Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) Morris


Morris
veterán

Urak, ellene nekem egy 64Gb-os microSDXC kártya. Jelenleg egy 16-os kingston van a telóban. Tökéletes, csak kezd a tárhely kevésnek bizonyulni.
Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#20202) neo_xperia válasza Morris (#20201) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Vegyél egy 64 Gb-ost.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20203) Morris válasza neo_xperia (#20202) üzenetére


Morris
veterán

Ajánlott márka, típus?

(#20204) Vikooo válasza Morris (#20203) üzenetére


Vikooo
addikt

http://m.ebay.com/itm/371064371585?_trksid=p2057872.m2749.l2649&_mwBanner=1

64GB-os Samsung Evo 4800 HUF ebayrol, megbizhato eladotol. En is innen vettem a 32GB -os Evot, eredeti es tokeletesen mukodik.

(#20205) Morris válasza Vikooo (#20204) üzenetére


Morris
veterán

100%, hogy eredeti? Egész jó áron van.

(#20206) hard74 válasza Vikooo (#20204) üzenetére


hard74
senior tag

Én is tőle rendeltem, igaz Kingston 32GB-osat.Hibátlan eredeti termékeket árul, és nem mellesleg 1hét alatt megkaptam.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#20207) neo_xperia válasza hard74 (#20206) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Tényleg jó áron van, de én már megszívtam párszor ebay-ről, allie ről rendelt memória kártyával, pendrive-val.

(#20208) Quqesz válasza Stauffenberg (#20188) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Állítólag nem az lg fog csinalni idén nexus telefont(forrás gsmarena)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#20209) SharpSA válasza Vikooo (#20140) üzenetére


SharpSA
veterán

Nemrég lett egy G Watch R. Eleinte kicsit jobban merült a telefon, de mostanra megtaláltam a megfelelő beállításokat (például az asszisztensben) és minden rendben. Bár ezen a beállítások a telefonon vannak és szerintem óra nélkül is ugyanez lenne a helyzet. Például előtte az asszisztens teljesen ki volt kapcsolva.
A bluetooth meg napközben folyamatosan megy, mert az autóban használom a kihangosítót.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#20210) Vikooo válasza SharpSA (#20209) üzenetére


Vikooo
addikt

Koszi a valaszt!

(#20211) Wucky válasza Snoop27 (#20154) üzenetére


Wucky
senior tag

Ismerem a fórumot :-)
Szóval G2-őn jobban megy. Akkor a wot is. :-(
Ez nem jó hír.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#20212) Scooter74 válasza Quqesz (#20208) üzenetére


Scooter74
őstag

Ha minden igaz akkor idén HTC fogja készíteni a Nexus telefont. És nem engedi meg a Google ez évtől, hogy a telefonon fent legyen a gyártó cég neve és logója.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20213) majdnemkocka válasza gerenda110 (#20059) üzenetére


majdnemkocka
tag

Te jó ég, mit csináltál azzal a szegény telefonnal? Vagy a kutya játszott vele?

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20214) majdnemkocka válasza FerNandor (#20064) üzenetére


majdnemkocka
tag

Sima Javascriptes pop-up meg átirányítás, a Blikk honlapján is belefutottam már, a jelek szerint a kommentelés enged kártékony kódot is...
Becsuk, elfelejt.

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20215) Morris válasza Vikooo (#20204) üzenetére


Morris
veterán

Az EVO+ mivel másabb a sima EVO-nál?

