Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#105001) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD next-gen AM5 platform to feature LGA1718 socket

AMD AM5, the successor to AM4 is to feature an LGA1718 socket. AMD is apparently changing its socket type from PGA to LGA (land grid array), which means there be no pins on the next-gen AMD processors, instead, pins will be located on the motherboard socket.

Hoppa hoppa :Y

...

(#105002) keIdor válasza Devid_81 (#105001) üzenetére


keIdor
titán

Sejteni lehetett, hogy nagyobb sávszél = nagyobb foglalat lesz itt is több tüsivel. :)
Lehetett volna ez is 1700, hogy jól összekeverhesse mindenki Intellel. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105003) Shkiz0 válasza keIdor (#105002) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Regi szep idok a socket7-el amibe mehetett cyrix, pentium mmx, amd k5-k6, idt. :K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105004) keIdor


keIdor
titán

2022 se lesz unalmas ahogy nézem ezeket a szorzókat. [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105005) keIdor válasza Shkiz0 (#105003) üzenetére


keIdor
titán

Ez amúgy most komoly? [link] :D
Sokat fordult a világ a havi 150.000 óta, pedig egy hete írtad talán. Akkor 3080-al 1500ft/nap az jó nagy csökkenés. Egy kebab kijönne belőle, de üdítő nélkül. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105006) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Memoria hibát hogyan tudom kiszurni, hogy tényleg az a rossz?
Haverom hozza a gépét hozzám, ryzen 5600X procija van.
Gondolt egyet kikapcsolt a gép, majd nem indult el a windows és folyamatos hiba kodot dobott fel neki, majd BIOS frissitett elindult a számitógép fagyott, majd ujra telepitette a windowst ment egy ideig majd megint feldobta a hiba kodot.
:0xc0000221

Ramok.:
Ezek a GeilSkill DDR4 3600MHz CL16 2x8 GB ramok.

Majd rá nézek mert nekem kicsit user error szaga van, feltelpül a windows azt másfél óra után dobálja csak a hibákat...
Nálam ha rossz a memória felse megy a windows.

ÁdiBá

(#105007) Hublot válasza ÁdiBá (#105006) üzenetére


Hublot
senior tag

Typically, the 0xc0000221 errorcode is encountered right after the computer fails to boot. ... Error codes starting with '0x' usually point towards a system-level corruption problem. However, with this particular error code, the error can also be hardware-related (a newly inserted RAM or insufficient power).
Igy lehet orvosolni. [link]

[ Szerkesztve ]

“ A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!”

(#105008) Devid_81 válasza keIdor (#105002) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De a durva az az, hogy atternek inteles socketra :Y
Ami azert jobb sztem :K

[ Szerkesztve ]

...

(#105009) Gyula84 válasza -=RelakS=- (#105000) üzenetére


Gyula84
veterán

nem jó a link

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#105010) cyberkind válasza Devid_81 (#105008) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem az volna a legjobb, hogy ha ezt a köcsög tüskézgetést mindenki kukázná, és valami értelmeset használna. :K

Paranormal Cocktivity

(#105011) Devid_81 válasza cyberkind (#105010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meglepo de kozben logikus dontes ez toluk.
Az LGA jobb tokozas, abban a proci biztos a helyen marad hutocserenel :K
Az a baj ezekkel a tuskekkel, hogy valamelyik oldalon lenni kell belole, mashogy nem lehet ennyi erintkezot megoldani :(
De akkor mar talan maradjon a foglalatban, legalabb kevesebb aranyat hasznalnak el gyartas kozben, mert alaplapbol talan kevesebb keszul mint procibol, bar erre a kijelentesre nem mernek sokat feltenni :D

...

