Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23451) Gubek-Einste válasza qqriq111 (#23449) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben kéne inSSIDer képe a a tévé mellől, hogy lássuk mi is a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23452) akos1234


akos1234
újonc

Helló!

Segítséget szeretnék kérni. Otthon a wifi-re rá tudok csatlakozni több eszközzel is, de csak egy eszközön van internet. A többi csak a wifit látja.
Mi lehet a gond?
Lehet ezt valahogy orvosolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#23453) Magnat válasza akos1234 (#23452) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Mindig ugyanazon az eszközön? Milyen net, adsl? A többinél ha ipconfigot kérsz, a default gateway meg a dns rendben vannak?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23454) mezis válasza klambi (#23447) üzenetére


mezis
nagyúr

Nagyon kell neked az az IPV6 ? :F

mezis

(#23455) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szerk: most vettem észre, hogy van direkt wifi-s topic is :B Átköltöztetem a hsz-t oda...

[ Szerkesztve ]

(#23456) akos1234 válasza Magnat (#23453) üzenetére


akos1234
újonc

Kábeltv-s internet van. Ami először rácsatlakozik, csak azon van net. A többi kérdésed nem is értem:)

(#23457) Magnat válasza akos1234 (#23456) üzenetére


Magnat
veterán

És az a kábel amin jön az internet, a router melyik aljzatába van dugva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23458) klambi válasza mezis (#23454) üzenetére


klambi
addikt

nem, ki is kapcsoltam..

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23459) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Régebbi TP-LINK 741ND-re szeretnék DDWRT-t tenni, hogy VPN-n keresztül tudjak VOIP telefonálni, talán jobb lesz a minőség. Ez a megfelelő módja a frissítésnek?

1. Hard reset 30/30/30
2. factory-to-ddwrt.bin ezután Factory Defaults
3. tl-wr741nd-webflash.bin újra Hard reset

Ha elrontom akkor tl-wr741nd_v1_v2-webrevert.bin majd a gyári firmware. Nem tudom, hogy itt mikor kell Hard reset vagy Factory Defaults.

[ Szerkesztve ]

(#23460) mezis válasza pinnacle (#23459) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy 941-esre kb így raktam fel a dd-wrt-t.
A 30/30/30-as reset nem a gyári firmware-hoz való. Ahhoz elég a megfelelő helyen a 10 mp-es reset. És célszerű ezzel kezdeni.

mezis

(#23461) pinnacle válasza mezis (#23460) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A másik topicban azt mondták, hogy a tl-wr741nd-webflash.bin nem kell. Szerinted a VPN-el ki lehet kerülni azt, hogy a szolgáltatók nem tudják korlátozni a VOIP telefonálást?

(#23462) mezis válasza pinnacle (#23461) üzenetére


mezis
nagyúr

A telefonos dolgot nem tudom.

A kétlépéses firmare töltés mindenképp kell. Nem véletlenül írja ezt a dd-rt wiki.
(Egy DIR-300-ason megálltam az első után. Valahogy működött, mint router, de repeater-nek már sehogyan.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#23463) pinnacle válasza mezis (#23462) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#23464) VeryByte válasza pinnacle (#23461) üzenetére


VeryByte
őstag

Mit is szeretnél pontosan? Honnan hová telefonálni?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23465) pinnacle válasza VeryByte (#23464) üzenetére


pinnacle
nagyúr

FreeVoipDeal-el előfizetéssel, MobileVoip-on keresztül. Ez nem olyan, mint a Viber, Skype, a másik oldalon nem kell net kapcsolat, sima hívásként lehet fogadni. Igaz nem ingyenes, de 3-4Ft/perc mobilhívásnál megéri. Az a gond, hogy néha nagyon rossz a minőség, a másik fél nem hall semmit, de olyan is van, hogy nem tud csatlakozni a Mobilevoip a Freevoipdeal-hez. Most ingyen ki lehet próbálni, a FreeVopiDeal-t, ha tudjátok nézzétek meg.

