Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#113001) CJ4567 válasza ScomComputer (#112993) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem a Strix 1070 is UV-zva megy, 2GHz @ 1V... :DDD 2075-2062 @ 1,093V a max, 2088-on még fut a 3DMark, 2100-on már képhibázik. Pár FPS-el kevesebbet hoz, mintha koppra tolnám, de teljesen felesleges, mert ahol 2GHz nem elég, ott 2075MHz se lesz elég. :)

No Sana No Life

(#113002) Speed® válasza ScomComputer (#112993) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem vészes azért mind..a Ventus2Xem 1950MHz/950mV mellett (<220W) pl. egész halk, ha 80⁰Cig felengedem. Nem mondom, hogy nem volt jobb megoldás a kezeim közt, de élhető, cserébe nem akkora batár, ez is szempont volt a kiválasztásnál.

[ Szerkesztve ]

(#113004) snecy20 válasza Devid_81 (#113003) üzenetére


snecy20
veterán

hamarosan népkártya lesz a 3090TI? ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#113005) Devid_81 válasza snecy20 (#113004) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Csak annak akinek kell futes rasegites ;] :DDD

...

(#113006) Puma K válasza snecy20 (#113004) üzenetére


Puma K
veterán

Érzem, hogy jön egy vizes RTX 3090 Ti a gépembe rajta aktív vízhűtéses hátlappal :K

:N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#113007) -=RelakS=- válasza Devid_81 (#113005) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Megoldható, hogy ne a szobát fűtse a kilowatt. [Videó]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#113008) ScomComputer válasza Devid_81 (#113003) üzenetére


ScomComputer
veterán

Olvastam én is...ott kinában talán igaz lenne, de itthon,mikor 1000Ft-ot is 2000-ért adnak...soha nem esne ennyit az ára,valaki zsebébe menne a különbözet... :DDD

(#113009) Raymond válasza ScomComputer (#113008) üzenetére


Raymond
félisten

A kerdes meg az hogy az igazi uj retail kartyak ara esett ennyit vagy az ex banyasz kartyak igenyesen ujnak visszacsomagolva es boltokba kerulve ara ilyen alacsony.

Mert ott abban az orszagban ahol a kartyak eleve gyartva voltak nem igazan problema uj, meg hasznalatlan eredeti dobozba csomagolni a kartyakat. Azt a par szaz dollar profitot kartyankent siman megeri.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#113010) Devid_81 válasza Raymond (#113009) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg sok sztem...
Ott abban az orszagban barmi megtortenhet. :K

...

(#113011) Raymond


Raymond
félisten

Day Shift [link]

Johet :K

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#113012) PitLee


PitLee
őstag

:DDD
Garage sale

"Lambozás vagy Lomizás"

Így görbüljek meg . . .

(#113013) cyberkind válasza PitLee (#113012) üzenetére


cyberkind
félisten

A crypto.com-os dzseki nagyon adja. :DD

Paranormal Cocktivity

(#113014) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Britain could reach 40C by mid-July, forecast computer models predict for first time

Temperatures have never reached 40C in the UK but for the first time ever forecast computer models have shown it could be possible for mid-July.

According to the latest modelling, large parts of the southeast could also hit 39C.

Jo lesz :K :DDD

...

(#113015) cyberkind válasza Devid_81 (#113014) üzenetére


cyberkind
félisten

Ahogy a poltopikban is írtam, ennek az útnak a végére fogunk érni és pont. :)
De a legjobb az egészben, hogy az eszetlen villanyosítás se hozna drasztikus változást, úgyhogy...

Tegnap életemben először éreztem, hogy a Nap égette a bőrömet, mintha sültem volna a sütőben, és ezt itt kint Angliában, ahol állítólag tök jó az idő....

Paranormal Cocktivity

(#113016) Puma K válasza cyberkind (#113015) üzenetére


Puma K
veterán

Egyik ismerős tetőkön szokott dolgozni hétvégente és múltkor lapos tetőn kátrányos lapokat rakott le gázpalackos perzselővel. Mikor 39-41°C volt itthon...

A végeredmény azaz lett, hogy úgy kiszáradt, hogy nem hall az egyik fülére. Úgy hallja a saját hangját mintha te lefognád az egészséges füledet tenyérrel. Úgy visszhangzik neki a saját hangja.

