Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#82901) keIdor válasza VTom (#82900) üzenetére


keIdor
titán

Ryzen mondjuk egy 3200MHz ram kitet meghálál. Nekem az Apex a későbbi könnyű eladhatóság miatt fontos. Az ilyet hamar elviszik.:)

A 4.4 GHz-el kapcsolatban egyetértek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82902) proci985 válasza keIdor (#82897) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

majd lassacskan, de lehet ujev utan lesz belole.

alapvetoen eros volt a honap elotte a topikban es karacsony korul arra jutottunk, hogy nem lenne senki aki nezne a topikot es tudna reagalni epeszu idon belul. karacsony delelott toltam be a harmadik topikszintu figyelmeztetest par napon belul, szoval benne volt, hogy kaosz lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82903) Obliterátor


Obliterátor
tag

Üdv Urak !

Adott egy 1080ti Aorus Extreme ami papíron a következő Boost órajelekkel rendelkezik :

Boost: 1746 MHz / Base: 1632 MHz in OC mode

Gyári beállításokkal fut a kártya , nincs húzva se Afterburnerrel se más progival , mégis mikor furmarkot ráengedtem 2000mhz főlé boostolt a kártya.

Ez az Furmark sajátossága hogy képes feszt, tdp-t és órajelet adni a kártyának vagy esetleg valami más ?

(#82904) Raymond válasza Obliterátor (#82903) üzenetére


Raymond
félisten

Semmi koze a Furmark-hoz, mas 3D program es jatek alatt is igy boost-ol, igy mukodik a GPU Boost 3.0 a kartyaknal. A megadott gyari orajeleket csak a worst case ami biztosra megy minden kartyanal, de nagyon konzervativ es gyakorlatilag az osszes kartya tulteljesiti ezeket.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82905) VTom válasza keIdor (#82901) üzenetére


VTom
veterán

Ezért gondolkodom intel vonalon, sajnálom a pénzt a kartellező memóriagyártóktól. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82906) Obliterátor válasza Raymond (#82904) üzenetére


Obliterátor
tag

Így már világos , köszönöm :)

(#82907) Habugi válasza keIdor (#82885) üzenetére


Habugi
addikt

Grat!

Hozzám is megjöttek tegnap.

Az enyém Malaysia, L525B412.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82908) keIdor


keIdor
titán

Szerk.: (#82907) Habugi: Láttam, Neked is grat. :R

Ez hatalmas.:DD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82909) Raymond válasza proci985 (#82767) üzenetére


Raymond
félisten

Na, tegnap eljutottam a beszerelesig. Ahogy azt vartam az eredeti csavar nem lett meg, a barkacsuzletbe kellett korulneznem. M2x3 nem volt csak M2x10 de az legalabb 10 darab egy csomagban anyakkal egyutt igy gettosan meg lehetett oldani :D

Aranylag zokkenomentes volt a dolog. VOlt mar a gepben 3 darab SATA SSD, gondoltam gyorsan fog ez menni es majdnem ugy volt.

- 970 EVO beszerel, gep bekapcs es BIOS check hogy latszik vagy nem, egyelore OK.
- Macrium Reflect boot, regi OS SSD kivalaszva, a 970EVO mint cel es indul a clone. 58%-nal megallt, azt mondta canceled, nem igazan ertem miert, nem hinnem hogy ranyomtam a gombra. Meg mindig a programban az EVO patriciok torolve es clone ujrainditas. Most mar lefutott, de nagyon lassan. 1% kb. 1 perc igy majdnem 2 ora volt mire befejezte.
- Befejezes utan nezem hogy type MBR, ami nem lesz jo mert NVMe csak GPT-rol boot-ol. Elfelejtettem valtoztatni klonozas elott. Csinaltam a laposon egy Windows Rescue USB-t, beboot rola es mbr2gpt.exe-vel atkonvertaltam az EVO-t (a konverzio nincs 5mp).
- Reboot, BIOS-ban atkapcs az EVO-ra mint elsodleges boot es az eredeti SSD eltavoltitva a listabol
- Windows-ban aztan speed test ami jol ment

