Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#82851) proci985 válasza keIdor (#82848) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koszi :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82852) TTomax válasza Habugi (#82819) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem panaszkodhatok FHDn ez van... igaz a proci is 80-100%között ingázik,de a vga is.Hogy akad-e?Hát persze,ez a játék mindig is akadt,egy 9700Kval is akadozni fog szerintem. :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82853) TTomax válasza keIdor (#82850) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nahh jahh abból annyi a fullos,mint az odysseyböl az alap.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82854) snecy20 válasza TTomax (#82852) üzenetére


snecy20
veterán

Ki nem használt lehetőségek és be nem rúgott ziccerek tárháza ez a játék. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82855) TTomax válasza snecy20 (#82854) üzenetére


TTomax
nagyúr

Bizony...igazi Ubisoft játék... :D Most éppen azon aszalok,hogy jól összetörtem a kocsi elejét,éjjel is lett közben,de az aszfalton világosan látszik a kitört fényszóró fénye...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82856) keIdor válasza snecy20 (#82854) üzenetére


keIdor
titán

Ubisoftnál van több ilyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82857) TTomax válasza TTomax (#82834) üzenetére


TTomax
nagyúr

Itt azért felhívnám a figyelmet a vram foglalásra...amúgy az elején kb 3x annyi fpsem van,csak hát 100 emberböl lett 630...
Bár hozzátenném ez az a játék ahol nem kell 100+fps...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82858) Habugi válasza TTomax (#82821) üzenetére


Habugi
addikt

Az a baj, hogy nem érezhetitek a probléma mértékét mert itt kell/kéne ülni előtte..

Te én tényleg megpróbáltam okosan, nem kapkodva stb de szal na.., ugyan ez a jelenség már a Witcher3-ban is előjött ha emlékszel, meséltem, városban magok 100% és ettől be-be akad, Wildlandsben ugyan ez történik csak gyakorlatilag folyamatosan. :DDD

Ezen sajnos egy HT féle "nerfeletlen" ~20% shem segítene, ide gyökérkezelés kell.
Megvárnám én a CES-t de most van időm játszani, ott is ki tudja mit mutatnak be és az mikor kerül a polcokra, tudod ezzel az a gond hogy a tavalyi év echte így ment el pedig a 390X & 1080p mellé nem is kellett volna okvetlen de szerettem volna már vmi komolyabb CPU-t, 8700K-ra nem ugrottam rá mert majd "ezek" aztán látod mi lett a vége. Most ráülhetnék megint a témára a Zen2 miatt de ha esetleg második/harmadik negyedév akkor kőkeményen megszívom, szóval.. :N

A Wildlands motorját passzolom, a Division gyönyörűen megy, itt jegyzem meg ha publicot indítok magamra Incursion vagy Legendaryk kedvéért egy-egy GE alkalmával és 4en vannak a teamben, néha akkor is bekövetkezik pontosan ugyan ez a taglalt jelenség. Vérzik már csórika ezer sebből.

(#82824) proci985:

Nagyjából itt kalkuláltam el magam amikor azt hittem a VGA & kijelző csere előtt, hogy elódázható még a CPU egy ideig, számítottam a 21:9 okán némi többlet terhelésre de nem ilyen mértékűre..! :N

(#82828) scomcomputer:

5.1-es 9900K-t dobott a gép?! :C

Tudom ez a teszt a kártyákról szólt de nekem ezen akadt meg a szemem. :D

(#82847) proci985:

Urashágodnak mint aki tart a Witcher 3-tól játékidő ügyileg.., nos.., a Stellarisról shem árt ha tisztázunk pár dolgot, mutatom, egy-egy kép/adat többet mond minden szónál..:

Pusztán hogy a merre-hány méter meglegyen.. ;) :P ;]

Keldornak egyébként +1, stratégia kedvelőknek/fanatikusoknak kötelező darab és bizony hiába utálom a Paradoxot a DLC üzletpolitikájuk miatt.., rengeteget must have tartalmat adnak a játékhoz.

(#82852) TTomax:

Kösz amiért ránéztél! :R

Meglátjuk mit alkot majd az új cuccal, btw távol álljon tőlem h kizárólag emiatt a játék miatt cserélném, egyelőre echte azt hozza amit leírtál/tatok róla, tudom nem egy Divisionnel összehasonlítható valami mert teljesen más az alap koncepció de akkor is elég harmat amit eddig láttam belőle.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82859) TTomax válasza Habugi (#82858) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pedig witcher3 nem cpu intenziv.Nekem is volt vele gondom,ahogy forogtam körbe az olyan szép darabos volt,majd elhánytam magam.A menüben van egy beállitás már meg nem mondom,de nem mindig látható egy másik menü alatt van,vagy hogy is mondjam.A witcher az kimondottan vga igényes,a division se cpu igényes,a wildlands az igen,a wildlandsnál még a ram sebessége is számít.Söt ott minden számít...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82860) Habugi válasza TTomax (#82859) üzenetére


Habugi
addikt

A witcher nem annyira CPU intenzív, pontosan ez a lényeg!

