Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77401) Studi válasza #31733248 (#77395) üzenetére


Studi
addikt

"Biztos véletlen a párosítás." biztos véletlen, hogy ezt a magyar kormányra érted. Pedig a bolygó országainak ~40%-ában egyáltalán nincs demokrácia.

(#77402) Byk01 válasza #31733248 (#77393) üzenetére


Byk01
senior tag

Biztos újdonságként hat, de egy klímatüntetés nem a gleccsereknek szól, hanem a politikai vezetőknek, akiktől azt várod, hogy kikényszerítsék a (leginkább) kínai gazdasági nyomás ellenére a környezetkímélő technológiák alkalmazását Kínában, Indiában, Vietnámban stb. Ugyanis ha nincs látható nyoma annak hogy az emberek aggódnak a környezetükért és a klímáért, akkor a politikusok sem fognak egy lépést sem tenni Kína, meg az olcsó (és környezetszennyező) termelést szorgalmazó nagyvállalatok ellen.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#77403) #31733248 válasza Mercutio_ (#77400) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#77400) Mercutio_

"Mert amúgy a jobboldal jellemzően nem korlátolt/demagóg/kirekesztő és pl. a kereszténység kártyát sem a saját céljaira kijátszó:N :DDD"

Ki mondta, hogy a magukat jobboldalinak mondó politikusok nem próbálják eszközként felhasználni az általuk soha meg nem élt kereszténységet? :N Ne akarj olyasmit nekem tulajdonítani, amit nem mondtam.

(#77401) Studi

"biztos véletlen, hogy ezt a magyar kyormányra érted."

Nem, én Olaszországról és Salviniről beszéltem. De hidd el, bárhol Európában lesz egy, a migrációt elutasító jobboldali kormány, Gyuri bácsi és a dollármilliárdjaiból fenntartott összes "civil" szervezet, médium és egyetem az ellensége lesz.

(#77402) Byk01

"egy klímatüntetés nem a gleccsereknek szól, hanem a politikai vezetőknek, akiktől azt várod, hogy kikényszerítsék a (leginkább) kínai gazdasági nyomás ellenére a környezetkímélő technológiák alkalmazását Kínában, Indiában, Vietnámban stb."

És pont arról nem beszél Grétácska és senki más, hogy ezt kéne tenni. Valahol vicces, hogy azok a liberális politikusok egyengetik ezerrel a kislány útját, akik egyébként a neoliberális gazdaságpolitika révén a legnagyobb mértékben tehetnek a globális környezetszennyezésről.

(#77404) Byk01 válasza #31733248 (#77403) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért ne én mondjam meg a politikusoknak azt is, mikor járjanak wc-re? Az ő elemi érdekük, hogy felismerjék, mit akar az a tömeg, amelyiktől a megválasztásukat várják. A tüntetések arra jók, hogy megmutassák, mekkora is ez a tömeg, illetve a tüntetés kapcsán jelentkező médiafigyelem kihasználásával megszólítsák azokat, akik még nem foglalkoznak a dologgal.
Amúgy meg lehet azzal takarózni, hogy "én kevés vagyok", de mindkét oldalról el kell kezdeni a cselekvést, nem csak a vezetés részéről, hanem alulról is. Ha a sok kevés mégis megteszi, amit tud, akkor abból tömeg lesz (egy 100 000 fős tüntetés is csak "egy emberekből" áll), és a tömeg nem csak a fizikában vonzza magához a kisebb részeket és lesz egyre nagyobb, hanem az emberek között is.

Részemről ennyi, amit le akartam írni ebben a témában, ha akarod megérted ennyiből is, ha nem, akkor hiába írnék többet, úgyse jutánk közelebbi állásponthoz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#77405) spanyoll válasza #31733248 (#77403) üzenetére


spanyoll
addikt

Rájöttem. Te a ph belsős embere vagy, aki azért ír békés, nyugis topicokba, hogy az emberek előfizessenek és tudják tiltani a kommentjeid megjelenítését. Ha van még ilyen persze.
Ha nincs akkor tényleg nem értem miért jó az neked, hogy nem elég, hogy a tvben, rádióban, plakáton, újságban évekig azt kellett hallgatni, hogy SOROS, még a fórumon, ahova kikapcsolódni járok, ott is ezt a szart kelljen néznem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77406) Freddy76


