Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#83301) Raymond válasza snecy20 (#83299) üzenetére


Raymond
félisten

De minek? A helyi szakerto mar masfel eve magyarazza hogy nem kell mert a HBCC-nek hala eleg lenne ra 2GB is ;]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83302) Puma K válasza ÁdiBá (#83297) üzenetére


Puma K
veterán

Maradjunk "csak" az RTX 2080 Ti-nél... az is egy nagy falat még mindig :DDD

#83298) akoska07
Kiváncsi vagyok ez hogy sikerült...

Annyira jól, hogy már most valaki diák alapján "2080 HAMM HAMM"-ot kiált! :Y :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83303) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ahhoz képest hogy HBCC meg kutyafasza... 16GB nem semmi. :)

Igazából ez is csak a számok harca valszeg, hogy többet mondjanak a konkurensnél.

Az az 1.8GHz érdekes lesz, kíváncsi leszek mennyit fogyaszt majd így. 7nm ide vagy oda. :D

Alapvetően az NV-nek továbbra sincs semmi félnivalója... max kicsit igazítanak az áron és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83304) snecy20 válasza ÁdiBá (#83300) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem úgy tűnik hogy a 16GB biztos.
Persze az más kérdés, hogy ennyi VRAM a 4K Ultrához sem kell, sehol semelyik játéknak még a következő 1 évben sem.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83305) Puma K


Puma K
veterán

Na végre jön a Rizsa.

De neeem egy ipsét akarok nézni 😂 James nem nagyon vágta mit csinál... :DDD
A stream át is váltott 144p-re... :U :D

Na jó kuka ez a Ryzen várás... sz@rnak a pofon.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83306) Raymond válasza Puma K (#83305) üzenetére


Raymond
félisten

Forza 4-el demozzak basszus! Fail :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83307) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ugye ugye... mondtam én hogy csak 8/16 lesz a 3. gen is... az a 12-16 mag sok desktopra.

Viszont az hogy csak év közepén jön (gyak tuti az év második fele...) ez így azért eléggé sokat várós (időben).
Fél évet kell(ene) még várni minimum... :(

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83308) akoska07


akoska07
nagyúr

Ryzen

Ami a legjobban érdekelt az a Ryzen széria,sokat nem tudtunk meg.

8c/16t Ryzen lenyomta a 9900K-t cinebench,valamint jobb a fogyasztása,de nem tudjuk melyik proci milyen órajelen futott.
Év közepén jön,de semmi konkrét.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83309) Puma K válasza Raymond (#83306) üzenetére


Puma K
veterán

Hát ebből az eddigiek alapján 9700K - 9900X (menjen már le 200-ra... :DDD ) lesz a mostani 4790K helyett :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83310) Raymond válasza Puma K (#83309) üzenetére


Raymond
félisten

Hat ja, a mid-2019 tuti nem Q2 lesz mert akkor azt irtak volna. Aprilis es az optimista julius kozott pedig vesztek 3 honapot. Majd meglatjuk mi lesz a helyzet akkor.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83311) Abu85 válasza akoska07 (#83308) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 9900K gyárin, míg a Ryzen valószínűleg az aktuális ES modell órajelein, ami 3,2 GHz, de az XFR-nek 4,8 GHz van beállítva. Az biztos, hogy a mostani ES nem igazán működik 3,4 GHz fölött alapórajelen, talán azért sem, mert 65 wattra van korlátozva a TDP. De persze még ezernyi oka lehet, az alaplapi BIOS-ok sem véglegesek még. Itt is lehet nyerni órajelet. Azért valószínűleg az év közepén csak annyit adnak ki, amennyit feltétlenül muszáj.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#83312) ScomComputer válasza Abu85 (#83311) üzenetére


ScomComputer
veterán

Új lapok, chipset jön a 3xxx alá?

(#83313) FollowTheORI válasza Abu85 (#83311) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem intel 4.3 boost (ha jól emlékszem ennyi az allcore)... a ryzen is hasonló sebességen mehetett... 4.3-4.5GHz körül.
Én 4.5GHz-re tippelek, azért lett annyival jobb az eredmény.

Szóval nem rossz egyáltalán... csak ne kéne még fél évet minimum várni rá. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83314) snecy20 válasza FollowTheORI (#83307) üzenetére


snecy20
veterán

De akkor honnan az istenből szopták az oroszok azt a sok konkrétumot a specifikációkról?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83315) Raymond válasza snecy20 (#83314) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83316) Puma K válasza snecy20 (#83314) üzenetére


Puma K
veterán

Írtak valami véletlenszerű hihetőnek gondolható csillámporos excel táblázatot és kész.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83317) Raymond válasza Puma K (#83316) üzenetére


Raymond
félisten

Nem szokom nezni az AdoredTV videokat de a kovetkezot megnezem mert kivancsi vagyok a magyarazkodasra :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83318) FollowTheORI válasza snecy20 (#83314) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Betippelték... meg jó volt hírverésnek.