390X & 1080p kevesebb frame & kisebb látótér mellett nem is volt semmi gondom vele, nem akadt be sem városban sem sehol máshol, pont ez adja ki a kontrasztot amikor még egy ilyen játékban is előjön, hogy elfogy egy K-s i5.
Amikor egy config ennyire aránytalan ott sajnos nem a HT fog kisegíteni még x hétig/hónapig.
Értékelem a realista/józan segítő szándékot félreértés ne essék aka ne költsek feleslegesen amikor közel a Zen2 és ki tudja mit hoz, addig is bekkeljem ki egy 6700/7700K-val deee ez a CPU csere már ígyis nagyon elhúzódott, egy 8700K kellett volna ide másfél éve nem várakozni.

A Wildlands számomra semmi extra érted, ez most csak a sokadik volt a sorban ami ezzel fel is adta nálam a 6600K-nak az utolsó kenetet.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82861) proci985 válasza Habugi (#82858) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en most mar kivarnek.

szerintem intelnel nagyon elkenyelmesedtek, utoljara az SB-E / IB-E alatt volt altalanossagban jo ar/erteku cuccuk. 200 eur korul meg a max 8 szalas cuccaik felejtosek, orajeltol fuggetlenul.

(ugye topikban most en vagyok az elfogult amd/amds, de sajnos az ar/ertek meg nemi elrontott architektura vezetett ide)

(#82858) Habugi koszi, inkabb nem

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82862) Habugi válasza proci985 (#82861) üzenetére


Habugi
addikt

Kivárok..!

9700K-val szépen kivárom, hogy a Zen2 mit fog tudni! ;]

Befejezem ezt a szerecsétlenkedést CPU ügyileg.., egy röhej már ha visszaolvasom a tavalyi postjaimat, annyira okos és türelmes próbáltam lenni, hogy mostanra ott vagyok ahol a part szakad, mindeközben pedig hánykolódom a CPU limit véget nem érő, egyre csak tornyosuló hullámain, miközben úgy teszek mintha nem tudnám.., miszerint..

"Habár fölül a gálya, s alul a víznek árja.., azért a víz az úr!"

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82863) proci985 válasza Habugi (#82862) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

emlekszem a diskurzusra, amikor en elmentem az alacsonyabb orajelu 8/16 szamito fele mikozben Te a 9700K fele.

egyebkent tovabbra is fenntartom, hogy epitett viz, aztan az ember negyszer is meggondolja a valtast ;] :O :DDD kb egy M2ot nem tudok berakni a GPU alrendszer leszerelese es az egesz rendszer leeresztese nelkul

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82864) Habugi válasza proci985 (#82863) üzenetére


Habugi
addikt

Na.., és akkor most mond azt hogy nem rohadt unalmas már az idevonatkozó sirámaimat, töketlenkedésemet és döntésképtelenségemet olvasni.. ;]
Egy vicc konkrétan, elég volt.

Btw, nyilván az éptített víz minden szempontból más liga de azért egy SA mellett alatt (:DDD) shem egyszerű bármit berhelni a gépházban, feléli a teret, kitakarja a napot és durván megvág ha sietve nyúlkálsz mellette.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#82865) proci985 válasza Habugi (#82864) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igazabol a fene tudja.

en 3-4 eves upgrade ciklusokban gondolkodok es ezzel a topikban tudom, hogy kiugro (outliner?) vagyok. de VGAm fronton lehet meglesz az 5 is ha igy folytatjuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82866) snecy20 válasza proci985 (#82865) üzenetére


snecy20
veterán

Annyira nem kiugró szerintem a 3-5 év sem. Anno az A64 X2 4800-am és a 775 Xeon 5450-m egyaránt 4.5 - 4.5 évet szolgáltak le nálam - 2006-tól 2015-ig a kettő együtt -, azóta lett csak gyorsabb az iram. Volt egy átmenetibb kitérőm 2015 és 2017 között Haswell-e HEDT-n (5820K, 5930K), és most 1 éve van Coffee (8600K, majd 8700K jelenleg). Annyiból jó, hogy mire ezek a hatmagosok kifutnak, és égetővé válhat a csere ami nem mostanában lesz addigra szerintem lehetőségek tárháza lesz itt CPU fronton 2021 körül most csak saccoltam, meg addigra már lehet ugrani rögtön a PCI-E 5.0-ra is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82867) keIdor válasza proci985 (#82863) üzenetére


keIdor
titán

Nekem ezért soha többet nem lesz épített víz.:) De non-HEDT CPU meg egy VGA-ra nincs is szükség rá. Nekem SLI-nél volt...

