Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23701) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Adott egy TL-WR741ND wifi router, aminek nem tudok belépni a kezelőfelületébe, mert nem ad átjáró IP címet. Akié volt az elég csúnyán elállítgathatta, elég ha annyit mondok, hogy dupla NAT-ba volt kötve ahogy én kivettem a szavaiból. Valószínű, hogy a router dynamic IP-re van állítva, mert bootolás után kioszt egy 169.254 kezdetű IP-t a gépnek, viszont az alapértelmezett átjáróhoz nem ír semmit. Reset gombra nem reagál, pedig ez jó ötletnek tűnt. A kérdés az lenne, hogy hogyan tudnám újra működőképessé tenni a routert úgy, hogy az eredeti feladatát lássa el?

(#23702) mezis válasza aviator (#23701) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Gyári firmware van rajta ?
- Elég hosszú ideig nyomtad a reset-et ?

mezis

(#23703) Claude Leon válasza aviator (#23701) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A 169.254 címet nem a router osztja, hanem a géped saját magának, miután nem kapott, azért sincsen átjáród.
A router ip-címét valahonnan nem tudod kideríteni? (kézi ip konfiguráláshoz)

(#23704) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link WR841N router gyári FW-el illetve egy Linksys WRT54GL Tomato 1.28-as FW-el.
A két routerrel szeretnék lefedni egy nagyobb kertesházat. A 841n-es router kapja a netet, a wrt54gl-el pedig csak kiterjeszteni szeretném a hatótávot. WDS-el futottam neki, de többszöri próbálkozásra sem sikerült.
Segitséget szeretnék kérni, hogyan és mit kéne tennem.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23705) Heffi válasza yolan (#23704) üzenetére


Heffi
őstag

Össze tudod kötni kábellal a két routert?

(#23706) yolan válasza Heffi (#23705) üzenetére


yolan
őstag

sajnos nem

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23707) Heffi válasza yolan (#23706) üzenetére


Heffi
őstag

Én is próbákoztam WDS-el, az lett a vége, hogy vettem pár méter utp légkábelt és összekötöttem a két routert. Azóta senki nem panaszkodik a hálózatra.

(#23708) yolan válasza Heffi (#23707) üzenetére


yolan
őstag

oké, nálam nem ennyire komplex a hálózat, viszont tyúkbéllel nem tudom összekötni a két divájszot, a vérnyomásom meg reggel óta az egekbe

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23709) Heffi válasza yolan (#23708) üzenetére


Heffi
őstag

A kábelhúzás nyugatat.(persze ha nem 3x240/240-es karvastagságúról van szó, mert az már fárasztó).

Komojra véve: egy kis olvasnivaló.

(#23710) aviator válasza mezis (#23702) üzenetére


aviator
tag

Gyári firmware van rajta, a resettel kapcsolatosan legalább 3-4 verziót kipróbáltam: nyomtam 5 másodpercig, nyomtam tovább, nyomtam miközben bedugtam a tápot a routerbe, nyomtam 30 másodpercig és nyomtam a QSS gombbal együtt 30 másodpercig miközben bedugtam a tápot. Nem reagált egyikre sem

(#23711) Siriusb válasza yolan (#23708) üzenetére


Siriusb
veterán

Én is hasonló kérdésre keresem a választ, hátha Gubek-Einste segít nekünk, amikor újra felbukkan. :)
Bár lehet nekem a WDS lesz jó csak.

(#23712) aviator válasza Claude Leon (#23703) üzenetére


aviator
tag

Sikerült kiderítenem azt, hogy amikor még normál wifi routerként működött szegény akkor 192.168.1.1 volt az IP-je ahogy kell, bele is lehetett lépni. Utána át lett kötve erre a dupla NAT-ra. Ebben a konfigurációban a fenti IP cím a másik routerre vonatkozik, tehát a wifibe így sem tudok belépni. Ha meg egyedül a wifire kapcsolódik a gép akkor nem ad ip címet, ahogy írtad és nincs átjáró ip sem.

(#23713) yolan válasza Heffi (#23709) üzenetére


yolan
őstag

ezen már átrágtam magam, nem lettem vele előrébb

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23714) Heffi válasza yolan (#23713) üzenetére


Heffi
őstag

"Másik nagy hátránya a WDS-nek, hogy sajnos nem egy kiforrott szabványt képvisel. Gyakran találkozni olyannal, hogy X gyártó WiFi routere képtelen Y gyártó WiFi routerével működőképes WDS kapcsolatot létesíteni, noha papíron a WDS-t mind a két gyártó routere támogatja. Előfordul az is, hogy maga a WDS működik, de csak addig, amíg a WiFi hálózatot védendő a WPA titikosítást be nem kapcsoljuk. Éppen ezért erősen ajánlott, hogy a WDS-el összekapcsolandó WiFi routerek azonos gyártó azonos típusú termékei legyenek (azaz teljesen egyformák legyenek úgy hardver, mint szoftver tekintetében). "

(#23715) Gubek-Einste válasza Siriusb (#23711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kell az a kliens mód AP-vel, a pontos neve most nem jut az eszembe, nézz be az OpenWRT témába ott biztosan tudnak segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23716) Gubek-Einste válasza yolan (#23704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima repeter mód kell neked.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23717) Siriusb válasza Gubek-Einste (#23715) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz.

