Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#83501) Devid_81 válasza proci985 (#83500) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolkodtam en is egy TR platfromon, tesomnak valami pici gep kellen, most is egy barebone van neki meg 4770-es procival, nem oskuvulet de melora mar kezd keves lenni.
TR-el biztos nagyon jol jarna, 16 mag, 32GB ram quad channel stb, mondjuk TR lap is van sztem ITX meretben, de a hutessel lenne baj, mert valoszinulkeg eleg nagy leghuto kellene a hazba, es vagy beferne vagy nem.
Thermaltake Core V21 haz lesz neki, amiota kollega javasolta nekem is a multkor azota megszerettem, es en meg tovabb ajanlottam :B

...

(#83502) Devid_81 válasza proci985 (#83500) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha van barmi otleted ami ebbe a pici hazba belefer es TR az johet, lenyeg, hogy inkabb vmi leghutes kellene, mert ha a pumpa beall akkor baj van azonnal. :R

...

(#83503) keIdor válasza Devid_81 (#83501) üzenetére


keIdor
titán

Lehet megérné inkább rábeszélni nagyobb méretre, ahol opció az ATX.

Nincs is értelme szerintem erőltetni a kis gépeket, nem Japánban élünk, el kell férjen nagyobb.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83504) Puma K válasza ScomComputer (#83494) üzenetére


Puma K
veterán

Igen közben leesett, hogy a hardveres gyorsítás miatt dolgoztathatja és dolgoztatja a VGA-t a böngésző.
Anno ez nálam mindig is ki volt kapcsolva, de egy pár éve már nem foglalkoztam vele hogy kikapcsoljam a beállításoknál.

A driver-al most nem variálok.

A gépet miután bekapcsolom és Windows alól már használható is a gép akkor 2D órajelekkel kezd a kártya. Lehet egy csökkentett módban történő Windows indítást megnézek úgy mit találok-látok.

(#83496) Devid_81

Aqua Computer
iPon
Oázis Computer
Rufusz Computer
Hardverker

+1 Alza

Amúgy arukereso.hu ha konkrét alkatrész kellene... sajnos elég elavult az oldal felépítése és nem minden boltot talál meg ha adott alkatrészt keresel, de itt is megér egy próbát a nézelődés.

(#83503) Keldor papa

Már az is megfordult a fejemben, hogy az asztalba kellene beleépíteni és a szem elől elrejteni.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83505) Devid_81 válasza keIdor (#83503) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah most is egy barebone PC van neki, annak van kialakitva a hely a muhelyeben, ami iroda is egyben, mar erre a hazra is azt mondta, jajjj valahogy megoldom, hogy beferjen, de inkabb kisebb kellene...
Mondtam neki, hogy csinaljon helyet inkabb :D

(#83504) Puma K koszonom a listat! :R

[ Szerkesztve ]

...

(#83506) keIdor válasza Devid_81 (#83505) üzenetére


keIdor
titán

Én győzködném inkább, gondolj bele, hogy mekkora különbség van fogyasztásban egy i7-4770 és egy Threadripper között. Ezt mond el neki is, ezt a hőt el kell tudni vezetni, különben jön a throttling...

Nem praktikus az ITX, azt én maximum mid-tear hardverig venném számításba, tényleg ilyen i5-i7 meg GTX-1060 szintig.

Puma K: Ha elrejted, akkor a hűtésre is gondolj, mert megszorulhat a levegő. Szóval kell ventilátor a bútorba is ahova megy.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83507) proci985 válasza Devid_81 (#83501) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

attol fuggoen hogy keves a 4770k (pl virtualizacional kifogy a szal) es mennyire kell videokartya, en elgondolkodnek TR4en.

1950X 16/32es allat, akcioban kb 700 eur, lap 300 eur, memoria 32GB kb 300 eur (es mehet meg 32 kesobb), tap 120 eur, haz 150, ssd 200, hutes 100, VGAnak meg mehet egy 470-570 4-8GB. esetleg ha tobb SSD kene vagy mondjuk 10gbs halokartya vagy egyeb finomsag, akkor 400 eur az 1920X es az workstation feladatokban konkretan korbehugyoz (ahogy itt a topikban fogalmazni szokas) mindent az arkategoriaban. az 1950X meg foleg.

