Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++

Hozzászólások

(#201) milu válasza batagy (#200) üzenetére


milu
aktív tag

igen, ezt kérdeztem és köszönöm a linket!
Véleményed szerint érdemes már letölteni, vagy jobb megvárni a már stabil, 8-as verzió kiadását?

(#202) batagy válasza milu (#201) üzenetére


batagy
őstag

Én általában új verzióra frissítés párti vagyok. Nyugodtan frissíthetsz a 8.0 RC3 verzióra. De gyakorlatban alig használtam még, ezért igazából fogalmam sincs, hogy stabil-e. Szerintem ez is eléggé stabil. Én csak a fordítás tesztelése miatt telepítettem fel.

Olyan nagyon sok átalakulás nincs benne, szóval nem sokkal kockázatosabb mint az eddigiek. Én ajánlom, igen hogy felrakd. Van benne új eszköztár gomb készlet például.

A magyar fordítás még nincs benne a 8.0 RC3 telepítőben, ezért az az általam megadott linkről külön szedd le, és így rakd fel:

1. A hungarian.zip-ben lévő hungarian.xml-t másold be ide (írd felül): C:\Program Files\Notepad++\localization
2. Notepad++-ban Beállítások -> Általános -> Program megjelenésének nyelve: itt válaszd ki a Magyart újra. Frissítődik a GUI.
3. Notepad++-t zárd be, és indítsd újra (néhány string csak ilyenkor frissítődik).

[ Szerkesztve ]

(#203) batagy válasza milu (#201) üzenetére


batagy
őstag

Közben megjelent a hivatalos 8.0 stabil változat!

Sajnálom, hogy nem egy kicsit később.
Ugyanis a magyar nyelvi frissítés, amit 2021.06.05 éjjel raktam fel, sajnos nem került bele! :(
A Gitlab javítás ugyanis ennyi idő alatt nem lett bemerge-elve, így a build-be sem került bele.

A magyar nyelvet innen töltsétek le.
1. A hungarian.zip-ben lévő hungarian.xml-t másold be ide (írd felül): C:\Program Files\Notepad++\localization
2. Notepad++-ban Beállítások -> Általános -> Program megjelenésének nyelve: itt válaszd ki a Magyart újra. Frissítődik a GUI.
3. Notepad++-t zárd be, és indítsd újra (néhány string csak ilyenkor frissítődik).

Remélem mihamarabb lesz új csomag.

(#204) milu válasza batagy (#203) üzenetére


milu
aktív tag

batagy! nagyon szuper, le is töltöttem és a leírásodnak megfelelően telepítettem a nyelvi kiegészítést!
Köszi a munkádat!
------------------------------------------------------------------------------------
Egy kérdés, tudod-e (használod-e) matematikai (alap)műveleteket melyik menüből tudom alkalmazni? (úgy emlékszem, valamikor próbáltam és működött, most nem találom)

(#205) milu


milu
aktív tag

Letöltöttem a 8-as verziót és beállítottam a "Dark mode"-t.

Elmentettem a beállított stílusokat, sajnos az újraindulással nem változtak a beállítások, az előzőleg beállított beállításokkal indult a program. Van más gyakorlatban megtapasztalt megoldás arra, hogy a sötét móddal induljon a program?

(#206) milu válasza milu (#205) üzenetére


milu
aktív tag

Senkinek nincs megoldása a kérdésemre?

(#207) batagy válasza milu (#206) üzenetére


batagy
őstag

Nem tudtam reprodukálni a jelenséget. Én ha beállítom a Sötét módot, akkor azt megjegyzi, és legközelebb Sötét móddal indul. Milyen oprendszert használsz?

