Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42851) NY_A válasza Borisz76 (#42850) üzenetére


NY_A
őstag

Értem. A router gigabites, a tv-t még nem tudom azt még nem hozták meg. De akkor utánanézek.
Köszönöm.

(#42852) Miros


Miros
csendes tag

Sziasztok. Most költöztünk új házba és vittem magammal a régi Asus rt-ac68 routeremet, de nem megfelelő, több okból sem. Két szintes ház, a mennyezet rogyásig van vassal, router a földszinten, ezért a wifi fennt nem elérhető. Illetve a házat előkábeleztük CAT6-al és 13 kiállás van, amit az ASUS nem bír el. Gondolkodom hogy eladom a drága ASUS-t, mert a szolgáltatásaira nem nagyon van szükségem, és kiegészítve nulláról kezdem a setup-ot. Segítenétek egy jó ár-érték arányú rendszer kitalálásában? Huawei hg8245h -et kaptam a Telekomtól, 1 gigabites netet szeretnék, bridge módban használnám ezt. Gondolom szükségem lenne vezetékes access pointokra szintenként, egy unmanaged switch-re, és valami alap routerre? Ha tudnátok best buyokat mondani azt is megköszönném. Üdv

[ Szerkesztve ]

(#42853) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Jelen pillanatban UPC ConectBox on jön a net ( modem üzemmodban van) ehhez csatlakozik kábelon
"Fő" routerként egy Netgear Nighthawk R7000.
Ez végzi a portforwardolásokat IP kiosztást stb stb, ehhez csatlakozik Repeater modba egy Netgear AC 1200 ( a fő router szépen latja és az ac hez kapcsolodott gépeknek is szépen tud portforwardolni stb stb,)
Mindenki "lát" mindenkit hálózaton belül!
Öröm... bódottág!

Szeretnék a fő routerra repeater vagy repeater bridge üzemmódban még egy R7000-t csatlakoztatni , ezen szeretnék futtatni egy VPN kiszolgáló programját hogy csatlakozzon egy VPN szerverhez ( ExpressVPN) és ezálltal a "második" R7000 hez csatlakozott gép VPN kapcsolatos legyen ezálltal bujtatott IP, védett kapcsolat, biztonságos csatorna stb stb.

Azért nem a fő routeren futtatnám a VPN kapcsolódást mert akkor az egész "hálózat belassul a VPN sebességére"!

Amik a kérdéseim lennének:
A második R7000-hez csatlakozott gépnek valóban "rejtett" IP je és védett csatornája lesz e?
Illetve hálózaton belül el tudom e majd érni másik gépről a "bujtatott" PC-t belső fix IP vel? Vagy mivel VPN es routeren megy keresztül ezért csak a fel világon és a VPN szerveren keresztül fogom tudni csak elérni?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#42854) MaCS_70 válasza Miros (#42852) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem igazán értem, hogy az AC68-as routered miért, illetve milyen szempontból nem bírja el a hálózatodat, továbá, hogy egy olcsóbb készülék mennyiben segítene ezen.

A 13 hálózati végpont (remélem, erre gondoltál) egyáltalán nem sok ennek a routernek, különös tekintettel arra, hogy nyilvánvalóan (amint írod is) switchet kell használnod, és okos bekötéssel egy csomó hálózaton belüli forgalom eleve elkerülheti a routert.

Én nem látom, hogy a 68-as miért lenne túl sok (és egyben túl kevés) ide.

Miután megvan, ez a lehető legjobb ár-érték arányú központ a hálózatodhoz, amúgy pedig messze nem túlméretezett.

Az elgondolás, hogy a szolgáltatói eszközt bridge-be állíttatod és saját routert használsz access pointokkal (egy darab az emeletre vélhetően elég is lesz), abszolút helyes.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42855) Miros válasza MaCS_70 (#42854) üzenetére


Miros
csendes tag

Szia, és köszi a választ. Gondolkodtam a dolgon, és mivel az ASUS egyben egy jó router és kivált egy access pointot, valóban nem éri meg leváltani egy csak vezetékes olcsóbb routerre és access pointra. Tehát induljunk ki abból hogy Modemre ezt kötöm, és egy switch és access point kellene fenntre. Ezek kiválasztásában tudnál segíteni? Valami olcsóbb megoldás kellene mindekttőből. Illetve mit értesz az okos bekötés alatt? A Huawei menüjében nem találtam Bridge modot, egyenlőre alhálózatként kötöttem be az Asust, abban is tudnátok segíteni hogy hogyan kellene átállítani? Köszönöm

(#42856) Gubek-Einste válasza Miros (#42855) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A T-s topikban le van írva, hogy hogyan kellene bridge módba tenni.

