Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42651) zolee001 válasza Rick3D (#42650) üzenetére


zolee001
őstag

Ha internetet akarsz akkor minden esetben müködni kell a gépednek minden esetben amit a villanyszámlád is tükrözi majd.
Megoldás? 1 db router beszerzése és minden probléma letudva,
2000 Mbit netnek sok értelme nincs mivel feltételezem nincs 10 Gbit hálozatot képitve otthon,azt mondanom sem kell hogy az 1000 mbthez is gigabites router kell,mind WAN és LAN oldalon is

(#42652) Rick3D válasza zolee001 (#42651) üzenetére


Rick3D
senior tag

Az első mondaton elmosolyodtam :D

A poén kedvéért mire lenne szükségem 10 Gbit hálozathoz ?
Gigabites router letudva azt már ajánlottak.

TP-LINK TG-3468
ASUS XG-C100C
Ezeket nézegettem.

Akkor végül is csak a 10 Gbit hálozattal tudnám megoldani egy gépre a 2gbps sebességet vagy a fent linkelt tplinkből elég 2db ?

(#42653) Intruder2k5 válasza Rick3D (#42652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ONT amin keresztül a Telekom szolgáltatja a 2Gbit-es netet, 1Gbit/sec ethernet portokkal rendelkezik, és - legjobb tudomásom szerint - nem képes Link aggregation módban működni. Már pedig ha ez igaz, akkor felejthető, hogy egy eszközön menni fog a 2Gbit/sec sebesség. Ennek a netnek gyakorlati hasznát esetleg az 500Mbps feltöltésben lehet érezni.

(#42654) Soma01 válasza Rick3D (#42650) üzenetére


Soma01
veterán

Amit a szolgáltató ad az az eszköz elintézi a 2x1Gbps-ot. Azt meg te döntöd el, hogy külön-külön, melyiket, mire használod. Egy a fő gépnek egyedül (egy port), a másik (port) meg a többi eszköznek csomóra. Azt viszont nem tudom, hogy saját routert hogyan érdemes bekötni. Gondolom a T saját eszköze egy router. Nem tudom, be lehet-e tárcsázni pl. két másik routerrel az egy Telekomos helyett. De szerintem nem.

(#42655) Soma01 válasza Rick3D (#42652) üzenetére


Soma01
veterán

A T eszköze nem tud 1 Gbps-nál nagyobb sebességet adni egyetlen portján. Tehát nem fog menni egy szálon semmiképpen sem a 2 Gbps. Ha tudná az LACP-t azzal se lennénk sokkal előrébb. Két 1 Gbps-os csoportban gondolkodj, plusz routerrel vagy a nélkül, attól függően, hogy mit mond a T, hogy hogyan tudsz kapcsolódni ha ki akarod hagyni a T routerét?

(#42656) zolee001 válasza Soma01 (#42655) üzenetére


zolee001
őstag

Át lehetkérnie magát a usernek bridge modba ha akarja,egyébként nem tudom melyik szolgáltatot váltja le de a Tré-töl menekülni szokás nem hozzájuk menni

(#42657) Gubek-Einste válasza Soma01 (#42654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom a T saját eszköze egy router. Nem tudom, be lehet-e tárcsázni pl. két másik routerrel az egy Telekomos helyett. De szerintem nem.
Csak egyetlen PPPoE kapcsolat lehet így vagy a szolgáltatói eszköz lesz az elsődleges router vagy a saját eszköz de akkor max 1000/500 Mbps lesz az elérhető sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42658) Rick3D


Rick3D
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget.
Felfogtam végre valahára hogy nem fogok tudni összehozni egy pcre 2000/500-at , pedig az 500as uppot szerettem volna. Nem akarom kihagyni a T routerét , nem is tudtam hogy opció kihagyni.
Bridge módba ?
Menekülni a Trétől ? Kábelsz@rtól jövök ami még rosszabb mint a T vagy akármi más mint ami itt van. Legalább 6 éve vártam erre a pillanatra hogy legyen "normális" net ...
Még egy hülye kérdés a feltöltési sebességet valahogy nem tudom 1 pcre juttatni ?
-Ha nem , akkor feladom.

