Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23551) csorba23 válasza Gubek-Einste (#23547) üzenetére


csorba23
tag

Hogyan állítsam switchbe? Dhcp-t kikapcsolom es én adok neki Ip cimet? Ha igen, milyen címet adjak? És az Asus menüjében adjam meg vagy a Ciscoéban? Mint írtam, elég láma vagyok ilyen téren.

(#23552) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert kicsit elakadtam és eddig nem találtam jó megoldást a problémámra.
Adott egy ZTE ZXDSL 931VII router, amin keresztül a lakásba érkezik a net/telefon/TV (ezek közül csak a netet használom, de elvileg ezt tudná a kütyü). Mivel a korábbi nethez egy TP Link WR1043ND routert használtam, valamint ennek N-es Wifi-je, és Gigabites portjai vannak, ezt szeretném az otthoni hálózathoz használni. Eddig a következőt csináltam:
- a két routert összekötöttem (ZTE LAN portjából a TP Link WAN portjába)
- TP Linket konfiguráltam (IP tartomány, dynamic IP WAN kapcsolat, port forwarding, stb., stb.)

Jelenleg a TP Linkhez csatlakoztatott eszközök látják is egymást, illetve a netet is. A probléma akkor jön elő, amikor a DynDNS szolgáltatással szeretném távolról elérni a dolgaimat (konkrétan egy NAS-t). A TP Linken be is állítom a paramétereket, hogy a címet küldje el a dyndns.org-nak (ez meg is történik), majd mikor a megadott URL-t beírom a megfelelő porttal, akkor nem jön be semmi. Ha a portot kihagyom, akkor a ZTE router konfigurációs oldalát el tudom érni, tehát valami port hiba van a dologban.
A kérdésem, hogy a dyndns szolgáltatást melyik routeren állítsam be? Illetve hogy állítsam be a routereket úgy, mintha a ZTE nem is lenne a rendszerben? (jelenleg úgy oldottam meg, - bár ahogy a példa mutatja, sikertelenül - hogy a TP Link címét DMZ-be tettem, mondván akkor direktbe átküld majd mindent, de nem...).

Remélem sikerült érthetően leírnom a problémám. Az ötleteket, tippeket, előre is köszönöm.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23553) krealon válasza ra^ven (#23545) üzenetére


krealon
veterán

"Miért nem lehet megosztani?"

Mert a gyari firmware-bol kihagytak a router (NAT) opciot.

"Már bocs, hogy ezt kérdezem laikusként de az AP-nak nem pont ez a lényege?"

Sajnos ez altalanos felreertes, mivel az AP-kat a WiFi routerekkel szoktak keverni.
A Wifi router = vezetekes router + switch + AccessPoint egy dobozban.
A AP annyit csinal, hogy kivaltja az UTP kabelt egy radios kapcsolattal. (Mint egy vezetek nelkuli switch)

(#23554) krealon válasza csorba23 (#23551) üzenetére


krealon
veterán

(#23555) Gubek-Einste válasza P1eTr0 (#23552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A ZTE-ben kell beállítani a DDNS-t mivel az csatlakozik a netre.
A ZTE-t át lehet állítani bridge módba és akkor ő maga nem végez címfordítást vagy is a TP-Link-en kell majd megadni a user/pass párost.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23556) P1eTr0 válasza Gubek-Einste (#23555) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

A bridge módot milyen menüpont alatt keressem? Végignéztem az összeset, de nem találtam.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23557) momoxp


momoxp
tag

Sziasztok!

