Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#82401) TTomax válasza ÁdiBá (#82400) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem azzal van a gond,hogy ne birná.Hanem azzal,hogy ne is akadjanak össze.Én a clean minimalista rendszer hive vagyok,ami nem fut,az nem generál hibát,és csak lehetőleg az fusson amit használok is,a többi minek.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82402) ÁdiBá válasza TTomax (#82401) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az a baj ezekből 90% a egyidőben fut, mert egyidőben van rá szükség.
Ahol a tápegység, billentyüzet, hangrendszerre mindenre, egyidőben.

ÁdiBá

(#82403) Raymond válasza Devid_81 (#82399) üzenetére


Raymond
félisten

Na vegre, mar azt hittem az iden nem lesz tobb battle royale jatek! :C

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82404) keIdor válasza ÁdiBá (#82400) üzenetére


keIdor
titán

Alaplapvezérlő, tápegység program? Atok mik? Utóbbi gondolom szoftveres mérő?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82405) snecy20 válasza ÁdiBá (#82400) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyenek közül nálam szinte semmi nem fut, de tényleg. :D
Fut a vírusírtó / malware blokkoló meg az Asus Uni Xonar drivere, oszt annyi. :)
Pl. fel lehetne pakolni alaplapnak, billentyűzetnek, monitornak (!) is, meg még a CPU-nak is külön háttéralkalmazásait, de ezeket én nem szoktam. Minden működik magától.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82406) ÁdiBá válasza keIdor (#82404) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen, van egy szoftver a tápegységhez, de ezen kivül használok egy Voltcraft mérőt is amibe a számitógép van csatlakoztatva.
Havi szinten nézem mennyit eszik a gépem.
2080Ti vel, 1000 ft nőtt a havi villamszámlám a 1080Ti-hez képest, a fogyasztásmérő szerint.
Ez azért érdekes mert a 1080Ti 330W is leadott mig a 2080Ti 310W.
Ilyenkor van WTF...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#82407) snecy20 válasza ÁdiBá (#82406) üzenetére


snecy20
veterán

Azt nézted hogy idle állapotban többet fogyaszt-e a rendszer azóta?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82408) akoska07


akoska07
nagyúr

Délután-késő délután jön vki Insurgency tesztre ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82409) FLATRONW válasza ÁdiBá (#82406) üzenetére


FLATRONW
őstag

Pontosan hány kWh a havi fogyasztásod?

(#82410) akoska07 válasza FLATRONW (#82409) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt most komolyan kérdezted ? :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82411) ScomComputer válasza akoska07 (#82408) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen én kipróbálom...mikortól indul ma ?

(#82412) akoska07 válasza ScomComputer (#82411) üzenetére


akoska07
nagyúr

16:30 ha jól emlékszem. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82413) keIdor


keIdor
titán

Megvan az év játéka.[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82414) FLATRONW válasza akoska07 (#82410) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen. Miért, netalán valamilyen mértékegységnél hibáztam?

(#82415) akoska07 válasza FLATRONW (#82414) üzenetére


akoska07
nagyúr

Dehogyis. :N

Csak annál a konfignál ez sosem lehet kérdés,nem is foglalkozunk ilyesmivel.

Nálam pl 24/7 megy a gép,kb akkor indul újra amikor win frissítés van.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82416) snecy20 válasza keIdor (#82413) üzenetére


snecy20
veterán

És amelyik játék mondjuk a következő 3 hétben érkezik, az már lemarad minden díjról? :) :) :) :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82417) Raymond


Raymond
félisten

Itt az Epic Store: [link]