(#105012) -=RelakS=- válasza Gyula84 (#105009) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amit nem értek, hogy miért nem.
Próbáljuk meg még egyszer :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105013) Gyula84 válasza -=RelakS=- (#105012) üzenetére


Gyula84
veterán

most jó lett :D meg is néztem csodás :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#105014) Shkiz0 válasza keIdor (#105005) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez nezopont kerdese. Ez csak annak problema aki kocabanyasz. Az hogy per pill mennyit er a kibanyaszott coin egy dolog, en eddig is csak 2-3 havonta vettem ki penzt belole akkor is a villanyra, plusz most tavasszal az egyik 3080-ra.
Szoval a napi atszamolt osszegtol fuggetlenul a kibanyaszott coin ugyanugy megvan, es aki hosszu tavban gondolkodik annak ez szamit. Ami most egy kebab 2 het mulva lehet megint 25-28$.
Plusz most mindenki aki nem kovetei a dolgokat csak annyit lat, hogy jo nagy zako van, pedig amugy nem mert 1-1.5 honapja is ennyi volt mielott jott a hirtelen felfutas meg a 4200-as eth.
Szoval en ezen nem aggodok, sot nyugodtan essen is meg egy kicsit, igy legalabb a kicsik kiszalnak, ha kelloen sokaig marad alacsonyan akkor elkezdik ugyanezen kicsik kiszorni a kartyakat, es talan tudok meg venni 2-3 3080-at jo aron :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105015) keIdor válasza Shkiz0 (#105014) üzenetére


keIdor
titán

Csak egy kérdés.
Mi van akkor, ha soha többé nem megy fel 3000-4000-re? A 4000 sem feltétlen lenne siker már, mert nagyon nagy lett a diff, én is látom, ide már 5-6k kellene nektek.
Amúgy teljesen 50-50, senki nem látja merre tovább. Olvasom amúgy, szigorúan read onlyban a kripto topikot, pár ember amúgy picit pánikol is én úgy látom. Több milliója benne van, csak már nincs meg neki a várt eredmény. Nem írok nevet… de láttam több hasonló komor hangulatú hszt már. Azok nem kocabányászok. Bár nem tiszta a határ a sima meg a koca között, hogy most honnantól melyik-melyik, hány VGA-tól.
A koca a rövidtávú profitos, annyi megvan.
Szóval senki sem tudja mennyire fog ez beállni csak az a pár ember, akinek befolyása van rá és mesterségesen manipulálja az árfolyamot.
Olvastam tőled is, meg mástól is, hogy akkor is toljátok majd, ha veszteséges lesz, ha több lesz a villany, mint a nyereség, akkor is.
Szóval honnan gondoljátok, hogy ez valamikor még felmegy?
Lehet másik coin lesz sikeres később és az ETH meg megy a levesbe. Nem tudom, én értem, hogy mindenki más, de engem jobban irritálna, ha beletennék 2-3 évnyi számolást aztán a végén nem lenne meg a kívánt eredmény, mert neked is be kell látni erre is megvan az esély. 50-50.

Gamer meg miner között van egy majd 180 fokos érdekellentét, egyiket sem érdekli, hogy mit akar a másik ezért is van ez a feszült hangulat fél éve. Ha 80%-a a bányászoknak befejezi, az szerintem már hatalmas siker. Nekem. Bányász vagy kocabányász, mindegy mert mindkettő csak felfele veri az árakat.
A 2019-2020-as árakkal és állapotokkal én már kiegyezem, úgyse lesznek többé GTX-780Ti MSRP-k én már elfogadtam ezt. De abban az évben kevés volt a bányász, nem kannibalizálták a piacot. Szóval nem is zavart a dolog.

Csak a magabiztosságot nem értem. Nincs rá garancia, hogy újra akkora profitotok lesz rajta, mint 2 hete. Lehet lesz 1-2 ETH a számlán, de ha nem lesz értéke, akkor nem látom át, hogy miért jó ez. PoS működésének még nem néztem utána, lehet arra készültök és ez az oka?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105016) PeTeR_33 válasza keIdor (#105015) üzenetére


PeTeR_33
tag

Ha megengeded hogy hozzá szóljak.

Van egy réteg aki az utolsókig bízik a coinban.Legyen szó ethereum-ról bitcoinról vagy más egyéb shit coinról.Akkor is ha az utolsókat rúgja.

Akinek kisebb rigje van és csak termeli a coint nem pedig birtokolja hanem amit kitermel szinte rögtön elad valószínű Shkiz0 -hoz hasonló kisvállalkozó.
Arra gondolok itt,hogy valószínű 8-10 kártya esetén le költségeli a kártyák árát vagy az ÁFÁ-t vissza igényli.Mert ugye azt senki nem gondolja komolyan hogy a mezei gyári munkás épít 4-5millió ft TÓL riget.És itt 5db 3080al számoltam.Ami a belépőszint ebe az iparba.
Ha beszakad a bánya azonnal ki tud ugrani netto áron akár, nincs kockázat.
Az ilyen kisvállalkozó nem kockáztat semmit.