Valami olcsóbb megoldás kellene mindekttőből.
Mennyi is lenne a keret?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42857) MaCS_70 válasza Miros (#42855) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

T-éék ügyeiben nem vagyok otthon, de szerintem az ügyfélszolgálat tudja átállítani az eszközt.

Switch-ügyben azt kell eldöntened, hogy kell-e menedzselhető, avagy leegyszerűsítve akarsz-e VLAN-okat definiálni. Otthoni környezetben nem jellemző, de szerintem lehet értelme és nem annyira durva a felára.

A bekötésnél a 14 végponthoz elvben ugye elég egy nyolcas és egy ötös switch, együtt a routerrel (2+4+7, 3+3+7, 3+6+4).

Okos bekötés alatt azt értem, hogy a vannak olyan eszközök, ami egymással sokat forgalmaznak, akkor ezeket érdemes egy switchre kötni, mert így ott zárul a folyam, nem kell egy másik ágat, eszközt is terhelni vele.

A nem no-name switchek között eget verő különbség szerintem nincs, nemigen tudsz mellényúlni.

AP-ügyben valami jobb rádióval rendelkező, AP-módba állítható routert érdemes bevetni, akár gyengébb hardverű (a számítási kapacitás nem igazán számít, mivel nincs NAT és routing), rádióban megfelelő régebbi Asust.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42858) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#42857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én egy eleve 16 de inkább 24 portos switch-re szavaznék, leginkább a könnyebb üzemeltetés a a jövőre tervezés okán.
Az AP miatt egy PoE-s darab sem lenne rossz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42859) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#42858) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Kétségtelenül ez az elegánsabb megoldás, de azért szempont lehet az is, hogy ne kelljen helyenként több párhuzamos vezetéket kihúzni.

Bevallom, itthon nálam is három switch dolgozik a központi mögött. Ahol pl. egy írósztal köré csoportosulnak az eszközök, oda egyszerűen elhoztam egy kábelt és osztogattam tovább az asztal alá szerelt switchből, és nem eleve öt kábelt kellett elég kalandos útvonalon felhoznom. Arról nem is beszélve, hogy éppen bővíteni kellene, így elég egy 8-as switchre cserélnem, és nem egy napot vezetékeznem, amire ráadásul szerintem már nem is elég a keresztmetszet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42860) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#42859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eredeti kérdés alapján úgy gondolom, hogy jelenleg meg van a megfelelő előkészítés egy központi switch-nek így egy legalább 16 portos típus beszerzése nem lenne semmilyen akadálya, a jövőbeli bővítésre pedig lenne lehetőség akár így, akár úgy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42861) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#42860) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezzel nem tudok nem egyetérteni: ha van lehetőség a kiépítésre, akkor legyen egy központi csomópont, ami minél okosabb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42862) Miros válasza Gubek-Einste (#42856) üzenetére


Miros
csendes tag

Igy az építkezés végén a keret az olcsó felének a negyede. Persze vackot nem szeretnék venni, kezdjük egy unmanaged megbízható közép márkás switchel, de ha a márkás/jobb 5-8eFt-al több akkor mehet az is. Ha azt mondjátok PoE is kell akkor lesz. Eszembe jutott a kamera előkészítés, de annak nem ebbe a Switchbe kell majd mennie, ugye, az valószínű rögzítőbe megy nem (egyszer ha majd lesz). Az AP-nek azért nem szimpatikus a Router, mert ezek a kicsi designos dolgok sokkal könnyebben elhelyezhetők lennének a folyosón. De ha jól látom ezek kb 20 felett vannak csak. Ebből mia best buy? Köszi szépen.

(#42863) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Akkor nincs otthon senki VPN ben? Illetve ebbe a router mögötti routerbe?