2700X is jo egyebkent a feladatra (picit magasabb egyszalas orajel jo ha pl gradle build kell), a kerdes, hogy mi fogy ki neki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83508) snecy20 válasza Puma K (#83504) üzenetére


snecy20
veterán

Bár nagy gondom nekem sem volt velük, de Aqua-ról és Ipon-ról azért elég szar dolgokat lehetett olvasni "ügyfélkezelés" címén, nem? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83509) keIdor


keIdor
titán

Ennek az árára kíváncsi leszek: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83510) ÁdiBá válasza keIdor (#83509) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Most akkor hogy van ez?!
A FreeSync alatt is működik a G-sync?

ÁdiBá

(#83511) keIdor válasza ÁdiBá (#83510) üzenetére


keIdor
titán

Elvileg az új kijelzők alatt már fog, normális tartományban és képminőséggel, de biztos ami biztos alapon utána kell nézni azért mindig, mert "elvileg" tesztelik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83512) ÁdiBá válasza keIdor (#83511) üzenetére


ÁdiBá
addikt

[link]

Ez nem túlzás egy picit?
A TV-m nincs ekkora...

ÁdiBá

(#83513) snecy20 válasza ÁdiBá (#83512) üzenetére


snecy20
veterán

Majd egyszer egy ilyen méretű 8K monitorra beneveznék, ~2-3 év múlva lesz is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83514) keIdor válasza ÁdiBá (#83512) üzenetére


keIdor
titán

BFGD, ez egy új kategória. Big-Format Gaming Display, rétegtermék persze az ára miatt.
Ezek 1 millió körül kezdenek majd.

Egyébként nem, már én is nulla órát töltök PC előtt munka miatt. A jövőben én is gondolkozom azon, hogy egy kijelzőre költöztetem a PC, PS, Xbox hármast. Egy ilyen szabvány 4K 16:9 kell persze, de majd még meglátjuk mi lesz belőle.
OLED, VRR, 120Hz kell majd nekem is, de 3000€-t nem akarok adni érte. Nekem nem kell több 30-40 négyzetméternél, már ami a lakást illeti, szóval meglátjuk, helyet spórolnék vele majd.

Ausztriában egy ilyen lakást akarok venni, 2-3 év és kiperkálom az árát egy ilyennek KP-re, ennyi kell még, hogy gyűljön.:) Meglátjuk mi lesz belőle, tervek vannak, hogy én is BFGD-t veszek és akkor csak ez lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83515) keIdor


keIdor
titán

Nekem már jön be a demo: [link]

Azt írják rohadt jó lett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83516) Raymond válasza keIdor (#83515) üzenetére


Raymond
félisten

(#83517) keIdor válasza keIdor (#83515) üzenetére


keIdor
titán

Az igen, van olyan textúrabeállítás, ahol a 11GB vram kevés lehet menü szerint.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83518) ÁdiBá válasza keIdor (#83515) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kipróbálom én is...

ÁdiBá

(#83519) Puma K válasza snecy20 (#83508) üzenetére


Puma K
veterán

Az Aqua-nál régebben intéztem garanciában VGA-t akkor 5-6 nap alatt lement és kaptam a cserét a régi helyett.

Az iPon-nál meg friss élmény az AF240 cseréje ami 1-2 hét volt talán de az is bármiféle bonyodalom nélkül lement.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83520) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

ÁdiBá

(#83521) TTomax válasza ÁdiBá (#83520) üzenetére


TTomax
nagyúr

Valahogy piacot kell teremteni a 16GB radeonhétnek... nahh...majd ha kijön a demizsonkettö ,akkor lesz pislogás ott is... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83522) keIdor válasza TTomax (#83521) üzenetére


keIdor
titán

RTX Titan...
Egyébként sok különbség nincs vizuálisan a kettő között. Res. scale többet ér, de az is eszi a vramot.

Tudod mi itt a gáz? Ez a három...