Kezdetnek szteroidos kezelést kapott, de mondták hogy lehet be kell feküdnie, mert el fogja veszíteni az egyik fülére a hallását ha nem megy be. Most ott tart hogy nem kellett kórházba befeküdnie, de hetente 2x felszúrják a fülét és a dobhártyájába injektálnak valamilyen anyagot. Ezt most x hétig meg kell ismételnie.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#113017) -=RelakS=- válasza Devid_81 (#113014) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval Anglia olyan lesz, mint Japán? Nem csak párás, de még meleg is :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#113018) Devid_81 válasza cyberkind (#113015) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nagyon nem lehet ezt mar elkerulni.
Sztem meg a mi eletunben Anglia mar olyan lesz mintha valaki lejjebb tolta volna a szigetet egy laza 800-1000 merfolddel delre.

Azt mondjak, hogy itt elvileg szelsosegesebb idojaras lesz es tobb csapadek hozza.
Mondjuk ez a csapadek is olyan, hogy oke vannak evek amikor tenyleg retek itt minden...de egyre tobb atom szarazsag van nyaron.
Most is afele haladunk mint 2018ban amikor kisargult a vilag...emlekszem Londonban a nagy parkokban a fu mint a szena olyan volt nyar kozepetol. :K

[ Szerkesztve ]

...

(#113019) proci985 válasza cyberkind (#113015) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en ugy leegtem svedeknel egy hete, hogy ketszer hamlottam le. pedig magamra kentem fel tubus hidratalot :DDD

ez masodik ilyen volt, de elso alkalommal kiultem delben egy tengerjaro hajon napozni, ami ugye nem jo otlet :B

btw itt ilyen papiron 22 fok van, viszont lassan egy het patiofelujitasnak most erek a vegere. patioban jellemzoen 32 fok volt csipomagassagban, en viszont a tetejet csinaltam, szoval orankent kotelezo technikai szunet volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113020) Puma K


Puma K
veterán

"A(z) Terra utolsó ismert ára 2,75 HUF, és -99,382%-kal csökkent az elmúlt 24 órában." :DDD

Most még nevetek aztán majd ha a Forint jut erre a sorsra akkor majd sírok :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#113021) Beaumont válasza Devid_81 (#113018) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Nalunk Londontol kicsit lentebb mar sarga minden.... Jo ideje nem esett.

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#113022) Devid_81 válasza Beaumont (#113021) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalunk tegnap este volt par csepp, meg elotte vagy 3 hete volt 1-2 nap amikor voltak kisebb esok...meg elotte megint par hettel, vagy honappal?! ujabb kisebb esok :D
Nem mondom, hogy kell az eso, mert en aztan ruhellem az esot meg a szurkeseget ami ebben az orszagban van, de az idei ev eddig eleg kimagasloan szaraz volt, de mar a tel is ahhoz kepest amilyen szutyok ido tud lenni sokszor itt hetekig...honapokig.

Majd meglatjuk, allitolag 2050 korulre London olyan lesz mint Barcelona, de nem lepodnek meg, ha egy 15 evvel hamarabb is mar olyan lenne a vegen... :U

...

(#113023) Beaumont válasza Devid_81 (#113022) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Megyek eszakabbra akkor, kicsit feludules volt az otthoni melegek utan az itteni idojaras. De kezd deja vu erzesem lenni a nyarakkal kapcsolatban. :DDD Nem birom mar en ezt az en koromban. :D

[ Szerkesztve ]

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#113024) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Na, új rezsicsökkentési szabályok megvannak? Aki átlagon felül használ áramot gázt, annak nem jár. Hogy egyáltalán, vagy átlagon felül, az nem világos.

Bányászok és gémerek fizethetik az áramot?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#113025) cyberkind válasza -=RelakS=- (#113024) üzenetére


cyberkind
félisten

Szeva bányászok! :))

Paranormal Cocktivity

(#113026) proci985 válasza -=RelakS=- (#113024) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

210kWh / ho aramra

en azt neztem, hogy nalam ilyen havi 300kWh kornyekerol beszelunk, miota home officeban CPU computeolok es masfelszeresere ugrott a havi fogyasztasom covid kezdete ota. kiveve majus, amikor a 650 kWhn latszott, hogy a futott jacuzzi a 2400Wos kompresszorral azert az aramfogyasztason is meglatszik* :DDD oke arammal futok tehat gazfogyasztasom nincs, de akkor is.

viszont igy belegondolva hogy jon ki a 210kWh atlag?