[ Szerkesztve ]

(#20216) majdnemkocka válasza laca71 (#20079) üzenetére


majdnemkocka
tag

mindkettő dual SIMes, de más piacra vannak szánva, ezért más-más LTE-sávokat támogatnak:

LG H818P: Indonézia, Ukrajna, Thaiföld
LTE Cat6 700/850/900/1800/1900/2100/2600 (Bands 1,2,3,5,7,8,17)

LG H818N: Hong Kong
LTE Cat6 1800/2100/2600 (Bands 1,3,7), TD-LTE 1900/2300/2500/2600 (Bands 38,39,40,41)

Azt most fejből nem tudom, hogy itthon melyik szolgáltató melyik sávokat használja (3, 7 és 20 rémlik), de érdemes utánanézni, mielőtt rendelsz. ;-)

[ Szerkesztve ]

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20217) debcamp válasza Morris (#20215) üzenetére


debcamp
aktív tag

Az Evo akár 48Mb/s olvasásra képes (írás nincs feltüntetve), az Evo+ pedig 80Mb/s olvasásra is (írás 20Mb/s körül)... Illetve a színük ;]

[ Szerkesztve ]

(#20218) Scooter74 válasza Vikooo (#20204) üzenetére


Scooter74
őstag

Köszi a linket én is egy 32GB-t rendeltem most tőle. :R

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20219) majdnemkocka válasza debcamp (#20162) üzenetére


majdnemkocka
tag

Nem hülyeség, csak elég drága (és igazából még ez sem tudja teljesen azt, amit szeretnél).

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20220) SidCorky


SidCorky
senior tag

Látott már valaki olyan hibát, hogy random "befehéredik" a kijelző? Nem fehér lesz, csak kap egy fehér árnyalatot, mintha egy fotón felhúznád a világosságot.

Más: ha nem találom a Telenoros számlát, amivel egyszer már szervízbe vittem a telót, akkor ugrott a gari, vagy ha pl a Telenorhoz bemegyek a telóval és az előfizu szerződéssel, tudnának újat adni? Ez erősen garis hibának tűnik, nem akarom azért kifizetni mert elkeveredett a papír...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20221) Mikemend


Mikemend
senior tag

Ha már volt szó a MM internal SD kezelésről: a Redditen van egy leírás, amivel megoldható a dolog és root sem kell hozzá!

(#20222) beronzapp válasza majdnemkocka (#20216) üzenetére


beronzapp
csendes tag

A H818P tudja a B20-at.

(#20223) majdnemkocka válasza beronzapp (#20222) üzenetére


majdnemkocka
tag

Ezt mi alapján állítod? Akárhol nézem, nem találok olyan oldalt, ahol ezt irnák, cserébe van egy csomó, ahol a B20-at nem írják, pl. https://www.frequencycheck.com/models/GP2Dm/lg-g4-h818p-dual-sim-lte-a-lg-p1
(bocs, úgy tűnik, mobilról nem tudom linkelni)

[ Szerkesztve ]

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20224) Stauffenberg válasza majdnemkocka (#20223) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az alapján állítja, hogy neki is olyan van és tényleg tudja. Rémálom az LG az adatlapok helyes kitöltésében, országról-országra mást ír egyes paraméterekre (pl: támogatott SD kátyák maximum méretére van mindenféle variáció 128 GB és 2 TB között).

---

Más:

Kérek mindenkit, hogy a "milyen SD kártya a legjobb" kérdését a dedikált topikban tegye fel!

(#20225) Wucky


Wucky
senior tag

Telenornál már vannak új samuk.

Kíváncsi leszek új LG mikor lesz.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#20226) Snoop27 válasza Wucky (#20211) üzenetére


Snoop27
őstag

Nem akarlak elriasztani, ezen is nagyon szepen megy, de sokat segit a G2-n ha Cloudy rom van (de azt se felejtsuk el, hogy legtobbszor nem a telo miatt akad meg a jatek, hanem a sok jatekos miatt lagol be).

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#20227) DaDa


DaDa
senior tag

Sokan panaszkodtatok már a "Márkás" fóliákra. Én ezt rendeltem [link] 3db 2500HUF. A párom telefonjára és az enyémre is gond nélkül felment úgy, hogy egyszer le kellett szedni mert ferde volt. A szenzor is tökéletesen működik. Nincs a sarkoknál felhajlás sem bubi. Igaz még csak 2 napja van fent. Csak tapasztalatként osztottam meg...

