Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42951) Joshi válasza PistiSan (#42950) üzenetére


Joshi
titán

Meg van a hiba, az a kábel amivel meghosszabbítottam az eredeti kábelt valószínű rosszul szereltem. :W Ugyanis azt én szereltem össze, mert át kellett tuszkolni egy lyukon. Na most ismét rápróbálok a Windowsos SMB-re, ha jó lesz akkor nem kell NFS.

(#42952) Joshi válasza Joshi (#42951) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam ismét a Windows SMB-t és viszi szépen az Interstellar 66GB-os 4K HDR + DTS-HD MA hanggal egy TDK BD-R XL 100GB-os lemezről. Tulajdonképpen azért volt szükség az optikai meghajtó megosztására, mert jelenleg nincs olyan asztali lejátszó ami vinné a 3 rétegű 100GB-os lemezeket.

A kábelt újraszerelem aztán meglátom hogy működik-e. Bocs a kellemetlenségekért és lámaságomért, végig kellett volna zongoráznom a dolgokon.

(#42953) sugarforce válasza Joshi (#42947) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja mostmar vegigporgetes utan latom, hogy kabel gond volt.

[ Szerkesztve ]

(#42954) Ebisu68


Ebisu68
csendes tag

Üdv

Másik topicban kezdtem el a témát boncolgatni és onnan irányítottak ide.
Otthoni hálózatot szeretnlék kiépíteni, az egyik fele, amiben már kaptam segítséget egy nas szerver felállítása filmek nézésére, tv-n, okostévével vagy tévé okosítóval megoldva.

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen routert ajánlanátok ehhez a rendszerhez. Egy nagy emeletes házat és a hozzátartozó melléképületet kel lefognia. Nincs a környezetben más zavaró jel.

A kábelezés is kissé problémás, lévén nem akarom, hogy túl nagy távokon húzzak végig mindent. Gondolom érdemes a routert és a nas szervert egymás mellé tenni, de a tv-k bekötsét vezeték nélkül is meg tudom oldani?

Köszi előre is.

(#42955) SwissAirplan válasza Ebisu68 (#42954) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Én csak zöldfülű kezdő vagyok de én ugy oldottam meg hogy Netgear R7000 AC 1900 a fő routerem!

Ezen lóg repeater/repeaterbridge módba egy másik R7000 és egy kisebb AC1200
Igy nem kelett kábeleznem egy centit se de le vagyok fedve mindenhol!
Mondjuk most a VPN el szenvedek igen erősen, nagyon nem akar összejönni, de azon kívül minden más szuper.

Szerintem neked is lehet ez egy opció

(#42956) Multibit válasza Ebisu68 (#42954) üzenetére


Multibit
veterán

A kábelezés is kissé problémás, lévén nem akarom, hogy túl nagy távokon húzzak végig mindent.
Persze, persze... a szokásos.

Tehát, újra (sokadszorra): wifi használatakor nem mehetsz biztosra. Lehet, hogy ez nem tetszik, de ez van. Vedd meg a wifi hálózat kiépítéséhez szükséges eszközöket, aztán majd kiderül, hogy mekkora lesz a hatótáv, mekkora lesz a sebesség a különböző helyeken, milyen lesz a stabilitás! Vagyis, csak bevásárlás után derül ki, hogy az történik-e, amit terveztél. Lehet, hogy összejön, lehet, hogy nem. Nem véletlen, hogy internet szolgáltatók nem fogadnak el wifi-méréssel alátámasztott panaszokat. Nem véletlen, hogy a garantált minimum sebesség csak kábelen értendő, wifi-n 0 Mbps!
Vedd meg valamelyik ajánlott routert (ITT kapsz infót), vegyél hozzá ajánlott klienseket, aztán térdre imához! ;]

(#42957) Soma01 válasza Ebisu68 (#42954) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nem akarsz kábeleket, akkor zsebbe kell nyúlni jó mélyre és venni kell egy Mesh rendszert, megfelelő számú eszközzel. 2, 3, 4, .... db.
A TV-ket is be lehet kötni vezeték nélkül. Aztán majd kiderül, mire elég. Működni fog, kérdés hogy mennyire. WiFi-n ez mindig kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#42958) sugarforce válasza Ebisu68 (#42954) üzenetére


sugarforce
őstag

En vennek egy gigabites routert, mondjuk egy 1043as tplinket, vagy ha nagyobb a keret akkor mondjuk egy archer c7-et, azokra meg 3-4 ubiquiti uap-ac-lite a lakas meretetol fuggoen. Tudom nem olcso, de megbizhatoak.