#83865: annyira nem, elég sokunknak van 2015-ös procija, látod, 3770K, 6600K, 6700K, 5960X stb. lassult a fejlődés üteme, már nincs értelme évente cserélni, mint máskor. VGA-nál is a mai napig egy GTX-1080 elég 1440p-re kis odafigyeléssel, aztán 2,5 éves termék. Meg drága a hardver, nagyon is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82868) Puma K válasza keIdor (#82846) üzenetére


Puma K
veterán

Assassin's Creed Odyssey - Ultimate: Kép1

27 + 12 óra után azt mondom, hogy bőven jó az alap is kevesebbért.

Amit kaptam AC:3 arról úgy igazán nem is emlékszem, hogy hallottam volna... lehet volt időszak amikor ennyire elfordultam volna az Ubisoft-tól...? ;] :))

Utoljára AC: Black Flag-nél éreztem azt, hogy na ez játék.

Steam-en ahol vettem: Kép2

[ Módosította: bolondember ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82869) keIdor


keIdor
titán

Ajánlom figyelmetekbe:[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82870) FollowTheORI válasza ÁdiBá (#82573) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rendeltem énis egyet végül... meguntam a recsegő fos székem.

Remélem beválik majd ennyiért a Titan :B

Sose fizettem még ennyit székért. :D

Neked hogy muzsikál eddig?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82871) snecy20 válasza FollowTheORI (#82870) üzenetére


snecy20
veterán

Ó, már azt hittem az RTX Titan-t rendelted elő. :( :( :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82872) FollowTheORI válasza snecy20 (#82871) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

;] Naná...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82873) ÁdiBá válasza FollowTheORI (#82870) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Brutál jó!
Nagyon élvezem, nagyon profi amúgy.
Semmi hangja, kényelmes... tökéletes játékokra.
Melyik fajtából rendeltél?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#82874) FollowTheORI válasza ÁdiBá (#82873) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Titan full black.

Alap PU műbőr.

420 EUR szállítással BP-re.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#82875) ÁdiBá válasza FollowTheORI (#82874) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szép, brutál nagy dobozba kaptam én is, elég nehéz lesz, mert full fém, minőségi, nem egy bovli.
Nagyon jó szék.

ÁdiBá

(#82876) proci985 válasza keIdor (#82867) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, hat kov setupnal mar max brahibol lesz epitett vizem, de akkor se egy ennyire bonyolult megoldas.

cpura meg ja, a 3820 nem egyertelmuen teljesitmenybol fogyott ki, hanem feature szinten kezdte mutatni az idejet. meg ugy is, hogy bar hivatalosan nem tudott pciE3.0at, gyakorlatban igen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82877) ÁdiBá válasza proci985 (#82876) üzenetére


ÁdiBá
addikt

De vagány a csigusz, látom már szilveszteri hangulatban van! :D

ÁdiBá

(#82878) snecy20 válasza ÁdiBá (#82877) üzenetére


snecy20
veterán

Kár hogy nem RGB-s a gömb! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82879) proci985 válasza ÁdiBá (#82877) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, kell a vltozatossag :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82880) Puma K


Puma K
veterán

Nah Win10 1803 + béta MSI AB és dobálja az Overwatch a hibákat... 1x exe hiba, 1x fekete képernyő és 1x beszínezte zöldre a képernyőt :(

Win7-nél még ez stabil volt OW alatt is: 1080 Ti 2Ghz@1,025v / 11520Mhz

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82881) TTomax válasza Puma K (#82880) üzenetére


TTomax
nagyúr

A beta 10 msi ab csak a legfrisebb win10el megy normálisan nekem.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82882) Puma K válasza TTomax (#82881) üzenetére


Puma K
veterán

Tegnap még amúgy semmi baja nem volt, ma meg kisütött a Nap és dobálja a hibákat... :DDD

Köszi a tippet, akkor megy vissza korábbi stabil verzió.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82883) Puma K


Puma K
veterán

Kíváncsiságból kérdem, hogy az MSI Gaming X nyákja vajon elbírná az MSI Lightning Z BIOS-t?

