Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#29741) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Végre megvilágosított Tradeelek a szelepekkel kapcsolatosan, és értem le kell cserélnem az összes szelepet.

Utána hogyan tovább? Mit ajánlotok a szabályozásra?
"Ezt majd szeretném valahogyan bekötni a HA-ba is, de a családtól elvárás, hogy legyen mindenképpen "buta" szabályozásra is lehetőség."

A másik kérdés, hogy tudtok olyan beltéri és külstéri hőmérőt ajánlani, ami mutatja is az értéket és szintén lehet HA-ba bekötni?

(#29752) radio11 válasza Sethdobaloah (#29749) üzenetére


radio11
tag

Illetve a klasszikus BT-s hőmérő-páratartalommérők (Xiaomi) is szóba jöhetnek alternatívaként a zigbee-s eszközök mellé.

(#29753) tradeelek11 válasza Tarokk79 (#29751) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

A beltéri hőmérőre ESP32-vel összegyűjtve ez jó lehet neked is: #29752
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29754) bisti79 válasza zsamiatt (#29743) üzenetére


bisti79
tag

Nos, én ezért is nem vettem meg például...
Tele a youtube hibajegy videókkal, ilyen terméket nem érdemes vásárolni az álmoskönyv szerint. Viszont azt a típust amit én használok tudom javasolni, tényleg szuper (ha integrálni akarod). Egyéb esetekben rendelj egy Cosori-t, vagy Ninja-t, vagy vegyél egy Tefal-t - ott tuti nem lesz gondod a műanyag szaggal!

(#29755) guess.who válasza Degeczi (#29750) üzenetére


guess.who
senior tag

A Zigbee sok szempontból sem megoldás (vannak Zigbees eszközeim, de kínszenvedés, szóval hagyjuk).

Az eszközök megvannak jó ideje, eddig a Pi4 kezelte a hálózatot rendesen (két jelerősítővel elérhető volt mindenhol és az eszközök mennyisége sem okozott gondot), de úgy tűnik, kezdi megadni magát az integrált WiFije, mert negyedóránként eldobja a hálót.

És maradjunk a routernél: ettől a ponttól kifelé nem megy állandóan a hálózat, ennek viszont működnie kellene folyamatosan, ráadásul a Pi-t is Etherneten kötném rá, mivel nem jó a WiFije.

(#29756) Degeczi válasza guess.who (#29755) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Milyen kínszenvedés, milyen szempontból nem jó? Közel 50, a legkülönfélébb Zigbee-s eszközöm van folyamatos használatban, de egyikkel sincs probléma.

A router és az AP nem kizárja, hanem kiegészíti egymást.

(#29757) noorbertt


noorbertt
őstag

Tasmota alatt reed switch-eket hoztam letre az ablakokhoz
https://tasmota.github.io/docs/Buttons-and-Switches/
SwitchMode 7 beallitassal latszolag jol mukodik, viszont HA alatt switch. Entity-t kapok ami nekem nem jo sajnos, mert sensor-ra van szuksegem.
Tudnatok segiteni kerlek?
- SwitchMode 7 jo beallitas?
- hogyan tudom atalakitani sensorra? Elvileg a megoldas SetOption114 1, de nem tudom ertelmezni..

[ Szerkesztve ]

(#29758) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Valaki hasznalta mar ezt a board-ot?

[link]

(Az RF nelkuli verziot, amin nincsenek kapcsolok, csak a kivezetesek)

Egyaltalan ESP alapu a cucc?

Mivel vannak kapcsolo bemenetei, arra gondoltunk, lehetne zonavezerlonek is hasznalni Tasmota-val (ha levalasztjuk a kapcsolo bemeneteket a relekrol)

#29757noorbertt

SetOption114 1 csak annyit csinal, hogy levalasztja a bemenetet (switch) a kimenettol (rele) pl egy Shelly-nel, ahol van ilyen.

A te esetetben a legegyszerubb, ha HA oldalon kezeled le a dolgot, pl template-et.

[ Szerkesztve ]

(#29759) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy a Sonoff T0 kapcsolót nem tudom alternatív kapcsolóként használni?