A valasztek gyer, de mondjuk egy Subnautica ingyen erdekes lehet amikor kint lesz egy-ket het mulva (nem nekem, mert mar megvan, de masnak). De nem is ez a lenyeg, a kedvenc "feature" szamomra az oldalon az hogy valami vadbarom a jatek ikonokat nem meretezte at, igy pl. az emlitett Subnautica-nal az a 720x450-ben megjelenitett kep valojaban egy 2560x1456 felbontasu 8bit(!) PNG 1.1MB meretben [link] A tobbi is hasonlo eset, az oldal sima dial-up idoket idez nekem amikor lattad soronkent beolvasodni a jpg kepeket :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82418) keIdor válasza snecy20 (#82416) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudom pontosan hogy működik, de szeptember-október-november végéig ki szoktak adni mindent, a december minden évben lapos. (vagy csak én járok mindig így, nyílván csak azt figyeli az ember, amit Ő vár)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82419) keIdor válasza akoska07 (#82415) üzenetére


keIdor
titán

Csak puszta kíváncsiságból kérdezem, miért? Nekem heti szinten mehet max 6-8 órát, tehát a havi 24-30 óra az átlag körülbelül. Ha jött jó játék akkor ez nyílván emelkedik.

Torrent vagy render megy neked 0-24?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82420) akoska07 válasza keIdor (#82419) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hogy miért megy 24/7...

Mert miért ne. :D

Nem mintha sokáig tartana a boot.

Így szoktam meg már hosszú évek óta,hogy 24/7 megy a gép,a gép fogyasztása sosem érdekelt.
Még akkor is 24/7 ment a gép amikor a 775-ös procikat kompresszorral hűtöttem,eszembe sem jutott elgondolkozni mi mennyit fogyaszt.

Egyedül a monitort szoktam kikapcsolni,ha nem vagyok itthon,azt sem a fogyasztás miatt.

Torrent csak akkor nem fut amikor online játékkal játszom.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82421) FLATRONW válasza akoska07 (#82415) üzenetére


FLATRONW
őstag

Engem is csak kíváncsiságból érdekel a dolog, tisztában vagyok vele, hogy drága konfigok esetén csak másodlagos a fogyasztás.
Nekem így néz ki az elmúlt 18 hónap:

[ Szerkesztve ]

(#82422) akoska07 válasza FLATRONW (#82421) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez sok vagy kevés ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82423) Raymond válasza akoska07 (#82422) üzenetére


Raymond
félisten

Egy atlag 3-4 fos csaladra alltalaban 2000-2500 kWh van szamolva evente (lakas eseten). Ehhez viszonyithatod csak a PC alltal general 0.75 kWh-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82424) Devid_81 válasza akoska07 (#82420) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Durvan tolod :K
Nekem a regi konfiggal kb 300 nap uzemidom lehetett 4.5 ev alatt, ezt arra hivatkozva amit az SSD uzemidobol latok.
Mivel uj ssd-vel indult az a rendszer day 0-tol.
A mostani is uj SSD-vel latta meg a fenyt az alagut vegen...szoval majd itt is abbol tudok kovetkeztetni :)
En nem szeretem ha feleslegesen megy a gep, persze amig kajalok, vagy barmit intezek hazon belul nem feltetlenul kapcsolgatom ki-be mert annak megint nincs ertelme.
De pl ejszakara semmi keppen nem hagynam bekapcsolva...nekem aztan mindegy, hogy milyen feltoltesem van torrenteken :D

Szerk: nem is a villanyszamla miatt, hanem csak siman a "felesleges" elhasznalodas miatt.
Ezzel a hozzaallassal is megettem mar par VGA-t az evek alatt...mi kett volna ha nem "vigyazok"? ;] :D

[ Szerkesztve ]

...

(#82425) FLATRONW válasza akoska07 (#82422) üzenetére


FLATRONW
őstag

Viszonylag sok. Nálunk 3500-4000 kwh között van az éves fogyasztás.

