Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#83701) Raymond válasza keIdor (#83700) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh :) Az XB1S-nel mar manapsag sok jateknal a 1080p alatti felbontas a problema amit neztem. Nagyon elojon ez az ujabb lekepzesi metodusoknal, maskepp nem lenne akkora problema 2-3 meterrol. Neztem most is az ev vegen hogy veszek egy S-t es akkor lesz 4K BR lejatszo is, de nem vitt ra a lelek meg ha nagyon olcso is most mar es nem olyan gond meg ha talan 3-4 jatekot ha jatszanak is csak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83702) keIdor válasza Raymond (#83701) üzenetére


keIdor
titán

Ha szereted a minőségi Single Player, történet orientált címeket, akkor PS4 Pro-t vegyél ha játék is cél, az exkluzívok miatt. Szerintem az a legjobb választás.
A régi PS4 már gyenge, a két 2013-as gépet én csak akkor venném ha nagyon szűk a keret. Az a két gép már nagyon régi, látszik is, hogy 40fps-t is szenvedve visznek.

akoska07: Nagyon rondák ezek az iPhone koncepciók... ha ilyen lesz az bizony bukta.

Más: Nagyon várom már, hogy kapni lehessen...[link] raknám már össze a kávét.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83703) VTom válasza keIdor (#83702) üzenetére


VTom
veterán

Mi az a 3 ram slot?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83704) snecy20 válasza VTom (#83703) üzenetére


snecy20
veterán

DIMM.2 foglalat

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83705) VTom válasza snecy20 (#83704) üzenetére


VTom
veterán

Achso. Vagyis beáldozták a 4 ram slotot, heylette van kettő + 1 DIMM.2

Szép lap, a VRM része brutális.
De még mindig úyg gondolom, hogy a középárasnál drágább lapokat már nem éri meg megvenni. Persze ez csak az én véleményem.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83706) snecy20


snecy20
veterán

:D

VTom

Tényleg nem, a tuningpotenciál néhány generáció óta már nem az alaplapon múlik.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83707) Raymond válasza keIdor (#83702) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a keret szuk, hanem az a helyzet hogy nem sokat jatszanek vele (tapasztalat) meg ha szeretnek se es az XB-n jobb a BR tamogatas ami nem rossz hogy legyen valami plusz erteke ha megvennem. Egyebkent szinten a PS4Pro-t nezegettem amikor a jatekokrol volt szo mert az XB-n ami erdekelne megvan PC-re is. De valoszinuleg az lesz belole hogy majd jovore egy uj akarmi ami kijon :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83708) keIdor válasza VTom (#83705) üzenetére


keIdor
titán

Igazándiból a ram OC miatt van csak két slot. Tisztább a jel így, nagyobb frekvencia elérhető, ezzel a szériával (is) hozzák a rekordokat.
Nekem csak azért kell, mert a Hero nem a legjobb választás, maradnék Asus-nál, Gigabyte-ot nem szeretnék az MSI meg drágább. (ami tetszik)

Ősidőkben volt Foxconn Bloodrage alaplap nálam, már ott kevesebb ramslot volt a megszokottnál, régóta vannak ilyen lapok.:) Még talán P35-nél láttam először.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83709) Devid_81 válasza keIdor (#83697) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Latom nem veletlen adtak ezt az AMD kartyakhoz, az RX 580 egesz jo eroben van a GTX 1060-hos kepest.
De ezek a VGA hofokok...RTX Ti es 82 fokon...nem csoda, hogy doglenek...a vram meg a vram mehet vagy 95+ fokon :U

...