Aki pánikol az az a réteg aki drágán vásárolt bitcoint és az árfolyam beszakadt.Ő nem tud mit csinálni kivár.

Összefoglalva a Coinok nagyon erősen a hitre építenek.Van aki elhiszi,hogy ez egy világ megváltó dolog és mesés vagyonokat lehet nyerni.
A másik réteg azt mondja,hogy ez a coin unatkozó milliárdosok játéka akik manipulálják az árfolyamot a kisember kárán...Ha nem vagyunk mélyen benne nem érthetjük ennek a logikáját.

"Gamer meg miner között van egy majd 180 fokos érdekellentét,"- ezt én is megfigyeltem.Holott itt a leginkább hibás az a nagyker,kisker aki néhány embert okosba kiszolgál raklap szám kártyával...Holott mondhatná,hogy 1 ember 1 kártya.De nem.Megy a mutyi.Ha a magunk fajta paraszt pedig vásárolni akar a húst levágják róla.
Akár Nvidia,AMD,Importőr,nagyker mindenki kőkeményen asszisztál ehhez...

A kutya nem szarik oda ahonnan egykor evett. De a multiknak a nagykereknek,gyártónak,webáruháznak vastag a bőr a képén.

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#105017) keIdor válasza PeTeR_33 (#105016) üzenetére


keIdor
titán

Persze. :R

Gondolom, hogy ez vagy hasonló “trükk” és hit van mögötte.
Itt egy rig több millió forint és nem értem, amikor azt olvasom, hogy havi 15.000ft-ért is még járatni fogja valaki.
Az több milliós rig esetén tényleg a “morzsa” kategória, amit visszahoz, szóval ez lehet mögötte, amit írsz. :R
Bízik benne, hogy egyszer visszamegy az egekbe a coin, vagy abszolút nem fenyegeti buktaveszély.

Azon gondolkozom még, hogy vajon mennyire véletlen az időpont. Pont most esik be az árfolyam az nVidia LHR érkezése előtt napokkal. Vajon mennyire véletlen?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105018) PeTeR_33 válasza keIdor (#105017) üzenetére


PeTeR_33
tag

Illetve gondolj bele aki pár éve pályázott napelemre.
És több fölösleges energia termelődik mint amit elhasznál.
Gyakorlatilag ingyen van áram.
Ilyen esetben hozzon egy 5 kártyás rendszer csak napi 5000ft-ot.
25.000ft tiszta pénz.És nem kér enni.
Megjegyzem ez egy kis réteg.

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#105019) Shkiz0 válasza keIdor (#105015) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Dede, azok közül is sok a kocabányász akik most esetleg nagyobb pénzzel vannak benne.
Attól, hogy most épp azt látod, hogy van 4-5-6 kártyája az nem jelenti azt, hogy nem csak most tett bele pénzt mikor elkezdett felfutni a dolog. Én már 2017 előtt is toltam, csak relatív én is inkább olvasgatok, mint sem aktívan kommentelgessek.
De amúgy sok a buta ember is, aki 0 infóval vág bele mert épp van némi félretett pénze és csak azt látja hogy egyik héten még valami 2000$-t ért rá két hétre meg már 4000$-t.

Lásd a srác is aki utána se olvasott a dolgoknak, aztán ATH-on fektette be a félretett pénzét.
Nekem igazából mind1, hogy ha nem megy fel (na jó azért nem :P ) mert gyakorlatilag 1vga van ami még nincs "tisztázva" a többi már visszahozta az árát, és a vga is még mindig itt van nálam, szóval igazából ha holnap már 0 ft-ot érne az egész akkor is nyert helyzetben vagyok.

