Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43501) #47205632 válasza rekop (#43500) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nincs belső hálózatom, csak wifi miatt kell telefonon netezni.. De ha van jobb 10 ezerért akkor azt veszem.

[ Szerkesztve ]

(#43502) Soma01 válasza #47205632 (#43501) üzenetére


Soma01
veterán

Vedd ezt, nem lesz gond. Az igényeidnek megfelelő routert vegyél. Kár jobbat venni, ha nincs rá szükség.

(#43503) Gubek-Einste válasza #47205632 (#43497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Útelválasztó = router, éljen a magyarosítás!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43504) #47205632 válasza Gubek-Einste (#43503) üzenetére


#47205632
törölt tag

Wow. Király. Mondjuk ott iPonon vannak konkrétan Google fordítós termékleírások is, nem lepett meg. :DDD

(#43505) kezo0 válasza Gubek-Einste (#43503) üzenetére


kezo0
addikt

Csak útválasztó.
Az én kedvencem az Asus routerek magyar menüjében a band (sáv) szó magyar fordítása: „zenekar”. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#43506) Gubek-Einste válasza #47205632 (#43504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nevek a hivatalos magyarok de angolul is elég sok hülyeséget tudnak összeirkálni a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43507) Beni2360


Beni2360
félisten

Egy érdekes tegnap késő esti eset.
Néztem a Nadal teniszt és közben ment a lapi ac wifive és a táblagépem szintén ac wifin.
Szünetekben szörföztem a táblagépen a lapi alvó állapotban volt.
Egyszer csak semmi kapcsolat sem a lapin sem a táblagépen, még a jelszavakat sem tudta betallózni a memóriájából. Mindkét gépen kérte volna. A lapin kikapcsolt wifit jelzett vagyis üres sugár csillaggal táblán meg semmit. Na rákukkantottam a mobilra és ott ment minden. Mivel nem volt kéznél a jelszó így mindkét gépnél újraindítást csináltam és minden helyre áll. Megjöttek a jelszavak mindenhol és a kapcsolat is helyre állt.
Ilyet az elmúlt években, vagyis soha nem tapasztaltam. Valakinek ötlete mi lehetett a hiba. Ugye egy win és egy droid eszközön egyszerre. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43508) kzkz


kzkz
őstag

Sziasztok!

A központi routeremtől távolabb, a ház távoli sarkán szeretnék hozzáférési pontot beállítani, hogy ott is jó legyen a vétel, illetve ott is tudjak a LAN-ra kábellel csatlakozni. A hozzáférési pont nevét ugyanannak szeretném beállítani, mint ami a központi routerben van, illetve az IP-ket is ez az osztaná. (Gondolom a vezeték nélküli eszköszök átcsatlakoznak arra, amelyik routert erősebbnek érzik.)

Ez az eszköz megfelelő erre? Melyik módot kell beállítanom rajta? [link]

Minél olcsóbban szeretném megúszni, ezért a kínálat alja érdekel.

Vannak kiszuperált routereim (edimax br-6204wg, tp-link tr-wr543g), de ezeken nem találtam olyan beállítási lehetőséget, amit fent írtam.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
KZ

[ Szerkesztve ]

(#43509) t420s


t420s
aktív tag

Van jelentősége milyen LAN vezérlő van az alaplapon? Intel vagy Realtek?

Ismerősöm kinézett egy alaplapot, majd mégis egy drágábbat vett meg.
A két lap ugyanazt tudja de egy különbség: az egyikben Realtek gigabit ethernet van, a másikban Intel Gigabit ethernet.

Van ennek bármi jelentősége? Mindkettő RJ45 1000mbps gigabit ethernet-nem tök8 hogy intel vagy realtek?

(#43510) Gubek-Einste válasza kzkz (#43508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módot kellene beállítani, ha az adott eszközben nincsen dedikált AP mód akkor ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43511) kzkz válasza Gubek-Einste (#43510) üzenetére


kzkz
őstag

Köszönöm, ez alapján valóban sikerült a LAN/switch részt beállítani.
A wireless részt, hogy lőjjem be? Be kell kapcsolni az R2 routeren az enable wireless brigdes-t? Itt csak a fő router MAC-jét kell megadni, vagy ha lesz több alrouter, akkor azokat is? A wlan rádiók MAC-jét kell beírni?

[ Szerkesztve ]

(#43512) kzkz válasza kzkz (#43511) üzenetére


kzkz
őstag

Még annyi az előzőhöz, hogy a TPlinknél a LAN1-be kellett dugni a kábelt a főrouterből, az edimax-nál viszont csak úgy működött, ha a WAN-ba dugtam.

