Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77801) j.bravo válasza Balinov (#77800) üzenetére


j.bravo
addikt

Fingers crossed, vigyázzatok magatokra!

Whatever.

(#77802) Balinov válasza j.bravo (#77801) üzenetére


Balinov
félisten

Igyekszunk, koszi Tigris :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77803) spanyoll válasza Balinov (#77800) üzenetére


spanyoll
addikt

Reméljük semmi baj nincs és a sok meló miatt kimerült / valami teljesen más vírus bujkál benne.
Szorítok nektek én is!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77804) Byk01 válasza Balinov (#77800) üzenetére


Byk01
senior tag

Bármi is az, amit összeszedett. reméljük gyorsan, és minél kisebb hatással megy át rajta (és rajtatok, ha elkapjátok tőle).

Ma Honvéd Kórház is elég érdekes volt. 3/4 órás sorban állas, csak hogy bejusson az ember. Odabent szinte senki. Vérvételnél 4 ember volt előttem, abból kettő olyan, akinek hamarabb adta oda a dokim a beutalót. Ilyen gyorsan ott még nem jutottam be.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#77805) Mercutio_ válasza Balinov (#77802) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbulást neki!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77806) #31733248 válasza Balinov (#77800) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szegény... :( Amennyiben koronavírusos, biztos, hogy egészségügyi dolgozóként prioritást élvez, mindenhol ez az irányadó. Amúgy jobb most, mint amikor 200 százalékra van terhelve a rendszer. Bár ott már most is feszített, ahogy hallom. Vigyázzatok, egymásra is!

(#77807) spanyoll


spanyoll
addikt

Kisebb összegű (értsd 1M alatti) megtakarítást pár alszámlára rendezve ki hol és hogyan oldaná meg?
Fotó most egy ideig ugye parkolópálya, de pénzt azért még hoz be, ha nem is sokat.
Ami bejön, azt viszont el akarom rakni külön helyekre (külön a fotós és külön a retusos pénzeim).
Revoluton van ilyen, de nem tudom, hogy megbízok-e bennük annyira (főleg a mostani gazdasági helyzetben), hogy kb 1M forintot náluk tároljak csak azért, mert ott lehet két kattintással külön vaultot csinálni névvel, mindennel együtt.
Otpnél van megtak alszámlám, ergo mehetne oda minden egybe és max vezetem excelben, de az meg macerás.

2020 van, csak van olyan megoldás, ami nem kockásfüzet és párnahuzat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77808) JohnyBlue válasza spanyoll (#77807) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Autónyeremény betétkönyv ;) Ha OTP-s vagy akkor lehet a netbankon keresztül is vásárolni ha nem akkor meg bemész egy fiókba és megcsinálják ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#77809) Studi válasza JohnyBlue (#77808) üzenetére


Studi
addikt

Dzsííízusz, olyan még van? :D Szerintem anyámék fiókjában lapul pár ~30 éve, de autó még nem lett belőle... :D

(#77810) JohnyBlue válasza Studi (#77809) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Há' hogyne :D
Keresd vissza sose lehet tudni alapon :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#77811) madgie


madgie
titán

Ezer éve nem hallgattam zenét, illetve de, mert videóvágást zenére kő' csinálni, de csak úgy nagyon rég. Na most ugye itthon van a kölök, mert nincs bölcsi, meg itthon van az apja, mert nincs lófasz fotós meló se (anya dolgozik, mert egészségügyis), aztán a csepplyány foga is jön, és egész nap nyííííg, meg alapvetően szanaszétdurran az agyam már attól, hogy itthon bébiszitteljek, az esküvőim meg elsuhannak... oszt' most elmentek a csajok sétálni, én meg húzóra letekertem másfél deci házit és bömböl a Gojira. Fuck COVID.

(#77812) |AP| válasza madgie (#77811) üzenetére


|AP|
veterán

nekem van jegyem a Gojira/Korn koncertre, de abban sem vagyok biztos, hogy meglesz...

úgyhogy csatlakozom

(#77813) madgie válasza |AP| (#77812) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, kevés dolog tud úgy megnyugtatni, mint a szarrá torzított gitár, meg a dupla lábdob :D

(#77814) Studi válasza JohnyBlue (#77810) üzenetére


Studi
addikt

Muter szokta nézni szerintem... : D

Az a kemény, hogy van betét, amin már két megnyert, át nem vett autó is van: egy 1982-ből, egy 1994-ből! :Y :DDD Milyen vicces lenne most átvenni egy 82-es Trabit, nullkilóméteresen. :DDD (tudom, tudom, ilyenkor ha valaki jelentkezik, akkor a kocsi akkori értékét kapja meg...)