Igen én amíg lehet tolom, és toltam 2018-ban is RX570-es karikkal amikor már az áram sem jött már ki. Akkor 1.1ETH-t 100K környéke volt, és nézd meg most mennyi még így is hogy már fele annyi az árfolyam mint 1 hete :)
Igen, én biztos vagyok benne, hogy lesz még 5000 is, a kérdés a mikoron van. Lehet 1 hét, lehet 1 év, lehet 5. De lesz. (legalábbis én ebben hiszek)
Én ezért nem félek az ETH 2.0-tól sem, mert szerintem úgy is lesz majd más amit lehet kaparni.
A fő gond, hogy mindenki rövid távon akar meggazdagodni. Nem lehetetlen, de akik hisznek a cryptóban azok jellemzően hosszabb távban gondolkodnak, nem 1-2 hétben vagy hónapban, hanem években. Plusz én tényleg csak annyi pénzzel (ide tartozik a hw értéke is) "játszok" amit ha 0-ra bukok se fog fájni. Sokan meg nem így csinálják, aztán mint mindenbe ebbe is benne van, hogy 0-ra bedől (még ha kicsi is) akkor meg pislogás van mert oda minden megtakarításuk.
Az érdekellentétes nézeted meg marhaság egy részről. Ugyanis persze ezt a legkönnyebb ráfogni, hogy a bányászok miatt nincs vga. Nem mondom, hogy ez részben nem játsztik szerepet, mert igenis felszippantanak nem keveset, de a hiány nem csak miattuk van.
Tavaly a start után még ennél is alacsonyabb árfolyam volt, még sem volt kártya. Globálisan van mindenből hiány nem csak a vga-ból. PS5-ből sincs elegendő, pedig azt sem viszik a bányászok :) Autóiparban is alkatrész hiány van, meg egy rakat egyéb más helyen.
Ha holnap beborulna minden, és lenne vagy 1000 darab RTX kártya jó áron az aprón, akkor se változna semmi. Vegyük azokat a gamereket akik sírnak, hogy drága a kártya, meg a bányászok miatt nincs. Ezen csoportnak a 10 max 15%-a venne kártyát abból az 1000-ből, a többi meg ugyanúgy sírna és ilyen-olyan indokra fogva továbbra se venne kártyát. Így volt ez 2018-ba is amikor elöntötték az aprót a kártyák, pedig akkor még MSRP áron sem voltak ilyen drága kártyák mint a mostaniak. Meg a bányások érdekes módon nem basztatják a gamereket, ellenben fordítva meg igen. Bármilyen cryptós cikk van azonnal jönnek a gamerjancsik, hogy ez mind a bányászok hibája. Tavaly meg az NV hibája volt stb stb.

Magabiztosság meg mindenkinek hit kérdés. Olvasgatni kell, infókat gyűjteni, és mindenki eldönti miben hisz vagy miben nem.
Én senkit se buzdítottam meg buzdítok, hogy tegyen ebbe is egy forintot is. Én mondom ha már holnap földbe áll is nyertem mert még ha csak 500-ért adom is el a kártyákat az már nekem tiszta haszon. Ezért javasoltam egyedül azt korábban, hogy ha valaki amúgy is akart kártyát venni akkor inkább vegye meg, és ha az ingerküszöbén túl van az faraghat rajta 1-2 hónap alatt.

De mondom ez csak nektek laikusoknak drasztikus, hogy most ennyire bezuhant. Nézzd végig a grafikonokat, kb a mostani árszint volt a normális, és a 3000+ feletti árfolyam meg a kiugrás. Csak persze annak aki nincs ebbe benne csak a 4000-es árfolyam marad meg, meg hogy ahhoz képest 20-30%-ot esett. Pedig nagyon sokáig ez a 2000 körüli árfolyam a normális. Az meg hogy mennyit hoz egy nap az a tranzakciók számától függ, nem csak az árfolyamtól. Volt korábban is olyan nap, amikor az árfolyam nem nőtt ellenben mégis magas volt a napi kereset.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105020) proci985 válasza PeTeR_33 (#105016) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Holott mondhatná,hogy 1 ember 1 kártya
svedeknel ez volt a helyzet. vegeredmenyben egyaltalan nem kapni semmit.

illetve neha feltunik 2000 euro korul egy 3090, vagy 1800 korul egy 6900xt, amire par oran at senki nem csap le. illetve kb fixen van kb 3000 euro korul 6900XT es 3090 danoknal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#105021) PitLee


PitLee
őstag

Csak felületesen látom, de ahogy én gondolom, a kriptóval az a baj, ami egyben az előnye, hogy független, nem áll mögötte senki és semmi fedezetként ezért a nagykutyák játszóterévé vált, mert még csak felelősségre vonás sincs, nekik ez a pénzügyi vadnyugat.