Vagy a tplink helyett edgerouter.

[ Szerkesztve ]

(#42959) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Nem talaltam megfelolo topikot ezert irok ide hatha.

Szeretném a nappaliban lévő tvmet összekötni úgy a hálóban lévő nagyobb teljesítményű pcmmel hogy a nappaliban tudjak gepezni kihasználva teljes mértékben a benti pc erőforrásait. Milyen módon lehetséges ez? Minden ertelmes megoldas erdekel kivéve a z usb hosszabbító hdmi kábel.

Köszönöm

(#42960) Gubek-Einste válasza sakal83 (#42959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A SteamLink pont ilyen megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42961) sakal83 válasza Gubek-Einste (#42960) üzenetére


sakal83
addikt

Koszonom. Remek javaslat. Mar majdnem vettem egy konzolt:)

(#42962) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok! Digis ONT router üzemmódban, gigabites net > gigabites switch > 3pc, 1db asus rt-n18u (only wifinek). Miért nem látják egymást a gépek? Mindent végigolvastam amit csak tudtam itt, fix. ip címek, stb. Amint az asus routerbe dugom őket mindenki lát mindenkit! A sima switchel miért nem? Gondolom, ha nem jól lennének beállítva a gépek, file megosztás, stb. akkor hiába vannak a routeren, akkor sem látnák egymást...? :F

(#42963) Gubek-Einste válasza #27216896 (#42962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A switch-en lévők nem látják az Asus-on lévőket? Ha igen akkor tedd az Asus-t AP módban az admin felületen az Adminisztráció/Üzemmód menü pont alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42964) #27216896 válasza Gubek-Einste (#42963) üzenetére


#27216896
törölt tag

Az asus fizikailag máshová került az optimálisabb wifi-jel elérése miatt, így most azon csak vezeték nélküli eszközök lógnak. Az nem okoz gondot, hogy nem látom, mert leveszem a helyéről, összekötöm egy pc-vel és tudom konfigurálni. Viszont az gond, hogy a switchen lévő pc-k nem látják egymást... :(

[ Szerkesztve ]

(#42965) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kollegámnak van egy Macbook Pro-ja és szeretnénk neki beállítani egy VPN-t, hogy el tudjon érni egy hálózati meghajtót. A VPN kapcsolat belövése sikeres volt, ehhez a Tunnelblick programot használjuk.

Na most ezek után van a gond mert finder-ben a hálózati meghajtó csatlakoztatása sehogy sem akar működni.

A következőket próbáltuk:

smb://192.168.1.200/szervernév
afp://szervernév._afpovertcp._tcp.local

A user/pass-t bekéri, de a csatlakozás nem sikeres. "Ellenőrizze a szerver nevét vagy IP címét, stbstb"

Windows-os gépekről minden prímán működik, ja és OpenVPN-ről van szó ugye.

Van-e egyéb olyan beállítás amit MAC esetén mindig be kell állítani? Vagy bármi egyéb ötlet?

Köszi!

(#42966) Soma01 válasza #27216896 (#42964) üzenetére


Soma01
veterán

És ha a switch van csak egyedül? Mikor lesz baj? Ha az ONT-t dugod a switch-re vagy ha az Asus-t?

