Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#83451) Puma K


Puma K
veterán

Egyem meg milyen arcokat vág: Дарья Волосевич (13 лет) - "Небо славян"

De hát átéléssel csak így lehet ezt.... a videót látva eszembe jutott a karénektanárom arca, akivel ha hallgattunk bakelitről Dvorak, Brahms, Vivaldi, Csajkovszkij, Haydn és a többi nagytól valamit-valamiket akkor ő is hasonlóan kifejező átéléssel vezényelte és hallgatta egyszerre a dalokat.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83452) Puma K válasza Puma K (#83451) üzenetére


Puma K
veterán

Dalt írni... én suta... szerzemények ezek...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83453) VTom válasza Devid_81 (#83450) üzenetére


VTom
veterán

Már a 280-as radi is brutális overkill a GPU-ra. Bőven elég rá egy 120-as játékvíz.
Az ilyen virsliradikra totál felesleges 4 ventit pakolni, kb. 1-2 fokot nyersz vele, ezeket ugyanolyan hatékonyan átfújja egy nagy statikus nyomású venti. Nekem Akasa Apache-aim vannak, bőven elég, és nem is hangos.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83454) RazoR


RazoR
veterán

Új pletyka, jönnek a 11xx RTX-ek Tensor magok nélkül olcsóbban..... :U

(#83455) VTom válasza RazoR (#83454) üzenetére


VTom
veterán

Mondták a kocsmába'? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83456) cyberkind válasza VTom (#83455) üzenetére


cyberkind
félisten

Mintha meglepő lenne az NV-től egy ilyen, vissza kell állítani a részvényeket a helyére. :D

Paranormal Cocktivity

(#83457) RazoR válasza VTom (#83455) üzenetére


RazoR
veterán

IS... :D

(#83458) akoska07 válasza Devid_81 (#83448) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezen nincs RGB ...te ezt hogy gondoltad :Y :Y

Mondjuk az a 6 év gari nem gyenge.

#83454 RazoR :

Az még GTX lesz,nem ? :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#83459) snecy20 válasza RazoR (#83454) üzenetére


snecy20
veterán

Ilyen gyorsan rájött az nVidia hogy vakvágány a RayTracing? ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83460) proci985 válasza Devid_81 (#83450) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

30 vastag jatekvizre azok a ventik overkillek :). mondjuk szerintem tolsz rajuk 5Vt aztan 300rpmen (vagy 7Vt 500-600 korul) csendben es huvosen el fog ketyegni a cucc terhelve is.

nalam a haz aljabol szuron keresztul sziv ket 1200as Antec 140 TC (kb a legjobb 140esek voltak a piacon a TY140hez merheto tudassal par eve) kb 400as fodulaton ugy, hogy a hwlabs black ice gts az egyik legrestriktivebb fin setupu radi amit akkor hasznalnak, ha kell a disszipacio de nincs hely. asszem terheles alatt kapnak 800at is :D, de ott mar kezd hangos lenni a setup :D.

ilyenbol ketto kell neked. arra ugyelj, hogy legyen eleg hosszu M3mas (vagy M4es) csavarod. elvileg egy csomag is eleg (ketto van benne), de en biztosra mennek. ja ha kozel van az asszony, akkor kerd meg segiteni, egyedul eleg macera fuggoleges helyzetben rogziteni vele egy radit.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83461) Devid_81 válasza proci985 (#83460) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Rendeltem belole 2db-ot, ha jol latom egy par van egy dobozban :R
Azt hittem valami "cso szeru" cuccal jarok jobban, hogy tutira kinntrol szivja a friss levegot, de gondolom ezzel is onnan fogja szivni, ugy ahogy :)
Az asszony orommel segit ha a gepre koltok es segiten is kell ;] :DDD :R
Csavart szerzek az nem gond, meg talan van is mar par extra belole, mert mar annyi gep jott ment itt kozben, mindig kiesik beloluk valami :K

Szerk(#83458) akoska07 semmi RGB, csak Corsair H115i-n ami vilagit, minden masrol kiirtottam amit lehetett :DDD

(#83453) VTom igazabol ezt "szerettem volna hallani" de komolyan, a kis H55 (120mm) is huti azert de ha odatekerek neki akkor 60 fokig felmegy es 2x120mm Noctua 1700-essel push/pullban, nem mondom, hogy zavar a zaj, jobban erdekel mennyire hut, de ugy latom ez amolyan "elmegy" kategoria egy 270Wattos VGA-nak, gondoltam akkor inkabb elorelepek es ratolom a leheto legnagyobbat...jah tudom az a 360-as de annyira nem akarok orult lenni :N :D

[ Szerkesztve ]

...

