Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Simi37 válasza GeorgeF (#43000) üzenetére


Simi37
őstag

Nekem egy kommersz szilikon tokom van és a hátsó üveget levéve felrakva (közben tesztelve) tokot föl le hátlapot föl le de semmilyen hatása nem volt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#43002) GeorgeF válasza Simi37 (#43001) üzenetére


GeorgeF
csendes tag

Több ötletem sajnos nincs, de az alsó kép középen jobboldalt levő folt több száz képen ugyanott volt előtte.

(#43003) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ha valakinek gariidőn túl 2x,3x is bootlopos lesz,ott mit lehet tenni a továbbiakban? Gondolom cserélni nem fogja az LG az egész telót :U

(#43004) salapp válasza Remekelek28 (#43003) üzenetére


salapp
addikt

Ez konkrétan megtörtén?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43005) customer114 válasza Remekelek28 (#43003) üzenetére


customer114
senior tag

Újraindul a gari minden alaplap cserénél.

(#43006) Remekelek28 válasza salapp (#43004) üzenetére


Remekelek28
őstag

itt elvileg már volt rá példa,hogy valakinek nem csak 1x halt be az alaplap..hiába indul újra a garancia az alaplapra,ha utána az is behal..

(#43007) killzone1987


killzone1987
senior tag

Sziasztok!
Nagy bajom van.
Cserélték az alaplapot 4-5 hónapja,és ma elpusztult ez is! :Y
Be se kapcsol,töltést sem veszi,se rezgés,semmi.
Olyan forró volt,a telefon és az akku mint az állat. :W :W
Az előző javíttatást a telekomnál intéztem,azaz ott adtam le,és küldték fel a telemaxhoz.
A kérdésem az,hogy a mostani javíttatást már nem intézhetem náluk,ugye?
Ha nem tudom már a szolgáltatónál intézni,akkor postai úton szeretném lebonyolítani!
Melyik céghez kell küldenem,és mi a pontos címük,illetve telefonszámuk.
Előre is köszönöm. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#43008) amoledus válasza killzone1987 (#43007) üzenetére


amoledus
aktív tag

Budapest, Váci út 33, 1134
Lg kozponti markaszerviz :)

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#43009) Remekelek28 válasza killzone1987 (#43007) üzenetére


Remekelek28
őstag

szerintem ezt a téhez is beviheted..nincs az tiltva,hogy 2x nem lehet szervizelni..

(#43010) gumikacsaa92


gumikacsaa92
tag

nem tudjátok, hogy az érintésre miért reagál lassabban a telefon? mintha lenne pár ms delay ( a billentyűzet gyors, de a tárcsázó lassan írja a számokat illetve a programok megnyitásakor is van delay.)?

frissítettem mindent meg a fejlesztőibe kikapcsoltam amiket olvastam fórumokon

[ Szerkesztve ]

(#43011) andreas49 válasza gumikacsaa92 (#43010) üzenetére


andreas49
senior tag

Nekem ezek után kicserélték a kijelzőt és a keretet.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#43012) gumikacsaa92 válasza andreas49 (#43011) üzenetére


gumikacsaa92
tag

:F az nem jó hír. Azért nem gondoltam hogy szoftveres probléma mert jól reagált kB fél napig aztán kezdte el.

Csináltam egy factory resetet és most tökéletes, de csak egy ideig

[ Szerkesztve ]

(#43013) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy ajánljatok nekem néhány szoftvert az alábbi célokra :)

1) Képek szerkesztése, paint-szerűen, semmi extrára sincs szükségem, lényeg, az egyszerűség.

2) Fájl szinkronizálására szoftver, ami esetében megadhatom, hogy az internal és az external memóriákról melyik mappákat másolja át wifin (hálózaton) keresztül -például- a NAS-omra. Ez utóbbi nem tudom, létezik-e egyáltalán.

