Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42801) Nyugis válasza MasterMark (#42800) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

honnan illetve Hogyan tudom meg hogy mi a NAS Mac cime?

[ Szerkesztve ]

(#42802) Multibit válasza M3aN (#42798) üzenetére


Multibit
veterán

a beállítások tekintetében mennyire komplex a feladat?
Nem vészes. Akkor válik nehezebbé, ha kiderül, hogy a környezetnek köszönhetően nem lehet beszórni kellő stabilitású jellel a kívánt helyiségeket. Ilyenkor több eszközre van szükség és ha ezeket nem lehet a szokásos módon kábellel összekötni (márpedig szándékaid szerint nem akarod ezt), akkor még inkább fennáll annak eshetősége, hogy besül a mutatvány. Ilyenkor jönnek a jelismétlős, powerline adapteres kínlódások. Egy másik lehetőség a mesh, de az meg erősen megdobja a költségeket.

(#42803) MaCS_70 válasza Nyugis (#42801) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Elvben a router is listázza, a Fing Androidon (vagy más hálózatterképező program) biztosan, de maga a NAS is a Státuszközpontban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42804) M3aN válasza Multibit (#42802) üzenetére


M3aN
senior tag

Társasházi lakás, nappaliban a router, szerintem bírni fogja :)

(#42805) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Adott egy UPC connect box, és 3 másik, gagyi router. Ezeket szeretném sorba kötni, úgy, hogy mind a 4 stabilan ossza a WiFi - t. 3 sikerült, de a 4. Nem akar. Legtöbbször a mobilom gond nélkül csatlakozik, de a laptop azt írja, hogy nincs internet. Néha-néha elkapja, akkor stabil, de következő bekapcsoláskor megint nem jó.

Vagy az a baj, hogy a 4. Router kb 30m UTP-vel csatlakozik a 3.-hoz,vagy valamit nem jól állítok be. Vagy csak egyszerűen ennyi router sorban túl sok?

Köszi előre is :R

(#42806) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#42805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan/milyen beállításokkal vannak sorba kötve?
Elvileg nem kellene gondot okoznia a felfűzésnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42807) BRIKLY válasza Gubek-Einste (#42806) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az első háromnak alapból eltérő az IP-je, így azokon kb semmit nem állítottam. Azt hiszem a 3.-on kapcsolatm ki a DHCP - t. A 4.-nek is próbáltam más IP-t adni, de akkor se akar jó lenni.

De lehet az lenne a legegyszerűbb, ha segítetek, hogy az elejétől végig újra belőni mindent. :B

[ Szerkesztve ]

(#42808) Gubek-Einste válasza BRIKLY (#42807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a saját eszközök?
Ha nincsen bennük dedikált AP mód akkor így kellene beállítani őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42809) mullerjanos válasza Gubek-Einste (#42792) üzenetére


mullerjanos
csendes újonc

Köszönöm! Nem találtam ezt a témát.

(#42810) BRIKLY válasza Gubek-Einste (#42808) üzenetére


BRIKLY
veterán

UPC C. B --> TP Link WR740N --> Cisco EVW3226 - - >TP link WR340GD

(#42811) BRIKLY válasza BRIKLY (#42810) üzenetére


BRIKLY
veterán

A UPC connect boxból az első TP-link WAN porton kapja a jelet. Már az bukta lenne?
Illetve a linken lévőt értem, de 3.,4. Routerbe mit adjak meg? Menjek sorba, hogy az első 192.168.0.1, utána akkor 1.1, 2.1,3.1 legyen a végük?

(#42812) zolee001 válasza BRIKLY (#42811) üzenetére


zolee001
őstag

CB LAN---Rouer 1 LAN (dhcp off,fix ip pl 192.168.0.2---LAN---Router 2-dhcp off,ip 192.168.0.3--LAN---Router 3--LAN dhcp off,ip 192.168.0.4

Igy egy háloban vannak az eszközeid ,müködik a file megosztás stb,ha külön alhálokat akarsz (sok értelmét nem látom) akkor CB LAN--Router 1 WAN port majd Router 1 LAN-Router 2 WAN
Ésszerrü elöre beállitani az ip scopeot minden routeren mert ha mindenki a 192.168.0.1 vagy 1.1 a default cime akkor ip ütközés miatt borul.

