Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) air válasza Sir Riccio (#58496) üzenetére


air
nagyúr

Flickr?
1TB tárhely, és nem rontják a feltöltött képek minőségét.
Vagy ha az archiválás a cél, akkor én biztosan Bluray-ben gondolkodnék.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#58502) M_AND_Ms válasza #16729600 (#58500) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

De az nagyon ritka, hogy egyszerre, egyidőben mindkét helyen sérüljenek az adatok.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#58503) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Van egy 300mbps routerem eladásra.
Tp-link 1043nd.
9k. 1 év gari még.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#58504) sutszi válasza #16729600 (#58500) üzenetére


sutszi
veterán

Sorolhattam volna még ilyen eseteket...Itt csak az a lényeg, hogy a lehető legnagyobb kontroll legyen az adataid felett. A felhős/ tárhelyes dolgok nem rosszak...de sokkal bizonytalanabbak és sérülékenyebbek mint ahogy a reklámban szó van róla...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58505) Sir Riccio válasza #16729600 (#58498) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi mindenkinek a választ!
Én is a NAS-os verzióra hajazok, viszont hetente 1-2-3 alkalaommal többtíz GB-okat kellene mozgatnom rá. Ezért kérdeztem, hogy nem lesz-e lassú. Nem a teljes adatmennyiség ennyi, hanem egy esküvő anyaga.

(#58498) szunya1:
A felhő nem játszik. Egy esküvő anyaga 50-80GB (kezdetben legalább is ennyi, amíg nem válogatom le és szórom ki átadás után a kiszelektált nyerseket, egy évben kb 20-25 van, plusz jegyes fotózások, egyéb fotózások) ekkora felhő alapú tárhelyért a testem is árulhatnám kb. ha valaki megvenné, ahogy a Dropbox árazását elnéztem. :)

(#58500) szunya1 : Ez is tény, de mindkettőt egyszerre csak nem éri baleset/betörés etc...
(#58501) air: A Flickr főleg jpg-et kezel csak ahogy én tudom, nekem meg mentenem kellene borítóterveket, lemezképeket, a LR katalógusfájljait és a nyerseket is (RAW/*.cr2).

Valószínűleg a NAS nyert, bár egyelőre nem tudom, hogy 10Mbps feltöltéssel mennyi időbe telne beszinkronizálni 60GB-ot. Valakinek eladó 2TB WD HDD-je?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#58506) #16729600 válasza Sir Riccio (#58505) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ahogy gondolod,de nem nagy művészet egy ekkora ingyenes tárhelyhez jutni a dropboxon, ( régebbi regeknél ennyit lehetett kapni,gondolom sok ember betárazott annó ) nekem is több mint 50GB os van :)

[ Szerkesztve ]

(#58507) Sir Riccio válasza #16729600 (#58506) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Igen, de nekem 20-25x 50GB kell.. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#58508) #16729600 válasza Sir Riccio (#58507) üzenetére


#16729600
törölt tag

Bocs,akkor mégis Te vagy a hibás ( hallatlanul magas igények ) :D Ebben az esetben baromság amit mondtam és Tiéd a piros pont- hangszóró kombó :)

(#58509) moriak


moriak
tag

Sziasztok! Kérlek ajánljatok nekem korrekt autószerelőt Pécsen. Köszönöm! :)

(#58510) Sir Riccio válasza #16729600 (#58508) üzenetére


Sir Riccio
addikt

:DDD Bármelyik NAS-t be tudom lőni távoli használatra egyébként?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#58511) Dluinet válasza moriak (#58509) üzenetére


Dluinet
nagyúr

norka 15 bt (többi a google)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58512) lorcsi válasza Sir Riccio (#58510) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem itt meglesz a megfelelő válasz: [link]

(#58513) #16729600 válasza Sir Riccio (#58510) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen be tudod,ellenben ha sok és nagy terjedelmű ( új ) tartalmakat frissítesz állandóan,akkor nem valami jó megoldás a távoli elérés ilyen feltöltési sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#58514) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv.

Keresnék i3-as Haswell(LGA1150) procit. Beszámításra van egy Pentium G3220-am.
Csere oka: OS X inkompatibilitás :(

Üdv. Hajós

(#58515) hcl válasza Sir Riccio (#58505) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Otthon csinálod a szinkronizációt, aztán már csak az új anyagoknak kell mászkálniuk :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#58516) Exian válasza Sir Riccio (#58505) üzenetére


Exian
őstag

Google Drive tarhely 10$/1TB, 100$/10TB per honap. Szerintem nem megfizethetetlen. Foleg, ha ebbol elsz:) Persze ez is veges tud lenni.