(#208) Fecogame


Fecogame
veterán

Alapfelszerelés, nagyjából a böngésző után már kúszik is fel :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#209) milu válasza batagy (#207) üzenetére


milu
aktív tag

Win10.
Melyik menüben állítottad be a sötét módot, mert ahogy látom, nekem több helyen be lehet állítani:
1, Beállítások > Program beállítások > Dark mode
2, Beállítások > Stílusok beállításai > Téma kiválasztása > DarkModeDefault
3, Beállítások > Stílusok beállításai > Black board

A kettes és a hármas pontok további beállításai:
Színbeállítások
Szöveg színe fehér
Háttér színe fekete

✔ Globális szövegszín engedélyezése (kipipálva)
✔ Globális háttérszín engedélyezése (kipipálva)

(#210) milu válasza Fecogame (#208) üzenetére


milu
aktív tag

Fecogame!
A bejegyzést nekünk írtad? Mi kúszik fel a böngésző után?

[ Szerkesztve ]

(#211) batagy válasza milu (#209) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

A stílusok beállítai az teljesen más. Ez a funkció már régóta van, és a programnyelvek megjelentéséhez , a szintax kiemeléshez kapcsolódik.Semmi köze a program (mint egész) sötét módjához.

A Sötét Mód ez (mit most a 8.0-ban raktak bele), ez maga az ablak sötét módjára vonatkozik, és nem a program nyelvek kiemeléséhez van köze.

Beállítások > Program beállítások > Sötét téma -> Sötét téma engedélyezése.

Angolul:
Beállítások > Program beállítások > Dark mode -> Enable Dark mode

Azt se értem, ha egyszer frissítetted a magyar nyelvi fájlt arra, amit linkeltem (mert azt írtad frissítetted), akkor miért írja ki Neked angolul azokat az új stringeket.

(#212) batagy válasza milu (#210) üzenetére


batagy
őstag

Nem nekünk írta! Csak a topikba beírta, hogy szereti használni a programot, és annyira alap hogy eleve feltelepíti. Köszi! :R

(#213) milu válasza batagy (#211) üzenetére


milu
aktív tag

Köszi a válaszodat!
Lehet, hogy azt csinálom, hogy elmentem az elkészített makrókhoz tartozó shortcut.xml fájt és letörlöm a programot, majd újra telepítem!
Talán akkor megszűnik az az anomália, amiről írtam és Te sem érted, amiről a #211 hozzászólásodban írtál.

(#214) batagy válasza milu (#213) üzenetére


batagy
őstag

Most jelent meg 2 perce a 8.1-es verzió!
Ebben már benne van a friss magyar nyelvi fájl! :)

Szedjétek! Ehhez már nem kell külön telepíteni a magyar kiegészítést.
https://notepad-plus-plus.org/downloads/v8.1/

SZERK: és javítottak benne a Sötét móddal kapcsolatban is, lehet hogy a Te gondodat is megoldja.

Notepad++ v8.1 bug-fixes & enhancements:
1. Fix regression of auto-completion performance issue.
2. Fix Open dialog with "Save" label for "Open" button.
3. Fix Notepad++ crash on dark mode while starting up.
4. Improve look & feel in dark mode.
5. Adapt Tooltips in dark mode.
6. Remove white line under menubar in dark mode.
7. Make multiline and vertical tabs work in dark mode.

[ Szerkesztve ]

(#215) milu válasza batagy (#214) üzenetére


milu
aktív tag

batagy!
Köszi a jelzést, letöltöttem az új verziót, jelenleg jól jelent meg a beállítás után és magyar mindenhol!

remélem így is marad! 😀

(#216) milu


milu
aktív tag

Beállítások > Program beállítások > Dokumentum listázó panel > Engedélyezve
A számítógép (ezzel együtt a program) újra indulása után a Dokumentum listázó panel már nincs engedélyezve.

Van ötletetek arra, hogy ne kelljen minden alkalommal engedélyezni ezt a beállítást, mit kell tennem?
---------------------------------------------------------------------------------------
Továbbá van a Beállítások menüben egy Importálás lehetőség, de exportálást nem találok!
Hogy kell/lehet exportálni? (amit majd természetesen importálok, szükség esetén)

(#217) milu


milu
aktív tag

Meg van nyitva több 50-100 .txt kiterjesztésű fájl a programmal egyszerre.