Köszi a válaszokat, előre is!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#43014) kovaszoskeny válasza jolti05 (#43013) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

EZ a te topikod

Abe due dembella

(#43015) killzone1987 válasza Remekelek28 (#43009) üzenetére


killzone1987
senior tag

Köszönöm a válaszokat és a címet!
Telefonszámot is tud valaki,mert gondolom kell velük egyeztetni telefonon,vagy nem?
Csak azért kérdeztem,hogy bevihetem-e ismét a t-mobilhoz szervízeltetni,mert itt olvastam a fórumon,hogy elősször átveszi a trémobil,felküldi,de másodjára már nem őhozzájuk kell vinni,hanem LG szervízbe...
Akkor most tegyek egy próbát a trémobilban,vagy kapásból küldjem fel postán?

(#43016) jolti05 válasza kovaszoskeny (#43014) üzenetére


jolti05
őstag

Oh, köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#43017) hard74 válasza killzone1987 (#43015) üzenetére


hard74
senior tag

Én a Telekomhoz vinném a helyedben. Szerintem ismét a Telemax-hoz küldik,mivel ők cserélték az alaplapodat, így 1évig ők adják rá a garit. Ráadásul a nyitott bootloaderre is kevésbé érzékenyek, mint a hivatalos Lg szervíz.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#43018) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Témobilnál engem egy másik telefonnal (Sony Xperia XA) simán elhajtottak (mármint hogy vigyem személyesen a márkaszervízbe a világvégére), nemhogy ők küldözgették volna bárhova...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43019) killzone1987 válasza hard74 (#43017) üzenetére


killzone1987
senior tag

Köszönöm ismét a válaszokat!
Elősször is jónéhány panaszom után,(pl a kijelző függőleges fele többször bepixelesedik napi több alkalommal) amit itt az oldalon hajtogattam,nem hittem volna,hogy 5 hónapon belül kifekszik a cserélt panel,és hogy megint kínlódhatok a szervízzel... :W
Nos ez tény,hogy a telemax kevésbé nézni a nyitást,és ők javították,szeretném is hozzájuk juttatni...
Már ki is találtam hogyan csinálom.
Felhívom szépen hétfőn a trémobilt,hogy bevihetem-e hozzájuk,hogy már 1x onnan javítattam a készüléket,így elkerülöm a potyautat.
És akkor marad a posta...
Másrészt,mivel egyeltalán nem mutat semmi életjelet a telefon,se rezgés,se semmi,úgy gondolom,hogy nem fogják megtudni a nyitást se így-se úgy,kivéve ha javítják a panelt :D
Mert az szívás lenne.... :K
Egy utolsó kérdés...
Amennyiben fel kell küldenem az LG-nek a telót,szükséges-e telefonon leegyeztetnem velük,hogy oda akarom küldeni hozzájuk?
Ha szükséges,akkor írja már le valaki a szervíz telszámát. :R

(#43020) hard74 válasza killzone1987 (#43019) üzenetére


hard74
senior tag

IMEI alapján egy pillanat alatt csekkolhatják, hogy lekérted az unlock kódot. Ezért necces a központi szervíz szerintem.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#43021) -B- válasza killzone1987 (#43019) üzenetére


-B-
senior tag

06 1 796 0492

(#43022) killzone1987 válasza hard74 (#43020) üzenetére


killzone1987
senior tag

Necces,de azt be is kellene bizonyítaniuk,hogy ki is unlockoltam,ahhoz meg elvileg életet kell lehelniük a lapba...
Bár a fene se tudja,biztosan megvan rá a teknikájuk.......
Ide vagy oda,akkor is küldenem kell a telefont,mert totál meghalt!
Aztán majd eldől,másodjára is szerencsém lesz,vagy bebukom...
50-50 %
-B- A telefonszámot meg köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#43023) salapp válasza killzone1987 (#43019) üzenetére