(#83462) proci985 válasza Devid_81 (#83461) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

korbe tudod duct tapelni :DDD.

na jolvan akkor :). kb ilyen lesz egyebkent mint nekem a hatso radi volt (kabelezest ne nezd a Cosmosban a gyakorlatban nem volt kabel management)

komolyra forditva annyira nem lesz szvsz nagy a kulonbseg ha van a hazban egy rendes legaram

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83463) RazoR válasza akoska07 (#83458) üzenetére


RazoR
veterán

Az Nvidia sok potenciális vásárlót vesztett el, mivel az új RTX kártyákat a legtöbben túl drágának találják. Az 1100-as széria viszont Tensor és RT magok nélkül érkezne, ennek ellenére hasonló teljesítményre lehetnek képesek sokkal kedvezőbb ár mellett.

Nemrégiben felbukkant az Nvidia GeForce GTX 1180 a GFXBench 4.0 adatbázisában, amely egy újabb jel a kártyák létezésére. A hardver információk alapján megfigyelhető, hogy a GTX 1180 miben hasonlít a Turing kártyákra, ugyanis az oldalon mint „GeForce RTX 2080 / PCIe / SSE2” tüntették fel.

Sajnos elég korai még kijelenteni, hogy a széria hamarosan tényleg megjelenik, de annyi biztos, hogy sokan örülnének egy pénztárcabarátabb szériának is az RTX kártyák mellett.

(#83464) Devid_81 válasza proci985 (#83462) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Legaramlassal nem lesz baj, jelenleg ott tartok, hogy az osszes Noctua ventinem probalom majd megmenteni a regibol az ujba, de az uj hazban is lesz valami venti ami jon a hazzal.
Meg nincs eldontve a haziko, Ti is sokfelet javasoltatok, de kozben meg valahogy nem tudok lepattanni a NZXT H700-rol :B Ebbol tetszik nagyon a fekete+feher vagy a fekete+kek, talan az utobbi meg jobban bejon :K
Pont ezen gondolkodtam en is, hogy siman fekete tape es csokolom, meg van oldva minden problema :D

Kicsit azert sajnalom, hogy igy trukkozni kell a sz@ros cso hosszusaga miatt, de ha ranezek erre a kepre, akkor azonnal megmondom, hogy nem lesz eleg a cso hosszusaga a front mounted radihoz :O
Lehet hulyen fog kinezni picit, de kisebb hazat nem akarok venni mert akkor kesobb meg majd VGA cserenel fogom a fejem, ha nem fer be a VGA oda ahova kellene.

[ Szerkesztve ]

...

(#83465) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kozben az RTX 2080 Ti topikban van akinek a masodik Zotac Ti szallt el egy honap alatt... :U

...

(#83466) ÁdiBá válasza Devid_81 (#83450) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én pont ilyen miatt szedem szét a vizhűtést hamarosan.
Az alsó két radiátoromat 8 db 12 CM ventilátor fúja, igazából semmivel se lett hűvősebbek a radiátorok csak hangosabb lett a gép.
Szerintem én is onnan kivágok 2 DB akasa ventilátor.
Lehet az a baj, hogy a ventilátor a másik ventilátor szájába néz, és nincs közöttük jó formán hely, ez miatt gondolom hiába tekertetem ha nincs elég hely az áramlásra.

