Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#29001) keIdor válasza cyberkind (#28995) üzenetére


keIdor
titán

Konkrétan el lett adva mindkettő. :))
Pont porfogás miatt, de PS4 lesz megint amint lesz játék, ami érdekel rá, de ez jó fél év.
XO nem tudom... azt idén ha kétszer kapcsoltam be eladás előtt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29002) cyberkind válasza keIdor (#29001) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, megnyugodtam hogy ez nemcsak nálam van így. :))

Paranormal Cocktivity

(#29003) WaterWawe válasza cyberkind (#28998) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha csak az exclusive címek miatt menne, akkor nem csodálom. Ezt a játékot már lejátszottuk Vemar kollégával. Egy játék miatt felesleges konzolt venni. :)

Vagy kijátszod, utána meg eladod. :D

[ Szerkesztve ]

(#29004) cyberkind válasza WaterWawe (#29003) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak arra lenne mindkét konzol, és a boxra van egy pár cím ami érdekel, de nem használom a gépet abszolút, csak a por. :D

És az exkluzívok terén ez a generáció egy nagy halom szar, én nem ezt vártam semmilyen téren. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#29005) SzlobiG válasza keIdor (#29001) üzenetére


SzlobiG
félisten

Anno én ugyanezért adtam el. :D Nálam marad a PS szoktam tolni vele még ha nem is sokat, pl Witcher holnap jön az remélem jó lesz.

(#29006) Anubris válasza SzlobiG (#29005) üzenetére


Anubris
őstag

Ma éjjel 1-kor ha jól értelmezem már lehet vele játszani.

(#29007) cyberkind


cyberkind
félisten

Megjött a 3 venti, -10k, jó üzlet ez. :DD

Paranormal Cocktivity

(#29008) keIdor válasza SzlobiG (#29005) üzenetére


keIdor
titán

Jah én is, csak most nem játszok annyit, hogy kelljen erre 3 alkalmas eszköz. Meg úgyis jön a nyár, őszig elég a PC, utána egy PS4 úgyis jön vissza, csak úgy voltam vele minek álljon, majd ha kell veszek másikat, amin megint garancia lesz stb. jobban járok.

Nyár két dologról fog szólni, szokás szerint sok utazás és munka, nem kell 3 eszköz most.
Úgyis csak Batman, Witcher meg még talán 1-2 game jön addig.

Viszont a 980-at már igen csak cserélném erősebbre, de a TX ára horror, GM200-al meg még mindig nincs más, pedig várom már nagyon...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29009) cyberkind válasza keIdor (#29008) üzenetére


cyberkind
félisten

Hova kevés?

Paranormal Cocktivity

(#29010) keIdor válasza cyberkind (#29009) üzenetére


keIdor
titán

Nem mondtam, hogy kevés, de tudod az 1440p gyakori frissítést kíván, a GTA V az erdős, füves részeken mehetne jobban is, el tudnék viselni egy TX-et vagy hasonlóan erős vasat.
Holnap itt a Witcher 3 is, gondolom az is határeset lesz, maxon persze.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29011) cyberkind válasza keIdor (#29010) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, mindig elfelejtem hogy csak nekem elég az 1080p. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#29012) keIdor válasza cyberkind (#29011) üzenetére


keIdor
titán

Ha ezt megszokod már nem váltasz vissza.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29013) cyberkind válasza keIdor (#29012) üzenetére


cyberkind
félisten

Tv-ben nincs ilyen, a következő lépésem a felbontás terén csak a 4K lesz, de az még messze van, bár ha nem bírja a szemem, lehet hogy vennem kell egy kisebb moncsit, most is lehet hogy begyulladt vagy valami van.