salapp
addikt

Én nagyon örülök, hogy a PH-n mindenre van fórum, így a G4-re is. Azt hittem, ilyet szeretnék - csak a fotós tudása miatt - de olvasva kicsit a csodás tapasztalatokat, rájöhettem, hogy nem akarok ennyi idegrángást, inkább nem köll.
Pedig nagyon húzta le a serpenyőt a sok oda-visszalevős teszt a kameráról.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43024) killzone1987 válasza salapp (#43023) üzenetére


killzone1987
senior tag

Úgy gondolom a G4 jó telefon lett volna,HA a tömeges hibát elismerve gyártottak volna hozzá egy javított panelt!!!!!!!
Amiben a hibákra irányítva a hangsúlyt fáradtak volna vele,hogy aki bootloppal,illetve más olyan jelenséggel állít be a szervízbe,hogy használhatatlan a készülék,már kárpótolhatták volna egy "az ismert hibákra hibátlan" lappal....
Ez járt volna egy közel 200.000 ft-os telefonért!
Ehelyett mit csinálnak...beleraknak egy másik panelt,ami ugyebár újabb gyártás,de a hiba valamelyike pontosan ugyan úgy elő fog jönni,csak idő kérdése...
Szerintem nálam rekordidő alatt előjött a hiba.
Egy biztos,amennyiben belekötnek a nyitott BL-re,és csak pénzért javítanák meg,egyenesen menni fog a kukába!!!
Egy fillért sem áldozok rá,hogy ismét idegeskedjek a hibajelenségeivel,(pl.: nálam alig volt egy hónapja cserélve a panel,és azóta a mai napig naponta többször is 1-3 mp erejéig beugrált a kijelző fele),és azon sem akarok idegeskedni,hogy valyon mikor pusztul el megint az egyik pillanatról a másikra!!!

[ Szerkesztve ]

(#43025) salapp válasza killzone1987 (#43024) üzenetére


salapp
addikt

Hát igen. Bár nem csodálkozom ezen, hiszen a Volvo a 10-20 milliós autóival megcsinálja ugyanezt (rájönnek, hogy xar Ford fődarab került bele, cserélgetni úgy, hogy tudják, akár két sarok múlva is kampec lehet megint, és egyszer csak lejár az a fránya garancia, utána meg csengethet a Savanyú, ha ismét betojik.)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43026) killzone1987 válasza salapp (#43025) üzenetére


killzone1987
senior tag

Kérdésem az lenne,hogy amennyiben muszály lesz vennem egy másik telót,még is melyiket vegyem,amelyiket a trémobil árul?
LG biztos hogy nem,beleharapott ALMA se kell,SONY is felejtős,mert azokkal is sok gond van az utóbbi készülékeivel...
Talán HUAWEI lesz,ezekkel is előfordulnak hibák,de páromnak is az van pár hónapja,P9 LITE 2016, vagy 2017 asszem,ő nagyon meg van vele elégedve,a HUAWEI-k árukat teljesen megérik,ahogy hallottam...
De majd eldől,egyeltalán szükséges lesz-e új teló után keresgélnem...

[ Szerkesztve ]

(#43027) GEIL válasza killzone1987 (#43026) üzenetére


GEIL
addikt

Ha Huawei akkor a pöpec a Mate9.....vagy a P10, de nem a "lite" verziók....azokban hoki a kamera...stb....esetleg a Honor 8 is szóbajöhet.
Bár én áruló leszek jövő ilyenkor és Samsung lesz....S8 a kiszemelt....esetleg S8+

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43028) Aryon87 válasza GEIL (#43027) üzenetére


Aryon87
félisten

De ott van meg a P9, H8-9, U11 is..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43029) Trailblazer válasza salapp (#43025) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az autó tán pont rossz példa, mert ott a presztizs fenntartása mellett emberéletek is veszélyben lehetnek egy-egy hiba miatt, és akkor jöhetnek a csilliárdos perek, míg a telefonnál (a Samsung Note 7 kivételével) ilyenről nincs szó. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43030) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!