(#23466) Magnat válasza pinnacle (#23465) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem van accountom, használom is, a minőséggel sosem volt bajom és ha elsőre el is dobja a hívást, másodszorra mindig kicseng ... inkább az a bajom vele, h jobbal lagol mint a sima gsm hívás, szóval nem tanácsos egymás szavába vágni :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23467) pinnacle válasza Magnat (#23466) üzenetére


pinnacle
nagyúr

VPN-n keresztül vagy csak simán használod? Azt nem tudom, hogy a problémák a Freevoipdeal túlterheltsége miatt vannak, vagy azért, mert a szolgáltatók akadályozzák, pedig most még elvileg nincs korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#23468) Magnat válasza pinnacle (#23467) üzenetére


Magnat
veterán

Simán, de nem pc-ről hanem tableten meg telefonon... van hozzá androidos kliens.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23469) theuprising


theuprising
tag

Hali
Lenne itt egy ilyen Edimax wifi-s router. Egy házban szolgál eme router, mindenhova küldi a wifi-t, minden tökéletes.
Kb 50 méterre tőle van egy műhely, ahova kéne a net. Mivel a wifi jel nem ér le addig, ezért sok utánaolvasás és kérdezgetés eredményeként vettem egy 16 dBi-s antennát. Ezt az antennát raktam bele az Edimax valagába, kicserélve a régi, gyári 3dBi-s antennát.
Semmi nem változott, egyáltalán nem lehet netezni a műhelyben, 90%-ban nem is látja a wifi jelet a laptopom a műhelyből, de ha mégis látja akkor esélytelen betölteni bármilyen honlapot, már ha van olyan kedves és felcsatlakozik a hálózatra...

#1: Tettem egy próbát, leszereltem az antennát, és csak úgy antenna nélkül néztem meg a routert: volt wifi kapcsolat. Egyik ismerősöm szerint létezik olyan, hogy ennek van egy beépített antennája is, és azt használja elsődlegesként, ez lehetséges?
Hogy tudom "átkapcsolni" a 16 dBi-s antennára?

(#23470) pinnacle válasza Magnat (#23468) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor szerencséd van, mert a VOIP fórumban sokan panaszkodnak. Engem is szid a család mióta mondtam, hogy VOIP-ot használjunk. T-Mobile, Samsung Fame, S Advance, LG L5 II. Milyen telefonod van, melyik szolgáltatónál?

(#23471) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Van egy Huawei 4g modemem , amit így szeretnék megosztani: [link]

Viszont az eszköz, ami csatlakozni szeretne rá (telefon) megakad a hitelesítésnél. Többször újraindítottam a "hosted" netet, de nem javult meg. Mi lehet a gond?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23472) And válasza theuprising (#23469) üzenetére


And
veterán

"[..] sok utánaolvasás és kérdezgetés eredményeként vettem egy 16 dBi-s antennát."
A sok elolvasott vélemény között egy sem akadt, amely azt taglalta volna, hogy - feltételezem: körsugárzóról beszélünk - 16 dBi-s körsugárzó 2,4GHz-re nem létezik, mert az egy nagy kamu? Vagy hogy épületek között még minimális távon sem úgy hozunk létre kapcsolatot, hogy a routert / AP-t beltéren hagyjuk az antennájával együtt és a kliensek egy másik épületben, sokszor tíz méterre onnan szintén a saját antennájukkal próbálnak csatlakozni? Mert ez ebben a formában normálisan, megbízhatóan az életben nem fog menni :(.
"Egyik ismerősöm szerint létezik olyan, hogy ennek van egy beépített antennája is, és azt használja elsődlegesként, ez lehetséges?"
Egy b/g-szabványú routernél - az az Edimax is olyan - nem volna sok értelme egy beépített antennának a meglévő külső mellett, maximum két azonos felépítésű külső antennának (antenna diversity miatt, ahogy más kétantennás b/g-routereken is látni) egymás mellet, kívül. Egyébként semmi nem támasztja alá, hogy belső antennája volna, így 'átkapcsolni' sem tudod. (Ha volna is belső antennája, egész biztosan kevésbé volna hatásos, mint az eredeti, gyári lecsavarható antennája).
Megoldási javaslatok:
1.) Kültéri irányított antenna a routerre, mindenképpen a házfalon kívül elhelyezve, a műhely felé irányítva. Hátránya, hogy ezzel a ház (amelyben a router található) lefedettsége legyengül, vagy teljesen megszűnik. Valamint a hatása is elég korlátozott lehet, főleg ha gyengébb képességű kliensek (például wifi-s telefonok) csatlakoznának rá, de még mindig fényévekkel jobb lehet, mint ha az antennát a házon belül hagyod.
2.) Az előbbi kiegészítéseként: repeater vagy kliens-AP kombó (kliens antennája a ház - Edimax router kültéri antennája - felé irányítva, AP-é pedig beltéri elérésre szánva, utóbbi lehet beltérre vitt körsugárzó) telepítése a műhelyhez. Lényegében egy önálló - kültéri - link telepítése a ház és a műhely közé.
3.) LAN kábelezése a háztól a műhelyig, és a műhelyben a kábelre egy AP (vagy router AP-ként) csatlakoztatása, amely lefedi a műhelyt.