- A C particiot nem tudtam kitolni mert ott van egy Windows gyartotta 500MB rescue partition a C utan. Ezt Win-el nem lehet orvosolni, kellet hozza a Minitool Partition Wizard (vagy mas hasonlo) ami "eloben" a Windows-ban hatratolta a rescue-t es igy mar a Disk Management-ben ki tudtam terjeszteni a C-t

Bonyolultan nez ki, de nem volt nagy munka. A legtobb ido a klonozassal es a csavar keresessel ment el, most mar minden OK :)

A meretek furak mert szeretek egy kis helyet particionalatlanul hagyni az SSD-ken, egyebkent ezek vannak ott:

Samsung 970 EVO 1TB
Crucial MX300 750GB
Crucial m4 512GB
Crucial MX200 500GB

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82910) Habugi válasza Raymond (#82909) üzenetére


Habugi
addikt

Grat, szépen megy. :C

A barkácsüzletes/csavaros sztoryról nekem a közelmúltban történt, Gaming-X backplate levételes kaland ugrott be először. :DDD

Btw, a Samu saját softverei elég jók, ha még nem tetted ajánlom nézz rájuk, a következő op-rendszer cserés móka már jóval könnyebb lesz.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82911) Raymond válasza Habugi (#82910) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh, ha jobban ranezek a klonozas elott akkor nincs ennyi macera, de igy mondjuk legalabb nem kellett izgulnom hogy az mbr2gpt rendesen konvertalja a dolgot vagy nem mert mar volt masolat az OS drive-rol :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82912) keIdor válasza cyberkind (#82811) üzenetére


keIdor
titán

Mikor a Steam megkér, hogy szavazzak, de ez a választék.:D

Pff.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82913) TTomax válasza keIdor (#82912) üzenetére


TTomax
nagyúr

A Kingdome Come azért ott van, witcher szint...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82914) Abu85 válasza keIdor (#82891) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha a Comet Lake nem is, majd a 2020-as Comet Lake Refresh (12 maggal). Merthogy megjelent a Foxconn útitervén. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82915) keIdor válasza TTomax (#82913) üzenetére


keIdor
titán

Elhiszem, az nekem kimaradt szóval nem ismerem.

Abu85: Linket légyszi, nem találom.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82916) Abu85 válasza keIdor (#82915) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem még nem szivárgott ki. Én csak attól az ürgétől tudom, aki szokott súgni az Intel IGP-ire dolgokat, amiről végül kiderül, hogy igaz. :D

Körülbelül az a helyzet az elmondása szerint, hogy egyáltalán nem biztos még a 2nd gen 10 nm sem, tehát a nem kritikus területekre készül egy vészmegoldás, ha esetleg úgy alakulna, hogy Ice Lake-ből se lehetne sokat gyártani. Ilyen esetben a mobil az első, és minden Ice Lake oda menne. Jelenleg az Intel 2019-re nem ígéri be az Ice Lake-et, mert rövidtávon a sokadik arcvesztés lenne a partnereknél. Ezért tűnt el a 2019-es útitervekről az Ice Lake nemrég. [link] ... most pedig eltűnt a 2020-as asztaliról is.

Az egyetlen Ice Lake, amit az Intel nem módosított az a szerverbe szánt modell. Az továbbra is fix 2020-as szállítással, és 2021-es nagyobb mennyiségű elérhetőséggel megy.

A Comet Lake egyébként kap majd sebezhetőségre javításokat. Többek között nem kell majd a Windows 10 októberi frissítésével megérkező, Hyper-Threading teljesítményét erősen kivégző szoftveres fix, így újra megjelenthet a Hyper-Threading az i3 és i7 vonalon.