RTX-2060 6GB
RTX-2080 8GB
RTX-2080Ti 11GB

Előbbi kettő mire elég? Medium textúrára egyébként. Kipróbáltam, tényleg kifut, mert ilyen 2000ms frametime előfordul.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83523) snecy20 válasza keIdor (#83522) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem vérlázító volt az RTX-eket kiadni változatlan VRAM mennyiségekkel a Pascalokhoz képest 2+ év után, de ez az én véleményem. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83524) akoska07 válasza TTomax (#83521) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azzal nem lesz baj.
Jobban van optimalizálva,mint az 1.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83525) keIdor válasza snecy20 (#83523) üzenetére


keIdor
titán

Szépen el is véreznek.:)
Jól összerakott portnak tűnik pedig, szóval szerintem ennek ennyi tényleg kell.

GTX-1080Ti-n mindent maxra tettem, 1440p úgy van 80-90fps környékén, textúra Ultra helyett csak High, mert úgy elég a vram.

Ultra textúrával néha voltak microlaggok, amiket írtam is, érzésre 2000ms frametime tüskék. Látjátok nem hülyeség a Radeon VII-re a 16GB, ezt mondtam is, hogy szimpatikusabb a vram méret és a sávszélesség miatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83526) Devid_81 válasza ÁdiBá (#83520) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah majd nekiszaladok en a kis 8GB-os FingTX-emmel ;] :DDD

Szerk: nehogy lecsereljem majd Vega VII-re :U
Csak akkor buknam a GSync adta lehuzast...ize elonyoket :)
De varok meg vele, sokan mondjak, hogy a nagyteso (4096 shader)-es verziot nem adjak ki mert semmi ertelme, csak 5-6% lenne a kulonbseg stb stb...
De ha valamit alakitanak megis es kiadjak, es az orajelet egy 10-15%-al feljebb tekerik akkor mar majdnem annyit tudna mint az RTX Ti, es 16GB ram ugyis lesz azon is...akkor mar mindjart fordulna a kocka :)

[ Szerkesztve ]

...

(#83527) ScomComputer válasza Raymond (#83516) üzenetére


ScomComputer
veterán

30 perc, mi.... :D Van rá trükk,azé.. :B

(#83528) Raymond válasza ÁdiBá (#83520) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell neki annyi, csak ne told fel feleslegesen a Texture Quality-t. Az hogy beallitod High 8GB-ra nem jelenti azt hogy 8x jobb minoseg lesz mondjuk High 4GB-al szemben csak azt hogy tobbet cache-el ami kell neki a szerencsetlen motor miatt. Allitsd annyira hogy meg beleferjen a VRAM limitbe, egyebkent minosegi szempontbol teljesen mindegy hogy 8GB vagy 6GB vagy epp 4GB van ott, ugyanugy fog kinezni.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83529) proci985 válasza ÁdiBá (#83512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oledbol nem gyart senki kisebb panelt gondolom

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83530) keIdor válasza proci985 (#83529) üzenetére


keIdor
titán

55”-nél nem láttam kissebbet. De egy monitorról tudok, Dell talán és 5000€.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83531) proci985 válasza keIdor (#83530) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, en se.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83532) akoska07 válasza TTomax (#83521) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jut eszembe...

Jössz majd Div2-be ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83533) ÁdiBá válasza keIdor (#83525) üzenetére


ÁdiBá
addikt

D11 vagy DX12 futott?

ÁdiBá

(#83534) keIdor válasza ÁdiBá (#83533) üzenetére


keIdor
titán

Kapásból raktam át 12-be, 11-be nem néztem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83535) ÁdiBá válasza keIdor (#83534) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mivel iratod ki az FPS?!
Úgy tudom DX12 ben nem irja ki a Fraps.
MSI AB-vel próbáltam, de azzal sem sikerült.

ÁdiBá

(#83536) TTomax válasza akoska07 (#83532) üzenetére


TTomax
nagyúr

Amikor az idöm engedi majd. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83537) TTomax válasza ÁdiBá (#83535) üzenetére


TTomax
nagyúr

MSI AB kiirja..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83538) FollowTheORI válasza keIdor (#83522) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem jobb ha felkészülnek a PC-sek erre... Ultra textúrákhoz kevés lesz a 8GB alatti... azért a 8GB még elég lesz éppenhogy... de igen... 12-16GB lesz ami a csúcshoz fog kelleni. :K

A BF V is elvérzik ultra textúrákkal 8GB alatt.