Paranormal Cocktivity

(#29014) h1mpi válasza keIdor (#29012) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem nagy volt a 27"-os és nem is láttam semmit, hogy jobb lenne a felbontása, mint a FHD-nak. Lehet vak vagyok ehhez.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#29015) keIdor válasza h1mpi (#29014) üzenetére


keIdor
titán

Én ha visszaülök 1080p elé már az zavar, hogy Windows-ban marha nagy minden, még 24"-en is.

cyberkind: 4K meg sajnos még túl overkill, ahhoz Titan X SLi kell, 700k-t kell áldozni rá, de legalább már lehet rajta játszani majdnem kompromisszum nélkül, csak jó zsebbenyúlós.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29016) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hát ezek nagyon betegek :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29017) CJ4567 válasza BlackSoft (#29016) üzenetére


CJ4567
veterán

Ezen menne a GTA5 640x480-ban már? :DDD ;]

No Sana No Life

(#29018) BlackSoft válasza CJ4567 (#29017) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ezek a supermicro lapok nem arra vannak, viszont ezen pont van egy 16x pci-e, szóval egy kártyával lehet vele játszani :D De az Asus dual ws lapjai (Z10PE-D8 WS; Z10PE-D16 WS) viszont tele van slotokkal, ott lehet SLI-t is csinálni :K

De az a poén, hogy ott van 5M-nyi hardver, és gyorskötözőkkel tákolgat, meg majdnem szétcseszi a socketet 2x is :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29019) SzlobiG válasza keIdor (#29008) üzenetére


SzlobiG
félisten

De mi kevés a 980?

Kájnd: Én ezért is maradok 1080p-n, nem vágyok magasabb felbontásra pl a wolf is rohadt szép volt ennyin, de ahogy papa mondja, ha egyszer váltanék visszafele már tuti nem menne. :D

(#29020) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Na megy a Project CARS rendesen SLI-vel... Felvettem a simítást valami DS9X vagy mi a jófrancra, és most 99%-on mennek a kártyák avg80fps :DD

CPU alig dolgozik, nincs itt CPU limit, elég az 5960X alapon 1V alatt.

Viszont ami a játékot illeti részemről: Kicsit Early Access hatást kelt, inkább nem is kicsit. Hangokkal nagyon nem vagyok kibékülve, és amennyire szimulátor, annyira nem az, legalábbis a valóságban én autót még nem láttam fele annyira úgy viselkedni, mint itt ahogyan viselkednek sokszor... Meg szerintem ehhez kormány kéne, billel nagyon szarul van megcsinálva. Egyik pillanatban alulkormányzott hatást kelt, máskor pedig az ellenkezőjét, így minden második kanyarnál "elvesztem uralmam a gépjármű felett" :U

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29021) BlackSoft válasza BlackSoft (#29020) üzenetére


BlackSoft
addikt

Edit: Még sem jó minden :DDD Első impact után 20% kártyahasználat 10fps :U De csak ha vannak opponentek. Ha egyedül vagyok semmi gond. Ha beteszek 10 playert semmi gond, amíg valaki falnak nem megy, onnantól hogy volt törés effekt, fps leesik, kártyák kb elmennek stand-by állapotba és csá.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29022) h1mpi válasza BlackSoft (#29021) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Welcome to SLI world :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#29023) BlackSoft válasza h1mpi (#29022) üzenetére


BlackSoft
addikt

Egy kártyával is ez van. Ott még annyi FPS sincs :DDD

Na meg még ami a játékot illeti, billel ezt nem lehet tényleg játszani. Egy erősebb autót lehetetlen vezetni, mert ha megnyomom a felfelé nyilat, az egyenlő azzal, hogy padlógáz, és magától elmegy az autó jobbra az első falnak egyértelműen. Versenynél meg azt nem lehet, hogy szépen lassan gyorsulgatok, mert mire adhatok rendesen gázt anélkül, hogy elmennék szántani, addig a többiek megtesznek egy kört :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29024) SzlobiG válasza h1mpi (#29022) üzenetére


SzlobiG
félisten

Welcome to PC world. :D

De jó hogy én már nem szívok ilyenekkel komolyan bekapcsolom PS-t azt már mehet is a gém csomó időt megspórolva a szarakodásokkal. :U

(#29025) Asbee Aki billel játssza az is meg is érdemli...már a Shift 2 is esélytelen volt billel ez meg ugye arra épül.

