Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Aryon87 válasza Aryon87 (#10996) üzenetére


Aryon87
félisten

Az enyémen tuti nincs semmilyen védőréteg. Karcosabb lett az üvegrésze, mint volt.
Kár volt belekezdenem. :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11002) Aryon87 válasza Aryon87 (#11001) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezen a kepen lehet latni, hogy a fogkremes sikamika nem tett jot neki :(
Felso a tegnapi, also a mostani kep. Mindketto automata modban van.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11003) Quqesz válasza Aryon87 (#11002) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem akkor még nem csináltad eleget. A zafír üveget nem tudod megkarcolni fogkrémmel,szóval azt a réteget karcoltad össze vissza,ami miatt elkezdted.

Xabolcsy
Oké,de lehet kapni bőr bútorokhoz is ápolót,az más tészta. Amúgy a bőrnek jót tesznek az olajos dolgok( bőrkormány fogása egy jó zaftos lángos után :D )

Martoon
A bőrt lehet festeni is.......ez sem biztos,hogy anyagában barna(na jó sárga,kék,fekete és bézs színű marhát még nem láttam...ellenben van lila milka tehén :D gyárilag )

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11004) Aryon87 válasza Quqesz (#11003) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor ez tuti hogy magát az üveget fogkrémmel nem lehet karcolni? Bosszankodom nagyon.
Colgate Herbal Original fogkrémmel sikálom (zöld színű :D )

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11005) Quqesz válasza Aryon87 (#11004) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Aki eddig csinálta nem tudta megkarcolni fogkrémmel. Ez olyan, hogy az ablakotokat próbáld meg fogkrémmel összekarcolni....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11006) Quqesz válasza Aryon87 (#11004) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Most néztem az ebay-en és 7-8 $ az ára.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11007) Aryon87 válasza Quqesz (#11005) üzenetére


Aryon87
félisten

Az ok, de mégis meddig kell suvickolni? Mert a hajszálkarcok csak sűrűsödnek, nem szűnnek. Kéne valami trutyi is lejöjjön?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11008) MartOOn válasza Quqesz (#11005) üzenetére


MartOOn
addikt

Na azért a kefe sem mindegy! :DD

én meg ilyet lottem.


Meg ilyet :D

[eredeti]

[oldalrol]

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#11009) Aryon87


Aryon87
félisten

Az eles csik csokkent ugyan, de az uveg mar nem tiszta :( feladom...

ujabb kep

lencse

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11010) Aryon87


Aryon87
félisten

Ouch... :Y

youtube
Massziv ez a G4 :D

Vajon megeri azt a 4k-t ez a kis bizbasz?
kameralencse kulfoldrol

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11011) Aryon87 válasza Aryon87 (#11010) üzenetére


Aryon87
félisten

Lejart a szerkesztesem. Uccso hsz:
Az elozoben a hangerogombokkal egyutt van, ezen a linken pedig csak maga a gyurus lencsekeret van, szinten kulfoldi beszerzessel fillerekert.
Melyik megbizhato?

Mert nem hinnem hogy garanciaban kicserelnek, mert egyertelmu a jelenlegi allapotaban hogy a karistolas nem hetkoznapi hasznalattal keletkezett :( azt meg nem mondhatom hogy fogkremes polirozast probaltam..
Ha kicserelem, annak vajon lesz-e nyoma, hogy hozza lett nyulva? Talatam youtubon videot a szetszedeserol..
Felek hogy ugrik a garancia... :(

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11012) leslien válasza Aryon87 (#11011) üzenetére


leslien
nagyúr

helyben tennék egy próbát a szervizben... hátha cserélik... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#11013) S e t h válasza zack (#10994) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kopik?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#11014) save válasza Aryon87 (#11011) üzenetére


save
tag

Úgy tudom a fogkrémekben finomra őrölt korund (Al2O3) szemcsék vannak, ami ugyanaz a szerkezet, mint a zafír is. Tehát önmagával eredményesen be lehet mattítani.

