Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#78001) cyberkind válasza Mamuska (#78000) üzenetére


cyberkind
félisten

Elég nagy baj az is, hogy az Apple által kitaposott utat kell követnie kb minden nagy amerikai cégnek, holott itt csak visszaélnek a helyzettel.

Paranormal Cocktivity

(#78002) keIdor válasza cyberkind (#78001) üzenetére


keIdor
titán

Én egyébként nem mondanám, hogy ezt az Apple-től vették.
Egyébként drágul minden, független az iPhone X-től.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#78003) Devid_81 válasza Mamuska (#78000) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha minden igaz akkor most nem lesz hatalmas dobas az uj RTX az nvidiatol (majd meglatjuk, bar egyre kesobb, de elobb utobb tuti ;] )
Eppen lehet ideje az AMD-nek (RTG) felnoni a feladathoz, regebben is ment mar nekik ugy ahogy ;)

...

(#78004) cyberkind válasza keIdor (#78002) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt a bazi nagy haszonkulcsot ami miatt ilyen árakat kreáltak, tuti onnan vették, az Apple brutál hasznot hoz mindenen, a drágulás ellenére, és ha már drágulás, az új csúcs iPhone lehet 1200-ba fog fájni, remélem ez se áll meg soha.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#78005) FollowTheORI válasza cyberkind (#77995) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Olcsóbb lett a Ti miattuk vagy sem?
Olcsóbb... ennyit azért csak elérnek AMD-ék. :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78006) Mamuska válasza Devid_81 (#78003) üzenetére


Mamuska
őstag

Az 1080TI 20-30%-al erősebb mint a Vega64, a 2080Ti meg állítólag 30-50%-al mint az 1080Ti. Valami hasonló számokra emlékszem, szóval sajnos elképzelhető, hogy a Vega64 lemegy a középkategóriába.
De nemsokára minden kiderül. :)

(#78007) FollowTheORI válasza cyberkind (#78004) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez a tipikus felsőbbrendűség érzés minden cégnél, ha nincs konkurens akkor meg még el is szállnak mellé (az árakkal is :DDD).
Lásd Sony is a PS kapcsán ("nálunk a legjobb élmény, szóval mindenki más le van szarva"), aztán a piac meg a konkurencia erőssége eldönti a kérdést pénzben is. :)

Mondjuk az apple teljesen más okból áraz így, ők prémium brand miatt gondolják azt bármit elkérhetnek (amíg volt Jobs, ez igaz is volt... ma már semmi alapja nincs szinte).
Pedig konkurencia van nem kevés... mégis a nép kajálja.
Részben persze azért tehetik meg, mert az egységsugarú júzer nem veszi észre, hisz az eladások túlnyomó része 2 éves szerződés mögé van téve... ott meg ha nem, vagy 5-10, X dollárral/euróval nő a havidíj leszarják. :)
Nyilván most nyugatról beszélek, ahol még utánad is dobják néha ezeket "ingyen".

Magyarhonba itt ez elképzelhetetlen, de itt is státuszszimbólum is, meg luxus villogás ugye (lásd drágább a telóm mint a kocsim suttyók és csajaik :DDD). :)

Az NV meg azért csinálja, mert a tőzsdére kell a rekord minden évben, és szűkülő piacon csak így lehet a margin-t meg a számokat hozni... és konkurencia híjján meg is tehetik. Szóval alapvetően azért ez teljesen más ok. Persze náluk is van egyfajta prémium brand érzésre játszás, de azért Jensen bőrkabátján kívül ez nem igen jön le azért egyértelműen annyira, mint apple esetén. Márcsak a termékek mivolta miatt is (PC-t nem "hordjuk").
Meg a PC gaming egyfajta luxus hobbi lett, mint a prémium kocsitartás, csicsásgatja mindenki meg babúsgatja, kirakat lett az egész (lásd RBG meg a vitrinek)... és kialakult egy szűkebb de tehetős réteg aki ezt beveszi és fizeti.
Aki meg lemorzsolódik már rég konzolon tolja (vagy nagyon hamar ott találja magát). :)

Legalábbis én ezt így látom.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78008) Devid_81 válasza Mamuska (#78006) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezzel csak azt akartam javareszt mondani, hogy most nem lepett hatalmasat az nVidia.
Intel is ezt kezdte el meglovagolni, hogy nem volt konkurencia, amikor az Intel bealudt jo melyen, akkor jott a Zen.
Talan egyszer RTG-tol is megeljuk, hogy valami ertelmeset tesznek le az asztalra, de ezek most meg csak meresz almok :((
De jah, jelenleg semmi nyoma annak, hogy egyhamar visszakerulnenek a ringbe :(

...

(#78009) proci985 válasza Mamuska (#78000) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

70% az osszejohet, anno a 290X / Vega 980 es 980 / 1080 kozott is tobb volt.