Wifi Roamng: A WIFI beállitások minden roteren ugyanazok kivéve a csatornaszámot:
PL CB 11 channel
Router 2: 1 channel
Router 3: 6 channel

Ebben az esetben ha mozogsz a teloddal pl nem szakad meg a wifi ,illetve automatikusan csatlakozik az erössebb téreröre.

Remélem nem 50nm2 es panelban akorod ezt kivitelezni

[ Szerkesztve ]

(#42813) csubuka válasza csubuka (#42795) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Korábbi kérdésemet VLAN-al és 802.1q-val kapcsolatban inkább a Hálózatokról alaposan topikba tegyem?

Vagy esetleg tudtok valamit mondani rá, hogy tévúton járok vagy sem?

(#42814) BRIKLY válasza zolee001 (#42812) üzenetére


BRIKLY
veterán

"CB LAN---Rouer 1 LAN (dhcp off,fix ip pl 192.168.0.2---LAN---Router 2-dhcp off,ip 192.168.0.3--LAN---Router 3--LAN dhcp off,ip 192.168.0.4"

Köszi,végül erre jutottam én is,elsőre valamiért a 4. nem akarta az igazságot,de miután Te is ezt írtad,még egyszer neki futottam,és eddig jó. :R

"Remélem nem 50nm2 es panelban akorod ezt kivitelezni"

Nem. Kertes vályog ház,3 router kell ahhoz,hogy a lakásban mindenhol lehessen netezni,a 4. meg a melléképületbe került 25 méterre a háztól,ahol már a másik 3 router épp,hogy csak látszik,de nem használható.

(#42815) zolee001 válasza BRIKLY (#42814) üzenetére


zolee001
őstag

Ugy rendben lesz mert nem egézséges ha egy wireless hatókörön belül van uaz az SSID 3-4 különbözó csatornán.
Ha van rá lehetöség akkor ugy kell azeszközöket elheyezni,hogy éppen a hatokör szélén az egyik AP amitöl távolodsz és a hatoköre kezdetén a másik AP amire váltasz

(#42816) BRIKLY válasza zolee001 (#42815) üzenetére


BRIKLY
veterán

Meghagytam mindnek a saját SSID-t, mobil így is vált, ha már a másik gyenge.

(#42817) krealon válasza csubuka (#42813) üzenetére


krealon
veterán

Ne vard barkitol, aki nem az internetszolgaltatod, hogy kitalalja, hogy mit varazsoltak.
Nincsen szabvany arra, hogy az egyes VLAN-okban mit talalunk.

A szolgaltatok tipikusan a sajat vegberendezesuk egy (vagy tobb) portjan biztositjak a szolgaltatast. Ha te ez le szeretned cserelni, akkor veluk kell egyezkedned.

Egyebkent mi az oka, hogy le szeretned cserelni? :F

(#42818) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segitséget kérnék! Asztali gépemről egyszer csak elment a net, digi a szolgáltató. Wifi van, ugyan azt a kábelt dugom a laptopomba, akkor is működik. Azt irja lehetséges, hogy hibás a helyi kapcsolat adapter illesztőprogramja.
Ezt hogy tudom rendbe hozni? Meg valami 651 es hibát ir
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42819) krealon válasza vaksi8 (#42818) üzenetére


krealon
veterán

"Wifi van"

Honnan? Mi szolgaltatja? Mi az eszkoz tipusszama es beallitasa?

"Azt irja lehetséges, hogy hibás a helyi kapcsolat adapter illesztőprogramja."

Milyen operacios rendszer?

"Meg valami 651 es hibát ir"

A digi csak 1 PPPoE kapcsolatot engedelyez, ha a routered mar letrehozta a kapcsolatot, akkor a gepedrol inditott masodik keres elutasitasra kerul. Ez a 651-es hiba magyarazata.

(#42820) csubuka válasza krealon (#42817) üzenetére


csubuka
addikt

Rendben, köszi! Sajnos nekem fogalmam sincsen erről az egészről, csak arra gondoltam, hogy az alap WAN beállításokat mutatva a gyári készüléken azok alapján egyszerűen beállítható egy új router, egy olyan, ami ugyanúgy viselkedne, mint a gyári.