Freddy76
addikt

Nem válaszolok senkinek. Nem írok beszűkült agyú ostoba faszoknak, mert nincs értelme, és a vége csak az, hogy válaszolnak, ami újabb bizonyíték arra, hogy beszűkült agyú, ostoba faszok, de erre nem jönnek rá.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77407) Freddy76


Freddy76
addikt

Igyekszem nyugodt lenni. Békés, elégedett, mint Soros György, amit a balatonboglári gömbkilátóból látja, hogy potens szír fiatalok tömegesen hágják a Balaton környéki strandokon a fehérbőrű, keresztény/keresztyén honleányainkat akaratuk ellenére, miközben a felmelegedés miatt párolgó Balatonban felsejlenek az évszázadokkal ezelőtt elsüllyedt hajók korhadt bordái...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77408) Ear001 válasza Freddy76 (#77407) üzenetére


Ear001
addikt

Kérlek folytasd még, most ilyen disztópikus világokra rákattanós hangulatomban vagyok.

Most olvastam el Az év magyar SF és Fantasy novellái 2018 könyvet, ami meglepően jó, ez a kis felütés meg tökéletesen illik a sorba.

(#77409) Mr.Csizmás válasza Ear001 (#77408) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alien tetralógia, új fordításos agave könyvek. na ahhoz képest egész vidám a ködben bkv-zás a nyóckerben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77410) spanyoll válasza Ear001 (#77408) üzenetére


spanyoll
addikt

Tavaly olvastam, nagyon tudom ajánlani az "Az idő gyermekei"-t.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77411) #31733248 válasza Byk01 (#77404) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdekes és tanulságos cikk:

1100 ember halálához járulhatott hozzá a német atomerőművek leállítása
A kormány hallgatott a zöld mozgalomra, és leállította a veszélyesnek gondolt atomerőműveit. A hiányzó energiát szénerőművekben állítják elő.

(#77412) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#77411) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1100 ember per 80M össz lakosság

na akkor menj végig borsodon, hogy a mélyszegénységi falvakban a csodás rezsicsökkentéssel együtt a lopott fa mellé bedobált gumiabroncs, rongyok és egyéb éghető szarok által termelt szmog mennyivel csökkenti átlagban a régiós várható életkort, a járulékos betegségek megnövekedett százalékáról nem beszélve

sebaj sikerült sötétzöldezni egyet, gci zöldek, na töltsünk mégegyet és öblítsünk.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77413) #31733248 válasza Mr.Csizmás (#77412) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért ez elég gyenge ellenérvnek. ;)

(#77414) Studi válasza #31733248 (#77411) üzenetére


Studi
addikt

A cím igencsak ostoba, biztos nem terjeszteném ilyen formában.

(#77415) .mf


.mf
veterán

And now for something completely different... :)

Szóval tavaly okt-nov két hónapot töltöttem Japánban, bejártam az őszi színekben pompázó országot Hokkaidótól Wakayamáig, hátizsákkal és néha egészen nomádkodva, és lőttem sok-sok képet. Erről lesz Japán kalandtúra útibeszámoló.
2020. 02. 23 vasárnap 16~18:30, Artbázis (1085 Bp. Horánszky u 25 szuterén)
(További előadások még szervezés alatt)
Aki szeretne jönni, kérem nyomjon egy "Ott leszek"-et, nehogy meglepetés legyen belőle, hogy az összes ülőhely (~40 szék) elfogyott :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#77416) gorgo


gorgo
őstag

Hogy mennyire nem mindegy, hogy egy 45 kilós vagy 70-75 kilós thai nő masszíroz..!! Először volt szerencsém az utóbbihoz. Ha lehet választani legközelebb őt választom.
Nem mondom hogy utazni is jó lenne vele, de amúgy fiatal volt és szép is. :B

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77417) Jahno válasza .mf (#77415) üzenetére


Jahno
őstag

Face eseménynél pont semmit nem szokott jelenteni az ott leszek gomb. Még volt egy időszak, mikor az ilyen "talán érdeklődöm"öknek előtte írtam, hogy mennyire biztos, mert ha megjelennek akkor szívunk, azóta inkább kevésbé nem érdekel az egész és létszámkorlátos dolgot teljesen másképp csinálok. Így utólag szerinted hányan jöttek el?

