Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42401) Gubek-Einste válasza sugarforce (#42400) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel többségében fém így elég rendesen tud árnyékolni, illetve általában a fal mellett/asztal alatt van a gépház így az ilyen elhelyezés sem kedvez a wifi-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42402) CSB29 válasza Gubek-Einste (#42390) üzenetére


CSB29
aktív tag

Én is erre gondoltam.. Megfordítottam 180 fokkal a gépem, hogy a segge legyen a router felé, érezhetően stabilabb.

(#42403) Zsötie


Zsötie
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata IP-COM switch-el?
Érdemes vele foglalkozni?
Köszi!

(#42404) bigrock válasza Zsötie (#42403) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem működik egy-két éve pár darab PoE-s, 5 portos. Eddig nem volt velük baj.

(#42405) #48967168


#48967168
törölt tag

Perzeusz volt olyan kedves és belinkelte a tanácsokat a Synology SMB-n keresztüli elérhetetlenségével kapcsolatban. Én is megpróbáltam, de továbbra sem látszik sem Intézőből, sem Commanderből. :(

Mi lehet a gond?

(#42406) #47205632


#47205632
törölt tag

Üdv.

A 2 és 3 antennás routerek mivel tudnak többet egy 1 antennáshoz képest? A 10 ezer Ft alatti kategóriában. Ér is valamit vagy csak parasztvakítás?

[ Szerkesztve ]

(#42407) Perzeusz válasza #48967168 (#42405) üzenetére


Perzeusz
tag

Windows programok és szolgáltatások-on belül SMB-nél betetted a pipát? Nálam ennyi volt.

2 db WD Red 2TB eladó

(#42408) Gubek-Einste válasza #47205632 (#42406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyobb az elérhető link sebesség (és ez által a mérhető is akár), illetve stabilabb tud lenni.
Hardveresen is erősebbek szoktak lenni de nem feltétlenül.
Csak adott típusokat lehet összehasonlítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42409) Multibit válasza #48967168 (#42405) üzenetére


Multibit
veterán

Nálad biztos nem az SMB v1 hiánya a baj, már csak azért sem, mert a NAS-od beállítása jó. Használható az SMB v2 a NAS megosztásainak elérésére (én vissza sem kacsoltam az SMB v1-et a Win10-ben).
Parancssorból, \\IP cím\megosztás formában eléred a NAS megosztását? Ha igen, akkor csak az lehet a gond, hogy nem működik a hálózatfelderítés. Az is ki/bekapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#42410) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Ide irányítottak, hogy itt biztosan tudtok nekem segíteni az alábbi problémában.
Tanácsokat, ötleteket előre is köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42411) MasterMark válasza jano_77 (#42410) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak dugdosni kell, hanem beallitani.

Tobb lehetseges valtozat is van ha jol ertelek. Dugd be a routert, es allitsd DHCP-ra a WAN reszet. Igy az azon beluli halo elkulonitve lesz.
Ha egy halo kell, akkor az tobb konfigolast igenyel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42412) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan problémám lenne, hogy eddig minden okés volt a gépen, de egy win újratelepítés után (ugyanúgy WIN7 64bit maradt) az internet iszonyú lassan áll fel. Már minden elindult, már a gadgetek is betöltődnek, csak nincs hálózati kapcsolat... eltelik kb. egy perc, mire "gondol" egyet, és bekapcsolódik a net.... Mitől lehet ez? Már frissítettem a LAN drivert, de semmi változás.
Lehet valahol állítani (akár vmi segédprogrammal) hogy milyen sorrendben kapcsolja be a hardverelemeket a win?

scanman

(#42413) Dezsike válasza scanman (#42412) üzenetére


Dezsike
tag

Ez többnyire akkor fordul elő, ha a kapcsolat mindkét oldalán gigás eszköz van, de valamelyik eszköz vagy a kábel hibájából a gigás kapcsolat nem épül fel. Ilyenkor egy idő után a visszaváltanak 100 megára, aminek hatására a kapcsolat felépül. Lehet, hogy újratelepítés előtt a hálókártya beállítása vagy a drivere 100 megára volt korlátozva, ezért azonnal fel tudott épülni a kapcsolat a hiba ellenére, most viszont az új driver már gigás kapcsolatot szeretne először. Első körben próbálj ki egy másik kábelt. Ha azzal sem jó, valamelyik eszközt cserélni kell, vagy 100 megára állítani, ha az is elég.

