Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23501) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#23500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem értelmezhető mérték, újbóli inSSIDer kép kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23502) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#23501) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

A 12.-es csatornás?

(#23503) pocokxx válasza Gubek-Einste (#23495) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A hibaüzenet és jelenség ugyanez...

Az asztalin látom a notit, viszont a noti ezt dobja, amikor megszeretnék nyitni valamit.

Szerk. A ping megy oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23504) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Segítséget kérnék, mert a hálózati sebességem katasztrofálisan gyenge. PC és NAS között ~40-50MB/sec a másolás kábelen (Cat5e), az imént másoltam át egy 4GB-os file-t ami úgy a harmadáig jött 50-60MB/s aztán beesett fokozatosan 2MB-ra. Win újratelepítés előtt vagyok, van esetleg valami amit még az elején kellene letesztelni vagy valami ami miatt most ilyen sz*r a sebesség?
PC-n SSD (ide sem megy 60MB/s fölé a másolás)
NAS ( gyártó szerint 100MB/s olvasást bír) -ban Seagate barracuda van
Minden eszköznek bírnia kellene a nagyobb sebességet mint ami jelenleg van,de mégsem ez a helyzet.
Hol lehet a hiba?

(#23505) matyoxd


matyoxd
csendes tag

Sziasztok!

Régen az itthoni hálózatom így nézett ki: egy földszinti szobában a modem, onnan utp kábel fel a padlásra a routerhez. Ettől a fenti routertől pedig egy másik "okosított" routerhez ment a kábel (ami egy másik földszinti szobában van). Most kicseréltem a padlás routert egy switchre, illetve a modemtől az okos routerhez közvetlenül megy a kábel egy utp toldóval (ami szintén a padláson van). Az okos router egyik lan portjára van kötve a fenti switch, majd az osztja a netet. Na a gondom itt kezdődik. Úgy néz ki, hogy túl hosszú lett a kábel a modem és a router között, és így nincs internet routeren. A kábeleket leellenőriztem, működnek (gép-router között). Csak a modem és a router nem látja egymást. Erre a problémára szeretnék ötleteket kérni.
Előre is köszönöm.

(#23506) Heffi válasza matyoxd (#23505) üzenetére


Heffi
őstag

Az okosított routerben beállítottad az internet kapcsolatodat? (Azokat a beállításokat kellne belőni a wan portra, amik a padlásról leszedett eszközön voltak)

(#23507) matyoxd válasza Heffi (#23506) üzenetére


matyoxd
csendes tag

Igen, be volt állítva. Csak sajnos ezt írta az IPv4 wan status: not connected.

(#23508) Heffi válasza matyoxd (#23507) üzenetére


Heffi
őstag

A toldót is tesztelted, vagy csak a kábelt?

(#23509) mezis válasza matyoxd (#23505) üzenetére


mezis
nagyúr

100 m-nél hosszabb lenne a modem - router közötti UTP kábeled ?
(Vidd a routert a modem mellé, ott próbáld ki.

mezis

(#23510) matyoxd válasza Heffi (#23508) üzenetére


matyoxd
csendes tag

Toldóval együtt teszteltem. A router wan portjából átdugtam a kábelt 1 lan portra, a modem utp kábelét pedig rádugtam a laptopomra. Osztott ip-t, ment a hálózati megosztás stb. Nem tudom mi lehet a gond.

mezis: max 20 méter hosszú lehet, de még így is sokat mondtam. Egymás mellett működnének, de sajnos nem tudok helyet csinálni hosszabb távra.

[ Szerkesztve ]

(#23511) Heffi válasza matyoxd (#23510) üzenetére


Heffi
őstag

Lehet a kábelmodem lan része gyenge.

Nem lehet a svitch helyére a routert, a router helyére meg a svitch-et rakni és úgy kipróbálni, hogy összejön-e a kapcsolódás?