(#77815) |AP| válasza madgie (#77813) üzenetére


|AP|
veterán

akkor kellemes relaxációt. ;]
Friss, ropogós még

(#77816) rbalint88 válasza Studi (#77809) üzenetére


rbalint88
addikt

Pedig nem hulyeseg, csak a legdragabbat kell venni, mert azzal meg tenyleg van is eselyed nyerni.

(#77817) madgie válasza |AP| (#77815) üzenetére


madgie
titán

Thx :)

Apey-éket párszor fotóztam már, élőben is faszán tolják!

(#77818) Freddy76 válasza madgie (#77811) üzenetére


Freddy76
addikt

Én ma vettem kétheti alkoholmennyiséget. A héten már másodszor :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77819) madgie válasza Freddy76 (#77818) üzenetére


madgie
titán

Hallod, a korona óta annyit ittam, mint azelőtt kb négy év alatt :DDD

(#77820) TayRol


TayRol
veterán

mi dolgoznunk asszonnyal, mintha mise történt volna. éljen az állami szféra.

(#77821) Studi válasza rbalint88 (#77816) üzenetére


Studi
addikt

Tapasztaltál már olyat, hogy valaki nyert a környezetedben? :DDD

(#77822) |AP| válasza TayRol (#77820) üzenetére


|AP|
veterán

az én munkám is simán folytatható, sőt, az utóbbi hetekben lassan megszakadok, annyi munka van. Minden azzal van tele, hogy mivel üssük el az unalmas óráinkat, én meg alig várom, hogy végre unatkozzak.

(#77823) Studi válasza madgie (#77819) üzenetére


Studi
addikt

Én is. Ráadásul új asszonyka van, aki két sört iszik meg, amíg én egyet. :DDD Kétnaponta viszek le egy zsák sörösdobozt a szelektív kukába. :DDD

(#77824) Freddy76 válasza |AP| (#77822) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát ja. Asszony bankban vezető, hitelek finanszírozása a szakterülete, a törlesztési moratórium ellátja munkával. A gyerekkel tanulás simán elvesz 2-5 órát naponta (attól függően, hogy mennyi online óra van), és akkor még nem beszéltünk arról, ki kell vinni mozogni több órára, mert meghülyül (és persze mi is, ha sokáig tart a karantén, a szülők fogják feltalálni az ellenszert...). Nekem az egyik lábam (ingatlan adásvétel) kiesett átmenetileg, de ettől nem félek, ez vissza fog jönni. Viszont az első hét után több ügyfelem jött elő régóta jegelt ilyen-olyan átvilágításokkal, szabályzatokkal, stb. Ez egyfelől persze jó, mert megy a biznisz, másfelől nem nagyon jó, mert most kibírtam volna 2-3 hónap pihenőt az elmúlt évek veszett hajtása után (más életszakaszban vagyok, mint Spanyoll :) ).

Betáraztam jó sok filmet, vettem egy Nintendo Switch-et, és Legókat. Három hete megnéztem egy filmet félig, összeraktam egy nagyobb szett Legót félig, a Nintendo a dobozában van, bontatlanul. A pia sem azért van, mert unatkozok, hanem azért mert csak. Rászoktam a Vodkára, az egyetlen pia, amely után nagyon jól alszok, másnap semmi bajom, és nem akarom este meg reggel kizabálni a hűtőt.

Ja, és fogytam a karantén három hete alatt, pedig semmit nem tettem érte. Egyszerűen szabályos lett az étkezésem (reggeli-ebéd-vacsora), főzünk minden nap, leülünk együtt, normálisan eszünk, van zöldség, leves, miegymás. Viszont nincs a rohanok, bekapok egy Snickers-t, rohanok, eszek péksütit, álmos vagyok, kell egy kóla stílusú "nassolás" egész nap; és nincs gyros, rántott hús menü a menzán, KFC Siófokon sem, ami korábban hetente többször volt...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77825) spanyoll válasza Freddy76 (#77824) üzenetére