[ Szerkesztve ]

(#29025) Asbee válasza BlackSoft (#29023) üzenetére


Asbee
veterán

Most komolyan billel játszod és úgy véleményezed, az irányítást? :D Ezt a játékot még gamepad-el sem lehet normálisan játszani minden segítséget kikapcsolva, annyira kormányra van fejlesztre. Ezért is adom el 2 nap után boxon mert még xone kontrollerrel sem az igazi, pedig azon nagyon szépen lehet gáz-féket adagolni és irányítani. Maradok Forza 5-nél.

[ Szerkesztve ]

(#29026) BlackSoft válasza Asbee (#29025) üzenetére


BlackSoft
addikt

Látom, és mondom is, hogy ehhez kormány kellene szerintem :D Van benne kismillió kormány-profil is, gondolom nem véletlen, de azért gondolhattak volna billes userekre is :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29027) Rasiel válasza BlackSoft (#29023) üzenetére


Rasiel
senior tag

NV driverből még próbáld rákényszeríteni az Ambient Occlusion-t. Ha használsz Nvidia Inspector-t, ott "High Quality"-re is lehet állítani. Állítsd be a Solo Mode-ban a Zolder pályát, úgy, hogy eső legyen és a végéről indulj. Kíváncsi lennék, hogy mennyi FPS-t kapsz. :)

(#29025) Asbee: "Ezt a játékot még gamepad-el sem lehet normálisan játszani minden segítséget kikapcsolva"
+1. Nekem sem akar menni, már komolyan kezdtem azt hinni, hogy csak én vagyok ennyire béna... :B

[ Szerkesztve ]

(#29028) BlackSoft válasza BlackSoft (#29016) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ezt megvárhatták volna a videó előtt :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29029) BlackSoft válasza Rasiel (#29027) üzenetére


BlackSoft
addikt

Avg: 15.567 - Min: 13 - Max: 21

De a kártyák 20%-on mennek... Szóval lenne itt 60+fps is, ha működne a játék, de nem működik...

Edit: Jééé, most meg még egyszer elindítottam a játékot és ment 99%-on mindkét kari :W

Avg: 43.522 - Min: 25 - Max: 62 De benchet kikapcsolva még mentem, és amikor jött egy kis törmelék, ami terhelné a VGA-t, akkor gyorsan visszavette az effektek erejéig 40%-ra a GPU-kat :W Fordítva dolgozik, amikor kell az erő, akkor visszavesz, amikor nincs semmi, állókép van, akkor dolgozik, mint egy erőmű.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29030) hszilard666 válasza BlackSoft (#29016) üzenetére


hszilard666
veterán

Ez mi a pöcs? :W Mióta fizetős a Linus tech tips? :W

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#29031) BlackSoft válasza hszilard666 (#29030) üzenetére


BlackSoft
addikt

:DDD Itt fent van kb 5-8 videó mindig, még azelőtt, hogy youtube-ra felkerülne :D Ennek az oldalnak ez a lényege, early access videók. Már most akarod látni? Akkor fizess ;] Amit most linkeltem, az majd szerintem 1-2 hét után kerül csak ki YT-re. De amúgy regelj be, add meg a kártyád, utána account-nál vedd ki, de az ingyenes hónapot megkapod, azaz nem fizetsz semmit. Persze kövi hónapban már nem fogsz tudni ugyan azokkal a kártyaadatokkal ingyenes hónapot szerezni, akkor már tudni fogja, hogy egyszer kihasználtad, és fizetned kell majd.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29032) Asbee válasza Rasiel (#29027) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos többen is így vannak vele. Forzák nekem elég jól mennek vele, persze nincsenek eget rengető céljaim, de itt még a sima versenyeket sem érzem több nap után és szenvedek.

