Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89101) Ceree válasza Rover623 (#89100) üzenetére


Ceree
senior tag

A flashnel koztudottan kevesebb eroforrast hasznal a html5, amire valo valtas miatt kialakult a helyzet.

Az autos peldad akkor sem jo, mert az igaz, hogy a kornyezetvedelmi eloirasok szigorodtak, de nem 3ev alatt tiltottak be, ill. a jo karbantartas ilyen koru autoknal mar sajnos elvetve van meg, amit feltetelezel. (Euro 3 - 2000, Euro 4 - 2005!). Ami miatt viszont a legkevesbe nem illik ide, az az, hogy ha valahova nem mehet be (lokalis korlatozas) szerintem nem egyenlo azzal, hogy az eszkoz egy/tobb funcioja kiesik. Ha holnaptol nem menne benne a gyari radio, vagy a szivargyujto, amit szoftveres tamogatas hianya miatt veszit el, akkor lenne jo a pelda.
De ez mar nagyon out of topic, ha akarod masik topicban vagy privátban folytathatjuk, mert autoipari temaban is vannak peldaim, ami szoftveres tamogatas vagy az arrol valo informacio hianyabol fakad, sajnos sajat kezbol is.
De el is engedhetjuk, en mar egyszer lezartam a temat. :R

Másolat_eredetije

(#89102) KTTech válasza Ceree (#89101) üzenetére


KTTech
veterán

A HTML5-nek nem sok köze van a használt codec-hez, és a YT azért állt meg a régebbi készülékeken, mert egyszerűen nem támogatják az új kódolást hardverből. Nemsokára megint jön az újabb kódolás, ismét sok készülék fog kiesni (egészen újak is). A VT60 egész biztosan el fogja veszteni a támogatást, mert hírből sem hallott a VP9-2 codecről... és ennek utódjáról sem (ami 2-3 éven belül érkezik). Szoftverből meg lehetne oldani, de nem hiszem, hogy örülnének a tulajok a 4-5 fps-es dekódolási sebességnek :D

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89103) MasterMark válasza KTTech (#89102) üzenetére


MasterMark
titán

H264-et még mindig tud a youtube, nem? Max csak 1080p-ben.

VP9 nincs Mac-en / iOS-en sem.

szerk.: Régebbi PC-ken ezzel a pluginel ki lehet kényszeríteni és akkor tudja dekódolni VGA-ból egy régebbi gép is :h264ify

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89104) KTTech válasza MasterMark (#89103) üzenetére


KTTech
veterán

A feltöltött videókat 4 féle codeccel tömörítik jelenleg - nincs kivétel, mindent áttömörítenek -, az egyik a H.264 -ahogy írod, max. 1080-ig-, viszont ennek a jogát megvonták a korábbi TV-ktől (és médialejátszóktól is, mint pl. a WD TV LiveHD sem képes már lejátszani) licencelésétől. Valószínűleg túl drága volt nekik, hiszen nem ingyenes a codec használata, illetve változtattak a hozzáférési API-kon is, megkövetelve az újabb codec-ek előre priorizálását. A legjobb példa erre, hogy a Chromecast-ok is képesek elhasalni egy-egy újabb videón, pedig az a "saját" hardvere a google-nek.

A MAC/iOS eléggé lemaradt codec support terén... a VP9-et és az AV1-et sem támogatják. De ezen nincs mit csodálkozni, mindig külön utakon jártak, max. a felhasználóik szívnak emiatt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89105) MasterMark válasza KTTech (#89104) üzenetére


MasterMark
titán

Mac/iOS nem lemaradva van, hanem szánt szándékkal nem támogatja a Google kodekjét. :)

A lényeg, hogy itt nem hardveres gond van, hanem egyszerűen csak letiltják a régi eszközöket, amikor amúgy az mehetne tovább H264-en ahogy eddig is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#89106) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

VT60-on nem tudjatok esetleg, hogy lehet a kijelzo meretet a szervizmenuben beallitani? (Alaplapcsere volt)

(#89107) Agyrák666 válasza Agyrák666 (#89106) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nem kellett beallitani, pedig 50"-os GT60 alaplajat tettem 55"os VT60-ba.
Mar csak a ventilator kerdest kene megoldani, mivel az alaplapon rajta a helye, csak eppen a csati hianyzik.

(#89108) Bugarov válasza tmscsaba (#89048) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Sziasztok!
Mindenkitől kérdezem, van valami neve annak a képhibának, amitől ilyen festményszerű a kép?
Felmerült, hogy leváltom a plazmámat, de ezt az "effektet" látom minden egyes LCD tv-n, és gyakran még oleden is (már ha nem a gyári demók mennek rajtuk, mert azok állejtősen néznek ki).