spanyoll
addikt

Switchet ha nagyon muszáj akkor puszta kedvességből elő tudom tesztelni neked egy Zelda + Animal Crossing idejére, úgy 1-2000 tesztórányira, hogy ne csak ott álljon szegény a dobozában.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#77826) rbalint88 válasza Studi (#77821) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat meg nagyon regen (40+ eve) nagybatyam nyert egy wartburgot. Nekunk 1-1 10ezres van (naszajandek volt), amit kb soha nem huznak, de az 50ezreseket huzzak rendesen. Ha kicsit majd nyugi lesz (es meg nyugi lesz), akkor elcsattogunk az otpbe es upgrade-eljuk 50k-sra, hatha oszre nyerunk asszonynak egy kocsit es nem kell venni :P

Freddy: nalunk kb a 2x0,7-es whisky/3het fogyasi utem allt be. Monkey shoulder es Gentlemen Jack pon’ jo fertotleniteni, annal dragabbat sajnalnek, meg ez is havi 20k bakker...

Studi: grat, hajra! Remeljuk bevalik es marad sokaig/vegig :)

(#77827) Mercutio_ válasza Studi (#77823) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van időtök annyit inni?;]

madgie: Jó ez a Godzi, persze minden nap nem tolnám, de most így a heti "ketrec" után, frankón kipörgeti a feszkót :K hopp Die Krupps Final Remixes is előkerült :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77828) gorgo


gorgo
őstag

Hát bakker. Lőttem ma egy Grandiózus Malbecet.
Vakon (nem volt címkézett) vettem az Aldiban 3500 Ft-ért!44! :C . Borhálóban 5090, webshopban legolcsóbb 4200. Ez bejött!
Amúgy meg inkább kussolok, amekkora nagy "jóság van" kishazánkban :W .
Mingyá rendelek vagy egy Diplomatico-t vagy egy Glenfarcast.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77829) Mr.Csizmás válasza gorgo (#77828) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fú, pár éve valami többszörös díjnyertes bordeaux-i importot rakott ki a lidl fillérekért :D nyári rokoni összejövetelre elvittem, bor és hanglemezgyűjtő nagybácsikám annyit mondott rá, ez igen! :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77830) gorgo válasza Mr.Csizmás (#77829) üzenetére


gorgo
őstag

Diplomatico lett, mert az még nem volt meg :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77831) Mr.Csizmás válasza gorgo (#77830) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gut :C

vennák én is, csak hát nálam jó ha egy év alatt elfogyna :U pattintottam egy Petrát [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77832) rbalint88 válasza gorgo (#77830) üzenetére


rbalint88
addikt

Dictador jobban bejott, legkozelebb probalj ra arra :)

mi “basszunk be skypeon” kostolot tartottunk egy barati parral. Garamvari Furmint Brut pezsgo vilt, jo-jo, de nagyon nem er 4k-t. Chateu Dereszla tokaji pezsgoje finomabb volt fele annyiert

(#77833) gorgo válasza rbalint88 (#77832) üzenetére


gorgo
őstag

Lehet, engem megvett a leírása. Majd legközelebb.
Van most itthon egy 6 éves kvázi no-name rum, meg egy kb. hasonló kategóriájú single malt. A rum simán veri!

Most ezt a "diktátort" próbálnám feledni, hejj, de jó lenne feledni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77834) .mf válasza Balinov (#77802) üzenetére


.mf
veterán

Jobbulást, remélem ha az is, könnyen túl lesztek rajta.

Spanyoll: OTP? Otthon Tartsd a Pénzed? :P
Leköthető bankbetét? A kamat lóf@sz, de legalább külön van, könnyen elérhető.
MÁK? Ingyenes számlavezetés, beutalás, kiutalás; van kamat is, viszont már nem annyira rugalmas, akkor jobb, ha min. fél évig nem nyúlsz hozzá.

Attila: most már kezdem érteni, hogy hogyan sikerült annyi pénzt elkölteni jegyekre, szóval mindenre IS vettél jegyet? :DDD (csak az irigység beszél belőlem, jónéhány együttes koncertjét tavaly is kihagytam már, olyan magasak voltak a jegyárak)
Apey-ék végre nevet változtattak? El se hiszem...
Úgy érzem termékeny év lesz az idei, csomó zenész ismerősöm írja, hogy az otthoni bezártságot új zene írására használja.