(#29033) Rasiel válasza BlackSoft (#29029) üzenetére


Rasiel
senior tag

SLI-nek szerintem működnie kell rendesen. V-Sync OFF-on van?
Amikor első körben kipróbáltam a játékot (franc se tudja melyik pálya volt már) MSAA+SMAA Ultra-val, max. részletességgel, akkor volt pár olyan rész, ahol nekem sem ment 100%-on a GPU, lement 85% körülire is, és nem volt meg a fix 60 FPS (V-Sync-el játszottam). Ha jól emlékszem az SMAA-t kikapcsoltam és minden ok lett ezeken a pályarészeken is.

(#29032) Asbee: Nem vagyok egy komoly szimulátoros, kormány híjján általában csak érdekességképpen szoktam megnézni ezeket a játékokat. De eddig talán ez ment a legnehezebben, anno a Shift részekbe jóval könnyebben belejöttem, pedig ott is szerettem kínozni magam és minden segítséget OFF-ra tettem. Itt viszont, ha tovább akarom majd játszani, akkor úgy érzem mindenképpen be kell kapcsolnom majd valamit az assistok közül, mert ez így nekem nagyon nem megy. :) Egyébként egy 8k-s Logitech Gamepad-el tolom, kormányt ezért nem akarok venni.
DiRT Rally-t próbáltad már? Ott is kissé "szimulátorosra" vették az irányítást, abba is bele kell jönni. Igaz Early Access még, de szerintem ok lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#29034) BlackSoft válasza Rasiel (#29033) üzenetére


BlackSoft
addikt

V-Sync off, FXAA van maxon (ami által a másik lehetőség letiltódik), élsimítás pedig az a valami DS9X vagy mi van ott, fejből nemtom, de azzal jobban mennek a karik, mint ha kikapcsolom az élsimítást :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29035) hszilard666 válasza BlackSoft (#29031) üzenetére


hszilard666
veterán

Bekaphatják a seggemet... offoltam eddigaz adblockot hogy keressenek valamit, de mostmár nem izgat. Unszimpik lettek nekem... :(((

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#29036) cyberkind


cyberkind
félisten

Srácok, az alaplap gyanús ha csak újraindulgat a gép?
Azt tudom hogy kontaktos a lapom, de eddig mindig megtudtam oldani, most meg semmi.

Paranormal Cocktivity

(#29037) CJ4567 válasza BlackSoft (#29018) üzenetére


CJ4567
veterán

M M M M M

Csak ennyit ér? :(( ;]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#29038) BlackSoft válasza hszilard666 (#29035) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát de minden, amit látsz youtube-on, hogy 5-en dolgoznak ott, meg szórakoznak mindennel, igazából youtube pénz :D Na meg ugye küld nekik minden gyártó minden szart, amit kérnek, mert nagy a nézettségük, és jó reklám. De bejött nekik annyi lóvé belőlünk, hogy Linus vett egy rohadt nagy raktárat, amibe át fognak költözni most, szóval én támogatom őket :K

CARS: Feltettem a legújabb drivert. Na összeáll lassan a kép. Nincs SLI és kész, annyi a játék baja :DDD 1 kártya 99% 30fps. Két kártya kellene, de akkor meg 20%-on mennek, és 15fps... Szóval a játékban nem megy az SLI, és kész, ki kell kapcsolni NV panelben, ha játszani akarok, és le kell venni a beállításokból.
Csak nem tudom hogyan lehet ismételten így kiadni valamit, mikor nem létezik technikailag hardver, ami képes lenne futtatni.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29039) Rasiel válasza BlackSoft (#29038) üzenetére


Rasiel
senior tag

Egyébként várható volt, hogy 1 db 980-at is megeszik reggelire, ha valaki ilyen beállításokkal akar játszani vele.