Van egy Thomson routerem "T-home Speedport" (192.168.1.254), ide van bekötve az internet, a telefon (Ez az eszköz sajnos telefon miatt kell). És van egy TP-Link (192.168.1.1.). Ezt a két eszközt szeretném összekötni úgy hgy a T-home-os routeren összes port nyitva legyen, a tp-linkesen pedig zárva, kivéve azok amiket én adok meg hogy nyitva legyenek (synology server miatt). A wifi is a TP-linkről menne!
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#23558) Gubek-Einste válasza P1eTr0 (#23556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ott kell lennie ahol meg kell adni a user/pass párost a neteléréshez, tegyél be egy képe arról a lapról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23559) Gubek-Einste válasza momoxp (#23557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A NAT miatt nem megvalósítható az össze port nyitottság a szolgáltatói eszközön, csak egy kliens számára lehet megtenni DMZ által a teljesen nyitott port át engedést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23560) woodworm válasza momoxp (#23557) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nem csatlakoznak gépek közvetlenül a speedportra, a bridgelés nálad is megoldás lehet.

(#23561) P1eTr0 válasza Gubek-Einste (#23558) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Megnéztem a menüpontot, de ott sem a user/pass-t, sem pedig a bridge-t nem tudom beállítani (a router azt írja, hogy a kapcsolat "AlwaysOn", akkor itt nem tudok semmit sem állítani.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23562) Gubek-Einste válasza P1eTr0 (#23561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kaphatnék egy képet arról az oldalról?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23563) P1eTr0 válasza Gubek-Einste (#23562) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Tessék:

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23564) csorba23 válasza krealon (#23554) üzenetére


csorba23
tag

Köszönöm, az útmutatás alapján sikerült! :DD

[ Szerkesztve ]

(#23565) Gubek-Einste válasza P1eTr0 (#23563) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor sajnos a bridge-be rakás kilövő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23566) P1eTr0 válasza Gubek-Einste (#23565) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Akkor egyelőre marad így. Közben egyéb problémákra már találtam megoldást, egyedül a DynDNS dolog nem megy.
Azért köszönöm.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#23567) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Este próbáltam itthon először csatlakoztatni az "új" HTC Sensation XE típusú okostelefonom, a Wifi hálózathoz. Sajnos nem sikerült, mert valami jelszót kér. A Wifi hálózat jelszavát. Hol találom ezt meg? A feleségem laptopja mindig egyszerűen felcsatlakozik, nem kér semmit.(telepítés után) Ugyebár ott amúgy is felajánlja a Win7 hogy elég a routeren megnyomni az útválasztó gombot, de a telefon ezt nem teszi. Kéne valami jelszó, de nem tudom hol nézhetem meg. Tud nekem valaki segíteni? Tudom hogy egyszerű, de nekem majd csak utána lesz egyszerű. :) Megnéztem az asztali gépen a Vezérlőpult---Hálózat és internet---- Hálózat megosztása képernyő területén található "Csatlakozva" fül alatt található Otthoni csoport ablak, "Otthoni csoport jelszavának megtekintése vagy nyomtatása címszó alatt lévő jelszót. Hiába írom be a telefonba jelszóként, nem találja helyesnek.
Megnéztem a Laptopon a tálcán megjelenő térerő ikonra bal egérrel kattintva kiválasztva a saját hálózatunkat jobb egérrel---Tulajdonságok----Hálózat biztonsági kulcsa nevű kulcsot is. Ez egy másik jelszó. Beírtam azt is, de ez sem jó. Ez egy 3 részre tagolt jelszó, amiben van kötőjel is, ezért nem tudtam hogy kell beírni. Kötőjellel? kötőjel nélkül? Minden esetre beírtam mindkét formában, de sehogy sem akarja az igazságot.

