Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) layerke válasza vampire17 (#7150) üzenetére


layerke
aktív tag

Szerintem kevés, mert nincs benne matekos rész. A rendes blocklyban van matek, tudsz számolni csomó mindent, ebben nincs.

(#7152) hitman77 válasza vampire17 (#7118) üzenetére


hitman77
senior tag

Ezt remélem is, ha így sem menne akkor lenne nagy a baj! :)

Nekem csak az nem világos, hogy a már működő Broadlink, miért nem működik olyan RF eszközzel együtt, amivel eddig ment? Ha valami RF 433MHz-es frekvencián működik, akkor joggal gondolhatnám, hogy valóban működik és betanítható az RF távirányító jelére.

A Broadlink ráadásul most úgy "működik", hogy az első gombot megjegyzi, de többet nem. Az egyik konnektort tudom kapcsolni, de csak be, mást nem. :(

(#7153) vampire17 válasza layerke (#7151) üzenetére


vampire17
addikt

Ok, megoldottam Idetect-el. [link]

Nem pont erre valo, de erre is hasznalhato es pontosabb mint a ping.

(#7154) UberMutant válasza hitman77 (#7152) üzenetére


UberMutant
őstag

Ha valami RF 433MHz-es frekvencián működik, akkor joggal gondolhatnám, hogy valóban működik és betanítható az RF távirányító jelére
sajnos ez nem így megy

(#7155) vampire17 válasza UberMutant (#7154) üzenetére


vampire17
addikt

De nagyon nem ... :) itt lehet olvasgatni: [link]

(#7156) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Node red alatt pontosan mi kell ahhoz, hogy debugban lassam azt a kimenetet, amit sonoff konzolban?

kontakt tuti van az MQTT-vel, mert a node-red az rf bridge ujrainditasat latja, de gomblenyomasrol nincs adat.

RF bridge erzekeli a gomblenyomast:

[ Szerkesztve ]

(#7157) UberMutant válasza vampire17 (#7156) üzenetére


UberMutant
őstag

a cmnd a command topik, iratkozz fel a tele (telemetria ) vagy stat (statusz) topikra inkább

(#7158) vampire17 válasza UberMutant (#7157) üzenetére


vampire17
addikt

Ezer hala! :)

(Innen mar egyszerubb lesz :) )

[ Szerkesztve ]

(#7159) Degeczi válasza vampire17 (#7156) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebben a hozzászólásodban látod, hol jön az adat: a tele/sonoff/RESULT-ban
(de linkelted az én régimet is, ahol szintén látható ez a Nodered képen)

(#7160) vampire17 válasza Degeczi (#7159) üzenetére


vampire17
addikt

Koszi, mar megfejtettem :)

[ Szerkesztve ]

(#7161) tboy72 válasza UberMutant (#7157) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem már az sem megy, hogy a noderedben egy sima topic adatait megjelenítsem! A #-val pörög az összes topik, azt kiírja a debug-ba, de ha valamelyik konkrét topikra iratkozik fel akkor kussban van. :W

Ez az összes.


ez meg a konyha topik lenne, de üres

[ Szerkesztve ]

(#7162) Degeczi válasza tboy72 (#7161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan jön is a sima "konyha" topikban vmi? Ha "tele/#"-re iratkozol föl, ott biztosan van, hiszen az szerepel az első mintádban is.

(#7163) UberMutant válasza Degeczi (#7162) üzenetére


UberMutant
őstag

ez egy másik user, kevered a vámpírral :)

(#7164) vampire17 válasza UberMutant (#7163) üzenetére


vampire17
addikt

Jaja en mar kesz vagyok :) Innen mar egyszerubb, csak maszirozni kell a kapott adatot :)

(#7165) Degeczi válasza UberMutant (#7163) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, Tboy első mintáján is szerepel "tele/POW_bojer/SENSOR"

(#7166) tboy72 válasza Degeczi (#7162) üzenetére


tboy72
aktív tag

2018. 11. 28. 17:50:54node: 8ccbf8e.9943c08
konyha/RESULT : msg.payload : string[16]
"{"POWER1":"OFF"}"

A #-ben ez is jön, de sima "konyha" topikot ha beírom akkor semmi.

szerk:

ÁÁÁÁÁÁ rájöttem!!!

konyha/RESULT a topik!!!!
Basszus! Ott már látja a kapcsolásokat :DD

[ Szerkesztve ]

(#7167) vampire17


vampire17
addikt

En is alakulok, megvan a konverzio, "ON"-t kapok vegeredmenynek, be van love az IDX, a cel topic, stb... Viszont megsem valt Domoticzban a kapcsolo...