(#105022) Shkiz0 válasza proci985 (#105020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És ezt nem értik meg a gamerek amúgy. Attól, hogy most lefeleződött a BTC meg az ETH értéke, attól még egy csapásra nem lesznek 150K-s RTX 3080-ak.
Annyi változna, ha így maradna 2-3 hónapig az ár, hogy akkor is 1800-2000 euró lenne egy új kártya, csak esetleg max nőne az esélye hogy tudsz is venni belőle, és nem 5p alatt fogy el a készlet hanem 5 óra. Ahhoz meg, hogy normális kerékvágás legyen, ahhoz hónapok kellenek még.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105023) keIdor válasza Shkiz0 (#105019) üzenetére


keIdor
titán

Nem is tudtam, hogy ilyen régóta benne vagy.

Igen a 2 milliós csávó nem semmi volt. :D

Én nem a kártyahiány miatt okolom a bányászokat, hanem az árak miatt. És félre ne érts én nem téged vagy titeket, mint kis halakat okolom, hanem azokat, akik ezt az egészet januárban ismét beröffentették. Mert mesterséges az egész. Valakinek(kiknek) érdeke volt, hogy ismét 10x-20x értéke legyen a kriptónak. Nem a kisemberre fújok, hogy az picit jobban akar élni. Bár ami a kripto topikba megy “Lambozás”, azon röhögök. :D Kissé álomvilág…

2020-ban is hiány volt, volt 350-400k egy 3080. De volt kártya. Volt alza drop pl. otthon is minden kedden ha jól emlékszem. Mennyi volt rajta msrp-n felül, +20% környéke. Most ha tudsz várni msrp-n kapsz PS5-öt. Ha nem tudsz várni +20%-ért megveszed scalpertől. Na ezek az árak tükrözik a chiphiányt. Most a VGA +200-300%, és ez van a bányászok miatt. Illetve, hogy alig van kártya.
Én úgy éreztem már kb., hogy könnyebben szerezhető heroin vagy fegyver, mint VGA és ezt komolyan mondom. :D
Tisztán, úgy, hogy ÁFA visszajátszható legyen az hónapok kérdése volt, mire talál az ember abból a típusból, amit szeretne.

Ezért nem volt jó példa a PS5, mert ahogy írtam, abból van.
VGA-ból nincs, ha van, +200-300% és ez a bánya hatása a piacra. Ezért is van érdekellentét, én ezért kívánom a bánya halálát, mert 2-3 év múlva nem szeretném ezt újra eljátszani.

Szerk.: annyit még hozzátennék, bár biztos tisztában vagy vele, 3060Ti-t te se kapsz mióta tart ez az egész. Azért nem, mert tőled is elviszik a nagyhalak bányára. Az a legjobb bányára mindközül.
Bánya előtt kaptál 3060Ti-t, de mióta bejött ismét a bánya a képbe, a nagyobb halak már a nagykerbe elviszik előled is. Káros. Ezért várom én a bedőlést. (ha lesz)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105024) Shkiz0 válasza keIdor (#105023) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

3060Ti, nálam se volt egész évben. 1x volt Asus de olyan árukapcsolós feltételekkel, hogy még a nagykeren is rajtarohadt első körben.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105025) keIdor válasza Shkiz0 (#105019) üzenetére


keIdor
titán

Én ritkán írok hírekhez hszt, de van egy srác, aki szinte mindig szidja a bányászokat, mert nem tudja a 6 éves kártyáját cserélni.
Most őszintén, nincs igaza?
Az már az egyénen múlik, hogy a dühét ki-ki hol adja le.
Valaki a fórumon, de ha probléma van a moderátor úgyis megy azt takarít.