(#11015) Tybike81


Tybike81
őstag

Na tegnapi nappal beléptem a G4 tulajok táborába :)
Eddig nem bántam meg, S5-ről váltottam.
Olyan kérdésem lenne cameránál képméretet hogyan lehet állítani, a beállításoknál melyik ikon mit jelent mert nem nagyon írja, illetve a gesztus vezérléseket hogy kell ki vagy bekapcsolni?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11016) tysonn198810 válasza Aryon87 (#10999) üzenetére


tysonn198810
tag

Elolvastam azt is,meg rengeteg tesztet.de gondoltam akik huzamosabb ideje nap mint nap hasznaljak,hatha tobbet tudnak mondani:)

iPhone 14pro max

(#11017) Ubul86 válasza Aryon87 (#11009) üzenetére


Ubul86
őstag

sikálod vagy polírozod? előzőnél karcokat okozhatsz (hisz a fogorvosok is megmondták már, hogy a sima sikálástól a fogak zománcai romlanak, karcolódnak), míg polírozásnál nem. Persze itt kicsi a felület, de próbáld meg elektromos fogkefével :D (az úgy is körkörösen mozog)

(#11018) Peter.70 válasza Aryon87 (#11011) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem ha óvatosan bánsz a csavarokkal, akkor nem lesz nyoma a cserének :)

(#11019) zack válasza S e t h (#11013) üzenetére


zack
nagyúr

Ja. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11020) ctvagyok válasza tysonn198810 (#10993) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nálam mai napig nem működik a dupplakopp néha. Olyan 50%-ban tudom elsőre felodani. Szóval ez nekem nem szünt meg.
Ha meg megy a kijelző akkor már semmi gond az érzékeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#11021) Ubul86 válasza ctvagyok (#11020) üzenetére


Ubul86
őstag

nálam ez a G2 mininél volt, nem tudtam hova tenni...szoftveres probléma lehet az ilyen?

(#11022) Kyller válasza ctvagyok (#11020) üzenetére


Kyller
senior tag

Nekem akkor fordul elő, amikor rögtön a zsebből való kivétel után akarom knock code-dal feloldani, akkor várni kell 1-2 mp-et, hogy érzékeljen, gondolom a fényérzékelő miatt van...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#11023) Quqesz válasza Tybike81 (#11015) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szia
Képméretet nen tudod állítani,csak 16:9 v 4:3 v 1:1arányban. Ikonok
Rács,időzítő,hangvezérlés,képarány,hdr és ennyi. Van ugye a három pötty ott az alap,egyszerű és kézi állapot van. Első full alap,másodikban már tudsz állitani(hdr,stb),a harmadikban minden kézi.
Alsó ikonok:white balanc,manuál fókusz,expozíció fény,iso,záridő,fixálod a beállításokat(ael). Oldalt tudsz jpg-raw váltást csinálni. A beáll menüben: hisztogram kijelzése,fókuszpont kijelzése,időzítő,hangvezérlés, képarány. Ezekre gondoltál?? Más gesztus vezérlést nem tudsz ki/be kapcsolni(ökölbeszorítást pl).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11024) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Egy jó tanács!

A másodkézből hallott, nem kipróbált, kétes kimenetelű módszereket óvatosan ajánljunk! Megdöbbentő, hogy egyesek szerint rendben van valamilyen kristályos pasztával szétdörgölni a kamera frontlencséjét, ami nem csak a becsillanások és szennyeződések ellen felhordott rétegeg szedheti le, de kárt tehet magában az üvegben is.

Ez épp akkora hülyeség, mint amikor Xbox 360-at akartak egyesek forró törölközőbe csavarva javítani. De ennyi erővel az autókon esett karcokat is egy maréknyi homok hozzádörzsölésével kellene javítani.

Minden esetben meg kell nézni, hogy a kész fotókon mennyire zavaróak. Aki sokat fotóz éjszaka lámpákat az biztosan bosszankodik, de a többség nappal fotóz, azokon meg ritkán lehet látni. Csak azért mert egyeseket zavarnak azok a karcok, még nem érdemes neten terjedő hülyeségek alapján házilag tákolni. Ez ilyen műfaj, minden telefonon előbb vagy utóbb megjelennek, mert nincs védőkupak.

Több kárt okozhat, mint hasznot. Lehet a karcok nappali fotókon észrevétlenek maradnak, de ha lekaparod a védőbevonatot, az rögtön hazavágja a nappali fotókat is.

(#11025) Quqesz válasza Stauffenberg (#11024) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Bocsi, de ez tévedés! A G2 esetében sokan így tudták olcsón rendberakni a kamerájukat. Ez nem pletyka,hanem alkalmazott módszer. Jó páran megcsinálták(többek közt a szomszédom is) és működött! Mivel alapból a kollega ki akarta cserélni mert zavarta,ezért mertük ajánlani saját felelősségre, hogy mielőtt megrendeli az alkatrészt tegyen egy próbát. Ha sikerül hurrá,hanem úgy is cserélni akart.

