Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#62001) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok! Valaki megvásárolta a Prey című játékot, jól látom ezt ma fogják aktiválni?
Megjelenés dátuma: 2017. máj. 5.
Arról is hallottam, hogy a VEGA külön a Prey játékkal lesz együtt bemutatva, de ahogy látom az megint valami kacsa volt.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#62002) TTomax


TTomax
nagyúr

HDMI és DP kábelnak akkor van minöségben jelentösége amikor a határokat feszegeted.Ez lehet felbontás,frissités,vagy akár a kábel hossza is.DPböl egyébként relativ kevesebb kokány kábel van mint HDMIböl...

(#62001) ÁdiBá

Ugyan...biztosan félreértettél valamit,az AMD release date nélkül nem is igérhetett semmit. ;] Még olyan 8 hét kb ...mire a Volta jön lesz Vega is... :DDD poor volta... ham ham nyami nyami... :DDD

(#62000) players111

Számvadász!!!44!!

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#62003) Devid_81 válasza ÁdiBá (#62001) üzenetére


Devid_81
nagyúr

NDA lejar, es maris nezheted a teszteket a Vegarol...
...karacsonykor... ;] :DDD

Ne legyel turelmetlen, azt mondtak jon idoben, mint a MAV :K

[ Szerkesztve ]

...

(#62004) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Majus vegen eladom a kartyaimat, vegre.
Viszont az egyiken zorog a venti. :W
Hogy a csa'ba lehet leszedni/lehuzni tores nelkul propellert a tengelyrol?
Ezek sz@ros zart ventik, regebben volt hozzaferes a csapagyhoz, nem is volt problema a zorgo venti...
Anno probaltam eleg sokmindent, de nem valt be.
Jo lenne a csapagyat olajozni mielott megvalok tole.

...

(#62005) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Core i7-7700(K) is ugy latom csak delidelve jo... :U

...

(#62006) Erdei88 válasza Devid_81 (#62005) üzenetére


Erdei88
veterán

Ryzen lesz ennek a vége

(#62007) Devid_81 válasza Erdei88 (#62006) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha menne vagy 5GHz-et az is ;)

...

(#62008) Erdei88 válasza Devid_81 (#62007) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha lenne hozzájuk normális matx/itx alaplap én elgondolkoznék rajta. De amiket lehet kapni az a nevetséges kategória

(#62009) stratova válasza Devid_81 (#62005) üzenetére


stratova
veterán

Valahogy el kell adni majd Kaby Lake-X-et is.
Erdei88: kissé tartok tőle, hogy ütős mATX, ITX akkor lesz hozzá, amikor befut Raven, de az idén csak BGA tokozással jön, csak jövőre érkezik AM4-re. :(
Közben az Asusnak 3 egész értelmes lapja is van (nem high end de épkézláb).
Z170i ProGaming
RoG St
TRIX H270i

RoG STRIX Z270i

[ Szerkesztve ]

(#62010) cyberkind válasza Devid_81 (#62005) üzenetére


cyberkind
félisten

Kíváncsi vagyok arra, hogy a 6 magosoknál is megmarad-e ez a jó szokásuk.

Paranormal Cocktivity

(#62011) Erdei88 válasza stratova (#62009) üzenetére


Erdei88
veterán

Az Msi is egy remek is lap, 4.6Ghz-en gond nékül megy benne a proci

(#62012) #35434496


#35434496
törölt tag

Ez nem valami AMD szponzorált játék akart lenni ahol megmutatják mit is tud AMD? :DDD

(#62013) Abu85 válasza cyberkind (#62010) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az van, hogy jelen formában nincs túl sok opció. Vékony a NYÁK, és viszonylag sok a tű az LGA foglalaton. Tehát a mostani nyomásspecifikációkkal, viszonylag magas kupak kell, magas ragasztással, amit bár nem lehetetlen forrasztani, de baromira nehéz. Sokkal könnyebb odakenni a lapka és a kukap közé egy nagy adat pasztát, és ettől még a rugalmasság is megmarad. A forrasztás ellen az szól, hogy a hűtő által kifejtett nyomás úgy lényegesen kisebb lehet, mert a merev belső miatt a vékony NYÁK meghajlítható, és a tűk is mehetnek vele. Emiatt, ha forrasztják, akkor új lefogatórendszert kell tervezni, hogy beszerelés közben ne lehessen tönkretenni az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62014) cyberkind válasza Abu85 (#62013) üzenetére


cyberkind
félisten

Szóval akkor ennél is jobban fog fűteni az új széria?

