Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#82951) akoska07


akoska07
nagyúr

BÚÉK !

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82952) TTomax


TTomax
nagyúr

Boldog Új esztendőt!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82953) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nvidia Titan V Raytraces Battelfield V in RTX mode at proper perf (but does not have any RT cores)
[link]

Tehat pont ennyire kellett a nagy marketing bullshit az RT core-ok korul, anelkul is megy a DXR. :U

[ Szerkesztve ]

...

(#82954) ScomComputer válasza Devid_81 (#82953) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mindig is ment , már szó volt róla anno,hogy az 1080...és a 1080Ti is tudja,csak nincs engedélyezve driver szinten... :K
Pontosabban úgy volt fogalmazva,hogy a 8Gb vram-al és az attól többel rendelkező vga-n menni fog...de mégsem.... :D

[ Szerkesztve ]

(#82955) Devid_81 válasza ScomComputer (#82954) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah ismeros a helyzet, masok is emlegettek mar, hogy lehetseges a DXR engedelyezese nem RT core-os VGA-kon.
Gondolom hivatalos soha nem lesz, mert nVidia nem engedi majd, hogy mukodjon, de tutira lesz vmi driver mod, vagy registry mod, hogy majd menjen szepen.
Attol a pillanattol tenyleg csak az RTX 2080 Ti lesz az egyetlen fejlodes a Pascalhoz kepest.
Bar jelen helyzetben ez mar igy is kijelentheto :D

Szerk: jut eszembe Te OC-zod a kartyad ugye?
Milyen beallitasok mellett hasznalod?
TDP limitet is bantod?Vagy csak azt? :)

[ Szerkesztve ]

...

(#82956) ScomComputer válasza Devid_81 (#82955) üzenetére


ScomComputer
veterán

Egyelőre csak ennyi,nem sok időm volt még,ez a videón is szereplő beállítás... :K

(#82957) keIdor


keIdor
titán

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82958) Anubris


Anubris
őstag

(#82959) akoska07


akoska07
nagyúr

Ha már kezdődik az új év és vissza a munkába... :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82960) Habugi válasza Habugi (#82809) üzenetére


Habugi
addikt


:DDD :))

A Wildlands ~félpercenkénti folyamatos be-be akadása teljesen megszűnt, btw missionok leadásakor pl még mindig hajlamos akadni egyet de ezek már sztem a motor hibái.

Ez is letudva megint pár évre, remélem..

..oh wait, Zen2 ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82961) ScomComputer válasza Habugi (#82960) üzenetére


ScomComputer
veterán

Azé, egy pöpp előrelépés van mi.... :DDD

(#82962) Habugi válasza ScomComputer (#82961) üzenetére


Habugi
addikt

Hallod.., nagyon bíztam benne h OC ügyileg nem lesz olyan göthös mint a 6600K volt deeee ez elég váratlanul ért, lol.
Annak ~3évig kellett 1.42V-ot pakolni a segge alá a 4700-hez, ezzel sztem 5.3 - 5.4 környékén tudnék annyi fesszel CB R15-özni.. :C

1.28-al IBT 5Ghz, filóztam rajta h az is bőven elég lenne játszani de tekintve, hogy 5.2-n sem melegszik játék közben drámaian és a fesz is nudli, miért venném vissza?! :D

Ez egy vaddisznó a 6600K-hoz képest..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82963) Speed® válasza Habugi (#82962) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én nem mennék 1.3V fölé 24/7re, 200MHzért felesleges siratni a tranyókat..amúgy derék darab, grat.

(#82964) Devid_81 válasza Habugi (#82960) üzenetére


Devid_81
nagyúr

83% a legmagasabb terheles az elso szalon, en mindenkeppen vennek majd egy 28 magost ha kijon, mert ez igy eleg keves ;] :DDD
Jooo az a CPU bakker :Y
En most adok egy eselyt az AMD-nek, megvarom ezt a Zen2-ot, utana eldontom, hogy az atmeneti 8700k-m marad-e vagy cserelodik egy 9700k-ra :B
Eleg sokaknal latom am, hogy 5ghz+ a 9700k, csak sokan felnek a melegedestol es nem merik hajtani.
Mivel a legtobbunk nem Prime95 hajtasra vesz procit, hanem hasznalni akarja, igy aztan teljesen mindegy lenne nekem is mennyit melegszik Prime95 alatt, amig atlagos hasznalat mellett hutheto pont lec@rom :B

[ Szerkesztve ]

...

