Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#90001) Hublot válasza Devid_81 (#90000) üzenetére


Hublot
senior tag

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#90002) Devid_81 válasza Hublot (#90001) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azaz :K :DDD

Most nezem "elrontottam" a #90k-t, nem is figyeltem, hogy itt jar mar a topik, tolthattam volna be csocsos kepet valami 90000-es felirattal, aztan 1 honapra atadtam volna nektek a lehetoseget a hozzaszolasok irasara amig en a szabadsagomat elveztem volna :B

[ Szerkesztve ]

...

(#90003) FLATRONW válasza Devid_81 (#89990) üzenetére


FLATRONW
őstag

Végül is a megjelenéskori 2 százalékos hátrányt sikerült 6 százalékra növelni 1440p mellett. :)
Mondjuk ebben benne van az is, hogy valamit nagyon jól csinált az NV, a 26 százalékos Forza hátrányát 2 százalékos előnyre váltotta.

(#90004) Devid_81 válasza FLATRONW (#90003) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De arban meg mindig ott van $100 kulonbseg, es a DXR hianya meg, nem is hiany :N

...

(#90005) FLATRONW válasza Devid_81 (#90004) üzenetére


FLATRONW
őstag

A teljesítménytöbbletért egy kis felár belefér, plusz a DXR meglétte azért hátránynak sem számít. :)

(#90006) TTomax válasza Devid_81 (#90004) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jó lenne tudni mire képes az XT hűtése....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#90007) Devid_81 válasza FLATRONW (#90005) üzenetére


Devid_81
nagyúr

6%-ot nem igen fogsz eszre venni, hacsak nem kimondottan olyan jatekkal jatszol amiben ettol joval gyengebb, csereben $100 kulonbseget eszre fogod venni azt garantalom ;)
DXR? 2080 Ti-val jatszhatatlan sz@rhalom az egesz 1440p-ben, 2070S-el max 1080p mellett meglehet nezni mi az, aztan mehet OFF-ra ha jatszani is akarsz.

Szerk: (#90006) TTomax
Ezt a tesztet talaltam csak rola gyorsban

Szerkszerk: jah, varj errol lemaradtam, tele van vele a net mar :B
TechPowerUp
OC3D

[ Szerkesztve ]

...

(#90008) FLATRONW válasza Devid_81 (#90007) üzenetére


FLATRONW
őstag

A GPU limites (4k) 10 százalekos különbséget azért már észre lehet venni. Nekem elég lenne 1080p 60 fps RT mellett, erre pedig a támogatott játékok többségében képes a 2070S, sőt a sima 2070 is. Nekem az RT minősége is tetszik. Viszont a DLSS-t nem erőltetném az NV helyében.

(#90009) ScomComputer válasza TTomax (#90006) üzenetére


ScomComputer
veterán

Itt elfelejtheted a 30 fokos idle hőfokot...akik ilyeneket írtak, "hogy nekem 35 fok",írtam nekik a kf. fórumon,hogy "ne kamuzz loser" és eltűntek a válasszal mint a szentjánosbogár a tavaszi napfénynél... :K :D

(#90010) ÁdiBá válasza proci985 (#89997) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én is vizezném, de azért mert nekem kivan ráépitve a rendszer.
2 darab D5 pumpa 4 radiátor, csővezések, hőmérsékleti szenzorokkal, nem beszélve a blokkokról.
Ha a vizet nézzük tényleg nem olcsó.
Ott kezdődik, hogy egy jobb D5 pumpa 50 ezer ft, és még hol a blokk a csövezés a folyadékok?

Nem biztos, hogy az 5700XT meghálálja azt a plussz 100-150 ezret amit belekell még ölni a hűtésébe.
Akkor már vennék egy jobb custom kártyát mondjuk 2080 Super-ben, vagy valami nagyon brutál 5700XT.
Nyilván az se lesz olyan hideg mint a vizes kártya, de nem is kerül annyiba.

(#90006) TTomax A referencia az semmire....

MÁS:
Valaki kiprobálta ezt a Control nevezetű játékot?
Havernak Ryzen 2700X-2070 kártyával letérdelt 1440p-ben kimaxolva.
Gondolom a sugárkövetést nem birta már.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#90011) Devid_81 válasza ÁdiBá (#90010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha valaki raveszi magat egy epitett vizre akkor nem azt fogja szamolgatni, hogy az adott kartya ertekehez viszonyitva megeri-e vagy sem ;)
Ez sokunknak egy penznyelo hobby, teljesen mindegy mit alkotunk csak a penzt nyeli, mast nem csinal.