(#83465) Devid_81 Annyira kell csak komolyan venni ezt a dolgot, hogy a megálló képet nálam a terekcsek NEM HŰTÉSE okozta a RTX 2080Ti-n.
Személy szerint szarásig láttam olyan kártyát amit gyárilag nem hütőtt tekercsekkel árulják, tuti hogy nem birják...
Lassan már az utolsók között vagyunk, akinek még elne kiabáljam.
Működik az RTX-e.
Bár túl sok 2080 ast nem láttam, vagy csak rossz topikba vagyok :D

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#83467) VTom válasza Devid_81 (#83461) üzenetére


VTom
veterán

Frostflow 240G + 2 értelmes venti, fele annyiból ugyanazt tudja Neked.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83468) Devid_81 válasza ÁdiBá (#83466) üzenetére


Devid_81
nagyúr

2080-as topikbol talan 1 vagy 2 ember irta eddig, hogy meghalt a cucc neki.
Ti topikbol meg szinte minden masodik tulaj...nah jo lehet tulzok :D De sokkal durvabb az elhalalozas a Ti-k kozott :K
Nalam semmi nem huti a VRM-et, csak levegot kap most meg a gyari 92mm ventiotol amit a Kraken kerethez adtak, de mar itt van arra is egy Noctua Redux 1600-as, de az addig nem kerul fel a helyere amig az egesz gepet at nem epitem ho vegen.

Se megallo kep, se fagyas semmi, eddig kb 95%ban 120% TDP mellett hajottam a kartyat ,pedig olyankor 270/275Wattba is belenyal, szoval a VRM is kapja rendesen, de birja ugy latszik :B

...

(#83469) Devid_81 válasza VTom (#83467) üzenetére


Devid_81
nagyúr

£64.99-ert vettem a Corsair H110-et :B
Tobbi lomom mar megvolt :K

[ Szerkesztve ]

...

(#83470) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

(#83471) ÁdiBá válasza Devid_81 (#83468) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Véleményem szerint köze van a terhelésnek, fogyasztásnak.
A 2080Ti 265W TDP ami sokszor 120% mellett 310-315W jelent.
A 2080-nál ez lényegesen kevesebbnek kell hogy legyen, hiszen a kártya hardver szinten sincs ekkora fogyasztásra felkészitve.

Nálam játék alatt az a csúnya mikor kivan tolva 120% TDP-re, és irja a program 1935Mhz - 126% TDP meg 125% TDP.
Annyira zabálna a kártya, hogy már azon a kereten is túl lép amire beállitod.
Az milyen?

Nyilván köze van hozzá, hogy vizet kap mindene. (VRM, GPU, Tekercs, Hátlapon a GPU, VRM ott pedig hűtést)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#83472) Devid_81 válasza Devid_81 (#83464) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bazz, es erre £115-re leakcioztak ezt a hazat, most mar biztos, hogy ez nyert :B
Pedig most nagyon nem hianyzott a koltekezes :O
Az utolso kek az enyem lett, de mar a linkje csak a pirosnak el :)

...

(#83473) proci985 válasza Devid_81 (#83464) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azt lattad, hogy ott az a kek dizajnelem ami nem fog beferni ha hatratolod a radit?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#83474) Devid_81 válasza proci985 (#83473) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem en azt kihagyom az egeszbol ugy ahogy van :K
Megprobalom megmenteni ha lehet persze, de ha nem akkor anelkul rakom ossze.
Furan fog kinezni lehet de annyi baj legyen :)

Szerk: ugy latom az alaplaphoz is adnak vmi borzalmat, mah az sem lesz berakva nalam az is biztos, mert akkor elmelegszik az egesz a pits@ba+az SSD-knek is kell egy kis szel :)

[ Szerkesztve ]

...

(#83475) Puma K válasza Devid_81 (#83472) üzenetére


Puma K
veterán

Error 1020 Ray ID: 497eda12ce027eb2 • 2019-01-12 10:13:40 UTC
Access denied

What happened?

This website is using a security service to protect itself from online attacks.

:(

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83476) Devid_81 válasza Puma K (#83475) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet ez az oldal is regikorlatos mint az ebuyer?!

https://www.novatech.co.uk
Innen van a cucc, de mar csak matt fekete-piros van nekik ennyiert.

...

(#83477) Devid_81 válasza Puma K (#83475) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg azt tudom elkepzelni, hogy epp felakartad torni a szerveruket... :DDD

...

(#83478) Puma K válasza Devid_81 (#83476) üzenetére


Puma K
veterán

Ön nyert!