(#82965) ScomComputer válasza Speed® (#82963) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hagy sírjanak csak azé vannak.... :K :D

Devid_81:
Miért kérdezted? Nekem nem kell rá játékvíz az tuti... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82966) Raymond válasza Habugi (#82960) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon szepen nez ki! A lap is szepen szallitja az orajeleket, nincs az a marhulas hogy 0.x vagy 1Mhz-el kevesebb vagy tobb, szepen ott a 100Mhz base. Meg hat a RAM se a lassu fajta :)

En is inkabb maradnek 5GHz-en 1.2-1.3V kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82967) Devid_81 válasza ScomComputer (#82965) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaaah nem, nem kell ra, ha elvagy a mostani hutessel akkor nem kell ilyesmin gondolkodni sem :N

VRM sirasra meg kb annyi, hogy en siman belerakom a 9700k-t majd a mostani Hero X-be, aktivan hutom az egesz gepet, konkretan akkora szel van a gephazban, hogy a pokokbol is csak a legkemenyebbek maradnak eletben a dobozban :DDD
Ha 5GHz-et menne nekem 8 mag, onnan nem is erdekelne semmi sem :N

[ Szerkesztve ]

...

(#82968) keIdor válasza Habugi (#82962) üzenetére


keIdor
titán

A Skylake-ek ennyit tudnak, Kaby Lake-el lett csak elérhető ez a tartomány.:) Coffee Lake meg ugyanaz, csak +2/4 maggal.

Én 1,35V-nál megállnék a helyedben, szerintem is magas a fesz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82969) proci985 válasza Habugi (#82960) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo az insurgency? kb a just cause 4 es far cry 2 szerelemgyerekenek nez ki a kepek alapjan

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82970) Puma K


Puma K
veterán

Újévi szopóroller:

Játék közben ehhez hasonlóan fagy ki a gép: nem saját videó

Konkrétan nálam azonnal kimerevedik a kép avagy nincs fekete képernyő mint a videóban látható (gondolom megjelenítő függő), hanem fixálódik az aktuális kép és jön a videóban hallható hang.

Írják hogy VGA... (juhu...?)

Ami igaz is lehet, mivel az MSI AB + RTSS nincs fent a 166 FPS-es korlátozásával együtt... mióta letöröltem azóta van ez a jelenség.

Korábban míg fent volt vígan játszottam zavartalanul akár 16-18 órákat bármiféle probléma nélkül...

Na de mire vezethető ez vissza hogy így kifagy a VGA miatt?

Mióta nincs korlát és teljesen magától intézi a VGA a ventik fordulatát meg az órajeleket és feszültséget azóta 1936MHz-re boost-ol majd 1911MHz-re beáll 1,062v mellett. A maximum hőmérséklet amit én láttam GPU-Z-ban 69°C volt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82971) Devid_81 válasza Puma K (#82970) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tehat ha korlatozva van a VGA akkor nem fagy?
Masik driverrel is ez a helyzet?Csak egy jatekkal csinalja, vagy barmivel?
Van-e barmi OC-zva a gepedben aminek az instabilitasa okozhat ilyet?
Nezz ra a memoria beallitasokra biosban.

Ezenkivul meg lehet am olyan is, hogy a VGA-n elmelegszik a vrm, vagy vram egy bizonyos ido utan es akkor jon a fagyi.

Korábban míg fent volt vígan játszottam zavartalanul akár 16-18 órákat bármiféle probléma nélkül...
Erre meg csak siman irigy vagyok nah... ;] :DDD

...

(#82972) Raymond


Raymond
félisten

Heh, azert elojott belolem a graphics whore :) Tudom hogy nem fogok veluk nagyon jatszani (max az FC5-el egy kicsit), de azert megvettem a The Division-t (Gold), Watch Dogs 2-t (Deluxe) es az Far Cry 5-ot (Deluxe) most hogy meg akciosak. Legalabb korulnezek bennuk.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82973) ScomComputer válasza Puma K (#82970) üzenetére


ScomComputer
veterán

Melyik driver van fenn,az új driverek mind egy fostalicska tele buggal, próbálkozz egy régebbi 411.xxx, vagy előbbi driverrel,ja és winből kapcsold ki,hogy ne induljon újra magától,akkor esetleg bedob egy bsod-t és abban majd lesz egy számsor az esetleg segíthet,nálam akkor csinál hasonlót,ha nem stabil az OC.... :K

(#82974) FollowTheORI válasza Puma K (#82970) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Túl sok az OC valszeg a kártyán... vagy túlmelegszik valamelyik része... vagy a tápellátása/feszültség nem elég stabil. VRM probléma, stb.