Paranormal Cocktivity

(#62015) Devid_81 válasza #35434496 (#62012) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jojoo, de hat nem is az RX580-al teszteltek aze ;] :D

...

(#62016) Abu85 válasza cyberkind (#62014) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, mert a leadott hőmennyiség igazából nem nő. Maga a probléma megmarad, viszont nem lesznek a hatmagosból sem 100 watt fölött fogyasztó megoldások.

Egyébként akit ez zavar annak az Intel is tervez jobbat, így nem kötelező a forrasztott Ryzenre menni. Az LGA2066-os megoldást már jobbra tervezték. Vastagabb a proci NYÁK-ja, és kisebb a kupak magassága is, nem beszélve a sokkal több tűről, így az egész nagyobb nyomást visel el. Nem biztos még a forrasztás, de sokkal jobb lesz a hőelvezetés, mert nem egy bazinagy adag paszta biztosítja a hőátadást, hanem szépen meg lesz tervezve az egész.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62017) cyberkind válasza Abu85 (#62016) üzenetére


cyberkind
félisten

Játékos vonalon szeretnék maradni, nem kell a 2066 és társai, de persze az első hatmagost is kihagyom mertz úgyis jön jövőre az új lapcsalád.

Paranormal Cocktivity

(#62018) Devid_81 válasza Abu85 (#62013) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Abu, tudom nem rajtad mulik az AMD kiadja-e vagy sem a Vega-t.
Ugyan mara lett tippelve, de nagyon ugy fest ez is elmarad, mar megint.
Igy most a kovetkezo "cel" a Computex, ho vegen.
Szoval a kerdes annyi lenne, most tenyleg ennyire nincs kesz a Vega? :F
Vagy csak nagyon biztosra mennek es halalra csiszolgatjak, es inkabb csusztatjak az idopontot mint sem kiadjanak vmi bugos cuccot?!
Vagy ennyire nem sikerult nekik az nVidia ellen felvenni a teljesitmenyharcot, es mar megint az utolso MHz-et is kiakarjak taposni a cuccbol, es azon dolgoznak/csusznak?
A multkor azt mondtad Aprilisban mar megy ki a Vega a vallalati rendszerehez, majd mi userek is kapunk vegre azok utan.
Akkor gondolom meg sehova nem jutott belole, ugye? :U

...

(#62019) VTom válasza #35434496 (#62012) üzenetére


VTom
veterán

Majd ha kijött a Vega, újratesztelik, mi meg könnyesre sírjuk a párnánkat a packed math miatt. Szenzorok ezrei figylenek majd minden egyes frame-et. :K

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#62020) Abu85 válasza cyberkind (#62017) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gémer vonal az Intelnél most az LGA2066 lesz. Direkt hoznak bele relatíve olcsó procikat is (Kaby Lake-X). Elég hamar itt is lesz. Állítólag a PC Gamer Show kap nagyobb szerepet.

(#62018) Devid_81: A vállalati szint az más. Oda muszáj szállítani, mert a LiquidSky nyáron startol. Tehát májusban minden VGA-jukat ki kell cserélniük VEGA-ra. És marha sok VGA-ról van szó, tehát szállítani nekik már szállítják. Ha nem tudják ezt megcsinálni május közepéig, akkor nem tudják indítani a szolgáltatást a tervek szerint, mert azért jó két hónap tesztüzem azért nem ártana, hogy ne élesben essen be minden hiba. Tehát az előrendelőknek nyilván muszáj szállítani a terméket. Annál is inkább, mert az előrendelések jellemzően kötbéresek, vagyis ha az AMD csúszik, akkor egy rakás pénzt fizetnek majd vissza. A LiquidSky-nak olyan április vége óta szállíthatják, mert a csere sem pár óra ugye. Azért itt világszinten százezres kártyamennyiségről van szó. És a LiquidSky-nak ez kritikus, mert a felhős játék hatásfoka igen rossz a VEGA nélkül, ugyanis a régi GPU-kkal egy user/GPU a felállás. Egy VEGA 10 jóval több usert is tud kezelni, tehát az üzemeltetés sokkal hatékonyabb.