(#83477) Devid_81

aztat éne sosenem tutam hogy ho köll

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83479) Speed® válasza DeckardCain (#83470) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Minő meglepetés..ezt mondtam. MSRPto€+27%fa+~10% haszon.

(#83480) VTom válasza Devid_81 (#83469) üzenetére


VTom
veterán

Plusz a kraken g10 ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#83481) Devid_81 válasza VTom (#83480) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aah mar azon regen tulvagyok :)
Eleg sokba kerult mar eddig ez az RTX, kotsog borkabatos megerdemli, hogy rajuk doglik a sok sz@r Ti ;]

...

(#83482) Devid_81 válasza DeckardCain (#83470) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gigabyte 2 ventis £339, kb 120k
Kuldjek haza parat? :)

...

(#83483) Puma K válasza DeckardCain (#83470) üzenetére


Puma K
veterán

És akkor anno kicsivel több mint 2 éve mikor havernak raktam össze a gépét az MSI Gaming X GTX 1060 6GB 115-120k Ft-ért kért árat sokalltam...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83484) snecy20 válasza Devid_81 (#83469) üzenetére


snecy20
veterán

6 GB-os kártyáért nem szabad adni 110-nél többet. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#83485) Devid_81 válasza snecy20 (#83484) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De ez hivatalos boltbol ennyi, onnan meg nem tudok alkudni :D

...

(#83486) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Enne tudatában lesz vagy 250 ezer az új Radeon itthon.

ÁdiBá

(#83487) xEon1337 válasza DeckardCain (#83470) üzenetére


xEon1337
őstag

Egyre jobban hajlok az FE-re, ha már egyszer van rokon Bécsben, az legalább fix 369 EUR (~120e).

"Less but better" - Dieter Rams

(#83488) Puma K


Puma K
veterán

Srácok mi az a program ami esetleg ki tudja írni milyen folyamatok dolgoztatják .exe-re bontva a VGA-t?

Windows belépés után 139MHz órajelen jár a GPU, de egy idő után átvált 1544MHz-re avagy 3D low-ra...
MSI AB+RTSS, Asus Ai Suite, Samsung Magician, uTorrent, HWiNFO és kb ennyi ami indul.

Ha a felsoroltakból is kilépek akkor sem vált vissza...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83489) FollowTheORI válasza Puma K (#83488) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Windows 10 task manager pl mutatja mi terheli a GPU-t... ha nem rejtőzködő malware vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83490) TTomax válasza Puma K (#83488) üzenetére


TTomax
nagyúr

uTorrentre tippelnék.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83491) FollowTheORI válasza TTomax (#83490) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gondolod még mindig van benne bányász malware? :D
Egyébként lehet...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#83492) ScomComputer válasza TTomax (#83490) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na azt nem szabad használni,van helyette sokkal jobb és tiszta... :N

(#83491) FollowTheORI:
kb. ennyi röviden,de mást is tartalmaz... :K

(#83488) Puma K:
Az Asus Ai Suite is csinálhat ilyet,nem javallott a használata,elég sok gondot okoz... :(

[ Szerkesztve ]

(#83493) Puma K válasza FollowTheORI (#83489) üzenetére


Puma K
veterán

Az nem mutatott szinte semmit. A HWiNFO szerint 0-1% között mozgott a GPU terhelés ha minden említett programot bezárok.

A Malwarebytes progit futtatva nem talál semmit.

Viszont a Windows Defender Offline vizsgálat módban lement és jól helyre rakta az Asus Ai Suite-ot :C :DDD

Ablakon belül adott al funkciókat választva a fentieket és ehhez hasonló hibákat dobál...

De legalább működik még annyira, hogy vezérli a ventilátorokat az általam beállított profil szerint... :DDD

Viszont a Firefox!

Szerintem az ragadhat be, ahogy a napi használat során sokszor bezárom és újból megnyitom. Azaz mintha valójában nem záródna be és fut még mindig de nem látszik a feladatkezelőben...?

Mert most hogy nézem a Firefox dobáltatja a GPU órajelét le-fel 139MHz és 1544MHz között. Ahogy váltok a lapfülek között változik le-fel a GPU órajele... ha nem csinálok semmit akkor marad 2D-ben az órajel.