Ha ezek közül egyik jelszó sem jó, akkor melyik? Nem hittem hogy elvérzek még ezen is. légyszi' segítsen valaki, mert lepermetezem magam, vagy befonom a szemöldököm. :W :F :O

Köszönöm!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23568) VeryByte válasza honda130 (#23567) üzenetére


VeryByte
őstag

A laptopon a tálcán a hálózat ikonon jobb egér gomb, Hálózati és biztonsági központ, ott a bal oldalon a Vezeték nélküli hálózatok kezelése, Kiválasztod a megfelelő hálózatot, majd jobb egér gomb és Tulajdonságok, majd Biztonság fül és Karakterek mutatása, vagy valami hasonló.
Magyarul csak találgattam, angol Windows-t használok.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23569) honda130 válasza VeryByte (#23568) üzenetére


honda130
tag

Szia! Dehát pont ezt írtam le a hsz-emben, hogy ezt a jelszavat nem hiszi el mikor beírom a telóba.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23570) VeryByte válasza honda130 (#23569) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem, ez nem az, te szerintem az otthoni hálózat kulcsát nézted és nem a wifi-nek a jelszavát. Nyomd végig amit írtam és nézd meg, hogy ugyanazt látod-e?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23571) Gubek-Einste válasza VeryByte (#23570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt is megnézte amelyet te mondtál.

VeryByte:
A router-nek az admin felületén kellene megnézni a wifi biztonsági beállításai között, az a tuti.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23572) honda130 válasza VeryByte (#23570) üzenetére


honda130
tag

Való igaz, hogy én nem ezt az utvonalat használtam a jelszó megnézéséhez, de amit te leírtál, az is ugyanaz a jelszó. Mindkettő Jam2-vel kezdődik. A többit nem írom le, mert végülis egy jelszó. Szerintem csak másképp is előhozható. rosszul gondolom?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23573) honda130 válasza Gubek-Einste (#23571) üzenetére


honda130
tag

Közben a router admin felületét is átnéztem. Sajnos ott is ugyanez a Jam-jelszó van, amit nem fogad el. Érdekes.
Unokaöcsémtől vettem ezt a telcsit a napokban. Egész hétvégén szépen működött náluk. Biztos hogy semmi probléma a telefonnal.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23574) Gubek-Einste válasza honda130 (#23573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en nincs MAC szűrés mert az még bekavarhat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23575) honda130 válasza Gubek-Einste (#23574) üzenetére


honda130
tag

Az meg mi?
Egyébként azt írja ki a telefon a jelszó beírása után, hogy nem megfelelő a jelszó.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23576) Gubek-Einste válasza honda130 (#23575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A MAC cím egy eszköznek az egyedi azonosítója és ez alapján lehet szűrni az eszközöknek a csatlakozását. Meg kellene nézni, hogy nem-e ez kavar be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23577) honda130 válasza Gubek-Einste (#23576) üzenetére


honda130
tag

Hol?

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23578) Gubek-Einste válasza honda130 (#23577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi beállításai között kell lennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23579) honda130 válasza Gubek-Einste (#23578) üzenetére


honda130
tag

Mindjárt megnézem

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23580) honda130 válasza Gubek-Einste (#23578) üzenetére


honda130
tag

Az IP and Mac binding settings alatt találtam egyedül egy Enabled/disabled lehetőséget, ami disabled-re van pipálva, de nem tudom mit jelent.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#23581) Gubek-Einste válasza honda130 (#23580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen router is van szó?
El kellene gondolkodni egy reset + újra beállításon mert lehet, hogy ezzel rövidre lehetne zárni a gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23582) Fecogame


Fecogame
veterán

300Mbps-os N-es router esetében mennyi a reális másolási sebesség helyi hálózaton két gép között? Az egyik kábelen, a másik pedig WiFi-n csatlakozik a hálózathoz.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23583) Gubek-Einste válasza Fecogame (#23582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő körülmények között 80-100 Mbps hozható ki, optimálisabb esetben 120-130 de ennél több nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23584) Fecogame válasza Gubek-Einste (#23583) üzenetére


Fecogame
veterán

Vagyis annyi, mint ha 100Mbps-os LAN kábelen másolnék, ~10MB/s?

Mert jelenleg csak 3-3,5MB/s-al másol, pedig a router az asztal szélén van. LAN kábellel jön a 10MB/s-os sebesség stabilan. Másik WiFi hálózat nem zavar be, ezt ellenőriztem inSSIDer-el.