A keresés fájlokban (CTRL+F) ablakban beírom a keresendő szót, és a Keresés a megnyitott dokumentumokban gombra kattintok, de nem történik semmi, pedig tudom, hogy az a szó, amire beírtam, valamelyik nyitott dokumentum tartalmazza. Nektek működik ez a lehetőség?

(#218) batagy válasza milu (#216) üzenetére


batagy
őstag

Megpróbáltam reprodukálni, nem sikerült.
Ezt a beállítást nekem megjegyzi gép és program újraindulás után is.

Ugye, a beállításokat nem felhőben tárolod?
Beállítások -> Program beállítások -> Felhő és Hivatkozások -> Beállítások tárolása felhőben

Illetve, próbáltad, hogy a Munkamenet megjegyzése segít-e esetleg? Nekem ez is be van kapcsolva.
Beállítások -> Program beállítások -> Biztonsági másolat -> Munkamenet megjegyzése
itt mind a két checkbox nekem be van kapcsolva.

(#219) batagy válasza milu (#217) üzenetére


batagy
őstag

Ezt sem sikerült reprodukálnom.

A "Keresés a megnyitott dokumentumokban" gombot használva, pl a "https" stringre keresve, a találatokat kiadja az összes megnyitott fájlban.

Nem lehet az, hogy túl sok fájl van egyszerre megnyitva, esetleg túl nagyok, és sokáig tart neki a keresés?
Esetleg hálózaton/felhőben vannak ezek megnyitva ?
32 bites vagy 64 bites Notepad++ programot használsz?

(#220) UnA válasza milu (#217) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezzel sohasem volt probléma, ahogy @batagy is írta, de az a legfurcsább, ha "nem történik semmi"... Mivel meg kell mutatnia az alsó részben (talán Keresés magyarul) a találatokat ekkor is, például így:

Search "zzzz" (0 hits in 0 files of 4 searched)

(#221) milu válasza batagy (#218) üzenetére


milu
aktív tag

Ugye, a beállításokat nem felhőben tárolod?

Nem a felhőben tárolom, helyi tárolás.
----------------------------------------------------------------------
Illetve, próbáltad, hogy a Munkamenet megjegyzése segít-e esetleg?

Ezt este kipróbálom!

(#222) milu válasza batagy (#219) üzenetére


milu
aktív tag

Nem lehet az, hogy túl sok fájl van egyszerre megnyitva, esetleg túl nagyok, és sokáig tart neki a keresés?
Az lehetséges, sokáig tart, mert sok a fájl és én türelmetlen voltam....
---------------------------------------------------------------------------
Esetleg hálózaton/felhőben vannak ezek megnyitva ?
Helyi HDD-n vannak megnyitva, de lásd a felső válaszomat (sok a fájl és én türelmetlen voltam....)
---------------------------------------------------------------------------
32 bites vagy 64 bites Notepad++ programot használsz?
64 bites

(#223) milu válasza batagy (#218) üzenetére


milu
aktív tag

Megnéztem a beállításaimat:
Munkamenet megjegyzése:
Aktuális munkamenet megjegyzése a következő futtatásra eddig is be volt jelölve
Munkameneti állapotok periodikus mentése eddig is be volt jelölve

(#224) milu válasza milu (#223) üzenetére


milu
aktív tag

A telepített verzióm: Notepad++v8.1.2 (64-bit)

(#225) milu válasza milu (#224) üzenetére


milu
aktív tag

Úgy tűnik, megoldódni látszik a probléma, a gépemet "átkutatva" több verzióban volt fent a gépemen, az összeset letöröltem, majd a legfrissebb verziót (Notepad++v8.1.2 (64-bit)) a hivatalos weboldalról letöltöttem és jelenleg stabilan fut, az előzőekben írt hibákkal nem találkoztam tegnap este óta! (Azért írtam le, mert talán más is hasonlóan járt és okuljon as hibámból) :W

(#226) batagy válasza milu (#225) üzenetére


batagy
őstag

Zsírkirály.
Ezek nagyon fura hibák voltak, amiket tapasztaltál, nem szokványos.
Örülök, hogy megoldódott!