[ Szerkesztve ]

(#42414) scanman válasza Dezsike (#42413) üzenetére


scanman
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Felépül a gigás kapcsolat, de akkor megpróbálok kábelt cserélni, hátha az a probléma...

scanman

(#42415) scanman válasza Dezsike (#42413) üzenetére


scanman
csendes tag

Bocsi, már nem tudtam az előzőt szerkeszteni...
Létezik valami egyszerű házi módszer, amivel tudom tesztelni a LAN kábelek minőségét... már azon kívül, hogy mi van ráírva.

scanman

(#42416) Multibit válasza scanman (#42412) üzenetére


Multibit
veterán

Keress friss drivert a LAN-kártyához, ha van, tedd fel! Amennyiben a LAN-kártya beállításainál a Duplex Mode auton van, próbáld meg használni fixen beállított gigabit full duplexszel!

[ Szerkesztve ]

(#42417) scanman válasza Multibit (#42416) üzenetére


scanman
csendes tag

Már a legfrissebb driver van, és a sebesség beállításnál ezt találtam...

Nincs is gigás.... :O
Akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

scanman

(#42418) Multibit válasza scanman (#42417) üzenetére


Multibit
veterán

Esetleg kipróbálhatod a gyártói/Win driver cserét.
Ha felépül a kapcsolat, stabilan jön az előfizetett net sebességed? LAN-on megvan a giga közeli sebesség?

(#42419) #48967168 válasza Perzeusz (#42407) üzenetére


#48967168
törölt tag

Nagyon köszi, megoldódott! :)

Az SMB-nél csak az egyik pipa volt bent, de mindkettő kell... :)

(#42420) Multibit válasza #48967168 (#42419) üzenetére


Multibit
veterán

Egyik se kell ;]
Nálam a Windows-ban letiltva az SMB v1, NAS-ban az SMB-protokoll maximum SMB3 és hasít a hálózat: [link]

(#42421) #48967168 válasza Multibit (#42420) üzenetére


#48967168
törölt tag

A fene se tudja, most működik, biztos nem piszkálom tovább... ;)

(#42422) De4d


De4d
őstag

Üdv. Egy kis segítséget kérnék. Folyamatosan szakadozik a netem, napok óta (teljesen hasznavehetetlen és ez így nem állapot)

A gépre tcp kábellel van kötve a net, kábelt cseréltem, hátha az volt a gond, nem segített. Telefonon wifi hibátlan.
Sajnos nem én csináltam anno a netet, se jelszó se semmi nincs meg hozzá, még a rounter dobozát is sikerült eltüntetni.
Egy ezer éves smc wbr14-g2 routerrel van osztva a net. Megpróbálnám közvetlen rátenni a netet a gépre, de addig nem ér el a kábel.
Van valakinek valami ötlete hogyan lehet ezt orvosolni?

Minden jó, ha a vége jó!

(#42423) MasterMark válasza De4d (#42422) üzenetére


MasterMark
titán

TCP kábel? :DDD UTP?

Cseréld le azt a százforintos routert mondjuk kezdésnek...

Switch Tax

(#42424) De4d válasza MasterMark (#42423) üzenetére


De4d
őstag

TCP/UP mindig így hívtuk, ez annyira meg is maradt bennem.
Megtörtént kukázva lett az fos router és lás csodát jó lett.
:C

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#42425) Dezsike válasza scanman (#42417) üzenetére


Dezsike
tag

E kép alapján a hálókártya lesz a probléma forrása. Ha nincs bedugva kábel, újraindítást követően sincs gigás sebesség opció? Ha alaplapi kártya, ne az alaplaphoz tartozó drivert tedd fel hozzá, hanem próbálj meg rákeresni az Atheros AR8151-re, hátha úgy találsz rendes drivert.

(#42426) Formaster


Formaster
addikt

Valaki ránézne az utolsó két hsz-emre, a szomszédos topikban? :R

[ Szerkesztve ]

(#42427) kelna91 válasza MasterMark (#42350) üzenetére


kelna91
senior tag

Egy ilyen 10Gbps kártya hány PCIe lane-t foglal be?

(#42428) MasterMark válasza kelna91 (#42427) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek x8-asok.