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#20228) Wucky válasza Snoop27 (#20226) üzenetére


Wucky
senior tag

Nem keserítesz el :-)
A legtöbb ilyen játék 1 magot és sebességet kér. Nem tud több magon futni.
Ettől még nincs kihúzva a G4 a listámról,csak bekerült a G5. 4-5 hónap alatt azért szokott mérséklődni az ár,meg lehet akció is. Bár ha hamar ott lesz a kínálatban,nyárra a G4 lehet szerintem 100k körül is.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#20229) Snoop27 válasza Wucky (#20228) üzenetére


Snoop27
őstag

Akkor valoszinu amiatt van problema a jatekkal.
Mas. Probalta mar valaki a CTT modot (cpu thermal throttling mod)? Elmeletileg redukalja a telefon melegedeset, s talan a fogyasztasat is.
Szerk.: pontosan erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#20230) #18001664


#18001664
törölt tag

Érdemes az "optimalizálások mellőzése" funkcióban valamit bepipálni?

[ Szerkesztve ]

(#20231) Vikooo válasza #18001664 (#20230) üzenetére


Vikooo
addikt

Csak abban az esetben ha nem engedi felebreszteni az alkalmazast mikozben pihen a telefon (Doze) es az alkalmazasnak kozlendoje lenne.
Pl a Gmail nekem nem jelzett amig itt be nem pipaltam a mellozest.

[ Szerkesztve ]

(#20232) #18001664 válasza Vikooo (#20231) üzenetére


#18001664
törölt tag

Értem, tehát amelyik apptól pl. pusht várok el azt nem árt bepipálni! :)

(#20233) Stauffenberg válasza #18001664 (#20232) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Így van, de a Doze elméletben megfigyeli az aktivitásod, szóval automatikusan is "fehérlistázza" azokat, amiktől illik megkapni az értesítéseket. De többen panaszkodtak már rá, hogy ez nem mindig működik úgy, ahogy kéne. Az a tuti, ha te magad állítod be, hogy mi az ami minden esetben küldhet értesítést.

(#20234) #18001664 válasza Stauffenberg (#20233) üzenetére


#18001664
törölt tag

A legfontosabb dolgaimat bepipáltam gyorsan, viszont találtam pár com.qualcomm beépülőt amit szintén bepipáltam mert gondolom a rendszersebességnek köze lehet hozzá vagy egyéb fontos dolognak. Rosszul tettem?

(#20235) Stauffenberg válasza #18001664 (#20234) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én semmi mást nem pipáltam be, csak az ébresztőórát, Gmailt meg azt a néhány üzenetküldőt, amit használok. Nem tapasztaltam semmi rendelleneset a sebességben.

(#20236) DaDa


DaDa
senior tag

pont most volt erről szó [link]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#20237) Stauffenberg válasza DaDa (#20236) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom elfogadni a Samsung bugyuta érvelését. Ha azt mondják, hogy nem akarják a rendszersebességet kockára tenni, mert a user esetleg valami fos memóriakártyát tesz bele, akkor igazat adok nekik.

De nem tartom életszerűnek, hogy az ember rendszeresen szétbombázza a telefont (vagy tűvel kipiszkálja a tartót), hogy aztán egyik készülékből a másikba pakolgassa a kártyát. Biztosan van ilyen felhasználó, de szerintem az emberek 99%-a azért rak memóriakártyát a telefonba, hogy kibővítse a tárhelyet és nem azért, hogy így mozgasson fájlokat eszközök között. Ez baromság, csak egy nagy bullshit.

Egyszerűen arról van szó, hogy így akarják rávenni a vásárlókat, hogy a nagyobb tárhelyű modellt vásárolják, persze sokkal több felárral, mintha kártyával bővítene.

[ Szerkesztve ]

(#20238) bostone válasza Stauffenberg (#20237) üzenetére


bostone
addikt

Elég nyilvánvaló tény, viszont a vevők felé mégsem fordulhat ezzel a válasszal egyetlen gyártó sem.