(#227) milu válasza batagy (#153) üzenetére


milu
aktív tag

A legújabb verzió (Notepad++ v8.1.3 (64-bit)) fut a gépemen, véleményetek szerint hol kell beállítani az automatikus fájl kiterjesztést? (megnéztem a beállítások összes menüjét, sajnos eddig nem találtam)

(#228) batagy válasza milu (#227) üzenetére


batagy
őstag

Ez trükkös.
A régi verziókban az 'Alapértelmezett mappa' beállítás panelen valóban volt egy "Újabb típusú dialógus használata (fájl kiterjesztés nélküli funkció)" nevű opció. Azonban ezt kivette a fejlesztő és helyette ez van:
A 'Mentés másként' dialógusban jobbra lent van egy checkbox: "Kiterjesztés hozzátoldása".

Elismerem, nem könnyű megtalálni. De az van helyette. :)

(#229) milu válasza batagy (#228) üzenetére


milu
aktív tag

batagy! Köszönöm a támogató válaszodat, sajnos magamtól nem találtam volna meg, átsiklottam ezen a lehetőségen, amikor elmentettem a fájlokat.

(#230) akyyy


akyyy
senior tag

áh, hogyan tudok keresni szavakra úgy, mint tc-ben:
{} zárójelekben lévő szavakat akarok keresni, ahol van ékezet. megoldom, hogy egyesével rákeresek, nincs olyan sok ékezetes betű :DDD
de vannak ott más betűk, karakterek is, szóval mint tc-ben a * vagy ? karakter, úgyanigy akarnék keresni.
régen tudtam tán, de most sehogy se jön össze.

(#231) UnA válasza akyyy (#230) üzenetére


UnA
Korrektor

Van benne regex támogatás, utána tudsz nézni a szintaxisnak.

Segíteni csak akkor tudok hasznosabban, ha tudsz egy példát mondani, hogy pontosan mit szeretnél keresni - a kérdésből nem sikerült megfejteni :)

(#232) UnA válasza UnA (#231) üzenetére


UnA
Korrektor

Elolvastam még egyszer, amit írtál, és ha jól értem, akkor neked ez a kereső kifejezés működhet:

{.*?[aeiou].*?}

- aeiou helyett kellenek azok a karakterek, amikre keresni szeretnél kapcsos zárójelen belül.
- .* keres bármilyen karakterre, de ebben a formában a teljes soron végzi a keresést, ezért kell a ? is

(#233) akyyy


akyyy
senior tag

nem nagyon sikerült, de végülis mindegy.

az egész szövegemből (vagy monjduk inkább úgy, kódból), ki szeretném vágni, azokat a "szavakat", amik {kapcsos} zárójelben vannak.
aztán jó lenne ha ezek a szavak majd mind új sorba legyen, hogy tudjam őket utánna könnyen rendezni.
:(

(#234) UnA válasza akyyy (#233) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebben az esetben két lépés kell:
(1) a keresett elemeket külön sorba dobod:
Find: ({.*?}]
Replace: \n\1\n
- és Replace All

(2) kilistázod ezeket:
Find: ({.*?})
- és Find All in Current Document

Ahonnan már át lehet másolni egy új lapra, és a felesleges infókat (sorszám) el lehet dobni.