(#82426) keIdor válasza akoska07 (#82420) üzenetére


keIdor
titán

Ez komoly? Én ilyenről még nem is hallottam.:DDD Azt tudom, hogy valakinél éjjel nappal megy a TV meg ilyenekről hallottam már.
Egy a gond, nagyon sok az üzemidő a hardvereidben. Így hogy most tudom, engem adás-vételnél most elveszítenél, mint ügyfél.:) Bocs, csak őszinte vagyok... amúgy a te dolgaid, te dolgod.:)

Ez olyan, mintha hazajönnék a kocsival és alapjáraton mindig menne a motor sose állítanám le.:D

Én ha egy óráig nem használom, már kikapcsolom, de én azért is, mert ha nem muszáj nem pazarlok. Sem áramot, sem mást.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82427) Puma K válasza ÁdiBá (#82395) üzenetére


Puma K
veterán

- uTorrent-el vagy a Qbittorrent-el, de a Qbittorrent torrent mellett lévő sárga háromszöges reklámos hülyeséget felraktad ami a böngésző kezdőoldalát átállítja a saját keresőjére...

- A Windows 10 tud ISO-t olvasni-megnyitni, tehát Daemontools alapból már nem kell. A Daemontools-nak futnia sem kell a háttérben, mert ha van egy megnyitandó ISO, akkor elég 2x rábökni és a fájlkezelőben fogod is látni a meghajtóknál.

- Az Intel Rapid Storage Technology a RAID-hez kell? Mert ha nem akkor az is feleslegesen van fent.

- Az Nvidia vezérlőpultjában be szoktam állítani, hogy tálcán ikon ne legyen látható és elég ha az asztalon jobb klikkelek és onnan nyitom meg.

- Ha nem használod a OneDrive-ot ami ahogy elnézem tiltva van az is feleslegesen fut.

Látom, hogy írtad erős a gép meg tudom is az adatlapod alapján, de én az ilyen háttérben futó dolgokat szeretem lelőni, és nem szét telepíteni a gépemet. De az én vagyok :B

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82428) VTom válasza akoska07 (#82420) üzenetére


VTom
veterán

Torrentre vegyél nas-t.

A gépet meg kapcsold ki ha nem használod, hogy az unokáinknak is legyen szülőbolygója.. :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82429) akoska07 válasza keIdor (#82426) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egy a gond, nagyon sok az üzemidő a hardvereidben.

Nekem nem gond.
Te pedig szvsz sosem lettél volna vásárlóm. :P

Ez olyan, mintha hazajönnék a kocsival és alapjáraton mindig menne a motor sose állítanám le.:D

Ez komoly ? :D

#82425 FLATRONW :

Én nem tudok ilyen értékeket. :)

#82423 Raymond :

Akkor FLATRONW-ék belehúznak. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82430) snecy20 válasza akoska07 (#82420) üzenetére


snecy20
veterán

"Egyedül a monitort szoktam kikapcsolni,ha nem vagyok itthon,azt sem a fogyasztás miatt."

Azt jobb is kikapcsolni, hogy be ne égjen a kép. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82431) Raymond válasza akoska07 (#82429) üzenetére


Raymond
félisten

"Én nem tudok ilyen értékeket."

Az eves elszamolason rajta van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82432) keIdor válasza akoska07 (#82429) üzenetére


keIdor
titán

Ha valahol AT környékén élnél, akkor akár lehettem volna.:) Én meg februárban voltam utoljára UK-ban, arra ritkán járok. Így sok esély amúgy sincs rá ja.:)

De ritka, hogy használt hardvert veszek amúgy, az ismeretlen előélet miatt.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82433) akoska07 válasza snecy20 (#82430) üzenetére


akoska07
nagyúr

Monitorra vigyázni kell. :)

#82431 Raymond :

Nem látom,mert benne van a rent-ben.

#82432 Keldor papa :

Mindent eladok,sosincs panasz.
A volt b@szó 3570K procimat mai napig boldogan használják (Biostar TZ77XE4 lap szintén zenész),nem beszélve a 4770K-ról ami megjárta majdnem a poklot egy eladásnál,user error.
Tuningolva megy még most is skalpolva.