Mikor limitálva van, valószínűleg nem jut el ebbe a kritikus tartományba a kártya.
("power vírus" jelleg...)

Ha amúgy szoftveres gond nincs/nem lehet persze...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82975) snecy20 válasza FollowTheORI (#82974) üzenetére


snecy20
veterán

Gondolom azért fordult hozzánk, mert ezeket akkurátusan mind-mind-mind kizárta már, rendkívüli alapossággal meggyőződve. :K :K :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82976) Puma K válasza Devid_81 (#82971) üzenetére


Puma K
veterán

Meg van a megoldás: alaplapnál BIOS reset :B

Valamit anno 2015-ben nagyon beállítottam... volt 2 profil amit BIOS reset után pendriveról mindig visszatöltöttem. Eddig.

Szóval a BIOS reset megoldott a témát, mert régebben nagyon szét állítgattam ezek szerint az alaplapi beállításokat.
Akkor még zavart, hogy az Asus logót látom nagyban bekapcsolás után és nem a POST-nál szokásos CPU-t RAM-ot meg az adattárolókat ami nekem a megszokott volt. Meg hogy világít az alaplapon futó piros led-fénycsík, a ventilátorok nálam úgy is csak PWM-esek lesznek auto helyett (hybrid csatik)... és ilyen-olyan dolgokat még mélyebben átállítgattam a CPU-nál és a feszültségeknél is mert az úgy jó lesz...

AC:Odyssey 261 perc / 4 óra 35 perc után alaplap+VGA avagy minden alapon :

"Tehat ha korlatozva van a VGA akkor nem fagy?"
Igen, akkor nem fagyott, de most már minden rendben.

(#82973) scomcomputer

Minden oké, csak én toltam túl valamit az alaplap BIOS-ában.

A kérdésekre azért válaszolva: Nekem nincs bajom az újabb driver-ekkel. Sőt én plusz FPS-t értem el driver frissítés után az aktuális kedvencemben az AC:Odyssey-ben:

411.63 --> 417.35

(#82974) FollowTheORI

A kártya full alapon ment és az alaplap BIOS beállítását néztem be anno mikor beállígattam kézzel majdnem minden részét... de most már minden oké lásd fentebb.

Bocsi srácok téves riadó :B :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82977) FollowTheORI válasza Puma K (#82976) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meglepő... mondjuk a második tippem a CPU-alaplap OC körül lett volna... érdekes hogy így nyílvánult meg ez.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82978) Habugi válasza FollowTheORI (#82977) üzenetére


Habugi
addikt

Nekem az első csak épp nem jártam erre.
Ez a hang "beakad" kép kimerevedik az esetek nagy többségében CPU vagy RAM.

@topic

Kösz, ezzel most mákom volt, végre!

(#82963) Speed(R):

Szép szájbarágósan valaki mesélje el nekem pls mi baja lehet ennek ami a 6600K-val nem történt meg 3év alatt tartósan 1.4V fölött?!
Nem tudom/követtem pontosan, hogy mi változott a +4mag@ fogyasztáson kívül?

(#82964) Devid_81:

Igen, te megteheted h megvárod, ezért is írtam h az csinálta jól aki ~egy éve behúzott egy 6/12-est.
Arról erre pusztán a számok alapján nem cserélnék, single/multi ugyan az, max Zen2-re ha tényleg jól sikerül.

Én sem értem h mi ez az izgalom 1.4V alatt, tévedés jogát fenntartva úgy tudom h a Haswellek voltak az utolsók melyeket 1.3V/alatt volt ajánlatos tartani. SiliconLotteryn pl a binnelt (5.1-5.2) 8700K/8086K-kat 1.4V-ra adták október környékén.

Sztem tolok neki egy CMOS resetet és def beállításokkal alátolok egy IBT-t Auto LLC-vel úgy fog 1.4V környékére boostolni az alacsonyabb órajelek mellé mint a huzat, az emberek minimum fele így használja ezeket, kétlem h gyárilag ártalmas feszt kapnának. :F

(#82966) Raymond:

Pedig annyit szokott ugrálni csak éppen így lőttem a shotot. :)

A RAM marad a régi, lowprofile Korszar (XMP 3200) h beférjen a qrva SA alá.
Filóztam rajta h nézek mellé valami b-die mókamestert de végül letettem róla, jó nekem ez.