Amúgy nyilván lesznek ilyen termékek, hisz most is vannak... csak nem ilyen névvel és nem desktopra. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83319) snecy20 válasza FollowTheORI (#83318) üzenetére


snecy20
veterán

8 magos procit már látott a világ, nem tudom mi lesz benne a nagy döbbenet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83320) TTomax válasza akoska07 (#83280) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na akkor erre varj gombot,ez az ősrégi driver ami win8ra való synapse nélkül meg hibátlanul fut... :DDD

Release: 2013 feb 4... :D [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83321) Habugi válasza TTomax (#83320) üzenetére


Habugi
addikt

Erről mi jutott eszembe.., Rival 110 drivere csak akkor hajlandó működni ha ki van engedve a netre, máskülönben nem tölt be/indul el.. :U :W

(#83309) Puma K:

Sejtettem.., hiába maradt benne a projectben ~48órás elállás, nálam is marad a 9700K. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#83322) TTomax válasza Habugi (#83321) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy drivernek mi a francnak netre menni...mi a francnak cloud ha van storage az egérben... ehhh....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83323) Habugi válasza TTomax (#83322) üzenetére


Habugi
addikt

Majdnem agyvérzést kaptam amikor észrevettem, tűzfal fog mindent ami nem "oxigén", nyilván ez is ment egyből tiltásra, indítanám, végtelen loading, néztem-néztem, gondoltam egyet és kiengedtem, egyből magához tért.. és tudod az a vicc, konkrétan semmit nem tudok állítani ilyenkor az egéren.

USA-ban ilyenért olyan pert küldenek a púzójukba h fél évig terpeszben járnak utána, elmegy a wifi/nincs net akkor nincs egér beállítás sem, ez mi a *eci ?! :W

A vicc az egészben h az egér maga tök jó..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#83324) akoska07 válasza Abu85 (#83311) üzenetére


akoska07
nagyúr

A csaj azt mondta not final frequency,az lehet magasabb is,mint amit eddig publikáltak. Csak az Intel stock órajelét tudjuk. :)

ES órajelekről meg tdp-ről nem tudunk beszélni,mert senki sem tudja rajtuk kívül. :)

#83320 TTomax :

Hát ez van. :D

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83325) Raymond


Raymond
félisten

Ahogy nezem az AMD-s Reddit-en epp Pedro Almodovar mestermuvenek 30 eves evfordulojat unneplik a Vega VII arazasanak bejelentese alkalmabol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83326) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Gyors atneztem miket varhatunk a nagy AMD-tol.
Prociert kar, azt gondoltam naivan, hogy jon majd Aprilis vegen mint a tobbi is jott.

+15% Performance Generation on Generation, Minimum.
During the keynote, AMD showed some performance numbers using the new Ryzen 3rd Generation (Matisse) processor. The test in question was Cinebench R15.

Our internal numbers show the 2nd Generation Ryzen 7 2700X scores 1754.

This new 3rd Generation Ryzen processor scored 2023.

This would mean that at current non-final clocks, the new parts give a 15.3% increase in performance generation on generation. Cinebench is an idealized situation for AMD, but this is not at final clocks either. It will depend on the workload, but this is an interesting data point to have.

Identical Performance to the Core i9-9900K, Minimum.
Our internal benchmarks show the 9900K with a score of 2032.

Vega 7nm: nah ez mar kicsit erdekesebb, pont a memoriaval nem sporoltak, es a Vega meg ott (is) verzett, keves volt neki a savszel.
Valami azt sugja tutira lesz meg ebbol 4096 shaderes nagyteso is.
Viszont a fogyasztasa ennek is borzalmas lesz...2x8pin... :Y
Kivancsi leszek mit lehet majd kihozni belole, nagyon remelem, hogy az RTX 2080/GTX 1080 Ti teljesitmenyt nem akkor tudja majd csak ha 450watton keken izzik az OC-tol. :)
A 3 venti meg...hmmm...nem is rossz, vegre kezdenek ertelmet nyerni a gyari huteses kartyak, viszont emogott tudjuk, hogy a fogyasztas es a melegedes van (sajnos) es nem a gyarto hallgatta meg az imankat.
Mindenesetre a jo hir az az, hogy Februar 7-en mar elerheto lesz, gondolom elotte egy hettel meg mar a hivatalos teszteket lehet majd mazsolazni...amen :)

[ Szerkesztve ]

...