(#43513) Gubek-Einste válasza kzkz (#43511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell kapcsolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43514) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Testre szeretném szabni az itthoni hálózat kábeleit mert van jó pár, illetve még szeretnék bővítést csinálni, és az a halálom hogy x cm-re *3 hosszúságú kábel jut. Így szeretnék venni egy fogót. A kérdésem igazából csak az lenne hogy ez tökéletes lesz? -> Gembird RJ45, RJ12, RJ11 krimpelő utp fogó (T-WC-01)

Csak magamnak csinálnám, meg esetleg van 1-2 ismerős aki szintén meg akarná csináltatni a kábelezést, szóval nem üzletszerűen csinálnám napi 50 krimpelésre.

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#43515) mezis válasza jozsi252 (#43514) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mostanában valaki panaszkodott az ilyen fajta fogóra, ami nem egyszerre préseli az összes csatlakozót.
Pl egy parallel nyomóra.

mezis

(#43516) Ajtonion


Ajtonion
lelkes újonc

Sziasztok!

Eredetileg a digi topikba is beraktam, de beteszem ide is, hátha itt jobban ért valaki hozzá. Remélem nem veszitek rossz néven. Digis topik alapján nem vagyok egyedül a problémával, más is ugyan ilyen lagspike-okat, DC-ket tapasztal battle.net-el (ő WoW én Overwatch). Szóval az írás a digi topikból:

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, de ha másik topikba kéne elnéznem, akkor légyszíves segítsetek, hogy szerintetek hol fognak tudni segíteni.

Nemrég óta van 1000-es digi kötve ide, ZTE ONT, arra közvetlenül kábellel csatlakozok és azt vettem észre, hogy online játék közben nagyjából óránként van egy hatalmas lagspike-om, ami sokszor disconnecttel végződik. 10-30 másodpercről van legfeljebb szó, a net maga nem szakad meg, de egy csomó, főleg külföldi oldal ilyenkor nem jön be egyáltalán.

Próbáltam visszaolvasni ötletekért, de csak annyit találtam, hogy érdemes PingPlotter-el elcsípni egy ilyet és abból lehet következtetéseket levonni.
Nekem sikerült is elcsípnem egy ilyet, nagyon jól látszik, hogy hirtelen megjelenik a packet loss és egy jó 20-30 másodpercre pirosra vált, de én ennél tovább nem tudok jutni vele, mert nem értek hozzá, úgyhogy megosztanám a képet: [link]

Valaki tud ez alapján okos tanácsot adni, valamilyen helyi beállítást kéne variálni, esetleg egy saját router segítene vagy ezzel a digit kell zargatni? Mondjuk ők már elhajtottak azzal, hogy lokális gépben van a baj, kijönnek, de ha nem jön elő a gond (márpedig nyilván nem fog, mert elég random), akkor kifizettetik a kiszállást...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#43517) Gubek-Einste válasza Ajtonion (#43516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy saját router beüzemelése és a szolgáltatói eszköz modem módba rakatása ajánlott lenne de garancia nincsen, hogy megszűnik a gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43518) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van valami normális oldal, vagy Win 7-es alkalmazás amivel lehet WAN sebességet mérni? Az Okla tele van időközben betöltődő reklámmal és szinte biztos, hogy jócskán alámér.

Installáltam az Okla féle Win7-es app-ot is, de miután rámegyek a "Go"-ra, csak kiírja, hogy "Connecting" és csak forog körbe-körbe, de nem csinál semmit. :F

Köszi!

(#43519) Siriusb válasza Ajtonion (#43516) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem vetesd ki magad a Digi belső hálózatából (NAT).

(#43520) mezis válasza SunMount3r (#43518) üzenetére


mezis
nagyúr

[link],[link]

mezis

(#43521) Ajtonion válasza Siriusb (#43519) üzenetére


Ajtonion
lelkes újonc

Ezt úgy tudom elérni, ahogy Gubek-Einste leírta, saját router és a Digi eszköz bridge módba állítatása a supporttal?

(#43522) Siriusb válasza Ajtonion (#43521) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem. Ez azt jelenti, hogy nem publikus IP címet kaptál, hanem a Digi belső hálózatának vagy büszke tagja. Ha megnézed az ONT-ben a WAN IP címet, az 100-zal fog kezdődni, míg egy IP címet ellenőrző weboldal ettől eltérő címet fog mutatni.
Telefonálni kell, vagy email-t küldeni, hogy vegyenek ki NAT-ból.

