Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#82201) Habugi válasza ÁdiBá (#82195) üzenetére


Habugi
addikt

Egy átlag levegős 1080Ti-re ebben a benchben ráhúzod az ~50%-ot, nem véletlen használtam azt a jelzőt amit, írhattam volna azt is h szép meg minden mert az deeee, sztem sokkal inkább gusztustalan! :D

Szék ügyben.., fetrengtem rajta egy ideig.., bőven a "mennyit adjunk székért" lélektani/elvi határ felett volt, aztán realizáltam h az aktuális & szarráment Ikeás székemen is évek óta ülök/javítgatom néha, kvázi évekre lesz, szóval túltettem magam rajta.

Derék/fejtámaszt nézd meg adnak-e ehhez amit kinéztél, biztos voltam benne h pont azokat nem fogom használni, tévedtem, marha jó mindkettő.

(#82196) Devid_81:

Az én olvasatomban a beígért IPC előrelépés és a lehetséges ~4.5Ghz pont annyit jelent, h NE vagy csak nagyon minimális visszalépés legyen egy szálon mint a mostani 6600K 4.7-en, tolok vagy fél tucat játékot ahol számít még UW-QHD-ben is. :U

(#82199) cyberkind:

A magam ~74 kilójával nem vagyok egy nehézsúlyú vershenyző de ha kiveszem a deréktámaszt még törökülésben is felférek erre a szarra akkora az ülőfelülete :DDD , végül ez győzött meg h ne a Racing verziót vegyem, arról nagyon lelógott a lábam. Minőségre (anyaghasználat) az is teljesen rendben volt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82202) Raymond válasza proci985 (#82200) üzenetére


Raymond
félisten

Haha, ugyanez nalam az ev elejen egy projekten. Mondom nagyon jo a szek, kene otthonra is. Megneztem mi az es kiderult hogy 900-1100EUR, az is kiderult hogy annyira nagyon nem kellett :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82203) Puma K


Puma K
veterán

"I am sending my 2080 Ti back today due to terrible coil whine with EKWB water block." - reddit

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82204) ÁdiBá válasza Puma K (#82203) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Akkor nem csak nálam zenél :)
Bar nem hallani ha a géphaz oldala rajta van, illetve nem is mindig zenél...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#82205) Puma K válasza ÁdiBá (#82204) üzenetére


Puma K
veterán

Az eredeti üzenetet közben törölték...

Szabályozd le pl: RTSS-ben az FPS-t a monitorod natív képfrissítése + 1 értékre avagy 166 FPS-re esetedben.

Én is beállítottam a magamnak a 166-os limitet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82206) keIdor válasza ÁdiBá (#82197) üzenetére


keIdor
titán

Pedig nem használja a CPU-d ki egyáltalán, képzeld ha mind a 20 szálat enné a játék, a fogyasztásod is duplája lenne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82207) Puma K válasza keIdor (#82206) üzenetére


Puma K
veterán

Ja én is azt néztem, hogy ha nálam a 4790K 1,25v-on és 4700MHz-en 126W-ot fogyasztott maximum (HWiNFO kalkuláció, és jaja vágom, hogy szoftveres mérés nem az igazi, de olyan nagyot nem tévednek már ezek sem), akkor nála a 200W-os fogyasztás kevésnek tűnik a nálam lévő 4c/8thez képest az említett órajelen.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82208) keIdor válasza Puma K (#82207) üzenetére


keIdor
titán

Azért, mert max 4 magot ha használ, ezt elosztja a Windows mind a 20 szálra, mennek x %-on, azt úgy fogyaszt csak 200W-ot. A 7900X 400W-ot is ehet terhelés alatt, ezért voltak a VRM bajok annó X299-en.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82209) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jatszik vmelyikotok a Black Ops 4 vagy Battlefield 5-el?
Foleg a B.Ops4 erdekelne...napokig kergettem mindenfele akciot, majd sikerult megvenni olcsobban Black Friday akcioban, de szerintem kinottem en mar ebbol CoD-bol egyszer es mindenkorra...ez mar a sokadik CoD ami ezt bizonyitja.
Meg talan a zombi modja lekot de a tobbi?! :U
Arrol meg ne is beszeljunk, hogy milyen otvarul csunya...foleg a battle royale modja... :W
Es szet zabalja a gepet csereben, siman 70% on tekeri a procit jatek kozben.
Lehet lekellene mar allniuk errol a Quake motorrol...vagy mit is rugdosnak mar vagy 15 eve... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#82210) Raymond