A sima userek leghamarabb május 16-án kapnak infót. De az nem a start lesz, hanem egy általános terveket bemutató webcast. A Vega ezután lesz szállítva a tesztelőknek, megszabva az NDA, stb.
A Computexen biztos lesz szó róla, de egy külön rendezvényen lesz bemutatva. A Computexet az AMD meghagyja a gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62021) DeckardCain válasza Abu85 (#62020) üzenetére


DeckardCain
senior tag

De augusztusban jon a kave to is nem? Z370es lapokkal es i5 i7 k cpu-val? I5 6 mag, i7 6/12?

(#62022) Abu85 válasza DeckardCain (#62021) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. Az a B2S szezonra van időzítve. Csak K-s modellekkel. Az LGA2066 viszont nyár eleje. Ennél egy csúcsmodell kivételével minden startol, a csúcsmodell pedig valamikor ősszel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62023) keIdor válasza Abu85 (#62022) üzenetére


keIdor
titán

A 12/24-es a csúcs?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#62024) stratova válasza Abu85 (#62020) üzenetére


stratova
veterán

Meh.. akkor gyakorlatilag Computex is megint Nvről fog szólni, kicsit egyhangú ez így (RX 580-at most hagyjuk bár az olcsóbb kivitel elvileg egész jó bányászkártya).
Van még Pascalból olyan bőr, amit nem húztak le? Már minden gyártónak van belőle mindenféle kártyája. Na jó MSI-nek nincsen Lightning, bár múltkor éppen arról folyt a diskurzus, hogy Pascalra már feleslegesek ezek a behemótok.

Enyhítő körülmény, ha lesz RX 570 feletti AMD GPU-s noti, de ebben lassan nem reménykedem.

Pardon, most nézem Computexet idén 05.30-06.03 között rendezik meg, akkor talán még lesz is ebből valami.

[ Szerkesztve ]

(#62025) Devid_81 válasza Abu85 (#62020) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Noz, ez legalabb megnyugtato annyiban, hogy mar szallitjak a kartyakat. :R
User oldalrol tenyleg csak az latszik, hogy csend van...halalos csend.
Ugyan itt a topikban mindig piszkaljuk az AMD-t, de azt kijelenthetem megkovezes nelkul, szerintem mindegyikonk varja egytol egyig a Vegat.
Foleg ha sikeres lesz. :K
Az nVidia diktalta arakat ugye nem kell bemutassam.
Ezekbol amit irtal az latszik, ugyan belefernek az igert Q2-be, de jol ki is huzzak az utolso pillanatig. :U

[ Szerkesztve ]

...

(#62026) stratova válasza Devid_81 (#62025) üzenetére


stratova
veterán

Ne is mond épp rápillantottam TPU-ra pár 9.9-es kártyatesztért, GTX 1080 Ti megjelenéséig egy Zotac 1080 AMP! simán elstartolt 690$-os áron o_O Palit Gamerock 1080 Ti 770$ a Giga olcsóbb kicsit 750$.

Nem az nekem való kártyák ezek, de no, nem semmi közel 100$ ársáv egy modellen belül.

[ Szerkesztve ]

(#62027) Devid_81 válasza stratova (#62026) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt kinn a napsutes mentes szigeten most egy kicsit lejjebb mentek az arak. :K
Szerintem javareszt annak koszonheto, hogy vegre van keszlet.
Bar utalom a Gigabyte kartyait a zorgos ventik miatt, de most meg en is a Giga Aorus-al szemezek.
Vagy marad az eredeti terv, stock cooler-es hasznaltan jo aron, es arra dobok vmi hutest.
Arban kb ugyan ott leszek a vegere, majd meglatom a Majus vegen hogy zarom a sajat tozsdemet :D

...

(#62028) cyberkind válasza Abu85 (#62020) üzenetére


cyberkind
félisten

És mi lesz a jelenleg 1151-en futó és az azt követő szériákkal, azok mik lesznek, vagy megszűnnek és csak 1 foglalat lesz már végre?