(#83327) snecy20 válasza Devid_81 (#83326) üzenetére


snecy20
veterán

Jelentem Februárban pont VGA nélkül fogok állni. ;] :P

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83328) Devid_81 válasza snecy20 (#83327) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha ram hallgatsz akkor foglalmam sincs, hogy mit kellene vegyel :DDD
Talan AMD mert akkor freesync...jah varj, megsem ;] :D
Vard meg a teszteket...ha tenyleg annyit tud mint egy RTX 2080 akkor azert az a 16GB ram nem sz@r :N

...

(#83329) snecy20 válasza Devid_81 (#83328) üzenetére


snecy20
veterán

Ugye az a helyzet hogy GSync-es a monitor, és már régesrég megvettem volna a 2080-at ha korrekten árazzák, és nem ilyen viszontagságosan indul a pályafutása (amiről persze nV nagyokat kussol).
Ettől függetlenül érdekes lehet az AMD, lassan már 10 játékból 6-7 AMD támogatást élvez, és a 16GB RAM sem utolsó valóban. Ha pont a 2080-ak szeme közé lövi be őket az AMD, akkor rápróbálok.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83330) VTom válasza snecy20 (#83329) üzenetére


VTom
veterán

Az a 16GB ram pont szart sem ér, sokkal előbb fogy el a GPU. Őszintén, hova nem elég 8GB VRAM? Parasztvakítás az egész.
Ha G-sync monitorod van, vegyél egy jó áras 1080Ti-t, és röhöghetsz a markodba a 7nm-es nvidia kártyákig. Se a 2080, se a Radeon 7 nem előrelépés, egy évet meg simán kihúzol vele, és még spórolsz is, ami gondolom nem jön majd rosszul, ha Jensennek megint kiül a hab a szája sarkára az árazásnál :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83331) Habugi válasza proci985 (#82979) üzenetére


Habugi
addikt

Ez lelépi a Wildlandset LOD ügyileg. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#83332) Puma K válasza Habugi (#83331) üzenetére


Puma K
veterán

Mindjárt össze hiszem magamat... osszad ki azt a 4 képességpontot de septibe! :(( :(((

Minden kiosztott ponttal egyre közelebb kerülsz a halhatatlanság felé...

Most már 35-ös szinten imádom mikor 2-3 másik zsoldos ellen harcolok erre jön még 2... ameddig nincs valamilyen idomított vadállat 2-3nál, plusz dobálják a tüzes okosságukat meg a mérgező cumót addig jó vagyok... de amint ezek elkezdenek íjjal lövöldözni meg dobálni akkor "picit" macera lesz a küzdelem 4-5 fő ellen de nem lehetetlen...

Általában 2-3 fejes körözési szinten tartom a "népszerűségemet" :D

Próbáltam Xbox kontrollerrel harcolni, de úgy felhúztam magamat, hogy gyorsan eldobtam a fotelba és visszaváltottam egér+billre :K

Komolyan a kontrollert csak autós játékokban tudom és vagyok képes használni amúgy idegesít :(((

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83333) keIdor válasza FollowTheORI (#83307) üzenetére


keIdor
titán

Mondtam én, hogy hihetetlenek azok a pletykák... 16 mag, 5GHz, persze hogyne... ekkora ugrás egy évtizede nem volt hardvereknél. Jó vásár volt a kávé tó, pláne 420€-ért...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83334) keIdor válasza VTom (#83330) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként ez a Vega VII egyelőre nekem tetszik, ez a teljesítmény már azért elegendő szinte mindenkinek. Most már azt sem lehet mondani, hogy szar a driver. Csak az ár... magasan kezd szerintem, de ez már legalább egy alternatíva. Navi-ról érdekes, hogy nincs semmi, én azt Polaris ársávba meg GPU méretbe várom, RX580 leváltója lesz szvsz. CU-ra tipp 40/48...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83335) akoska07 válasza keIdor (#83334) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ne sértgesd őket a Vega-val. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83336) TTomax válasza keIdor (#83334) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja tényleg jól sikerült,7nmen se tudták hozni a 16nmen gyártott Maxwellt perf/wattban...de legalább nem is olcsóbb,mint az volt két éve...ismét minden adott lesz a sikerre...pont úgy mint a Vega64/1080 esetében.Simán megéri majd váltani egy Vegaról hiszen kapsz +25%ot +50%os felárral...csíkszélesség váltás után +25!% az minden csak nem jó,ennek a kártyának sokkal erősebbnek kellene lennie,zero versenyt hozott ez a kártya.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83337) proci985 válasza Habugi (#83331) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu, ez durvabban nez ki mint a just cause 3-4.