Raymond
félisten

Azert ezt a tablazatot latva felrohogtem. Ha ez film trailer lenne akkor a kozepen ott a "record scratch" audio effect :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82211) cyberkind válasza Devid_81 (#82209) üzenetére


cyberkind
félisten

:DDD Ehhez tényleg meg kellett venni?

Paranormal Cocktivity

(#82212) Devid_81 válasza cyberkind (#82211) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megprobaltam nah :DDD
Ez olyan mint amikor nem akarsz cigizni, de azert parszor kiprobalod es mindig rajossz, hogy fos az egesz :D

...

(#82213) cyberkind válasza Devid_81 (#82212) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom, én sose akartam cigizni és most se cigizek. :D

Paranormal Cocktivity

(#82214) snecy20 válasza proci985 (#82200) üzenetére


snecy20
veterán

Tudnak ezek a forgószékek G-Syncet is meg 240Hz-et, hogy ilyen drágák? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82215) Devid_81 válasza cyberkind (#82213) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Soha az eletben nem cigiztem en sem, akkor nem jo peldat talaltam...azt hittem bejon pedig :D

...

(#82216) proci985 válasza Devid_81 (#82212) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en lehet kapok egy kodot. asusnal epp mw4et szornak par cucchoz, es lehet a routerhez meg kapok, vagy sem. online kifogytak.

mondjuk a routert nem azert vettem, hanem vegre lesz egy normalis net lefedni a hazat anyamnal.

nezegettem a routeres topikot is, de kb kisebb ceges rendszereket ajanlgattak, en meg pont, hogy nem akarok kis ceges rendszert anyamhoz. most is az van es minden aramszunet levagja a felet, plusz az egymassal atfedo APk miatt a wifi roaming meg van hulyulve.

meg beneztem az ajanlott cuccok topikjaba, atan amikor CLIbol managelik a cuccot... na szal nem :D.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82217) snecy20 válasza Devid_81 (#82209) üzenetére


snecy20
veterán

Q ]I[ Arena motor, 1999. :D Azt gyúrják 2003 óta. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82218) Devid_81 válasza proci985 (#82216) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha adjak valamihez akkor eppen jol johet.
De penzt szvsz nem er :N :D

Tegnap aztan hirtelen felindulasbol szereztem olcsobban egy BF5-ot.
Az meg tartalom nulla, de legalabb szep kategoria...
Teljesen megerte mindket beruhazas :DDD

...

(#82219) ÁdiBá válasza keIdor (#82206) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezen még nem is agyaltam, akkor a 600W táp már lehet nem lenne elég a rendszernek.

ÁdiBá

(#82220) Raymond válasza Devid_81 (#82218) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem a BF5 nem nez ki olyan jol mint a BF1, valamit elturtak ott. A BF1-nel azert volt egy picit jobb art direction es a playan realisztikusabban neznek ki. A BF5-nel meg olyan mintha a gyerekek eloszor hasznalnanak Substance Painter-t es szarra reszleteznek mindent ha kell ha nem. Valahogy nem olyan jo az osszkep mint a BF1-ben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82221) proci985 válasza Devid_81 (#82218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elvileg ma jott ki a just cause 4 is.

2-3-madmaxot szerettem, viszont az, hogy a digital deluxe vevoi idejen early accessben van a jatek steamen es le vannak tiltva az ertekelesek, az minimum gyanus.

forum alapjan megjelenes napjan jobban fut, mint anno a 3 ugyanazon a hardveren, de eleg sokan panaszkodnak bugokra. meg steamen ott a szokasos troll kisebbseg (szigoruan privat profillal), avagy a denuvo haterek es a trigger warriorok. utobbik kozul van eleg extrem is, avagy azert elenk szinesek a frakciok mert melegpropaganda es nem azert mert egyebkent a jatekosok nem tudjak akciohelyzetben megkulonboztetni a frakciokat :W :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82222) keIdor válasza Devid_81 (#82209) üzenetére


keIdor
titán

Battlefield V-el kapcsolatban tudok segíteni, játszom vele, bár mikor hogy, nem rossz játék, csak nincs befejezve...
Sok a bug, kevés a multiban a map, a Single Playernél a grafikát leszámítva meg kb. a 2001-es Medal of Honor: Allied Assault is jobb volt, brutál ostoba az AI, rossz a játékmenet, meg az egész, bár nyílván a Dice mindig is ilyeneket tett le az asztalra. Vagy nincs rá pénz, vagy ennyit tudnak, nem tudom.