Aryon87
Ha kicseréled a fedőlapot,akkor sztem emiatt nem vesztesz garit,max ha levétel után belevágod a modulba a csavarhúzót. Ez olyan lakatrész,mint a hátlap,csak 2 csavar fogja. A keretet lencsével veheted,mert a gombokat csak ki kell pattintani belőle. Ha csak üveget veszel,ahoz kell kell két oldalú ragasztó is,pl a speedshop oldalán láttam pont ehez valót(2500.-). De még mindég azt mondom, hogy próbáld meg jobban rányomva dörzsölni/polírozni ahogy előttem írták.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11026) Quqesz válasza Stauffenberg (#11024) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak hogy lásd tényleg létező dolog:
[link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11027) Tybike81 válasza Quqesz (#11023) üzenetére


Tybike81
őstag

A gesztusvezérlést a a telefonra értem nem a kamerára.
Pl. ha a fülemhez emelem nem vegye fel, vagy vegye fel kikapcsolás meg ilyenek gondolok.

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11028) jampop válasza Quqesz (#11026) üzenetére


jampop
tag

Hú, szemüveglencsére nem működik ez a metódus? :)

[ Szerkesztve ]

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#11029) Tybike81


Tybike81
őstag

Az időjárás widget nálatok se frissít? Nekem a mai nap se magától, se manuálisan nem akar frissülni csak pörög jele?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11030) Nikaré válasza Tybike81 (#11029) üzenetére


Nikaré
őstag

Nálam frissít azonnal. Mobil neten is és Wi-Fi-n is próbáltam épp most.

(#11031) Aryon87 válasza Quqesz (#11025) üzenetére


Aryon87
félisten

A sikamika szot mar kinomban irtam.

Korkoros polirozo mozdulattal csinaltam, hol gyengen, hol erosen nyomva. Ez nem lesz jobb. Szervizbe meg csak jovo het csutortokon tudok menni.
Vajon a Telenornak van alkatresze?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11032) Peter.70 válasza Aryon87 (#11031) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem jobban jársz ha rendelsz az ebay-ről, és óvatosan kicseréled. Maximum az LG központi szervízben teszel egy próbát. Én lehet, előbb telefonon érdeklődnék, hogy ez garanciába bele fér-e?

Telenor szerintem felejtős alkatrész ügyileg

[ Szerkesztve ]

(#11033) Aryon87 válasza Peter.70 (#11032) üzenetére


Aryon87
félisten

En is ugy erzem. Kepeken nem latni hogy mi a helyzet szerencsere. Turelmem ugyis van az ilyen butykolesekhez, youtube videon amit lattam, konnyu cserelni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11034) Peter.70 válasza Aryon87 (#11033) üzenetére


Peter.70
őstag

elvileg két csavar rögziti, ha jól emlékszem rá

(#11035) Aryon87


Aryon87
félisten

Igen. Gombok kipattinthatoak azaz nem kell az egesz modult cserelni.
youtube

innen
vagy
innen?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11036) Peter.70 válasza Aryon87 (#11035) üzenetére


Peter.70
őstag

Erre nem tudok válaszolni, én még egyik helyről sem rendeltem. Talán az ebay-en több pozitív értékelést kapott az eladó.

Viszont az ebyhez pay pal kell. Az aliexpress -hez nem tudom.

De tényleg nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#11037) Stauffenberg válasza Quqesz (#11025) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem vitát nyitni akarok, de én fotósként szeretnék hozzátenni némi plusz információt:

1.) Nagyban függ a módszer hatékonysága attól, hogy milyen védőréteget hordtak fel a frontlencsére. Ez a G2 és G4 esetében eltérő lehet. Erről nincs információnk. Ráadásul a fogkrémek is eltérő állagúak lehetnek, vannak finomabbak, meg durván szemcsézettek, amiket fogzománchoz terveztek, egy üveg védőlencsét lehet felsért és ezzel több kárt okozunk mint hasznot.

2.) Az általad mutatott csodálatos megjavulás tényleg szembetűnő, de ott a frontlencse is durván dzsuvás volt (a karcok mellett), nem csoda, hogy ekkora a különbség. Ha összetapogatom pörköltszaftos ujjal a G4 kameráját, az is ilyen fátyolos képet eredményez.

3.) Azt is nézni kell, hogy ez a védőréteg a becsillanásoktól véd és szennyeződéstaszító is egyben. Az eltávolításával ezekről az előnyökről le kell mondanod. Ha csak egyetlen hajszálkarc van rajta és ez a fotók 99%-án nem okoz láthatóan zavart, nem biztos, hogy rögtön neki kell esni.