Paranormal Cocktivity

(#62029) Puma K válasza Devid_81 (#62027) üzenetére


Puma K
veterán

"... majd meglatom a Majus vegen hogy zarom a sajat tozsdemet :D "

Ismerős :))

Amit tervezek beszerezni egyszerre:
- 1db Fractal Design Define S
- 9-12db NB-eLoop Series 120mm
- 2-3db Y PWM ventikábelek
- 1db EK AIO... :U 360-asat céloztam meg... (az előző széria eléggé tetszetős volt számomra)
- 1db Corsair RM750i vagy EVGA 750 G3

A Corsair szimpatikusabb, mert lehet Windows alól monitorozni a gép fogyasztását, terhelését és lehet ventilátorprofilt csinálni a tápnak. Viszont az EVGA méretét tekintve kompaktabb ami lehet jól jön ha esetleg a Define S ellenére is neki állnék egy saját ház építésének ami szintén kompakt lenne amennyire lehet :B

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#62030) Abu85 válasza keIdor (#62023) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen.

(#62028) cyberkind: Az asztali piacot a Cannon Lake kihagyja. Utána jön az Ice Lake, ami elvileg már lesz, de a 2018 végéig tartó útitervről eltűnt az LGA-s verzió, tehát lehet, hogy az asztalra is csak mobilos BGA jön. De az is lehet, hogy az útitervben elcsúszott az LGA-s megjelenés 2019-re. Ezután Tiger Lake lesz, ami csak úgy létezik mint fejlesztés, de az útiterven még nincs rajta. Ezek 10 nm-es procik. Ezután senki se tudja mi lesz. Gondolom jön egy 7 nm-es fejlesztés valamikor 2022 körül.

Az Ice Lake-ről kaptam nemrég pár infót, tehát arról lesz ma hír, azt nem akarom lelőni előre, de ma nézzetek vissza és látjátok majd mi az amit tudni lehet róla.

Amúgy ha lesz is LGA verzió az Ice Lake-hez, mert ez így most még nem zárható ki, akkor biztosan új alaplapot fog igényelni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#62031) Devid_81 válasza Puma K (#62029) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezek a szoftveres meresek szerintem annyira nem mervadoak egy tapnal.
Persze jol mutat, de nem felteltenul pontosak. :)

...

(#62032) Habugi válasza Devid_81 (#62031) üzenetére


Habugi
addikt

Ez nem HWInfo64.. :DDD

Gizike =/= Gőzeke.. :N

Az RMi széria pont h elég pontosan mér, itt szépen megmutatják: [link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62033) cyberkind válasza Abu85 (#62030) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi! :R

Paranormal Cocktivity

(#62034) Puma K válasza Devid_81 (#62031) üzenetére


Puma K
veterán

OC3D-nél elég jól kitesztelték és mérték az RM1000i és RM750i-t.

A szoftver nem tökéletesen pontos, de azért elég közel van a valós értékekhez: Corsair RMi RM1000i & RM750i PSU Review & Load Testing - youtube videó

Ezen videó alapján meg lehet látni mennyivel mér többet a szoftver, amit meg a gyakorlatban rá lehet számolni és meg is van az aktuális érték.

Csak ezen videó után jutottam oda, hogy ez a Corsair lehetséges befutó lenne ha cserélnék tápot.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#62035) Habugi válasza Puma K (#62034) üzenetére


Habugi
addikt

A nagy műszeres mérés és a Corsair Link @táp saját mérése között ~1% körül mozog az eltérés, mit számolsz rá mire? :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62036) Devid_81 válasza Habugi (#62032) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En kerek elnezest, azt hittem ez hasonlo tipp rendszerrel mukodik mint ugy altalaban. :B
Viszont nem annyira talalom hasznosnak, meg ennek a tudataban sem :N

Nekem van egy konnektorba dughato power meter cuccom, egyetlen egyszer hasznaltam eddig, akkor jol lemertem mindent, de azota is csak porosodik a polcon :D
Egyszer erdemes vegignezni, hogy mi mennyi, utana olyan tul sok valtozast mar ugysem lehet latni, es unalmas lesz :)

...