Switch Tax

(#42429) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Sajnos a haverok nem tudták megoldani a problémámat, így hozzátok fordulok segítségért, bízva abban, hogy vki meg tudja mondani a jó irányt, a jó megoldást.
Van egy belső két szintes lakás, ahol a földszinten jön be a Telekomos IPTV coax kábele a Telekomos routerbe (fekete álló doboz). Ebből 2 db UTP kábel megy ki a ház két pontjára, amik az emeleten találhatóak két külön szobában. Na most a nappaliban ami a földszinten található, meg tudtam oldani a TV szolgáltatást egy wifi repeterrel - remélem jól írtam :U - , aminek van kábeles aljzata és ennek segítségével tudtam a Set-top-boxot összekötni a nettel. Hurrá!
Viszont az emeleten is van egy második STB, és egy asztali gép, mindkettőhöz kellene kábeles csatlakozás, de nekem csak az adott szobában egy fali aljzatom van. Szerettem volna egy router közbe iktatásával szét osztani és megoldani a problémát, de kiderült, hogy nem mindegy milyen routert használunk, mert hiába a nem is olcsó ASUS RT-AC66U, nem tudja valszeg az IGMP-t és így nem küldi tovább az IPTV-hez szükséges jelet és így nincs TV adásom!
Találkozott-e már hasonló problémával innen bárki és ha igen, hogy sikerült megoldania? Tudna nekem vki segíteni? Akár privátban is, hogy itt ne terheljünk a problémámmal másokat.

Köszönöm előre is! :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42430) Soma01 válasza jano_77 (#42429) üzenetére


Soma01
veterán

Először is, az az Asus tudja az IGMP-t. [link] Másodsorban pedig ezt olcsóbban is megúszhatod, mert elég abba a szobába egy switch is, ami tudja az IGMP-t. Az egyik legolcsóbb, ha nem a legolcsóbb ilyen switch, a TP-LINK TL-SG105.

[ Szerkesztve ]

(#42431) Soma01 válasza jano_77 (#42429) üzenetére


Soma01
veterán

Be kell kapcsolni a routeredben, amit a linkelt fw oldalon (LAN menüben) ezt a két funkciót: "Enable multicast routing (IGMP Proxy)" és az "Enable efficient multicast forwarding (IGMP Snooping)" mindkettő legyen "Enable", majd "Apply" gomb.
Ha switch-et teszel be, mert ez a router csak e miatt sok oda, kivéve ha kell a wifi, vagy egyéb funkciója is ott a szobában valami miatt. De ez a switch nagyon egyszerű eszköz, nem kell és nem is lehet állítgatni a funkcióit, csak beledugdosni a kábeleket és készen vagy.

[ Szerkesztve ]

(#42432) jano_77 válasza Soma01 (#42431) üzenetére


jano_77
nagyúr

Bekapcsoltam a két opciót Enable-ra és már a Csatlakozás és az IP-Cím elfogadás is rendben volt a STB-on, de vmiért az adás még mindig nem jön!? :F Kifagyott a Telekomos "háromszögekből" összerakott töltős képernyőjénél. :U
Csak ezt a két opciót kell kapcsolni? A többi milyen álláson legyen?
Pl a DHCP útvonalat kell-e bármire állítani?
IPTV STB portot kell-e választani? :R

szerk: a Telekom menürendszerét látom, tudok "elvileg" csatornát is váltani, de vmiért a TV adás maga nem jön át!? :F :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42433) Soma01 válasza jano_77 (#42432) üzenetére


Soma01
veterán

IPTV STB portot kell-e választani?
Szerintem kell, mivel úgy gondolom, a WAN portba dugtad a falból jövő kábelt. Ha AP-ként állítottad be a routert, akkor szerintem nem kell.
De a Telekom témában is kérdezz rá erre, ha nem jönne össze így.

(#42434) jano_77 válasza Soma01 (#42433) üzenetére


jano_77
nagyúr

mit jelent az, hogy AP-ként állítottam be a routert? :F Igazából én semmit nem állítottam rajta, egyik haver volt itt, Ő állítgatta, de hogy miket fogalmam sincs. :( Én azokat átállítottam, amiket jelöltél, ennyit csináltam csak. Nem értek hozzá, így nem piszkálgatom. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42435) Soma01 válasza jano_77 (#42434) üzenetére


Soma01
veterán

Melyik portba van dugva a falból jövő kábel?

(#42436) jano_77 válasza Soma01 (#42435) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ahová gondoltad WAN
LAN1 - asztaligép
LAN2 - STB

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42437) Gubek-Einste válasza jano_77 (#42434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

mit jelent az, hogy AP-ként állítottam be a routert?
Azt, hogy a router funkciók le vannak tiltva és csak öt portos switch-ként és Access Point-ként üzemel némi extra képességekkel.
Az admin felületen az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt lehet beállítani, fali aljzatból jövő kábel a saját eszköz WAN portjába menjen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42438) jano_77 válasza Gubek-Einste (#42437) üzenetére


jano_77
nagyúr

Akkor ha jól értem a menüben be kell állítani hogy AP-ként üzemeljen, falból a kábel az ASUS WAN portára köt és az Asus Lan portját kötöm a set-top-box-ba és az asztali számítógépbe.
Így lesz akkor net a gépben is és működnie kellene a Tv-nek is!?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42439) Gubek-Einste válasza jano_77 (#42438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42440) jano_77 válasza Gubek-Einste (#42439) üzenetére


jano_77
nagyúr

Átállítottam és ez lett a következménye:

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42441) jano_77 válasza jano_77 (#42440) üzenetére


jano_77
nagyúr

hiába állítom át AP módra, mindig visszaáll! :( :(((

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42442) krealon válasza jano_77 (#42441) üzenetére


krealon
veterán

De ugye Chrome bongeszot hasznalsz?

