Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43801) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de egy fura hálózati problémával kéne segítség:

Itthon úgy néz ki a hálózat, hogy:
1. Telekomos HG8245H, ő a DHCP szerver és a PPPoE kapcsolat kezelője is (nincs pass-through használva), értsd. kb. ez a főnök mindenben, és ő a Default Gateway is. (192.168.1.254)
2. DIR-860L, amin Radmir féle Padavan fut, de csak AP módban van, a WiFi szolgáltatásán és további LAN dugók biztosításán kívül nem csinál semmit. (DHCP szervere OFF) (192.168.1.1)

Ezen a hálózaton a 2. (DIR) routerre van csatlakoztatva vezetéken 2 gép is. Az egyikük (192.168.1.101) gond nélkül eléri IP cím alapján a 2. és az 1. router admin felületeit is.

A másik gép (192.168.1.100) viszont a 2. (DIR) admin felületét IP cím alapján az istenért nem éri el. (Az 1.-ét igen). Próbáltam több böngészővel is, de a 192.168.1.1 címre csak teker, teker, majd közli hogy nem érhető el. Már a kis ablak sem ugrik fel amiben a router loginját kérné.

ipconfig /flushdns és ipconfig /renew volt már. Gép restart is volt már. Néztem a hosts file-t is, nincs benne semmi sem, csak a Win default #-el kicommentezett sorok.

Ami még érdekesebb, hogy az 1.-es routeren van egy DDNS is, amiről egy port be van lőve a belső (2.) router admin felületére, értsd. a http://enyém_url:12345 cím ennek a 2. routernek az admin felületére visz... és így kerülővel, ezzel a külső url-el már eléri a gép azt az admin felületet is.
Csak direktben az IP címmel nem megy.

Ez így WTF? :F

Turenkarn

(#43802) MasterMark válasza Tyrel (#43801) üzenetére


MasterMark
titán

Második routerben keresd meg és engedélyezd, hogy WAN oldalról is el lehessen érni a webkonfigot, különben nem fog menni.

Switch Tax

(#43803) janagawa22


janagawa22
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet azt
megcsinálni, mint külföldön sok szállás helyen, hogy amikor felcsatlakozol
a wifire ahhoz hogy tovább tudjál netezni likol-ni kell a hely facebook-os oldalát.

Hogyan lehet csinálni ilyen korlátozást?

Köszi!

(#43804) Graphics válasza janagawa22 (#43803) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez , ha jól olvastam Facebook Business szolgáltatás keretein belül megvalósítható dolog.

De megfelelő router kell mellé.
[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43805) janagawa22 válasza Graphics (#43804) üzenetére


janagawa22
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

akkor az ilyen és ehhez hasonló korlátozások igazából router függők.

(#43806) Gubek-Einste válasza janagawa22 (#43805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, azok és többnyire nem a sztenderd otthoni eszközökben vannak jelen az ilyen képességek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43807) MasterMark válasza janagawa22 (#43803) üzenetére


MasterMark
titán

Unifi AP tud ilyet alapból. [link]

Routernek ehhez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43808) woodworm válasza MasterMark (#43807) üzenetére


woodworm
veterán

Hacsak nem egy összefüggő rendszerről van szó (mikrotik, ubi), akkor bizony a routeren fut a szoftver. Az ubi kapcsán pedig kételyeim vannak, hogy az ap önállóan képes lenne futtatnia, a videón is a cloud key szoftvere látszik.

(#43809) MasterMark válasza woodworm (#43808) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem a cloud key, hanem a kontrollerje, és minden csak onnan lehet beállítani.

Látom már, hogy router alatt a mindenegyben cuccokat értettétek, de ez az AP résznek a feladata.

Switch Tax

(#43810) MasterMark válasza woodworm (#43808) üzenetére


MasterMark
titán

Az AP-nak amúgy nem kell semmit futtatnia, mivel simán csak a Facebook oldalára irányít, vagyis helyben semmi nincs hosztolva.

