Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#75001) proci985 válasza Habugi (#74999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

emiatt kellett, de igy nem banok semmit :D. azota kb a fel barati kornek megvan, igy super mario snes helyett tokeletes.

a harom azert kell, mert igy lehet a kanapen dogleni, a negyedik meg jellemzoen az aki pcn nott fel es a bill jobban kezre all neki (vagy ez en vagyok mert nekem kb mindegy).

az ugy volt egyebkent, hogy vettem egy wirelesst kiprobalni a kanapen fetrengve gamelest (konzolom sose volt), aztan igy street fighter miatt lett megegy, aztan akkor meg mar broforce miatt kenyelmesebb volt a harmadik szoval egy hazibuli elott akcioban szereztem egy harmadikat :D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75002) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kozben megjott az Usabol a rendelt SSD-m, a doboz mereten mar eleve meglepodtem, aztan meg jobban amikor kibontottam :Y
Nem volt meg NVMe meghajto a kozelemben, vicces meretuek ezek :)

...

(#75003) #Morcosmedve válasza Devid_81 (#75002) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azok, nincs méretük.

© asszongya'hogy

(#75004) Puma K


Puma K
veterán

Végre kint van ;] Agony

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#75005) cyberkind válasza Puma K (#75004) üzenetére


cyberkind
félisten

Kint de drága.

Paranormal Cocktivity

(#75006) Puma K válasza cyberkind (#75005) üzenetére


Puma K
veterán

:N ;) :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#75007) cyberkind válasza Puma K (#75006) üzenetére


cyberkind
félisten

Én 20-at adtam volna úgyhogy az, csak egy indie cím.

Paranormal Cocktivity

(#75008) Devid_81 válasza cyberkind (#75007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

20 alatt van (£15.99), kerdes, hogy milyen penznemben akarod :D

[ Szerkesztve ]

...

(#75009) cyberkind válasza Devid_81 (#75008) üzenetére


cyberkind
félisten

Steam-en 20, az máshol max 10. ;)

Paranormal Cocktivity

(#75010) keIdor


keIdor
titán

Csípem ezt a srácot, olyan dolgokat csinál, amit más még nem. (der8auer)
Taking CPU Delidding To the Next Level !

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75011) ScomComputer válasza Puma K (#75004) üzenetére


ScomComputer
veterán

Beteg egy játék,én tolom... :K

(#75010) Keldor papa:
Én is,rendszeresen nézem a régi és új videóit is.. :R

[ Szerkesztve ]

(#75012) Anubris válasza cyberkind (#75005) üzenetére


Anubris
őstag

A szomszéd néni azt mondja, hogy már van is kinn virágbolti verzió, de persze ezek az öregek beszélnek össze vissza, lehet csak kamu.

Amúgy annyian írják, hogy fúj de undorító meg semmi kreativitás, nem tudom én szerintem meg tökre jó, hogy megjelenhetett egy ilyen is.
Hamarosan megjelenik a Vampyr is, az is érdekesnek tűnik.

(#75013) cyberkind válasza Anubris (#75012) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem kell a kolbi verzió, és nem azzal van a bajom, hogy megjelent, az okés, sőt több ilyen kéne, na de ennyiért sok. :N

Paranormal Cocktivity

(#75014) proci985


proci985
MODERÁTOR

pixel xl lett a vege.

elegedett vagyok. mondjuk ahhoz kepest, hogy a g3 mekkora szeles feltegla volt, ahhoz kepest ez ugyanolyan szeles de fel centivel hosszabb, persze ugyanakkora kepernyomeret mellett.

mondjuk igy az a durva, hogy kezben es feluton a regi unibody htck es a nexusok kozott van. ami nem baj, sot

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75015) TTomax válasza proci985 (#75014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én kimondottan szeretem ha van némi káva,sokkal jobban megfogható,kezelhető a nélkül hogy a praclim belógna a képernyőre,és össze-vissza nyomkodnám.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#75016) TTomax válasza keIdor (#75010) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez rendkívül veszélyes amit csinál,én 5Cfokért be nem vállalnám értelmetlen még kíséreti alapon is hiszen igy a folyékony fém kilőve,jó eséllyel bele fog halni az a cpu ha tovább csiszolja.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#75017) akoska07


akoska07
nagyúr

5GHz laptop :DDD :C

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#75018) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mintha az nVidia elfelejtette volna bejelenteni a next gen kartyait ;] :D
Talan Computex, de arra se fogadnek tul sokat :N

...