(#89109) vilga válasza Bugarov (#89108) üzenetére


vilga
tag

Meg is válaszoltad magadnak: LCD :K Én is ugyanezt látom a rokonságnál, pedig "csak" G30-am van.
Komolyra fordítva: az lcd sajátossága főleg az olcsóbb kategóriákban.
Ezért nem vált szinte senki plazmáról lcd-re

[ Szerkesztve ]

(#89110) Bugarov válasza vilga (#89109) üzenetére


Bugarov
aktív tag

De akkor miért van, hogy ha a laptopom monitorán (ami ugye szintén LCD, és valszeg legalja kategória) nézem a netflix-et, akkor nem ilyen elcseszett a kép?

(#89111) MasterMark válasza Bugarov (#89110) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs rajta mindenféle képjavító.

Switch Tax

(#89112) Viktor81 válasza Bugarov (#89110) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Szerintem azért is, mert a laptop kijelző 1/8 akkora. Minél nagyobb részt tölt ki a látómeződből a képernyő, annál jobban látod a zavaró anomáliákat. Ha jó a plazmád, ne cseréld ! (főleg ne valami ócska LCD-re) Természetesen (még mielőtt a torkomnak ugranak) láttam én már "jó" LCD-t is, csak az annyiba kerül, amennyiért már TV-t is lehet kapni.

(#89113) Pro Koryak válasza Bugarov (#89108) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha nagyon "festményszerű ", akkor ott képbeállítási problémák lesznek. Plazmán is lehet ilyet beállítani :K
Az oleden nem ilyen, hanem úgymond digitális lesz a kép. Meg lehet szokni, de elsőre nagyon furcsa plazma után.

(#89114) Ispy


Ispy
veterán

Most a szappanopera hatásról van szó? Mert a plazmanál még gyengébb forrásnál a.poszterizáció is be szokott figyelni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89115) csucsu54


csucsu54
tag

Üdv Mindenkinek!
Még mindig keresek Panához ilyen alaplapot TNPH0989 2A!
Köszönöm!

(#89116) BBéci válasza Pro Koryak (#89113) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem is beállítási hiba.
Poszterizáció a neve

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89117) KTTech válasza csucsu54 (#89115) üzenetére


KTTech
veterán

Ebayen nézelődj.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89118) hsrasus válasza KTTech (#89117) üzenetére


hsrasus
aktív tag

bocsi, nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#89119) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok,

Azt lehet tudni, h a PLEX appot miért nem készítették el a Pana plazmákra?
Azt tudom, h eleve csak 2018-ban adták ki rájuk, de csak a 2014-es modellektől, így a plazmákra már nem, holott elviekben a csúcsplazmáknak bírnia kellene hardveresen nem?

Előre is köszi, ha valakinek van velemi infója!

(#89120) KTTech válasza hsrasus (#89119) üzenetére


KTTech
veterán

Közben volt egy oprendszerváltás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89121) hsrasus válasza KTTech (#89120) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Ahhh, szóval akkor a plazmák még nem a firefox OS alapú rendszert használják? Valamiért úgy emlékeztem azokon is az fut...

(#89122) KTTech válasza hsrasus (#89121) üzenetére


KTTech
veterán

Nem, a plazmák még sima linuxot használnak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89123) dgabro


dgabro
tag

Sziasztok!

Szeretném eladni a Samsung 51E8000-es plazmámat.

Kifogástalan, beégésmentes állapotban van. Pontosan olyan mint új korában.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a reális ára egy ilyen TV-nek? Szívesen adnám el olyannak, aki továbbra is értékelné egy átlagos LCD-vel szemben.

Nagyon köszi!

(#89124) Agyrák666 válasza dgabro (#89123) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

1) 50ST50 - 83 ezer es 1 honapja nem kell senkinek.

2) A tied nem eri el meg egy ST50 szintjet sem.

3) Ha mar plazma, akkor Panasonic. Ugyhogy nekem meg felaron SE kene,de meg lehet probalni 60-70 korul. Megiscsak 51"-os tv, es hatha talalsz egy Samsung fanboyt. :D

(#89125) sambenez válasza Agyrák666 (#89124) üzenetére


sambenez
addikt

"Ha mar plazma, akkor Panasonic."
Mr. Én értek hozzá a legjobbannal állunk szemben?
A Samsung PS64F8500 az mi volt rizsescsoki? ;]

(#89126) Agyrák666 válasza sambenez (#89125) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Egy kategoriakkal gyengebb tv mint a VT60, de mondhatnam akar a GT60-at is. :D

(#89127) sambenez válasza Agyrák666 (#89126) üzenetére


sambenez
addikt

Ha te mondod.