WPA, WEP és jelszó nélkül is ugyanaz a sebesség, valamint N only üzemmódban is. Másik notebookkal szintén.

Rejtély számomra :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23585) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 operációs rendszerem van, és a hálózatra való csatlakoztatás után kb 5 percel megszakad az internet.

Kábeles internetem van, és modem d-link ADSL2+ dsl360r.

Jelenlegi kapcsolat fülön két kapcsolatot ír ki:

"Szélessávú kapcsolat" - Internetelérés (felhasználónév jelszó)

"Nem azonosított hálózat" - Nincs hálózati hozzáférés

Hálózati központnál adapterbeállítások résznél is két rész van:

"Nem azonosított hálózat" - Nincs hálózati hozzáférés alatta szürkével kiírja, hogy (realtek pcie gbe family controller) -->ez meg micsoda?

"Szélessávú kapcsolat" - Internetelérés

Nem azonosított hálózat-nál az állapotnál Küldött 6 843 752 és Fogadott 111 935 665 körüli értékeket ír.

Ha letiltom "Nem azonosított" rész akkor nem is enged internetre csatlakoztatni.

Mindkettőn egy pad ikon van.

(#23586) VeryByte válasza Gubek-Einste (#23571) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha megmutatja. Találkoztam már olyan elvetemült router-rel, ami nem mutatta, csak a csillagokat. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23587) Olizoli


Olizoli
csendes tag

Sziasztok! Adott egy digikabel internet pc-n és azt szeretném megosztani telefonra. Egy ilyen http://euronics.hu/TP-LINK-TL-WN721N-p13694 szerkentyűvel megoldható a dolog vagy kell még hozzá valami?

(#23588) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Üdv!
Van egy 60 megás netem, ezt szeretném szétosztani egy routerrel(linksys wrt54gl ddwrt-vel), egy asztali géphez és egy távolabbi másik routerhez(tp link 842nd szintén ddwrt) amin csak a wifit szeretném használni.
Hiába pakolászom egymás mögé a két eszközt(akár fordítva is) a másodikon sosincs net. (Kábelek a helyükön, dhcp release/renew volt, ipt kap minden.)
Ha már megvan mindkét router, nem akarok külön egy switchet venni az asztali gépnél levőhöz.

Csak a tplinket használva meg minden tökéletesen, csak a wifi jelem gyenge. (Lehet veszek inkáb egy pár 16dBi-s antennát hozzá :D )

Elég jártas vagyok a témában, de most ez engem is megfogott. Milyen beállítással lenne érdemes próbálkozni?

(#23589) krealon válasza Olizoli (#23587) üzenetére


krealon
veterán

Ha a PC-n Win7+ van, akkor a 3G/4G kapcsolathoz hasonloan lehet megosztani.

(#23588) nelsonmanian

IP cimek / tartomanyok nem utkoznek?
(Azt nem irtad, hogy LAN-LAN vannak-e osszekotve (AP / switch mod), vagy LAN-WAN.)

[ Szerkesztve ]

(#23590) ra^ven válasza nelsonmanian (#23588) üzenetére


ra^ven
senior tag

A tp-link-es router egyik lanportjába dugd be azt a kábelt, amelyik a lynksys-től jön, valamint a dhcp-t és a tűzfalat érdemes kikapcsolni a tp-link-esnél, így switchként fog működni.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23591) Olizoli válasza krealon (#23589) üzenetére


Olizoli
csendes tag

Köszi! Win7 van rajta, akkor beruházok egy ilyen kütyüre!

(#23592) krealon válasza Olizoli (#23591) üzenetére


krealon
veterán

Jobban jarnal egy TL-WR740N-el szerintem, mert OpenWRT-vel okosithato.

