Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#111001) PitLee válasza cyberkind (#110999) üzenetére


PitLee
őstag

(#111002) ScomComputer válasza PitLee (#111001) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#111004) PitLee válasza ScomComputer (#111002) üzenetére


PitLee
őstag

Akkor neked kivannak simulva ráncaid rendesen, szendvicsbe nyomot az RTX ikrekkel :DDD

(#111005) Gomez1984 válasza ScomComputer (#111002) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Összetette őket hátha szaporodnak :D

(#111006) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Sziasztok. Nagyon rég voltam benne a pc témában, eléggé le vagyok maradva. Nem biztos hogy ez a legjobb topic kérdéseimre, de akkor légyszíves mutassatok irányt. Az első kérdésem az lenne hogy az rtx 3000-es széria tudja a natív HDMI 2.1-et jól láttam? Ez nagyon fontos ,mert egy philips 55oled806 tv-vel lesz használva az új gép. Gép vásárlás előtt állok. Nem tudom hogy most 2022 ben jobban megéri alkatrészekbe venni és a boltal össze rakatni, vagy egy kész gépet venni?? Itt szeretnék ajánlásokat is kérni hogy hol a legkorektebbek, és legolcsóbbak, megbízhatóak,ahol össze szerelnek vagy ahol a legolcsóbban adják a kész gépeket,vagy ahol a legolcsóbbak az alkatrészek. Ugye sok kicsi sokra megy. Fogalmam sincs a jelenlegi állásról ezekkel kapcsolatban. De azt tudom hogy nagyon profi pc guruk vannak , akik nagyon naprakészek, és mindent is tudnak :) esetleg ha valaki privatban szeretne segíteni,tegye nyugodtan. 730k a keretem a gépre , ennyiből keresem/akarom megvenni a legjobbat. Ezt csak azért írtam le hogy a lehető legtöbb információt adjam, aminek a végén a legjobban járhatok. Pl lehet ez választó pont is hogy egybe gép vagy össze rakatni. Kérlek ha tehetitek linket is adjatok, de elég ha megnevezitek a dolgokat.

(#111007) cyberkind válasza Rebelf (#111006) üzenetére


cyberkind
félisten

2022-ben nem éri meg semmilyen pc hardvert venni, ha csak nem ez a szó szerinti munkaeszközöd.

Paranormal Cocktivity

(#111008) keIdor válasza Rebelf (#111006) üzenetére


keIdor
titán

Üdv.
Támogatja, igen.
Azt tudni kell, hogy bár jobb a helyzet jelenleg, mint 2021-ben, de nem sokkal.
A bánya (és nem a chiphiány) miatt még nagyon drága minden videokártya.
Azon belül is Magyarországon a legdrágább kb. egész Európában.
A szomszédos Ausztriában vannak jó ajánlatok, szoktam látni használt 3080-akat 1300€ körül, nekem 1100€-ért sikerült elcsípnem egy pár napos kártyát, még a fólia is rajta volt néhány helyen, por nulla. Németországban van néha bundle, 3080+egér+táp 1300€, az se rossz, ha épp elcsípsz egyet.

Van, aki Spanyolországból rendelt már többet is, az is 1200-1300€ körül van.
Most ugyanez otthon 1500-1600€ ha egyáltalán találsz annyiért, mert valaki még azt hiszi, hogy 700 ezret ér. Tehát ha nem félsz, akkor külföld!

Viszont sajnos a kereted kevés. 4K OLED-hez nem árt minimum egy 3080, az az alja, amivel nekivágnék. Szerintem a 3070 már 1440p-re ideális.

CPU-ból, ramból nem kell elszállni, igazából az igényektől függ. Egy i5-12400F-el is jó vagy, vagy 5600X, 11600(K)/10600(K) vagy ezek kisebb tesói. Vehetsz 5800X/11700/10700-at, amit a keret és az igények engednek. Memória is whatever de 32GB legyen. Meg legalább 3200MHz, az alá ne menj, de ideálisabb 3600MHz. Ha tuning is cél: akkor Samsung B-die.