Pia: társasági ivó vagyok, így nálam az alkohol egymagamban nem fogy - ellenben csoki napi két tábla. S hogy nem bringázok naponta, nem mozgok eleget, meg is van a hatása: én, a fehér etióp, felszedtem pár kilót, elkezdtem pocakot ereszteni :Y

Roli: "mi dolgoznunk asszonnyal, mintha mise történt volna"
Milyen mise, nász- vagy gyász? :DDD

Robi: grat! :C
Én bezzeg megint rossz lóra tettem, így ezt a karantént is egyedül fogom tölteni... :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#77835) Balinov válasza .mf (#77834) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi, mf, hét elejehez képest jobban van, de 5ik napja várjuk meg az eredményt, eddig hiába :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#77836) Mercutio_ válasza .mf (#77834) üzenetére


Mercutio_
félisten

El kellene kezdened némi saját testsúlyos edzegetést otthon :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77837) rbalint88


rbalint88
addikt

A mai nap utan megigenyelhetnek egy Mario avatart...

ugy indult, hogy kitisztitom a mosdo lefolyojat. Mivel a szifon aljarol a kupakot nem birtam lecsavarni, ezert kiszereltem az egeszet. Oreg hiba volt, a 9 eves anyag teljesen el volt oregedve, nem lehetett visszaszerelni, mert eresztett. Oke, el a praktikerbe uj szifonert, 1999Ft, ajandek. Osszerakom, megint folyik a falnal. K. Anyukajat. Akkor nem csak a szifon van eloregedve, hanem a falban a tomitogumi is. Kiszedem, ket helyen el van repedve es ossze van zomulve. Gondolom eddig a vizko tomitette. Oke, el a praktikerbe ujra, f3-kor. Pont ugyanolyan gumi nincs, de vigyek olyat, az majd jo lesz. Nyilvan nem lett jo, a belo atmero stimmel, de a kulso nem, ereszt. Ugyhogy egy 120Ft-os tomitogyuru miatt nincs mosdo hetfoig. Aztan ha mar igy benne voltam, csogorenyeztem egyet a kadnal, meg szetszedtem a konyhai ketmedences mosogatotalca lefolyojat is, mondvan ott is durva dolgok lesznek. Voltak is :Y asszony azota is sokkban van, hogy mi tud osszegyulni a lefolyoban, pedig nem ontogetunk bele mindent esz nelkul. Szerencsere azt siman ossze lehetett rakni, csak mivel sok alkatreszbol all, ezert sokat kellett mosogatni.
Azon mondjuk ki vagyok akadva, hogy a kurva draga kromozott szifon egyszeruen elfogyott anyagaban 9 ev alatt, ugyhogy most muanyagot vettem, otod-tized aron... es ez tuti nem rozsdasodik el, cserebe nem olyan szep, azt tuleljuk

(#77838) madgie válasza rbalint88 (#77837) üzenetére


madgie
titán

Fogkrém + nők haja, eszméletlen, ahogy egy masszába összegyűlik, én meg instant öklendezek, amint szétszedem a szifont kitakarítani :D

(#77839) .mf válasza Mercutio_ (#77836) üzenetére


.mf
veterán

Azt már a karantén előtt is csináltam - csak amíg a sok mozgás, a bringás közlekedés a mindennapok részeként fel se tűnt, ezt viszont utálom csinálni.
Amúgy ez még mindig nem azt jelenti, hogy elhíztam volna - még mindig ~10 kilóval vagyok a magasságomhoz normálisnak tartott testsúlytól. Csak szokatlan, hogy a hasamon van zsír is. Cserébe remélem, hogy ezentúl nem folyamatos küzdelem lesz egyáltalán bármennyi izomtömeg fenntartása is. Rohadtul irigyeltem azokat, akik tél végén kicsit kipattintották magukat, majd ez a formájuk megmaradt őszig - nekem bezzeg folyamatos munka kellett töredék annyi izomtömeg fenntartásához is, és amint leálltam, azzal a lendülettel tűnt is el és kezdhettem elölről.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#77840) rbalint88 válasza madgie (#77838) üzenetére


rbalint88
addikt

Az lehetett itt is. Durva volt. Szerencsere allergiaszezon van es reggel volt, amikorra tok jol bedugul az orrom, igy nekem nem volt gaz, de asszony mondta, hogy o balra el meg amig nem jon vuk. :P Mondjuk a konyhainak durvabb szaga volt, ugye a ket mosogatotalcahoz egy kozos cso van es onnan megy a lefolyoba, mivel kozel viszintes, abban azert megall a rittyo :( ott szuzsogtam parat en is :DDD