Vagy tavaszra volt egy vidéki fotós szervezés, ott is csupa olyan benyomta az "ott leszek" gombot, akire esély nem volt, hogy egyáltalán jönni akar. Ezekből kész szociotanulmányokat gyártottam, vagy egy fura kezdőképpel indítottam, nyomtam a Facénak fizetős szponzorált hirdetést és kész is, minden hülye benyomta.

(#77418) .mf válasza Jahno (#77417) üzenetére


.mf
veterán

Tudom, tapasztaltam már én is sokszor.
Mindenestre ezzel jeleztem, hogy a hely korlátos, aki komolyan gondolja, hogy jön és ülőhelyet is szeretne, az ne csak "érdekel", hanem "ott leszek" gombot is nyomjon. Ha csak pár ismerős jönne el, akkor is megtartom; ha meg többen, mint akik "ott leszek"-kel jelezték, akkor azok így jártak, énszótam :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#77419) Jahno válasza .mf (#77418) üzenetére


Jahno
őstag

6-10 személyes korlátosnál van a legtöbb bajom, tippek is jöhetnének de szerintem már mindent is kipróbáltam. Fele azt hiszi, hogy már betelt és nem jön, vagy a 30 helyre egyszer csak 120an jelentek meg, de azért 40-50 "ott leszek" benyomása után is volt olyan, hogy végül senki nem jelent meg :-/ Oszt néha készülnöm is kellene dolgokra.

(#77420) spanyoll válasza gorgo (#77416) üzenetére


spanyoll
addikt

Akit én találtam masszőr az egy 100+ kilós fickó. Letépi a testrészeim, a hátamból szíjat hasít, de megoldja ha valami baja van a testemnek.
És nála is van hepi finisz: hepi vagyok ha végre finiszel és mehetek haza.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77421) Mercutio_ válasza .mf (#77415) üzenetére


Mercutio_
félisten

Továbbra sem vagyok FB-n :B
Egyelőre egy határozott talán, asszonnyal még egyeztetnem kell.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77422) Freddy76


Freddy76
addikt

Ma, ahogy tanultam a gyerekkel, ráébredtem eddigi 43 évem legnyomasztóbb rejtélyére: miért van külön ly és j? Ráadásul mindkettő benne van a rejtély szóban. Véletlen lenne? :F

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77423) Balinov


Balinov
félisten

Crások, valaki par honapja (talan Balint?) emlitett egy weboldalt, ahol mindenfele attrakciokhoz az 5 kontinensen lehetett nezni kedvezmenyes belepoket. Kerdes, melyik oldal volt? Ilyesmit keresni gondolom van tobb szolgaltato is, tudtok ajanlani?

Konkretan Disneyland Paris ill. Eiffel torony belepo (utobbi jo lenne, ha fasttrackes lenne) erdekel.

kocce
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77424) rbalint88 válasza Balinov (#77423) üzenetére


rbalint88
addikt

getyourguide.com
nem feltetlenul kedvezmenyes, ellenben megvan tutira.

(#77425) Balinov válasza rbalint88 (#77424) üzenetére


Balinov
félisten

:R orok halam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77426) Mercutio_ válasza Balinov (#77425) üzenetére


Mercutio_
félisten

Babelfish? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77427) gorgo


gorgo
őstag

Bakker, piszok izgalmas az Expanse 3. évad!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77428) cdl válasza gorgo (#77427) üzenetére


cdl
senior tag

Nézős még a Picard és az Altered Carbon is február végétől.

(#77429) gorgo válasza cdl (#77428) üzenetére


gorgo
őstag

Hű bazz, Altered Carbon 2? Nem élem bele magam, az elsőnek megvolt a bitangjó alapja, a 2. csak 2. bőr lesz (?). Óóó, vagy mennek tovább a könyveken? Broken Angels, Woken Furies? Azonnal beszarok!!!! :C :C :C

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77430) cdl válasza gorgo (#77429) üzenetére


cdl
senior tag

1 évad, 1 könyv szerintem. Jó lesz.

(#77431) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Röhögni fogtok, de Altered után most a Chilling Adventures of Sabrina-t nézzük :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77432) Balinov válasza Mercutio_ (#77431) üzenetére


Balinov
félisten

Merci, mi éppen a MI kis falunkra vagyunk rakattanva, szóval a tiétek még istenes.