*mondjuk jacuzzinal beszamoltam, hogy kb egy welnessezes jott volna ki ennyi penzbol, igy meg kb minden masodik nap a kinti 10 fokban aztattam magam 37 fokban. legjobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113027) -=RelakS=- válasza proci985 (#113026) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy sokan vannak, akik csak világítanak, meg tévéznek? Nyugdíjasok elsősorban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#113028) , válasza cyberkind (#113025) üzenetére


,
addikt

Sajnos ez mindenkit érinteni fog, akinek havi 7800 Ft-nál több volt a villanyszámlája.

(#113029) cyberkind válasza , (#113028) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyáron nincs klíma, télen pedig nincs klímafűtés, ez ilyen, alapból is luxitermék.

És ez még csak a kezdet, az igazi klímacsere még nem is jött el, de már ez érvágás lesz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113030) , válasza cyberkind (#113029) üzenetére


,
addikt

Ezek szerint neked akkor 7800 Ft alatt szokott lenni a havi villanyszámlád?

(#113031) cyberkind válasza , (#113030) üzenetére


cyberkind
félisten

Még akkor is bőven alatta volt, amikor otthon éltem, manapság meg 200FT se, de én sose használtam klímát, csak ventilátort.

Paranormal Cocktivity

(#113032) , válasza cyberkind (#113031) üzenetére


,
addikt

Feltételezem, egy olyan lakásról beszélsz, amiben nem él senki. Ellenkező esetben mégis hogyan?

(#113033) cyberkind válasza , (#113032) üzenetére


cyberkind
félisten

Nyilván üres, de mint, írtam is, amikor otthon éltem, akkor se volt sok, csak pár ezer FT, a közelébe se voltam a most megálmodott 7800-nak.

Paranormal Cocktivity

(#113034) Milka 78 válasza proci985 (#113026) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőőő...pl én? 160 kw az átlagom ami felmegy 200-ra nyáron (esténként klímázunk ha 25 fok fölött van a hőmérséklet viszont 3 venti folyamatosan megy. 2x55colos Samu qled (tud zabálni és használva is vannak, baromi sok sorit és filmet nézünk). 2 éves gyerek3 a Sárkány itthon 0-24-ben (majd megy bölcsibe/melózni). Mosógép az feszt megy a gyerek miatt és nem valami csillivilli cucc akár csak a 2 méteres hűtő sem (ezekkel lehetne még fogni). Azért ebből még bőven tudnék leszedni (tv-t nem háttérzajnak használni,gyerek6feleség nem lenne itthon, htpc menne napi 5 órát, mosógép/hűtő csere ami lassan esedékes is). Okés nálunk nem villanybojler van, de pl fateréknál az éjszakai áramon van ami megint más tészta...
Játszani alig van időm viszont megy egy htpc 0-24-ben (8500t/igp).

[ Szerkesztve ]

(#113035) , válasza cyberkind (#113033) üzenetére


,
addikt

Nekem sincs klímám, de még TV-m se, fagyasztóm se, hangfalak/házimozi se. 1 szobás kis lakásban élek, ahol központi fűtés van, tehát nem árammal fűtök, minden izzó energiatakarékos, stb., stb., de még mindezek mellett se voltam soha a 7800 Ft-nak még csak a közelében sem, inkább a duplája szokott az lenni. Jó esetben.

(#113036) cyberkind válasza , (#113035) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem ami emelkedhet, de az minden évben emelkedik mert elszart rendszer a dolog, az a közös költség, amibe rengeteg dolog van beintegrálva, kb a víz és áramon kívül minden, ez jó sok is, akkor is ha nem vagyok otthon.

Tehát nálam ez az úgynevezett közös ktsg a sok, de ha ez több lesz is mindegy, mert a semmire is kurva sokat fizetek, ez van sajnos, de úgyis eladom majd ezt az ingatlant.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113037) , válasza cyberkind (#113036) üzenetére


,
addikt

Előző albérletben én a fűtésszámlán voltam kiakadva (központi fűtés), kb 100ezer Ft/év volt úgy, hogy 0 fűtést használtunk (szó szerint nullát, egyedi mérőórás fűtőtestek voltak). Mi lett volna, ha még fűtünk is?