(#82968) Keldor papa:

A kérdés ugyan az.., but why?

(#82969) proci985:

Fogalmam sincs, shosem próbáltam.
Képek? GR Wildlands :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82979) proci985 válasza Habugi (#82978) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hu, szoval ez a wildlands jol nez ki

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82980) Speed® válasza Habugi (#82978) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én ugyan nem ragaszkodok hozzá, hogy kíméld, ha nem akarod..pusztán arra gondoltam, hogy ha 200MHz pluszhoz 100mV fesz kell, az már túl van a sweet spoton, ameddig jól skáláz, tehát aránytalan energiaigényt támaszt, így ha nem feltétlenül szükséges, nem is nyektetném.
1.4V még elment 32nmen a Sandykkal, ugyanez 14nmen minimum véleményes. Nem véletlenül melegszenek el a STIM ellenére, már alapból is 130Wról beszélünk boosttal, lehet matekozni mennyi az annyi további fél GHz OCval és feltolt fesszel.

(#82981) Puma K válasza Speed® (#82980) üzenetére


Puma K
veterán

Az AMD Ryzen szériánál az 1.3v feletti feszültséggel mi a helyzet? Azoknak ez a szint normális?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82982) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ha tudjátok hűteni nincs vele gond... élettartam rövidül, de gyakorlatban sose fog kijönni, mert a többség nem használja addig. :)
Ha 5+ évre terveztek vele, akkor azért lehet gond.

1.35 felett elsősorban szerintem az alaplapok minősége és a stabilitás túllövés miatt nem szokták ajánlani... mert minél nagyobb a fesz annál kockázatosabb egy tüske ami túllő és fizikai (hő) károsodást okoz... ie, elég elfüstöl mikro szinten lokálisan valahol a chip.
Minnél közelebb vagytok a határhoz annál kisebb a hibatűrési zóna, nő a kockázat.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82983) Habugi válasza proci985 (#82979) üzenetére


Habugi
addikt

Iszonyatosan durva a LOD.., az Armat nehéz ezen a téren túllihegni, őszintén szólva nem is sejtettem h van valami ami képes rá de ez a motor nagyon komoly.
Van baja nem azt mondom, érződik hogy kompromisszumokat kellett hozni de vazzeg az a LOD.., gyááá.

(#82980) Speed(R):

"pusztán arra gondoltam, hogy ha 200MHz pluszhoz 100mV fesz kell, az már túl van a sweet spoton, ameddig jól skáláz, tehát aránytalan energiaigényt támaszt, így ha nem feltétlenül szükséges, nem is nyektetném"

Ebben tökéletesen igazad van! :R

Azt hittem lemaradtam valamiről, gyártás tech/egyéb speckoról amitől ezek kevésbé bírják ugyan azokat a hőmérsékleteket/feszeket mint a Sky/Kaby/8* Coffee trió.

(#82982) FollowTheORI:

Pár hónapra rá h meglett a 6600K ismerős áthívott mert vett ő is, állítsam már be legyek szíves, én úgyis jobban értek ezekhez a dolgokhoz felkiáltással.
Tömören.., valami MSI lap (Z170), kérlek alásan a lapon volt egy poti, nem is kicsi, amolyan lustáknak/barbároknak tekergethető OC-ra! :DDD
Megláttam és nem hittem el, mondom ez micsoda, azt mondja így is lehet tuningolni de azért nézz rá, feltekertem abba az állásba ahol a laphoz kapott könyv szerint 4.6-ot megy, tök jól működik.

............................................ :DDD

Már nem emlékszem mit eresztettem rá mielőtt hozzányúltam, csak a feszre voltam kíváncsi, tán pont R15 volt, most kár h ez egy fórumos felület, mondanám h lehet találgatni de nem találnátok el. :N ;]

Hát úgy tolta alá az MSI OC az 1.48V-ot, hogy egy pillanatra belémszorult a levegő amikor megláttam!
A vicc az, hogy volt még hátra 2-3 állás a potin!! :C :C :C :C
Nekifutásból léptem be a BIOS-ba és finomhangoltuk rögtön utána, jóval szerencsésebb kocka volt mint az enyém, 1.3 körül álltunk meg 4.7-hez.