(#42967) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok,

Nagyobb változás áll be otthon, asszonykám is asztali gépre fog váltani, én is azon vagyok, de most még pci-e wifi kártyával lógok a Digi100-on (amit ugyancsak bővítenék, 500-ra)

Gondoltam, ha már mindketten asztalit használunk, egyszerűbb lesz kábelre kötni mindenkit.
ASUS RT-N15U routeren keresztül hogyan lehet a lehető leggyorsabban megosztani a gépeken található adatokat (Képek, filmek, több gb-os psd fájlok mozgatása lesz a fő profil)?

Köszönöm! :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#42968) Gubek-Einste válasza shifty! (#42967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan nem értem, hogy mit is szeretnél, elmondanád részletesebben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42969) shifty! válasza Gubek-Einste (#42968) üzenetére


shifty!
senior tag

Természetesen, szorri a pongyola és hiányos megfogalmazásért. :B

Tehát a 2 asztali közötti lehető legnagyobb sebességű adatátvitelt szeretném megvalósítani, miközben az említett routeren USB-n csüngő külső HDD-t mindkét gép látja Windows intézőből, egyidejű eléréssel, és lehetőleg a routeren futtatnék torrent klienst, bár ez eddig nem jött össze Tomato fw-n.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#42970) Gubek-Einste válasza shifty! (#42969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leggyorsabb az lenne ha közvetlenül egymástól töltenék át az szükséges anyagokat, az USB nagyon szűk kereszt metszet lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42971) shifty! válasza Gubek-Einste (#42970) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha a routerre kötött USB-t kihagyjuk a képből, akkor a routeren keresztüli kommunikáció a két gép között milyen sebességű lehet átlagosan?

Bocsi ha nagyon bugyuta kérdéseket teszek fel, nem igazán vagyok otthon a hálózatokkal kapcsolatos témakörben.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#42972) Drachande


Drachande
tag

Üdv!

Nem tudom, jó helyre írok-e ilyen kérdést, de nem találtam közelebbi topikot.
Egyik ismerősömnél kb két hónapja állítottam be a hálózatot, telepítettem a gépét, stb. Egy hónapig ment minden tökéletesen, majd egy ideje, pár hete folyamatosan ledobálja valahogy a netről, de csak "félig". Ha játszik az ismerőseivel, kb óránként-két óránként egyszer a játékokból kidobja, nincs internetkapcsolat címszóval. A net nem szakad igazából, mert discordon ő hall mindenkit továbbra is, folyamatosan, őt viszont nem hallják. Teljesen mindegy, mivel játszik, steames, nem-steames játékok, mindennél ugyanez van. Pár másodperc múlva újra megy minden, mintha semmi sem történt volna. Próbáltam megoldást találni, de semmi nem segített. A routerrel nincs baj, reseteltem is, másik gép megy róla jól, stb. UTP kábellel van csatlakozva, nem wifin.

Mi lehet a baj, hogy lehetne ezt megoldani, hogy ne történjen ilyen?

(#42973) #54715584 válasza Gubek-Einste (#42970) üzenetére


#54715584
törölt tag

Esetleg egy NAS pluszban a hálózatban? Mondjuk ott is a HDD sebessége a szűk keresztmetszet ha jól gondolom.

(#42974) Borisz76 válasza shifty! (#42971) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a routeren és a gépeken is Gigabites a csatlakozó , akkor a hálózat elméleti sebessége 125 MB/s.
Gyakorlatban ez 100-110 MB/s szokott lenni.

Ha van egy többfiókos NAS is a hálózaton, akkor annak is ennyi lesz a max sebessége.
Hiába van Raid5 vagy SHR beállítva.

Az én NAS-om is tudna 400 MB/s-t , a gépemben pedig egy 512 GB-s SSD van ami 600 MB/s-t tud de sajnos a Gigabites hálózat visszafogja a kettő között a sebességet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42975) SP4C3 válasza Drachande (#42972) üzenetére


SP4C3
veterán

Ott a géppel lesz gond, gondolom a dhcp service kakilja össze magát... Próbálj statikus belhálózati IP-t beállítani.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42976) Gubek-Einste válasza #54715584 (#42973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen az is járható megoldás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42977) #27216896 válasza Soma01 (#42966) üzenetére


#27216896
törölt tag

ONT > Switch: Asus (only wifi), PC-k - nem látják egymást a PC-k
ONT > Switch > Asus: PC-k - mind látja egymást

A lényeg, hogy semmi nem változik, mind fix IP címen, tűzfalhoz hozzáadva, megosztások ua.

