Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#76001) Devid_81 válasza keIdor (#76000) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Semmikeppen nem ugornek bele a tularazott 8 magosba.
Biztos lesz vagy $449 a kezdo ara, hogy mellette a 6 magosat is el lehessen adni.
Vagy csak siman azert lesz sok a kezdo ar mert alig lesz elerheto mar megint kezdesnel.
Ezzel a procival amim van jol jartam, arban is jo volt meg szerencsemre eleg jol is megy, igy nem surgetnek semmit sem :N

Ramoknak meg nem tudom mennyi lehet az egeszseges max.
TeamGroupek tipustol fuggoen 1.4 es 1.45V-ban hatarozzak meg.
OCUK forumon kerdeztek ugyan ezt, 8 pack valasza annyi volt, hogy 24/7-ben 1.55V ig jo.
De ez nekem iszonyat soknak tunik mar... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#76002) keIdor válasza Devid_81 (#76001) üzenetére


keIdor
titán

Maga a memória mondom bírja, az IMC nem. Ott meg az Intel ajánlását érdemes követni, hiszen ők tervezték. DDR3-nál is 1.65V volt a max, voltak 1.8V kitek, de én biztos nem járatnám annyin.
Mókusvakítás az összes ilyen kit meg drágák is, a különbözetet érdemes másra költeni vagy megtartani. Szerintem...

Nekem 3200 15-15-15-35-ös ramjaim vannak, én DDR5-ig meg is tartom, egyszerűen nem veszed észre a gyorsabbat, meg drágák is. Meg 3600 felett már szenved a rendszer is, olvasom sokaknál instabil.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76003) keIdor válasza Devid_81 (#76001) üzenetére


keIdor
titán

Az kimaradt, hogy én inkább 15-16-16-35-öt próbálnék meg a helyedben, nem adnék neki több feszt.

Ha nem jó, akkor 16-16-16-40 környéke.

tRFC-n is lazíthatsz, az most mennyi?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76004) Devid_81 válasza keIdor (#76003) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megnezem holnap, hogy az mennyi. Igy fejbol passzolom. :B
16-16-16-40(talan 42 volt)-et probaltam az stabil volt 1.35V mellett, lehet meg lejjebb is mehetnek 1.35v ala.
Holnap majd tesztelgetem, megnezem mit es hogy lehet kihozni belole.
Nem akarok rekordokat dontogetni, csak gondoltam egy jo eros aranykozeputat legalabb jo lenne kihozni beloluk :)

[ Szerkesztve ]

...

(#76005) proci985 válasza keIdor (#76002) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Illetve ha tényleg ennyire kritikus a memsavszel ott a hedt/shedt

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76006) keIdor


keIdor
titán

GTX-1060 vs. RX-580: [link]

Friss!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76007) Speed® válasza keIdor (#76006) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyon eltérő eredmény nem lenne, azért az 1060ból sikerült a pimpelt 9gbps verziót betolni..normál verzióban nem ennyire virgonc a RAMja általában.

Amit viszont most már biztosan tudok: Aorus = 0 +minőség. Olyan girbegurba az 580, hogy fáj ránézni, rendesen kifli a PCB, hiába a backplate, az agyasok túl vastag gap-padeket raktak a VRMre :S

(#76008) Devid_81 válasza keIdor (#76003) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igy all most a cucc, nem tudom ez jo vagy sem :B

...

(#76009) ÁdiBá válasza proci985 (#76005) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ram húzás nélkül alapon két és félszer gyorsabban olvas memóriát a HEDT a volt 7700K rendszeremhez képest...
Húznom se kell hozzá...

ÁdiBá

(#76010) #Morcosmedve válasza Devid_81 (#76008) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

tRFC sok nagyon.

© asszongya'hogy

(#76011) Devid_81 válasza ÁdiBá (#76009) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En a regi DDR3-akat soha nem piszkaltam.
Abban sem vagyok biztos, hogy XMP-n mentek e vagy csak full auton 2133 mellett :D
Itt sem erint nagyon, picit az birizgalja a csorom, hogy tok feleslegesen vettem ilyen ramot, mert nem is lehet hasznalni oket annyin amit rairtak :)
En okosan azt hittem amit rairtak azt egy kattintassal ki lehet ezekbol hozni, es akkor boldogsag lett volna :D
Latszik, hogy fingom sem volt a dolgokrol csak vasaroltam :B

...