Nem egyszerű elérni őket, emelt díjas a számuk, legalábbis nem hagyományos díjas :D

E-mailre meg tojnak magasról. Szóval egyszerűb lett volna nélkülük megoldani ezt. Ha nem lehetséges persze, akkor folytatom a zaklatásukat.

Az általuk adott router egy szotty. Beépített antennás és egy kétszintes házban elég sok hely van, ahol gyenge a jel. Szóval egy komolyabb Xiaomi routert, sok antennával akrunk beüzemelni. Jelenleg a szolgáltatós router LAN portjához van kötve a Xiaomi router, szerintem ez az elrendezés felelős a lag-ért bizonyos játékokban. Lehet tévedek persze.

Ugyanakkor lehet érdemes lesz az egész netet kiköttetni és mobilnet 4G-ről csapatni, mert van 100GB datám és úgy sem használom fel sosem, az jóval olcsóbb, mint a Dániában erősen túlárazott vezetékes net.

(#42821) vaksi8 válasza krealon (#42819) üzenetére


vaksi8
senior tag

Bocs a lámaságomért, de nem értek hozzá! :(
Asus n18 u routerbe megy a digi net, onnan jön az egyik portról a gépbe. A beállitás-ahogy konfigurálta magát. Gyakorlatilag minden működik laptop, ps4, wifiről telefonok csak a gép nem. Már arra is gondoltam hogy talán az alaplappal (asrock h81m-hds) van valami baj.

Windows 7 az op rendszer.

(#42822) Obyboy


Obyboy
addikt

Sagemcom F@st 5655v2 AC ONT-ot (IP pl: 192.168.1.33) használok van mögötte egy Asus RT-N18U router AP módban (IP pl: 192.168.1.35), Subnet Mask mindkét eszközön: 255.255.255.0. Mindkettőn van MAC cím szűréssel "belső" wifi és WPA2-vel vendég hálózat. Ha a vendég hálózatra felcsatlakozik egy eszköz akkor a routeren megkapja pl a 192.168.1.123 IP címet és megfelelő sávszélességgel tud internetezni. Viszont ha az ONT hatósugarában csatlakozik akkor megkapja pl a 192.168.2.11 IP címet, fel tud csatlakozni a hálózatra de internetezni már nem tud. Nem találtam meg az ONT beállításaiban, hogy mi lehet a gond. :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#42823) krealon válasza vaksi8 (#42821) üzenetére


krealon
veterán

"Bocs a lámaságomért, de nem értek hozzá!"

Nem gond, de csak abbol tud kiindulni a segiteni szandekozo, amit leirsz. Sajnos a prohardver forum motorja meg nem kepes a gondolatok atvitelere. ;]

"Asus n18 u routerbe megy a digi net, onnan jön az egyik portról a gépbe. A beállitás-ahogy konfigurálta magát."

A "magat konfiguralta" is santit egy picit, mert a digi PPPoE kapcsolathoz tartozo e-mail cimet es jelszavat biztos nem tudta "onmagatol".
Nade mindegy, lepjunk tovabb.

"Gyakorlatilag minden működik laptop, ps4, wifiről telefonok csak a gép nem."

Az elozo 651-es hiba alapjan a Win7-es gepen felvan veve a Digi PPPoE kapcsolat es valoszinuleg alapertelmezett is, ezert nem megy a halozat rajta.
Ezt le kene tilatani vagy torolni, hogy a router-tol DHCP-n megkapja a szukseges helyi halozati beallitasokat.

"Már arra is gondoltam hogy talán az alaplappal (asrock h81m-hds) van valami baj."

Ha az eszkozkezeloben nincs hibajel (sarga hazomszogben felkialtojel) es az UTP csatlakozo melleti visszajezo ledek is vilagitanak/villognak, akkor valoszinuleg csak a fenti PPPoE kapcsolat okozza a problemat.

(#42824) MaCS_70 válasza csubuka (#42820) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

OFF:

'Nem egyszerű elérni őket, emelt díjas a számuk, legalábbis nem hagyományos díjas'

A szolgáltatónak telefonos ügyfélszolgálatot kell fenntartania, és szinte biztos vagyok abba, hogy ez nem lehet emelt díjas elérhetőségű. Ha gondolod, írd meg PM-ben, hogy ez melyik szolgáltató, hátha rájuk tudok nézni. Foglalkozom ilyen ügyekkel, egy kört ez nekem megér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42825) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#42824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olvastad alul az OFF részt is? Ha jól értem Dániáról van szó.