A gyári töltő kábelem eléggé tropa már, szeretnék venni hozzá egy új kábelt, csak nem tudom hogy melyik lehetne hozzá a legjobb, hogy azért a megfelelő töltést áttudja adni a készüléknek.

(#43031) salapp válasza Trailblazer (#43029) üzenetére


salapp
addikt

Csak a párhuzamba helyezve "jó példa", hogy mit várjunk egy felkapaszkodott Lucky Goldstar-tól a telefonja kapcsán, ha egy régi nagy név az autógyártásban ilyet megenged magának.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#43032) andreas49 válasza Mike81 (#43030) üzenetére


andreas49
senior tag

Itt vettem, kb. 2 hét alatt jött meg, lényegesen gyorsabb mint az elődje volt.
[link]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#43033) kovaszoskeny válasza Mike81 (#43030) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

[link]

Abe due dembella

(#43034) kovaszoskeny válasza andreas49 (#43032) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Ez nagyon nem egy minősített kébel..Ráadásul semmi info tud e qqc2 es töltést ...Vigyázz vele éjszaka ne aludj el melette

Abe due dembella

(#43035) killzone1987 válasza GEIL (#43027) üzenetére


killzone1987
senior tag

Ismét köszönöm a válaszokat.

Nos,nem egyszerű a választás.
Mert amiben a kamera is "pöpec" a kijelző mérete is megfelelne az nekem nagyon drága.
Ami árban is jó volna,a kamerája is,annak meg a kijelzője kissebb,mint 5.5 col...
Úgy gondoltam,hogy 5.5 colosat akarok,ez van már megszokva,pont ideális...
Lehet S7 EDGE 32 GB lesz az utód,3600 mah akkuval,5.5 col kijelzővel,és 12 mp kamerával...

(#43036) Trailblazer válasza killzone1987 (#43035) üzenetére


Trailblazer
addikt

Esetleg Xiaomi Note 4? Minden kívánalomnak megfelel, mondjuk a kameráját pont nem ismerem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43037) killzone1987 válasza Trailblazer (#43036) üzenetére


killzone1987
senior tag

Sajnos a trémobil nem forgalmaz xiaomit :-(

(#43038) Trailblazer válasza killzone1987 (#43037) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, hogy arra vagy korlátozva? Tőlük többet nem veszek semmit. Még mindig pörög (vagy jövő februárig) a másfél évem a tönkrement Sony Xperia XA részletéből, ilyen hibát máskor nem követek el.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43039) killzone1987 válasza Trailblazer (#43038) üzenetére


killzone1987
senior tag

Látod SONY-t pontosan ezért nem veszek (pedig az android megjelenése előtt csak Sony-m volt mindig), mostmár ahogy hallom,mindenki panaszkodik rájuk,meg az alakjuk sem tetszik.
Samsungom még nem volt,így nagy az esélye,hogy bepróbálom,mert az S7 EDGE-nek minden kínálata megfelelő számomra...

Eddig amit biztosra tudok bizonyos gyártókról:

LG-nek nem megy az időtálló készülékgyártás,
a SONY-nak se,ráadásul túlárazottak is,
a többiről meg nem nagyon hallottam rosszat,nem vagyok jól informált minden gyártó hibáival.......

Úgy gondolom a trémobil nem feltétlen jelent hátrányt,kivéve az ott dolgozó ügyintéző kollégák készségessége!!!

[ Szerkesztve ]

(#43040) Tutu7030 válasza Trailblazer (#43036) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én 2 hónap alatt 3 note4-et vettem a családnak. Ha hirtelen kifeküdne a G4-em, nagy az esélye, hogy átmenetileg magamnak is azt vennék.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#43041) Trailblazer válasza Tutu7030 (#43040) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én is arra fentem a fogam legutóbb, de végül nem lett rá pénz és ahelyett lett jóval olcsóbban (40k) a G4.