(#235) akyyy


akyyy
senior tag

azt hogy tudom megcsinálni hogy ha be akarok illeszteni egy szöveget egy másikba úgy, hogy a sorok meg egyeznek és a végéhez csatolná hozzá .
mintha excel lenne és új oszlopba akarom beilleszteni a másik szöveget :D

(#236) UnA válasza akyyy (#235) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez aránylag egyszerű, mert van lehetőség "téglalap" jellegű kijelölésre (Alt+Shift+nyilak vagy Alt+egér), és ha ezt másolod akkor ilyen módon fogja beilleszteni is.

(#237) akyyy


akyyy
senior tag

Van olyan hogy két nézet, és ezt a két nézetet két hasonló dokumentummal be lehet tkapcsolni a függőleges és vízszintes szinkronizált görgetést. de valami kijelölést is szeretnék, hogy ha bele kattintok a jobb oldalon pl a 27 sorba, akkor a bal oldalon is jelölje már meg ezt a sort ne kelljen bogarászni. biztos van ilyen funkció, de melyik?

szerk.: talán
Settings->Preferences->Highlighting->Highlight another view

sajnos ez nem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

(#238) batagy válasza akyyy (#237) üzenetére


batagy
őstag

Ez a "Settings->Preferences->Highlighting->Highlight another view" beállítás annyit csinál, hogy ha kijelölsz egy szót az egyik nézetben, akkor a másik nézetben is kiemeli a ugyanazokat a szavakat, nemcsak az adott nézetben.

Ezt amit szeretnél, ezt nem tudja maga az alap program, mert ez már egy összehasonlítás (diff) funkció. A "Compare" plugint telepíts fel, és az már tudja ezt! ;)

(#239) akyyy válasza batagy (#238) üzenetére


akyyy
senior tag

Ezt ismerem, fent is van, nagyon jó plugin, de mivel azért mindenhol változik a szöveg rész (egy fordítást csinálok épp), kb az összes sort ki fogja nekem emelni.

jah, beállításokban átszineztem minden jelölsét fehérre, így elvileg OK

[ Szerkesztve ]

(#240) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Keresgetem neten, de nem találom, hogy miként lehetne a notepad++ alatt az IF függvények automatikus tagolását (a tartalmát tabulálja be egyel) megoldani VB alatt?
(vagy a Private Sub-okat, meg amit csak érdemes)
Hol keressem ennek a beállítását?
A VB autoformat csak színez, nem tabulál, nem groupby-ol.
A válaszokat előre is köszi.

(#241) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Notepad++ magyar nyelvű felülete frissítve a 8.1.9.3 verzióhoz.
GITHUB repositoryban kérve a javítás.
Ameddig a magyar nyelvi frissítés nem kerül bele az installerbe, akinek kell, addig is innen letöltheti.

1. A hungarian.zip-ben lévő hungarian.xml-t másold be ide (írd felül): C:\Program Files\Notepad++\localization
2. Notepad++-ban Beállítások -> Általános -> Nyelv: itt válaszd ki a Magyart újra. Frissítődik a GUI.
3. Notepad++-t zárd be, és indítsd újra (néhány string csak ilyenkor frissítődik).

Remélem mihamarabb lesz új csomag.

(#242) Oldman2 válasza batagy (#241) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

Bár ahogy olvasom, nem értik minek kellettek ezek a módosítások...

Ismerős fejlesztői hozzáállás.
:W

[ Szerkesztve ]

(#243) batagy válasza Oldman2 (#242) üzenetére


batagy
őstag

Őőő, nem teljesen értem, milyen módosítások minek kellettek? A fordításban, vagy magában a programban? És kik nem értik?

[ Szerkesztve ]

(#244) Oldman2 válasza batagy (#243) üzenetére


Oldman2
veterán

Alan Kilborn hozzászólására gondoltam, a community.notepad-plus-plus.org oldalon.

(#245) batagy válasza Oldman2 (#244) üzenetére


batagy
őstag

Ja oké. :) Csak érdeklődött, hogy minek írogatok oda. Dokumentálás.