Digital Foundry ügye pont most tesztelte le a 2060-al, és ott is kiderült hogy memória méret és sávszél probléma van, ahhoz hogy amúgy a DXR menjen 1080p/60fps-el. :)

Vissza kellett venni a textúrát high-ra, és máris meglett medium DXR mellett.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83539) proci985 válasza FollowTheORI (#83538) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja hat a 2060nak kisebb a memsavszelje, mint anno a Hawaiinak volt. ami egy kb fele olyan eros GPU amit nem RTXre talaltak ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83540) ScomComputer válasza Devid_81 (#83526) üzenetére


ScomComputer
veterán

Milyen hűtés van a Matrix-on :Y
Ezen nem igen kell cserélni.... :DDD
Ez valami corsair-el közös dolog....egybeépített aio... :C

[ Szerkesztve ]

(#83541) TTomax


TTomax
nagyúr

Amugy nem tudom mi az az interlaced a játékban,de nekem oda állitva 200% on jobban tetszik a sallangok kikapcsolása után.DOF,motion b,fxaa stb...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83542) TTomax


TTomax
nagyúr

Hmmmm... ez mindd azért mert minden hulladékra freensync plecsnit raktak...szép ki szabvány.Nem az AMD ellenőrizte ezeket?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83543) keIdor válasza ÁdiBá (#83535) üzenetére


keIdor
titán

Steam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83544) Puma K válasza Puma K (#83519) üzenetére


Puma K
veterán

Az AF240-et nem cserélte az iPon hanem vissza kaptam a vételárát... elírtam.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83545) snecy20 válasza TTomax (#83542) üzenetére


snecy20
veterán

Nem biztos hogy fenékig tejfel lesz ez a dolog... könnyen lehet hogy érdemesebb lesz továbbra is kicsengetni a Gsync felárat, ha nem szeretne az ember anomáliákat.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83546) TTomax válasza snecy20 (#83545) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát meg én úgy látom azért az a 12 modell sem a legolcsóbbak közül való.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83547) Devid_81 válasza ScomComputer (#83540) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyetlen baj van vele sztem, hogy ugyanugy a PCB kapja a forro levegot, illetve eselytelen, hogy egybol a hazon kivulre keruljon a meleg levego.
De jo elgondolas, osszetetben valoszinuleg nem lesz sokkal sokkal hatekonyabb mint egy jobb leghuto :)

...

(#83548) Puma K válasza Devid_81 (#83547) üzenetére


Puma K
veterán

Ha a házad olyan amiben be lehet szerelni egy ATX lapot fejjel lefelé és a VGA kerül felülre, akkor a PCB nem sok meleget kap, vagy ha az alaplap I/O és PCI kimenetek felfelé néznek, akkor sem látom problémásnak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83549) keIdor válasza snecy20 (#83545) üzenetére


keIdor
titán

A G-Sync Ultimate szerintem tudod mi? Nem akarták arcon köpni azokat, akik eddig az nVidia hardveres megoldását választották, elkerülve a negatív visszhangot inkább átnevezik, de szerintem ilyen kijelzők ki fognak kopni lassacskán, mert újakat nem fognak kiadni, a régieket is csak x ideig gyártják.

Amin rajta lesz innentől a sima G-Sync matrica, ahogy eddig is, nyugodtan megvehető, hiszen garantáltan azt tesztelték.
Ez jelenleg 24 Szerk.: 12 vagy hány darab monitor. A többi lutri, nyilván nem kell azt venni azt kísérletezgetni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83550) snecy20 válasza keIdor (#83549) üzenetére


snecy20
veterán

Lényeg a lényeg, 5 évig jó világ volt az nVidiának, de így 2019-ben már ingyenes alapfelszereltség kell legyen a változó frissítési frekvencia egy monitornál. Nagy kérdés hogy a GSync plecsnis cuccok felára megmarad-e.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.