(de en elfogult vagyok meg lehet jovo nyaron jo lenne max 500 euroert dupla ennyi teljesitmeny)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#78010) FollowTheORI válasza Mamuska (#78006) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem esélytelen, mert az AMD compute terüteten már most is brutál erős... és ha elmegyünk ebbe a RT irányba, ahova pont ebben kell erősnek lenni, simán lehet keresnivalójuk...
Pont ez a bajuk eddig, hogy nem elég compute igényesek a játékok... és a tradícionális területen szétalázza őket az NV.

Ne írd le előre őket. (Nyilván a remény hal meg utoljára... :) )

De most lenne esélyük és én várnék is tőlük most egy pozitív DXR feature meglepetést.
Mellé ott a HBM (ha megtartják)... akár ütős kombó is lehet majd a Navi, vagy ami jön 7nm-en új cucc.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78011) snecy20 válasza proci985 (#78009) üzenetére


snecy20
veterán

Mihez képest érted a dupla teljesítményt max 500€-ért? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#78012) Devid_81 válasza snecy20 (#78011) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az RTX 2080 Ti-hoz kepest, milyen kerdes ez mar? ;] :DDD

...

(#78013) snecy20 válasza Devid_81 (#78012) üzenetére


snecy20
veterán

Azért kérdeztem csak, mert kb. 500€-ért legfeljebb egy 2060 6GB-t kapni majd. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#78014) Abu85 válasza FollowTheORI (#78010) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán a compute kell az RT-nek. Memória-sávszélesség, de nagyon-nagyon sok. Úgy 2 TB/s az, ahol ez elkezd tényleg működni. Az nem igazán számít, hogy nincs meg a TFLOPS, mert úgyis a BVH mélysége fogja lekorlátozni a feldolgozást. Nem véletlenül repcsizik 1 TB/s-ra a Vega 20. Nem igazán tudsz egy BVH8-cal mit kezdeni TB/s alatt. Márpedig ennyire mély gyorsítóstruktúra kell, még úgy is, hogy egy csomó modellt eléggé visszafognak geometriailag.

Igazából ezt az RT irányt az fogja nyerni, aki először hozza a HBM3-at, hiszen azzal 4096 biten elérhető a 2 TB/s. Aztán lehet menni a 3 TB/s-ra 6192 bites konfigurációval.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#78015) FollowTheORI válasza Abu85 (#78014) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nah... hát azért mégiscsak az egyik legszámításigényesebb feladat akármin... ne mondj már ilyet. :D

De értem én, amit írsz, de az csak egy része az egyenletnek... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78016) Abu85 válasza FollowTheORI (#78015) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Compute szempontjából eleve egy csomó idle ALU-d van a raszterizálás miatt. Egyszerűen a DXR shadinget betöltöd aszinkron, és máris nyertél egy rakás teljesítményt, méghozzá anélkül, hogy a hardveren változtattál volna. A gondot tényleg az okozza, hogy egy tipikus mai játék BVH8-at minimum kér, és az 80 bájt per sugár. Erre memóriasáv-szélesség mondjuk 10 gigarays/s mellett ~1,5 TB/s-tól lesz. Ez a legnagyobb korlát most, nem véletlen, hogy akkorát lassul az egész, ha a kamera egy komplexebb jelenetre fordul.

Az optimális egyébként a BVH16 lenne, de az egy 8-10 TB/s-os történet. :DDD Az biztos, hogy ezzel az RT-vel a memóriagyártók nagyot húznak, mert úgy fogja zabálni a hardver a sávszélt, mint még soha.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#78017) FollowTheORI válasza Abu85 (#78016) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No, ezt mondom énis... ott a sok idle kapacitás compute terén az AMD kártyákon... lehet befogni melóra végre (is). :D
Meg a HBM is adott már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78018) Devid_81 válasza #59036672 (#77903) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bocs, meg ezt az egyet muszaj volt :DDD

...

(#78019) bombibmw válasza Devid_81 (#78018) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez jó! :DDD

(#78020) proci985 válasza snecy20 (#78011) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

290X CF GPUlimites helyzetben. tehat ilyen 16000es GPU score time spyban jo lenne. tudom, almodik a nyomor :DDD

egyebkent a gpukat anno osszesen 600 euroert vettem ujonnan boltbol garival kb 3.5 eve (meg erre meg ra lehet szamolni 250 euroert a ket blokkot). meg iden oktoberben 5 eve van piacon a 290X...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#78021) Devid_81 válasza bombibmw (#78019) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Veletlen volt pedig :DDD

...

(#78022) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ilyen ASUS Fan Extension nem tudjátok hol lehet rendelni Magyarországon illetve jó más milyen márka is, csak tudjam használni az X299 GamingE lappal?!

ÁdiBá

(#78023) Hocsika válasza ÁdiBá (#78022) üzenetére


Hocsika
tag

Egyik ismerősömnek van egy felesleges, ha gondolod rákérdezhertek...

(#78024) akoska07


akoska07
nagyúr

Super Anthony Robot fight showdown! :C

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#78025) akoska07


akoska07
nagyúr

:DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#78026) VTom válasza ÁdiBá (#78022) üzenetére


VTom
veterán

A topicból páran rendeltek kínait aliról.
Razornak tuti van, írj rá. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78027) Devid_81 válasza akoska07 (#78025) üzenetére


Devid_81
nagyúr

:DDD

...