Alaplap: keret és igények szerint.

De szerintem kicsi a kereted. Abból a VGA és a CPU kijön jobb esetben, más nem.
Sajnos durva árak vannak most, azt a TV-t meg hajtani kell valamivel.
Persze neki lehet vágni 4K-nak 3060Ti-vel vagy 3070-el, csak szerintem csalódás lesz belőle, mert nem lesz elég.Van DLSS, de annyit nem segít szerintem. +10fps boost, ott még nem romlik a kép minősége, ha alacsonyabb render felbontás van beállítva, már a képminőség látja kárát.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#111009) Rebelf válasza keIdor (#111008) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Köszi. Ez lesz végül szerintem. Akárhogy számolgattam,nem jött volna ki olcsóbban össze rakatva alkatrészekből se, illetve utánvét see volt több helyen,náluk igen. Nem tudom ez a proci mennyire hajtja ki, i7 11700k akartam venni, de ennyiért felejtős volt 3070-el. [link]

(#111010) keIdor válasza Rebelf (#111009) üzenetére


keIdor
titán

Nem rossz gép ez, az a megoldás, hogy monitorral használod inkább. 1080p vagy 1440p-re elég lesz egy darabig ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#111011) KRoy19 válasza keIdor (#111010) üzenetére


KRoy19
őstag

Lehet ám 1440p-ben játszani az oled TV-n is és teljesen tisztességesen fog kinézni, szóval nem kell elengednie a PC/oled kombót, csakmert egyes játékokat nem fog tudni natív felbontáson játszani.

[ Szerkesztve ]

(#111012) Rebelf válasza KRoy19 (#111011) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Persze hogy nem engedem el,hisz hozzá veszem a gépet,hogy kihozzam belőle a maxot. 4k 120fps, vrr,freesync stb. olyan játékokkal játszom amúgy is ami 200fps+ -on fog futni. a mostani mac mini m1 gépem ezeket 80-120 fps-be viszi 4k 60fps-be,max grafon. (pl tft). multimédiás központ lesz a gép ,nem hc gamer.

(#111013) PitLee válasza Rebelf (#111009) üzenetére


PitLee
őstag

"i7 11700k akartam venni, de ennyiért felejtős volt 3070-el"
;]
https://www.alza.hu/msi-mag-codex-5-11td-455eu-d6907843.htm

(#111014) Rebelf válasza PitLee (#111013) üzenetére


Rebelf
aktív tag

K-sat..

(#111015) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Vége a Boba Fett-nek, kár ,nekem bejönnek ezek az SW sorozatok....jók ezek a Concept Art-tok: [link] :B
Nem baj ..jön a Ken Obi... :K

[ Szerkesztve ]

(#111016) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Az előbb felhívott az alza -tol egy kb 20 éves srác hogy az alaplap és vga 4. Életévében megy tönkre, és kössek több mint 100e- ért +3 év kiterjedt garanciát. Ilyen van?? :D :D

Lassan meghozza futár a gépet, várom már. Szeretném majd egy nagyobb tesztnek alávetni,hogy lássam tudja-e alapjáraton azt a teljesítményt amit kell,vagy be kell állítani dolgokat. (Biosba,meg ilyesmi). Jelenleg melyik az a megbízható program ami megmutatja a gép jelenlegi valós teljesítményét illetve jól jönne hogy ha ki írná hogy a benne levő alkatrészek milyen sebességgel mennek.

(#111017) ScomComputer válasza Rebelf (#111016) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezt miért kell mindenhová bemásolni,elég lett volna csak a topikjában is ! :U
Szerk:
De ne vegyél + garit,ezt mással is eljátszák...+100K-t nem ér meg... :N

[ Szerkesztve ]

(#111018) Rebelf válasza ScomComputer (#111017) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Nem tudom melyik topic aktív :) amúgy eszembe se jutott +garanciát venni,hamar leráztam a kis srácot.