Mi hianyzik meg?

[ Szerkesztve ]

(#7168) Degeczi válasza vampire17 (#7167) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt még nem látszik, h megvan-e a konverzió, mert ha vmiért (pl a függvény bemenő paramétere rendben?) nem jó a switch, a payload akkor is "ON"-t kap.
Annak idején ezt úgy csináltam, h ha bármi hiba lenne vagy szükségtelen, lekezeletlen üzenet, mert a topic "none" maradt, akkor 0-val térek vissza és akkor nincs kimenet:
if (topic == "none") {
return 0;
}

(#7169) Degeczi válasza tboy72 (#7166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, a / csak szintelválasztó, szervező: mindig a legutolsó név a tényleges topik.

Ez egy jó oldal és nem hosszú, érdemes átnézni.

(#7170) vampire17 válasza Degeczi (#7168) üzenetére


vampire17
addikt

Az if függvényt a másik után kell illeszteni? Ha igen, akkor nekem még mindig on érték jön vissza, de a domoticz nem vallt át.

(#7171) fo_di válasza hoodoo86 (#7145) üzenetére


fo_di
őstag

köszi, működik :)
nem gondoltam volna, hogy az [object Object] mögött valódi tartalom rejlik

(#7172) Degeczi válasza vampire17 (#7170) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Közvetlenül a switch() {} után, még a return előtt.

Amúgy megnéztem (nem mondhatnám, h nagyon ismerem a Noderedet, csak annyit foglalkoztam vele, amíg összeraktam az átfordítást magamnak), nem kell külön specifikálni a függvény node paraméterét: az egyes node-ok eleve a msg-et adogatják tovább egymásnak.

(#7173) vampire17 válasza Degeczi (#7172) üzenetére


vampire17
addikt

Akkor igy, gondolom:

ON ertek jon, viszont Domoticzban meg mindig semmi... Nem tudom hol csuszhat el a dolog... Tuti valami aprosag, amit nem veszek eszre....

Ahha Domoticz Log segit! :)

2018-11-28 22:41:07.640 MQTT: Topic: domoticz/in, Message: ON
2018-11-28 22:41:07.640 Error: MQTT: Invalid data received!
2018-11-28 22:41:15.991 MQTT: Topic: domoticz/in, Message: ON
2018-11-28 22:41:15.991 Error: MQTT: Invalid data received!

[ Szerkesztve ]

(#7174) Degeczi válasza vampire17 (#7173) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja igen, további különbség Home Assitant és Domoticz között, h utóbbiban az "idx" mellett még "svalue" ill. "nvalue" mezőkön keresztül lehet adatot átadni, a virtuális kapcsolónak megfelelően: ez esetben valszeg 1-et az "nvalue"-ban a bekapcsolt, 0-t a kikapcsolt állapothoz
Asszem. Rég nincs Domoticz-om, de lehet megint eljátszok vele.

(#7175) vampire17 válasza Degeczi (#7174) üzenetére


vampire17
addikt

Eeeees siker!!! :)

Igy lett a jo:

(#7176) Degeczi válasza vampire17 (#7175) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szuper! :C
Mondjuk nálad Domoticz-on a topic úgyis fix, ellenben az idx-nek vegyél még föl egy változót amikor már egynél több eszköz lesz, h a switch-ben abba állítsd be a hozzátartozó id-t, és a végén azt pakold bele a msg.payload-ba ott, ahol most a fix 100 van.

Másrészt egy késleltetős ágban pedig el lehet küldeni ugyanoda egy 0-t is tetszés szerinti idő (pár tized mp, egy mp) után, mert bár Domoticz-ban asszem be lehet állítani, meddig legyen On-ban egy virtuális kapcsoló, de tisztább, ha ez már MQTT-ben megtörténik, onnan úgy érkezik.

(#7177) vampire17 válasza Degeczi (#7176) üzenetére


vampire17
addikt

Igen mar az is kesz kozben, csak gyorsabban irsz ,mint en ...:D

(#7178) Degeczi válasza vampire17 (#7177) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:D
Annyi csak, h szerencsésebb az "On" függvény node kimenetére fölfűzni a késleltetést utána az "off"-ot pedig egy "csere-node"-dal előállítani, lecserélve a payload-ban amit-amire kell, mert úgy egyetlen helyen kell karbantartani az eszközök azonosítóit és idx-jeit (most most nyilván ugyanazt a switch-cset duplázod meg az "off" node-ban)

(#7179) UberMutant válasza vampire17 (#7177) üzenetére


UberMutant
őstag

nem követem mit bütykölsz (időgépet talán?) , de nézd meg a trigger "parancsot" is, hátha használható neked is. (delay alatt)

[ Szerkesztve ]

(#7180) Degeczi válasza UberMutant (#7179) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jé, tényleg, tök jó ez a Nodered, milyen sokoldalú!
(és közben milyen egyszerűen kezelhető)

(#7181) vampire17 válasza UberMutant (#7179) üzenetére


vampire17
addikt

Ohh ez jo otlet!