(#246) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ez a notepad++ kurva jó. Két dokumentumot meg tudtam egy ablakban nyitni, egymás mellett,
jobb klikk a tabon, open in other view
Aztán hagyján, egyszerre szinkronba tudom görgetni mindkettő doksit.
view - synchronize vertical scrolling
Komolyan, szuper.

(#247) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nekem néha kiírja a Notepad ++, hogy frissítés érhető el és akarom e installálni... No, egyszer volt ilyen (kb. 1 éve), aztán el is szállt tőle az összes Tab-om, nem maradt benne semmi csak a "pucér" Notepad ++ felület. Nyilván ilyet nem szeretnék újra, a kis "node" jelző pontokat fontos dolgok jelölésére használom és még sorolhatnám. Szóval mi a tapasztalat, esélyes, hogy akár megint elszállhatnak belőle a cuccaim? Frissítenék, mert kíváncsi is vagyok, de így "vakon" nem vágok bele (pedig "csak egy kattintás és kész" és pont ez a "borzalmas" (még vissza csinálni sem lehet).

Köszi! (Ha még olvassa itt valaki ezt a Topic-ot egyáltalán).

(#248) DS39 válasza SunMount3r (#247) üzenetére


DS39
nagyúr

Volt már velem is ilyen. Azóta ami fontos, elmentem fájlba. Azt könnyen újra lehet nyitni.

(#249) SunMount3r válasza DS39 (#248) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A kis "szélére kirakott jelző pontokat" hogyan?

(#250) DS39 válasza SunMount3r (#249) üzenetére


DS39
nagyúr

Az összes tab elszállására értettem.
A pontokat nem tudom menti-e úgy, hogy visszaállítható legyen. (Nem használom azt a funkciót.)

(#251) UnA válasza SunMount3r (#247) üzenetére


UnA
Korrektor

A konfigurációról: (forrás)

In a standard installation, the configuration files go in %AppData%\Notepad++\. (For a refresher course on %AppData%, see the Community Forum FAQ’s %AppData% entry.)

In a portable installation, the configuration files go in the same directory as the notepad++.exe executable. (An installation is treated as “portable” if the zero-byte doLocalConf.xml file is present alongside the notepad++.exe executable. The ? menu’s Debug Info will show Local mode: ON for a portable version.)

Tehát csak a %AppData%\Notepad++\ könyvtárat kell lementeni (vagy portable verzió esetén a Notepad++ saját könyvtárát).

A "gombócokat" (hivatalosan bookmark ;) ) a session.xml file-ban tárolja, pl. <Mark line="6">

(#252) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Notepad++ magyar nyelvű felülete frissítve a 8.4.3 verzióhoz.
Ma jelent meg a release, a hivatalos oldalról letölthető a telepítő.

Üdv

(#253) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Régóta használom a notepadot és így még nem jártam. Nagyon sok ablak meg volt nyitva, jegyzetek és sok egyéb. Nem minden volt mindig elmentve, mert mindig megjegyezte amit beírtam. Ma amikor megnyitottam, teljesen üres lett. :(
Tárolja valahol ezeket? Hol lehetne megkeresni, fontos lenne.

(#254) UnA válasza mexel (#253) üzenetére


UnA
Korrektor

Nézd meg a #251-es választ, az ott leírtak szerint az %AppData%\Notepad++\ könyvtárban találsz egy backup nevű alkönyvtárat, ott vannak a file-ok.

(#255) Stospam


Stospam
tag

Sziasztok!

A problémám, hogy nem tudom magyarra váltani a nyelvet. A fiók korlátozott, telepíteni semmit sem lehet. A legfrissebb Notepad++ fut, a nyelv választóban csak English lehetőséget kínál, természetesen a Program Files-on belül sincs más nyelvi fájl a helyen. Ha a user/roaming-on belülre másolom a magyar fájlt, attól még a menüben nem jelenik meg mint választható nyelv, ha az utalt nativeLang.xml-t cserélem a magyarra, azt le se bagózza, utána is angol marad a nyelv akárhányszor újraindítom.