(#111019) ScomComputer válasza Rebelf (#111018) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ok...tudod miből épül fel a géped, cpu, ram, alaplap, vga és mindig az adott topikba tedd fel a kérdést,ahogy tetted is a 3070 vga-t a 3070-s topikban... :K
A "bullshit" loser-ek szokták mindenhova behányni a dolgokat...te nem vagy az... ;]

[ Szerkesztve ]

(#111020) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kis olvasnivalo, sztem magyar sajto is foglalkozhat vele, konnyen talaltok magyar cikket errol.

Cikk lenyege tomoren:
Kezdetleges (sokkal gyengebb) koronavirus tipust talaltak magyar kutatok egy talajmintan ami eredetileg Antarktiszrol volt kuldve egy kinai laborba. (Sangon Biotech, Shanghai)
Ezenkivul horcsog es valami zold majom tipusban is talaltak virus, illetve arra utalo nyomot.

Innen a fantaziatokra bizom ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#111021) ScomComputer válasza Devid_81 (#111020) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát nem is denevérből,meg szegény tobzoskából származik.. :DDD
Én már 2-szer is voltam benne...nem régen engedte ki k-ból...a kollégám meg 3 oltással kórházban fekszik.... :U
Most meg van valami lopakodó verzió vagy mit hallottam...az eszem meg áll már ennek sose lesz vége... :)

[ Szerkesztve ]

(#111022) Devid_81 válasza ScomComputer (#111021) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem, nekunk le kopogom nem volt szerencsenk meg hozza.
De az osszes otthoni ismerosom egyszer vagy akar ketszer is mar vegigment rajta.

Epp a napokban talalkoztam itt az egyik itteni elso ismerossel akinek volt mar covidja.
Tok fura, hogy otthonrol tobbrol hallok mint itt.
Oke nyilvan itt nincs annyi ismerosom, de nah :)

...

(#111023) cyberkind válasza Devid_81 (#111020) üzenetére


cyberkind
félisten

Resident Evil film első rész, de jah, tuti csak legenda, és minden véletlen. :D

Paranormal Cocktivity

(#111024) proci985 válasza Devid_81 (#111020) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ah, dailymail :DDD

ScomComputer: Randy es a tobzoska mondjuk a legsulyosabb eredettortenet volt :D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#111025) ScomComputer válasza proci985 (#111024) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen ez valóban súlyos.. :DDD
Itt meg helyesbítek mert félreérthető voltam:"nem régen engedte ki k-ból"
A K= karantén....nem kórház... :)

(#111026) Devid_81 válasza proci985 (#111024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gyujtik a klikkelest nah :DDD
Magyar oldalakat nem neztem, lehet valahol fent van amugy ha mar magyarok talaltak?! :F

...

(#111027) proci985 válasza Devid_81 (#111026) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

passz. de lehet az angol kutatok helyett ok magyarokat irtak, ilyen uno reverse cardkent :DDD

ScomComputer: itt barati korben csak olyan volt, aki ket napig 40 fokos lazzal fekudt otthon, de a tobbseg hala egnek meguszta 2-3 nap lazzal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#111028) cyberkind


cyberkind
félisten

Még szerencse, hogy mindenki számára elérhető az internet: [link]

:))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#111029) PitLee válasza Devid_81 (#111022) üzenetére


PitLee
őstag

:DDD

Jó mondjuk ez inkább rám igaz, aki szenvedek itt a magányban.