(#43523) SunMount3r válasza mezis (#43520) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kösz, de a Borsodnet-el mit csináljak? Amúgy ez az oldal mért eddig a leggyorsabban 90/50 körül, ami 100/50-es nethez reális is lenne. A TesMY.net és az Ookla webes felületén sokkal gyengébb eredményeket kapok 10-20Mbit körüli letöltési sebességekkel. Itt is (ez ugye a Netfilx saját tesztje), megvan a 90Mbit/s. Ezeknek lehet hinni?

(#43524) SP4C3 válasza SunMount3r (#43518) üzenetére


SP4C3
veterán

ezért használunk mi is speedtestcustom oldalt, mert a sok reklámtól lehalnak a gépek.

saját

céges1

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43525) mezis válasza SunMount3r (#43523) üzenetére


mezis
nagyúr

"...a Borsodnet-el mit csináljak?..."

mezis

(#43526) SunMount3r válasza SP4C3 (#43524) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De oda a reggeléshez cégnevet is meg kell adni.

(#43525) mezis: Köszi, de az is csak max olyan 50Mbit-es mér, ami szintén furcsa, ahhoz képest, hogy a másik kettő amit linkeltem meg 90Mbit körül...

(#43527) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#43526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Párhuzamos 2-3 letöltés innen, jobbat nem tudok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43528) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, üdvözlet , jelenleg egy asus ac58u routerem van...
4k filmek, remuxok, lejátszásához szükség van e nagyobb routerre?
A routeren jelenleg 4 db nas lóg, és mostanában ezt tapasztalom.
[link]
Az az érdekes hogy sima fullhd film lejatszasanal már alkalom szerűen a cpu használat a routerben felugrik 50%fölé. (és itt is hajlamos megakadni a film)
Ezért gondoltam hogy cseréljem, mert van rajta még egy telekom 500as net is.
Persze nem töltök mindig, de szeretnék egy stabilabb, már ha szerintetek is indokolt lenne a router csere.
Van a hálózaton is két tenda gigás Switch, ezt kell egy cserélnem?

Szóval bocsánat a sok rizsaert, de gondoltam leirom az okot hogy miért gondoltam cserélni.
Elore is köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#43529) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#43528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima switch-eket nem kell cserélni, a router-t sem, a váltással sem lennél előrébb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43530) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#43529) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, nagyon köszönöm a gyors válaszod :R
Akkor az itthoni gigás hálózat elvileg rendben van...
Viszont még amit észre vettem hogy hogy a mostani Toshiba x300 6tb hdd nincs a zxyel nas542 kompatibilitás listán.
Ez okozhat akadozast?
Van három NAS326osom, azon nincs ilyen jelenség.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#43531) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#43530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább a NAS topikban kellene megkérdezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43532) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#43531) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Rendben :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#43533) Borisz76 válasza Lacielvtárs (#43530) üzenetére


Borisz76
veterán

Én is olyan merevlemezeket pakoltam a Synology nasomba ami nincs a kompatibilis listán.....és simán mennek kb 2 éve. Bár ritkán nézek 4K-s filmet de nem akad a belső gigás hálón.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43534) Lacielvtárs válasza Borisz76 (#43533) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, neked is köszönöm a választ :R
Akkor lehet komolyabb nast kéne vennem :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#43535) akela91


akela91
addikt

Sziasztok.

Most rendeltem egy Synology DS218j NAS-t illetve egy 4TB-os merevlemezt.

A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e oldani azt hogy a régi 2TB-os merevlemezemen lévő adatok megmaradjanak a NAS-ba való berakás után?

Tehát először beteszem a 4 TB -os lemezt, gondolom végigpásztázza a NAS, majd beraknám a régi 2TB-ost, és átmásolnám a az új merevlemezre, a régin lévő adatokat(vagy csak simán bent hagynám, egymás mellett).

[ Szerkesztve ]

(#43536) Borisz76 válasza akela91 (#43535) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem a topik témája....

de a NAS-ba rakott lemezeket a rendszer formázza.

Beteszed a 4 Tb-s lemezt.
Majd minden beállítást megejtesz.

Ezt követően a 2 Tb-s lemezt betolod egy külső usb-s rack-be és rádugod a NAS-ra. File Station-al másolhatsz is.

Vagy :

Ha az a 2 Tb-s lemez NTSF-re van formázva , akkor Win-es gépbe is teheted és a hálózaton át is lehet másolni a NAS-ra.

Amúgy itt van a Synology fórum....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43537) akela91 válasza Borisz76 (#43536) üzenetére


akela91
addikt

Köszönöm, és bocsi az offert..