Van megoldás?

Köszönöm

(#256) Salamander válasza Stospam (#255) üzenetére


Salamander
junior tag

Portable nem lenne jó?

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#257) Stospam válasza Salamander (#256) üzenetére


Stospam
tag

Köszönöm, sajnos nem.

(#258) batagy válasza Stospam (#255) üzenetére


batagy
őstag

De próbáld ki azt is, hogy miután kicseréled a C:\Users\<iserid>\AppData\Roaming\Notepad++\nativeLang.xml fájlt, akkor nemcsak újraindítod a Notepad++ -t (mert az igazából nem tölti újra a nyelvet, hanem a Beállításokban újra kiválasztod a nyelvet. Bár szerintem ez vissza fogja írni a nativeLang.xml-ot angolra.

A Program Files-ban akkor nem tudsz semmit sem felülírni, sem hozzárakni, sem eltávolítani?

(#259) akyyy


akyyy
senior tag

egyszer már kérdeztem pár éve, de most megint hasonló dolog kéne, elfelejtettem hogyan is csináltam :D
szögletes zárójelben lévő szavakra kellene rákeresnem, amiben van ékezet, pl egy á betű
egy hosszabb szövegrész, ahol ilyenek vannak pl [társ], vagy [gépház].
nyilván a regurális keresőt kéne használnom, de nem értem a használatát :D

(#260) akyyy válasza akyyy (#259) üzenetére


akyyy
senior tag

megkértem a chatgpt-t , megirtam neki mit akarok, ezt a kifejezést adta, és ezzel működik
\[[^\]]*á[^\]]*\]

:DDD

(#261) UnA válasza akyyy (#260) üzenetére


UnA
Korrektor

A legegyszerűbb ez lett volna: \[.*á.*\] ;)

Amit a ChatGPT javasolt, az is jó, és abban benne van az is, hogy nem lehet több szögletes zárójel egymásba ágyazva.

(#262) akyyy válasza UnA (#261) üzenetére


akyyy
senior tag

Viszont ezzel már ő sem tud mit kezdeni.
Azokat az ékezetes karaktert keresem (legyen csak az á betű), amik a kettőspont karakter előtt vannak.
Peldaul_valami_ágy: "szöveg"

.*á[^:]*:
Ezt ajánlja, de a Notepad full random jelöl ki dolgokat, ha rámegyek a keresésre (Countra látja, hogy valahol van benne egy ilyen)

(#263) UnA válasza akyyy (#262) üzenetére


UnA
Korrektor

Pedig ez éppen nagyon egyszerű: á.*:

Többféle ékezetes esetén: [áéíóöőúüű].*:

(#264) UnA


UnA
Korrektor

Egy kicsi megkésve: 20 éves a Notepad++ [link] :K

(#265) batagy


batagy
őstag

Éljen! :)

Én 2004-től kezdtem el a Notepad++ felület magyarítását, akkor már 2.3-as verzió volt.
Persze, mostanában kevés időm jut rá, ezért jelenleg is van pár lefordítatlan string, de azért a feladatomnak tartom fenntartani a fordítást.

(#266) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Olyat szeretnék, hogyha egy lokálisan klónozott git repo-t nézegetek a Notepad++ -ban, akkor át tudjak ugorni egy böngészőben magához az online git repora, a megfelelő féjl megfelelő sorára.

Van erre van valami megoldás, vagy plugin?
Én nem találtam eddig.

(#267) UnA válasza batagy (#266) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez nem olyan egyszerű dolog, mert van legalább 3 nagyobb és több kisebb webes implementáció (GitHub, GitLab, Bitbucket, Gitea, stb) és ezeknél az URL felépítése mind különböző lehet.

(#268) batagy válasza UnA (#267) üzenetére


batagy
őstag

Én gitlabot használok (cégen belül), de természetesen úgy kellene felépíteni, hogy modulárisan lehessen.