(#20239) Bornie127 válasza Stauffenberg (#20237) üzenetére


Bornie127
senior tag

Eléggé elszomorító, főleg, ha az ember sokat videózna 4k ban, legyen az egy előadás, ballagás elejétől végéig, oda pedig kell a bővített tárhely.

(#20240) bostone válasza Bornie127 (#20239) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem itt másról van szó.

(#20241) Scooter74


Scooter74
őstag

Pont azért csinálják ezt, mert sokan megveszik a pocsék kártyákat a telefonba és ha baj van akkor nem magukat hibáztatják, hanem a telefon gyártóját.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20242) Mikemend válasza DaDa (#20236) üzenetére


Mikemend
senior tag

Fentebb erre linkeltem be egy rootmentes, kézi megoldást G4-re a Redditről, de hátha más telefonokon is használható

[ Szerkesztve ]

(#20243) geryboro válasza Stauffenberg (#20237) üzenetére


geryboro
senior tag

+1

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#20244) Stauffenberg válasza bostone (#20238) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig tavaly a Samsung Galaxy S6 bemutatásakor pont erre hivatkoztak. Egy elég bika flash tároló került bele és azt mondták, hogy azért nem lehet bővíteni, mert ez ronthat a rendszersebességen. Ez egy korrekt érv volt, még akkor is, ha a bővíthető memória elvételével nem értek egyet, de legalább nem hülyeséget beszéltek.

Az idei érv viszont egy marhaság, életszerűtlen bullshit.

Inkább porolták volna le a tavalyi szöveget. Vagy csak hagyták volna meg a funkciót egy felugró üzenettel formázás előtt, hogy ez ronthat a rendszer általános sebességén (ha már arról kapsz üzenetet, hogy törlődik minden adatod, ez is elfér mellette). Nem kell a felhasználók helyett eldönteni, hogy mit akarjanak csinálni a telefonjukkal.

(#20245) haarmaan válasza #18001664 (#20230) üzenetére


haarmaan
tag

Szia, hol találom ezt a beállítást? "optimalizálások mellőzése"

(#20246) Stauffenberg válasza haarmaan (#20245) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ahol az akkuhasználati statisztika van. A grafikon alatt.

(#20247) geryboro válasza Stauffenberg (#20244) üzenetére


geryboro
senior tag

majd amikor a nexus meg a kínai b*llshit telefonok hasítani fognak 256gb+ belső tárhellyel, akkor koppan a dolog...

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#20248) Scooter74 válasza geryboro (#20247) üzenetére


Scooter74
őstag

A kínai telefonok hamarabb fognak 256GB+ tárhellyel hasítani mint a Nexusok.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#20249) majdnemkocka


majdnemkocka
tag

Nem rémlik, hogy lett volna már ez az igen pazar tippek/trükkök összeállítás a telefonról, ajánlom figyelmetekbe:
100+ LG G4 Tips and Tricks / Hidden Features

Igaz, ez még Lollipop, úgyhogy van benne 1-2 dolog, ami már nem így néz ki, de simán találtam benne olyat, amiről nem tudtam. :) (hmm, ajánlom megfontolni esetleg berakni az összefoglalóba is)

[ Szerkesztve ]

A tiny flurry of human activity against the impeccable backdrop of stars and void.

(#20250) Technoman válasza szaszaboy0 (#20177) üzenetére


Technoman
őstag

Már évek óta használom a Power Amp-ot, ötleteim:
-ha nincs megvásárolva (próbaverziód van, letorrentezted, stb...) : eddig tartott az ingyé' hallgatás
-ha megvetted: akkor érdemes ellenőrizni a Beállítások/Névjegynél hogy ellenőrizve van e vásárlás. Mostanában volt egy hasonló szitum. nekem is , se kép -se hang. Amikor megnéztem, látom hogy átmentem illegálba (?)
Ahogy rámentem a wifi-re megint szuperül működött (azaz lecsekkolta a reg.-emet) és azóta sincs semmi hasfájása. Úgy látom, hogy időnként -függetlenül hogy már többéves vevő vagyok-, lecsekkol)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.