(#83490) TTomax & (#83491) FollowTheORI

Azzal valóban volt gond régebben ahogy olvastam, de szerencsémre nem futottam bele.
Nem frissítek le rögtön mindent és a gépet is monitorozom.

(#83492) scomcomputer

Csak a megszokás miatt raktam fel az uTorrent-et, amúgy qBittorrent lesz majd helyette ha újra dobom a Win-t.

Nekem a gyakorlatban korábban és most sincs bajom vele. Az erőszakos reklámokat meg ki lehet iktatni belőle és akkor reklám mentes lesz teljesen.

A telepítésnél akar felrakni egy saját reklámos-keresős hülyeséget, amit ki lehet hagyni a telepítése során.

Vagy milyen egyéb aggályos rész van még benne a tudomásod szerint?

Az Ai Suite-ot az itteni ventilátoros topikban javasolták, hogy azzal fogom tudni úgy szabályozni a ventilátorokat ahogy szeretném. A gyakorlatban bevált.

Ahogy most írtam ezt a hozzászólásomat a Firefox-ban és a lapfülek között váltogattam, dobálta a kártya az órajeleit. Ha annyira nem csináltam semmit, hogy az egér mutatóját sem mozgattam, akkor maradt nyugton az órajel. Ha váltottam a lapfüleket akkor mozgott a GPU órajele is...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#83494) ScomComputer válasza Puma K (#83493) üzenetére


ScomComputer
veterán

A qBittorrent az nagyon jó.....viszont ha a böngészőben megemelkedik az órajel az normális,mert hardveres gyorsítást használ,ez teljesen alap....melyik drivert használod,tegyél vissza egy régebbi 411.xxx verziót,azzal próbáld..a 2xxx-s vga-knál meg ha meg-meg ugrik az órajel desktop alatt még láthatunk egy kis "flickeringet" a képernyőn....ez az nvidia ajándéka számunkra, driver hiba...főleg akkor jön elő,ha több monitort is használsz,használni kell az nvidia inspector-multi display power saver-t és csak ezzel jó....
Viszont régebbi driverrel nem jelentkezik...azért is írtam,hogy neked is nem e az új driver kavar be...

[ Szerkesztve ]

(#83495) TTomax


TTomax
nagyúr

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83496) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem talalom a multkor melyik szamtech boltot/boltokat javasoltatok otthon ami megbizhato?! :F
Volt talan valami itt apron is hirdeto egyen a listaban.

Battyam akar venni egy masik gepet maganak munkara, December elejen adta le a megrendelest az egyik kiskernek, de a mai napig nem tudtak neki osszerakni a gepet, es beleunt a varakozasba :W

...

(#83497) ÁdiBá válasza Devid_81 (#83496) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az de szar!

ÁdiBá

(#83498) TTomax válasza Devid_81 (#83496) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az igen...egy hónap nem volt elég,be is zárhatják azt a boltot.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#83499) Devid_81 válasza TTomax (#83498) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaaaah, de azert tesom is eleg turelmes, en mar 25x megvettem volna azota mindent mashonnan. :D :W
Amugy ilyenek, hogy Ryzen 2700X...vagy barmi barebone felkesz gep ami AMD-s...ilyen szinte nem letezik sokaknal, pedig tesom webfejleszto-programozo, neki aztan tenyeg jobb lenne egy AMD-s gep. :K

Mindenesetre megtalaltam kozben mit is kerestem, Oaziscomputer, meg Aqua, majd ezektol ker tesom ajanlatot, es aki tud mindent szerezni az fog nyerni. :K
Meg azt sem mondtatnam, hogy keves penzzel indul neki, mert van vagy 600k afaja, amit el tudna irni gepvasarlasra...de ugy latszik nem kell a penz nehany kiskernek otthon :( :W

...

(#83500) proci985 válasza Devid_81 (#83499) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk attol fuggoen mire kell, ott en elgondolkodnek egy 1920Xen is. iopst tesztelni a quad channel nem rossz.

mondjuk a 2700X is jo valasztas (nalam is be van fogva fejleszteni a gep).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.