(#29760) noorbertt válasza vampire17 (#29758) üzenetére


noorbertt
őstag

Hmm, HA alatt csinálok egy binary_sensor azt annyi :) :R

(#29761) guess.who válasza Degeczi (#29756) üzenetére


guess.who
senior tag

Lényegtelen a Zigbee (majd egyszer talán nekifuthatunk, ha nagyon unatkozol :D) , a kérdésem továbbra is a routerre vonatkozik... És nem is akarok lecserélni 50 darab körüli WiFi-s kapcsolót, Wemost és egyebeket, gondolom, ez érthető. :)

Viszont a normál Access Pointokon rendszerint csak egy bejövő Ethernet csati van, azt fordítja át az AP WiFi-re - azaz a döglődő WiFi-jű Pi-met nem tudnám ethernettel felkötni rá (ha jól tippelek, az általad említett Unify AC LR is bukik ennél a pontnál).
Az addig oké, hogy számos router tud AP-üzemmódban is működni, de akkor ehhez kérnék konkrét tippeket, fenntartva azt a fontos feltételt, hogy 50+ eszköznek kell egyszerre rajta lennie PLUSZ legyen legalább egy ethernet "kimenete" is...

(#29762) vkp válasza guess.who (#29761) üzenetére


vkp
aktív tag

Azért ez a történet nem ennyire egyszerű... Egyáltalán nem biztos, hogy erre a feladatra 1db AP elég lesz, függ a terület nagyságától, az épület anyagától, a környezet zajaitól.
Viszont ez már nem ennek a topicnak a témája.

(#29763) cpt rodgi


cpt rodgi
tag

sziasztok . szeretnek egy esp home ot integralni. adott supervisor esphome, masoltam, kiirtam. eszköz, (d1) ping, ip fix, esp home latja, on line, de az integraciokban nem jelenik meg . ha esphome integraciot inditom, megadom az ip t akkor se :( biztos valami hulla egyszeru lepest rontok/ hagyok ki .
[kép] [kép]

hatha szamit . kontenerben fut a HA es kulon a supervisor.
lassan 2 napja szenvedek :(

(#29764) guess.who válasza vkp (#29762) üzenetére


guess.who
senior tag

Mondom, eddig úgy működött, hogy volt a Pi WiFije (AP üzemmódban :D ), meg utána egy (később két) WiFi repeater, és nem volt gond, sem a hálózattal, sem az eszközök mennyiségével. Csak mivel ennyire bizonytalan lett a Pi WiFi-je, kénytelen vagyok kiváltani, de úgy, hogy maradjon továbbra is a hálózatban, hiszen mindenki neki küldi az adatokat... És a repeaterek továbbra is megvannak, csak éppen hiába teszek eléjük normál SOHO-routereket, azok max. 15-20 kliensig bírják, utána szépen megállnak.

(#29765) koala69 válasza cpt rodgi (#29763) üzenetére


koala69
tag

nezd meg, hogy ez szerepel e az esphome-ban:
# Enable Home Assistant API
api:
password: "12345"

(#29766) cpt rodgi válasza koala69 (#29765) üzenetére


cpt rodgi
tag

igy. [kép] [kép]

igy jo lehet?

(#29767) kingmechanik válasza ojb (#29745) üzenetére


kingmechanik
újonc

Köszi a reakciót. Tápfesz gond lesz. Az usb-n kapja a tápot. Ha dugasztápról pl. töltő, akkor nem jó. Ha rendes usb pl. set top box portja, akkor igen. ha nem jó akkor a tápfesz led sem világít de a mellette levő többször felvillan. Ez zavart meg. Ráadásul egy hestoros alaplapba tettem, aminek szintén van tápja.

(#29768) koala69 válasza cpt rodgi (#29766) üzenetére


koala69
tag

szerintem kulon sorba:
# Enable Home Assistant API
api:
password: "12345"

ota:
password: "12345"

# Enable Web server
web_server:
port: 80

(#29769) Pubszon válasza guess.who (#29764) üzenetére


Pubszon
veterán

Synology RT2600AC.
Abból ha kell, 2db a terület alapján.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#29770) zsamiatt válasza cpt rodgi (#29766) üzenetére


zsamiatt
őstag

a secretet mibe mentetted bele? Egyáltalán látja a HA-d? De írtam neked, hogy kezdésnek ne használd úgy tutira mennie kellene.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29771) cpt rodgi válasza koala69 (#29768) üzenetére


cpt rodgi
tag

sajna ugyanaz :(
ping, az esp zold, de integraciokban nincs

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#29772) cpt rodgi válasza zsamiatt (#29770) üzenetére


cpt rodgi
tag

mar semmi sincs. minden secret törölve, es yaml ba kitöltve. de ugyanaz

(#29773) Degeczi válasza guess.who (#29761) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd, ha itt állít vki vmi vad dolgot, mint jelen esetben hogy a "Zigbee kínszenvedés", azt illenék alátámasztani is vmivel. Persze beszédes az is, ha ez nem történik meg.