[ Szerkesztve ]

(#23473) pocokxx válasza pocokxx (#23471) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Újraindítottam a telót, és most már csatlakozott. Viszont szeretném, ha ez a dolog automatikusan lezajlana minden rendszerindításnál. Van erre mód? Mármint, hogy egy .bat fájl automatikusan induljon a rendszerrel, ráadásul rendszergazdaként..?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23474) mezis válasza theuprising (#23469) üzenetére


mezis
nagyúr

A 16 dBi-s antenna típusa vagy sugárzási diagramja ?

mezis

(#23475) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok. Adott egy noti, ami egy LTE stickkel kapcsolódik a nethez, és egy asztali gép, ami egyelőre sehogy. A kérdés: Össze lehet kötni őket egy crosslink kábellel, hogy lássák egymás megosztott dolgait?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23476) Gubek-Einste válasza pocokxx (#23475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, meg lehet csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23477) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Üdv mindenki!

Tud valaki olyasmiben segíteni, hogy lehetne beállítani magyarországra irányuló VPN-t?
Külföldön vagyok, és nem tudok egyes dolgokat csinálni azért mert nem vagyok EU-ban...
Az sem lenne hátrány ha működne gyenge kapcsolattal is, mert 56k-val netezek.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23478) krealon válasza BlackSoft (#23477) üzenetére


krealon
veterán

Proba cseresznye: vipvpn ?

(#23479) BlackSoft válasza krealon (#23478) üzenetére


BlackSoft
addikt

Sajnos fizetős így nem próbálom ki :(

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23480) krealon válasza BlackSoft (#23479) üzenetére


krealon
veterán

Lite --> max 200kbit/s --> Ingyenes
Ez nem jo?

(#23481) pocokxx válasza Gubek-Einste (#23476) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem férek hozzá a beállításokhoz net nélkül. Pontosan mit kellene tennem...? A crosslink kábellel összekötöttem őket, de mindkét gépen az az üzenet, hogy a kábel nincs bedugva. Így nem is enged csatlakozni a hálózathoz. (win7 asztali - win8 noti)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23482) BlackSoft válasza krealon (#23480) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az ingyenes szolgáltatásunk túlhasználata miatt lekorlátoztuk a szerver elérését csak magyarországi ip címmel rendelkező felhasználók számára.

= Semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23483) mezis válasza pocokxx (#23481) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy keresztkötésű az a kábel ?

mezis

(#23484) pocokxx válasza mezis (#23483) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én annak látom:

Kezd fogyni a türelmem... Egész délután ezzel szórakoztam. Az nem zavarhat be, hogy korábban volt már egy pár megosztott mappa a két gép között? Elvileg ezek megosztását töröltem. Otthoni csoportot próbáltam már mindkét gépen létrehozni, de amint létrehozom a következő hibaüzenetet dobja:
"Az otthoni csoport nem érhető el, mert nincs kapcsolat az otthoni hálózattal"

Ha ezek után a másik gépen csatlakozni szeretnék a hálózathoz, akkor a jelszó beírása után gondolkozik, majd kiírja, hogy "A windows nem észlel otthoni csoportot ezen a hálózaton. Új otthoni csoport létrehozásához....". (Ennek ellenére elérem a fájlokat, de csak egy irányba - ahol létrehoztam, ott látom a másikét, ahol csatlakozni próbáltam sikertelenül, ott nem.)

(A modemet kihúztam, és úgy próbálkoztam.)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23485) pocokxx válasza pocokxx (#23484) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Amit elérek azt sem az otthoni csoportnál, hanem a "Hálózat" fülnél érem el. (Eddig csak TCből néztem, ott meg nem tudtam, melyik melyik.) Az otthoni csoportra azt írja, hogy nem érhető el más számítógép. Nekem melyik kell egyáltalán...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23486) krealon válasza pocokxx (#23484) üzenetére


krealon
veterán

A 3G/4G kapcsolat megosztas ugy mukodik Windows-on, hogy
- kell egy aktiv internetkapcsolat az USB-s modemen,
- ezutan azt meg lehet osztani a kabeles kapcsolat fele.
- a megosztassal egyutt elesedik a kabeles kapcsolaton egy DHCP szerver, ami a keresztkabellel kapcsolodott masik gepre ki tudja kuldeni a DHCP opcokat.
- ha a fenti lepesek megvannak, akkor egy javitas a halozati kapcsolaton rendbe kell hogy tegye a masodik gep internetelereset.