Van egy másik ötletem is: Vidd oda a modem mellé a routert és a laptopot és addíg ne is foglalkozz a hálózat többi részével, amíg a laptop nem kap netet a routeren keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#23512) mezis válasza matyoxd (#23510) üzenetére


mezis
nagyúr

Valami nincs rendben azzal a 20 m-es kábellel.

mezis

(#23513) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást. Adott egy Synology NAS, egy D-Link DIR-655-ös router és egy Sony notebook vezetékesen, gigabites hálózaton összekötve. Alkalmanként a noti bekapcsolása után rettenetesen lassú a NAS-on lévő adatok elérése, másoláskor a noti procija is rendesen felpörög. Ha újraindítom vagy a notit, vagy a NAS-t minden helyreáll és villámgyors lesz. Ez pár naponta előjön és szerintem a meghajtók felcsatlakozásával lehet valami gond, de semmit sem jelzett a hálózati diagnosztika, mindent rendben talált.
Ti tudtok erre mondani valamit?

Előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#23514) Buster17


Buster17
addikt

Hali.
Adott egy olyan eset, hogy van egy sima egyszerű tp link router amim nem volt wlan funkció s ezért a gyerek sírt, mert nem tudott "laptopozni" ezért lett véve wifis router.
Most figyeljeket!!
Ezt a wifis routert nem a régi helyére dugtál hanem tovább csatlakoztatták egy utp kábellal!!! Wifi az lett, de csak arra a laptopra és az is érthetetlen a router alján levő pin kódot írták be jelszónak és müködik is de más eszközzel nem.
wifi jelszót meg ugyebár nem tudok szerkeszteni mert böngészőből a wifi nélküli routert adja be.

Aztán gondoltam hogy kikéne szedni a régi routert és berakni a rendes helyére a wifis routert. Összekötöttem de semmi net nem lett ezért vissza állítottam a működő rendszert.

Ötlet?

(#23515) Heffi válasza Buster17 (#23514) üzenetére


Heffi
őstag

Szia!

Az új eszközt be kell konfigurálni, addíg nem lesz net, amíg a wan beállítások nincsenek megfelelően beállítva. Gondolom a szolgáltatótól kaptál felhasználó nevet és jelszót.

(#23516) Möhe válasza Möhe (#23504) üzenetére


Möhe
addikt

valaki?

u.i.: tegnap átálltam W 8.1-re ,NAS-ról másolok át 20GBos mappát ,70-80MB/s-el másolt aztán mintha elvágták volna ,2-3 MB/s-re beállt a másolás :F :F
ötlete valakinek?

(#23517) johndeegwed válasza Heffi (#23515) üzenetére


johndeegwed
tag

Sziasztok.
vann 1 kis problémám , remélem tudtok segíteni nekem.
szóval a laptopom szoktam szobámban netezni és a napokban vettem 1 smart tv-ét de sajnos nem wifis csak lanon keresztül tud csatlakozni a netre és nem tudom hogy tudnám laptopról hogy tudnám átküldeni lanon keresztül tv-re a netet-
remélem tudtok nekem segítni

(#23518) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Sziasztok!

Mi lehet a gond? Semmit sem tudok normálisan csinálni az alábbi miatt... Már maga az időnkénti 1000+ érték is gond.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23519) Magnat válasza BlackSoft (#23518) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Milyen internet ez?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23520) BlackSoft válasza Magnat (#23519) üzenetére


BlackSoft
addikt

IP Park 50/25mbps

De közben rájöttem, hogy a router lesz a gond, mert a gyári 192.168.0.1-et is ha a settingset babrálom, akkor időnként az is elmegy, mint bármi interneten... UTP kábellel is, tehát nem a wifivel a gond...

Ez lesz akkor a 3. DLINK ami beszarik, többet ilyet sem veszek

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23521) ra^ven


ra^ven
senior tag

Srácok használt már valaki Wifi repeatert?
Küzdök itthon a jelerősséggel, hiába vettem anno 2 antennás routert, az alsó szinen nem teljesen tökéletes a jelszint kb. 69 dBm 25%, ha bekapcsolom a babafigyelőt akkor a kézi egység közelében van hogy ennyi sincs.
Képes lehet ezt feltornászni kicsit, vagy nem éri meg az árát? Cseréljem le a 2 5dB-s antennát 2 db 8 dB-sre? Vagy egy AP lehet megoldás?