Azt mondjuk szintén nem értem, mi köze egy Pi-nak ehhez? Ha rossz a wifije, akkor ethernettel kötöd a hálózatra: nem az AP-re, hanem az attól független routeredre, vagy egy külön switchre, ha annyi vezetékes eszköz van, amihez a routernek nincs elég portja. Az AP-nek nem feladata ez.

(#29774) koala69 válasza cpt rodgi (#29771) üzenetére


koala69
tag

probald meg, hogy a password alatti reszt kitorlod, es frissited ota-n, mivel az esphome-ban zold, igy mennie kell a frissitesnek

(#29775) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#29772) üzenetére


cpt rodgi
tag

a koztes is kitörölve
[kép]

(#29776) koala69 válasza cpt rodgi (#29775) üzenetére


koala69
tag

a frissites is lement hiba nelkul?
ha az eszkoz logjat megnyitod mi tortenik?

[ Szerkesztve ]

(#29777) cpt rodgi válasza koala69 (#29776) üzenetére


cpt rodgi
tag

[kép]
igen :(

[ Szerkesztve ]

(#29778) itanczos válasza cpt rodgi (#29763) üzenetére


itanczos
senior tag

Itt valami vagy wifi hálózat hiba van, vagy az, amivel én is küzdök ma…
A jelenség nálam ugyanez, de valójában pár másodpercenként újra indul az ESP32.
A ping értékek nagyon magasak. 10 alatti ms-nek kell lennie!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29779) cpt rodgi válasza itanczos (#29778) üzenetére


cpt rodgi
tag

tasmotaval mas celt jol teljesitett. a harver jo ..
itt is ujraindul de kb 3 percenkent

[ Szerkesztve ]

(#29780) cpt rodgi válasza cpt rodgi (#29779) üzenetére


cpt rodgi
tag

Lehet h ez a hiba?? [kép]

(#29781) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
nagyon amatőr kérdés...
Van egy esp32-őm. Mit tudok én ezzel kezdeni, vagy hogy tudom elérhetővé tenni? Azt tudom, hogy sok jó dologra használható de nem tudom az alapokat, pl. hogy férek hozzzá.

Konkrétan ez van:

plata o plomo

(#29782) radio11 válasza code1005 (#29781) üzenetére


radio11
tag

Valóban amatőr kérdés, sokat kell utánnaolvasnod, megpróbálom megadni az irányokat:
1. szinte biztos, hogy van rajta gyárilag valamilyen firmware, jó esetben ESPEasy vagy Tasmota. Ha feszültség alá helyezed akkor telefonon (vagy PC-n) Wifi hálózatok után keresve találsz egy ESP vagy Tasmota elnevezésű hálózatot (konfigurálás előtt Wifi AP-ként működnek ezek a kártyák). Erre rácsatlakozva tudsz belépni a kártya konfigurációs menüjébe (Esp easy alapértelmezett jelszó azt hiszem "configesp", Tasmotánál talán nincs ha jól emléxem). Rövid úton kérni fogja az otthoni wifid SSID-jét (vagy listából fel is jön) és jelszavát, ha ez megtörtént akkor utána már a rendes hálózatodon éred el a kiosztott IP címén.
2 ha nincs rajta firmware, vagy nem az amit szeretnél akkor PC, flashelő program (Tasmota esetén Tasmotizer) segítségével tehetsz rá firmware-t, majd belépsz (lásd 1.)
3. Rákötött eszköz nélkül túrót sem ér. Rengeteg dolgot ráköthetsz, relét, mindenféle érzékelőket. Ha ez megtörtént akkor az 1. szerint belépve az eszközre beállíthatod, hogy melyik porton milyen eszköz van rádugva
4. Már így is tudod mérsékelt sikerrel használgatni, de az igazi akkor lesz ha okosotthon szervered és rendszered van és azzal is összekötöd (Home Assistant, Domoticz)

Ne ijedj meg tőle, ha kínainak tűnik, szinte mindenki a nulláról kezdte, de megtanulható, nagyon élvezetes hobbi ez.