(#113038) proci985 válasza cyberkind (#113036) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

5 ev miatt ulsz rajta? en tavaly osszel ket het alatt lerendeztem nullarol bidingen at szerzodesig.

igaz ott ingatlanos hala egnek ertette, hogy a "barmikor jo amig penteken irunk ala" azt jelentette, hogy csutortok delutan 5kor beultem az autoba, aztan vasarnap este 9kor mar itthon ultem a kenyelmes fotelemben. meg hala egnek pentek del korul megvolt az ugyved, ami kritikus volt ha barmilyen hivatalba be kellett volna mennem

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113039) cyberkind válasza proci985 (#113038) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem, konkrétan semmi oka nincs, csak megvan és ennyi, de sanszos, hogy el lesz adva a jövőben. :))

Paranormal Cocktivity

(#113040) proci985 válasza cyberkind (#113039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy nezem bealltak az arak, bar ez attol is fugg, hogy mid es merre van.

mondjuk ha 5 evig meg tartani akarod az mas, de en miutan 10 evig tartottam, ugy dontottem tavaly, hogy jobb zarni a poziciomat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113041) cyberkind válasza proci985 (#113040) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezer éve az enyém, nem volt és nincs semmilyen hasonló okom, egyszerűen csak megvan. :D

Paranormal Cocktivity

(#113042) proci985 válasza cyberkind (#113041) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent vannak rendes ingatlanosok is. az enyem kb nyugati arakon dolgozott, de minosegre is pontosan azt tudta, amit az itteni ingatlanostol fel evvel korabban elvartam. process szinten is.

nem volt olcso, de gondolom te se akarsz ketszer leugrani Budapestre, meg hederezni ket hetet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113043) cyberkind válasza proci985 (#113042) üzenetére


cyberkind
félisten

Kedves tőled, hogy fővárosinak gondolsz, sajnos ennyire nem voltam szerencsés. :DD Még nem tudom miként fog menni a dolog, de kikötés lesz, hogy én nem ugrálok haza, máskülönben megyek máshoz. :)

Paranormal Cocktivity

(#113044) proci985 válasza cyberkind (#113043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha olyan ingatlanost talalsz, aki elt nyugaton, akkor altalaban erteni szoktak ezt a kriteriumot :DDD

egyebkent csaladban volt meg egy ingatlan ami a nyugati hatar mellett lett eladva, az is rendben es fajdalommentesen ment.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#113045) cyberkind válasza proci985 (#113044) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha nem is élt bárhol máshol, muszáj lesz neki érteni, különben pá & pá. :))

Paranormal Cocktivity

(#113046) snecy20


snecy20
veterán

Kiváncsi leszek azért, hogy az olyanok, akik mondjuk végigklímáznak egy komplett nyarat, két szintes családi ház volumenben, azok mennyire kerülnek szopóágra költségileg.

Nekem spec. szerencsém van, mert megfelelő fekvésű egyszintes házba költöztem, így nem kellett klíma még a 38 fokok idején sem, mondjuk a szemem nem is bírja a klímát.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#113047) gV válasza , (#113035) üzenetére


gV
őstag

dettó, éjszakai áram a villany bojler miatt és 4500 Ft volt a max. előző 2: 3000/4000 volt.

(#113048) Devid_81 válasza snecy20 (#113046) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalunk ketto is van, 2*5kW aminek a peak futesi teljesitmenye 8kW akkor amikor kint 7c fok van.
Telen azzal futunk, nyaron hutunk, 2 gyerek, a mosogatogep es a mosogep napont 129x megy, plusz gyerekek miatt (tapszert) 367x megy a vizforrallo...folytassam meg? :DDD
Jah suto+fozolap minden IS arammal megy.

Jelenleg nyaron atlag £160-170/ho a villanyszamla a 28ik emeles utan :D
Telen sztem azert lesz harmad allasom, hogy a villanyszamlat tudjam fizetni :W

[ Szerkesztve ]

...

(#113049) Milka 78 válasza , (#113035) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tehát ha jól értem 15 ropi körül van az àram (bocs ha valamit félreértek)? :Y

(#113050) snecy20 válasza Devid_81 (#113048) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem páraknak magyarhonban is várható majd ilyesmi villanyszámla.

Amúgy meg mondhatni, hogy a lakossági coin bányászatnak tuti hogy ezzel végérvényesen vége lesz idehaza. Már eddig sem érte meg, megemelt árakkal már komoly bukóval lehet csak 'kapirgálni'. Nem hiszem hogy mindenki napelemmel tolta..

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.