Na most érted.., felesleges ragozni h mennyit ment úgy nála, hogy hány ember használhatja azóta is úgy vagy brutálisabban, az MSI mérnökök mit szívtak stb.., a lényeg az h azóta hány elhullott CPU-ról hallott az ember, nem?! :B
Értem én h a degradációt nem így játszák de akkor is, azért az átlaghoz képest egy magunkfajta mondhatni hímes tojásként vigyáz ezekre.

Mindezt miért? +1 képpen arra amit írtál.., vagyis magam is így tudom.

Az új kütyü viszi az embert, pláne engem akinek fontos az órajel de valószínűleg be fogom látni h bőven elég játszani 200Mhz-el alacsonyabban is, ám nem azért lesz mert féltem. :N
Az FX-es éveket végig brahi benchmarkoltam ha unatkoztam, a 6600K lehozott erről, nem volt benne túl sok mozgástér de ez megint egy brahira alkalmas darab, szóval fog ez még sokszor többet is kapni mint az 1.4 alja.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82988) Devid_81 válasza Puma K (#82981) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam volt mar par Ryzenes gep, auto fesz/gyari orajelek mellett 1.45V-re is fel ugrott a vcore peak.
Mind 1XXX szeria volt, nem tudom a 12nm mennyivel modositotta ezeket a max fesz-eket. :U

SiliconLottery/OCUK-n lattam binned 5.2GHz-es delidelt 8700k-t es 1.425-1.44V ajanlott feszultseggel arultak.

Szerintem hamarabb belefut az ember a hutesi gondokba mint degradalodjon a legtobb CPU.
Ertem itt ez alatt a hatalmas leg es atlag vizhuteseket.
Nyilvan LN2/kompresszorral mas lenne a helyzet, ott mar lehet degradalni, mert hutheto a cucc sokkal nagyobb feszultseg mellett is :D

...

(#82989) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Ryzen 9 3800X “Matisse” listed with 16 cores and 125W TDP
[link]

Most vagy valaki tovabb gondolta az AdoredTV pletykat, vagy tenyleg keszuloben van valami "nagy".
Remelem megtudjuk jovoheten, hogy mi az igazsag.

...

(#82990) Abu85 válasza Devid_81 (#82989) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tekintve, hogy decemberben már 4,4 GHz-es alapórajelű és 5,2-es turbójú mintát szállítottak 16 maggal, így a linkelt cuccok simán hozhatók kereskedelmi szinten 125 wattal. De gondolom az AMD nem akar most ellőni mindent, egy visszafogott hardver is bőven sok az Intelnek, és így még a gyártásnak is kellemesebb. Meg persze azt is számításba kell venni, hogy ezeknek a prociknak működniük kell a 300-as alaplapokban is, hiszen azokba 2020-ig ígért új termékeket az AMD.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82991) Devid_81 válasza Abu85 (#82990) üzenetére


Devid_81
nagyúr

5.2-es turboval mar nem semmi... :Y
Ha valoban hozzak csak a regebben pletykalt 13% koruli IPC novekedest es erre rajon meg ez az orajel tobblet akkor az Intelnek iszonyatos nehez eve lesz a 2019 :Y
Fene gondolta volna, hogy ekkora lepes lesz 12nm vs 7nm kozott.

TR platformok konkretan brutalis teljesitmenyt fognak tolni...
Remelem iden tenyleg eljon az amirol csak almodni mertunk hosszu evek ota...

...

(#82992) Abu85 válasza Devid_81 (#82991) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intel ezektől nem fosik annyira. Még mindig több CPU-t gyártanak, tehát amint az OEM-ek nem tudnak több Ryzent rendelni, kénytelenek Intelt kérni. Nekik a problémát az EPYC 2 jelenti. Arra konkrétan nincs válaszuk 2021-ig, és ott igazából a mennyiségi szempont sem tud a kezükre játszani. Meg ugye 2021-ben már nem az EPYC 2-t kell legyőzni. Hanem a Milan platformra épülőt modellt.
Jelenleg ott tart a dolog, hogy a szervergyártóknál már van Rome és Cascade Lake-AP is. Jelenleg a Rome bőven feleakkora fogyasztással veri az Intel érkező Xeonját, és még több mag is van benne, több a PCI Express sáv, stb, tehát az adatközpontokba jobban illik. Ráadásul a Rome már PCI Express 4.0-s.