Az asus nagyon jó, csak fizikailag optimálisabb helyen van a wifi szórás miatt, gyakorlatilag át kellene kábelezni az egész házat, kezdve az ONT-al, amibe az optikai kábel teljesen máshonnét jön be...viszont, ha visszarakom az asust a "blokkba" akkor szar a wifi, nagy családi ház, kertben nem is jön úgy.

(#42978) jerry311 válasza Borisz76 (#42974) üzenetére


jerry311
nagyúr

Beszerelsz két (vagy több) portos hálókártyát és akkor máris 2 G lesz a sebesség. ;]
Ami nem teljesen igaz, főleg nem minden protokollra, de pl. jól beállított iSCSI-val tűrhető sebesség növekedést ad.

(#42979) Soma01 válasza #27216896 (#42977) üzenetére


Soma01
veterán

Mit értesz az alatt, hogy "Asus (only wifi)? Milyen kábeles bekötés és beállítás?

(#42980) Drachande válasza SP4C3 (#42975) üzenetére


Drachande
tag

Köszönöm a tippet, megpróbálom.

(#42981) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

a modemből egy utp kábelen keresztül megy a net egy helyiségbe, amit szeretnék két gépre megosztani. Mivel a falban fut a vezeték, így csak a végére tudok elosztót tenni. Egy ilyen splitter jó erre a célra? A sebesség ilyenkor nem változik? (egyébként 100-as netről van szó) Vagy ha ez nem a legjobb, mit ajánlanátok helyette?

üdv,
Zoli

(#42982) sugarforce válasza Zoli-bácsi (#42981) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem jo. Milyen az a modem?

(#42983) Zoli-bácsi válasza sugarforce (#42982) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Passz. Amit az Invitel adott. De most nem tudom megmondani, mert ez szüleimnél van. Ha ez nem jó(miért nem?), akkor mit érdemes? Pl egy routeren osztani?

(#42984) krealon válasza Zoli-bácsi (#42983) üzenetére


krealon
veterán

Minimum egy switch kell az UTP elosztashoz, de ha Wifi funkciot is szeretnel (Access Point), akkor a az AP/switch modu wifi router a legkolcseghatekonyabb megoldas.

(#42985) rekop válasza Zoli-bácsi (#42983) üzenetére


rekop
senior tag

Akár jó is lehet a splitter-es elképzelés de kettő kell belőle. Az átviteli sebesség 100Mbps-re korlátozódik a használatával. Viszont pontosan kellene tudni milyen az inviteles eszköz. (ha router is egyben akkor jó lesz a splitter)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#42986) Zoli-bácsi válasza rekop (#42985) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nos, úgy van megoldva, hogy egy Cisco modem van egy régebbi tp-link routerrel összekötve, és a routerből megy 1-1 vezeték 2 külön gépbe. Na most az egyik vezeték a falban megy(ezért helyhiány miatt másikat oda nem lehet húzni), és ezt az egy vezetéket kellene elosztani 2 gépre. Ha az általam linkelt splitterrel csinálnám miért kellene belőle kettő? Vagy mindenképp jobb a switch? Ha igen, melyik típus ajánlott?

(#42987) Soma01 válasza Zoli-bácsi (#42986) üzenetére


Soma01
veterán

Ha elég a maximum 100 Mbps sebesség is a gép (pc) és a router között, akkor jó az az osztó. 2 kell, mert annak a falban lévő kábelnek MINDKÉT végére kell 1-1 ilyen típusú osztó.