Előre is köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23522) And válasza ra^ven (#23521) üzenetére


And
veterán

Abból, hogy a router kétantennás, még nem következik, hogy "erősebb" is volna. Ez - úgy tűnik - egy elég gyakori feltételezés, de hibás, mivel a több antennának nem ez a célja.
Ha 5 dBi-s antenná(ka)t 8 dBi-s példányokra cserélsz, attól elméletben 3 dB-nyit nőhet oda-vissza a jelszint, de ez egyrészt nem túl sok, másrészt körsugárzó esetén a nyereség növekedése a függőleges nyílásszög csökkenését eredményezi, vagyis pont az alsóbb és felsőbb szinteken nem eredményez javulást (mármint akadálymentes környezetben, beltéren pedig ez nem áll fenn, ott a hatás lényegében megjósolhatatlan). Lehet hogy valamennyivel jobb lesz, de drasztikus jelszintnövekedés biztos nem várható tőle. Ha nem tudod jobban elhelyezni a routert (lakás közepe, lépcső közelében) úgy, hogy mindenhol elfogadható legyen a lefedettség, akkor valóban segíthet egy jelismétlő, de még inkább egy - az eredeti routerrel összekábelezett - újabb AP.

(#23523) ra^ven válasza And (#23522) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm a gyors választ.
Jókat mondasz, tehát az AP lehet jó megoldás, lehet ez is lesz, mert az itthon, emeleten lévő routerem (TPLink W841ND, fő routerként funkcionál, ehhez csatlakozik egy PC, és egy APként működő router.
Ha a fő re teszek mégegy AP-t gondolom nem vesznek össze egymással.
Főként azért lenne mégis ez jobb, mivel TV-t, beltérit, valamint az alsó szinten wifi-t igénylő eszközt használnék.

Most eszembe jutott hirtelenjében mégegy megoldás, mégpedig az, hogy lehozok kábelt és annak a végére teszek egy 5 vagy 8 dBi -s antennát, vagy ez szintén fölösleges lenne? Persze a kábel másik vége közvetlen a router egyik antennájának helyére csatlakozna. Hm?
Gondolom ez sem lehet olcsó, lehet mégis AP kell.

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23524) ra^ven válasza ra^ven (#23523) üzenetére


ra^ven
senior tag

De lehet inkább veszek még1 router-t, mert ahogy nézem az AP-kat, nincs külön lan kimenet, tehát ez is inkább a wifit tolja. :(((

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23525) And válasza ra^ven (#23523) üzenetére


And
veterán

"Most eszembe jutott hirtelenjében mégegy megoldás, mégpedig az, hogy lehozok kábelt és annak a végére teszek egy 5 vagy 8 dBi -s antennát, vagy ez szintén fölösleges lenne? Persze a kábel másik vége közvetlen a router egyik antennájának helyére csatlakozna. Hm?"
Na ez a kettes számú gyakori hibás feltételezés: nem is azért van a két antenna, hogy külön tereket fedj le velük. Azoknak egymás mellett a helyük akár diversity-ről (holtterek csökkentése az antennák átkapcsolása által) van szó, akár MIMO-ról (több, ugyanazt a sávrészt használó adatfolyam, a 802.11n-szabványtól kezdve). Úgy nem megy, hogy egyik antenna ide, a másik meg oda (külön szobákba, szintekre, bel- és kültérre, stb.) és mindkettő kiszolgálja a környékén található klienseket. Ez nem nyerő.
#23524: "mert ahogy nézem az AP-kat, nincs külön lan kimenet"
Az AP azért csak AP, mert nincs benne switch - bár kétportos létezik, de általában csak egy LAN-portja van - és nem végez címfordítást (nincs dedikált WAN-portja sem). Ha utóbbiakat tudná, már wifi-routernek kellene neveznünk, nem AP-nek :U.