(#78028) ÁdiBá válasza VTom (#78026) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Wishen találtam párat apropénzért nem tudom. 900 - 1000 ft körül.
Csak működnek rendesen.
Szerinted?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#78029) RazoR válasza ÁdiBá (#78028) üzenetére


RazoR
veterán

Wish-ről én nem rendelnék semmit.....
Nekem ilyen van.

(#78030) ÁdiBá válasza RazoR (#78029) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezt hogyan tudod vezérelni ?

ÁdiBá

(#78031) akoska07


akoska07
nagyúr

Azt mondják nem lesz annyira drága az új ájfon,mint az elődjeik.
XS ($799) és XS Max ($999).
Talán lesz XR is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#78032) proci985 válasza akoska07 (#78031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

olyanokat olvastam, hogy nem fogyott jol. minden generacional nottek az arak, lehet megtalaltak azt a pontot, ami mar tul sok volt.

ismerosi korben egy X van, de o cegnel vette nagyon jelentos kedvezmennyel. szereti, de mondta, hogy alaparon nem vette volna meg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#78033) RazoR válasza ÁdiBá (#78030) üzenetére


RazoR
veterán

A karikázott csatit kötöd össze az alaplap egyik PWM-es venti csatlakozójával és azon keresztül egyszerre a 10 ventit. A sata az meg egye a táp a ventiknek.

(#78034) akoska07 válasza proci985 (#78032) üzenetére


akoska07
nagyúr

Fogyott az.
Lehet nem annyira mint az elődök,de vitték rendesen.
Most majd többen viszik a "mérsékelt" árral.
Lehet én is bepróbálok egyet (újra apple/ios próba).

Így is sok az ára,elmebeteg árazások ezek egy telóért.

-----

Más.

Tervezi vki megvásárolni ezt a játékot ?

Insurgency: Sandstorm

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#78035) ÁdiBá válasza RazoR (#78033) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszi. Honnan lehet rendelni ilyet, hogy ne kelljen heteket várni a szállításra?

ÁdiBá

(#78036) RazoR válasza ÁdiBá (#78035) üzenetére


RazoR
veterán

Én e-bay-ről vettem

(#78037) Puma K válasza ÁdiBá (#78030) üzenetére


Puma K
veterán

Ennek PWM-es ventivezérlése van.
A nyák baloldalán lévő csatlakozóba megy egy kábel aminek a vége megy az alaplapba. Ezen a kábelen jövő jel-érték szerint pörögnek a ventik.

Nekem is ilyen vezérlőm van: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#78038) akoska07


akoska07
nagyúr

Mi más hiányozhatna az életünkből,mint a hátitáskán Tetris-t játszani. ;] :C

You've Never Seen A Backpack Do This...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#78039) proci985 válasza akoska07 (#78034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

itt a nem fogyott jol relativ ertek termeszetesen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#78040) #59036672


#59036672
törölt tag

Conor McGregor október 6-án bunyózik újra az orosz (a kaukázusi avar népcsoportba tartozó) Habib Nurmagomedov ellen Las Vegasban a UFC 229-es gáláján.

Végre egy színvonalas bunyó. :R
McGregor nagyon meg fogja verni. :K

(#78041) VTom válasza #59036672 (#78040) üzenetére


VTom
veterán

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78042) #59036672 válasza VTom (#78041) üzenetére


#59036672
törölt tag

Még így is elverne. :D

(#78043) VTom válasza #59036672 (#78042) üzenetére


VTom
veterán

Csak amíg sírva fakadok, utána úgy elverném, mint a lovat. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78044) FollowTheORI válasza #59036672 (#78040) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én ahogy hallottam pont fordítva lesz ez... de majd meglátjuk. :D

Amúgy ez úgyis már csak a pénzről szól, mert mcgregor kegyvesztett, mint itt a gyiku... ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78045) Erdei88 válasza VTom (#78043) üzenetére


Erdei88
veterán

:DDD :DDD

(#78046) ScomComputer válasza VTom (#78041) üzenetére


ScomComputer
veterán

:DD :C

Nos...kipróbáltátok a BF 5-t....vélemény?

Meg kell mondjam nekem tetszik...a BF1 után nem hittem,hogy ilyet írok még BF játékra... :B

(#78047) FollowTheORI válasza ScomComputer (#78046) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem fasza lesz... továbbra is 0-day vásárlós... csak még nem tudom hol... offline vagy origin... stb. :)
Nekem bejönnek a változtatások. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78048) Erdei88 válasza ScomComputer (#78046) üzenetére


Erdei88
veterán

Én úgy döntöttem, hogy megvárom ameddig be nem kerül az EA Accesbe :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78050) snecy20 válasza ScomComputer (#78049) üzenetére


snecy20
veterán

A 2160p az felejtős lesz Pascalon. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.