Kb. 30€-t ér az egész, többet ne adj érte.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82223) keIdor válasza Raymond (#82220) üzenetére


keIdor
titán

Nincsen bekapcsolva a sugárkövetés, azért látod csúnyának. ;] :P
Viccet félretéve, szerintem sem okés valami vele, homályosabb a távoli részeken, én azt vettem észre, lehet ezért látjuk így...

Szerintem maga a BF1 is sokkal jobb, mint játék a BF5-nél. Valami nem stimmel a BF5-el egyelőre, nem tudom megmondani, hogy mi. Talán ez a legnagyobb bajom vele: [link]

Ha fejbe lőnek, felrobbansz, akkor is mindig vergődni kell a földön, az ellenség se tud agyonlőni egyébként. Átmegy rajtad a golyó, de mozogsz továbbra is a földön. Kár volt ezt így ebbe a formába beletenni, mert borzasztó unrealisztikus és gagyi. Az EA a hibás, kár ezeket két évente újra kiadni, mert egyszerűen ennyi idő kevés és szar a végeredmény. Ez az alap 8 map is kevés, ebből kettő ráadásul majdnem ugyanaz. (Norvégia és Hollandia)
Nem tudom hogy gondolták... tudna ez a Dice többet is, ha nem lenne mögöttük ez az EA-nek nevezett pénzéhes társaság.

Náluk egyébként már csak az Activision rosszabb szerintem, Destiny 1-2, Call of Duty-nál látni milyenek, Activisontől akciósan se kell semmi...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82224) snecy20


snecy20
veterán

Ilyen bénán kezelik a játékok a 32:9-et? 21:9-ig még oké, azt tapasztaltam, de ennél a monitor két szélső negyedén szimplán csak torz, elnyújtott a kép. Elég szar...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82225) cyberkind válasza snecy20 (#82224) üzenetére


cyberkind
félisten

Az a 21:9 is valamikor nem standard, nem is értem mit vársz a konzolportok világában. :D

Paranormal Cocktivity

(#82226) Raymond válasza snecy20 (#82224) üzenetére


Raymond
félisten

Ez nem a jatekok hibaja, itt mar a matek/geometria kever be.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82227) snecy20 válasza cyberkind (#82225) üzenetére


snecy20
veterán

Ja, én semmit, meg amúgyis 1000x meggondolnám hogy vegyek ilyen monitort gaming célból.
Még a Fallout 4-t is azért kukáztam 2 éve, mert a 3440x1440-es akkori monitorom képarányát nem támogatta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82228) keIdor


keIdor
titán

Új RE2 gameplay: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82229) cyberkind válasza snecy20 (#82227) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó ez a moncsi de a támogatása hivatalosan nem az igazi, és nem is fog változni amíg a tv-k 16:9-esek.

(#82228) Keldor papa
Az eddigi infók alapján ezt a játékot várom egyedül PC-re 19-ben (valszeg lesz az Red Dead 2 meg Cyberpunk is, de még nem tudni), milyen király is ez, 20 éve egyszer kiadták. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#82230) Devid_81 válasza keIdor (#82222) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem van egy erdekes gondom vele amugy. :U
Csak vezetekes fulessel hajlando menni a multija.
Ahogy belepek a multiba rogton megszunik a hang letezni, singleben/menuben minden jo :)
Gondolom ez is csak olyan hiba ami kb nalam van senki masnal.
Google-oztem egyet de nem talaltam sok okossagot. :U
Mondjuk ezzel egyutt tudnek eppen elni ;)

Ahogy nezem a mai napi frissites sem erkezik meg...ennyit a nagy RTX-ek turbozasarol ;]

...

