ellátott, ugyanakkor mégsem annyira hardver igényes mint a TW. A jó szoftvernek hála a "multitasking élmény" elvileg érezhetően és számottevően jobb mint a Samsungokon. Frissítések terén az utóbbi időben nagyon jól szerepel az LG, gyorsan és viszonylag hibamentesen érkeznek a frissítések ami a Samsungról nem minden esetben mondható el. szoftverben tehát szerintem egyértelműen jobb az LG.

Kamera terén nagyon jó mindkét készülék, az LG talán fotóban egy kicsit jobb, de a minőségbeli különbség nüansznyi, míg videó terén az S6 vezet egy kicsivel (a videók hangminősége egy kicsit gyengébb az LG esetében). Kamera szerintem összességében egál.

Bővíthetőség terén az LG a győztes a cserélhető akku és a Micro SD kártyás bővíthetőség miatt.

Ami még fontos lehet egyes embereknek a választásnál, hogy a Samsungban van ujjlenyomat olvasó, az LG-ben nincs! A Samsungban van Knox, ami egyes embereknek, pl üzleti felhasználás esetén fontos lehet és ez előny. Más típusú embereknek viszont hátrány, mivel a Root így gari vesztéssel jár.

Szerintem ezek a főbb tulajdonságok amiket a döntés előtt érdemes megvizsgálni. Mivel tökéletes telefon nem létezik, így a saját igényeid alapján kell a legkevésbé kompromisszumos megoldást választani. Ha ezt sikerül összehozni, akkor elégedett leszel.

U.I.: Egyrészt elnézést a Wall of Text-ért, másrészt a fent felsoroltak természetesen az én saját véleményemet tükrözik, nem kell egyet érteni vele, csak a viták elkerülése végett :) Remélem valamelyest tudtam segíteni a döntés meghozatalában.

(#7021) DaDa válasza akooos (#7018) üzenetére


DaDa
senior tag

+1 :)) korán van még ehhez

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#7022) Zaji válasza akooos (#7018) üzenetére


Zaji
őstag

:D

(#7023) Tsebacsi válasza Stevenstyle (#7020) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 :R :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7024) vasi89 válasza Viktor0610 (#7017) üzenetére


vasi89
addikt

Bevallom Én is visszatérek iOs-re. Habár ha nem tiltották volna le a G4-et akkor nem hiszem h már most váltanék de így ha vége a cirkusznak nem veszek megint lg-t. Semmi bajom nincs vele de nekem a mindennapokban az iOs egyszerűsége kell. Habár az androidot most sem szeretem de ezt a telefont az LG korrektül összehozta :R A zenelejátszóért pedig nagy piros pont az LG-nek.

[ Szerkesztve ]

(#7025) Viktor0610 válasza vasi89 (#7024) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát, ha mindenképp' downgrade-elni szeretnél, senki nem tart vissza. ;]

Samsung Galaxy A54

(#7026) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sracok!!Itt hogyan tudnam kivalasztani a 'Semmi' lehetoseget??Valamiert nem engedi :U

(#7027) DaDa válasza monroe8609 (#7026) üzenetére


DaDa
senior tag

Nincs beállítva céges levelezés (Exchange)? Az szokta blokkolni(szabályozni) az egyszerűsített belépési engedélyeket.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#7028) monroe8609 válasza DaDa (#7027) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Nincs. :(

(#7029) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nektek is lötyög egy kicsit a hangerő Le gomb? Ha éppen csak megérintem, akkor oldalra mozogva van egy kis holtjátéka.

(#7030) DaDa válasza monroe8609 (#7028) üzenetére


DaDa
senior tag

ezt találtam még...

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-5/463836-disabling-secure-lockscreen-lollipop.html

eszerint a guest user okozhatja

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#7031) Stevenstyle válasza Stauffenberg (#7029) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Lötyögésnek nem mondanám, de igen egy kis holtjáték mindegyik készüléken volt amit eddig tapiztam (G4)

(#7032) embe válasza zombinyul (#6916) üzenetére


embe
nagyúr

Találtam közben egy videót egy ilyen tempered glass reinstallról.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7033) Stauffenberg válasza Stevenstyle (#7031) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem csak így 3 nap után tűnt fel először. De ha ez ilyen, akkor nem cseréltetem ki. Nem mondanám, hogy zavar, csak a mutatóujjamat pont oda támasztom be és érzem a minimális lötyögést.

(#7034) #93966848


#93966848
törölt tag

Nem bőr hatlapos tokkal kevésbé billeg mint a bőr hatlapos?

(#7035) Stauffenberg válasza #93966848 (#7034) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jóval kevésbé, de azért még úgy is billeg.

[ Szerkesztve ]

(#7036) Viktor0610 válasza #93966848 (#7034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hinném, mert keretben van, azt meg nem cseréled a hátlappal.

Samsung Galaxy A54

(#7037) Aryon87 válasza Stauffenberg (#7029) üzenetére


Aryon87
félisten

Most hogy emlititek megneztem en is, miliomod minimetert nekem is mozog, de az semmiseg. Inkabb mint hogy beragadjon...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7038) #93966848


#93966848
törölt tag

Állítólag a bőr jobban billeg a varrás miatt

(#7039) belan válasza Stevenstyle (#7020) üzenetére


belan
addikt

Korrekt íromány

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#7040) Morris


Morris
veterán

Üdv beléptem én is a klubba.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy gyárilag rajta levő fóliát leszedhetem a kijelzőről?
A kijelző mennyire karcálló?

(#7041) Stauffenberg válasza #93966848 (#7038) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én kipróbáltam mindkettőt, tényleg jobban billeg. De a műanyag is billeg, mert az egész hátlap ívelt. Kézben nagyon kényelmes ez az íveltség, jobb ez így.

Amúgy meg millió fajta asztali tartó van, amibe belerakhatod és nem fog billegni. Legegyszerűbb talán egy kis babzsák.

(#7042) DaDa válasza Morris (#7040) üzenetére


DaDa
senior tag

Üdv :) Én azzal használom de ha tok nélkül használod érdemes lecserélni egy strapabíróra. Én tokkal használom és egyenlőre jól bírja.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#7043) Morris válasza DaDa (#7042) üzenetére


Morris
veterán

Szilikon tokkal használom. Nekem ez a kényelmes.

(#7044) #93966848 válasza mivan80 (#6999) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ez a Nillkin uvegfolia mennyire ragad? Olyan kéne amin nem tapad az ujjam.

(#7045) DaDa válasza Morris (#7043) üzenetére


DaDa
senior tag

Ha úgy teszed zsebre, táskába, hogy elölről nem védi tok csak hátulról(gondolom a szilikon csak ott van) akkor talán javasolt egy komolyabb fólia.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#7046) hard74 válasza #93966848 (#7044) üzenetére


hard74
senior tag

Jobban csúszik, mint a gorillaglass.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#7047) dptrsk válasza monroe8609 (#7026) üzenetére


dptrsk
addikt

Esetleg VPN van beállítva?

(#7048) monroe8609 válasza dptrsk (#7047) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Igen,a VPN volt a ludas koszonom!:)) de hogy en ezt hol allitottam be az elejen..??..

(#7049) Stevenstyle válasza belan (#7039) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Igyekszik az ember :)

(#7050) buliforma válasza monroe8609 (#7048) üzenetére


buliforma
csendes tag

Nekem ugyan ez van viszont nincs beállítva semmi vpn. Egyéb ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.