Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48320) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 3-4hónapja lecseréltem a processzoromat egy 5900x-re. Azóta folyton mondhatni napi rendszerességgel van 1db könnyű terhelés alatti kékhalálom / fagyásom / újraindulásom, nem csak windows 10-ben (bár ott gyakoribb kb. naponta), de Ubuntu alatt is pár naponta 1-1 fagyás előfordul.

Konfig:
Asus Rog Strix B350-F Gaming - legfrissebb BIOS-al
Kingston HyperX 2x8GB 3200mhz (jelenleg xmp 1-es profillal 3ghz, 3.2 sokkal instabilabb).
PowerColor 6800xt Red Devil
Gigabyte GX 750w 80plus bronze

Amiket próbáltam:
Windows újratelepítése - ettől valamivel stabilabb lett, előtte naponta többször is előfordultak újraindulások.
Memóriák gyári 1.35 feszültség helyett 1.36-ra húzása, ettől pár napra meg is szűnt a probléma.
Mivel a gépet átköltöztettem közben másik házba, így az összes tápkábel újra feldugásra került.

Több fórumon is olvasva hasonló hibákat sajnos arra következtetek ,hogy tényleg CPU hiba fog állni a probléma mögött, rengeteg hasonló esetet a garanciáztatás oldott meg, annyit tervezek még megpróbálni ,hogy újra behelyezem a cpu-t, nem-e esetleg nincs jól lehúzva vagy görbülve van valamelyik lába.
Ezelőtt egy Ryzen 1700-as volt a gépben, azzal betonstabilan ment évekig egy kis OC-val megtűzve.

Szeretném a garanciáztatást elkerülni, hátha csak 1 beállításon múlik az egész.
Ha valakinek van valami tippje, ötlete azt előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.