Nekem pl ilyen URL kellene:
https://gitlab-central.somecompany.com/path1/repo/-/blob/master/path2/code.yml#L12

A "/blob/master" ráadásul a branch neve, ideálisan ez is jöhetne az alatta lévő git branch-ből , de ha csak alapból master lenne már az is hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#269) batagy válasza batagy (#268) üzenetére


batagy
őstag

Megtaláltam a megoldás egy részét.

A git repo és benne a fájl teljes elérési útját kiprintelhetjük ezzel a kis git bash segédprogrammal:
git-url

Utána ha egy adott folderben vagyok és kiprintelem parancssorból a git url-t egy adott fájlra, az visszaadja a fenti teljes elérési utat, benne a branch-csel is.

Érdekes módon Windows-on is fut. Valszeg azért mert a git bash fel van telepítve, de lehet hogy a WSL miatt fut (?) . mármint Windows CMD-ből futtatva is megy.

Pl:
git url host_record.yml

A Notepad++-ból ezt kellene futtatni az adott fájlra, hozzávenni még a sor számát (opcioálisan), és az URL-t átpasszolni egy böngészőnek.

[ Szerkesztve ]

(#270) batagy válasza batagy (#269) üzenetére


batagy
őstag

Na, végül is megcsináltam.

1) git-url telepítése a benne lévő readme szerint.
2) NppExec Notepad++ plugin telepítése.
3) Az alábbi NppExec script mentése:

NPP_CONSOLE 0
NPE_CONSOLE v+
cd "$(CURRENT_DIRECTORY)"
git url "$(FILE_NAME)"
npp_run firefox "$(OUTPUT)#L$(CURRENT_LINE)"

És utána F6 gombbal futtatás. Az adott sor számára ugrik.
Ez az URL formátum a gitlab-bal kompatibilis.
Kicsit lassan futódik le mivel bash script van benne de lemegy.

;)

(#271) akyyy


akyyy
senior tag

Megint elakadtam.
Néhány sorban vannak speciális karakterek (esetemben ez: 0. §, vagy 1. § és igy tovább)
Legjobban úgy tudok rákeresni, hogy ' . §'

Ahol talál ilyen bejegyzést, ott szeretném, ha az egész sort törölné. (jó lenne ha üres sor lenne helyette, de az sem baj ha 'kivágja' azt a részt, és az egész többi sor felcsúszik egyel.)

Eddig csak úgy sikerült csinálni, hogy azt törli ki a sorból, ami a . § jel után van.

szerk.:
közbe meglett
.*\. §.*

[ Szerkesztve ]

(#272) batagy válasza akyyy (#271) üzenetére


batagy
őstag

Nagyon egyszerű. A Cserénél a bővített módot választod, és a csere karakterhez beírod a sortörést, azaz:
\r\n

[ Szerkesztve ]

(#273) akyyy


akyyy
senior tag

Amikor rákeresek egy kifejezésre, és több fájlban akarok keresni (Find in Files fül), ott be lehet állítani hogy mely mappákban keressen? Van több is, ahol akarom hogy keressen, de nagyon sok olyanis van, ahol nem szeretném, hogy keressen.

Át lehetne helyezni egy új könyvtárba aztán vissza, de ez igy macerás mindig megcsinálni.
valahogy úgy, hogy
D:\Szöveg\0001\
D:\Szöveg\0002\
D:\Szöveg\0003\
D:\Szöveg\0004\

és pl csak a 2-es meg a 3-asba keressen :D

(#274) batagy válasza akyyy (#273) üzenetére


batagy
őstag

Sajnos csak egy mappát tudsz megadni, hogy hol keressen fájlt a fájlokban.

Vagy pedig csinálsz symbolic/hard/junction linkeket egy adott mappában, mert ilyet is lehet Windows-ban. De nem tudom megéri-e azzal bajlódni, ahhoz képest, mintha a keresett mappákban külön-külön keresel.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Notepad++
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.