(#11038) Aryon87


Aryon87
félisten

Lg szervizzel chateltem. Hatlapot be kell vinni, bevizsgaljak.
A kameras tema pedig fizetos lesz, igy jobban jarok ha ebay berendelest keretek ismerosommel... Sztem olcsobb alternativa.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#11039) tysonn198810 válasza ctvagyok (#11020) üzenetére


tysonn198810
tag

Koszonom!de gondolom sima pinnel vagy rajzolva is fel lehet oldani,nem cs ezzel a knock code-dal.

iPhone 14pro max

(#11040) Tybike81 válasza Stauffenberg (#11037) üzenetére


Tybike81
őstag

Szia ha fotos vagy akkor segítséget kérhetek? Hogy tudnék a G4el elmosott képet csinálni? Pl megyek kocsival az út az éles de két oldalt elvan mosódva, vagy mikor a kocsik helyet csak egy fénycsík látszódik?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11041) leslien


leslien
nagyúr

következő high end sensor... többek közt ezért is várom a Snap820at.+Exynos M1 melyik lesz ezzel felszerelve...?! ezért is mondom h ebben az évben 110k többet kiadni telo ért butaság.. Lg G4 idei év flagship killer... most már...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#11042) Stauffenberg válasza Tybike81 (#11040) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A záridő beállításával tudod ezt elérni, de nincs rá univerzális beállítás, mindig az adott témához kell megválasztani. Gyakorolj, kísérletezz.

A lényeg, hogy az automatika igyekszik rövidebb záridőre beállni, hogy kevésbé mozduljon be, neked viszont hosszabb kell. Ennek érdekében az ISO (érzékenység) is mehet alacsonyabb fokozatra.

Arra figyelj, hogy ilyenkor az egész téma is bemozdulhat a hosszabb záridő miatt. Van amit még ki lehet tartani kézből, de van amihez már állvány kell (mondjuk egy ilyen elfér a kabát zsebében is).

(#11043) kornel1000


kornel1000
tag

Android 6 frissítéssel kapcsolatban:

(#11044) Tybike81 válasza Stauffenberg (#11042) üzenetére


Tybike81
őstag

Magyarán akkor záridő felfele a nagyobb értékre, az ISO meg lefelé?
Próbáltam de minél feljebb vittem a záridőt, úgy sötétedett a kép :(

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11045) Stauffenberg válasza leslien (#11041) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem hiszem, hogy túl sok telefonban lesz ilyen szenzor. Az OmniVision hiába nagy gyártó, messze le van maradva a Sony mögött (ha nem is feltétlenül technológiában, de üzletileg igen). A legtöbb gyártónak a Sony-val van valamilyen szerződése és hiába néz ki jól papíron ez a darab, semmi olyan nincs benne, amivel a Sony ne tudna lépést tartani.

(#11044) Tybike81: Beszéljünk szaknyelven: Záridőt csökkenteni és növelni lehet. Rövidebb és hosszabb záridő van. A záridő növelésével (1/15 hosszabb mint 1/30) az expozíciónak világosodnia kell. Te valószínűleg csökkentetted a záridőt, azért lett sötétebb.

[ Szerkesztve ]

(#11046) Tybike81 válasza Stauffenberg (#11045) üzenetére


Tybike81
őstag

Aha

Akkor egy átlag ilyen beállítás hogy nézne ki?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#11047) leslien válasza Stauffenberg (#11045) üzenetére


leslien
nagyúr

na mindegy, picit menjünk előre... sztem Lg G5 spec :Snap 820 + 4gb ram sajnos esélyes a 4k 5.5 kijelző.. sony imx 300 sensor 32 gb belső....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#11048) Stauffenberg válasza Tybike81 (#11046) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs átlag, mindig ahhoz választasz záridőt, amit szeretnél lefotózni (és úgy, ahogyan szeretnéd lefotózni, mert a kép világossága lehet azonos rövid és hosszú záridő esetén is, ott az érzékenységgel (ISO) kell kompenzálni).

(#11047) leslien: Én nem nagyon akarok ezen találgatni. Én nem veszem meg az egymás után jövő modelleket, majd csak a G6-ra gyúrok. A 4K kijelzőnek egyedül a VR szemüveges felhasználásnál látom értelmét. Az én G4-emet raktam már bele egy ilyen szemüvegbe és sajnos nagyon pixeles a kép (nem csoda, hiszen lényegében nagyítóval nézed közvetlen közelről). De amúgy a 4K felbontást ezt leszámítva teljesen feleslegesnek érzem. A QHD-t is.

(#11049) leslien válasza Stauffenberg (#11048) üzenetére


leslien
nagyúr

G4 marad nejemnél ugyanis piszok jól szuperal a G3 hoz képest... nekem kell majd vmi jövőre...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#11050) Mike81 válasza Aryon87 (#11038) üzenetére


Mike81
senior tag

Csak vigyáz mert az Ebayről rendelt üvegek között lehet olyan ami sima műanyag. Legalább is a G2 esetében volt aki megszívta vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.