De nem tudom, hogy az említett funkció megy-e kontroller nélkül.

szerk.: A rendes beléptető oldalhoz kell a kontrollernek futnia, ez tény.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43811) #19482368 válasza MasterMark (#43809) üzenetére


#19482368
törölt tag

őőőő Bocs hogy kijavítalak, de Cloud-key-nek hívják hivatalosan a unifi kontrollert. :D
Unifi Cloud-key

[ Szerkesztve ]

(#43812) MasterMark válasza #19482368 (#43811) üzenetére


MasterMark
titán

Az csak egy eszköz amin futhat a kontroller. Futhat windows-os gépen is, vagy linuxon is, vagy NAS-on is, dokkerben, stb.

Switch Tax

(#43813) woodworm válasza MasterMark (#43809) üzenetére


woodworm
veterán

Otthoni hálózatról lévén szó, a legtöbb készülékben lévő soc-ben integrálva van a switch és legalább az egyik wifi rádió. Ha esetleg külön chipek kerültek az alaplapra, akkor is egyetlen rendszert képeznek és maximum logikailag tudod elkülöníteni a hagyományos hálózati elemeket.

Otthonra legegyszerűbben egy openwrt, ddwrt képes soho routerrel oldható meg a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#43814) #19482368 válasza MasterMark (#43812) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az csak egy eszköz amin futhat a kontroller.
És egyben ez a hivatalos kontroller. Az más kérdés hogy telepíthető Desktop rendszerekre, vagy külső VPS szerverre. Szóval pont fordítva van, mint azt gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#43815) MasterMark válasza #19482368 (#43814) üzenetére


MasterMark
titán

Mindegyik kontroller hivatalos, az csak egy szoftver, nem egy eszköz. :U

woodworm: Ahogy látom elég sok otthoni cucc is támogatott egyébként.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43816) #19482368 válasza MasterMark (#43815) üzenetére


#19482368
törölt tag

Na akkor még egyszer, a Cloud-keyen fut a Unifi SDN Controller, ami valóban szoftver. :D
Lásd a ubnt oldalon a windows desktopra letölthető szofver UniFi SDN Controller 5.6.40 LTS for Windows
Szóval a kettő nem keverendő össze.
A Cloud-key egy eszköz. a szoftver meg UniFi SDN Controller.
Egyébként hamarosan kapható lesz a Cloud-Key 2 de az is eszköz, és nem szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#43817) woodworm válasza MasterMark (#43815) üzenetére


woodworm
veterán

Asusokban rémlik, hogy egy időben benne volt, de ott is panaszkodtak sokan, hogy fw-ről fw-re változott az elérhetősége. A jelenlegi helyzetet nem ismerem.

(#43818) Gubek-Einste válasza woodworm (#43817) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néhány Asus eszköznek van Facebook-os firmware verziója de a legtöbb firmware-ben nincsen benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43819) #19482368 válasza woodworm (#43808) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ha Lakossági szintű WIFI-beállításról van szó, "WPA2 Personal" akkor nincs szükség se a Cloud-key-re, se a kontroller folyamatos futtatására, csak amíg beállítod. Viszont ha nem fut, akkor nem látod a DPI statisztikákat. Bár USG hiányában az is meglehetősen butított, korlátozott. Hacsak, nem Edge routert használsz. Viszont, az Edge nem rögzít csatlakozási időpontokat, se hálózat forgalom statisztikát, Csak rövid ideig mutatja, az ép aktuális forgalmat, használt protokollokat, illetve egy összesített statisztikát az adott interface-re vonatkozóan. Mert a rögzítést kontroller végzi, wireless csatlakozás esetén is. Azt nem tudom, mert nem próbáltam ki eddig, hogy ha WPA2 Enterprise beállítás van, vajon akkor szükséges a kontroller folyamatos futása, vagy anélkül is működik. Mondjuk ha a Radius feladatokat az USG végzi. Szóval elméletileg, ott is csak a beállítás elvégzéséig kell. De, én ezt a gyakorlatban még nem próbáltam ki, szóval ....

(#43820) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!
Építkezés alatt álló 2 szintes kertes házba kellene pár napon belül megterveznem (saját részre) a kialakítandó hálózatot amiben a segítségeteket szeretném kérni.