(#43039) killzone1987: Igen, a Sony-t szerintem is hanyagolni kell, főleg a középkategóriát. Nekem is óriási csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43042) killzone1987 válasza Tutu7030 (#43040) üzenetére


killzone1987
senior tag

Kár,hogy a Trémobil brutálisan szűkös választási lehetőséggel kínálja a készülékeket.
Note 4 meg hasonlók sincsen náluk.
Igen,SONY 100%,hogy megsem fordult a gondolatomban!
Jelenlegi álláspontom azt mutatja,hogy amennyiben a G4-et csak pénzért javítanák meg,elfogok búcsúzni ebből a topicból... :(

(#43043) Tutu7030 válasza killzone1987 (#43042) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én már pár éve nem veszek telefont a szolgáltatóknál.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#43044) GeorgeF válasza Trailblazer (#43036) üzenetére


GeorgeF
csendes tag

A Redmi note 3 Se-hez képest nem lett jobb a kamera a note 4 globálban sem. Jó telefon a note 4 és 64Gb memóriával 4GB Ram-al kerül annyiba, mint anno a note3 Se. A szerviz viszont még az 1+1 év (van ilyen is) garanciával is csalódást okozhat ha nincs alkatrész a magyar forgalmazóknál és sokáig kell várni a javításra.

(#43045) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Most láttam egy hirdetést a ha-n. 2016 aug-ban volt alaplapcserés és valószínű tévedésből azt írja, hogy 2018 aug-ig garis mert tmobilos. Sajnos a fődarabokra egy év gari jár csere után, hiába szolgáltatós a készülék eredetileg.

(#43046) Trailblazer válasza GeorgeF (#43044) üzenetére


Trailblazer
addikt

De azért alapból ne abból induljunk ki, hogy feltétlenül javíttatni kell majd. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43047) GeorgeF válasza Trailblazer (#43046) üzenetére


GeorgeF
csendes tag

Eddig nem kellett a tavaly novemberi note 3 Se-t.

(#43048) killzone1987 válasza Tutu7030 (#43043) üzenetére


killzone1987
senior tag

Ha nayagilag megtehetném,hogy egy összegben vegyek készüléket,soha nem lennék szolgáltató függő!
De mivel nem vagyok sajnos,így részletfizetéssel kell vásárolnom.

[ Szerkesztve ]

(#43049) Remekelek28 válasza killzone1987 (#43039) üzenetére


Remekelek28
őstag

ez hülyeség,hogy nem megy az LG-nek az időtálló készülékgyártás.. Nekem 2 db 5 éves LG telefonom is van itthon.. A 2015-ös gyártású telefonokból volt szériahiba,de ennyi.. A G5-nél már nem volt gond,a G6-ból se volt még telefon szervizbe úgy tudom,bár az még pár hónapos...

(#43050) salapp válasza killzone1987 (#43035) üzenetére


salapp
addikt

Engem nem győzött meg semmi. Vehettem volna új, két év garis Moto G 4 Plus-t, 58ezerért. De végül inkább megtartom a szeretett Moto G 4-et, és veszek mellé egy 22 hónap gyári garis Sony RX100 fényképezőgépet 80-ért házhozszállítva. Picike, eszméletlen komoly képeket és 1080p60fps videókat csinál 1"-os érzékelőre, szuper elektronikával, mindig nálam lesz a telefon mellett.
Nem akartam rizikózni ezekkel a telefonokkal. Minél többet olvasok róluk, annál kevésbé tűnnek jó választásnak. Ami már videóban is jót ad (LG G4 ugye szintén csak 30fps-t tud), az már durván 100 felett van.

Ajánlgatnak itt U11-et, meg hasonlókat, hát, sokkal értelmesebben is el tudok költeni annyi pénzt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.