(csengo lesz amugy)

(#7182) tbs válasza vampire17 (#7177) üzenetére


tbs
addikt

Namost csak erdeklodeskepp - minek a domo, ha nodered-ben ennyibol a vezerlest is megoldhatod..? (Tudom, UI/UX ;) )

(#7183) Degeczi válasza tbs (#7182) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk abban is jobb a Nodered, mert ilyen vizuálisan szépen látni a kapcsolódásokat, míg pl. Home Assistantban ugyanez teljesen áttekinthetetlen, és a függvényekhez is sokkal barátságosabb a Nodered-es Javascript mint az embertelen Yaml.

Viszont az eszközöktől is függ, mert mondjuk a Xiaomi Gateway nem MQTT-n keresztül dolgozik, így annak érzékelőinek felhasználásához először vmi Xiaomi->MQTT átjárót kellene belőni (úgy látom, többféle is van, kipróbálom vmelyiket a héten)

(#7184) vampire17 válasza tbs (#7182) üzenetére


vampire17
addikt

Jogos... :)

Igazabol tenyleg csak az UI miatt van Domo, pon azon gondolkodtam hogy lehet jobb lenne "megfuttatni" minden imputot Node-Red-ben, majd visszanyomni Domoticzba. Merfoldekkel tobb benne a lehetoseg mint a Blockly-ban es nem igenyel annyi programozoi tudast, mint a Python/LUA

(#7185) tbs válasza vampire17 (#7184) üzenetére


tbs
addikt

Nezz ra a node-red dashboard-okra. ;)

(#7186) papaiatis


papaiatis
csendes tag

Sziasztok!
Keresek eladó CC2351-es sniffer, az se baj, ha már előre flashelve van zigbee2mqtt-hez :)
Köszi!

(#7187) vampire17


vampire17
addikt

Egy ilyen eszkoz es egy ilyen parositasabol szeretnek aramot merni kint a villanyoranal.

Szerintetek a Node-Redel feldolgozhato a TCP modbus kimenete az rs485-Wifi converternek?

[ Szerkesztve ]

(#7188) vampire17 válasza vampire17 (#7187) üzenetére


vampire17
addikt

upsz veletlen ugyanazt a linket tettem be :)
[link]

(#7189) Degeczi válasza vampire17 (#7187) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Írd meg ha eredményre jutsz, én is gondolkozom hasonlón (mindenhová sosem fog okoskonnektor kerülni, de jó lenne látni a teljes ház fogyasztását is, ha legalább saccra is - amire ez pont jó lehet valóban)

(#7190) vampire17 válasza Degeczi (#7189) üzenetére


vampire17
addikt

nezegettem ezt az rs485-wifi konvertert, elv tud adatot sima http-n is kuldeni, ha jol ertelmezem az abrat amit alant linkeltem, azt meg Node-Red-ben nem lesz nehez feldolgozni :)

Folkeltette most ez a cucc az erdeklodesem, ugye nem csak rs485-ot, de seriealt is tud tovabbnyomni, ami meg kitagithatja a felhasznalasi kort :)

[ Szerkesztve ]

(#7191) JoHn123


JoHn123
tag

20 év linuxos tapasztalattal kissé hülyének érzem magamat.
Csináltam egy scriptet ami lehívja a xiaomi párasító vízszintjét, és elküldi a domoticz virtuális kapcsolónak:
pi@raspberrypi:~ $ cat /home/pi/domoticz/scripts/xair2domoticz2.sh
#!/bin/bash

# Get the data
data=$(miiocli airhumidifierca1 --ip 192.168.1.204 --token 592386dbf6457cdf84aef497e6a167fd status)
# Sort it
depth=$(echo "$data" | grep "Depth" | sed -e s/[^0-9.]//g)