(#76012) Devid_81 válasza #Morcosmedve (#76010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt siman auton hagytam, meg XMP profilban is auto.
Mindjart ranezek mennyinek kellene annak lennie.

...

(#76013) keIdor válasza Devid_81 (#76011) üzenetére


keIdor
titán

Egy jó procival, Apex lapban talán egy kattintás, de az sem garantált.

tRFC-t nekem 350-en is bírja, neked nagyon magas úgyhogy kétlem, hogy az a baja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76014) #59036672 válasza #Morcosmedve (#76010) üzenetére


#59036672
törölt tag

Nem is. :DDD

(#76015) Devid_81 válasza keIdor (#76002) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kicsit utana neztem, es azt irtak a lap hajlamos XMP-nel tulfeszelni VCCIO es a VCCSA-t.
Manualisan belottem 1.275-re probara mindkettot es voala, 4000 mellett stabil a mem, de feljebb nem akar tovabbra sem menni, nem mintha attol majd ne aludnek jol :D
Aztan kicsit meg finomhangoltam a dolgokat, es hagytam egyelore 1.4V mellett a ramokat, lement 4 kor memtest86 hiba nelkul ezeken a beallitasokon.
Mindenesetre ha XMP mellett hagyom akkor 1.35v es 1.315V korul adna a VCCIO es a VCCSA-nak, es 10 inditasbol kb 2x magahoz ter a gep a tobbinel se kep se hang...ize hang az van, mert a ventik+pumpa az megy :D
Kellett nekem ilyen flancos ramot venni... :W
Mindegy, ne zsibbasztalak tovabb titeket, a gepet is lassan hasznalni kellene, folyamatos allitgatas helyett :D :O

...

(#76016) keIdor válasza Devid_81 (#76015) üzenetére


keIdor
titán

Az is rengeteg, VCCSA szerintem 1.1V-al be kell érje, VCCIO-t megnézném 1.2V-al, ha stabil, utána 1.15V.

Az az 1.275V is még sok szerintem.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76017) bombibmw


bombibmw
veterán

Hello!
Látom, hogy RAM téma van.
Segítsetek nekem légyszi abban, hogy egy kicsit feltoljam a RAMok sebességét!
Jelenleg alapon mennek az LPX-ek 3000MHz-en 15-15-15-37-287-1T.
Igazából az időzítések érdekelnének magasabb órajelekhez.
Csak tippek kellenének, mert tudom, hogy ezt senki nem tudja megmondani pontosan.
Köszike! :)

(#76018) keIdor válasza bombibmw (#76017) üzenetére


keIdor
titán

Elsőnek amit próbálnék akkor az 3200, 16-16-16-42-2T-tRFC-d akár maradhat is, de neked kell alaposan kitesztelned.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76019) #Morcosmedve válasza keIdor (#76016) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem. 3800-4000közt és felett már elkél 1,25-1,3V I/O-SA, teljesen normális. Nyilván minél jobb a memória - IMC páros, annál lentebb vihető, de nézni kell. 1,1V-nál, mert akár sebességet is veszthetsz a túlzott alulfesszel.

Falu: 3XX környéke már jó, de ilyen órajeleknél nem ez az elsődleges azért.

Bombi: Én nem vinném fentebb, csakha nem romlik nagyon az MHz/CL arány.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#76020) Devid_81 válasza Devid_81 (#76015) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg kicsit finomhangoltam, de ez hogy stabil-e vagy sem, azt mar nem fogom egy ujabb 2 oras memtest86-al kitalalni ma :) :N
A memoria masolas ment fel egy kicsit, a tobbi kb mereshataron belul, illetve a kesleltetes lett jobb egy picit ezzel.
Egyelore semmi mast nem valtoztattam rajta csak a tRFC ment lejjebb, mert igy megy legalabb elindult, de biztos lenne meg picit feljebb/lejjebb :K
Es ugye a jelenlegi messze nem 100% hogy stabil :N

...