(#23593) Heffi


Heffi
őstag

Win7 enterpise

Most raktam újra a gyerekek gépeit. Mi a fene van olyankor, amikor az otthoni csoportnál azt írja ki mindkettő, hogy nem áll készen. Nem tudom csoporthoz adni a gépet vagy csoportot létrehozni?

(#23594) Heffi válasza Heffi (#23593) üzenetére


Heffi
őstag

Ja, és egyik gép sem tud hálózati térképet megjeleníteni. Átvariáltam a csatlakozásokat, most mindhárom gépem a routerbea van csatlakoztatva közvetlenül, de így sincs változás.

(#23595) ra^ven válasza Heffi (#23594) üzenetére


ra^ven
senior tag

Csak egy tipp: Hálózati és megosztási központ --> speciális beállítások-->
-hálózatfelderítés bekapcsolása
-filemegosztás bekapcsolása
-jelszó kérése ki

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#23596) nelsonmanian válasza ra^ven (#23590) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

ez volt a megoldás!

(#23597) laragirl83


laragirl83
őstag

Sziasztok!

Volna egy kis prblémám és nem igen sikerült eddig megoldanom!

Adott egy HP Netbook mini, ami egyik napról a másikra elkezdte nem szeretni az usb stickes mobilnetet.
Fogom, bedugom sticket, érzékeli, feljön t-mobilos alkalmazás start up kép, és itt leáll a tudomány, nem adja a csatlakozós, kód kérős részt.
Ha megpróbálok a star menüből, hálózatoknál csatlakozni 692es hiba kóddal ( eszköz vagy modem hardver hiba) eldobja.
A portok működnek rendesen, mármint usb, ha pendriveot tolok bele simán megeszi. Ettől függetlenül megpróbáltam, hogy eszköz kezelőből eltávolítom összes gyökérhubot, resti, tmobilos net manager sw letakarít, resti, felismeri, telepít, nem indul.
Próbáltam másik laptopon mobil sticket, működik rendesen, tehát nem azzal van a gond.
Ugyanígy eszközkezelőből a hálózai adaptereket is letakarítottam, resti, hátha, nem megy.
Ha viszont ethernet kábellel csatlakozom itthoni kábelnettel, az megy gond nélkül.
Kérdés, más-más vezérlő van-e benne ami a mobil netet működteti meg a kábelest, vagy mi?
Szóval leegyszerüsítve, hw hiba lehet-e, és vigyem szervízbe, vagy esetleg egy format c: segítene...?
Előre is köszi

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#23598) Heffi válasza ra^ven (#23595) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi, térkép már működik (igaz nem pontos), de otthoni csoporthoz továbbra sem csatlakoztatható a két frissentelepített gép.

(#23599) Heffi


Heffi
őstag

Szóval ez lenne a hálózati térkép és ez meg a hibaüzenet.

A hálózat egy kicsit ennél bonyolultabb (a wds-t már kábelra cseréltem a 2. router már csak wifis switch, illtve ma addíg kutyultam a kábeleket, amíg a saját 3 pc-m közvetlen a routerra került.

Szóval nem értem, miért nem akar összejönni ez az otthoni csoport?

Ja és hogy bonyolódjon a helyzet, a szerveremet kiléptettem az otthoni csoportból és próbáltam vele újat létrehozni, de most az meg a szomszéd gépéhez (Lucifer) akar csatlakozni :W

(#23600) Olizoli válasza krealon (#23592) üzenetére


Olizoli
csendes tag

Végülis egy TP Link WN821N -et vettem. Viszont mivel teljesen kezdő vagyok ezen a téren egy kis szájbarágós segítséget kérnék, hogy miként megy ennek a beállítása. Telepítettem a drivert a vezeték nélküli hálózati kapcsolatoknál látom is az általam megadott nevet viszont nem akar kapcsolódni. Mit rontottam el?
Nincs egy link ahol egy ilyen magamfajta kezdőnek lépésről lépésre le van írva a megosztás menete?
Amit adtál linket nekem a 2. ponttól már kicsit magas.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.