(#75019) keIdor válasza Devid_81 (#75018) üzenetére


keIdor
titán

Computex-en az nV sosem jelentett be semmit, van saját előadásuk, ami tegnap ment le.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75020) Devid_81 válasza keIdor (#75019) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah tudom elvileg a GTC vagy minek hivjak, ott kellett volna nekik.
Illetve sokan arra tippeltek, hogy majd ott jon a millio uj VGA toluk :)
De igy konnyen meglehet, hogy tenyleg varnak a 7nm-re.
Ami ertheto, foleg ha nagyot akarnak lepni.

...

(#75021) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

intel 5GHz 8086 proci, valaki? ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#75022) Devid_81 válasza FollowTheORI (#75021) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es milyen olcsoooo ;] :D
8700K kozul szinte mind megy kivetel nelkul 5GHz-en.
Bar gondolom ebben meg benne lesz extraban vagy 200-300MHz
Se igy se ugy nem eri meg, mert annyira kicsi a kulonbseg 5.0 vagy 5.2 kozott... :(

...

(#75023) Habugi válasza cyberkind (#75000) üzenetére


Habugi
addikt

Nah hát knightot indítottam.. :)

Nem egy fokkal lassabb inkább kettő-hárommal, legalábbis érzésre.
A pajzsot alig használom, HighWallofLothric megvolt.., unlockoltam az undead placcot.

Már megvan egy fullos lothric armor set, köszönhetően annak hogy a map végén lévő nagyboss termében unlockolt bonfire környékét rommá lehet farmolni. Van ott 3 sima lovag, egy kék a sarokban, illetve egy böszme amelyik körbe-körbe mászkál, na az egész brigádon 5-6x átmentem halál nélkül, marha sok fasza loot és soul jött be.. :C

Irányítás.., először érdekes volt (főmenüben például nem tudtam kilépni a graf beállításokból mert csak annyira konzolos hogy Escape nem létezik, Q-ra adja.. :DDD ) de Highwallra egészen jól megszoktam/kiismertem, nem dráma és kimondottan tetszik a játék.

(#75001) proci985:

Erről láttam AJ féle ismertetőt, ha jól emlékszem az egekig magasztalta h mekkora móka. :K

A helyzet az, hogy nemhogy három-négy kontroller nem fog érkezni de egy shem, legalábbis nem mostanában és nem a DS3 miatt, teljesen lazán tolható bill & egérrel, ismét megúsztam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#75024) keIdor


keIdor
titán

Ejha...

Chipsetet nézzétek, az órajel mellékes.

Az Intel ha már hazudik, legalább annyi eszük lett volna, hogy hoznak egy újabb kamu foglalatot, mit tudom én LGA1168, hogy fizikailag ne tudd beletenni a CPU-t a régi lapba vagy fordítva... rohadnának meg.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75025) Devid_81 válasza keIdor (#75024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tehat megcsinaltak z170/270 en mar a hackelt biost a 6 magoshoz is... :Y
Valamiert nem vagyok meglepdove :W
Es most a 8 magos 1151 es van kilatasban es a 390 es chipset, itt se szamitok nagyobb kompatibilitasra :W

Szerk: azert tudnak meg mindig sz@rragoskodni mert orajel elonyuk van az AMD vel szemben.
Johetett volna a Zen vagy 2 evvel korabban... :W

[ Szerkesztve ]

...

(#75026) keIdor válasza Devid_81 (#75025) üzenetére


keIdor
titán

Bizony, megyeget, én eddig is tudtam, hogy kamu az egész, csak most már bizonyíték is van rá.
Fizikailag nulla a különbség Z170, Z270, Z370 között, a Z390 is egy nulla. USB 3.1 meg újabb WiFi kerül az NB-be, ennyi a különbség Z370 után... nagy kamu az egész.


¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75027) VTom válasza keIdor (#75026) üzenetére


VTom
veterán

Mi az a két pötty a proci alján, ami be van karikázva?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#75028) Devid_81 válasza keIdor (#75026) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ugy latom egy Delid nem art majd a procinak, vagy egy jobb huto? :D
Gondolom ott lesz az elteres annal a ket erintkezonel.
Kerdes, hogy azok extra tap vagy adat erintkezok ott.
Gondolom tapellatas.

...

(#75029) FollowTheORI válasza keIdor (#75026) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően itt az alaplapok CPU tápellátásánál lehet csak gond, azért gondolom azt, hogy nem hozták be a régebbi lapokba.
Oké lehet egy OC formula elbírja, de egy mezei lap már nem biztos hogy stabil lenne, mondjuk egy 4.8GHz turbóval megküldött 8700K alatt, ha belerakod...