mf.: a csinaljunk zsirbol izmot szep teoria, de sajnos teves. Ez genetika kerdese, sogor is olyan, hogy ketszer felemeli a sulyzot es ki van pattintva, nekem sokkal nehezebben jon az izom es viszonylag konnyen visszasatnyul. Miota nem lehet terembe jarni, parszor bohockodtam itthon kettlebellel, de ossze se lehet hasonlitani a rendes termes edzessel :(
Ha izmot akarsz epiteni, ahoz sok (nagy sulyos) edzes kell es celzott taplalekbevitel, plusz szerintem a taplalekkiegeszitok sem ordogtol valok, nyilvan esszel kell azt is. Napi ket tabla csoki eleg durva :Y az valoszinu barkin meglatszana eleg gyorsan

(#77841) Jahno válasza madgie (#77838) üzenetére


Jahno
őstag

Egy darabig én is azt hittem, hogy atom kemény vagyok, aztán mentünk egyszer forgatni drogtanyás helyre. Ott azért szorítottam rendesen a fogsorom, miközben haladó kategóriás kolléga és a rendőrök mentek előre simán én meg csak annyit mondtam, hogy tudom csinálni a dolgom de ne lepődjenek meg ha most izomból összehányok mindent.

(#77842) #31733248 válasza |AP| (#77815) üzenetére


#31733248
törölt tag

"akkor kellemes relaxációt. ;]"

Erről jut eszembe: amikor tizen-huszonévesek voltunk, azt hittük, csupa Metallica és Guns jelenti majd a jövőt... Ehhez képest a metál erősen kiment a divatból.

(#77843) |AP| válasza #31733248 (#77842) üzenetére


|AP|
veterán

nem mondanám, hogy kiment a divatból, sőt. Stíluson belül persze vannak változások, magasabb lett az ingerküszöb, de például pont a Metallica az, ami újra reneszánszát éli (a tavalyi koncert az egyik legnagyobb koncertélményem volt)
Itthon is elég komoly a hazai közösség (lásd AWS hazai eurovízió győzelem), és máshol is vannak rá fogékonyak a fiatalabb generációban is. Elég csak megnézni a kedvenc alapítványom Youtube oldalát

(#77844) #31733248 válasza |AP| (#77843) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Metallica jelenlegi reneszánsza is egy válságtünet: 30 éves zenékről beszélünk, amelyeknek nincs hozzá hasonló népszerűséget elért utánpótlása. Ha most is népszerű lenne a műfaj, valószínűleg jobban is dübörögne, de nem... Kicsit talán mintha a rap vette volna át a metál helyét.

(#77845) Freddy76 válasza #31733248 (#77844) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem semmi nem vette át a metál, vagy a klasszikus, tág értelemben vett rock helyét. Ahogy az egész világ veszettül begyorsult, a sztárcsinálásra is fokozottan igaz ez. Régen a tehetség, a "jelenség" utat tört magának, persze hathatós menedzseri segítség és promóció mellett. Ma ez nincs, közhely, de igaz: a ma ún. sztárjait gyárban, séma szerint állítják elő, biztosra mennek, patikamérlegen kimérve azt, ami kell a közönségnek. Aztán egy-két-három sláger után eldobják őket, és jön a következő.

Nem nagyon ismerem a ma slágereit, de bárhogy gondolkozom, nem tudok mondani egyetlen olyan előadót sem, aki képes lenne egymás után csurig tölteni a világ legnagyobb stadionjait, mint pl. a Metallica, AC/DC, Stones... De a régi "második vonal"*, mint pl. Iron Maiden, Judas Priest, Aerosmith, stb. is olyan vonzerővel bír(t), amilyennel a maiak közül nagyon-nagyon kevesen (ha egyáltalán).