A net UPC 500 megás, ez várhatóan jövőben sem fog változni, szóval erre lehet hosszú távon alapozni. Minden szobába lesz majd aljzat, kritikus helyeken (nappali, dolgozó) több is. Az összes vezeték egy külön szobába fut be, ahol a többi gépészet lesz.
Itt lenne minden vezeték egy switch-be kötve (upc modemmel együtt), amire a következőt néztem ki: TP-Link TL-SG2216
Ez megfelelő lenne? Vagy van helyette esetleg jobb javaslatotok?

A wifi a kritikusabb pont, mindenképpen több AP-t szeretnék elhelyezni a lakás távoli pontjain, illetve a két szinten. Olyan megoldásra lenne szükségem, ahol az eszközök mindig az erősebb jelhez csatlakoznak, ha jól olvastam akkor ezt hívják roamingnak. (Pl. kb egymás fölé kerülne a két szinten 2 AP, de jó lenne ha nem a másik emeleten levőhöz csatlakoznék) Többféle eszközt is nézegettem, pl: Unifi AP, TP-Link EAP120
5Ghz-re nincs szükségem, 2,4ghz elég. Wifin keresztül általános böngészés menne, youtube, illetve kevés letöltés; vendég hálózat nem is nagyon kell.
Ilyen felhasználásra milyen AP-t javasoltok?
(Az Unifi esetén eléggé furcsának találom, hogy UAP és UAP-LR esetén hiába 300Mbps a wifi sebesség, a wan része csak 10/100-as.)

Ugye jól sejtem, hogy bármelyik AP-ra is vagyok csatlakozva, akkor ugyanazon a hálózaton vagyok? Tehát pl a hálózati nyomtatót bárhonnan el fogom érni?

A nagyobb forgalom (asztali gép, NAS), nyomtatás, illetve DNLA stream vezetéken keresztül fog menni. E téren még töprengek, hogy cat5e vagy cat6 vezeték legyen. Szerintem 50 méternél hosszabb hurok nem lenne benne, szóval cat5e-n is mennie kellene bőven a gigabitnek, de hajlok a cat6-ra. Melyiket javasoljátok?

Mi a véleményetek? Szerintetek van olyan pont ahol változtatnom kéne? Minden tanácsot/kritikát örömmel fogadok, inkább most derüljön, hogy valamit nem jól terveztem, mint később. Ha esetleg valami infóra szükség lenne és kihagytam, szóljatok és igyekszem megválaszolni.

(#43821) MaCS_70 válasza Macisajt3 (#43820) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Első olvasásra: szerintem ma már botorság olyat mondani, hogy az 5 GHz nem kell, a 2,4 elég. Éppen abban a kedvező helyzetben vagy, hogy nem javítgatnod, csereberélned kell, hanem nulláról építhetsz egy átgondolt rendszert. Jól fog jönni az az 5 GHz, hónapról-hónapra, ahogy cserélődnek a hordozható egységek, egyre jobban. Szerintem értelmetlen lenne eleve kihagyni a számításból.

A "mindenhová minden vezetéket" elv nagyon jó, de hagyj rá bőven extra keresztmetszetet a kábelcsatornákra. Mindig kelleni fognak új kapcsolatok, már eleve méretezz úgy, hogy a behúzásuk könnyen menjen!

A nagyfeszültségnél pedig nullavezetéket mindenhová, minden egyes villanykapcsolóhoz is! Az okosításoknak kelleni fog, előbb-utóbb pedig mindenképpen ez lesz az irány, ha esetleg nem is a mai értelemben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43822) rekop válasza Macisajt3 (#43820) üzenetére


rekop
senior tag

"Itt lenne minden vezeték egy switch-be kötve (upc modemmel együtt), amire a következőt néztem ki: TP-Link TL-SG2216
Ez megfelelő lenne? Vagy van helyette esetleg jobb javaslatotok?"