---

kozben nezem az AMD keynote nem valtotta meg a vilagot.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83338) snecy20 válasza VTom (#83330) üzenetére


snecy20
veterán

A 7. Pascal kártyámat fogyasztottam el nemrég, köztük egy Aorus 1080Ti-t is, 10xx-re már nem térek vissza. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83339) VTom válasza TTomax (#83336) üzenetére


VTom
veterán

A tökéletestől messze van, de igazából ezzel már kínál alternatívát az AMD a 2080/1080Ti szintig.
Ahhoz meg nagyon elvetemültnek kell lenni, hogy ez felett vásároljon valaki. (a jelenlévők mindig kivételek :D)

Szerintem a fastest GPU on the planet versenyt rég elengedte az AMD, nem is kell már csodát várni tőlük.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83340) VTom válasza TTomax (#83336) üzenetére


VTom
veterán

Még annyi, hogy olyan szempontból lehet még érdekes a vega VII, hogy idén elég sok húzócím elején lesz ott az AMD logo, ott még az is lehet, hogy simán ellép a 2080 mellől.

Kíváncsian várjuk.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83341) FollowTheORI válasza VTom (#83340) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én ezeket már konzolra várom, szóval tárgytalan... :D

De van egy érzésem ez a Vega 2 több sebből is vérezni fog még. :)

Mondjuk abban igazatok van, legalább valami alternatíva... bár így minek?
Kb újra eljátszották a Fury meg a Vega 1 felállást az NV ellen. Kicsit olyan 3. pofonbaszaladásnak tűnik... kitartóak azt meg kell hagyni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83342) snecy20 válasza VTom (#83340) üzenetére


snecy20
veterán

Tulajdonképpen így tud még a Vega64 versenyben lenni a legerősebb Pascalokkal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83343) Devid_81 válasza TTomax (#83336) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Biztos nem valtja majd meg a vilagot, legalabbis a jelenlegi allas szerint. :N
A 3db jatek amit adnak hozza kozel £100 ha azt nezzuk akkor mar picit jobb mint egy RTX 2080, bar ahhoz meg jon az Anthem + BF 5...igazabol egyik sem egy nagy huzoero, AMD jatek packbol a Division2 szerintem viszi a palmat mindenkeppen. :)

Meg nem merem teljesen leirni a kartyat, megnezzuk a tesztek utan, hogy mit mutat.
Annyiban jo, hogy ott javitottak ahol nagyon verzett a Vega.

Sokat nem fog ehhez hozzatenni, de szinte 99% hogy a 4096 shaderes is jonni fog kesobb.
13.4 TFLOPS vs 14.7 TFLOPS abbol kiindulva, hogy ez a Vega szinte azonos az AMD MI50-al, es meg ott a nagyteso is ugye.
Nem nagy kulonbseg, az RTX Ti szinthez nem lesz eleg a fullos sem, hacsak nem lehet majd OC-zni vagy 2.3GHz-ig...ezt meg keltem...max 750W-al elmegy majd odaig :D

...

(#83344) snecy20 válasza Devid_81 (#83343) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából akármennyire is nincs még RayTracing tartalom, érvágás, ha egy kétszereplős piacon a konkurens nem rendelkezik ezzel a Feature-rel. Akármennyire is több a marketingfogás a RT mögött mint ami egészséges, ez bizony lépéshátrány az AMD-nek. Ennek fényében ráadásul még lehet hogy drágább is lesz , mint a 2080-ak. De azért jó volt eljátszani a gondolattal. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83345) Devid_81 válasza keIdor (#83333) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg ovatosan lepkednek a magokkal egyenlore.
Mint kiderult a 8 magosuk befogta a 9900k-t.
Intel kozben 14nm++++-on kesziti a 10 magost iden.
100% hogy nem hagyjak Intelt dominalni a piacon most mar a jelenlegi tech-el.
Bar a varva vart 2800/2800X is kimaradt a termekpalettarol vegul, viszont a mostani CPU chiplet desig egyertelmuen ravilagit arra, hogy boven van hely a masodik 2x4magos CCX-nek a PCB-n.

VGA kartyajukat nVidia csak a visszapillantobol nezi es mosolyog kozben, CPU fronton meg...nah majd kiderul par honap mulva :)

...