(#23487) pocokxx válasza krealon (#23486) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Engem nem érdekel a net megosztás...:) Lehet nem voltam egyértelmű, elnézést...
Megosztott fájlokat/mappákat szeretnék csak látni akár net nélkül is.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23488) krealon válasza pocokxx (#23487) üzenetére


krealon
veterán

Az LTE modem megkevert... :B

Elvileg (mivel a gyakorlatban meg nem probaltam ezt a modszert) a cross kabellel osszekotott gepek DHCP szerver hinyaban APIPA (Automatic Private IP Address) cimet valasztanak maguknak (a 169.254.0.0/16 tartomanybol), majd Microsoft Computer Browser Service segitsegevel megszavazzak maguk kozott, hogy ki legyen a nevtar es onnantol mar latniuk kell egymast.
A fenti folyamat sajnos eleg lassan megy vegbe, igy sok turelem kell hozza.

Alternativ megoldaskent lehet fix IP cimeket (pl 192.168.2.10 es 192.168.2.11, mask 255.255.255.0) kiosztani a gepeknek, igy az APIPA kesleltetes kiesik, de ez sem sokkal gyorsabb.

Ha tudjuk a masik gepen levo megosztas nevet, akkor a
net use * \\192.168.2.11\<megosztas_neve> /user:192.168.2.11\<jelszoval_rendelkezo_Felhasznalo>
paranccsal fel lehet csatolni halozati meghajtokent es azonnal elerheto.

(#23489) pocokxx válasza krealon (#23488) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen az asztali IP (kívánt) 169.254.9*.** . A noti tudja pingelni ezt az IP-t, és visszafele is. ( A noti IPje is így kezdődik: 169.254.5*.**) Bármit megosztanék a notin kiírja, hogy a mappa nem osztható meg. Amit pedig asztalin osztottam meg arra ezt a hibaüzenetet dobja a noti:

Valószínű, hogy a notival van valami gubanc, de mi lehet az?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23490) Gubek-Einste válasza pocokxx (#23489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ennyire nem megy akkor nem lenne egyszerűbb egy sima router-t beállítani?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23491) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Lenne egy adott wireless hálózati probléma. Van egy Cisco routerem, és egy TP-link hálókártyám, és van egy laptopom (toshiba). A toshiba laptop ugyanarról a helyről maxon fogja a jelet, a gép, meg örülök ,ha hármason. Vettem, egy 16 dbis antennát, mert azt gondoltam, hogy az antenna gyengesége a probléma. A gond nem oldódott meg. Valaki tudna ebben segíteni? ELőre is köszi a válaszokat!

(#23492) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#23491) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy inSSIDer képet a helyzetről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23493) pocokxx válasza Gubek-Einste (#23490) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

De, lehet, hogy igazad van. Ott sem kell net a megosztáshoz ugye? A Lan portokba bedugdosom a patch kábeleket, és kész?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23494) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#23492) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Elnézést, de mi ez? Ez valami program? Megcsinálom a képet.

[ Szerkesztve ]

(#23495) Gubek-Einste válasza pocokxx (#23493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűen összedugod és lesz hálózat, a megosztás attól még meg kell csinálni de csak a be kell állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23496) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#23494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy program amellyel meg lehet nézni, hogy milyen a környéken a wifi helyzet, wifi-s gondnál már alapnak számít itt a fórumon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23497) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#23496) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszi a gyors választ! Kép.

(#23498) Gubek-Einste válasza Joe Swanson (#23497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég zavart a jeled, próbaképpen tedd át a csatornát 12-re mert ott csak egy nagyon gyenge másik hálózat van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23499) Joe Swanson válasza Gubek-Einste (#23498) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Köszi a gyors választ. Hol tudom áttenni?

(#23500) Joe Swanson válasza Joe Swanson (#23499) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Átraktam a csatornát. Tapasztalat: 1 egységnyi egység minusz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.