Ha meg olcson akarsz vizezni akkor tovabbra is ott van az NZXT Kraken keret+olcso AIO, jobb esetben olcsobb.mint egy FC blokk, es maris van egy kartyad ami 50 fokon (se) megy ;)

...

(#90012) ÁdiBá válasza Devid_81 (#90011) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nyilván.
Aztán vannak a beteg emberek mint én akinek még a D5 pumpája is RGB ledes, mert akkor miért ne.
2080Ti blokkot is megrendeltem, RGB szintén...
Igaz drágább volt de legalább világit az X299 monoblokkról ne is beszélejek az is RGB.
;]

Aztán jött az asszony.:
ÚGYE KIKAPCSOLOD EZT A SOK SZAR VILÁGITÁST A GÉPHÁZBAN, mert nem lehet aludni töle.
Mondom persze.
Azóta kivannak kapcsolva... ennyi :D ;]

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#90013) Devid_81 válasza ÁdiBá (#90012) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezekre van egy olcso megoldas, elobb megveszel mindent ami olcso es teszi a dolgat, majd veszel melle egy 1000 ledes karacsonyfaizzot es betekered a haz minden zeg-zugaba ahova befer. Es maris van egy full modularis RGB szetted ;] :DDD

...

(#90014) Puma K


Puma K
veterán

Az AMD marketingből megbukott :K

A weboldaluk meg egy kalap... az Intel-Nv duóhoz képest használhatatlan és nem lehet megtalálni adott infókat adott termékükről...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90015) proci985 válasza ÁdiBá (#90010) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ja, nekem is van ket D5, negy radi, meg egy autonom vezerles harom leg + harom vizszenzorral.

ha nem lenne, akkor ref 5700xtt biztos nem vennek. pl a red devil kifejezetten jonak tunik quiet biossal.

Devid_81: meg eltero prioritasok, en utalom, ha hangos a gep es eleg csendes helyen lakom.

btw ha mar led, a philips hue ketmeteres szalagja megall 80 eurobol es azzal be lehet allitani, hogy a gephaz ambilight modban vibraljon mikozben jatszol, valamint delutan otkor hupilila, majd delutan fel6kor arctic blue fenyben vilagitson mire hazaersz.

persze, remek moka meg minden, meg emlekszem amikor a K95 RGBre konkretan stilizalt nyuszi ul a fubent rajzoltam husvetra mert annyira abszurd volt, viszont igy sok ertelme a pcs gephazban kiallitasok kivetelevel nincs. mondom ezt ugy, hogy ilyen 300 euronyi szines hue vilagitas van a lakasban, meg ezen kivul meg harom meter led az irodaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90016) snecy20


snecy20
veterán

Megmondom őszintén voltak eddig aggályaim, de úgy néz ki potens darab a 3700X. :K
Egyedül a kupak hőátadása róható fel, elég gyorsan, pillanatok alatt tud meglódulni a hőmérséklet, nincs meg a fokozatosság.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90017) Puma K válasza Puma K (#90014) üzenetére


Puma K
veterán

Why Use AMD Ryzen™ PRO Processors Pro for Business? - videó

hopá ez lemaradt :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90018) snecy20


snecy20
veterán

Még nem próbáltam, de ez a Low Latency mód tényleg annyira jó Geforce-éknál?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90019) Abu85 válasza snecy20 (#90018) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az On az hasznos. Az 1-es flip-queue méret kedvező, és korábban ugye 5 volt. Az Ultra mód az necces, mert nincs parancslista, és nincs is semmi, ami a képszámítást ütemezze, tehát a játék futtatásának egy részében nyersz vele, míg egy másik részében még az Off beállításnál is rosszabb. De az Ultra az béta még.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#90020) snecy20 válasza Abu85 (#90019) üzenetére


snecy20
veterán

Este lecsekkolom. Mondjuk érdekes, mert késleltetéssel kapcsolatban soha nem éreztem hogy ne lenne elég jó az amit látok, pláne 165Hz-en, 120FPS felett.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90021) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD TRX40

The original leak from USB-IF listed three chipsets: TRX40, TRX80, and WRX80. We are unable to tell what these numbers mean at this time, but one could guess they are going to offer more memory slots or PCIe lanes depending on the chipset and processor used.