NAS meg az a legjobb, amit magad epitesz normalis alapokon, sajat rendszerrel. En belefutottam mar par nagyon ocska NAS-ba.

[ Szerkesztve ]

(#58517) sutszi válasza hcl (#58515) üzenetére


sutszi
veterán

Én is így gondoltam...De elvileg az új anyagok mérete 50GB <... :Y

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#58518) hcl válasza sutszi (#58517) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

RAW az ilyen...

Mutogatni való hater díszpinty

(#58519) Sir Riccio válasza Exian (#58516) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem megfizethetetlen de egy WD Mycloud 2TB olcsóbb. Ez lesz. Napközben amikor dolgozom, van ideje befrissülni. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#58520) Exian válasza Sir Riccio (#58519) üzenetére


Exian
őstag

Ja ok, én azt hittem, hogy szempont az is, hogy ne csak helyben, nálad legyen letárolva az adat. Ha szempont, akkor emellé még mindig kell egy rendes cloud szolgáltató.

(#58521) Exian


Exian
őstag

Ha van hibás, kidobandó CD-DVD, akármilyen lejátszótok, amit kukamellé raknátok, akkor légyszi jelezzetek. Szükségem volna néhány hibás cuccra. Olyanokra gondolok, amik nem tudnak olvasni már lemezt, de egyébként működik, tehát bekapcsolni bekapcsol. Ami táphibás, az nem érdekel, mivel nekem épp a tápjukra lenne szükségem.

Köszi!

(#58522) Sir Riccio válasza Exian (#58520) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Szempont, ezért lesz a WD a szüleimnél elszállásolva. Ha egyszerre két helyen van lakástűz/betörés/villámkár (a megfelelő villámvédelem ellenére) akkor így is meg úgyis b@chatom.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#58523) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Salgó polcot, vagy ahhoz hasonló teherbírásút keresek. Olyan 2 méteres magasság, legalább 60 centis mélység lenne az ideális. Szélességből több fajta is jó lehet.

(#58524) Exian válasza Lomha 8V (#58523) üzenetére


Exian
őstag

Nekem elvileg van egy épp ekkora méretű. Azt hiszem 1m széles és 50-60cm mély polcokkal és azt hiszem 4-5 polcom van hozzá.

Ha érdekel, legközelebb megnézem, amikor megyek mamámhoz. Ott tárolom nála a garázsban, én utoljára 6-7 éve használtam panelház tárolóban, de azt ki kellett rámolni a tárolót, mert kiadták bérbe.

Állapota nem tudom milyen, biztos nem karcmentes, de nem tudom az szempont e. Használható állapotú, az biztos. Van hozzá csavarom is meg olyan alumínium háromszög merevítők is, bár én nem raktam be azokat. De azok is megvannak hozzá elvileg.

(#58525) Lomha 8V válasza Exian (#58524) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Rendben, mindenképp érdekel a dolog. Ha mész, akkor majd méregesd le és utána beszéljünk. A kinézet nem szempont, csak rozsdás ne legyen.

Több darab kell, szóval ettől függetlenül akinek esetleg van, az írjon.

(#58526) Bigemperor válasza Exian (#58521) üzenetére


Bigemperor
senior tag

nekem van egy orion 3600-as dvd lejátszóm, csak sajnos anyukámnál.
Szerintem azon kívül semmi baja, hogy beakadt egy dvd korábban és emiatt állandó elakadást jelez és ki-be próbálja húzni a tálcát, meg folyton tölt. :)
Gondolom ez kuka lenne, nem lehet vele semmi értelmeset csinálni. :U
Már szétszedtem, összeraktam, de semmi változás.
Ha nem sürgős, akkor legközelebb el tudom hozni, bár az várhatóan pár hét még.

(#58527) Exian válasza Bigemperor (#58526) üzenetére


Exian
őstag

Egyáltalán nem sürgős, de ha tudod, nézd meg és ha megvan, akkor hozd el kérlek. Nem kell most hirtelen konkrétan semmire, viszont elkezdtem megint begyűjtögetni ilyesmiket, mert elfogyott és szoktam építeni időnként ezt-azt, amikhez kellenek ilyen kis tápok. És szeretnek elhalálozni idővel (mivel általában picit jobban terhelem őket, mint kéne :U :B), ezért cserélnem is kéne egy-két eszközömben már :)

(#58528) rnrn


rnrn
tag

DVD tartók: 1000 Ft/db

Fúrógépbe fogható drótkefe - új: 500 Ft

Tiplis bilincsek: 1000 Ft együtt

Ajtódübel: 500 Ft együtt

A végére pedig egy érdekesség: 250 ezret futott gyári hátsó fékpofák (dobfék).
Keresztben repedve:

Láthatóan "megégve", vélhetően beragadt kézifék miatt:

Természetesen mindkét szett újakra cserélve!