(#23718) And válasza yolan (#23704) üzenetére


And
veterán

Szerintem erre a WDS nem az igazi. Nem csak azért, mert valóban csak az azonos chipset-tel rendelkező routereket szereti, hanem azért is, mert ha jól látom, a Tomato-féle WDS (más 3rd-party firmware-ekhez hasonlóan) kölcsönös konfigurálást igényel, vagyis mindkét, WDS-linkben résztvevő routernél meg kell adni a másik router MAC-címét. Konkrét - WDS nélküli, úgymond 'szimpla' - repeater-mód nem támogatott, de valószínűleg megoldható úgy, hogy a wifi alapmódot kliensre állítod (ezzel csatlakozol az első, netmegosztó routerre), majd létrehozol egy virtuális wifi interfészt (virtuális AP-t, VAP-ot), amellyel lényegében jelismétlővé válik a második router. A virtuális AP-re csatlakozhatnak a kliensek. Ha azonos VLAN-ban van a kliens és a virtuális wifi-interfész / VAP, akkor repeater-híd jön létre, vagyis minden résztvevő ugyanabban a címtartományban maradhat, nem kell dupla NAT-olás az internettől 'távoli' (repeaterre csatlakozó) kliensek felé. A DD-WRT firmware-nek van kifejezett repeater-híd módja, az pont ugyanezt csinálja, csak látszólag egyszerűbb konfigurálni. A Tomato VAP ('multi SSID') konfigurálásról WRT54GL esetén itt találsz több infót: [link].
Mod #23716 @Gubek-Einste: csak régebbi Tomato fw-ekben nincs kifejezett repeater-mód? Mert én a felületszimulátorban és egyéb leírásokban nem láttam olyat, pedig valóban egyszerűbbé teszi az életet :U.

[ Szerkesztve ]

(#23719) yolan válasza Gubek-Einste (#23716) üzenetére


yolan
őstag

Picit részletesebben le tudnád irni?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23720) Gubek-Einste válasza yolan (#23719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leírás

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23721) Claude Leon válasza aviator (#23712) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Tyúkbélen is ugyanez a helyzet?
Szóval a dupla nat miatt hiába állitod a gépedet a 192.168.1.x tartományba, nem éred el sehogyan a routert?

Reset pedig kellene, hogy szuperáljon (legalábbis már nekem sikerült, szigorúan a leírás bámulása közben kivitelezni, persze nem elsőre, valakor évekkel ezzelőtt: 5sec nyomva, aztán várni, amíg újraindul, de már nem emlékszem, hogy mennyre pontosan kellett az 5 másodperc, most ennek kipóbálására már nincs lehetőségem gargoyle fennhatóság alatt)

(#23722) yolan válasza Gubek-Einste (#23720) üzenetére


yolan
őstag

Tippre vajon mit szólna hozzá a WDS, ha a Linksys-el osztanám a netet, a TP-Link pedig a kiterjesztő, mert ennek életképesebb a WDS képessége?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#23723) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!
Szeretném megosztani a netemet egy dlink router segítségével. Létrehoztam a vezeték nélküli hálózatot, levédtrm jelszóval stb. A laptopom (linux lite) szépen kapcsolódik, viszont az androidos készülékeim (tablet, telefon) nem akarnak. Illetve van amikor netre tudok velük menni, de általában nem sikerül. A hálózatot látják, azt írják, hogy kapcsolódva vannak, de semmi. Egyébként statikus ip címem van mikrohullámú nettel. Van tippetek, hogy mit ronthattam el a beállításokban? Nagyon megköszönném! :R

(#23724) mezis válasza senki11 (#23723) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Térerő megfelelő ?

- Szomszédok, BT készülékek nem zavarnak ?

- Mobilok egy része nem kedveli a 13, 12,.. csatornát.

mezis

(#23725) senki11 válasza mezis (#23724) üzenetére


senki11
aktív tag

Térerő megfelelő, semmi nem zavar be. Azért gondoltam, hogy rosszul állítottam be valamit, mert a router beiktatása csak az én partizánakcióm. Egy megmaradt t-com-os d-link 2641r routerről van szó. Mindent én configoltam be az új nethez, szóval tuti, hogy én hibáztam, csak nem tudom, hogy hol. Egy kicsit kínai is nekem ennek a routernek a beállításkezelője.