Mi keszul itt?! :Y

...

(#90022) Puma K válasza Puma K (#90017) üzenetére


Puma K
veterán

Megszabadult a Bulldozer kísértésétől az AMD - [link]

A 2015-ben indított eljárás 12,1 millió dollárjába került a chiptervezőnek.

A pert indító Tony Dickey szerint az AMD megtévesztette vásárlóit a Bulldozer architektúrára épülő központi egységek specifikációival, mondván, az egyes termékek a gyakorlatban csak a reklámozott magszám felével rendelkeznek.

Az AMD ugyanis úgy tervezte a Bulldozer mikroarchitektúrát, hogy a lehető legtakarékosabban bánjon a szilíciumterülettel, így adott helyre a legtöbb magot tudja integrálni és a legmagasabb szintű párhuzamosságot tudja kínálni, kedvezőbb energiafelhasználás mellett, elvileg. :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90023) Devid_81 válasza Puma K (#90022) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elkell engedni, mara mar annyi mag van az AMD-ben, hogy ossze sem lehet szamolni lassan :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#90024) snecy20 válasza Devid_81 (#90023) üzenetére


snecy20
veterán

Osztódással szaporodnak a magok AMD-nél. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90025) Devid_81 válasza snecy20 (#90024) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha igazak a tippelesek akkor lesz TR3 platform 8 csatornas memoriaval, meg egy nagy vodor PCI-e lane-el es mindez max 64/128-as felallasban.

Mar latom AdiBa-t arulni a gepet az apron a varazsgombben ;] :DDD
De amugy tenyleg, munkara mar egyertelmu a helyzet, es meg azert jatekra is jo az ugy ahogy ;)

...

(#90026) snecy20 válasza Devid_81 (#90025) üzenetére


snecy20
veterán

16 mag fölött már valószínűleg be kell érni alacsonyabb órajelekkel, de munkára már tényleg elég egyértelmű a helyzet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90027) proci985 válasza Devid_81 (#90025) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

EPYC eddig is tudott 8 csatornat, a skalazodas Dockerrel (ez egy host virtualiziaciohoz) eleg sokatmondo

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90028) Devid_81 válasza proci985 (#90027) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet most ezzel az uj chipsettel lehozzak asztalira is a 8 csatornat.
Vagyis majd meglatjuk hamarosan, jelenleg mindenki csak tippel.
De 32 mag es felette mar tenyleg erne valamit a 8 csatornas memoria. :K

...

(#90029) snecy20 válasza Devid_81 (#90028) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem már a sima mainstream prociknál is jól jönne a Quad Channel, nem csak HEDT-n.
Szokták mondani, hogy nincs nagyon jelentősége, pedig van. :K

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90030) Devid_81 válasza snecy20 (#90029) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg mar 8 magnal is lehetne kamatoztatni a 4 csatornabol.
Elobb utobb lehet elokerul az is a tarsolybol. :K

[ Szerkesztve ]

...

(#90031) Raymond


Raymond
félisten

MI a helyzet a Gigabyte ventikkel ugy alltalaban? En csak az a 2(?) evvel ezelotti problemat tudom hogy a ventik tonkrementek es ez igy volt arkategoriatol fuggetlenul na meg azt hogy a V56 kartyaik szarok lettek. Nezegetem a 2070S-t es a Windforce van normalis aron azok kozul amiken van VirtualLink igy ha nem problemasak a ventik mostanaban akkor meg is vennem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#90032) Puma K


Puma K
veterán

Hoppá-hoppá milyen nyalánkságok:

EK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked Ivy

EK-Supremacy PreciseMount Add-on Naked APU

Mondjuk az utolsón meglepődtem, hogy mi a manó?! Ki használ skalpolt APU-t ilyen vízhűtéssel :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90033) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Overtakes NVIDIA In GPU Market Share For The First Time Since Q3 2014Jon Peddie Research

Hasznaljatok egeszseggel ;] :R :DDD

...