Gaming X: 330W

Lightning Z: 350W

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82884) VTom válasza Puma K (#82883) üzenetére


VTom
veterán

A fő kérdés szerintem nem ez, hanem hogy lenne-e értelme?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82885) keIdor


keIdor
titán

Akkor már csak alaplapot kell szerezzek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82886) Puma K válasza VTom (#82884) üzenetére


Puma K
veterán

Annyiból lenne értelme, hogy ha valami program nagyon megdolgoztatja a kártyát és a GPU-VRAM a stabil maximumra van beállítva órajel-feszültség szempontjából az alacsonyabb fogyasztási kerettel rendelkező BIOS-nál, akkor a lefrissített és így kitolt plafonnal rendelkező BIOS esetén később vagy egyáltalán nem venné vissza a GPU az órajelét és feszültségét terhelés közben.

Abból indulok ki, hogy korábban nálam az Asus Strix 1070 is fogyasztási limitbe ütközött tuningnál.

A sima Strix 8G 170W-os maximummal rendelkezett, ami limitált is terhelés közben és ilyenkor nem meglepő módon csökkent a GPU órajele.

Viszont a Strix OC O8G-nél a maximum az 200W.
Anno gondolkodtam rajta, hogy lefrissítem a Strix-en a BIOS-t, mert fizikailag nem volt eltérés a 2 kártya között. De nem léptem meg.

Ilyen limitet meg a mostani kártyánál is láttam, hogy valami játék (ME:Andromeda?, GTA Online?, OW?) annyira tekerte, hogy a 330W-ot bekérte magának ami miatt visszább vett a GPU.

Szóval ezen gondolkodtam, de lehet megmarad gondolati szinten, mert ha plusz erő kell akkor ott az RTX 2080 Ti + esetemben alaplap, proci és memória csere.

Meg lehet, hogy nem az RTSS értékeit kellene néznem játék közben helyett? és a HWiNFO-ét játék után... hanem játszani ha már itt a G-Sync előttem és képtörést nem fogok látni.

Meg offline-single játéknál nem kell minden áron a 166 FPS... bár a jó grafikájú: részletes és szép játékokat pl: AC:Odyssey-t jó nézni mozgás közben a maga átlag 80 FPS-ével és adott helyeken ennél többel is megy. Tehát itt is azért tud plusz élményt adni a magas FPS szám.
Multi-onlinenál már azért jó ha meg van, de ott visszább veszek a grafikából, hogy meglegyen lehetőleg minél stabilabban a 166 képkocka.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82887) VTom válasza Puma K (#82886) üzenetére


VTom
veterán

A 7. bekezdésedben van a lényeg :)

Azt a különbséget, amit a tdp keret miatti egy-két-három lépcső visszalépés miatt produkál a kártya, észre sem veszed játék közben. Hány fps maximum? 5? 10? 166 helyett 156?

Én ezért biztosan nem mókolnék a biosszal és kockáztatnám a garanciát.

Persze a döntés a tiéd.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82888) Devid_81 válasza keIdor (#82885) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hasznald egeszseggel! :R
Ha lapot nem szerzel hozza megsem, akkor atveszem toled a procit igy bontottan, hasznaltan sz@re-hugye termeszetesen ;] :DDD

...

(#82889) ScomComputer válasza keIdor (#82885) üzenetére


ScomComputer
veterán

:C :C
Giga Master-t alá, és mehet az 5.3Ghz..... :K

(#82890) ÁdiBá válasza keIdor (#82885) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nagyon szép, gratulálok!
Várjuk a tapasztalatokat, gondolom azért az OC megnézed...

Kicsit irigykedem mikor meglátom, 4,9 től kezdve 5,3 Ghz járatják a fiúk ezeket a CPU-kat, nekem meg marad a 4,6 - 4,7 Ghz... :(

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#82891) keIdor válasza ÁdiBá (#82890) üzenetére


keIdor
titán

Nem igazán cél, az 5.3GHz meg mítosz, nagyon-nagyon kivételesen jó i7-8086K tudja értelmes feszen, de sok Coffee Lake 4.8-4.9-nél letérdel. Vagy 1.4V de az meg rengeteg és hűteni problémás. Volt itt egyébként linkelve videó már erről, játék alatt 720p-nél venni észre az 5GHz feletti órajelet egy 240Hz monitoron. Parasztvakítás, senki nem játszik így.:)

Nem igazán célom a nagy órajel, amit tud majd fixált 1.20-1.25V körül annyin fog járni.
Ha nagyobb teljesítmény kell, akkor megvárnám a Comet Lake-et, biztosan lesz 10c/10t példány jövőre, meg szerintem Z390-be bele is lehet tenni majd. Vagy i9-9900X vagy attól is nagyobb...