Fordított esetben, ha most 20000$ lenne egy ETH, de a bányász meg a gamer miatt nem jutna kártyához ugyanúgy szidná a gamert. Nem te, hanem mondjuk aki szintén a fórumon vezetné le a dühét. Lenne ilyen, accountot is tudnék írni csak nem fogok. :)

Túl kicsi ez a piac mindkét szereplőnek, szerintem. És teljesen más érdekek vannak. A kereskedők meg ki is használják.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105026) Shkiz0 válasza keIdor (#105025) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Erre mondtam, hogy van aki soha se venne kártyát, még akkor se ha ingyen lenne :D
Tavaly ahogy mondtad még volt Alza drop. Miért nem vett akkor?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105027) keIdor válasza Shkiz0 (#105026) üzenetére


keIdor
titán

Emlékszel, hogy én is jobb árakra vártam. Nem tudta senki decemberben, hogy jön a második bányaláz.

Aki 6 éves kártyát tart, annak gondolom megvan az anyagi oka. Gondolom én.
Biztos kedvezőbb árakra várt, nem tudom.
A 3070, 3060Ti is abban az időszakban jött, egy 3080 se fér bele mindenkinek.

Megvan biztos az oka. Amúgy hónapok óta tart ez az egész. Ha januárban akart, már késő volt és most se rózsásabb a helyzet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105028) Dreamie válasza Shkiz0 (#105026) üzenetére


Dreamie
őstag

Mert kb. volt 1-2 perced kártyát venni... :D :C Sokan nem tudtak a gép mellett ülni egész nap. Ja és igen, sokan úgy gondolták 21.- ben olcsóbb lesz a kártya.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#105029) ScomComputer válasza Shkiz0 (#105022) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jól mondod a régi ár más sosem lesz,nem hogy 150K-s 3080..még használtba se 5 év múlva.. :DDD

(#105030) Erdei88 válasza Shkiz0 (#105026) üzenetére


Erdei88
veterán

Olvasgatom én is a topikot.
Arra esetleg vondoltatok, hogy Frozennek összedobtok pár különórára magyar nyelvből és helyesírásból? :DDD

(#105031) Shkiz0 válasza Dreamie (#105028) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pedig az élet minden területén az látszott, hogy minden ára megy az egekbe.
Nézd meg pár éve egy csúcs S6 mennyibe került, és most mennyibe megy egy S20 vagy S21. És évről évre drágább.
És nem hiszem, hogy ez olcsóbb lesz. Ez egy trend.
Anno mikor még egy távközlési cégnél melóztam, (2010 környéke) T-től volt bérelt vonal havi 400-ért 300 vagy 400Mbit. Lejárt a szerződés és hiába mondtuk, hogy nekünk elég a 400 de mivel változnak az idők, meg nő a Mbit / forint arány lefelé nem volt opció. Inkább azt mondták adnak gigabitet de lefelé semmilyen módon nem mehetett az ár.
Na kb ez van most a telefonok, és minden más esetén is.
És azért vicc, hogy egy csúcs mobiltelefon, vagy vga, vagy tv évről évre mennyit drágul.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105032) Shkiz0 válasza keIdor (#105025) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs.
Ha 6 év alatt nem tudott kiforgatni 1-2 kategóriával erősebb vga-t akkor ő csinál valamit rosszul.
Az ország keleti felén élek, dolgoztam nagyon sokat minimálbéren, és bár lakást a nagyszülőktől kaptam, (a felújítást 4milláért már én csináltam) van kocsim, relatív drága gépem, telefonom stb.
Ezzel nem felvágni akarok, csak azt érzékeltetni, hogy van némi józan paraszti eszed, akkor az alacsony fizuk ellenére is lehet jutni egyről a kettőre. Menjen el maszekba melózzon valamit számla nélkül, vagy egyéb okosságok és pár munka és megvan a vga csere.
Én aláírom, hogy van nagyon szegény ember is, akinek se pénz se lehetőség, de ott meg nem a gép lesz az első, hanem a megélhetés ott nem hiszem, hogy sopánkodás lenne egy vga miatt.