Igazából megfelelő, ez a Tp-LInknél a "smart" kategória. Ahogy néztem ~7eFt-al olcsóbban van TL-SG1024DE ami már 24 portos, viszont ez csak "easy smart". Itt vannak a lényeges különbségek, ez alapján el tudod dönteni milyen szolgáltatásokat használnál, melyik éri meg jobban.

"5Ghz-re nincs szükségem, 2,4ghz elég. Wifin keresztül általános böngészés menne, youtube, illetve kevés letöltés; vendég hálózat nem is nagyon kell.
Ilyen felhasználásra milyen AP-t javasoltok?"

Véleményem szerint nem érdemes beruházni N-es AP-be, 26eFt körül van egy UAP AC-Lite, én ezeket szoktam használni ha több is lesz egy házon belül. Igen alapesetben egy közös hálózat lesz.

"Szerintem 50 méternél hosszabb hurok nem lenne benne, szóval cat5e-n is mennie kellene bőven a gigabitnek, de hajlok a cat6-ra. Melyiket javasoljátok?"
Ha nem tervezel a közeljövőben 1G főlé menni, akkor jó lesz a cat5e. Amit írtak is előttem, érdemes akkor úgy kiépíteni a csatornázást, hogy cserélhetőek legyenek a kábelek később, ha elterjednek/elérhető árban lesznek a 10G eszközök otthonra.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#43823) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A router az egyik szobában van elhelyezve.
A teraszon tudok netezni, de tőle 12m távolságra, a másik nagyobb teraszon már nem.
Hogyan lehet azt megoldani, hogy legyen jel ott is?

(#43824) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

A szüleimnél gyakran megszakad az internetkapcsolat, de nem tudom, hogy hol van a gyenge pont, mivel csak ritkán vagyok ott, akkor persze minden tuti jól
Van egy UPC-s modem-router Bridge módban és egy ASUS RT-N18U router. Ezen állandóan lóg egy Synology NAS is.
Van ötletetek arra, hogyan deríthetném fel a hibát? Nem szeretném a UPC-t hívni addig, amíg nem bizonyosodtam meg arról, hogy hol a hiba.

(#43825) Intruder2k5 válasza Primary92 (#43824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első körben javaslom, hogy kérdezz rá a UPC topikba, lehet DOCSIS hálózat oldali hiba van, ebben ott tudnak leginkább tanácsot adni. De fognak kelleni bizonyos jellemzők a modemből is...

(#43826) Primary92 válasza Intruder2k5 (#43825) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi. Átnézek

(#43827) mezis válasza GEPESZ66 (#43823) üzenetére


mezis
nagyúr

- A router helyének változtatásával: [link].

- Vagy még egy AP, WiFi router vagy jelismétlővel.

mezis

(#43828) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#43823) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen elvezetsz egy AP módú eszköz a másik oldalra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43829) Macisajt3 válasza rekop (#43822) üzenetére


Macisajt3
tag

MaCS_70 és rekop, köszi mindkettőtöknek az észrevételeket. :)

A cél a folyamatos stabil hálózat lesz, ezért nem fontos az 5Ghz. 150m a legközelebbi szomszéd minden irányba, így a 2,4Ghz nem igazán telített, ha sebesség kell, akkor úgyis vezetékesen lesz használva minden. De nem vetem el a dual band AP-ket, még átböngészem milyenek vannak.

Átfutottam a cikket, szerintem nekem nem kell különösebben menedzselhető switch, egy egyszerűbb is elég. Ahogy összeszámoltam 10 eszköz menne a switchbe + 2-3AP. Ezért gondoltam egy 16-osra, akkor még marad pár üres helyem is. Gondolkozom azon is, hogy POE képes switchet kéne venni, és az AP-kat azon keresztül táplálni. AP POE táplálásról mik a tapasztalataitok? Ha egy 16 portos switch 8 portja POE képes, akkor arra a 8-ra csak POE-s eszközt köthetek vagy "simát" is? (Pl: TL-SG1016PE) Erre vonatkozóan még nem találtam egyértelmű infót.