AC S02? Faint, várós, első nagyon tetszett

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77433) Ear001


Ear001
addikt

Aki már tapasztalta, annak remek emlékeztető, aki még nem, az most elképzelheti, íme a kiflisgírosz! Amúgy ez egy nagyon fanci kivitel, pác, meg zöldségek, én ennél sokkal fapadosabbak is találkoztam már.

(#77434) madgie válasza Ear001 (#77433) üzenetére


madgie
titán

Freddynek most bekönnyezett a szeme :D
Amúgy nincs benne paprika ez tényleg nem szabócsi gyros. Itt mindenbe paprikát raknak.

[ Szerkesztve ]

(#77435) Freddy76 válasza Ear001 (#77433) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez nagyon luxi.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77436) Jahno válasza Ear001 (#77433) üzenetére


Jahno
őstag

Ez időnként felbukkan itt-ott a neten, hogy mennyire új és menőség, közben csak én nem értem, hogy ha ezt mindenféle kombinációban szinte minden sarkon árulják szerte Európában akkor mi benne az olyan nagy trükk?

(#77437) Freddy76 válasza Jahno (#77436) üzenetére


Freddy76
addikt

Ahogy a Ráhel féle turisztikai kampány szlogenje mondja: Itt kell élned, hogy elhidd. Én a fősulis koleszban találkoztam kisvárdaiakkal, aztán egyszer lementünk hétvégére. Kaptuk az arcunkba a vadkeleti vadromantikát, aztán sok-sok élmény, és egy néhány sérüléssel megúszott gergelyugornyai balhé után hajnalban megálltunk giroszozni Kisvárdán. És ott kaptuk kiflibe töltve a húst, ami kétszer okozott meglepetést, egyszer "Milyen primitív népség tölti kiflibe a giroszt", aztán "Ez qrva jó bazmeg". Számomra a kiflis girosz azóta élmény, voltam párszor Várdán és Nyíregyen, mindig ettem és ennék még, de madgie nem hív meg.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77438) Jahno válasza Freddy76 (#77437) üzenetére


Jahno
őstag

Ha annyira balhézni kell akkor ugyanez meg lehetett Babóton is, mikor összeszólalkoztak a beledi faszagyerekekkel. Esetleg még a keceli srácok, vagy Himod? Ja meg Baja :-D Viszont sosem néztem primitívnek bármibe/re bármit toltak, míg jó volt. Főleg minimál zöldfűszeres sajttal. De legjobb, mikor kenyérnek kérted a kóbász mellé:

(#77439) madgie válasza Freddy76 (#77437) üzenetére


madgie
titán

A kis szaros már a bölcsiben alszik, úgyhogy a mi valentin-napunk az lesz Zsófival, hogy felmegyünk Nyíregyre, ő elver egy csomó pénzt, délben meg az állomáson bezabálunk egy-egy gyrost és nyomás haza, mire menni kell a kisasszonyért. Vadkeleti vadromantika, klasszikusan :D

(#77440) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

újra a régi a topic, bontok is egy eperlikőrt :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77441) gorgo


gorgo
őstag

Még sose láttam kiflis gyrost :( hát normális ez?? :F

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77442) Ear001 válasza gorgo (#77441) üzenetére


Ear001
addikt

Az. ;]

(#77443) spanyoll válasza gorgo (#77441) üzenetére


spanyoll
addikt

Sajna én sem, de amennyit beszéltek róla szívesen bevernék már egyet.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77444) t_a_m_a_s válasza madgie (#77439) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Holnap majd jól beletépünk...

(#77445) Jahno válasza spanyoll (#77443) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanez burgerrel is. Vagy majd kaparok elő még képet.

(#77446) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#77444) üzenetére


j.bravo
addikt

A topik Bálintjainak azér' boldog névnapot! :R

Whatever.

(#77447) Studi válasza j.bravo (#77446) üzenetére


Studi
addikt

jah tényleg, boldogat!

(#77448) Balinov válasza Jahno (#77438) üzenetére


Balinov
félisten

olyan qrva ehes vagyok, hogy barki fel vesejet odaadnam ezert a kolbaszert es kiflis girosert!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77449) .mf


.mf
veterán

Ez a hét is elment... már csak két hét a felmondási időből...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#77450) Mercutio_ válasza .mf (#77449) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aztán?
7 év Tibet?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.