Funhíresztelés, hogy az "ürge" szerint a 10 nm-es node-dal azóta problémák vannak, amióta Krzanich végrehajtotta az első leépítését. Ekkor ugyanis rengeteg tapasztalt mérnököt elküldött, és izraeli, egyetemről kikerült fiatalokkal helyettesítette őket. Ezzel embert emberre cserélt, miközben jelentősen redukálódtak a fizetések. Csak hát a tapasztalat... :U Ezt csak azért írtam, mert sokan ugye az EUV hiányát tartják felelősnek, ami biztos számít, de a TSMC 7 nm-es első node-ja sem alkalmaz EUV-t, és messze jó a kihozatal, miközben a karakterisztikája hasonló.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82917) cyberkind válasza keIdor (#82912) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem talán Monster Hunter lett, de ha az nem, akkor a Kingdome, a többi de főleg a Pubg említésre se méltó. :D

Paranormal Cocktivity

(#82918) ScomComputer válasza keIdor (#82912) üzenetére


ScomComputer
veterán

Egyetértek....nehéz döntés..nekem a Hitman 2 jön be én most azzal elvagyok...de nem az év játéka az tuti... :K
A többi ovisoknak való... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82919) keIdor válasza ScomComputer (#82918) üzenetére


keIdor
titán

Nem erről van szó, zseniális volt a Red Dead Redemption 2, God of War, Spider Man, Detroit: Become Human pl.

Csak ezek nincsenek itt... ez csak egy Steam-en elérhető játékok listája. Harmat gyenge a felhozatal, vicc is megkérdezni ilyet ezzel a felhozatallal. Kingdom Come-ot nem ismerem, de arról speciel jókat hallottam. PC-n a legjobban idén is a Stellarissal játszottam, csak azt nem engedi jelölni. Ezért mondom, hogy komolytalan a Steam a Valve-al együtt...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82920) ScomComputer válasza keIdor (#82919) üzenetére


ScomComputer
veterán

Persze értem ,mit akartál mondani, a címek amiket felsoroltál nagyon jó gamek, az tuti..... :K
Én játszottam a Kingdom Come-al, hát hát, az a kis magyar duma az nagyon jó volt benne,csak kapkodtam a fejem mikor meghallottam játék közben, nekem nem jött be...enyi erővel már az egész kaphatott volna egy magyar szinkront!

Más:
Szerintetek ha behúzom ezt a vga-t akkor mind a három játék jár mellé,vagy csak egyet választhatok?

:F

(#82921) VTom: Köszi Tom, ez biztos?

[ Szerkesztve ]

(#82921) VTom válasza ScomComputer (#82920) üzenetére


VTom
veterán

Úgy tudom a háromból kettőt választhatsz.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82922) DiszNóÓl válasza ScomComputer (#82920) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Az aktiválás és a regisztráció az alábbi játékok esetében lehetséges:

Resident Evil 2 - megjelenés 2019. január 25-én

Devil May Cry 5 - megjelenés 2019. március 8-án

Tom Clancy The Division 2 - megjelenés 2019. március 15-én

A három közül kettőt választhatsz aktiválásra.

[link]

Kettőt.

[ Szerkesztve ]

HATER

(#82923) ScomComputer válasza DiszNóÓl (#82922) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi...tudom,tudom lusta vagyok, mint a disznó... :DDD

(#82924) Puma K


Puma K
veterán

Húha ;]

PCCOOLER Twin engine cpu radiator water cooler (air-cooled+water-cooled combination/ four heat pipe/three RGB fans)

Hibrid hűtés: torony és víz egyben... 93 ezret nem ér meg :N
Ahogy nézem az adatlapját, eddig ezt még nem rendelte meg senki... :DDD

Ha 140-es ventilátorokat tudná fogadni a torony és a radiátor is továbbá egy maximum 35k Ft-nál nem lenne drágább, akkor kipróbálnám...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82925) ScomComputer válasza Puma K (#82924) üzenetére