(#82231) keIdor válasza Devid_81 (#82230) üzenetére


keIdor
titán

Vezérlőpult->Hang alatt nézd meg nem-e vált át másik eszközre.
Vagy az hangkártya szoftverébe esetleg nézz be, nem-e látsz valami gyanúst, nekem nincs gondom vele, igaz vezetékes fülest használok.

Egy BF5 meccs?

cyberkind: Én hasonló témában a The Last of Us 2-t várom most nagyon, az megint egy ütős exkluzív lesz. A RDR2 nagyon magasra tette most nálam azt a bizonyos lécet, hirtelen sok játék borzasztó gagyi lett utána. Ez van ha eltöltesz egy ilyen minőségi játékkal 80 órát, játszanál mást, de annyira magasan van a léc, hogy hirtelen sok minden gagyi lesz utána.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82232) Devid_81 válasza keIdor (#82231) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Holnap megnezem koszi! :R Epp sorozat nezesbe kezdtunk :B
Holnap leszek kb du 3 tol, siman mehetne egy ket meccs ha lesz erod es idod is! :R

...

(#82233) keIdor válasza Devid_81 (#82232) üzenetére


keIdor
titán

Van most/már mindkettő.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82234) akoska07


akoska07
nagyúr

Insurgency-Sandstorm open beta december 7-10

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82235) stratova válasza akoska07 (#82234) üzenetére


stratova
veterán

(#82236) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Wccftech forumozok szerint ez az AdoredTV-s embernek 90-95% os leakjei voltak eddig is, amikor epp tevedett akkor is csak nagyon picit tevedett a valosaghoz kepest.
Szoval elvileg johetnek az AM4-es Ryzen 2-esek rengeteg maggal es magasabb orajellel.
En inkabb nem akarom ezt most meg elhinni,az RTG is mindig ezt csinalta, elojott a Hype Train aztan jott a pofaraeses. :U

Mindenesetre ezen a kepen jot mosolyogtam :D

...

(#82237) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Pascal el, es orokke elni fog! :D

Ennyire felhalmoztak volna a GP104-et? :F
Vagy a GDDR5X-et?Vagy mindkettot?
Gondolom ezekkel akarnak raktarsoprest csinalni, persze az arcsokkenes eszebe nem jutna nVidianak, inkabb fenn tartjak az arakat csak kicsit csinositanak a dolgokon, hogy eladhato legyen :U
1060-akat mar reg $129-ert kellene adni, 1070 $169 stb stb, ahelyett osszeforrasztanak most mindent mindennel... :W

...

(#82238) ÁdiBá válasza Devid_81 (#82237) üzenetére


ÁdiBá
addikt

2060 merre jár?

ÁdiBá

(#82239) snecy20 válasza Devid_81 (#82237) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem ez már kezd kínos lenni.
Lehet hogy a CPU-ik után el kell kezdenem drukkolni az AMD-nek hogy VGA-fronton is észhez térjenek? :D
Ez már a fingreszelés, szarköpülés kategória, kb. minden erejükkel már azon kéne legyenek hogy valahogy a Turingokat gatyába rázzák, mert elég cikis volt ez a debütáló 2-3 hónap...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82240) keIdor válasza Devid_81 (#82236) üzenetére


keIdor
titán

Én arra számítok, hogy IPC-ben behozzák a Skylake magokat, kb ugyanazt fogják tudni. Akinek 5GHz kell, az továbbra is Intelnél keresse szerintem.

A Comet Lake viszont nem véletlen jön.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82241) Devid_81 válasza snecy20 (#82239) üzenetére


Devid_81
nagyúr

(#82238) ÁdiBá, szerintem az ugy Q1/19 lesz, annak is a vege inkabb...
Ugy latszik igazak voltak a hirek, hogy tobb 100.000-es tetel ment vissza az nVidia raktarakba a felhalmozott GPU/PCB-k kozul.
Amig ezeket ki nem arulja az nVidia addig nem lesz itt semmi.