*A második vonal kifejezést nem a minőségre értettem, hanem arra, hogy ezen előadók nem váltak annyira lehengerlően népszerűvé, mint az előbbiek, persze még így is milliókat mozgatott meg egy-egy turné, vagy lemez...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#77846) |AP| válasza #31733248 (#77844) üzenetére


|AP|
veterán

persze, soha nem is volt a legpopulárisabb műfaj, mindig is rétegzene volt, azon belül is még kevésbé populáris rétegekkel.
De én egyáltalán nem látom, hogy ne lenne népszerű. Az elmúlt 1-2 évben rengeteg koncerten voltam, kicsiktől nagyokig, szinte mindenhol telt ház és óriási hangulat volt.
Nyilván egy Arénát vagy egy Puskást csak egy nagyobb név tölt meg (részemről legutóbb Slipknot), de például tavaly a Subscribe Budapest Parkos bulija is eseményszámba ment, ugyanúgy megtöltötték a Parkot, mint egy Majka/Halott Pénz, és ugyanolyan nehéz volt rá jegyet szerezni annak aki nem kapcsolt időben.

Freddy: a világ valóban megváltozott, a stadionkoncertek helyett is inkább a fesztiválok, klubkoncertek a jellemzőbbek. Ami szerintem egyáltalán nem baj, rengeteg alulról jövő zenekar van, akik manapság sokkal könnyebben jutnak figyelemhez, közönséghez hála a youtube-nak és társainak. ÉS m ég a nagy öregek, mint a Metallica is belátták, hogy rá kell lépniük erre az útra. Régen ők voltak a legnagyobb élharcosai a zenemegosztás elleni küzdelemnek, manapság meg mozi minőségben töltik fel a koncertjeiket a youtube-ra.

[ Szerkesztve ]

(#77847) rbalint88


rbalint88
addikt

Boldog szülina|AP|ot!

a metal orok, de most tenyleg tavolabb kerult a mainstreamtol a 10-20-30 evvel ezelottihez kepest. Ahogy egyre jobban elterjedt az internet es vele a spundcloud, ugy jott fel egyre inkabb a hiphop nepszerusege, amiben szinten vannak jok, csak sajnos a legtobben a hudenagygangszta vagyok kurvak kocsik penzpenzpenz tematikat nyomjak, mert ezzel lehet bekerulni gyorsan a fosodorba es nagy lovet akasztani, pedig lenne igeny szerintem a tarsadalmi problemakat vagy mas komolyabb temakat feszegeto rapre is.

(#77848) |AP| válasza rbalint88 (#77847) üzenetére


|AP|
veterán

Köszi :)

"pedig lenne igeny szerintem a tarsadalmi problemakat vagy mas komolyabb temakat feszegeto rapre is." - Krúbi új albuma megvolt?

(#77849) Studi válasza #31733248 (#77842) üzenetére


Studi
addikt

Igazából akkor se volt divatban.

(#77850) Studi válasza Freddy76 (#77845) üzenetére


Studi
addikt

Két gondolat: egyrészt a divatzenék: egész más a szerepük. Populárisak, jellemzően tingli-tanglik, hogy mindenkinek az agyába bemásszon a dallam. Klasszikus felfogás szerint itt jönne a megveszed az albumot, és eldöntöd, hogy neked tetszik az előadó munkássága, vagy csak egyszer beletalált valamibe. Az egész lényege inkább a gyors eladások, amibe PR oldalon sokat is fektetnek. Amikor mi fiatalok voltunk, akkor is volt ilyen, csak nem Luis Fonsinak, vagy Billie Eilishnek hívták őket, hanem mondjuk Ace of Base-nek, Roxettnek, New Kids on the Blocknak...

Akkoriban azért éreztük a rockot, metált divatosabbnak, mert mondjuk volt olyan tv csatorna, az MTV, ami nagyon felkarolta a stílust. Ha bekapcsoltuk az MTV-t, ott GnR, Aerosmith, Metallica, Billy Idol mehetett. Viszont nem is volt más zenei csatorna. Ezért akkoriban a rock nagyobb szeletet kapott a mainstreamből. De ennek kevesebb köze van a minőséghez.

Egy másik szempont viszont a tartalom, a minőség. Rock/metál oldalon vannak olyan bandák, akik munkával, verítékkel kerültek oda, ahova, és azzal tudtak eladni, hogy gondolatokat, zenei minőséget adtak el. És ezt tudták, tudják hozni évtizedeken át. Ez egészen más jellegű rajongást, inkább talán tiszteletet hoz a munkásságuk iránt. Luis Fonsi most ugyanúgy megtölti az összes stadiont, mint a Metallica. Luis Fonsiról öt év múlva senki nem fogja tudni hogy nézett ki, míg a Metallica még mindig megtölti a stadionokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.