(#76021) keIdor


keIdor
titán

Továbbra is nagyon elfogadnám.:)[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76022) Devid_81 válasza keIdor (#76021) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megneztem az arat, belekonnyeztem ;] :DDD

...

(#76023) akoska07 válasza Devid_81 (#76022) üzenetére


akoska07
nagyúr

Multimonitor kötelező. ;]

Tegnap este 21:45-kor szálltunk le,így nem zargattalak.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#76024) Puma K


Puma K
veterán

Srácok!

Mi a vélemény a SENCOR és a NAVON tévé gyártókról?

Lehet tudni esetleg, hogy milyen panel van ezekben a tévékben?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#76025) Devid_81 válasza akoska07 (#76023) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kb utana nem sokkal en mar szerintem aludtam is :)
Ha gondolod posta, vagy varjunk meg egy kovetkezo lehetosegre? :)

...

(#76026) bombibmw válasza keIdor (#76018) üzenetére


bombibmw
veterán

Az menni fog simán szerintem.
Anno CL15-el is ment a 3200MHz ezzel a RAM párral.
Mondjuk 3400-hoz mit ajánlanál?
Ahhoz próbáljam már a CL16-ot gondolom.

(#76027) keIdor válasza bombibmw (#76026) üzenetére


keIdor
titán

Próbálj rá akkor arra. :K

(#76008) Devid_81: BTW, ha már a maxot akarod kihozni belőle, akkor az NB is mehet feljebb szerintem, nekem is 4400MHz-en megy.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76028) keIdor


keIdor
titán

Egyre valószínűbb, hogy 7nm-en jönnek az új GeForce-ok: [link]

Meg a Turing név is egyre valószínűbb, ha már nVidia így ki rakta twitterre.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76029) Devid_81 válasza keIdor (#76027) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt nem is neztem eddig, tippre nem is tudom merre van a biosban, de mindjart ranezek. :K

Egyebkent a ram eddig okesnak tunik, 3 oranyi multizas kozben egyetlen hiba nem volt, ezt mar elkonyvelem fel sikernek, inkabb tobb mint fel :)

Szerk: epp most olvastam en is a cikket, valahol ertheto, hogy 7nm lesz az uj nvidia is mar, hatalmas ugrast tudnak elerni majd igy teljesitmeny/fogyasztasban :K

[ Szerkesztve ]

...

(#76030) akoska07 válasza Devid_81 (#76025) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem sürgős. :)
Majd legközelebb.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#76031) Milka 78 válasza Puma K (#76024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Általában Vestel gyártmány, Török/Lengyel összeszereléssel. Álltalában full lebutított menü és előre beállított szín profilok jellemzik (nincs rgb állítás így kalibrálni sem lehet).Én szereztem egy hasonló 48 colos Sharp Aquos-t és 2 hét múlva vettem egy LG-t,mert értékelhetetlen volt. Barátok köztöt, sorozatot nézni, hálószobába elalvásra (enyémnek is ez lett a sorsa) teljesen jó, de amint egy komolyabb, lesötétített szobás mozizásra kerül a sor elvérzik.

[ Szerkesztve ]

(#76032) proci985 válasza ÁdiBá (#76009) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ennyi. Az a platform arra van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76033) FLATRONW válasza Speed® (#76007) üzenetére


FLATRONW
őstag

Rendben van ez az összehasonlítás. Az NV kihozott egy gyorsabb memóriás 1060-at, az AMD pedig egy tuningolt 480-at.

(#76034) Puma K válasza Milka 78 (#76031) üzenetére


Puma K
veterán

Óú... :(

Pedig a mostani 32"-os LG helyett nézek valami nagyobbat... aztán megcsillant a szemem, hogy 48", nem smart rendszer és full HD felbontás... de akkor eléggé felejtős :D

Köszi az infót!