ScomComputer
veterán

Egy tesztet megnéznék róla mit tud egy 5.2/9900K-val.... :K

(#82926) proci985 válasza Puma K (#82924) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ebbol kulon a vizhuto is tobb lenne 35knal, a leg meg 25k korul alakulna a felepiteset elnezve. (minosegi, lamellanikkelezett megoldas).

hatasfokaban nem vagyok biztos, meg ennyibol:
- D5 fancy reservoirral 40k
- supremacy top <20k
- csovek 5k
- csatik 10k
- radi 15k
- folyadek 2k
- venik (5k es a csillagos eg kozott barhol)

meg ugy is, hogy valami iszonyatosan megdragultak a vizhuteses cuccok ahhoz kepest, hogy harom eve mennyibe kerultek amikor utoljara nagyon atepitettem a rendszert. anno sokalltam a 120 euros D5 + EK Xres kombot, na ez mai aron inkabb 160. ugyanugy az 50 euros radik felmentek 80 korulre, a highend 360asok meg 90-110rol 150re.

es itt most EUs cuccokat is neztem, euroban szamolva, erre jon meg a rekordgyenge forint.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82927) akoska07 válasza Puma K (#82924) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sztem ennek nem sok értelme van...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82928) Raymond válasza Puma K (#82924) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82929) VTom válasza akoska07 (#82927) üzenetére


VTom
veterán

Márhogyap*csábanelenne!
3 RGB venti, érted? Három!!!44!!!négynégy!!

:D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82930) Puma K válasza proci985 (#82926) üzenetére


Puma K
veterán

Kompakt vizes szemmel néztem az árazást, mert a szóban forgó hűtőegyüttes vizes része inkább ahhoz hasonlítható.

Továbbá egy neve nincs termékről van szó tehát nincs ami megindokolja az extra pénzt.

A korábbi AF240 25k Ft-ba került, amikor én vettem és volt ettől olcsóbb is. Konkrétan volt időszak tehát nem egyszeri alkalom, mikor 20k Ft-ért meg lehetett venni.

Ráadásul az AF240 egy 38mm vastag radiátorral volt szerelve. A többi AIO tudtommal kivétel nélkül ettől vékonyabb radiátorral van ellátva.
Szóval lehetett volna drágább is, de pont hogy az olcsóbbak között volt.

Akkor a procimon lévő Alpenföhn Brocken 2 PCGH 10k Ft-ba került, ami nagyobb darab a szóban forgó hibriden látható hűtőtől.

Így, plusz a fent említett kritériumokkal együtt adnék érte maximum 35k Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82931) proci985 válasza Puma K (#82930) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

utobbi par evben dragultak a vizhutok kb 50%ot. radiator vastagsag annyira nem befolyasolja az arat. nem tudjuk milyen pumpaja van, ki az oem.

a brocken 2 nincs feluletkezelve es a lamellak nincsenek osszekapcsolva. ez az ami draga es ez az, ami miatt egy Noctua duplaannyiba kerul.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82932) VTom válasza proci985 (#82931) üzenetére


VTom
veterán

Jó az LF240, az egyik legjobb ár/érték arányú 240-es AIO, ha nem kell a csicsa.

Asetek pumpás, ha jól emlékszem.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82933) proci985 válasza VTom (#82932) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, ACnak mindig is az ar/erteke volt jo.

itt is inkabb az a baj, hogy ennyibol kijon egy kb megolhetetlen custom setup.

meg a szerelese moka lehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82934) akoska07


akoska07
nagyúr

:DDD :F

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#82935) Devid_81


Devid_81
nagyúr

;] :D

...