(#42864) MasterMark válasza SwissAirplan (#42863) üzenetére


MasterMark
titán

Csak a VPN-en keresztül fog menni, mivel teljesen szeparált lesz ha maga a router a VPN kliens.

A VPN nem valami varázslat, maga a VPN szolgáltató ugyanúgy tudni fog mindent, hogy mit csinálsz. (Csak más nem.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42865) SwissAirplan válasza MasterMark (#42864) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

NFL Stream-eket szeretnék leszedni vele, mivel indul a szezon lassan! De amit találtam jófajta oldaltaz külföldi ip vel nem megy.

De akkor lényeg a lényegbe hogy a VPN es router hiába lesz "alrouter" és hiába lesz az IP osztogató router mögött, hálózaton belülről nem fogom tudni elérni, csak ha "kilépek világhalóra és a VPN szerveren keresztül vissza"?!?!
Akkor megette a fene az egészet, mert ott ugyan ugy nem tudom akadás nélkül visszastreemelni a felvett meccset, Jobban járok ha mindig áttöltöm akkor elötte a NAS ra... és azt már elérem!

:( Na mindegy ebbe már beleszaladtam, mert előfizettem a streemre is meg megrendeltem a másik Netgear Routert.... :(

Csak folyamatos melo mellett meg hajnali 3-5 ig fentlenni necces! :(

[ Szerkesztve ]

(#42866) MasterMark válasza SwissAirplan (#42865) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ, hogy a VPN-re szánt routered tud-e ilyen split tunnelinget.

Switch Tax

(#42867) SwissAirplan válasza MasterMark (#42866) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ja mert akkor lehet hogy képes lehet a kintről és bentről jövő forgalmat megkülönböztetni! Na azt hiszem akkor ez kemény menet lesz mert nem vagyok teljesen láma hozzá, de azért vannak a témába hianyosságaim!

Egy Netgear AC1900 R7000 router az alany. Megpróbalok utanna olvasni ennek a "Split Tunelnek" hátha kiderül hogy tudja e.... megogy én be tudom e állitani!

Addig is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42868) MasterMark válasza SwissAirplan (#42867) üzenetére


MasterMark
titán

Arról szól a dolog, hogy be lehet-e állítani, hogy az alapértelmezett átjáró a VPN felé legyen, viszont a saját hálódat azt ne azon keresztül küldje. Ezt IP alapján routingal el tudja dönteni. Csak jól kell beállítani.

Switch Tax

(#42869) Rick3D


Rick3D
senior tag

Hali !

CAT 7 kábelhez keresek krimpelő fogót , tudtok ajánlani valamit ami nem 30k környékén mozog ?
UTP RJ45 csatlakozó és dugó csatlakozó törésgátló jó lesz hozzá ? Más nem kell ugye ?

Ezeket néztem :

Kábel
Csatlakozó
Dugó csatlakozó törésgátló
Krimpelő fogó

Egy régebbi tagtól olvastam hogy az RJ45-be nem sikerült bekötnie a szálakat és mást kell hozzá venni, Igaz ez ?

(#42870) MasterMark válasza Rick3D (#42869) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt a krimpelőt nem tudom honnan vadásztad, de ez nem ehhez való.

szerk.: Írja is, hogy: FibrainDATA keystone modulokhoz....

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42871) SwissAirplan válasza MasterMark (#42868) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Eddig csak [ezt a videot] találtam!

De mondjuk ez nem teljesen az ami nekem kell!
Mert itt olyan a szelktáció hogy melyik menjen vpn -en keresztűl és melyik nem...
Nekem pont az ExpressVPN nél van regisztráciom és a Netgear futtatja az Express kliensét! De nem ez lessz nekem a jó megoldás...

(#42872) Rick3D válasza MasterMark (#42870) üzenetére


Rick3D
senior tag

Úgy ajánlották és gondoltam rákérdezek mert még a nevében sem való arra amihez használnám. Nem véletlenül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42873) MaCS_70 válasza Rick3D (#42869) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Érdeklődöm, hogy miért pont Cat7.

Nem azt mondom, hogy nem jó, csak azt, hogy komolyabb beruházásnál hosszú távon okozhat gondot, hogy a Cat7 nem lett elfogadott szabvány. A Cat6-ot a Cat8 követi.