(#42826) csubuka válasza MaCS_70 (#42824) üzenetére


csubuka
addikt

Ez a YouSee/TDC Koppenhágában, Dániában.

A nem normális számot onnan veszem, hogy a csomagomban van egész EU-s ingyen duma rengeteg óráig (de minden extra tiltva van) és a techsupport számot nem hagyja hívni. Ugyanakkor, ha mindenképpen üldöznöm kell őket, akkor folytatom a küzdelmet.

On kérdés lehet ehhez kapcsolódva, hogy a 4G képes routerek vajon elmennek olyan SIM-el, ami nem tisztán data-SIM, hanem hívható szám is hozzá van rendelve meg beszédcsomag? Az is érdekes, hogy a data olcsóbb ilyen csomagokban, mint nyersen :)) Van pár furcsa árazás itt, de legalább a mobil dolgok filléresek.

[ Szerkesztve ]

(#42827) Intruder2k5 válasza csubuka (#42826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen elmennek. A routert nem érdekli, hogy a SIM-en van-e hangszolgáltatás, vagy csak adat.

(#42828) csubuka válasza Intruder2k5 (#42827) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, akkor viszont teljesen érthetetlen számomra, hogy miért olcsóbb kombó csomagban a data, mint magában :N

OFF:

Korlátlan/1 TB data beszélős csomagban 5000 HUF egyenértékű kb, 600 GB data meg 12000 HUF :DD Erre nagyon kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#42829) Intruder2k5 válasza csubuka (#42828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom mert feltételezik, hogy azzal beszélni is fogsz, ami viszont nagyobb bevételt jelent nekik. De ez csak tipp, igazából passz. Olyan lehet ez mint itthon a vezetékes szolgáltatásoknál is tapasztalható, pl. magában egy internetcsomag 4000Ft, de ha kérsz mellé vezetékes telefont is, akkor csak 3000 a net, és mondjuk 500 a telefon, így összesen is csak 3500Ft-ot fizetsz érte.

De azért biztos ami biztos érdeklődj utána a szolgáltatónál, hogy engedik-e megosztani mindkét netet.

[ Szerkesztve ]

(#42830) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#42825) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Hát, ezt benéztem -- helyesebben nem láttam. Most kezdek szemüveges lenni, és a tablet képernyőjén fel sem tűnt. A kereskedelmi trükközésekre meg ugrom szinte ész nélkül. :)

Bocs... :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42831) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Abban tudtok segiteni, hogy egy csodas PR telecomos modemre, hogy tudom rakotni a NASomat, a MEDet meg egy BD lejatszot, hogy elerje minden a NAS tartalmat?

Mert sajnos az elso tervem az kivitelezhetetlen mert ebben a PRs csodaban semmit sem tudok allitani csak a Wifi net meg jelszavat.
Mert az Asus routeremet szerettem volna moge rakni es arra rakotni mindemt meg a NASt kivulrol is elerni, de sajnos nem lehet.

Jah meg valahogy aktivva tudom tenni a portot, hogy feltoltes is menjen?

Elore is koszonom a segitseget!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#42832) csubuka válasza Intruder2k5 (#42829) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm!

Értem, de ha működik a hotspotos megosztás és több ember is tud netezni úgy egy csomagban, akkor menni fog egy 4G routerről is nemde?

Érdekesen ezek a szolgáltatói csomag árazások az biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#42833) Intruder2k5 válasza csubuka (#42832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akkor biztosan menni fog.

(#42834) csubuka válasza Intruder2k5 (#42833) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyszerű, köszönöm! :R

(#42835) Bence942


Bence942
tag

Helló engem egy olyan dolog érdekelne hogy wifiről egy adott laptopot kitiltani ideig óráig egy huawei routernél hogy tudom ezt meg csinálni? Csak ideiglenesen akarom kitiltani nem teljesen!

(#42836) sugarforce válasza Bence942 (#42835) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen huawei router?