(#23726) senki11


senki11
aktív tag

Azt hiszem ez a d-link nem erre van. Egyszerűbb volna vennem egy wifi routert?

(#23727) Gubek-Einste válasza senki11 (#23726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél egy másikat mert ez a D-Link egy xDSL modem-router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23728) senki11 válasza Gubek-Einste (#23727) üzenetére


senki11
aktív tag

Tudnál ajánlani egy megbízható, olcsó modellt?

(#23729) aviator válasza Claude Leon (#23721) üzenetére


aviator
tag

Ha úgy érted, hogy kábellel összekötve a gépet a routerrel, akkor igen.
A routert sehogy nem érem el, ha dupla nat-ban van és van net akkor sem, illetve ha le van húzva a vezetékes routerről a többi (wifi router és a gép) akkor sem.
A reset gomb egyáltalán nem működik. Lehetséges, hogy valami olyan beállítást sikerült az illetőnek így megvalósítania a routeren ami egy ilyen nem tervezett állapothoz vezet, tehát nem ad átjáró ip-t és nem lehet hozzáférni.
Dupla NAT-ban egyébként a gép IP címe jelenleg 192.168.1.101, ami normális is, az a baj, hogy ez a vezetékes routertől származik, és a 192.168.1.1-re a vezetékes router felületét hozza be.

(#23730) Gubek-Einste válasza senki11 (#23728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23731) senki11 válasza Gubek-Einste (#23730) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Holnap rendelem is...

(#23732) Claude Leon válasza aviator (#23729) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, hogy 2 router, egy vezetékes és egy rádiós?
Lerajzolod ki,merre,meddig?

pl. nálam:
--(WAN)WR741(LAN)----------(LAN)ENG9253(WIFI).).).)
(WIFI).) |
|
NAS

[ Szerkesztve ]

(#23733) ktg3


ktg3
őstag

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e de hátha.

Kéne egy kis segítség.

Account investigation címén kéne nekem valami olyan dolog ami tudja, hogy x-y időponttal ezelőtt, tudja, hogy milyen IP címet használtam. Statikus IP-m volt, de elköltöztem és kéne valami olyan program aminek a logjából valahogy ki tudom szedni a régi IP címemet. Igazából bármilyen módszer jó, csak legyen meg a régi IP cím. Csak a címet kell bemondanom, hogy lássák, hogy tudom.

Előre is köszi. :R

(#23734) And válasza ktg3 (#23733) üzenetére


And
veterán

Egy tipp: ha valakinek - akár magadnak pl. másik vagy céges címre - küldtél arról a statikus IP-ről egy email-t, akkor a beérkező levél forrásában meg fogod találni a feladó IP-jét a fejléc utolsó Received: from mezőjében.

(#23735) PumpkinSeed válasza ktg3 (#23733) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ilyen, vagy ehhez hasonló programot nem találtam, de ezt nem egy nagy ördöngösség lenne mondjuk egy batch file-ban megírni. Annyit kell tenni, hogy leolvasod az IP-címedet mondjuk 5 percenként és a melléklet időbejegyzéssel egy txt-be beleírod. Ha valakit megkérsz az erre szakosodott topicban biztosan összedobja neked, mert semennyi időbe nem telik. :)

Batch programozás topic
Programozás topic

Illetve itt talán mondanak neked egy ilyen programot:

Milyen program ami topic

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23736) Claude Leon válasza ktg3 (#23733) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha menet közben nem loggolta valami, akkor mégis miből tudnád előkeríteni?

Goggle-t esetleg használtad bejelentkezve, nyomkövetősen? Akkor esetleg rákereshetnél, hogy milyen ip-címekről jelentkeztél be, bár abból is csak a legutolsó néhányat mutatja majd meg.

(#23737) ktg3 válasza Claude Leon (#23736) üzenetére


ktg3
őstag

Igazából erre irányult a kérdés, hogy tudtok-e vmi sw-t ami loggolja az ip címet és megtalálható egy átlagos gépen. Gmail amúgy loggolja, de csak az utolsó párat ahogy írod.

Windowsnak sincs ilyen logja?

(#23738) Claude Leon válasza ktg3 (#23737) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Még az jutott eszembe, hogy ha routeren keresztül kapcsolódtál, sehol sem fogod megtalálni a külső címeset, mert nyilván az kellene.

Esgyébkét pedig nagykeresés a win könyvtár teljes tartalomra a jelenlegi címeddel, amiben azt találod, keresheted esetleg a korábbit is.