(#42659) zolee001 válasza Rick3D (#42658) üzenetére


zolee001
őstag

De,tudod
Csak megfelelö eszköz kell hozzá

(#42660) Rick3D válasza zolee001 (#42659) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nem akarok sem a te sem pedig a többiek türelmét tovább feszegetni de ha megoldható akkor leírnád nekem esetleg , szájbarágósan milyen eszköz hogyan merre stb... ? :R

(#42661) zolee001 válasza Rick3D (#42660) üzenetére


zolee001
őstag

Bizonyos eszközökben van sávszélessgre beállitási lehetöség,gép vagy ip alapján valamint csomagszintü elsöbbség .
Ekkora sávszélnél nem fogod észrevenni ha több is is használja a netet valamint nem is szép dolog kisajátitani,mit szolnál ha veled tennéd meg ezt?

(#42662) Soma01 válasza Rick3D (#42660) üzenetére


Soma01
veterán

Mivel egy darab router intézi az egész sávszélességet, nem hiszem, hogy terhelés elosztás is be lenne állítva. A sebességet, a router LAN portának maximális elméleti sebessége fogja meghatározni. Mivel egyen nem tud kijönni, ezért használható ki minimum kettővel. De a feltöltés egy porton is ki (be) tud jönni, mert sz csak 500 Mbps és a LAN port pedig 1 Gbps-ot tud.

(#42663) belfike válasza mezis (#42649) üzenetére


belfike
csendes tag

Szia!
Szerintem a fentebb írtak alapján pont úgy van beállítva.Tehát aUPC- CB 192.168.0.10-től oszt ki 255 ig Ip címet.A switch a 192.168.0.9 Ip címen kapcsolódik a CB-hez .Most jelen pillanatban is látja a hálózat összes gépét , ír, olvas , kv-t főz , stb :D
Viszont ezt kaptam a UPC ügyfélszolgálattól

"2018.06.19.-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a mi eszközünk nem egy router. Ahozz hogy be tudja állítani az otthoni hálózatát mindenképp ajánlott egy routert használni.
"
Csak halkan kérdezem meg hogy akkor mi a bánat az, mert pont úgy kell beállítani mint egy routert,pont úgy ossza a netet mint egy router,
Szóval kiderült hogy mégsem nálam volt a hiba .Viszont a LOGOUT.hu oldlán ezt írják
"A UPC Connect Box egy UPC logóval ellátott Compal CH7465LG típusú DOCSIS 3.0 kábelmodem/router, "
Hát akkor most rossz ez az IZÉ vagy nem?

(#42664) zolee001 válasza belfike (#42663) üzenetére


zolee001
őstag

Van neki router modja és van modem modja
Egyébként igen a jelenlegi beállitásaida helyesek

(#42665) belfike válasza zolee001 (#42664) üzenetére


belfike
csendes tag

Szia!
Utólag már emlékszem hogy mikor hozták ezt a TC routert akkor én már beállítottam erre az IP címre , csak elfelejtettem. Kapott egy resetet hogy be tudjak lépni a weboldalára , és az IP címe úgy is maradt. :D
Minden esetre nem szállok vitába az ügyfélszolgálattal mert jól van ez így .
Köszi mindenkinek !
Üdv Belfike!

(#42666) Intruder2k5 válasza Rick3D (#42660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 500Mbps feltöltést ki tudod használni bármilyen eszközzel, ami képes erre a sebességre. Ez lehet közvetlenül egy PC vagy laptop amit az ONT-ra kötsz, vagy akár saját router is lehet közbeiktatva, a lényeg, hogy mindenütt Gbit-es összeköttetés legyen, és a gép is kellően erős legyen ehhez. Gond csak az 1000Mbps-nél nagyobb sebességgel van.

[ Szerkesztve ]

(#42667) Rick3D válasza Intruder2k5 (#42666) üzenetére


Rick3D
senior tag

Rendben köszönöm , így már teljesen világos. A Mindenhol Gbit összeköttetés legyen mondatodhoz , elég egy gigabites router és megfelelő minősítésű cat kábel ?

(#42668) Intruder2k5 válasza Rick3D (#42667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Ha használsz saját routert, akkor képes legyen továbbítani az 1Gbit/sec sebességet. Sajnos az, hogy a portjai Gbit-esek, még nem garancia erre. Vannak régebbi Gbit-es routerek, mint pl. CISCO WRT320N, ASUS RT-N16, TP-LINK WR1043ND v1, stb..., amik bár Gbit-es portokkal rendelkeznek, de WAN<->LAN irányokban ennek csak a töredékét tudják továbbítani, lévén nincs bennük hardveres NAT támogatás, és a SoC is gyenge. Ha ezzel kapcsolatban kérdésed van, a "Milyen routert?" topikban tudnak segíteni.

- Aztán kell a megfelelő kábel, ami legalább Cat5-e, vagy esetleg Cat6.