(#83710) VTom válasza keIdor (#83708) üzenetére


VTom
veterán

A giga lapokkal vane gyébként baj?
Én Z390-eket nézegetek, és a Giga Z390M gaming elég jó ár/értékűnek tűnik, de valamiért fázok a gigától, csak nem tudom megmondani, miért

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83711) keIdor válasza VTom (#83710) üzenetére


keIdor
titán

Semmi, sőt az Aorus Z390 Master az egyik legjobb VRM-et kapta, minőségi alaplap lett. Erről van szó: [link]

370€ környékén kapni. Nem szeretnék Gigabyte-ot, de tegyük fel, ha 600€ lesz az Apex és 370€ a Master, akkor én is Gigabyte-ot fogok venni, de kivárok még, Asus-t szeretnék az a BIOS áll kézre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83712) snecy20 válasza keIdor (#83711) üzenetére


snecy20
veterán

AssRock-ot se zárd ki! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83713) ScomComputer válasza snecy20 (#83712) üzenetére


ScomComputer
veterán

Isten ments tőle az egy seggszikla... :DDD

(#83714) keIdor válasza ScomComputer (#83713) üzenetére


keIdor
titán

Pedig amit Habugi vett az is jó lap amúgy, dícsérik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83715) snecy20 válasza keIdor (#83714) üzenetére


snecy20
veterán

Én még mindig eléggé tépelődöm hogy a Z370-be vegyek-e 9900K-t, vagy hagyjam a francba.
Ha már adott az alaplap ami fogadja, akkor logikus lenne, de könnyen lehet hogy most vagyunk azon a váltóponton hogy Intelt már nem érdemes venni. Mondjuk, ha megnézem hogy én még 93K-ért jutottam a 8700K-hoz, most pedig jó 50%-kkal drágábban mérik...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83716) keIdor válasza snecy20 (#83715) üzenetére


keIdor
titán

i7-8700K-t még ne cserélj. Olcsó volt, idénre még simán hagyd meg.
Nézem az adatlapod, nem tudom milyen kijelzőn játszol, de inkább vegyél videókártyát abból a pénzből.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#83717) VTom válasza snecy20 (#83715) üzenetére


VTom
veterán

Érdemes venni még, de ha már megvan a 8700K, akkor nem érdemes váltani.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83718) snecy20 válasza keIdor (#83716) üzenetére


snecy20
veterán

IGP-n jelenleg. :D
Majd talán lesz egy RTX a Metro megjelenése táján.
Egyébként 165Hz@1440p, szóval a CPU csak mérsékelten hangsúlyos.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83719) ScomComputer válasza keIdor (#83714) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ok,de ő z370-t vett,te meg z390-t szeretnél,vagy rosszul mondom... :B
A z390-s asrock,nem sikerült túl jól...ami nagyon jó lap ahogy te is írtad a Giga master,ha esetleg azt veszed akkor majd adok egy pár jó tippet infót róla,mit hogyan,merre,stb,stb... :K

[ Szerkesztve ]

(#83720) proci985 válasza keIdor (#83708) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

x79 formula es g1.assassin2on is csak 4 foglalat volt (8 helyett) pont emiatt. mondjuk a G1 palyazhat a legrondabb/leggyengebb helykihasznalasu x79 lap cimre. meg ott volt az x79 up7 is.

az osszes IB-E utani refreshre visszakerult a negy ramsocket. alapvetoen ilyen 10Hzkrol beszelunk a ramoknal, aminek gyakorlati jelentosege nincs, viszont a bovithetoseget hatraltatja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83721) Puma K válasza Devid_81 (#83694) üzenetére


Puma K
veterán

Meg van a megoldás amit esetemben kerestem a ventilátorvezérlésre egy ágról két komponens hőmérsékletének a függvényében: SpeedFan 4.52 a legutolsó verzió belőle

A leírás itt, egy picit lentebb fogod megtalálni: [link]

Szándékosan linkeltem így ;]

A görbénél a jobb alsó sarkában a jobbra-balra nyíllal tudod behatárolni hogy milyen hőmérsékletsáv között menjen a vezérlés. Alapból 30-60°C között van mint látható, de ezt ki lehet tolni szélesebb tartományra.

A görbét meg lehet szépen konfigolni és megy a jobb klikk is adott bogyón a finom állítás érdekében.