(#23739) klambi


klambi
addikt

dd-wrt-s routert szeretnék ssh-val külső hálózatból elérni, ebben tud valaki segíteni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23740) ktg3 válasza Claude Leon (#23738) üzenetére


ktg3
őstag

Esgyébkét pedig nagykeresés a win könyvtár teljes tartalomra a jelenlegi címeddel, amiben azt találod, keresheted esetleg a korábbit is

Ez egész jól hangzik. Próbát megér! ;)

(#23741) PumpkinSeed válasza klambi (#23739) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Külső hálózatból csak szerintem ha natolva van akkor lehet. Vagy ez attól függ, hogy a "külső hálózat" milyen módon csatlakozik az adott routerhez. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23742) klambi válasza PumpkinSeed (#23741) üzenetére


klambi
addikt

egy adsl modemen keresztül csatlakozik...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23743) PumpkinSeed válasza klambi (#23742) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor szerintem port forwarding-al meglehet csinálni, viszont ez akkor egy gyenge pontja is lesz routernek, mert akkor nyitott lesz az internet felé, ha jól értelmeztem, hogy te az ADSL Modem internet részéről szeretnél csatlakozni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23744) klambi válasza PumpkinSeed (#23743) üzenetére


klambi
addikt

hát adsl netem van, a mögött a router, és a routert el szeretném érni bárhonnan ssh-n keresztül

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23745) PumpkinSeed válasza klambi (#23744) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az Internet szolgáltatód egyedi nyilvános IP-t oszt neked? Mert ha igen akkor menni fog, ha nem akkor nem tudod bárhonnan elérni, mert nincs olyan külső IP cím amin el lehetne érni. De szerintem lehet ilyet kéri a szolgáltatótól és egy ip route bejegyzéssel megadja, hogy az ilyen típusú kérések feléd menjenek.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23746) klambi válasza PumpkinSeed (#23745) üzenetére


klambi
addikt

na sikerült megcsinálnom!
DD-WRT szaki nincs itt valamerre?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23747) ruti


ruti
Közösségépítő

Sziasztok, több topicban jártam már, sehol nincs ötlet, itt is szerencsét próbálnék:

Egyik napról a másikra jelentkezett problémámban kérném szíves segítségeteket: alvó állapotból ébredő gépemen nincs internet elérés.

UPC Fiber Power 30, Cisco EPC3208 modem, WR741N router. Semmi változás nem történt a konfigomban, nem volt win update

Hálózati diagnosztika/Hibaelhárítás kijavítja, SŐT, ha kihúzom-visszadugom a hálózati kábelt, attól is helyreáll. Mi okozhatja a jelenséget, és hogyan tudnám ezt a beavatkozást elkerülni ? :)

Amit próbáltam:
Másik gép ugyanezen a kábelvégen jól működik.
Integrált hálózati adapter, drivert frissítettem, semmi változás.
Alaplap BIOS-ban nem találok E-gazdálkodási beállítást ide vonatkozóan: ASUS P8B75-V. Hol kutakodjak?
Eszközkezelőben a hálózati adapternél kivettem a pipát, hogy a Win ne kapcsolhassa ki az eszközt.

Minden segítséget megköszönök,

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#23748) woodworm válasza ruti (#23747) üzenetére


woodworm
veterán

Régen volt a 1043-asomon a gyári fw, de nekem is előjött hasonló problémám az altatással. Próbáld meg a DHCP beállításoknál a lease time növelését, az alapérték elég alacsony.

(#23749) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

Nem otthoni, de hálózati kérdés.

Adott egy LAN, aminél tradicionális okokból 2 kimenet van.
Az egyik egy TP-Link TL-R600VPN, ez a default gateway (192.168.190.3), a másik egy Sonicwall TZ210 (192.168.190.229), itt csak dedikált IPSec VPN kapcsolatok vannak.
Namost, a TP-Linken megcsináltam az advanced route-okat, hogy mik menjenek a Sonicwall felé.
Ez működik.
Viszont a 16 lehetséges routing szabály kevés, ezért a TP-Link le lett cserélve egy Cisco RV320-asra.
A Cisco-n ugyanazokat az Advanced Routing szabályokat beállítottam, és hozzáadtam még kettőt.

Ezek a szabályok bizonyos partner hálózatok forgalmát a Sonicwall felé irányítják, ott meg ugye maga a sonicwall tolja tovább a megfelelő ipsec csatorna felé.

És ez működik is kb 10-20 másodpercig, majd a kapcsolat megszakad.

Vagyis, pl. RDP-zni szeretnék egy partner egyik szerverére, akkor az RDP szépen felépül, de 10-20 másodperc múlva leszakad.

Ha a TP-Linket visszateszem, tökéletesen működik. (Sonicwall-hoz nem nyúlok.)

Erre valakinek ötlet, esetleg nyomult már valaki RV320-szal?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23750) Gubek-Einste válasza VeryByte (#23749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább IDEVALÓ kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.