Kicsi a valószínűsége, hogy ebből gond legyen, de jó, ha tudsz róla.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42874) Rick3D válasza Rick3D (#42869) üzenetére


Rick3D
senior tag

Visszaolvastam és ugrott CAT 7 , inkább nem kínlódok vele feleslegesen. CAT 6 elég lesz.

Mindegyik 100m de mi a különbség közöttük ?
Elég lenne ez is ?
El kellene tudnom vezetni a falban és sajnos a cső olyan vékony hogy éppen elfog bent férni , különben nem akarnék kínlódni a krimpeléssel.
Ezt a csatit néztem hozzá.

+ (#42873) MaCS_70 Igen , igen ;) Olvastam amit írtál más tagnak és inkább CAT 6.
Néztem hozzá full szettet minden van benne már csak kábel kell hozzá de többe kerül a szállíttatás mint maga a termékek. 23 font :DDD A 3 termék értéke meg 18 font (amazon.co.uk) Még körülnézek hátha valahol olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#42875) MasterMark válasza Rick3D (#42874) üzenetére


MasterMark
titán

Falba fali kábel kell, fali kábelre meg fali csatlakozó. Fali kábelre nem szokás rögtön csatlakozót tenni, inkább valami terminált, amibe tudsz beledugni kábelt.

Switch Tax

(#42876) Rick3D válasza MasterMark (#42875) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nagyszerű ... Ez konkrétan úgy lenne elvezetve hogy felmegy egyszer a padlásra majd lejön tehát legalább 4 törés lenne benne. Melyiket érdemes akkor venni ?

[ Szerkesztve ]

(#42877) MaCS_70 válasza Rick3D (#42876) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A fali kábel tömör, ezért merevebb, de valamivel jobbak az átviteli mutatói. A tömörsége miatt viszont nem szerencsés krimpelni, mivel érintkezési hiba léphet fel.

A lengőkábel sodrott, ezért krimpelhető, sőt, falba könnyebben behúzható, mivel lágyabb, képlékenyebb (ezért is bírja jobban a strapát) -- erre viszont a fali doboz késes csatlakozója nem jó.

Falba alapvetően fali kábelt húzunk dobozban végződtetve, de ha a behúzáshoz túl rideg, akkor mehet a lengő is, egy szép kis kilógó RJ45 dugasszal a végén. Nem valószínű, hogy érdemi minőségromlásra kellene számítanod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42878) Rick3D válasza MaCS_70 (#42877) üzenetére


Rick3D
senior tag

Ezt jó olvasni mert nem szívesen szórakoznék még külön elhelyezett dobozokkal amiknek van késési ideje ahogy írtad.
Ebből a listából melyik lenne a lengő , a célnak megfelelő ?

(#42879) Rick3D


Rick3D
senior tag

RJ45 van külön típus a cat5e illetve a cat6hoz ? Arra gondoltam hogy max nem tüntették fel az egyiknél a cat6 szabványt de lehet tévedek.
1.
2.
Melyiket kellene választanom ?

(#42880) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv, ide irányítottak át a másik topikból ezzel a kérdéssel:
Xiaomi 3G padavan :R

(#42881) MaCS_70 válasza Rick3D (#42878) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem értek a kábelekhez, de szerintem otthonra tökéletesen jók ezek.

Mi az a késési idő egy doboznál, amit írtam?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42882) Gubek-Einste válasza Miros (#42862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20-25k-ért már lehet kapni 16-24 portos unmanaged switch-eket.
AP-ból 30-40k/darab áron van már a hosszútávra is megfelelő típusok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42883) Gubek-Einste válasza MarioAna (#42880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél.
Érdemes feltenni a Padavan-t, több a beállítási lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42884) qqcqqc válasza MarioAna (#42880) üzenetére


qqcqqc
őstag

A logout-on van leírás, és a fórumában sok tapasztalat. Vannak digisek is.