(#83346) VTom válasza snecy20 (#83344) üzenetére


VTom
veterán

Ez így nem teljesen igaz.
A ray tracing esetében ugyanaz van, mint eddig minden feature-rel, az nvidia gyorsan piacra dobta a saját, zárt megoldását felárért, közben az AMD dolgozik a nyílt forráskódú megoldáson, ami nem igényel specifikus hardvert (Radeon rays)
Szvsz az nvidia féle raytracing zsákutca (akárcsak a gameworks, g-sync), de ezt majd az idő igazolja, vagy nem.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83347) keIdor válasza TTomax (#83336) üzenetére


keIdor
titán

A GCN-el van a baj, soha nem fog olyan perf/wattot hozni mint a Maxwell, hiába a csíkszélességváltás... ne is várd, én se várok ilyet... a 290X, Fury vagy 480 se volt ilyen téren jó... bár gondolom ezt is ki lehetne herélni ugyanúgy.

Önmagukhoz képest ugrás, én így nézem. Az én szememben sokkal nagyobb bukta az RTX 2000 széria, a felkapott hype miatt, a nem létező DLSS-el együtt meg a Ray Tracinggel együtt, ami még mindig egy nyamvadt játékban van az is anyagi csőd... SotTR meg sose kapja már meg. A rekord magas árakról, Space Invadersről nem is beszélve... nem védem az AMD-t de most az nVidia is ugyanazon az úton jár... ez a Turing 12nm-en eddig nevetséges.

Szerk.: Maxwell amúgy 28nm, de mondom szerintem a GCN-t is ki lehetne herélni, nem a csíkszélesség fog ezen változtatni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83348) keIdor válasza Devid_81 (#83345) üzenetére


keIdor
titán

Az se biztos ám, hogy lehet-e egyáltalán 12/16 magot hozni a jelenlegi AM4-re, sok tényező van.
Én arra is számítottam, hogy csak behozzák az Intelt vele, ez eddig stimmel is, de csak Cinebench van.
De jön a 10 magos Comet Lake... játékra annyi overkill, de számokban szerintem az megint lenyomja majd őket, viszont egyre jobb vétel a Ryzen, ez tény. Az 1000-es elsőszéria nekem még nagyon gyerekcipős volt az alacsony órajel miatt, meg ramproblémák miatt, megvolt bennem a bottal se piszkálnám érzés, de egy 2700X-et már vennék ha az férne csak a keretbe. Tehát fejlődés volt, remélhetőleg folytatódik...

Ugyanez a Fury->Vega->Vega 7 esetében.

Fury egy vicc volt, hullottak fekete képernyős anomáliával, lassú volt a kártya, a Vega legalább már stabilabb drivereket kapott, a több ram miatt meg én inkább vennék Vega 7-et RTX-2080 ellenében ha ugyanazt tudja mindkettő. Mindkettő eszik... Ez a fajta Ray Tracing egy játékkal úgyis redneck vakítás, DLSS sehol, Space Invadersre esély azonban ott van.:)

Turing 7nm viszont érdekel, gyanítom abból egy 002-es GPU-t azért behúzok már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83349) VTom válasza keIdor (#83347) üzenetére


VTom
veterán

Ezzel abszolút egyetértek. Ebbena z esetben engem sem a perf/watt mutató érdekel, hanem hogy végre kínálnak alternatívát a top szegmensben (a 2080Ti-t és a Titan-t direkt nem veszem bele, mert a top nálam a $700 körüli modelleket jelenti, az aránytalanul extrém áron kínált kártyák már enthusiast, vagy inkább balek kategória)

És nagyon sok AAA cím AMD lesz idén, szóval még az is lehet, hogy meg is veri a 2080-at. We will see.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83350) keIdor válasza FollowTheORI (#83341) üzenetére


keIdor
titán

Akkor lenne igazad, ha az RTX-2000 ugyanolyan sikeres volna, mint a GTX-1000 erről azonban szó sincs. nVidia is elbaszta ezt a generációt, a kommunikáció és a marketing, valamint az árak és a meghibásodás miatt. Drivereket is sokan szidják. Nem véletlen adják ki nemsokára ugyanezt fanok kitalált neveivel... GTX-1100 néven. Mentik a menthetőt... overhype and underperform, ugyanolyat hibázott a zöld, mint a másik oldal a poor voltázással. “AMDsedik” az nVidia is, így nézve egyáltalán nem rossz a Vega 7, mert a Turing sem jobb... az hogy van egy +25%-al gyorsabb TU102 +100%-al drágábban az nem jelenti azt, hogy jó a Turing.
A Fury és a Vega nagy problémája az volt, hogy közel annyiba kerültek mint a másik oldalon a Ti. Viszont most a Ti ára duplázva lett, innentől kezdve az nVidia sem jobb vétel. Ez látszik is a stock marketen...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.