(#23526) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van egy UPC által adott wifis router és egy TP-Link TL-WR841ND router. A TP-Link routerrel tudok a UPC-s routerre csatlakozni wifivel, majd kábelen tovább osztani a netet? Olvasgattam a user guide-ben...a WDS funckió erre való? :B

Tehát:

UPC router ----- wifi ----- TP-Link ----- kábel ----- gép

Remélem érhető volt! :B

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23527) ra^ven válasza And (#23525) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi mindent, tudom nagy a káosz, de ez nekem ismeretlen terület. :B
Akkor aranyközépút TL-WR843ND :DDD
AP meg router is lényeg ennek köszönhetően van lan portja is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23528) ra^ven válasza bugizozi (#23526) üzenetére


ra^ven
senior tag

Elvileg egy otthoni hálózatot szeretnél csinálni, ahol a fő router szerepet a UPC-s tölti be, és az erre csatlakozott TP-Link-es osztaná tovább a dolgokat kábelen és wifin.

Elvileg így kell, ezt a formát még nem próbáltam én kábelen kötöm össze a kettőt, de az eredmény ugyan az.
Fontos, hogy a TP-Linkesen ki legyen lőve a DHCP, csak a fő router ossza az IP-ket.
Így AP-ként fog működni, tűzfalat is ki lehet kapcsolni ennél.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23529) bugizozi válasza ra^ven (#23528) üzenetére


bugizozi
őstag

Értem, köszi a gyors választ, holnap ki is próbálom! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23530) GyéBen


GyéBen
tag

Sziasztok! Egy elég érdekes problémába ütköztem, amire sehol sem találok megoldást.
Adott egy Windows XP SP2-t futtató gép, egy TP-Link TL-WR741ND router és egy Huawei EchoLife HG850a ONT.
1. szituáció: a problémás számítógép közvetlenül össze van kötve a Huawei ONT-tal. PPPoE-n keresztül a gép sikeresen csatlakozik az internethez, és az internet 100%-osan működik is.
2. szituáció: a problémás számítógép és a Huawei ONT közé be van iktatva a TP-Link router. A router PPPoE-n keresztül sikeresen csatlakozik az internethez. A routerhez csatlakoztatott egyéb eszközökön (egy darab Raspberry Pi és két darab Androidos okostelefon) 100%-osan működik az internet. A problémás számítógép kap IP-címet a routertől, és látszólag minden rendben van, de a DNS névfeloldás nem működik. Természetesen így a böngészés sem megy.

Wiresharkkal sikerült kiderítenem, hogy amikor a Huawei ONT és a problémás számítógép közé be van iktatva a router (2. szituáció), akkor félig-meddig működik a DNS névfeloldás.
Amikor a problémás gépen egy tetszőleges böngészőbe beírom egy weboldal címét, és entert ütök, akkor a gép (192.168.0.100) sikeresen elküld egy szabályos lekérdezést a routernak (192.168.0.1). A router pedig szinte azonnal válaszol is, és visszaküld egy szabályos választ a gépnek (pl.: google.hu lekérdezésre 3 darab IP címet). A probléma azonban itt van: a gép ICMP protokollon küld egy "Destination unreachable (port unreachable)" üzenetet a routernak. A Firefox pedig kiírja, hogy a kiszolgáló nem található. Ilyenkor mi a teendő?

(#23531) VeryByte válasza GyéBen (#23530) üzenetére


VeryByte
őstag

Első körben azt az SP2-t baromi gyorsan frissíteném SP3-ra.
Másodszor vagy a router GHCP-jében mondanám meg, hogy mondjuk a google DNS-ét használja (8.8.8.8), vagy a gépnek az automatikus IP-jénél mondanám meg, hogy a DNS nem automatikus, hanem mondjuk a google féle 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4.
Alapértemezett átjáró jó?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23532) laychi


laychi
veterán

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következő megvalósításában:Egy kettéválasztott házról lenne szó,aminek ki lesz adva az egyik fele albinak.

Be lett kötve most a net,és a tulaj úgy szeretné megoldani,hogy a minden hálózati eszköz nála van.