(#42885) Rick3D válasza MaCS_70 (#42881) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi akkor nincsenek kétségeim.

erre viszont a fali doboz késes csatlakozója nem jó. Erre gondoltam. Igazából lényegtelen.
GEMBIRD UTP Összekötő Szürke 100m UPC-6004SE-SOL/100 - ezt fogom beszerezni , remélem nem a keményebb fali változat. Mellé pedig ilyet , azt írja hogy tömör erű FTP kábelhez (mindegyik CAT6) ez van a leírásban szóval remélem nem lesz probléma.Találtam ilyet is, ez már inkább ahhoz való ami nekem kell.

[ Szerkesztve ]

(#42886) SwissAirplan válasza MasterMark (#42868) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Itt... a csak jól kell beallítani dolgon van a hangsúly
Beleásom magam jobban a router lelkivilágába, mert a mostani "fő" routerem ugyan az,

De nem is tudom.... én valahogy ugy gondolnám hogy a Gép megkapja az engedélyt a VPN re , fixálok neki egy IP címet és akkor el kellene tudnom érni! Vagy van más buktatója...
Nem sok anyagot találtam eddig róla

(#42887) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Nemrég költöztünk családi házba és szeretném otthon kialakítani a hálózatot.
Az alsó szinten van két szoba (fsz1-2) az emeleten 3 szoba (e1-2-3).

Adottságok:
- házban a falban nincs kiépítve a vezetékezés
- a net az e1 szobába érkezik légkábelen (piros pont)az emeleten
- a beltéri egység és jelenleg a router is fsz1-ben van a földszinten (lila pont) Asus RT-n66u
- e1 és fsz1 között van behúzva két utp kábel, amiből az egyik nincs használva
- tv jelenleg csak e1-ben van
- e1-ben (nappali van a egy Nas is)

Nos a cél, hogy minden helységben legyen internetes elérhetőség, lehetőség szerint vezetékes, de wifi mindenképp.
El kellene juttatnom a netet a kék ponthoz is, ahol műhely van, ami szomszédos a lépcsővel és a barna ponttal jelzett melléképületbe, ami a piros ponttal jelzett routertől kb 10 méterre van.

Amivel eddig kínlódtam és nem vált be, az a wifi-s jelerősítő (tp-link re210 és router ugyanerre a célra tp-link tl-WR1042ND)

Eljutottam arra a pontra, hogy stabil és végleges megoldást szeretnék, még ha ehhez fúrni, vésni is kell.
Mit tanácsoltok, mi lenne ebben az esetben a jó megoldás? Előre is köszönöm a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#42888) Rick3D


Rick3D
senior tag

Még egy gyors kérdésem volna azért, egy ilyen switchel megtudom azt oldani hogy a routerből kivezetek két kábelt ebbe és aztán 1db-ot pedig 1 eszközre ? Arra gondoltam hogy a sima 1000es portjaira rádugok 2db utp kábelt ami a routerből jön és az egyik 10gbs portján át pedig egy eszközre aminek ugyancsak 10gps portja van. Így átmenne mondjuk 2gb es sebesség ? Szeretnék közben egy eszközön maximális sebességet erre alkalmas a switch ?

(#42889) Soma01 válasza parkasz (#42887) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem az alsó és a felső folyosóra is tervezz egy-egy eszközt. Pl. AP-t a plafonra. De ha nem is a plafonra, abba a 2 helyiségbe kell tenni valahová. Aztán a meglévő jelismétlő is beállítható így már esetleg ha kell.

(#42890) Soma01 válasza Rick3D (#42888) üzenetére


Soma01
veterán

A router is tud ilyen szabványt? Miért lenne jó az, hogy a router és a switch között ilyen sebességű kapcsolat van? A switch és a gép között még rendben is van...

(#42891) Rick3D válasza Soma01 (#42890) üzenetére


Rick3D
senior tag

Kérdezem , azért kérdezem mert most építek ki először ilyet és fölös kört nem futnék ... Tehát akkor nem megvalósítható ? Azért lenne jó ha így működne mert közbe eltudnám érni egy darab eszközzel a maximális internet sebességet. Mivel még nem csináltam ilyet ... A routernek illene tudnia kezelni 2000mbit /s sebességet nem ? A routernet 1gigás portjai vannak abból 2dbot kötnék a switchre (annak az 1gigás portjaiba) és a switchből (10gbps portjából) pedig 1 kábellel az említett eszközre. Hol a baj ?