Jó lesz ez csak hétvégén fogok vele játszani.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83722) Devid_81 válasza Puma K (#83721) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez jonak tunik, majd lehet adok neki en is egy probat azert. :K :R
En majd ezzel is megprobalom, az egesz lomot majd szepen elrejtem a hazban, nekem ne vilagitson feleslegesen :D
Meg nem talaltam ki, hogy pontosan hova rakom, de lehet raragacsomolom a pumpara oldalrol, lenyeg, hogy erzekeljen valami meleget amikor a GPU dolgozik es valtoztassa a ventik sebesseget kozben a tobbi nem szamit :N

[ Szerkesztve ]

...

(#83723) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#83724) Puma K válasza Devid_81 (#83722) üzenetére


Puma K
veterán

Állj állj fék fééék! :Y
Vennél egy ilyen előlapi panelt ami hőszenzoros, de el akarod rejteni?!

Az alaplapodon neked is mint az enyémen ott van egy csatlakoztatási lehetőség hőérzékelőnek:

Ha minden igaz egy ilyen kis 2 pin-es szenzort az alaplapra kötsz, akkor BIOS-ból választható opció lesz a lenyíló menüben ahol ki tudod választani, hogy mi alapján szabályozza a ventilátorok fordulatát az alaplap.

A másik meg amit én is akarok az gyakorlatilag ugyan az mint amit te. Tehát én a helyedben mielőtt megvenném azt az előlapi panelt megnézném a szoftveres mókát, aztán ha ott nem klappol valami, akkor vennék egy hőszenzort amivel megnézném az alaplapos témát majd ha esetleg az sem menne akkor vennék egy 20kg-os kalapácsot és... :D

De tényleg ezt nézd meg még mielőtt bármit veszel: [link]

"Nálam jó ideje egy CPU csatira kötött vízpumpa van így vezérelve ami GPU hőmérsékletet néz és eddig tökéletesen működött."

(#83723) Devid_81

Ha ez igaz, akkor ezért a számozásért egy külön pert akasztanék az Nvidia nyakába :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83725) Raymond válasza Devid_81 (#83723) üzenetére


Raymond
félisten

Falat kenyer...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83726) Devid_81 válasza Puma K (#83724) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Van nekem hoerzekelom is, csak az a baj vele, hogy egy nagy femdarab a vege, olyan kellene ami eletromosan szigetelt, avagy nem vezeto es pici.
Mindenesetre ezt a fan vezerlot mar megrendeltem, lehet majd bekokeszolom igenyesen, az uveg lap mogott elfer vegulis es max latom a hofokot amit mutat stb
Szerintem a radiator oldalara rakom a szenzort es majd belovom 40 fok korulre a magasabb venti fordulatot, az mar okes lenne talan.

...

(#83727) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok! Tudtok megoldást arra, hogy i38100, 2x4gb és gt1030-cal (kétféle geforce driver próba is megvolt) (két különböző alaplappal is próbáltam már) a youtube videók laggolnak. (firefox, edge és chrome szintúgy), win10 1709 és 1803 build (több buildet nem szeretnék már próbálgatni), minden driver fent van, újak.
Úgy általában mindegyik videó laggol (mint mikor játszol autos játékkal és 60fps helyett 25-30fps-sel tolod), hiába van 720p vagy 1080p-n.
Csak azok a videók nem laggolnak, amik külön 60fps-re megvannak csinálva, de azok ugye elég ritkák, a többség nem 60fps.
Persze hiába állítottam nvidia v.pultban a firefox-nál a vsynce-et on-ra, nem ért semmit.
Van valami ötletetek?

(#83728) TTomax válasza Ice&Lime (#83727) üzenetére


TTomax
nagyúr

Intel vga drivere fenn van-e?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83729) Ice&Lime válasza TTomax (#83728) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Úgy csináltam, hogy az inteles vga drivert letöröltem előtte eszközkezelőből és aztán tettem fel a gef. driverét.
Vezérlőpultban a telepített programok között nincs már ott a drivere, sem a folyamatok listájában nem fut a háttérben.