(#89128) BBéci válasza Agyrák666 (#89126) üzenetére


BBéci
titán

Részben egyetértek. Azért nem teljes mértékben, mert nem kategóriákkal gyengébb, csak kicsivel.
Az egyértelmű, hogy a Panasonic a legjobb és nem csak plazmában, hanem OLED-ben is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89129) sambenez válasza BBéci (#89128) üzenetére


sambenez
addikt

A GT60-nál? Na ne már ezt nem mondod komolyan?

(#89130) BBéci válasza sambenez (#89129) üzenetére


BBéci
titán

De komolyan mondom, mindegyik itt volt nálam, teszteltük, mértük. Bizonyos szempontból a Samu volt jobb, de összességében a GT60, azért vettem olyat. Sőt, volt olyan képhibája a Samunak, ami miatt nem született róla cikk. Nem sikerült kideríteni, hogy egyedi eset, vagy szériahiba.
Nem beszélve az áraikról, amiben szintén a Pana nyert.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89132) KTTech válasza sambenez (#89131) üzenetére


KTTech
veterán

Az a frame skipping az elég durva hiba... a fényerőt megtolták nála (cserébe kapott a felhasználó erősebb temp. IR-t), mert a feketét nem tudták javítani, de más sebekből is vérzett. A minőségi gyártás nem volt épp Samsung erősség, ez se tett jót a hírnevének. Mondjuk nem is sokat adtak el belőle...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89133) sambenez válasza KTTech (#89132) üzenetére


sambenez
addikt

Nem is azt vitatom hogy a Panasonic plazmák nem jobbak. De amiket linkeltem ott a VT/ZT-hez hasonlítják, ami elvileg kategóriákkal jobb mint egy GT.
Csináltam gyorsan egy frame skipping tesztet.
Nekem jónak tűnik.
[kép]
Ilyen lenne ha rossz.

(#89134) BBéci válasza sambenez (#89133) üzenetére


BBéci
titán

"a VT/ZT-hez hasonlítják, ami elvileg kategóriákkal jobb mint egy GT"
Ez nagyon durva túlzás, még elvileg sem volt több kategóriányi különbség.
Láttam egymás mellett mind az öt 60-as sorozatú tévét, cirka egy óra hosszan hasonlítgattam őket egymáshoz. Legnagyobb ugrás az X és az ST, valamint az ST és a GT között volt. A GT-nél minimálisan volt jobb a VT, aminél szintén árnyalatnyival a ZT. Az ST/GT/VT hetekig itt voltak nálam, ahogy az F8500 is. Anyáméknak X60-at vettünk, azt is közelről ismerem.
Az a Samsung, ahogy KTTech írta, valóban több sebből vérzett, cserébe jó drága volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#89135) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
P42G30 tévémet kivittem papámhoz, hogy ne kellejen 2 távot használnia Set top box+TV. Viszont nem talált csatornát DVB-T-n... Változott a kódolás, vagy mi lehet a gond? DVB-C használtam mindig. Most scart-al összekötöttem a Wayteq HD-95CX box-al, ahogy a képcsövessel volt. Csináltam gyári visszaállítást is a TV-n. Esetleg másik régiót válasszak, vagy nem fog menni ezzel a TV-vel a set top box kihagyás?

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#89136) KTTech válasza sambenez (#89133) üzenetére


KTTech
veterán

Ez a teszt nem arra való... és nem mutatja ki a véletlenszerű képeldobást.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89137) KTTech válasza kisbalazs83 (#89135) üzenetére


KTTech
veterán

Elvileg tudnia kellene a DVB-T-t a G30-asnak. Gyári beállítás után kiválasztottad, mit szeretnél hangolni? Manuális hangolással mire jutottál? Melyik adótorony közelében van?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89138) kisbalazs83 válasza KTTech (#89137) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Manuálist nem próbáltam. Automatikus teljest választottam. Bárdudvarnok Bánya. Nem tudom melyik adótorony van a közelben :D Mindegyiket végig próbáltam. DVB-T, DVB-C, Analóg... Nem talált csatornát, nincs jel se. A set top box + Scart működik. Antenna nem tetszik neki? Nem értem.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#89139) salapp válasza sambenez (#89133) üzenetére


salapp
addikt

Mindegy is, mert tíz-tizenhárom éves pana plazmák most kezdenek el meghalogatni, a Samsungok meg már 4-5 éves cikluson belül is igen hamar elkezdtek szalagkábel és egyéb hibákkal gazdasági totálkárt produkálni. Samsungtól hűtőnk és mosógépünk van, de ma már azt sem ilyen márkát vennék. Bárki bármit mond, a Samsung egy marketinghullámokon haladó hulladékgyártó már elég régóta. 2006-os Samsung CCFL lcd tévénk jó pár éve hibátlanul teljesít ismerőseink gyerekszobájában, akkor még tudtak (igaz 400ezer volt a 82-es tévé)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#89140) KTTech válasza kisbalazs83 (#89138) üzenetére