Az,hogy sokat mennek a hardverek nem azt jelenti,hogy nem működnek.
Egyedül a vinyó ami érdekes lehet,de azokat nem szoktam eladni,mennek amíg meg nem halnak.

Egy Samsung 320 F1 (ha jól emlékszem a nevére) vinyó mai napig hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82434) keIdor válasza akoska07 (#82433) üzenetére


keIdor
titán

Nem is a CPU-ra gondoltam.

Alaplapon és VGA-n a kondikban sok az üzemóra, hiába 2D, áram alatt van.
Ventik, pumpa (azt hiszem vized van) meg mozgóalkatrész.
Illetve ott van amit VTom is írt, én se a számla miatt kapcsolom ki. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82435) snecy20 válasza keIdor (#82434) üzenetére


snecy20
veterán

Asus Maximus VIII Formulánál ez elvileg nem jelenthet gondot. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82436) Raymond válasza akoska07 (#82433) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh, akkor OK, minden rent-ben van :B :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82437) akoska07 válasza keIdor (#82434) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó sok vga-t és alaplapot adtam el már. :)
Sosem volt panasz.

R5E zsír új vettem,már lejárt róla a gari (nálam) :Y ,de legalább 3 évet jósolok még neki nálam.
Majd kérdezd meg 3 év múlva működik-e a lap. ;)
Ha esetleg addig eladnám,akkor majd megkérdem a vevőt,hogy van a R5E lap.

A víz is kb azóta meg van mióta az X99 konfig.
Semmi hangja,évente takarítom.
Hibátlanul megy,sehol semmilyen eresztés nincs,víz nem fogy a rendszerből,acryl hard tube van a rendszerben.
Ventik ugyanolyan halkak,mint amikor megvettem,takarítva vannak rendszeresen.

---

#82436 Raymond :

minden rent-ben van

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82438) keIdor válasza akoska07 (#82437) üzenetére


keIdor
titán

Oké te tudod, mondom nem kötekedésből írtam, csak minek hazudjak, őszinteség párti vagyok.:)
Én már csak az energiapazarló részével sem értek egyet, bár ha Napelemed van, akkor tárgytalan, mert az "korlátlanul" rendelkezésre áll és nem a bolygót terheli.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82439) akoska07 válasza keIdor (#82438) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hjaa

Elektromos autók buszok motorok felé terelik a világot (ami nem volna baj),azzal majd jó sokat spórolnak az áramfogyasztásban.
Bolygó terhelés,hja..

Mi is hamarosan kapunk majd elektromos teherautókat.

Ha azok a buszok teherautók,személyautók (taxik) nem csinálnak pénzt akkor nincs értelme,tehát azoknak menni kell és bizony sokszor kell majd tölteni őket.

A solar panelek tervben vannak nálam is,csak még nem döntöttem el melyik házra fogom felszereltetni őket,de ez kb jövőre eldől.

---

Egyébként jó lenne,ha idehoznád a világból az összes (nem csak) új gazdag lesz@rom mivan embert és azoknak is mondd ezt el. ;)
Pont lesz@rják.

---

Amúgy erről az álljfelés legyél vicces csávók jutnak eszembe.

Volt vmi tehenes duma,hogy szétfingják az ózon réteget. :D

Te is mennyi sok ezer km-t nyomtál le (megosztottad velünk) és részben te is szétfingottad az ózon réteget.