(#29783) code1005 válasza radio11 (#29782) üzenetére


code1005
senior tag

HA-ot használok már jó ideje, így ebbe a rendszerbe lenne berakva. Bluetooth van ezekben alaból mert akkor egy xiaomi hőmérőt tudnék is vele használni.

Kezdetnek erre gondoltam, így már el tudok indulni. Köszönöm a segítséged! :R

Van egy kamera modulom is hozzá:

plata o plomo

(#29784) code1005 válasza radio11 (#29782) üzenetére


code1005
senior tag

Nem talál semmi új wifi hálózatot, így gondomom akkor nincs rajta semmilyen firmware.
Letöltöttem egy Tasmotizer nevű progit. De hogyan tovább, mivel tudodm összekötni a pc-vel?
Ilyen eszközeim vannak:

plata o plomo

(#29785) Degeczi válasza code1005 (#29784) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Micro-USB kábellel kötöd össze.

(#29786) zsamiatt válasza cpt rodgi (#29780) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem
kérlek, mond hogy rátetted a szenzort

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29787) tradeelek11 válasza code1005 (#29781) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

mint ahogy Degeczi kollega is írta összekötöd micro USB-val #29785
Ha Home Assistant alá rakod itt egy videó [link]
ha Xiaomi bt hőmérő megy rá egy másik is [link]

Tisztelettel :R

(#29788) tradeelek11 válasza cpt rodgi (#29763) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

" kontenerben fut a HA es kulon a supervisor."
Ez hogy is van? Ezt hogyan oldottad meg?

Tisztelettel :R

(#29789) Sethdobaloah válasza guess.who (#29764) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Akkor tényleg nem értem. Veszel egy másik pi-t és visszaallitod a korábban jól működő állapotot. Vagy egy wifi stickkel levaltod a rosszul működő wifit a pi-ben. Minek másik router?

...csak én vagyok helikopter?

(#29790) code1005 válasza tradeelek11 (#29787) üzenetére


code1005
senior tag

Mindenkinek :R

plata o plomo

(#29791) radio11 válasza guess.who (#29761) üzenetére


radio11
tag

Én a upc (vodafone) os modem-routerrel szívtam sokáig, majd vettem egy nem túl drága routert (Xiaomi ax1800) és úgy néz ki megoldotta a gondjaimat. A vodafonos szutykot átállítottam modem üzemmódba, a router funkciót a xiaomi vette át. Az "érzékeny infrastuktúrát" (HA szerver, ESP cuccok, kijelzős RPi) fix IP címre állítottam és MAC alapján ezt be is rögzítettem a routerbe. A routeren levő 3db RJ45-re van kötve a HA szerver (esetemben Asus Tinkerboard), az "atombunker" (szuterén) AP-ja meg az egyik kültéri kamerámhoz menő powerline-ethernet adapter. Ezen kívül a videó kaputelefon miatt még van egy Wifi repeater is a rendszerben. Úgy néz ki bírja a kritikát, 4 telefon, 2 okostévé, 1 Xbox, 2 PC-laptop, 3 kamera, 1 kaputelefon, 1 porszívó, 1 klíma, 1 Wemos, 7 vagy 8 Tasmotás eszköz (Sonoff relé meg generic ESP cuccok) 2 xiaomi gateway lóg rajta rendszerint illetve az említett AP meg jelismétlő, valamint a szerver, meg a megjelenítős (RPi3) gép

(#29792) kingmechanik válasza ojb (#29745) üzenetére


kingmechanik
újonc

Újra kipróbáltam.

A Mega rákötve a laptop egyik portjára. Fut a domoticz. Minden OK.
Mega - nano RS485 öszzekötés A-A B-B, nano rádug a laptop másik portjára.
IDE elindít, soros monitor megnyit. Látható a node és gw közti kommunikáció.
Minden OK.
Nano kihúz és rádug pl. STB portjára. Minden OK.
Nano kihúz, és kap egy tápot usb v. tápcsati. Feléled és semmi. :((

(#29793) ojb válasza kingmechanik (#29792) üzenetére


ojb
tag

Próbálj meg RS485 oldalon az A <-> A és B <-> B mellé egy
GND <-> GND kötést is.