(#43538) SP4C3 válasza SP4C3 (#43524) üzenetére


SP4C3
veterán

azért linkeltem B+, hogy tudj rajta mérni, reklámok nélkül.
mit nehéz értelmezni? nehúzzá' le.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43539) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

WLAN jelerositeses kerdesem volna a tolem tapasztalttabb, okosabb emberek fele:

Otthoni WLAN jelerosites volna a cel, mivel a munkara nem eleg eros a wifi jel a lakas tavolabbik vegebe, aholva a dolgozoszobat rendeznenk be. Ebben a helyisegben lenne egy szines multifunkcios eszkoz, laptop es mobil. Sajnos a LAN kabel tobb szemponbol sem johet szoba.
Ket megoldas jutott az eszembe:

- WLAN jelerosito -> folyoson konnektorba dugva erositene a jelet. Nagy problema, hogy a gyerek 3 eves es tutira megtetszik neki es nyomkkodni fogja esetleg ki is huzza. Folyosorol nyilik a gyerekszoba, haloszoba es es furdo, ezekbe nem tennem be a jelerositot.

- Powerline megoldas -> ado a router mellett, a vevo dolgozoba. A vevore radugok es TPLink routert, ami szorja a jelet az eszkozoknek.

Ez volna a ket terv. Szeretnek kerni a velemenyeket ezek kozul melyik a jobb, javasolt megoldas. Plusz melyik markat es modeljet ajanlott vasarolni?

Udv,M

(#43540) Gyurka6 válasza mutyuru (#43539) üzenetére


Gyurka6
őstag

Munkára csak lan kábel, egy ütvefúró csodákra képes....

Gyurka

(#43541) mutyuru válasza Gyurka6 (#43540) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Ertem es egyet is ertek, de sajnos tenyleg nem palya! Emiatt tettem fel a kerdest. :)

(#43542) MasterMark válasza mutyuru (#43539) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen, hogy WLAN jelerősítés ilyen nem létezik.

Switch Tax

(#43543) mutyuru válasza MasterMark (#43542) üzenetére


mutyuru
aktív tag

En ilyesmire gondoltam pl: AVM FritzWLAN 1750e

(#43544) #19482368 válasza mutyuru (#43539) üzenetére


#19482368
törölt tag

Néz szét a piacon valami normális AP-után, ami bele is fér a keretbe.
Az a helyzet, hogy ugyan lehet tákolni, meg olcsón kihozni a dolgokat.
De attól nincs jobb megoldás ha valamit normálisan megcsinálsz.
Ha megfogadod a tanácsot ne tákolj ilyen router után egy másik router okosságokkal.
Inkább tervezd meg normálisan, lehet 2db AP-val megúszod az egészet.

(#43545) MasterMark válasza mutyuru (#43543) üzenetére


MasterMark
titán

Ez egy "jelismétlő". Bár kicsit téves megnevezés ez is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43546) Gubek-Einste válasza mutyuru (#43539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a PowerLine legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43547) Miller357


Miller357
újonc

Virtual Router is a free, open source software based router for PCs running Windows 8, Windows 7 or Windows Server 2008 R2. Using Virtual Router, users can wirelessly share any internet connection (Wifi, LAN, Cable Modem, Dial-up, Cellular, etc.) with any Wifi device (Laptop, Smart Phone, iPod Touch, iPhone, Android Phone, Zune, Netbook, wireless printer, etc.) These devices connect to Virtual Router just like any other access point, and the connection is completely secured using WPA2. LiteBlue

(#43548) kzkz válasza Gubek-Einste (#43546) üzenetére


kzkz
őstag

A powerline cuccot érdemes tesztelni előtte (vagy visszavinni az elállási határidőn belül, ha nem válik be). Teszteltem ennek a kistestvérét (aminek nem wifis a "másik" vége) és volt olyan konnektor, ahol 7mbit/s volt a sebesség, míg másikban 100 felett.

(#43549) mutyuru válasza MasterMark (#43545) üzenetére


mutyuru
aktív tag

kosz. Rosszul ertelmeztem a repeater kifejezest!

(#43550) mutyuru válasza Gubek-Einste (#43546) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Koszi Gubek! Powerline megoldas hasznalata eseten ra lehet dugni egy routert (van egy Linksys routerem igaz csak 2.4GHz-t ismeri) fog igy mukodni vagy inkabb olyan eszkoz javasolt, amit tud wifit es LAN-t egyben?
A host routeren Gb-s port van, ehhez dugnam az ado egyseget/adaptert.

Korabban javasoltak a Wifi Access pointot is. Access point vagy a poweline opcio biztosit stabilabb megoldast?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.