#105030 Erdei88
Szerintem az a srác baromi fiatal. Legalábbis amiket ír (pláne hogy össze vissza beszél, hol ezt mondja hol azt) ez jön le.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105033) keIdor válasza Shkiz0 (#105031) üzenetére


keIdor
titán

Telefonoknál viszont több a kamera benne, több a szenzor, már két hangszóró van mindegyikben egy helyett. Kijelző is nagyobb, aksi is nagyobb, kell az 5G meg WiFi 6 antenna stb. Nem mondom, hogy indokolt az emelkedés mértéke, viszont legyártani is több pénz már. Meg az R&D költségek is magasabbak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105034) snecy20 válasza keIdor (#105027) üzenetére


snecy20
veterán

Lesz ezekben a hetekben sok kiszálló a bányászok közül szvsz... szóval igaz hogy bányász kártyák, de azért visszakerülhet elég sok VGA a használtpiaci 'körforgásba', más kérdés hogy a kitartóbb bányász réteg fel fogja szippantani azt is. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105035) Raymond válasza snecy20 (#105034) üzenetére


Raymond
félisten

Lesz eleg. Ez a kb. 10 napos zuhanas most annyit eredmenyezett egyelore hogy a Geizhals-on eddig szokott lenni listazva mint raktaron:

3090 - 4x
3080 - 0x
3070 - 3x
3060 - 3x (de inkabb 2x)

Most pedig:

3090 - 4x
3080 - 6x
3070 - 6x
3060 - 6x

Es meg csak most kezdodik az igazi panik. Eleg ha felkerulnek a hirdetesekbe az elso 5-10 kartya hogy ki tudjanak meg jo aron szallni belole aztan megindul a lavina a hasznalt piacon is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#105036) Devid_81 válasza Raymond (#105035) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha az az arzuhanas ami elindult kitart egy darabig akkor egy paran kiszallnak majd ebbol az oruletbol az biztos.
Nah meg az, hogy mar kaphato lenne akar a 3080 is az maga a csoda konkretan :K

...

(#105037) ScomComputer válasza Erdei88 (#105030) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerintem ő egy másodreg. ,anno valamelyik rtx totyikba írtam neki,hogy hirtelen olyan ismerős stílusra váltott..."nagyon ismerős vagy" válasz... ;],ez az arcocska volt..
Én is elszoktam ütni a dolgokat az előbb "Shkiz0#105022"-nak is elírtam..
"Jól mondod a régi ár már sosem lesz"
De te is a vondoltatok-al... :P
De ma én három konkrét embert is tudok a fórumon akiknek van másodregje,és ők is tudják,hogy tudom........de köt a Papi hivatásom...meg le is carom... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#105038) Shkiz0 válasza Raymond (#105035) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tartósan így is kell maradnia, mert ha jövő héten meg visszaerősödik 30%-ot akkor máris ugyanúgy elkapkodják.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#105039) stratova válasza keIdor (#105033) üzenetére


stratova
veterán

Hát... 2017-ben valahogy tudtam páromnak 50-ért fémházas 4100 mAh akkus telót venni, tény hogy elég alap SoC volt benne. De akkor nem ez volt a full fapad. Az hogy van egy telefonban esetenként egy 2 Mpix macro az valahogy nem érv a 4-5 kamera mellett.
Tavaly és idén is említettem, hogy azért lassan már cserés, ha bosszúságot okoz a sebessége, de még nem akarta (nagyobb bajom sose legyen).
Semmi gorillaglas vagy egyéb csak ment, idén akarom cserélni, ahogy a saját Honor 6X-emet is illene.
Amit ma nem lehet kapni: normális egy kezes szélességű telefont, normális ár/képesség aránnyal.
Szvsz a tendencia az, hogy kezdetben a Samsung zárkózott fel Applehoz árban, most pedig lassan mindenki.
Ahogy most körülnéztem 90-110-től kapnék olyan telefont, amin elgondolkodnék. Ami szintén nem változott, még mindig 140-160 az az ársáv, ahol OIS kerül a főkamerába.
A lépességek egy jó része egyértelműen generált igény, másrészt ott vannak a szoftveres limitációk pl egy Snapdragon 765 hiába képes 4K60 videorögzítésre, ha a telefongyártó nem engedélyezi (Xiaomi Mi 10 lite 5G vs Google Pixel 4a 5G). Régen ilyen volt a kameránál a manuális rekeszidőállítás (mert 1/15, 1/30 záridővel kézben tartva nem készítesz éles képet) Redminél egyszerűen tiltva volt míg a régi Nokia 540 is tudta. Ma a Xiaomi gyárt annyiféle telefon mint régen a Samsung, csak ezeket főleg szoftveres képességben szeparálja.
Apple meg szimplán még mindig nem gyárt olcsó telefont, mert keskenyebbet legalább tudnak! De ahol a telefon esetleg státuszszimbólum meg is értem, ott meg az én gyomrom nem veszi be az Iphone SE 2020 ár/érték arányát, ami mellé egy sokáig támogstott SW de 3/64-es HW és 750p kijelző jár. Valahogy a felső házban nincs ekkors eltérés Apple és a többiek között, szimplán mkndegyik baromi drága Apple pedig begutítja a cutting edge SoC-ot az elérhető legfejlettebb csíkszélességgel.

