Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) Gallmix válasza VaZso (#57450) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Installed peak PV power [kWp]*

Ennél mi egy reális szám a pályázatot nézve? Az 1 az jól sejtem? :) Az 5 meg már lehet sok?
Az alatta található 14 az a panelok száma?

#57449
sikeres a pályázat? (lemaradt a kérdőjel)

[ Szerkesztve ]

(#57452) VaZso válasza Gallmix (#57451) üzenetére


VaZso
senior tag

Ennél mi egy reális szám a pályázatot nézve?

Ha jól tudom, 5 kWp +20% engedélyezett, vagyis max 6kWp, ahogy a panelekkel kijön.
pl. 15x400Wp panel vagy 14*425Wp panel (szerintem)
Ezt kérdezi abban a mezőben.

Alatta a rendszer-veszteséget kérdezi, mivel számoljon.
Én nem bántottam.
(Minden, ami teljesítményvesztést okoz, ide tartozik... inverterveszteség, kosz a panelen /havat is beleértve/, vezetékveszteség, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#57453) Ka999 válasza asdf_ (#57447) üzenetére


Ka999
tag

Igen, benne van.

(#57454) tothbe válasza Gallmix (#57449) üzenetére


tothbe
addikt

Ez szép és jó, hogy itt le van írva, de jogilag magában a vállalkozási szerződésben kell ennek benne lennie, hogy az csakis a a pályázó részére kiállított támogatói okirat hatálybalépésével válik hatályossá. Vagy legalább egy hivatkozásnak a rendeletre vagy jogszabályra, ami szerint ez így kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#57455) papaya


papaya
senior tag

Deye sun-5k hibrid inverterű rendszerre kaptam árajánlatot a pályázathoz. Ezzel is szereltetném. Kérdés, hogy az Eon HMKE bejelentő erre vonatkozó részénél mit kell beírnom, tudna valaki segíteni? :

[ Szerkesztve ]

(#57456) senki68 válasza papaya (#57455) üzenetére


senki68
senior tag

Csak 3 fázisú lehet.

De neked kell ezt megcsinálni? Ha nyersz a pályázaton majd megcsinálja a kivitelező. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57457) papaya válasza senki68 (#57456) üzenetére


papaya
senior tag

Az rendben hogy 3 fázis, azt az összevont kva értéket lenne jó tudni, mennyi.

Nem hatalmaztam meg a kivitelezőt mert sajna a legtöbbje fogalmatlan, pályázatíróra várnak, és sok olyan pályázó miatt akik meghatalmazták őket lassúak, én magam jóval produktívabb vagyok, és itt most nagyon számít a sorrend :B . Másrészt, nincs meg ki csinálja még csak árajánlatok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#57458) tothbe válasza papaya (#57457) üzenetére


tothbe
addikt

de a HMKE bejelentő nem csak utána kell, ha már nyertél?

By(e) Tothbe

(#57459) asdf_ válasza tothbe (#57458) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, azt hiszem a támogatási igénnyel együtt be kell adni annak igazolását is, hogy beadta az ember a HMKE igényt. Amúgy 2-2-2-6 szerintem a kitöltendő.

(#57460) Lasersailing válasza papaya (#57455) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én nem vagyok szaki, de szerintem kva/3-at kell beírni mindhárom fázishoz, úgy jön ki a névleges 5k az inverterre összesen.

Legalábbis másfél éve így csináltam (és elfogadták)

(#57461) Gallmix válasza tothbe (#57454) üzenetére


Gallmix
aktív tag

itt olvastam

Ezért kérdeztem rá, mert ez a kérdés foglalkoztatott.

A gyakran ismételt kérdésekben meg ilyent találtam:

Mi minősül a projekt megkezdésének? Az előregisztráció benyújtását megelőzően keletkezett és kifizetett számla elszámolható?

Az előregisztrációs kérelem jóváhagyása előtt megkezdett beruházás nem támogatható. A Felhívás 9.3. pontja értelmében a pályázó a beruházást az előregisztrációs kérelem jóváhagyását követően saját felelősségére megkezdheti, vállalva annak kockázatát, hogy negatív döntés esetén újabb támogatási kérelem az adott tárgyban nem nyújtható be, tekintettel arra, hogy megkezdett beruházás nem támogatható. Javasoljuk, hogy a beruházást csak a támogatói okirat kézhezvételét követően kezdjék meg.

(#57462) asdf_ válasza Gallmix (#57461) üzenetére


asdf_
veterán

De utána volt valami közlemény, hogy a szeptember 7-e utáni HMKE igényt elfogadják, lévén nem oszt nem szoroz.

(#57463) asdf_ válasza asdf_ (#57459) üzenetére


asdf_
veterán

Amúgy 2-2-2-6 szerintem a kitöltendő.