# Load it into Domoticz
curl -s "http://pi:password@192.168.1.140:8080/json.htm?type=command¶m=udevice&idx=197&svalue=${depth}"

kézzel lefuttatva teljesen jól működik, de crontabból az istennek sem akar menni.
pi@raspberrypi:~ $ crontab -l
# m h dom mon dow command
# 35 07 * * * /home/pi/fsz_klima_on 2>&1 /dev/null
# 10 22 * * * /home/pi/fsz_klima_off 2>&1 /dev/null
*/10 * * * * /home/pi/domoticz/scripts/check_device_online.py 192.168.1.207 74 10 120 >/dev/null 2>&1
*/10 * * * * /home/pi/domoticz/scripts/check_device_online.py 192.168.1.148 75 10 120 >/dev/null 2>&1
0 */2 * * * /usr/bin/python3 /home/pi/domoticz/scripts/python/miflora/domoticz.py >/dev/null 2>&1
*/15 * * * * sh /home/pi/domoticz/scripts/xair2domoticz.sh >/dev/null 2>&1
*/15 * * * * sh /home/pi/domoticz/scripts/xair2domoticz2.sh >/dev/null 2>&1

Mit nézek el szerintetek? logokban nem találok semmit infót.

[ Szerkesztve ]

(#7192) vampire17 válasza JoHn123 (#7191) üzenetére


vampire17
addikt

Melyik cron futtatja? root vagy normal user? Minden elerhetoseg teljes utvonal a scriptben? nalam ez a ketto kozul valamelyik, ami jellemzoen hiba szokott lenni :)

(#7193) JoHn123 válasza vampire17 (#7192) üzenetére


JoHn123
tag

normal user, root -ot csak végső esetben.
crontab -e és beírom amit szeretnék. Az a fura hogy a felette levő is u ezzel megy normálisan.
A miiocli nincs beútvonalazva, lehet itt lesz a gond. Megpróbálom. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7194) vampire17 válasza JoHn123 (#7193) üzenetére


vampire17
addikt

Szinte 100%, hogy az lesz a gond :)

(#7195) JoHn123 válasza vampire17 (#7194) üzenetére


JoHn123
tag

megy, Köszi !

(#7196) vampire17 válasza vampire17 (#7190) üzenetére


vampire17
addikt

Na rendeltem egy rs485-wifi atalakitot meg egy fontebb linkelt energy metert. :)

majd kivancsi leszek...:)

Elviekben nagyon sok modon kepes kommunikani (http, tcp, udp, Web socket, Modbus tcp...) valamelyiket csak sikerul megcsapolni.

Van belole Serial - wifi is : [link] Viszont 12 dollar mar kicsit sok arra, amit 3-5 dollaros cuccok is tudnak. Viszont rs485 hoz jo ar a 12 dollar. Az energy meter is 12 dollar volt, abbol is van olcsobb, de azok nekem trukkosebbnek tuntek.... igy is kb felaron van a legolcsobb RF receiver-es energy meter-hez kepest es itt legalabb nem kell azon izgulnom, hogy latja-e a receiver a sonoff bridge-em...:)

[ Szerkesztve ]

(#7197) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

valaki tud adni egy linket (olyat amit megis értek :W ) hogyan lehet domoticz alá broadlink plugint felrakni? 3 órája küzdök be kerül a listába, de eszközt nem kapok és kifagy a szerver.

(#7198) fery02 válasza Degeczi (#6246) üzenetére


fery02
addikt

Nagyon örülök neki! :)

Közben berendeltem tegnap még kettő Sonoff basic relét a jelenlegi 2 mellé és egyúttal egy RF Bridge-et is, ideje lesz a kapcsolók rendeléshez is. :)
Viszont kérdésem van.

Volt itt linkelve pár napja 2,2$-os áron az egykapcsolós verzió és érdekelne, hogy eWeLink programmal használva megoldható-e az, hogy 2 db relét kapcsolgassak vele?
Például hogy egyszeri kapcsolásra az egyik relét kapcsolja, dupla kapcsolásra a másikat is mellé és ha legalább valamelyik bekapcsolt állapotban van, akkor újabb egyszeri nyomásra kikapcsolja mindkettőt.

Vagy inkább ne bonyolítsam az életem és simán az eBay-es linkről vegyem meg azt a variánst, amivel tutira megyek? :)

[ Szerkesztve ]

(#7199) fecus


fecus
őstag

Domoticzban van olyan lehetőség, hogy egy linux programot újraindítok?
Vettem egy APC szünetmentest. Konfigoltam, látszik Domoticzban, de a nut-server egy-két naponta leáll.
Újra tudnám indítani, ha figyelném a connection lost vagy error üzenetet. Meg tudom csinálni a Domoticzból?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7200) layerke válasza fecus (#7199) üzenetére


layerke
aktív tag

Meg hát, így e :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.