(#29794) code1005 válasza tradeelek11 (#29787) üzenetére


code1005
senior tag

Nem igazán találja, összekötöttem, de nem talál portot a Tasmotizer. Az esp-n egy piros led folyamatosan, egy kék pedig villogva világít.

plata o plomo

(#29795) tradeelek11 válasza code1005 (#29794) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Na most amit küldtem videót nincs szó tasmotizerről :)
Kösd össze kábellel az ESP-ét és a HA-t.

Nézd végig a 2 videót, és próbáld az alapján,
utánna írj, hogy mi lett az eredmény.

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#29796) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Biztos más is futott már bele.
A router usb 2.0 portjáról veszek áramot egy zigbee router-nek és egy esp32-nek. Az esp32-re +2 szenzort raktam fel és így az indulási áramfelvétele már nagyobb, mint amit a router portja letud adni. A legjobb az volt, hogy az ESP látszólag bekapcsolt elindult, de már képtelen volt a wifi-re csatlakozni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#29797) kingmechanik válasza ojb (#29793) üzenetére


kingmechanik
újonc

Próbáltam. De a SetTopBoxnak sincs közös földje.

Sőt kb. 10m hosszú UTP kábelen stabil az összekötés két érrel.

[ Szerkesztve ]

(#29798) ojb válasza kingmechanik (#29797) üzenetére


ojb
tag

Félre értettél...
A két RS485 modult ne kettő, hanem három dróttal kösd össze.
Optikai a SetTopBox?

(#29799) guess.who válasza Degeczi (#29773) üzenetére


guess.who
senior tag

Azért nem "támasztom alá" a Zigbees kínszenvedést, mert NEM AZ volt a kérdésem, hanem a WiFi-s router. Hogy ebből te mit extrapolálsz a Zigbee-re vonatkozóan, az nem az én dolgom, mindenesetre nem igazán értem, hogy hogyan képzeled jónak azt a tanácsot, hogy dobjak ki cirka 50 WiFi-s eszközt és cseréljem le őket Zigbee-sre - egy routercsere helyett. :F

Akkor még egyszer röviden: eddig volt egy LAN, aminek az egyik végpontján ült a Pi (a LAN nem megy folyamatosan és nincs is WiFi rajta, úgyhogy ezt a részt hagyjuk, szintén nem tartozik a tárgyhoz). A Pi AP-ként működött, amennyiben szórt a belső WiFijével egy különálló alhálózatba tartozó eszközöknek WiFit, és ebbe volt betéve 2 repeater, hogy mindenütt megfelelő jelerősség legyen. A két alhálót nem keverjük, a külsőről csak a Pi-re lehet rálátni.

És itt kapcsolódtam a topichoz: a Pi WiFi kártyája elkezdett döglődni, negyedóránként ledobálja a hálózatot, az eszközök leszakadnak és nem is nagyon csatlakoznak vissza. Ezért arra jutottam, hogy (mivel a chiphiány miatt nemigen tudok másik Pi-t venni) a Pi végpontja és a Pi közé beteszek egy WiFi-s routert, ami a továbbiakban azt az alhálózatot menedzseli, erre ethernette rákötöm a Pi-t, minden egyéb okoseszköz pedig a router WiFijén keresztül fog kommunikálni a Pi-vel. Ez működik is, teljesen rendben is lenne, csak annyi a gondom, hogy az 50+ eszközt NEM TUDJA egyidőben lekezelni WiFi-n egyik kéznél levő SOHO routerem sem.
Ezért volt annyi a kérdésem, hogy ezt (mármint a 15-20-nál több eszköz kezelését) ki milyen routerrel oldaná meg?

És erre válaszoltad azt, hogy térjek át Zigbeere. :F Hát köszi.

(#29800) guess.who válasza Pubszon (#29769) üzenetére


guess.who
senior tag

Hm, azért a százezres kategória (pláne kettő belőle) egy kicsit durva szerintem - főleg hogy eddig a Pi és két filléres repeater ennek töredékéből is meg tudta oldani. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.