Akkor igazándiból ha _tévét_ szeretne az ember, akkor maradjon LG-Sony esetleg (Samsung) vonalon...?
Mondjuk nálam a monitor szerepét töltené be... jó nekem a 30+ késleltetés is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#76035) Speed® válasza FLATRONW (#76033) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jogos így nézve. Mondjuk a végeredmény tekintetében végülis mindegy..mindkettő jó kártya, 1-1 előny-hátrány mellett (1060 + fogyasztás - GSync felár, 580 +FSync - fogyasztás), aztán kinek mi számít. Nekem egyelőre a tempó bejön (bár nem estem hasra nyilván az OCs 290 után), viszont a kivitel silánysága miatt esélyes, hogy nem ez lesz a befutó..inkább tolok még némi gempát a projectbe és keresek valami kevésbé gagyit.

(#76036) Milka 78 válasza Puma K (#76034) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én maradnék a nevesebb gyártóknál. :K Ha monitor szerepét is betölti akkor egy belépő 4k-s tv mehet.Az LG tv-k game modjába elég alacsony az input lag,elég sokan veszik PS4 mellé.Nekem 49uh661v-m van ami nem a teremtés csúcsa,de összességében egy belépő 4k-s tv-hez képest elég jól helytáll.Az lg samrt rendszere gyors és stabil, nem kell félni tőle.Nekem webOS 3 van,de a 2017-es modelleken 3.5, míg a 2018 modellekre már a 4.0-es van.
Mondjuk a tv-s szaki jobban vágják ezt,én csak ugatom a szakmát :B

[ Szerkesztve ]

(#76037) proci985 válasza Milka 78 (#76036) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a webos arra jó hogy a tvben közvetlenül mehet a netflix és nem kell castolni.

Még ha van diszkrét erősítő onnantól az se érdekes hány HDMI bemenetek van, lgnel azon szokták spórolni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76038) Milka 78 válasza proci985 (#76037) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A YT is elég jó rajta (mondom ezt 3db droidos médiaboxal) egy okos távirányítóval és a kadenciahelyes,mindenevő média lejátszó is jól muzsikál benne.
A 160-as (sajnos) belépő 4k-s tv-ken 3 hdmi-t felpakolnak ami azért már elég majdnem mindenre.Nekem most média lejátszó,android box,Xbox lóg rajta.Mondjuk volt,hogy a pc-tis rákötöttem egy sima hdmi elosztóval.
Az 5.1 meg optikain van a tv-re kötve.

(#76039) proci985 válasza Milka 78 (#76038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Pár évvel ezelőtt simán rakták kettőt. Az pont elég az erositonek meg a pcnek

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76040) bombibmw


bombibmw
veterán

Ez de kemény. :) [link]
Emlékszem, még én is toltam ilyennel.
Egyszer vittük szervízbe és egy hapsinál volt egy óriási konfig.
Megkérdeztem, hogy miért olyan nagy a gépe, erre azt felelte, hogy azért, mert kétmagos. :D

[ Szerkesztve ]

(#76041) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A 8 magos coffe,az mikor jön pontosan ?

(#76042) Devid_81 válasza ScomComputer (#76041) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Q3 ha minden igaz.
Nem szamolnek vele unnepek elott tul sokkal, gondolom ez is hianycikk lesz eros felarral. :U

...

(#76043) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Kint van a vram áremelkedéses cikk a főoldalon.
Kíváncsi leszek mennyit fognak emelni...

[ Szerkesztve ]

(#76044) Devid_81


Devid_81
nagyúr

NVIDIA G-Sync HDR Module Adds $500 to Monitor Pricing

Ez nem sz.r es erre mar csak egy par aprosag kell, hogy monitor valhasson belole :W
Szerintem nekem sem lesz egyhamar 4K-s monitorom. :U

...

(#76045) Puma K válasza Milka 78 (#76036) üzenetére


Puma K
veterán

A nevesebb gyártókhoz a JVC, Sharp, Philips és Thomson nevek még mehetnek?

Nekem a tévé = monitor már egy évtizede.

Hagyományos értelemben nem használom a tévét tehát kábel-műhold stb nem nézek rajta hanem gépre-laptopra kötöm és úgy használom. Filmeket sem nagyon nézek.

Nekem egy full egyszerű 1080p képes fapad tévé kellene aminek a panelja jó, de a körítés szegényes mindezt nagy képátlóval.

Egy 4k képes tévén az 1080p tartalom mennyire elfogadható?