Tehát:
van egy modem(motorola-szolgáltatói),egy switch(tplink-saját) és egy wifi router(tplink-saját)

A következő lenne a felállás,amit szeretnénk megoldani vele:

A fenti sorrendbe szeretnénk összekötni a hálózatot(modem-->switch-->router),úgy,hogy a switchen keresztül lenne megosztva a net a másik lakásnak kábellel.

Modem--->switch--->router(net)
...................|
másik lakás(net)

Jelenleg addig jutottam vele,hogy beüzemeltük úgy,hogy

modem-->switch-->router(van net)
...................|
másik lakás(nincs net)

a router a switch után van kötve és azon keresztül van internet,viszont a másik lakásban nincs,ahol a hálókábel ugyancsak a switchre van kötve.

Szolgáltató nem PPPoE alapú,nem kér felhasználó nevet,jelszót.

Meg lehet oldani,hogy működjön a net a másik lakásba?Esetleg fix ip kellene? vagy milyen megoldást tudnátok javasolni?

Tisztában vagyok,hogy elméletileg a switch felesleges lenne,mert a routeren van wifi és lan egyaránt,de a tulaj azért ragaszkodik hozzá,mert ha ő nem használja a netet(nincs otthon/alszik),akkor lekapcsolná a routert...viszont ugye ha arra lenne kötve a másik lakásban a számítógép,akkor ott is leállna a net,ami nem cél :)

***Ja és a számítógépek ne tudják elérni egymást(ehhez gondolom elég az is,ha nincs otthoni hálózat,illetve nincs beállítva egyik meghajtóóra sem megosztás)
Várom az ötleteket.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#23534) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

lenne egy kissé talán furcsának tűnő kérdésem: hogyan tudom leggyorsabban ki/bekapcsolni a fájl- és nyomtatómegosztást win7 alatt?
én egy egyszerű scriptre gondoltam, rémlik mintha parancssorból az ilyesmit lehetne kezelni...

mellesleg az asztalra kerülne ki parancsikonként a kliens gépeken.
és persze tudom, hogy gpo-ban is meg lehetne oldani a dolgot, de sokszor előfordul, hogy csak 1-2 gépen kell újra bekapcsolni a megosztást (vírusirtó hülyesége miatt)

(bocsi, közben leesett, hogy kicsit eltévedtem :B :DDD de hátha tudtok mondani rá valamit)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#23535) perempe


perempe
addikt

másolok egyik gépről a másikra: 10,8MB/sec, pedig gigás a hálózat.
mi nem stimmel?

a válaszokat köszönöm.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23536) krealon válasza laychi (#23532) üzenetére


krealon
veterán

A switch-es internetmegosztas csak akkor mukodik, ha az internetszolgaltato ad ket kulon IP cimet a ket csatlakozo router-nek.
Ha jol tudom, UPC-nel ez a 60Mbit feletti csomagoknal elerheto.

(#23537) laychi válasza krealon (#23536) üzenetére


laychi
veterán

A másik háznál nem biztos hogy lenne router,lehet,hogy közvetlenül gép lenne rákötve.akkor sem megoldható?

(#23538) perempe válasza perempe (#23535) üzenetére


perempe
addikt

Asus N12 routeren keresztül.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#23539) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok lenne egy kérdésem.Hogyan tudom beállítani a gépen a nyomtató megosztást?
3 gép van a router-be kötve.A nyomtató is be van kötve a routerbe.
Mind a 3 gépen xp-van.
Úgy működik ha az egyik gépbe kötöm be a nyomtatós és megosztom.De jó lenne ha nem gépbe kéne bekötni és menne routeren keresztül is.

(#23540) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Volna egy dilemmám:
Adott egy Thomson TCM471 kábelmodem, amin egy LAN port van. Meg lehet osztani az internetet wifin egy TP-Link TL-WA701ND Access Point-al egy-két PC-re és egy-két okostelefonra?

(#23541) krealon válasza laychi (#23537) üzenetére


krealon
veterán

"A másik háznál nem biztos hogy lenne router,lehet,hogy közvetlenül gép lenne rákötve.akkor sem megoldható?"