Engem egyébként a NetBurst időszakra emlékeztet, 2005, akkor is mindenki az órajelet nézte csak a Pentium 4-nél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82892) Raymond válasza keIdor (#82891) üzenetére


Raymond
félisten

Sok gyakorlati ertelme nincs persze, de szebben nez ki az 5Ghz mint a 4.9Ghz :) Es 5-ot tudni fog a tied is ha mar a hivatalos boost 4.9 single es 4.6 all core. Igaz viszont hogy nem emelgetnek feszt en se csak hogy 5.1 vagy 5.2 legyen belole.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82893) keIdor válasza Raymond (#82892) üzenetére


keIdor
titán

De ez csak egy szám.:) Én nálam monitorozás sincs, erre gondolok: [link]
Max ha van valami hardveres változás és megnézek valamit, de aztán kapcsolom ki. Régen nálam is kint volt, aztán nem értettem, hogy miért szeretek jobban játszani Xbox 360-on. Ez volt 2008 magasságában.
Azért, mert ott nincs ez a sarokban, a játékkal vagyok elfoglalva nem a hardverrel és rájöttem, hogy ezt sürgősen ki kell lőni, mert romboló hatása van. Azóta se használom...
Teljesen mindegy szerintem, hogy 4.9 vagy 5.0.:) VGA is alapon jár, a boost ilyen 1970MHz, nem foglalkozom vele, nem is látom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82894) Raymond válasza keIdor (#82893) üzenetére


Raymond
félisten

"De ez csak egy szám."

"Teljesen mindegy szerintem, hogy 4.9 vagy 5.0."

Termeszetesen, a gyakorlatban mindegy, a tobbi mind csak a fejben van. En se nezem a stats-ot, nincs ott a kijelzon semmi, de megertem az 5.0 vs 4.9 problemat ami nem keves embernel felbukkan :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82895) keIdor válasza Raymond (#82894) üzenetére


keIdor
titán

Pszichológia... de őszinte leszek, időm sincs ezzel foglalkozni, nekem nem 8 óra a munkaidőm, legalábbis egyhuzamban, hanem van, hogy 60-72 órákra távol vagyok, de 36-48 óra általában a minimum, amikor meg pihenek hétvégén nem a számokat nézem.:) Idő, de főleg kedvhiány is az oka, hogy meg se nézem a végét, a mostaniét se tudom. Benne van a 4.8GHz 24/7-re érzésre, de meg nem néztem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82896) snecy20 válasza keIdor (#82895) üzenetére


snecy20
veterán

Idővel ha a 4K lesz majd a sztenderd, vagy már afölött leszünk, akkor kb. nem is nagyon lesz értelme a CPU tuningnak. Múltkor reseteltem a BIOS-t, és a CPU-beállításokat elfelejtettem visszatenni, ment defaulton nem tudom hány napig - észre sem vettem a változást, pedig sok játéknál szinte FPS-re pontosan tudom hogy mennyit dob. 1440p-n hibahatáron belüli csak a difi, de még az is előfordul hogy pár játék olyan érzékeny, hogy lassabb a CPU OC hatására.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82897) keIdor válasza proci985 (#82879) üzenetére


keIdor
titán

Poltopikot mikor nyitjátok ki? Linkeltem volna két (számomra) érdekes cikket, de látom zárva van, pedig az ilyenek elfértek volna egyébként karácsonykor is: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82898) Raymond válasza snecy20 (#82896) üzenetére


Raymond
félisten

Az i7-6700K nalam meg mindig alapon megy. Talan a DCS es a PC2 miatt (VR-ban) megprobalom majd a kozeljovoben beloni a 4.6Ghz-et, annyit elmegy aszerint amit a legelejen probalgattam. Ha a Hyper 212 tul hangos lenne ugy akkor marad 4.5Ghz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#82899) keIdor


keIdor
titán

Biztos voltam benne, hogy marad RTX.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82900) VTom válasza keIdor (#82891) üzenetére


VTom
veterán

Na én pont ezért gondolkodom Intel vonalon B360 lapban, és 8700 nem K-ban, vagy 9700K-ban alapon.
A mostani Z170 + 6700K-ról minimális ráfordítással meg tudnám oldani a váltást, tuningolni meg szvsz 4.4GHz felett már totál felesleges, főleg 3440x1440-en, ahol én játszom.

Innentől meg a Z-s lap is felesleges (nekem) m.2 slot van a B360-on is, USB 3.1 is, mást nem nem használok.

A másik alternatíva persze a Ryzen, csak ott nem tudom mennyire lenne hátrány a 2133-as ram, bár gyanítom, hogy észre se venném. :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.