Üdv!

(#58529) Bigemperor válasza Exian (#58527) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Rendi, így lesz.
Amúgy szerintem más alkatrészét is fel tudod használni talán.

(#58530) nesa válasza rnrn (#58528) üzenetére


nesa
veterán

Masik forumon linkelte valaki, egy ilyen gazdinal azert meg lenne potencial azokba a betetekbe, mig a dobb atnem szakad.

(#58531) Dluinet válasza nesa (#58530) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az egész ki volt fizetve, nehogy már a felénél kidobjuk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58532) Tegla80 válasza nesa (#58530) üzenetére


Tegla80
addikt

:C nincs kerdesem.....
De remelem nem kornyekbeli.....

Sony® & PlayStation®

(#58533) nesa válasza Tegla80 (#58532) üzenetére


nesa
veterán

Tovabb is van, mondjam meg?

#58531) Dluinet
Igy van, nemlehet pazarolni

Regen vettem egy Fiat Ritmot azon olyanok voltak a tarcsak hogy kb 4mm es mind2-n volt vagy 8-10 komoly berepedes:D

(#58535) nesa válasza Exian (#58534) üzenetére


nesa
veterán

Es itt 97% os elhasznalasnal kicserelted vagy meg azt a 3% ot elhasznaltad?

(#58537) zsolt19900


zsolt19900
őstag

arra milyen ötletetek lenne, ha kb. egy 20*20as (nagyon nagyoltam) részt szeretnék festeni az autón 3 különböző színnel? a lényeg az, hogy marha kevés festék kellene rá.... ilyent/ennyit kevernek valahol? vagy mindenhol meg van a minimális xy deci?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58538) Dluinet válasza zsolt19900 (#58537) üzenetére


Dluinet
nagyúr

matrica nem jó?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58539) zsolt19900 válasza Dluinet (#58538) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor felvázolom a lényeget: első hűtőrácsra szeretnék tenni kb. egy 10-15cm "széles" részen a német zászló három színét, és mivel három rács van egymás alatt ez így pont ki is jönne... kb ennyi a dolog :)

matricát választanám, azt hol? és hogyan? dekoros műhelyben pl? lesz olyan "szép" mint a festés?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58540) Dluinet válasza zsolt19900 (#58539) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aka Dekor Hargita utca Madách Imre utca sarok
először megbeszéled, aztán megmondják mikorra vállalják, nagyon tele vannak, ezért kb egy hét

láttál dekorozott autót? kb olyan lesz

vagy volt aki ajánlott itt autófóliázót: http://vtnpecs.hu/

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58541) zsolt19900 válasza Dluinet (#58540) üzenetére


zsolt19900
őstag

a vtnt ismerem, de szerintem ilyen "kis" felületet nem vállalnak be, ha meg igen, akkor ugyan olyan "horror" áron, mint ahogy a többit :) ha dekoros, akkor komlón kérdezek első körben körbe, mert az közelebb van

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58542) Dluinet válasza zsolt19900 (#58541) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gungl dekor komló tavasz utca

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58543) zsolt19900 válasza Dluinet (#58542) üzenetére


zsolt19900
őstag

jaja, hozzájuk megyek majd el holnap :) megkérdezem

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#58544) Dluinet válasza zsolt19900 (#58543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor felesleges Pécsre jönnöd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58545) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Hol tudok Pécsen gyújtógyertyát venni kétütemű motorhoz?

(#58546) Dluinet válasza #TOTTI (#58545) üzenetére


Dluinet
nagyúr

KI-KI Motorosbolt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58547) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!
Maradék (5-6 m2) 33x33-as fagyálló csúszásmentes járólapja nincs valakinek eladó?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58548) moriak válasza zsolt19900 (#58539) üzenetére


moriak
tag

Igazából kiszámolod, hogy mennyi festék kell és annyit adnak amennyit kérsz. Van edényünk és színpalettájuk és ki tudod választani a palettából. De a matrica lehet, hogy egyszerűbb.

(#58549) HUNited


HUNited
őstag

Sziasztok!

Nincs véletlen valakinek a szigeti út környékén kölcsönbe vagy eladóan T5-ös (Torx, 5 méret) csavarhúzója?

(#58550) #TOTTI válasza Dluinet (#58546) üzenetére


#TOTTI
őstag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.