(#83730) TTomax válasza Ice&Lime (#83729) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hm...gondolom a hardveres gyorsítás be van kapcsolva a böngészőben...akkor szokott ilyen gond lenni amikor valamilyen oknál fogva még mindig az intel cuccai dolgoznak és nem a dedikált vga... nyomj neki egy DDU-t,de csak az intel vga driverre így első körben. [link]

Szerk: Biztos vagyok benn,hogy találni fog még maradékot. :) aztán akár le is tilthatod eszközkezelöben.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83731) Ice&Lime válasza TTomax (#83730) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Feltettem, nem találtam külön intel hd driver maradékot, csak a gef. drivert mutatta.
De azért csináltam egy clean and restartot, aztán feltettem a gef drivert, de u.az.
Firefoxban hardware-s gyorsítás be-ki-ajánlott-meg külön pipa és 1-4-8- cal is próbáltam, de u.az.

[ Szerkesztve ]

(#83732) Habugi válasza Ice&Lime (#83731) üzenetére


Habugi
addikt

BIOS-ban tiltsd le az IGP-t, Win10 mellett sosem tudni, ez a tuti.., ám még ezelőtt tölts le egy Chromeot a FF mellé és nézd meg azzal, alapból HW gyorsítással majd annak kikapcsolásával.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#83733) akoska07


akoska07
nagyúr

Mi jön még ? :D

Nvidia Allegedly Working On GeForce GTX 1660 Ti

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83734) VTom válasza Habugi (#83732) üzenetére


VTom
veterán

Durva, hogy többen is Mordorba jönnek szakmai tanácsért :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83735) VTom válasza akoska07 (#83733) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem az nvidia aktuális vergődése szánalmas..
Kijöttek az RTX szériával, mert azt hitték, hogy ők diktálnak. Nem ők diktálnak, mindig a piac diktál. Jött is a pofára esés, per, döglődnek a kártyák.
Erre most fél évvel később ki akarják adni a 11xx szériát, amiből pont azokat a feature-öket veszik ki, amikkel promózták az új generációt? Szerintem ez nevetséges.
Ezt a 1660Ti hírt meg inkább áttekertem már, mert nem is érdekel mit tepernek..
A Radeon VII-et állítólag nem is lehet majd kapni..

Meg kell várni a következő generációt mindkét oldalon, remélem addig befut az Intel is valami értelmes cuccal legalább a középkategóriába.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83736) akoska07 válasza VTom (#83735) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szerintem az nvidia aktuális vergődése szánalmas..
(I)Kijöttek az RTX szériával, mert azt hitték, hogy ők diktálnak. Nem ők diktálnak, mindig a piac diktál.(/I)

Abszulut egyet értek.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83737) VTom válasza akoska07 (#83736) üzenetére


VTom
veterán

Még annyit tennék hozzá a 11xx szériával, hogy ennek mi lesz a marketingje?
Ja, oké, akkor ezt meg ezért vegyétek, mert erős!

:D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83738) snecy20


snecy20
veterán

10 perc Metro gameplay

Hát, ez nagyon nem adja a Metro fílinget... Mad Max-nek elmegy.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83739) TTomax válasza Ice&Lime (#83731) üzenetére


TTomax
nagyúr

Milyen monitort használsz?Milyen kábellal van csatlakoztatva?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83740) Ice&Lime válasza Habugi (#83732) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Biosban nem sokat találtam igp-vel kapcsolatban, csak ennyit, de ez erre van alapból állítva:
settings/advanced/integrated graphics configuration:
-initiate graphic adapter : PEG
-IGD multi-monitor : Disabled

Elvileg jól van beállítva. Az egyik lap és a másik manualja.

A chrome-mal a hardware gyorsítás kikapcsolása után még jobban laggol, mint ha be lenne kapcsolva, így bekapcsolva marad, de sajnos akkor is megmarad a laggolás.