(#62037) #35434496


#35434496
törölt tag

Ez a jelentet mindent vitt. :DDD [link]
Jó hétvégét mindenkinek.

(#62038) Habugi válasza Devid_81 (#62036) üzenetére


Habugi
addikt

Világ életemben magasról tettem rá hogy mennyit fogyaszt a gép, a platformváltásnál húztam be ezt a tápot kb brahiból.. :B
Pedig az 1.5V@5Ghz 8320 mellé (is) mekkora flashbánya lett volna.. :DDD ;]

Jópofa, a CorsairLink összekapcsolható a HWInfo64-el, kvázi utóbbival kiolvashatóak a táp által mért adatok, így pl RTSS OSD-re kitehető a teljes falból ki &egyebek, mellévéve pl a HWInfo saját, pl VGA-ra vagy CPU-ra vonatkozó saját softveres mérését, elég jól tudható melyik mennyit esszik éppen, ilymódon gyakran érdekes látni egyik-másik játék mennyivel jobban terheli a VGA-t mint a nagy átlag.

Faxán el lehet vele bohóckodni, nekem spec nagyon jól jött amikor finomhangoltam a 390X-et, alapon/gyári értékekkel azért elég torkos egy jószág, amikor elkezdtem a teljesítmény vesztés nélküli alulfesz határait kitesztelni, nagyon látványosan jött az értékelhető eredmény a táp önmérése kapcsán is.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62039) TTomax


TTomax
nagyúr

Azért ez nem semmi....a 1080 2X-es perf/watt mint a friss ropogós RX580...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#62040) stratova válasza TTomax (#62039) üzenetére


stratova
veterán

Hát no gyárilag kimaxolták.

(#62041) Puma K


Puma K
veterán

Komoly kérdést tett fel: [link]

:DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#62042) deja vu válasza Puma K (#62041) üzenetére


deja vu
addikt

Aztán meg a mostani június, júliust is eltolják majd.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#62043) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Na ez, szép... :Y

(#62044) Milka 78 válasza Devid_81 (#62005) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért kérdezted a Kaby tulajokat is erről.Mert ugye van egy rakat proci ami delid nélkül vígan megy 4.8-5ghz-n,egy normális hűtővel.Persze nem az avx2-es tesztpogramokkal kell játszani,de ez is csak olyan mint amikor a fél ország megsütötte a szőrösfánkkal a vga-ját. ;)
Én pl folyamatos 1.400v-t is tudok adni a procimnak,vigan játszok vele,van mikor 4k-s filmet rendelek és egy átlagon aluli procis,ohne skalp,játékvizes gépem van.Hozzáteszem a Skylake jobban nyeli a feszt,hamarabb fullad ki és melegebb is.

[ Szerkesztve ]

(#62045) Devid_81 válasza Milka 78 (#62044) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Havernak is az van es neki is teljesen jol megy. :K
Neki epitett viz van, eleg sokat koltott ra.
De siman megy neki 1.35v-on mindenfele gond nelkul :K
Valoszinuleg itt mar nem akkora a baj mint anno a Haswell-nel (is) volt.
Csak gondolom itt mar eleg 10 proci az 100.000-bol...es akkor az mar megint eleg ahhoz, hogy mindenkibol jojjon "szar az intel ahogy van" dolog.

...

(#62046) VTom válasza Puma K (#62041) üzenetére


VTom
veterán

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#62047) TTomax


TTomax
nagyúr

Na vajon ki regelt ujra? [link] :DDD nekem az a mondat jutott róla az eszembe elöször... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#62048) Gyula84


Gyula84
veterán

[link] :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#62049) deja vu válasza TTomax (#62047) üzenetére


deja vu
addikt

Sajnos túl nagy a választék, itt a PH-n nem 29% az AMD részesedése. :D
Az már beteges nagyon ahogy a hulladék RX580-at védik, értelmes AMD fanboyok emiatt megorroltak az AMD-re.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#62050) h1mpi válasza deja vu (#62049) üzenetére


h1mpi
nagyúr

értelmes AMD f....y? az hogy? :DDD elképesztően elvakultak, semmilyen érv nem hat rájuk csak a vörös köd

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.