500-as netnél nagyobb UPC-nél egyelőre nem opció, szerintem a közeljövőben nem is lesz (3ezer fős település, ráadásul a falu legszéle). Ehhez jön még, hogy elég speckó a szerződésünk, 100 évre be van betonozva ez a csomag :D Úgy gondolom, hogy hosszú távon elegendő gigabittel terveznem, afölötti sebesség nem lesz használva. Vezetékekről van esetleg valamilyen teszt/cikk/gyakorlati tapasztalat arra vonatkozóan, hogy melyik kábelek(márkák) normális minőségűek? Ahogy nézegettem elég nagy a szórás adott kategórián belül is.
Illetve milyen fali kábelt érdemes használni? UTP? FTP? S/UTP?

(#43830) MaCS_70 válasza Macisajt3 (#43829) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Hidd el, nagyon hirtelen változások állhatnak be a legváratlanabb helyeken is!

Meg aztán a csak 2,4 GHz-es routerek rendszerint az amúgyis egyszerűbbek, kb. az Asus N18 a legkomolyabb -- ami már nem egy belépő szintű darab, de még mindig egy magos CPU-val fut. Nem akarok a zsebedben turkálni, de hidd el, könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy pár hónap múlva már fájni fog annak a 10e Ft-nak a látszólagos megspórolása, amivel drágább most az a router, amit majd úgyis megveszel (pl. Asus RT-AC66uB1).

Amúgy meg annak is megvannak a maga előnyei, hogy a hordozható és egyéb wifis készülékek nem egy hullámsávon osztoznak. Én tehát a mai viszonyok között egyszerűen értelmetlennek látom a "nem kell 5 GHz" kijelentést. Kelleni persze nem kell, de már jelen időben is jóval kevesebbet spórolsz az elhagyásával, mint amennyit nyersz a használatával, pláne, ha vannak aktívan wifiző családtagok. És akkor még ki tudja, mit hoz az akár közeljövő...

A switchekről: VLAN(-ok) kiépítése akár családon belül egyáltalán nem lehetetlen igény. Nem annyira kézenfekvő, mint az 5 GHz, de látok pár példát, amikor ez bizony a nyugodt álom egyik záloga. :) Kérdés, hogy tényleg mennyivel drágább egy okos switch.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43831) kororo válasza Macisajt3 (#43829) üzenetére


kororo
tag

Szia!
1-2 tartalék kábelcsatornát építs be azért,ha tanácsolhatom a két szint közé,kellhet a jövőben.Nálam karácsonyi ajándék volt a megszüntetett nyílt tágulási tartály 3/4-es csöve padlástól földszintig/3 UTP+koax/

in gold,we trust

(#43832) Macisajt3 válasza MaCS_70 (#43830) üzenetére


Macisajt3
tag

Hmm, ez az erősebb vas van bennük, nem rossz ötlet... Lehet mégis dual band lesz :C
Az ár része igazából nem releváns, pár 10ezer ide-oda "nem számít". Most egyszer akarom normálisra megcsinálni, de a reális igényekre szabva.

Köszi! :)

(#43833) rekop válasza Macisajt3 (#43829) üzenetére


rekop
senior tag

Switch-ből a poe képesek nagy része vagy “kézzel” bekapcsolható vagy “auto negotiation” poe-vel rendelkezik, tehát alapesetben nem küldi ki a tápfeszültséget a portokra, normál eszköz is rá köthető. Persze ezt azért ellenőrizni kell a datasheet/manual-ban, akadhatnak kivételek. Illetve meg kell nézni a poe szabványokat(mert van belőle pár féle), mit tud a switch és mit kér a rá csatlakoztatott eszköz, illetve a teljesítmény felvételeket mert az sem mindegy. Egy-két eszközhöz nem biztos hogy megéri, többnél mérlegelni kell a felárat a külön táp feladó(k) árához képest.
Sima UTP mehet, árnyékoltat én nem használnék. Például Belden Cat5e jó minőség.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#43834) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#43828) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tudsz javasolni egy ilyen AP módú eszközt?