- Kell a kliens eszközbe Gbit-es hálózati adapter, és kellően erős hardver, tehát ne "Pentium III"-al próbálkozz.

(#42669) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Schneider EPH4300123 aljzatba szeretnék CAT5E kábelt kötni. A kép alapján megírnátok, hogy melyik számhoz melyik színt társítsam? (UPC Connect Box-tól egy szobáig megy a kábel, ahol az aljzat található.)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#42670) krealon válasza kuyarashi (#42669) üzenetére


krealon
veterán

En a TIA/EIA 568 B bekotest javasolnam, azaz:
1 - barna
2 - barna-feher
3 - narancs
4 - narancs-feher
5 - zold
6 - zold-feher
7 - kek
8 - kek-feher

[ Szerkesztve ]

(#42671) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok,

Digivel beköttettem a Gigabites netet. Egy ilyen routerem van : Netgear WNR3500Lv2, ezt még annó vettem használtam és úgy hogy akár gigabites netet is elbírjon. Tudomásom szerint kéne vigye, ha nem akkor elnéztem. Viszont csak 200 Mbit-et mérek vele max speedtesten. Mi lehet a probléma?

válaszokat előre is köszönöm

(#42673) qqcqqc válasza Raz3raddict (#42671) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az, hogy van gigabites wan portja, az nem jelenti, hogy viszi a gigabites netet is, csak azt, hogy 100-nál többet tud. És nálad ez igaz. Venni kéne egy olyan routert, amiben van hw nat.

(#42674) Raz3raddict válasza qqcqqc (#42673) üzenetére


Raz3raddict
tag

Akkor hiába teszek rá más firmware-t pl tomatot nem lesz nagyon sebességem, igaz?

Olyat lehet csinálni, hogy a lapomon van két ethernet port. A digit bedugom az egyikbe és ppoe-vel rácsatizok, akkor meg kell elnnie a gigabitnek és a másikon a router beiktatom és az viszi tovább a wifivel? vagy ez teljesen hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#42675) kuyarashi válasza krealon (#42670) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszönöm. Kellett a megerősítés.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#42676) Gubek-Einste válasza Raz3raddict (#42674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél de jobb megoldás lenne egy új router beszerzése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42677) qqcqqc válasza Raz3raddict (#42674) üzenetére


qqcqqc
őstag

Merész ember. Laptop natol, routeol, dhcp szervert játszik ?

(#42678) MasterMark válasza qqcqqc (#42677) üzenetére


MasterMark
titán

Annyira nem vészes, a laptopján így több lesz a sebesség, a wifi meg úgyis mindegy.

Switch Tax

(#42679) Raz3raddict válasza MasterMark (#42678) üzenetére


Raz3raddict
tag

Nem laptop, hanem lapomon, mint Alaplapomon :D Asrock p67 professional

(#42680) MasterMark válasza Raz3raddict (#42679) üzenetére


MasterMark
titán

A lényegen nem változtat.

Switch Tax

(#42681) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy amióta bekötésre került a telekom 1000 Mb/s csomagja (Sagemcom F@st 5655v2 ONT) azóta a nappaliban lévő router(TL-WR841ND) instabillá vált, értem ezalatt hogy bizonyos időközönként elmegy rajta a net, sőt nem is lehet magára a routerra csatlakozni amíg nem kap egy újraindítást.
Kapott már többszöri resetet, újra fel lett konfigurálva de még mindig csinálja.

A hálózat felépítése:
Sagemcom ->(utp port, utp port) TL-WR741ND -> Raspberry Pi, TV
Az IPTV-s set-topbox közvetlenül, külön kábelen kap netet az ONT-ből.

Egyébként volt olyan hogy sikerült reprodukálni a hibát például úgy, hogy a pi-n lévő samba szerverről akartam másolni a gépemre, akkor megint leállt az egész tp-link..

Valakinek esetleg ötlete? Vagy most már tényleg gondolkodjunk el az új (és hálózatnak is jobban megfelelő) router beszerzésén?

(#42682) McSico


McSico
senior tag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem, illetve problémám.
A településünkön átállnak optikára. Ez tök jó, viszont a kábel modememet cserélik valami wifis routerre.
Szerintetek be lehet rajta állítani, hogy csak modemkén funkcionáljon és tudjam használni továbbra is saját routeremet mint eddig?
Illetve kezdem kinőni a routerem lan portjait, így egy switch vásárláson is gondolkodom. Illetve ha muszáj lesz a saját routerüket használni akkor nem kérdés a switch.
Szerintetek ez mennyire felelne meg? Itthon a hálózat elég jól ki van használva, pörög a gigabit ha arról van szó akár több eszközön is egyszerre. Illetve remélhetőleg tehermentesíteni is az ONT-s routert, ami nem lenne hátrány.