Persze nyilván maguk a chipsetek, meg a fizikai foglalatok között nem sok különbség van, több cpu tápáramkör láb van, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#75030) keIdor válasza FollowTheORI (#75029) üzenetére


keIdor
titán

A felső kategóriának lazán vinnie kell, itt ilyenekre gondolok, hogy Asus ROG Hero és felette, MSI Gaming 5-7-től felfele, Gigabyte jobb lapjai, aminek most nem tudom a nevüket... nagyjából 40-50k felett.

VTom: Grafittal vagy valamivel össze kell kötni két pontot, gondolom az azonosítást ütheti ki?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75031) VTom válasza keIdor (#75030) üzenetére


VTom
veterán

Az szuper, ilyen procit keresek 65 ezerért, kp-ra! :K

A lapom elbírja, úgysem tuningolnám, minek?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#75032) akoska07 válasza keIdor (#75026) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én ebből kiszálltam 3 éve és nem bántam meg. :C

Könnyen lehet,hogy kihúzok még vagy 3-5 évet a géppel.
5960X 4.5GHz bírja még a tempót.

Pláne,ha jön majd vmi értelmes gpu (ami nem most lesz) a 1080Ti Lightning után,és felmehetek 3440*1440 120-144Hz.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#75033) FollowTheORI válasza keIdor (#75030) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Megnéztem az intel specifikációját, ez a 6-7-generáción a SKTOCC#/PROC_DETECT# láb (ball map 35 / AB + AC láb).
Ha földre van húzva -> van a foglalatban proci.

Ez a 8. generációban nincs bekötve (RSVD - reserved) (így nincs földre a húzva a régi lapokban), ami ahhoz kéne hogy érzékelje, hogy a foglalatban processzor van...

Ügyes húzás. :D

Az összekötés azért megy, mert ez lehúzza ezt a lábát VSS-re (föld az intel prociknál). Így a lap érzékeli hogy van processzor a foglalatban. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#75034) h1mpi válasza akoska07 (#75032) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én 2014-ben egy 4790K-val :)) Még jó lesz vagy 5 évig az biztos....

(#75035) RazoR


RazoR
veterán

Szerintetek egy régi Giga 790XTA UD4 lap megeszi a DDR3 ECC Unbuffered ramot? Nem találok róla infót a gyártó honlapján sem.

(#75036) keIdor válasza akoska07 (#75032) üzenetére


keIdor
titán

Még sokáig el leszel vele, én mondtam is, hogy ha csak játszol én le nem cserélnék egy i7-5960X-et, viszont ki tudja mi lesz 3-5 év múlva, annyira előre ne menjünk.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75037) Anubris válasza h1mpi (#75034) üzenetére


Anubris
őstag

Én is 2014-ben vettem a 4790K-t és most először újra is pasztáztam. :DDD

(#75038) keIdor válasza FollowTheORI (#75033) üzenetére


keIdor
titán

:R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75039) Devid_81 válasza h1mpi (#75034) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En meg mar megvettem mindent ahhoz, hogy az en 4790K-mat csereljem, de meg mindig nem tudom milyen cpu meg alaplap lesz a vege :N
Vagy nezopont kerdese, van elado NVMe ssd-m, 280as jatekvizem, 16GB DDR4-em stb stb :D

...

(#75040) keIdor válasza Devid_81 (#75039) üzenetére


keIdor
titán

8c/16t Intel szerintem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75041) Devid_81 válasza keIdor (#75040) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Computexen eselyes, hogy mar latunk 390-es lapokat.
Bar a 8 magos 1151-et keso oszre tippeltek eddig, de hatha a lapok hamarabb jonnek, bar annak nemtudom mi ertelme lenne?!
Nekem az is jo ha atmenetileg 8700K lesz a 390 es lapban, aztan majd cserelek ha kijott vegre a 8 magos.
De ez mind csak akkor valosul meg ha 390 es lapok hamarabb jonnek.

...

(#75042) VTom válasza FollowTheORI (#75033) üzenetére


VTom
veterán

Magyarul ha ez a két láb össze van kötve, minden további nélkül elindul a 8700K egy Z170 lapban?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#75043) hszilard666 válasza h1mpi (#75034) üzenetére


hszilard666
veterán

Na jó, 3770K 2013 ból, kapott egy delidet és hibátlan, nem hiszem hogy cserélek mostanában :DDD

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#75044) keIdor válasza VTom (#75042) üzenetére


keIdor
titán

Innen van az infó, láthatod, hogy még egyedi/mod bios is kell hozzá, de az AsRock-nál már megy.
Azt írják Coffee Lake topikban, hogy Asus-hoz is készül a bios, erre kértem forrás linket, még nem kaptam, de majd meglátjuk.