Egyébként hdmi-vel van csatizva, dvi nincsen.
Egyszerűen nem tudok rájönni mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#83741) Devid_81 válasza VTom (#83737) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezzel probaljak az also, also kozep kategoriat megcelozni, mondjuk ezt nyilvan tudtuk eddig is, bar mar voltak pletykak 2080 Ti ellenfelrol is RT core mentesen.
Az elnevezes mogott lehetnek bizonyos okok, egyszeruen kulon kellett nekik szedni az RTX-ektol amennyire csak lehetett.
Vannak okos, ugyes emberek akik kepesek lennenek pereskedni a GTX 2050-esukkel az nVidia ellen (tegyuk fel lenne ilyen VGA) mert nem mukodik benne a gay-tracing.
Valoszinuleg ezert inkabb teljesen kulon kellett szedjek az RTX-tol meg szamozasban is.
Nem ertek veluk egyet, de ugyan akkor a masik oldalrol nezve vannak emberek akik azert pereltek kavezot mert a friss kave megegette a szajukat...
Csupan pelda erteku volt a kaves hasonlat, semmi koze Amerikahoz... ;] :DDD :W

...

(#83742) DeckardCain válasza VTom (#83735) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Mar az rtx 2060-2070 is erdekes szerintem. +2gb vram és max 15% plussz teljesitmeny. Nehol meg annyi se..349-430/500-600 dolláros arak mellett.
Itthon 40-60e arkulonbseg is van egy gyarto azonos tipusu kartyai kozott.
Ilyen vicc RE2 remake mellett meg pont nem erdekel hogy 6gb memoria van csak a 2060-on.

(#83743) VTom válasza Devid_81 (#83741) üzenetére


VTom
veterán

Miattam megtarthatják ezt a generációt. Akinek 1080Ti-je van, annak felesleges bármire cserélni.
Még 3440x1440-re is bőven elég. Kísérleti nyúl meg nem leszek fél millióért.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83744) Raymond válasza snecy20 (#83738) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem az jutott az eszembe hogy az aktualis Fallout kene hogy igy kinezzen :) Annal mar nagyon elojott hogy meg most is a ezereves motort takoljak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#83745) snecy20 válasza Raymond (#83744) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, Fallout-nak jól állna. :D
Ellenben aki a régi, fojtogató Metró atmoszférát keresi... na az nem fogja megkapni. Ettől még persze lehet nagyon jó.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83746) Puma K válasza Devid_81 (#83726) üzenetére


Puma K
veterán

Egy ilyen sem lenne jó?

ASUS Z170-270-370 compatible 2 Pin Connector Thermal Sensor 0.06m Cable
£5.00 Buy It Now Sold - May 27, 2018, 7:10 PM, FREE Shipping, eBay Money Back Guarantee

Vagy neked az a fontos, hogy lásd is a hőmérsékleteket?

A vízhűtős topikban vannak fórumtársak akik kínából rendelnek fillérekért elégséges méretű kijelzőket amik tudnak világítani is, hogy lássák a keringő víz hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83747) ÁdiBá válasza Puma K (#83746) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem ilyen méri a VGA kártya hátlapján található lemezt közvetlenül a VRM fölött.
Rá van ragasztva egy hőálló, nem vezető képes, kapton ragasztó szalaggal, olyan mint a cellux csak hőálló és nem vezeti az áramot.
Majd igy látom egy ASUS FAN-EXTENSION kártya segitségével a hőmérsékleteket.
A blokkon is van egy hőmérséklet jelző, az világit digitálisan szépen a gépház mellé kirakva és irja, hogy hány fokos vizet kap a VGA.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#83748) Puma K válasza ÁdiBá (#83747) üzenetére


Puma K
veterán

Így jónak tűnik a gyakorlatban is a használata.

Egy darab hőérzékelő miatt vetted meg a linkelt Asus kiegészítőkütyüt?

Ja igen, akkor 2 mérési pontod van?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83749) ÁdiBá válasza Puma K (#83748) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem, van érzékelő az alaplapomon is.

ÁdiBá

(#83750) Puma K


Puma K
veterán

Ezekkel mi van??

A BMW ezzel a hűtőmaszkkal önmaga karikatúrája lett...

"A frissítés nyilvánvalóan leginkább figyelemre méltó jele a 40 százalékkal nagyobb hűtőrács a 7-es orrészén, miközben ezzel párhuzamosan a fényszóróház jelentősen keskenyebb lett." - [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.