(#42837) Bence942 válasza sugarforce (#42836) üzenetére


Bence942
tag

Helló egy HG8245H de idő közben már rá jöttem, már csak az érdekelne hogy lehet e olyat beállítani hogy legyen elsődleges gép, mert rendre laptopról ha valami-t letöltenek akkor az nagyobb előnyt élvez mint a kábelről jövő internetet a gépbe ezen lehet állítani , vagy ilyenre nincs lehetőség?

(#42838) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Új routert vettem, ami egy ASUS RT-N18U

Jelenlegi hálózatom cat5 kabellal szerelt és fontos lenne a gigabit, ezért kábelt is cserélnem kell.
Max 15-20méter hosszú kábelre van szükségem, akkor hogy teljesen ki tudjam használni a gigabitet elég a Cat5e vagy érdemesebb cat6 kábelt vennem?

(#42839) Intruder2k5 válasza kory24 (#42838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáltad a jelenlegi kábelekkel, nem megy a Gbit/sec sebesség? Csak mert rövid távon azért jellemzően szokott még menni Cat5 kábellel is. Persze ha nem nehéz a csere (pl. nincs falba húzva) akkor hajrá, és igen, minimum Cat5e szükséges, de lehet Cat6 is akár, ez már mindegy, bármelyik megfelel.

(#42840) kory24 válasza Intruder2k5 (#42839) üzenetére


kory24
őstag

Köszi, nincs falba húzva és egyik kábelt muszály vennem, mert új tv és oylan hosszú nincs is itthon... (15-20m)

cat5e és cat6 akkor esetemben teljesen mindegy?

Márka számít ezekben?

Pl ez [link] elég olcsó, attól még ugyanolyan jó, mint a drágábbak?

vagy pl ez?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42841) Intruder2k5 válasza kory24 (#42840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegy, jó az olcsóbb is.

(#42842) kory24


kory24
őstag

Másik kérdésem:

Ha egy gigabites routerre 4 eszköz van kötve, de ebből csak 2 cat6 kábelon másik 2 marad régi cat5 kábellel.
Akkor a 2 cat6-os kábeles gép egymás közt gigabites sebességgel kommunikál, igaz?

(#42843) MaCS_70 válasza kory24 (#42842) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Igaz, csak a két eszköz közötti vezeték számít. A router (switch) célzottan, az eszköz MAC-címére küldi ki a csomagokat.

Egyébként, amint Intruder is írta, a Cat5 sem szigorúan 100 Mbps-os, sőt, sokáig gigabitesnek hirdették. Nálam van olyan kb. 8 méteres szakasz, amin bőven 500 Mbps fölött teljesít.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42844) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok

ilyen vékony hálózati kábelt keresek, csak ennél hosszabbat. 20m.

tudjátok hol lehet kapni?

köszi :R

(#42845) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Segítsetek nekem légyszives! Adott 1 Win7-es gép és 1 Win10-es gép. E 2 gép között kéne hálózatot csiholni.
Routerre van kötve mind a 2 gép. Win10-es gép látja a másikat, bár a megosztott dokumentumokba nem lehet belépni, mert mindig jelszót kér, miközben a jelszavas védelem ki van kapcsolva.
Viszont a win7-es gép nem is látja a win10-est... Merre kéne elindulnom? :U

(#42846) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
Milyen USB-s router ajánlott Digi net mögé?
Huawei ONT van 1G nettel.
1x PC LAN, 3x Wifi kamera(max. 720p), max. 3-4x egyéb Wifi eszköz böngészésre.
:R

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#42847) Gubek-Einste válasza forceberg (#42846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42848) forceberg válasza Gubek-Einste (#42847) üzenetére


forceberg
veterán

Utána láttam, hogy inkább odavaló a kérdés, innen törölheted is szerintem. :R

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#42849) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

TV-re szeretnék serviioval 4k tartalmat küldeni. Elegendő egy cat5-ös kábel a célra vagy szerezzek be gyorsabbat?

[ Szerkesztve ]

(#42850) Borisz76 válasza NY_A (#42849) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a router vagy switch Gigabites , akkor cat5e vagy cat6 kábel a jó DE nézz utána , hogy a TV-n milyen a csati !

Mert ha a TV-n csak fast ethernet ( 10/100-s ) van akkor felesleges....
Sajnos szeretik lespórolni róluk a Gigabites csatlakozót.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.