(#82936) Raymond válasza akoska07 (#82934) üzenetére


Raymond
félisten

A :F -ra: Ha jol ertelmezem akkor szomoru hattere van a kepnek. Az alairasbol (Gharo) Pakisztan jon ki es gondolom ott ugyanaz megy a kobor allatokkal mint eszak afrikaban (konkretan Marokko, de mashol se jobb a helyzet). Ezek az allatok ott nem ernek semmit es nagyon gyakori a szorakozasbol elkovetett kinzas, aminek az egyik formaja hogy petardat dugnak fel nekik, meggyujtjak es hagyjak futni amig fel nem robban. Aztan jot rohognek rajta :( Ez van, igy mar azt hiszem jobban ertheto a kep.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82937) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tudjatok melyik gyartoknal nem ugrik a gari ha lekapom a gyari hutot a VGA-rol?
Talan EVGA, MSI, Zotac...ha jol remlik...?!

...

(#82938) Puma K válasza Devid_81 (#82937) üzenetére


Puma K
veterán

A KFA2-nál elvileg már nem lehet megbontani legalábbis az 1070/1080 topkikjában beszéltek alapján.
Az MSI-nél meg nem is tudom, hogy volt-e ilyen egyáltalán bármikor is.

Maradt az EVGA aminél biztosan lehet bontani és talán a Zotac.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82939) Devid_81 válasza Puma K (#82938) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vmi kulfoldi forumon szedtem ossze az MSI-t mint "talan".
Szoval akkor a legtutibb az EVGA, nah jo, mondjuk az egyebkent is az egyik kedvenc markam. :)
Koszi az infot! :R

...

(#82940) Puma K válasza Devid_81 (#82939) üzenetére


Puma K
veterán

Itteni fórumon egy MSI Gaming 1070-nél volt olyan, hogy melegedett.

A kártya tulaja felvette a kapcsolatot az MSI-vel, hogy megbonthatja-e mert lehet csak csavarokat kellene meghúzni vagy esetleg egy pasztázást megejteni. Mivel ha kézzel összenyomja a kártyát akkor javulnak a hőmérsékletek ha elengedni azonnal visszamelegszik.

Aztán jött a válasz, hogy engedélyezik az adott-beazonosított kártyának a bontását. Végül egy csavarhuzigálással megoldódott a melegedés.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82941) VTom válasza Puma K (#82938) üzenetére


VTom
veterán

EVGA, Zotac.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82942) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez mindig aktuális..... :DDD

(#82935) Devid_81 : :D :))

(#82934) akoska07 : :DDD :DD

(#82943) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Valaki tudna abban segiteni, hogy akkor most hogy kell elképzelni az X4 és a SATA módot az X299 rendszernél.

3 db PCIe 3.0/2.0 x16
(x16 és x8/x8 mód támogatása)
1 db PCIe 3.0/2.0 x4 (max. x4 módban)
1 db PCIe 3.0/2.0 x1

Amit meséltem nektek hálókártya hogy ki-be csatlakozott az valószinű rosszul volt beállitva.
Átraktam X4 módba a lapot, eltünt a 2 db Bluray iróm, viszont a lan megjavult...
Komolyan mondom néha nem értem mi van itt ezzel a géppel.

:D Kicsit rendbe kell raknom a gépet, az útobbi 2 hétben annyit szivtam a rendszerrel mint az elmúlt években együtt véve az egészet...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#82944) ÁdiBá válasza Raymond (#82909) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Hűtés?

ÁdiBá

(#82945) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Activision Sells a Single Dot in Call of Duty: Black Ops 4 for $1

[link]

Meg gondolkodom a vasaron, egy potty 1$-ert nem olyan rossz ;] :DDD

...

(#82946) Raymond válasza ÁdiBá (#82944) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ugy nez ki hogy kell neki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82947) keIdor válasza Devid_81 (#82945) üzenetére


keIdor
titán

Ez a cég nagyobb hányás, mint az EA.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82948) Puma K válasza VTom (#82941) üzenetére


Puma K
veterán

Koszi a pontosítást.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82949) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Boldog uj evet mindenkinek!

...

(#82950) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Overwatch kicsit megszaladt?! :D

Amúgy boldog új évet mindenkinek!

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.