(#42443) jano_77 válasza krealon (#42442) üzenetére


jano_77
nagyúr

igen azt, miért? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42444) Soma01 válasza jano_77 (#42441) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt nem értem. Hogy-hogy? Varázslás nélkül is visszaáll?

(#42445) jano_77 válasza Soma01 (#42444) üzenetére


jano_77
nagyúr

nyomok egy MENTÉS-t, majd ha újra belépek az Adminisztráció menübe, akkor ismát az alap beállításon van és nem az AP-n. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#42446) krealon válasza jano_77 (#42443) üzenetére


krealon
veterán

"igen azt, miért?"

Mert a Chrome bongeszo eszeveszett modom "optimalizal", es gyakran a valodi tartalom helyett a cache-elt dolgokat mutatja. Ilyenkor egy Cache torles rendbeteszi a megjelenitest.

Valoszinuleg a folyamat lezajlott hiba nelkul, csak a Chrome miatt nem latod.

Reszemrol a Clear cache bovitmeny az elso amit felteszek, ha Chrome-ot latok.

(#42447) Soma01 válasza jano_77 (#42445) üzenetére


Soma01
veterán

...addig is Shift+F5

(#42448) kelna91 válasza MasterMark (#42428) üzenetére


kelna91
senior tag

Hát az nagyon sok. :Y
Ryzen 2700-at tervezek venni, az csak 20 lane-t tud. 16-ot elvisz a videokártya, nem is marad 8 a hálókártyának. Persze felteszem, hogy tudnak ezek a kártyák kevesebbel is gazdálkodni, de akkor is szűkös, pláne még egy NVMe meghajtóval.

(#42449) RoyalEKO


RoyalEKO
csendes tag

Hello mindenki! Nekem egy olyan problémám van, hogy amióta frissült a Win 10, valahogyan sikeresen elcseszte az otthoni magánhálózatomat, és most nem tudom hálózaton keresztül megnyitni a megosztott mappáimat.

A lakásban van 2 asztali gép, mindkét gép minden winyója meg van osztva külön-külön az adott otthoni hálózaton. Minden megosztási és biztonsági beállítás meg van csinálva rendesen, eddig gond nélkül tudtam írni-olvasni az adatokat a másik gépről elérve. Ha megnyitottam a hálózati helyeket, szépen megjelenítette mindkét gép hálózati ikonját, és ha beléjük kattintottam, ott voltak az adott gép megosztott mappái.

Jött egy Win 10 frissítés, azóta a helyzet a következő: A hálózati helyekben mindkét gépen eltűntek a desktop hálózati ikonok, magyarul nem csak a másikat nem látja, de a sajátját sem, egyedül csak a router ikonja maradt meg. A megosztási mappáimról mindkét gépemen van 1-1 parancsikon az asztalon, az "A" gép nem tudja megnyitni a "B" gép megosztási mappáját arra hivatkozva, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni, a "B" gépről viszont gond nélkül el tudom érni az "A" gép megosztott mappáját, simán tudok írni-olvasni rajta, mint eddig.

Ez annyit tesz, hogy a gépek között működik a hálózati kapcsolat, viszont csak az egyik látja a másikat, fordítva viszont már nem. Mindkét gépen ugyanaz van beállítva a hálózati beállításoknál: minden engedélyezve van, jelszó kikapcsolva, megosztási mappák mindenki számára teljes hozzáférés, sőt még a magánhálózati tűzfalat is kikapcsoltam, hátha az a baja, de az sem segített.

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehetne orvosolni ezt, hogy mindkét gép lássa a másikat? Előre is köszönöm a segítséget!

(#42450) Tosee válasza RoyalEKO (#42449) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Az új windows 10-ben nincs homegroup sem smbv1 szerver! Amennyire tudom ettől függetlenül a gépek továbbra is elérhetőek IP-cím alapján a hálózaton! Ha szükséges a programok és szolgáltatásoknál, a windows szolgáltatások között kapcsold vissza az SMBv1-et. Indítsd újra a gépeket, és teszteld a gépek elérhetőségét.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.