(#42988) Zoli-bácsi válasza Soma01 (#42987) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Tehát a routerből az eddigi 1 port helyett kettőt kell használni, majd azt be az elosztóba, aztán a másik végén kettéosztani? (bocs, láma vagyok) :D

És ha nem nyúlnék a router körül semmihez, csak simán rádugnám egy 2ezer Ft-os switchre? Lehet az lenne a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#42989) rekop válasza Zoli-bácsi (#42988) üzenetére


rekop
senior tag

"Tehát a routerből az eddigi 1 port helyett kettőt kell használni, majd azt be az elosztóba, aztán a másik végén kettéosztani?"
Pontosan.

"És ha nem nyúlnék a router körül semmihez, csak simán rádugnám egy 2ezer Ft-os switchre? Lehet az lenne a legegyszerűbb."
Így is megoldható.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#42990) Soma01 válasza Zoli-bácsi (#42988) üzenetére


Soma01
veterán

Így van!

Az a 2.000 forintos switch csak 100 Mbps-os lesz. Ha elég, vehetsz olyat is. Működni fog.

(#42991) Borisz76 válasza Zoli-bácsi (#42988) üzenetére


Borisz76
veterán

De ha veszel egy 5 portos gigabites switch-et, akkor a későbbiekben a rádugott cuccok egymás közt 100-110 MB/s-l fognak tudni másolni....ha a rádugott cuccokon is gigabites a port.

Szerintem....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42992) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Olyan gondom van, hogy a munkahelyemen sajnos nincs wifi, de a telefonomra valahogy szeretnék netet szerválni wifin keresztül. A gépen van internet amin dolgozok és most nézegettem usb-s wifi-s adaptereket amivel tudnék csinálni egy wifi hot-spotot, hogy a telómmal rátudjak csatlakozni.
Valahol olyat olvastam, hogy ehhez a művelethez kellene egy wifi-s router is, vhol meg azt, hogy nem kell semmi csak bedugod az usb wifi adaptert és már lesz wifi a telódra.. Ez igaz lenne? :F :F

Bocsi a hülye kérdésért előre is :W

(#42993) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

( Lehet nem 100%-ban ide tartozik a kerdesem. )

Egy kertes hazbol szeretnem elérni az otthoni routeremet / NAS-t ami panel lakasban van, es errol neznek is filmeket.
Viszont a kertes haznal csak mikrohullamu internet van, max 40Mbit/s le es 4Mbit/s fel.

A kerdesem az lenne, hogy ez a mikrohullamu internet eleg-e arra hogy akadasmentesen tudjak stream-elni / nezni filmet?

A panel lakasban upc net van, ott nem lenne gond a sebesseggel, szerintem.

(#42994) MasterMark válasza lacy86 (#42993) üzenetére


MasterMark
titán

4 Mbps elég lassú ehhez szerintem, de 720p alacsony minőségben átmehet.

Plex például így lövi be:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42995) Multibit válasza MasterMark (#42994) üzenetére


Multibit
veterán

Ahonnan nézni akarja, ott 40 Mbps a down. Ha nincs más terhelés, talán elég. Viszont nem tudunk semmit a forrás hely feltöltési sebességéről.

(#42996) MasterMark válasza Multibit (#42995) üzenetére


MasterMark
titán

Írta, hogy 4 Mbit/s.

szerk.: Igazad van, fordítva néztem. A 40 Mbps lefelé nem lesz gond, ha az UPC-s helyen van normális feltöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42997) lacy86 válasza Multibit (#42995) üzenetére


lacy86
addikt

Hello,

Ez a UPC csomag van: (Fiber Power 500 )

500 Mbit/s letöltési sebesség (Garantált 100 Mbit/s)
22 Mbit/s feltöltési sebesség (Garantált 5,5 Mbit/s)

[ Szerkesztve ]

(#42998) Gubek-Einste válasza MacEdm (#42992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kellene beállítani ha van megfelelő jogod hozzá, illetve olyan wifi adapter kell amelyik tud működni infrastruktúra módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42999) Gubek-Einste válasza lacy86 (#42997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg meg lehet oldani de biztosat csak egy teszt után lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43000) MasterMark válasza lacy86 (#42997) üzenetére


MasterMark
titán

Hát mondjuk a 22 Mbps se túl izmos, de a fenti listában látod kábé mit lehet vele.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.