(#43835) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#43834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak az eszközzel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43836) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#43835) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Milyen router van használatban? ASUS RT-N18U
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? kisebb városban lakok, családi ház;
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Invitel 100-as net
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? a routerre csatlakozik 2 db asztali PC vezetékkel, 1 laptop WIFI-n, illetve a telefonjaink WIFI-n néha.
Mennyi lenne a beszerzésre? nem vagyok tisztában az árakkal
Milyen egyéb igények vannak az eszközzel szemben? nincs különösebb igényem, csak a háztól 15 m-re lévő teraszon jó lenne, ha lenne WIFI jel-ez jó időjárás mellett lenne majd érdekes, amikor ott tartózkodunk.

(#43837) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#43836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél még egy N18U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43838) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#43837) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor az újabb routert mihez kell kötnöm?
Modem, router?
Van egyébként TP-link routerem (korábban használt), ill.egy másik típus (Invitel adta bekötéskor) otthon, használaton kívül.
Amikor 100-as netre váltottam, mivel ezek csak 60-at tudtak, lecseréltem ASUS N18U-ra
Ez is jó lenne erre?

A hálózatban nem vagyok otthon!

[ Szerkesztve ]

(#43839) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#43838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a meglévő eszközök?
A jelenlegi Asus-ra kell majd kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43840) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#43839) üzenetére


GEPESZ66
veterán

TP-LINK 741ND.
A modem CISCO, amit az Invitel adott.
Az ASUS RT-N18U-be hova kell csatlakoztatni a TP-LINK-et?

(#43841) mezis válasza GEPESZ66 (#43840) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#43842) GEPESZ66 válasza mezis (#43841) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Ehhez lehet megkérek majd egy hozzáértő szakit, hogy állítsa be.

(#43843) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Van egy 10m-es cat6 és egy 10m-es "sima" cat5 kábel, kínai toldóval a gigabit netre kötött, gigabit portos router és a gigabit netes gépem között. 70-80 megabit/s van csak. Feltehetően a cat5 kábel vagy a toldó a ludas, nem?

-A cat5 bár bírna többet is, mint 100 megabit/s, de azért számítani arra nem nagyon lehet eszerint, hogy ténylegesen bírjon is?

-Nem túl hosszú szakasz ez azért, de akkor egy egybefüggő cat5e kábel lenne a leggazdaságosabb megoldás?

Köszönöm :R

(#43844) MaCS_70 válasza GEPESZ66 (#43842) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Egyáltalán nem olyan nehéz, még ha leírva kicsit riasztóan is néz ki! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43845) Gubek-Einste válasza csubuka (#43843) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CAT5 csak 100-as kapcsolatra képes, CAT5E vagy jobb kell a gigabites kapcsolathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43846) csubuka válasza Gubek-Einste (#43845) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, akkor legalább nem kell keresni a hunyót, hogyha semmilyen formában nem képes 100-felett teljesíteni. :R

(#43847) MaCS_70 válasza csubuka (#43846) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Cat5 eredetileg gigabitesként került piacra, de stabilan és nagyobb hosszon nem tudja ezt a sebességet teljesíteni. 100 Mbps a névleges értéke, de a gyakorlatban ennél azért többet tud. Ebben a pillanatban is megy egy notebook az asztalomon, ami Cat5 kábelen 400 Mbps-mal kapcsolódik a nethez.

Ha egy hoszt sávszélessége nagyon 100 Mbps környékén áll meg, az inkább ennyit teljesítő eszközre utal.
Megjegyzem van nekem Cat5 feliratú, de 2×2 eres kábelem, amit az eszközök értelemszerűen 100 Mbps-os FastEthetnet kábelnek ismernek fel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43848) janagawa22


janagawa22
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Archer C60-as routerem de véletlen az Archer C50-es firmware-et tettem rá.
Meg se próbáljam bekapcsolni? tudom még javítani vagy kuka?
vagy vmi óriási mázlival elmegy vele?

Köszi!

(#43849) Intruder2k5 válasza janagawa22 (#43848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg van rá megoldás.

(#43850) csubuka válasza MaCS_70 (#43847) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot! :R Beszerzek eg, jobb kábelt. Ez amúgy épp 4*2 eres.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.