Vagy még esetleg ez jöhetne szóba, de nem sokkal olcsóbb, tehát nem az ár döntene.

Mi a meglátásotok illetve a tapasztalatotok?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#42683) mezis válasza McSico (#42682) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Én megvárnám az új modem-WiFi routert. Lehet, hogy jó lesz az egy WiFi routernek, a saját routeredet meg beállítod switch-nek, esetleg egy második WiFi AP-nek.

mezis

(#42684) McSico válasza mezis (#42683) üzenetére


McSico
senior tag

Mindenképp megvárom még mielőtt beruházok. Csak attól tartok, hogy nem fogja bírni a gyűrődést és összeszakad. Sajnos jártam mát így annak idején amikor gigabites routert kerestem, és egyszerűen nem volt stabil terhelés alatt az otthonra szánt kategória, és csak vennem kellet egy üzleti kategóriás rack-es routert, ami a mai napig stabilan megy. Konkrétan EZ.

Ettől függetlenül is gondolkodom egy switch-en, mert a jelenlegi routeren betelt a lan, és még lesz vezetékre kötve pár dolog a jövőben, mert nekem a wifi lassú. Csak a telefon megy wifin, meg egy laptop, az is csak a hordozhatóság miatt.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#42685) Gubek-Einste válasza McSico (#42684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel otthon nem valószínű, hogy lesz optikai összeköttetés kiépítve így nem szükséges az SFP portos típus beszerzése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42686) Multibit válasza McSico (#42684) üzenetére


Multibit
veterán

Érdekes, hogy nem találtál olyan routert, ami kiszolgálna egy max. 100 Mbps internet előfizetést.

(#42687) Soma01 válasza McSico (#42682) üzenetére


Soma01
veterán

Az elsőnek linkelt switch-et vedd meg, az azért jobban testre szabható. Az árkülönbség meg tényleg nem sok, annyit megér a smart switch.

De a meglévő routered nem tudom, jó lesz-e, mert a leírás szerint csak 100 Mbps-os a Wan portja(i). De ha elég neked ez a sebesség a net felé, akkor rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#42688) McSico válasza Soma01 (#42687) üzenetére


McSico
senior tag

Alapvetően elég a 100-as port. Nekem mindig a feltöltés a lassú, mert a munkám miatt távolról is el kell érnem az adataimat. Jelenleg 150 megabites a net, de különösebben nem zavar, hogy max 100-al tudom kihasználni. Meg nem is a net sebesség miatt kell váltanom optikára, hanem azét mert a koax-ot lelövik.

Nekem is az a switch a szimpatikusabb, nem 1-2 évre tervezek beruházni.

(#42686) Multibit

Érdekes vagy sem ez van. Ez még 2007-ben volt. Alap kitétel volt a gigabites lan. Egy ilyen otthonra szánt routert találtam, az Asus-tól. Mai napig ott van a szekrényben, mert nem volt stabil, folyton megszakadt a hálózat stb. Nem akartam üzletit venni, végül csak az lett. Úgyhogy az jó kör volt :)

(#42685) Gubek-Einste
Ez igaz, de a testre szabhatóság miatt jött szóba mint lehetőség.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#42689) Lerana


Lerana
újonc

Sziasztok!

D-Link DIR-842/MT AC1200 kétsávos gigabites wifi routerem van. Erre van kötve egy Synology DS216 SE NAS, illetve innen megy egy kábel a szobába. A szobában 2 gépet kellene internetre kötnöm, a kábelek számát nem tudom növelni, nincs elég hely a műanyag vezetőkben és a falban. Egy TP-Link SG1005D 5 portos switchre gondoltam, a bejövő kábelt ebbe dugnám be és onnan osztanám szét kétfele a 2 gépnek. Mindkettőre kell internet, illetve hogy a direktben a routerbe dugott NAS-t elérjük. Hab a tortán: jó lenne, ha a benti switchről menne a hálózati nyomtató is.
A router új, kb. egy hete van meg. Jelenleg átmegy rajta a net 1 gépre kábelesen meg a wifi is rendben van, viszont valamiért a rádugott NAS-t nem látja.

Működhet az általam felvázolt internet megosztás? Illetve van ötletetek, hogy a NAS miért nem tud a hálózatra csatlakozni?