De remélem az idei nyaralásod, azért ennél jobbra sikerül majd :DDD

(#111030) Rebelf


Rebelf
aktív tag

kellene kis segitség. vettem egy pc-t mac helyett. mikor elinditom a gépet és bejön a win11 a philips oled8O6 tv rögtön kiirja hogy gsync kapcsolatot érzékel ,ezért átvált a hdmi automatikusan Optimális-játék üzemmódba.. ez nagyon frankó is lenne,mert az rtx3O7O tudja.. igen ám.. de ahogy a tv automatikusan átvált Optimális-játék üzemmódba, rögtön jön a fekete képernyő.. addig,mig vissza nem teszem standard hdmi funkcióba, akkor van kép.. rtx3O7O tud hdmi 2.1 et, viszont jelenleg hdmi 2.O kábelem van csak. ez gond lehet? nem gondolom,mert macen bármelyik hdmi-t ki tudtam tv-n választani és ugyan ez a kábel volt. nvidia driverbe kéne állitani vmit?

(#111031) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sérült baglyot találtam az udvarunkon. Mi a teendő?

(#111032) Beaumont válasza Devid_81 (#111026) üzenetére


Beaumont
aktív tag

[Itt emlitik] :DDD

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#111033) Puma K válasza FLATRONW (#111031) üzenetére


Puma K
veterán

Lentebb vannak elérhetőségek megyékre bontva: [link]

Esetleg látod, hogy mi a baja? Áramütés vagy más?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#111034) FLATRONW válasza Puma K (#111033) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz. Nem igazán látok semmilyen sérülést. Igaz hogy a szárnyait nem is próbáltam feszegetni. Mentem ki a sötétben, éreztem, hogy valamit megtolok a lábammal. Azt hittem, hogy megint egy patkányt hoztak a macskák, szokásuk. Szerencséjére nem tapostam rá.

(#111035) Habugi


Habugi
addikt

Sztem most először kaptam reális betekintést abba, miért volt/lehetettdolog PS4 tulajnak lenni aka exkluzívok..


.. ez kérem baromi jó volt! :K

Az igazat megvallva nem vártam tőle keveset, az egekig volt hypeolva, de ennek ellenére is nagyon kellemesen csalódtam, meglepett.
Ez bőven nem a Days Gone felemás szintje, szerencsére!

Az egyetlen szívfájdalmam a játékkal kapcsolatban az, miszerint baromi rövid, bár lehet csak az beszél belőlem, hogy szívesen toltam volna még egyszer ennyit, annyira jó. :DDD
Ez a ~90óra NG+al lett meg, GMGOW, kezdésnek challenge fokozat volt, egyik sem volt egy hajde de azért élvezetesek voltak.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#111036) cyberkind válasza Habugi (#111035) üzenetére


cyberkind
félisten

Nehogy megmerészeld venni az Uncharted-et, mert az szar számodra! :K

Paranormal Cocktivity

(#111037) keIdor válasza Habugi (#111035) üzenetére


keIdor
titán

Várunk szeretettel PS5 tulajnak a Ragnarökre! ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#111038) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én is végigjátszottam. A véleményem nem változott, összességében eléggé közepes játék.
A történet elviszi a hátán, egy jó 8/10-es, de a játékmenet, a harcrendszer nagyon kiegyensúlyozatlan, 3/10-es. Emiatt biztos nem vennék PS5-öt, hamarabb a Days Gone miatt.

(#111039) Habugi válasza keIdor (#111037) üzenetére


Habugi
addikt

& cyber:

:))

Jóvanmá', tessék értékelni a gesztust h mint PC master race képviselő ezt így, ebben a formában adtam elő! :D

Amúgy a PS vásárláshoz még belépő szinten minimum féltucat hasonló kaliberű cím kéne, plusz az sem vág(na) földhöz ha Thor hozzám csak 3-4év múlva kopogtat(na) be PC-re.
Itt azon volt a hangsúly h igen, MOST elkezdtem (meg)érteni miről beszéltek páran, évek óta.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#111040) Devid_81 válasza Habugi (#111035) üzenetére