Egyreszt jo, masreszt nem.
Jo mert a VGA-k arait mestersegesen fenntartjak, avagy az emberben nem hagy rossz nyomot ha hirtelen azt latja a VGA arak csokenntek, O meg dragan vette az adott HW-t.
Masreszt rossz, mert mindenki tudja, hogy az nVidia VGA-k jelenleg kozel 2x-es felarral vannak a piacon a nagy semmire.
Inkabb az arcsokkenest latnam szivesebben...

(#82239) snecy20 a sok kezdeti ellenszenvet kovetoen mar latszik, hogy az emberek kezdenek felebredni.
Regebben az AMD procik csak mosolyt valtottak ki az emberbol.
Mara meg ott tartunk, hogy megfontolando es akar jo dontes is lehet.
Jovore ez meg jobban valtozhat.

VGA-k?
Hacsak a Navi nem lesz gyors es olcso...kulonben legalabb egy ujabb evet kell majd varni es remenykedni. :U

(#82240) Keldor papa ez szinte 100% hogy igy lesz! :K

...

(#82242) keIdor válasza snecy20 (#82239) üzenetére


keIdor
titán

Drága gyártani őket, túl nagy az összes GPU, ennek a Turingnak 7nm-en lesz értelme. Most egyedül a TU102 az, ami sebességben előrelépés volt, az összes többi eddig is elérhető volt Pascal névvel.
Ugyan Ray Tracing magok nem voltak, de az még a TU102-nél is a használhatóság határán táncol, a kisebbeknél használhatatlan, hacsak nem 720p a cél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82243) keIdor válasza Devid_81 (#82241) üzenetére


keIdor
titán

Most ezek a legfrissebb pletykák.

AMD claims Navi will compete with Nvidia’s high-end GPUs… is it more powerful than we thought?

Legyen így, kívánom, szerintem látszik milyen lenne egy nVidia monopólium... Ha az RTX-2080 teljesítményt hoznak 500-600€-ért az már igen csak baráti volna.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82244) snecy20 válasza keIdor (#82243) üzenetére


snecy20
veterán

1000W-os táp kell-e majd hozzájuk? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82245) keIdor válasza snecy20 (#82244) üzenetére


keIdor
titán

Ugyanúgy zabálnak a Turingok is.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82246) FollowTheORI válasza snecy20 (#82244) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az alap... meg a vízhűtés is. :K ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82247) Habugi válasza keIdor (#82243) üzenetére


Habugi
addikt

Legyen így (!) _de_ azt azért ne felejtsük el, hogy a VEGA is pontosan ugyan ilyen bullsh1tekkel indult, kb betűre pontosan (mint ami itt le van írva) és ott még a "marketing" is alá volt tolva egy PoorVolta formájában, az ember tényleg azt hihette HOGY.., aztán kiderült miszerint DEHOGY.. :(

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82248) snecy20 válasza keIdor (#82245) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, esznek rendesen, csak jelenleg még majd 2x annyi delej kell az AMD-knek hogy hozzák az azonos kategóriás nVidiák teljesítményét.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82249) keIdor válasza Habugi (#82247) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, sajnos igazad van. Viszont ugyanúgy nyakon kéne csípni az nVidia-t mint most az Intel-t. Ugyanannyiba kerül a 1080Ti/2080 teljesítmény idestova 20 hónapja, illetve kiadnak két gyorsabb kártyát fél meg egy millió forintért, ez minden csak nem fejlődés. :( Ez egy vicc, ebben a formában. Ide vezet a monopóliumhoz hasonló állapot.
Én annyira nem kajálom be, hogy ennyire drága gyártani a kártyákat és még így sincs rajta sok haszon. Nagyon ezen a véleményen vannak páran pl. a versus topikban, szerintem a bányász szezonon csak ráébredtek, hogy 1400€-ért is megveszik ugyanazt, amit eddig 800€-ért kínáltak. Most megy a fejés.
Azt már nem veszik figyelembe, hogy nem a "géjmőr" vette meg ennyiért, hanem a "májnőr".:)

Voltából se lett amúgy semmi, csak egy milliós fél professzionális kártya. Nekem csalódás volt a Volta/Titan V teljesítménye. (és ára) Játékos szemmel nézve persze.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82250) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Azért jo lenne valami RTX2080Ti szintű kártyát látni a pirosaknál is.

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.