Jó volna, ha a Maximus VIII-ben is menne a 8600K/8700K.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75045) Devid_81 válasza keIdor (#75040) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Korabban telorol nem nagyon akartam kifejteni bovebben de,
meg annyit hozzatennek, hogy jelenleg jo eros 90% ban azon vagyok hogy AMD lesz a fejlesztesbol. :K
Tudom, hogy lesznek dolgok amiben hatranyos lesz, foleg jateknal amire a gepemet 95%-ban hasznalom jelenleg.
Amit az Intel csinal, attol azert nyilik (mindig) a bicska a zsebemben. :W
Ha csak megnezzuk ezt a "visszafele nem kompatibilis es megis az" Socket 1151-et, ettol azert felforr bennem a viz. :W
Ertem en, hogy egy lap egy cpu, es megint elvan az atlag ember evekig, de nah nah... :U
Masik oldalt nezve avagy az AMD, tuti hogy, lemaradasban leszek, de meg jonnek majd uj procik, es elviekben a Ryzen 2 is AM4 be fog erkezni. Itt tenyleg van meg jovo ha ezt nezzuk.
Tudom kozben johet a PCI-e 4.0 es egyeb aprosagok amik miatt az ember ugyis lapot is cserel ha nem bir ellen allni, de ugyan ez igaz lesz a mostani 8 magos 1151-es intelekre is + Z390. :K
Tulajdonkeppen 2 fele ut van, 2700X majd ha kijon akkor 2800X (ha megeri a kulonbseget), es ha nem hoz hatalmas ujitast az uj chipset jovore akkor 3700X vagy 3800X.
Ha meg intel, akkor Z390, es kezdetnek egy 8700K majd az uj 8 magos, nevezzuk talan 9700K-nak, bar ebben nem vagyok biztos, hogy ez lesz a neve.
Intelbol csakis akkor veszek ha a Z390-en 72-es betumerettel lesz irva a manualban, hogy a jovobeli 8 magost is majd tamogatja, egyebkent d.gjak fel az egeszet jo melyre maguknak. :K
Az persze teljesen mas lenne, ha egyutt jonne ki a 8 magos CPU es a Z390, de vagy az egyik vagy a masik nem fog most meg bekovetkezni.
Az meg ha majd igerik, hogy ev vege fele lesz csak az egeszbol valami, mar el is donti a nyertest szamomra pikkpakk :)

Most tudom, hogy ez ugy nez ki mintha nagyon menni akarnek a csucs fele, de oszinten megmondom sem a 8700K a maga 6 magjaval nem szimpi, sem a 2700X az orajelevel.

De ott lesz a Computex jovoheten, az majd sokat fog segiteni (remelem) :)

[ Szerkesztve ]

...

(#75046) h1mpi válasza Devid_81 (#75045) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Játék cpu-t minek cserélni? Egy 4790K bőven jó még.

(#75047) keIdor válasza Devid_81 (#75045) üzenetére


keIdor
titán

Itt nagyobb probléma, hogy a chipset sem fejlődik... AMD-nél néhány feature nem működik Ryzen 2 + Z370 kombóban, Intelnél ez sincs.
Z270 ugyanaz, mint a Z170, egyetlen különbség az Intel Optane support, de ki használja ezt? A fórumon senkitől nem láttam még, de oké, opcionális, legyen.
Z370 ugyanaz, csak Coffee Lake support van hivatalosan, ennyi a különbség.
Z390-nél is ez lesz, USB 3.1 és új WiFi kerül az NB-be, nem kell innentől ezekhez külön chip az alaplapra.
Nekünk felhasználóknak mindegy, nem veszed észre a különbséget... gyártani olcsóbb a gyártónak, ennyi.
Tehát nem is értem a Z390+8 magos pletyka alapját, már megint sumákolás lesz a vége vajon?

Azért a 2015-ben megjelent 6700K-ról egy 8700K upgrade pl. tök jó lenne, ugye ezek Z170 lapok. A fentiek alapján indokolatlan az alaplapcsere, semmit nem nyersz. +2 mag, +4 szál, +300-400MHz OC-t viszont nyerhetne az ember egy sima CPU cserével. Miért kell indokolatlanul alaplapot váltatni az emberrel?
PCI-E 4.0 még messze van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75048) keIdor válasza h1mpi (#75046) üzenetére


keIdor
titán

Amúgy igen: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75049) cyberkind válasza keIdor (#75048) üzenetére


cyberkind
félisten

Új generációnál érik ez majd be.

Paranormal Cocktivity

(#75050) Milka 78 válasza Devid_81 (#75022) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meglepődnél mennyi áll meg 4.8-4.9-en,csak ugye azt nem reklámozzák. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.