Gondolok itt arra, hogy adott játékot az aktuális gépem csak 1080p-ben tudja meghajtani és az hogyan néz ki.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#76046) stratova válasza Puma K (#76045) üzenetére


stratova
veterán

Captain Obvious: Mivel a 4K (3840x2160) pont 4x annyi pixel mint a 1080p nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#76047) Milka 78 válasza Puma K (#76045) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nevesebb gyártók a Samsung,LG,Panasonic,Sony.
Amiket felsoroltál az mind Vestel és hasonló másod vonal beli panelekkel operáló "cég". Konkrétan a Vestel a tulajdonban van a JVC és a Sharp is bár az utóbbinál jogi huzavona van,mert a Hisense is megvette a névhasználati jogot...volt is róla cikk a ph-n.
Én csak konzolon (x360/ps4) és filmnézés közben próbáltam az fhd felbontást, pc üzemmódban nem (csak 4k-n) így arról nem tudok nyilatkozni. :N Minden esetre nálam az X360 is jól nézett ki a tv-n.
A jó panel az elég tág fogalom,de még az én 160k-s tv-m is kimeríti a "sz@r ips" fogalmát, ráadásul az a kategória nem létezik amit szeretnél.Olcsó tv-be megy a leggyengébb panel és nincs okos rendszer bennük. Majd jön az okos rendszer és az egyre drágább panel.
Különben mostanság jöttek be még a Hisense/TCL tv-k európa szerte és a Kínaiak állítólag nagyon szeretnének teret nyerni. Saját gyártású paneleik vannsk kedvező áron és van egy két egész jó produktumuk, de ezt a szakik jobban tudják. :)

[ Szerkesztve ]

(#76048) Puma K válasza Milka 78 (#76047) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen ezeket a számomra roppant mód hasznos infókat! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#76049) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#76047) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egyebkent a TLC-bol lenne a “budget” kategoria csucsa, de egyelore nem kapni, leginkabb amerikas...

Panelnal jellemzoen folosleges is a ~160k (49-50” 4k) eseten csodat varni, de ennel meg feleslegesebb dragabbat venni, mert pl a 50MU6102 samsung teljesen jó a kategóriában, minden téren, persze azt, hogy kinek az IPS kinek a VA kell, dontse el maga - en az utobbit javaslom (de legalabb is jarjon utana tenylegesen milyen panel kerul a TV-be, mert ossze vissza pakolgatjak). LG-t csak OLED-bol szabad venni, a sony es pana meg ott tud lenni, de jellemzoen tobbert merik azonos kategoriaban.

Hogy miert felesleges? Mert a tenylegesen jo (budgetnél mar eszrevehetoen jobb, nem csak marketing), de meg nem OLED TV-k (jellemzoen mozgas megjelenitesben az OLED elott vannak, feketeben, pedig nagyon-nagyon kozel), 300-350k HUF “retail” áron mennek. Most lehet esetleg kifogni pár jobb TV-t a medias akcioban, de 270-280k alá, ez esetben sem nagyon csusznak.

© asszongya'hogy

(#76050) Devid_81 válasza RazoR (#75801) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy latom valami elkaphato betegseg lesz ez :D
Hetek ota mindig vissza kell vegyem a video memoria orajelet a kartyan.
6000rol mentem vissza, mar 5750-nal jarok, es random fagyasok vannak nalam. Gyari OC az 5724, persze hasznalhatnam annyin is, nyilvan nem vennek eszre semmit sem, csak az a kerdes, hogy meddig, mert ugy nez ki pusztul lefele a cucc olyan heti 50MHz-el.
Kb 3-4 hete kezdodott, gondoltam melege van a kartyanak, de erdekes, hogy egy azonos orajel melett mindig megy egy hetet, aztan vege, visszabb kell venni. :U :F
Valoszinuleg a huteset kellene lekapni, majd uj thermal pad-okat rakni ra...csak nem tudom akarok-e vele szarakodni, ha mar garis ugyebar :U
Mindenesetre erdekes, lehet RMA-s lesz, raadasul 3 nap mulva lesz a kartya 1 eves, jo van meg gari boven, de lehet par fagyas utan megy vissza az amazonnak es nem szivatom magam tovabb. :U

...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.