"Csak nem tudom hogyan lehet ismételten így kiadni valamit, mikor nem létezik technikailag hardver, ami képes lenne futtatni."
Nem a mai GPU-kra van tervezve ezekkel a beállításokkal. Emlékszem, anno a Ghost Recon-hoz is kiadtak egy hivatalos patch-et, de ott oda is írták, hogy a jövőbeni hardverek képesek majd normálisan futtatni a játékot, ha azokat az opciókat max-ra akarjuk húzni.

[ Szerkesztve ]

(#29040) BlackSoft válasza Rasiel (#29039) üzenetére


BlackSoft
addikt

Na jó, de szerintem ez optimalizáció kérdése is. Szvsz meg lehetne csinálni úgy, hogy fusson egy aktuális kártyán is. De legalább egy SLI-t meg lehetett volna oldani, főleg ha már szimulátor... Most ide teszek 3 monitort, akkor mi van? :D Tök jó szimulátor érzés lenne, minden low-on 3x640x480-ba :U

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29041) cyberkind válasza cyberkind (#29036) üzenetére


cyberkind
félisten

Valaki valami tippet?

Paranormal Cocktivity

(#29042) #35434496 válasza cyberkind (#29041) üzenetére


#35434496
törölt tag

De sok baj van veled! :D

(#29043) cyberkind válasza #35434496 (#29042) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, csak erre most kurvára nincs időm. :U

Paranormal Cocktivity

(#29044) BlackSoft válasza cyberkind (#29043) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én nem tudom, mert azt sem tudom mi volt a baj eredetileg, lehet annak függvényében van valami.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#29045) cyberkind válasza BlackSoft (#29044) üzenetére


cyberkind
félisten

Mindig ezt csinálta ha szédtszedtem, de aztán jó lett, most meg semmi, már csak a procit nem vettem ki, ezenkívül minden megvolt.

Paranormal Cocktivity

(#29046) SzlobiG válasza Asbee (#29032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Shift 2-t kétszer is végig vittem box 360 kontrollerrel teljesen jó volt.

(#29047) Rasiel válasza BlackSoft (#29040) üzenetére


Rasiel
senior tag

Mint tudjuk, (mostanában) nem divat kiadni jól optimalizált játékokat PC-re. Persze vannak kivételek, pl. az új DiRT (mondjuk az EGO motorral sosem volt probléma) vagy akár mondhatnám a GTA V-öt is. De, ha belegondolsz utóbbinál is vannak olyan beállítások (gondolok itt pl. a Grass Quality-re), ha Ultra-ra húzod, akkor még egy 980-at is képes valamilyen szinten megfogni és akkor még nem beszéltem a nagyobb felbontásról. Le merném fogadni, hogy majd a most megjelenő The Witcher sem fog vajsimán futni egy 980-al. Sajna igaz, amit régebben is írtatok itt a fórumon, hogy egyre kevesebb a ténylegesen jól optimalizált játék.
Mondjuk régebben is voltak olyan címek, amelyek megkérték a hardware-t, pl. anno a Doom 3-at sem voltak képesek gond nélkül futtatni az akkori hardware-k.

(#29048) CJ4567 válasza SzlobiG (#29046) üzenetére


CJ4567
veterán

Én PS2 kontrollerrel, az tényleg bőven jó volt, de egy kormánnyal teljesen más. :)

No Sana No Life

(#29049) Asbee válasza SzlobiG (#29046) üzenetére


Asbee
veterán

Kifejezetten project carsra gondoltam. Sokan panaszkodnak kormány kell hozzá. Én is így érzem.

[ Szerkesztve ]

(#29050) BlackSoft válasza Rasiel (#29047) üzenetére


BlackSoft
addikt

GTA V-nél az ultra grass megfogja a 980 SLI-t is :K 35fps erdőben 2 maxon járó kártyával. Viszont egyel lejjebb ha mész, akkor semmi különbséget nem látsz, csak az fps megduplázódik :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.