Segítségeteket nagyon köszönöm!

(#42690) Multibit válasza Lerana (#42689) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lesz a switch a szétosztáshoz (2 PC, nyomtató).
A NAS-ban nincs beállítva korábbról fix IP cím? A Synology Assistant látja a NAS-t?

(#42691) Lerana válasza Multibit (#42690) üzenetére


Lerana
újonc

Most olvastam utána, hogy hátul van egy reset gomb a NAS-on, azzal tudom belőle törölni a hálózati beállításokat, az valószínűleg megoldja majd ezt a gondot. Köszönöm a megerősítést, délután beszerzem akkor a switchet :)

(#42692) Multibit válasza Lerana (#42691) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#42693) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy Asus routert. Beállítottam a Wi-fit, de pl a LAN az fura. Itt van a képen, a LAN beállítások. Rákattintok, hogy alkalmaz és nem történik semmi, csak villan egyet a felület. Bugos lenne? Frissítsek FW-t? Elérhető új.

(#42694) MaCS_70 válasza bajzal (#42693) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem hajtja végre a beállítást, nem jelentkezik a beállított IP-cím? Ha csak villan, annak oka lehet az, hogy konkrétan nincs változás az érvényes paraméterekhez képest.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42695) qqcqqc válasza bajzal (#42693) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mit szeretnél itt állítani?
Ez a router ip címének beállítása. Át akarod írni másra?

(#42696) attiati


attiati
veterán

routerrel meg lehet csinálni azt (xiaomi 3g), hogy a tv lássa a pc-m vinyóját és onnan indítsam el a filmeket hálózaton keresztül?

(#42697) qqcqqc válasza attiati (#42696) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha arra gondolsz, hogy kezel egy hálózatot, akkor igen. De a, hogy a tv-d látja a megosztást az a készüléktől függ.

(#42698) krealon válasza attiati (#42696) üzenetére


krealon
veterán

"routerrel meg lehet csinálni azt (xiaomi 3g), hogy a tv lássa a pc-m vinyóját és onnan indítsam el a filmeket hálózaton keresztül?"

A router csak a halozati kapcsolatot hozza letre.
Az, hogy a TV milyen modon kepes kapcsolodni a PC-hez, csak a TV tipusatol es a PC-n futo szoftverektol fugg.

- Meg lehet csinalni?
- Meg lehet.
- Hogyan?
- Ez egy kulon tema.

(#42699) attiati válasza krealon (#42698) üzenetére


attiati
veterán

LG UH7707 tv-m van.
azt írják, hogy van DLNA és Wi-Di (Wireless Display)

Ha jól értem, akkor vezetékkel sem muszáj összekötni a tv-t és a pc-t ehhez?

"- Hogyan?
- Ez egy kulon tema."

Hol tudok utánaolvasni? :)

Illetve létre lehet hozni olyan sávszélességű kapcsolatot a tv és a gép között (akár vezetékkel, akár anélkül), ami elegendő egy 4k-s film akadásmentes lejátszásához?
Teljesen eltérő dolgokat olvasok, hogy egy valódi 4k-s film mennyi adatot tartalmaz másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

(#42700) vaakuum válasza zolee001 (#42618) üzenetére


vaakuum
addikt

Help pls!

Hasonló a kiindulási problémám, de egyszerűbb a környezet:
UPC router, vezetéken lóg rajta két asztali gép. Egyik egy w10 pro, másik egy w10 home.
Helyzet jelenleg, hogy a PRO a hálózati ikonra kattintva látja magát is és a HOME-ot is, és az azokon lévő megosztásokat is. A nyomorult HOME meg semmit nem lát (csak a routert mint "hálózati infrastruktúra" és önmagát, mint "Médiaeszköz". Számítógépet semmit :( :W
pedig annál is megcsináltam a lentebb írt "ipv4 fájl és nyomtatómegosztás windowshoz ki-bekapcsolást"
Azért gond, mert pont a home-ról kellene használni többször a pro-n megosztott állományokat.

Illetve a Sajátgép (Ez a gép) ikonját kinyitva az állományoknál nem jelzi, hogy melyik van megosztva. Régen ezen egy kezecske vagy miafene volt, ami azonnal mutatta, hogy az egy megosztott könyvtár vagy hdd. Most meg csak a Total commander alatt látom a különbséget.
Tudnátok adni valami használható ötletet, hogyan bírjam működésre a gépeket, hogy a pro-ban lévő hdd-t lehessen látni a hálózatról?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.