Devid_81
nagyúr

21.5 oram van benne jelenleg, az eleje docogos volt szamomra.
Meg most is zavar amikor az idetlen szornyek valami furcsa nyelven probalnak nekem karomkodni.
De maga az egesz vilag amugy bejon. :K

Kicsit fura es szinten zavaro amikor latszolag "semmi" durva nagy latvany nincs az adott helyszinen de megis beesik az FPS, ezt csinalta anno 6900XT-vel is amig megvolt, most mobile 3070+dlss (quality mode)

De ezektol eltekintve egeszen jo jatek, biztos, hogy vegigtolom, bar nagyon lassan haladok mert alig van idom :B

[ Szerkesztve ]

...

(#111041) syIex válasza Habugi (#111035) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is nagyon bejön ez a játék. Egy ideje nem ültem Single game alatt ennyit gép előtt! :D
Lassan én is a végére érek és kicsit lassan is haladok direkt, hogy minél később történjen meg... :DDD Viszont a Ragnarök így már nagyon várós! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#111042) snecy20


snecy20
veterán

Elden Ring-ről szakvélemény?
Sokan várták azt is, mint a megváltót. :Y :K
----------------------------------------------------------------------------
Jah, amúgy mit szóltok a világ szégyene RTX 3050 árakhoz? 190-220k. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111043) Devid_81 válasza snecy20 (#111042) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mind meg is erdemli a s3ggberugast aki arra a kartyara annyit kolt. :K
AMD oldalon a legjobb (UK legalabbis) 6600XT-t is meglehet annyibol venni...nem mintha az erne ennyit, de teljesitmenyben nem egy liga a ketto a 3050-el az is biztos :U

...

(#111044) snecy20 válasza Devid_81 (#111043) üzenetére


snecy20
veterán

Nálunk ~250k-tól vannak listázva a 6600XT-k. Húzós.
Mondjuk legalább a felárért kapni is valamit. A 3050 lényegében a 6 éves 1070-ek teljesítményét hozza. Persze még ezzel sem lenne gond, csak ugye még mindig minden videokártya 2x annyiba kerül, mint amit érne.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#111045) CJ4567 válasza Devid_81 (#111043) üzenetére


CJ4567
veterán

A 3050 nagyrészt azt tudja, amit egy 1660Ti/1660S, csak támogatja a DLSS-t. Szóval egy jó drága 1070, ami néhány játékban megtáltosodik, és hozza a 2060-at, és van RT/DLSS támogatása. ;]

No Sana No Life

(#111046) Devid_81 válasza snecy20 (#111044) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt most hetrol hetre csokkennek az arak.
Nem tudom az MSI Radeon RX 6600 XT MECH 2X 8G OC milyen, azt tudom hogy 6700 XT-ben kerulendo, viszont ez kb 185.000 atszamolva, ami meg mindig siralmas, de legalabb nem 250k

...

(#111047) keIdor válasza snecy20 (#111042) üzenetére


keIdor
titán

Én mondom, amíg nincs kinyírva a bánya, addig ez lesz. Megint 3000 felett van az a retek, úgyhogy az árak aszerint alakulnak… változást ne várj. :(

Én úgy láttam inkább 1080-at hozza a 3050.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#111048) ScomComputer válasza keIdor (#111047) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen a 3080 nem is mondtad ?

(#111049) Devid_81 válasza CJ4567 (#111045) üzenetére


Devid_81
nagyúr

3050-ben az RT pont annyit er mint a 6600XT-ben, semmit, csak disznek jo :D
Jo tudom DLSS, de az FSR is neha mar feltunik itt ott :B

...

(#111050) snecy20 válasza keIdor (#111047) üzenetére


snecy20
veterán

Jah, 1070Ti környéke inkább, ha nagyon be akarnánk lőni. DLSS-sel azért élhető kategória bőven, legalábbis lett volna a 100-125k közötti ársávban. De 200-ért... akkor már inkább egy skalper-árú PS5.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.