(#42892) Soma01 válasza Rick3D (#42891) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen az a bizonyos router? Tudja a trunk-ot (LACP-t)? Tételezzük fel, hogy a routerig megvan a 2 Gbps (2x1). Onnan hogyan tovább? Bemegy a 2x1 Gbps a switch felől és hova tovább? Net felé? Arra van ekkora sávszél? Más irányba kellene 2x1 Gbps? Merre? A router többi lan portja felé? Ezt nem értem.

(#42893) MasterMark válasza Rick3D (#42891) üzenetére


MasterMark
titán

Röviden:

Hosszabban: [link]

Switch Tax

(#42894) MaCS_70 válasza Rick3D (#42885) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Valahogy nem egészen tiszta, hogy akkor milyen kábelt milyen csatlakozóval akarsz használni.

A tömör kábelre krimpelhető RJ45 dugókkal nagyon rosszak a tapasztalataim, de persze lehetnek jók is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42895) Rick3D válasza Soma01 (#42892) üzenetére


Rick3D
senior tag

ASUS RT-AC66U B1 vagy ASUS RT-AC87U még nem döntöttem melyik legyen. Passz. Igen bemegy a 2x1Gbps a switchbe és onnan a switchnek az egyik 10Gbps portját használva kötném össze vele az egyik eszközt amiben ugyancsak 10 Gbps hálókártya van egy Cat6a/7 kábellel. A kérdésem az hogy ez így működne avagy sem ? :DDD Ha nem akkor hogyan működne ?

Ugye a legkézenfekvőbb az lenne ha egy ilyen kártyát vennék és ezt direktbe tudnám kötni a routerról vagy tévedek ?

Csak tapogatózom , nem vagyok a témában jártas.

(#42896) MasterMark válasza Rick3D (#42895) üzenetére


MasterMark
titán

Tulajdonképpen mit akarsz? Azok a routerek közül egyik sem fog tudni LACP-t ami kellene ehhez.

Illetve lásd előző hsz.-em...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42897) Rick3D válasza MasterMark (#42896) üzenetére


Rick3D
senior tag

Azt szeretném elérni amit azon az ábrán mutattam. Így vagy úgy , switchel vagy switch nélkül de valahogy normális áron összerakni az egészet.Milyen router kell ehhez ? tudnál vagy valaki tudna mutatni ? Igen nagyjából átfutottam de csak holnap(vagy is már ma...) lesz időm bővebben tanulmányozni addig is köszönök mindent :R

[ Szerkesztve ]

(#42898) Rick3D válasza Rick3D (#42897) üzenetére


Rick3D
senior tag

Még annyit hogy ha ezt meglehetne úgy oldani hogy 2x1gbps port van a gépben (nem pedig 1db 10gbps )akkor arra is vevő vagyok.

(#42899) MasterMark válasza Rick3D (#42898) üzenetére


MasterMark
titán

Bármit is akarsz ezzel, nem biztos hogy az lesz amit tervezel. Attól még hogy 2x1 gbit-ed van, attól még egy TCP stream csak 1 gbit lehet.

Switch Tax

(#42900) Soma01 válasza Rick3D (#42895) üzenetére


Soma01
veterán

Az a kép nem jön be. Linkeld be légyszíves újra.

Azt még mindig nem tudjuk, hogy HONNAN lesz 2 Gbps kapcsolat a routeren! Legyen az akármilyen router is. Tehát a router lan portja ELŐTT milyen csatlakozás lesz ami ekkora sebességet tud és az hogyan megy be a routerbe? Nem a switch irányára gondolok, az mondjuk ok, el van intézve! Plusz nem gondolom, hogy soho routerekkel ezt meg lehet oldani.
Nem láttam, hogy írtad volna, de nem azon mesterkedsz (te is), hogy Telekomos 2 Gbps-os netet egy gépre elvigyél? Vagy milyen kapcsolatot akarsz kezelni?

" Igen bemegy a 2x1Gbps a switchbe és onnan a switchnek az egyik 10Gbps portját használva kötném össze vele az egyik eszközt amiben ugyancsak 10 Gbps hálókártya van egy Cat6a/7 kábellel."
Tehát a másik irány érdekel engem, hogy az hogyan lesz? Tehát: ... PC ---> switch ---> router lan portjai (2db) ---> ???

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.