KTTech
veterán

Kaposvár az adótorony (valószínűleg, ez van legközelebb), a frekvenciák:

482MHz - multiplex E
562MHz - multiplex C
586MHz - multiplex A
674MHz - multiplex B
762MHz - multiplex D

Mindegyik horizontálisan van. A TV nem ad ki tápfeszt az antennának, ha aktív lenne, de általában egy darab drót elég neki antenna gyanánt, próbából.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#89141) kisbalazs83 válasza KTTech (#89140) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Köszi a segítséget. Megpróbálom. Kültéri antenna van oszlopon, nem erősítős. Ilyesmi: kép Ezek szerint a Set Top Box ad tápot az antennának, a TV meg nem? Ma is megyek. Van a boxon egy LOOP koax csatlakozó is. Viszek egy koax összekötőt és megnézem úgy talál-e valamit. Ha úgy se, akkor HDMI összekötöm SCART helyett, aztán marad a box.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#89142) Agyrák666 válasza salapp (#89139) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

+1

En mar 3-4 eve is lattam utolso szerias Samsung plazmat csikos kepernyovel. ( Kb pont gari lejarta utan kovetkezett be) Ellenben a panakkal amik a mai napig mennek 10+ evesen.
Meg ha meg is halnak, akkor is erdemes oket javitani, mert nem panelhibasak legalabb.

(#89143) Multibit


Multibit
veterán

Meg ha meg is halnak, akkor is erdemes oket javitani, mert nem panelhibasak legalabb
Ha már szóba került a plazma halál. Egy ideje azt csinálja öreg S30-am, hogy enyhén elsötétedik a kép, majd visszaáll normál fényerőre. Van hogy egy film alatt ez többször előfordul, van, hogy egyszer sem. Gondolom, lejárt az ideje (rég néztem a szerviz menüt, de kb. 20000 óra lehet benne). Úgy vagyok vele, hogy egészen addig nem veszek új tévét, amíg végleg ki nem leheli a lelkét. Viszont ahogy tájékozódom, a jelenlegi választékból mindegyik fajtával, márkával van valami bajom :D

(#89144) Mezga Aladár válasza Multibit (#89143) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fényerőszabályzó szenzor? Már ha van benne.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#89145) salapp válasza Multibit (#89143) üzenetére


salapp
addikt

30-as szériában C3-tól is van fényerő szenzor, tényleg lehet, hogy azzal van a gond.
20ezer reális lehet, nekünk X20-ban volt 14ezer úgy, hogy jó három éve évi pár órát megy csak, harmadsorban.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#89146) Multibit válasza Mezga Aladár (#89144) üzenetére


Multibit
veterán

... és salapp

Köszönöm!
Egy YT videóban láttam, hogy ki lehet kapcsolni az automatizmust. Otthon megnézem, hogy nekem van-e ilyen a menüben.

(#89147) Pipó


Pipó
őstag

Sziasztok! Ha valakinek volna, vagy tud eladó hibátlan Panasonic plazmát 55" méretben az utolsó 1-2 generációból reális áron, akkor írjon már privit. 42-es Pana plazma helyére szeretném. THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#89148) csucsu54 válasza Pipó (#89147) üzenetére


csucsu54
tag

A Jófogáson hirdetnek egy stw 50-et,kérdés,hogy megvan e még!

(#89149) Pipó válasza csucsu54 (#89148) üzenetére


Pipó
őstag

Igen, de 210-ért hirdeti.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#89150) salapp válasza Pipó (#89147) üzenetére


salapp
addikt

Szia, én ha vennék is, az 50-es (utolsó előtti, 2012-es) szériát kihagynám, (talán 1.63 verzió feletti( utolsó firmware frissítés elcseszte a prof képmódok kalibrálhatóságát, a True Cinema meg sokaknak picit sötét, illetve zöldes)
De amúgy is nagyon meggondolnám, ezek már minimum 7 évesek, GZ950 kifutóban sem játszik? Szerintem plazma után is szuper kis tévé.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.