Ez nem csak ennyi változás. A 12 és a 7 nm között két node a különbség, ami sok, viszont a 7 nm-es FF még az első generációs verzió. A TSMC a 7 nm FF+ node-ra ígéri a hatékonyabb karakterisztikát. Csak ugye az AMD ki akart jönni a fejlesztéseivel 2019 első felében, míg az FF+ node inkább az idei év vége felé lesz használható. Sokan egyébként helyből a 7 nm-es FF+-t célozzák, de nyilván érthető a mostani FF használata is, ha az idő a piac lefedése szempontjából kritikus tényező. A legnagyobb különbség valószínűleg 2020-ban lesz az Intel és az AMD között, amikor az AMD már hozzáfér a 7 nm-es FF+-hoz. Utána az olló lassan elkezd összezárni, mert az Intel valószínűleg egyre jobban megérti majd a 10 nm-es gondokat. A mostani második generációs verzió helyett hoznak majd egy jobb harmadik generációsat (az agresszív paraméterezésű első generációs ugye halott), aztán majd 2022 felé ott lesz a 7 nm-re való átváltás nekik is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82993) Devid_81 válasza Abu85 (#82992) üzenetére


Devid_81
nagyúr

2022-re az AMD mar 7nm FF+ alatt szeretne lenni ha jol remlik.
Meg mindig nehez elhinni, hogy az AMD technologia elonyben van most mar. :Y
Ugyan akkor user szemmel nezve meg mar regota vartam ezt a pillanatot, mert kellett mar az Intelnek az a Morning Coffee Lake a konkurenciatol ;] :D

AMD 7nm VGA-krol nincs valami infod?
Bar tudom NDA nem sokat enged, es raadasul CES itt van a nyakunkon, de jo lenne tudni valamit azert :B

...

(#82994) Devid_81


Devid_81
nagyúr

COLORFUL launches GeForce RTX 2080 (Ti) RNG Edition with full color LCD
[link]

Vegre valaki meghallgatta az imankat, dedikalt hatlap kicsi kinai gamer fiuval a backplate-en...mi kell meg? ;]

:O :DDD :W

[ Szerkesztve ]

...

(#82995) ÁdiBá válasza Devid_81 (#82994) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez nagyon szar! :D

ÁdiBá

(#82996) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Decemberi hónapban csak 140KW evett a gépem, ez csak a tiszta gépház! :D Se monitor se hangrendszer semmi nincs benne csak a gépház.
Úgy látom nem szabad sokat szabin lenni! :D

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#82997) Devid_81 válasza ÁdiBá (#82996) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az mit jelent penzben kb?

Nekunk a lakasra havont durvan £25-28 az 10.000Ft.
Ez amolyan full beallt havi atlag, ebben benne van ;)

...

(#82998) Raymond válasza ÁdiBá (#82996) üzenetére


Raymond
félisten

Nem keves ha megnezem hogy nalunk az egesz lakas olyan eves atlagban havi 200kW korul van max, de inkabb valamivel kevesebb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82999) ÁdiBá válasza Devid_81 (#82997) üzenetére


ÁdiBá
addikt

6 ezer csak a gép.
Átlagunk 500KW általában.
Nyáron 600-650KW klimáktól.
20 fölött van a villany folyamatosan, nyáron 30 se ritka.
De mi használunk 400V.
CO, gáz, villany hegesztő is van itthon.
Van darálonk néha tartok állatot, stb...
Ez miatt kicsit magasabb a villanyszámlánk az átlagnál.
Aútokat szerelünk, teherautót is, minden szerszámunk van hozzá, azoknál nem jellemző az energia takarékosság sem. :D
Általában én pulykát szoktam nevelni minden évben.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#83000) Devid_81 válasza ÁdiBá (#82999) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tele vagy haz koruli melokkal es unnepek alatt bent kockulsz...pedig hegeszthetnel is ;] :D

Asszonysag hogy viseli amugy?
Nalunk okosan van megoldva, O sokszor delutan dolgozik, csak este er haza 9 korul...addig van Davidkanak kimeno :D
Igazabol ez inkabb az en dontesem, nem akarok elvenni egymastol idot, csak akkor kockulok amikor senkit/semmit nem zavar ;)

...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.