(#90034) snecy20


snecy20
veterán

Rákérdezek itt is, hátha van valakinek ajánlása.
Létezik valamilyen jól használható, platformfüggetlen ventilátorszabályzó progi Windows alá? Az ősöreg SpeedFan-t leszámítva, ami már az ezredforduló körül sem volt egy friss megoldás. Évekig az Asrock-os F-Stream Tuning Utility-t használtam, tökéletes volt, persze X570-re telepíthetetlen.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90035) Devid_81 válasza snecy20 (#90034) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Biosbol nem jo sehogy sem? :F
En nem igazan biznam ra a vezerlest szoftverre mert fagy, bugos stb.

...

(#90036) snecy20 válasza Devid_81 (#90035) üzenetére


snecy20
veterán

Eddig tök jól működött szoftveresen említett programmal.
BIOS-ból nem, mert a franc sem akar állandóan belépkedni ha változtatás kell.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90037) proci985 válasza snecy20 (#90034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hasznald az MSI command centert, pontosan ugyanezt tudja

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90038) proci985 válasza Devid_81 (#90033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Another interesting observation is that considering NVIDIA launched SUPER variants during this quarter and their shipments were mostly flat, it would seem the new lineup has not been well received even though it made the company more competitive from a price/perf perspective

ja, a tier4 2060 super meg mindig 400+ euro, hulyenek is megeri. a 2070 super 1080ti arban is remek vetel. utobbi mondjuk legalabb arra jo volt, hogy lenyomja 400 euroig a hasznalt 2+ eves banyasz1080tik arat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90039) Raymond válasza proci985 (#90038) üzenetére


Raymond
félisten

Az idezet inkabb annyibol erdekes hogy a jelentes a Q2 2019-rol szol a Super kartyak pedig juliusban jottek ki ami Q3.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#90040) snecy20 válasza proci985 (#90037) üzenetére


snecy20
veterán

Pár hónap múlva visszanézek rá... :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90041) proci985 válasza Raymond (#90039) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

akkor ezt beneztek. meg en is. :B

snecy20: atneveztek Dragon Centerre idokozben, de ahogy nezem a funkcionalitas megmaradt.

en ezt hasznalom a pwmes D5ot leszabalyozni, teljesen jo cucc. es ahogy nezem mar a huevel is kompatibilis (persze nem az en lapommal).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90042) Puma K


Puma K
veterán

Intel Core i9 9900K vs. AMD Ryzen 9 3900X Linux Gaming Performance

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#90043) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#90044) DeckardCain válasza Devid_81 (#90043) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszi. :)

(#90045) proci985 válasza Devid_81 (#90043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pro tip: a klasszik lanciaval az elejen keruljetek a sved / luxembourgi rallyt. kb nehezebb eset az az auto, mint a McLaren F1 esoben vagy a 70es evekbeli Lotus F1ek hideg slickeken.

foleg ha VRben toljatok. van ismeros aki ket oraig labadozott, miutan elkapta a hofalat aztan meg egy fat 180nal a harmadik porduletnel :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90046) DeckardCain válasza proci985 (#90045) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ha nincs kormanyom erdemes kiserletezni vele nem pro szinten?
PS4 joy van, bill helyett.

[ Szerkesztve ]

(#90047) snecy20 válasza proci985 (#90045) üzenetére


snecy20
veterán

Dirt Rally-ban van Luxemburg? Ez nekem új.. :D
Nem Monte Carlo-ra gondoltál? :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90048) proci985 válasza DeckardCain (#90046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mukodik kontrollerrel, beallitasoknal hagyd fent a rasegiteseket, a nehezseget meg vedd le amennyire tudod. egyebkent gyonyoru, eszmeletlenul hangulatos es tulzas nelkul a valaha volt egyik legjobb rallyszimulator, ami tud valamennyire arcade jatekkent is mukodni.

snecy20: de arra :B, meg a felig lefagyott hajtukanyarokra, ahol konkretan a negyedik kanyarban kiestem a palyarol a Minivel es DNFet kaptam :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90049) snecy20


snecy20
veterán

Control nevű játék 1440p@high@Ray Tracing High beállításon 33-35FPS-t dob RTX 2070-en. ;]
DLSS mellett épp megvan a 60. :U :U :U
A játék bár jó, meg paráztató is, de szépnek egyáltalán nem nevezném, szokásos mosottas Unreal motoros cucc grafikailag.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#90050) DeckardCain válasza proci985 (#90048) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na ez jól hangzik.
Most D3 megy újra, meg AC Origins.
Lesz ősszel új monitor, lehet majd már azon kezdek bele a dirt-be.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.