[ Szerkesztve ]

(#105040) proci985 válasza Shkiz0 (#105022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja ezt vagom, emiatt mondtam, hogy mashol azt is kiprobaltak.

egyebken a 2018as kriptobanyaszas szezon utan 2019 nyarara allt kb helyre az egyensuly GPU szinten. marmint annyira, hogy ott mar akcioban megint MSRP alatt lehetett akciot vadaszni.

----

telefon: igazabol azert ott a 400 eur koruli kategoria stabilan az iphone 1 ota, ami tartja magat. jellemzoen itt meg nincs minden, de +300 euronal mar nincsenek akkora hatalmas elorelepesek, max par key feature kozott nem kell mar valasztani. aztan persze ott az 1000+ euro kategoria, ha az kell, hogy mindent is tudjon a telefon. de az kb az S21 plus/ultra (/note), a Sony Xperia 1 II, az Asus Rog 3, az Oppo X3 Pro meg az Iphone 12 Pro Max. es ezeknek mind van egy (altalaban max 1-2 szempontbol icipicit) gyengebb, de hasonlo tudasu verzioja a 7-800euros kategoriaban. meg igazabol meg egy fokkal gyengebb varians 400 eur korul is.

Iphoneban nem vagyok teljesen biztos, de az ismerosi korben kezd kikopni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#105041) Raymond válasza proci985 (#105040) üzenetére


Raymond
félisten

Mas volt akkor a folyamat, ott az ETH ket honap alatt esett a csucsrol 63%-ot es a rakovetkezo ket hetben meg 10%-ot. Most 11 nap alatt esett 60%-ot es nemigen nez ki ugy hogy megallt volna a dolog. Szerintem hamarabb lesz itt kartya a boltokban es a hasznaltpiacon is mint 6-7 honap mulva.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#105042) snecy20 válasza Raymond (#105041) üzenetére


snecy20
veterán

Lehet megdől majd a globális chiphiány elmélete is? ;]
~2 hónap, aztán lehet hogy lesz itt minden újra. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105043) snecy20


snecy20
veterán

70k árfolyamot vizionál? Az kömény lenne. :Y
Gamer szempontból meg maga a tragédia.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105044) keIdor válasza snecy20 (#105043) üzenetére


keIdor
titán

Én is olvastam, csak ilyet ugye én is meg te is írhatunk bármikor. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#105045) proci985 válasza snecy20 (#105043) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

it is on the internet so it must be true.

:hozza a kavejat:

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#105046) snecy20


snecy20
veterán

Na ja, mókás azért hogy nyilván egy hatalmas felpattannást várnának az érintettek. Aztán közben meg minden ~3. napra kapnak egy gyomrost a kriptók.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#105047) Raymond válasza snecy20 (#105043) üzenetére


Raymond
félisten

Az a "big dip" az 19.-en volt aztan visszakuszott valamit de azota estett meg vagy 3x-4x :)

Egyebkent itt az eredeti [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#105048) Erdei88 válasza Raymond (#105047) üzenetére


Erdei88
veterán

Azóta törölték
4chanre azért ritkán merészkednék

(#105049) Raymond válasza Erdei88 (#105048) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, most nezem. Nalam meg ott a tab nyitva :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#105050) Erdei88 válasza Raymond (#105049) üzenetére


Erdei88
veterán

Az a kezdőlapod? :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.