Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48390) jjmarton válasza Dave567 (#47844) üzenetére


jjmarton
csendes tag

Szia!

Valószínüleg túl vagy a problémán, de most szembesültem hasonló G.Skill-es RAM problémával. 2 db 8GB-os G.Skill RAM-mal tökéletesen megy a gép, 4x8 GB RAM-mal még a BIOS-ig se jut (összesen 32 GB) . 1-et kiveszek, így 3 RAM-mal működik (24 GB). Másik konfigba betettem a 4 azonos G.Skill RAM-ot a hibajelenség ugyanaz, nem indult a másik gép se 33 GB RAM-mal.
Minden G.Skill-es RAM jó, minden slot jó, de egyszerre nem ment (egyenként, vagy párban teszteltem). A BIOS-ba alacsonyabbra állítottam a MEM órajelet és utána pakoltam bele a memoriákat, szintén nem indult.
Csak akkor vát működőképessé, ha a 3x8 G.Skill RAM mellé 4-nek egy más gyártó RAM-ját tettem bele.
3 konfignál, Ryzen 5 1400, Ryzen 7 2700 és Ryzen 5 2600x proceszorokkal és Asus valamint ASROCK alaplapokkal probáltam. Mindegyiknél ugyanaz a hibajelenség volt 32 GB RAM-nál.

Üdvözlettel: MartonJJ

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.