Ja hogy jó pénzt csináltál vele... én kérek elnézést. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82440) keIdor válasza akoska07 (#82439) üzenetére


keIdor
titán

Nem akartam belegázolni a lelkedbe, nyugalom.:) [link]

Tönkre is fog menni a bolygó, egyáltalán nem látom én pozitívan a jövőt. Nem azért, mert te éjjel nappal ok nélkül járatod a géped, félre ne érts. Mondom a te dolgaid, te pénzed, te energiafogyasztásod, azt csinálsz amit akarsz. Amit te csinálsz az csepp a tengerben, szó szerint, én csak a felfogást nem értem, de mindegy. Persze hogy mindenki leszarja.:) Ez mind elkerülhető volna, ha az ember nem volna olyan, amilyen. Én úgy gondolom lesz itt még nagy háború a Földön, ami az ivóvízért fog kitörni, lesz itt még gond abból, hogy 2050-re 10 milliárd lakosságot jósolnak. Mivel nincs lakható másik bolygó(vagy hold) a Naprendszerben, elhagyni meg nem tudjuk, nekem meggyőződésem, hogy rá is fog erre baszni az emberiség 50/100 év múlva. Arról nem is beszélve, hogy sok állat fog még eltűnni a természetes élőhelyéről.

Nekem meg kell élnem valamiből, ahogy neked is, te is vezetsz szóval bagoly mondja... ;]
Az ózon amúgy helyreállíthatónak tűnik a legújabb tanulmányok szerint, itt inkább az a baj, hogy az emberiség idővel belefullad a saját szemetébe, 10 milliárd embert meg nem bír el a bolygó, bár azt mondják baromfi és vörös hús helyett jönnek az ízeltlábúak, mert sokkal könnyebb szaporítani.:) Majd az unokáink eszik azt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82441) VTom válasza keIdor (#82440) üzenetére


VTom
veterán

"..de hát mi is a tenger, ha nem cseppek sokasága..."

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82442) Erdei88 válasza keIdor (#82440) üzenetére


Erdei88
veterán

Pont a héten beszélgettem a fűtés szerelőmmel, aki nem érte miért gyűjtöm szelektíven a szemetet?!
Nem értette, mi értelme a víztisztítónak, ha van ásványvíz. A nem műanyag szatyrokat már ne is említsem.

Nem vagyunk egyformák, de a másikra mutogatva belesz@rni valamibe, ami már a mi jövőnkre is negatív hatással van, számomra nem lefogadható.

(#82443) Puma K válasza keIdor (#82440) üzenetére


Puma K
veterán

Az ember egy olyan hülye állat, aminek nincs párja :K

Ha mindenáron itt kellene lennem a Földön, akkor inkább lennék egy homokszem a Marian-árok mélyén mint sem ember...

(#82442) Erdei88

" gyűjtöm szelektíven a szemetet"

Ki-meg tisztítod a szemetet amit szelektíven gyűjtesz?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82444) keIdor válasza Erdei88 (#82442) üzenetére


keIdor
titán

Lajtán túl meg is büntetnek, ha nem szelektíven gyűjtöd, szóval ez még csak nem is opcionális. Olyan is van, hogy nem viszik el a szemeted ha vegyes.
Ha rajta kapnak szemetelésen, büntetést kapsz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82445) Erdei88 válasza Puma K (#82443) üzenetére


Erdei88
veterán

Ki-meg tisztítod a szemetet amit szelektíven gyűjtesz?

Természetesen, ami menthető. Vannak olyanok amit inkább a kommunálisba dobok.

(#82446) Erdei88 válasza keIdor (#82444) üzenetére


Erdei88
veterán

Svédországban 4-5 külön kukába gyűjtik a szemetet.

(#82447) #59036672 válasza Erdei88 (#82446) üzenetére


#59036672
törölt tag

Itt is csak utána jön a kukáskocsi és egybeönti az egészet. :DDD

(#82448) Raymond válasza Erdei88 (#82445) üzenetére


Raymond
félisten

Classic: [link] :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82449) Erdei88 válasza #59036672 (#82447) üzenetére


Erdei88
veterán

Már vártam, hogy valaki bedobja. Nem is Te lennél :DDD :DDD

(#82450) keIdor válasza Raymond (#82448) üzenetére


keIdor
titán

:DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.