Nem a vegberendezes tipusatol fugg.
Ha nem kap IP cimet, akkor kommunikalni sem tud.
A UPC nagyobb csomagjait kiveve, nem kapsz tobb publikus IPv4 cimet egy elofizetesre.
Ugy lehetne megoldani, ha csak 1 publikus IPv4 cimed van, hogy

internet ---- router --- VLAN1 --- foberlo
|
VLAN2
|
alberlet

(#23540) Szpisti

"Meg lehet osztani az internetet wifin egy TP-Link TL-WA701ND Access Point-al egy-két PC-re és egy-két okostelefonra?"

Gyari firmware-rel nem.
Letezik ra openwrt, de ezt csak tapasztaltabb router buvoloknek ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#23542) mezis válasza Szpisti (#23540) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Ahhoz router kell.
Üdv.!

mezis

(#23543) Szpisti válasza mezis (#23542) üzenetére


Szpisti
addikt

Köszi, közben megoldódott...

(#23544) csorba23


csorba23
tag

Sziasztok!

Nem vagyok nagyon otthon router/hálózat témában és az alábbi dolgot kéne megoldanom:

Jelenlegi állapot:

Cisco EPC3925 router (kábeles IPTV-hez való):
lan1 - IPTV set top box 1-re megy
lan2 - Smart TVbe megy
lan3 - számítógépbe megy
lan4 - SMC VBR7004 router lan1-re megy

SMC VBR 7004 (switch üzemmódban):
lan1 - Cisco router lan4-be megy
lan2 - IPTV set top box 2-re megy
lan3 - számítógépbe megy (második PC)
lan4 - riasztóra megy (Paradox)

Időközben lett egy Asus RT-N12 router is, így az otthoni hálózatba szeretném azt is bekötni, hogy a lan portjait tudjam használni egyéb eszközökhöz, valamint a Wifijét is szeretném használni.

Mit dugjak hova? A Cisco lanját az Asus lanjába? Az Asus Wifijét mindenképp szeretném használni.
Asus menüjében mit kell beállítanom? Erről sajnos fogalmam sincs.
A második set top boxot és a riasztót is az Asusra kötném, mert így egyszerűbb a kábelezés.

Előre is köszönöm a segítő megoldásokat :)

(#23545) ra^ven válasza krealon (#23541) üzenetére


ra^ven
senior tag

Üdv! Miért nem lehet megosztani?
Már bocs, hogy ezt kérdezem laikusként de az AP-nak nem pont ez a lényege? :F
Wifit szórja, okostelefon nem téma, PC-hez meg van usbstickes wifi.

Vagy én tudom rosszul?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23546) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Konfiguráltam egy 8 kamerás rendszert egy kis üzletben.
A központot rákötöttem Statikus IP címmel egy routerre, ami PPPoE internetet kap és DynDNS szolgáltatást regisztráltam.
Sikerült beállítanom a routerben a portforwardot 15961-es porttal és okostelefonnal az ingyenes NO-IP DNS segítségével látom is a képet otthonról a mobilomról.
Hogyan tudom beállítani, hogy az otthoni számítógépről is lássam a kamerát, ne csak a telefonról?
Mit kell még a routeren, illetve kamerán állítani?

(#23547) Gubek-Einste válasza csorba23 (#23544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-t is állítsd be switch módba mint a SMC-t és állítsd be a wifi-t ahogy akarod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23548) Gubek-Einste válasza ra^ven (#23545) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szükség van egy router-re is amely elvégzi a belső hálózat kialakítását mert a szolgáltatók csak egy publlikus IP címet adnak egy előfizetéshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23549) Gubek-Einste válasza heaven (#23546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a mobilon megy a megtekintés akkor nagy valószínűséggel már semmit sem kell a kamerás oldalon állítani. A gépen kellhet a megfelelő kliens program felrakása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23550) ra^ven válasza Gubek-Einste (#23548) üzenetére


ra^ven
senior tag

Oh, figyelmetlen voltam, azt hittem már van egy router a történetben. :B Nem olvastam végig. sorry

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.