Fenéket, a napelem a 6 kW nem az inverter :W
1,66-1,66-1,66-5 természetesen, bocsánat.

(#57464) papaya válasza asdf_ (#57463) üzenetére


papaya
senior tag

Köszi :R :R

Akkor így, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#57465) jdeutsch válasza togvau (#57446) üzenetére


jdeutsch
tag

PÜ ment! Nézd meg!

(#57466) asdf_ válasza papaya (#57464) üzenetére


asdf_
veterán

Legyen inkább 1,67, mert kerekíteni kellett volna. Harmadikra csak összejön ;]

(#57467) Gallmix válasza asdf_ (#57462) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Milyen igény? mit befolyásol? (egyébként itt kérdeztem rá vagy terveztem). DE közben megtaláltam azt a leírást... De még hivatalosan is meg fogom kérdezni...

(#57468) papaya válasza Gallmix (#57467) üzenetére


papaya
senior tag

A sorrendiség ott fog számítani, hogy az előregszitrációt sikeresen elfogadottak közül ki fog először benyújtani a keret erejéig pályázatot amihez kell:

- köztartozásmentességi igazolás a navtól (30 napnál nem régebbi) pályázó részéről
- szolgáltató általt visszaigazolt HMKE igénybejelentő pályázó részéről
- aláírt vállalkozói szerződés ,kivitelező + pályázó részéről

[ Szerkesztve ]

(#57469) senki68 válasza papaya (#57457) üzenetére


senki68
senior tag

Ezt értem, de nem fogod tudni kikerülni a kamarai regisztrációval rendelkező villamosmérnököt, most vagy kifizeted a kivitelezőnek az egész engedélyezési folyamatot, vagy te keresel ilyet. Nem lesz egyszerű.
Vagy megkeresed Hatvani Tibort :)

(#57470) asdf_ válasza senki68 (#57469) üzenetére


asdf_
veterán

Az rendben, de a pályázat benyújtásakor már igazolnia kell, hogy a HMKE igénye be van nyújtva. Ha ő maga most benyújtja, akkor az be van nyújtva. Ha a kivitelező ül rajta szezrődéskötés után, akkor meg esetleg pont emiatt késik el és marad le a lóvéról. Ezt akarja elkerülni. A nullás igazolást sem most fogja kérni, hanem vélhetően már megvan neki. Azaz elébe megy az eseményeknek, amivel akár beelőz másokat. Már 17 ezer előregisztráció ment be, azaz kb. pénzügyi keretnyi (a 15 ezer db. maxi összeg esetén él csak).

[ Szerkesztve ]

(#57471) papaya válasza asdf_ (#57470) üzenetére


papaya
senior tag

Pontosan :K

Amúgy most állapodtam meg egy kivitelezővel, akivel előszerződök és a többit viszik tovább, de már ő is kéri a villanyóra azonosítót, meg a nav igazolást.. Deye 5kw hibrid 9,6kw akksi + 14x 410w napelemmel kulcsrakészen 1,4M br önerővel lett a vége.

(#57472) sharp4 válasza papaya (#57471) üzenetére


sharp4
őstag

Green-Home?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#57473) Gallmix válasza VaZso (#57452) üzenetére


Gallmix
aktív tag

5kwp-re, többit nem változtatva, csak a helyet bejelölve megközelítőleg a térképen ezt adta ki. Ami nem tűnik rossznak. Bár, nyilván a világban nem lehet 1:1 felhasználni. Bár aksival még az is lehet. Kivéve a nyarat amikor többet termelhet. Meg kell majd néznem a számla kivonatokat...

(#57474) Gallmix válasza papaya (#57468) üzenetére


Gallmix
aktív tag

- köztartozásmentességi igazolás a navtól (30 napnál nem régebbi) pályázó részéről
Ennek milyen vonzata van? Már most is ki lehet váltani? Helyi fiókban kérhető?

- szolgáltató általt visszaigazolt HMKE igénybejelentő pályázó részéről
Ennek mi a menete? mennyi időt vesz igénybe? A szolgáltató nálunk az Eon.

- aláírt vállalkozói szerződés ,kivitelező + pályázó részéről
Előtte lehet egyeztetni? pl hogy ez benne legyen, meg technikai dolgok?

Vagy nem célszerű variálni, mert az idő. Egyébként ezt a tervező, felméri helyszínen nem? Az lenne az életszerű. Különben honnan tudná...

Már 17 ezer előregisztráció ment be, azaz kb. pénzügyi keretnyi (a 15 ezer db. maxi összeg esetén él csak).
Igény az van rá, nem csak "volna"...

[ Szerkesztve ]

(#57475) asdf_ válasza Gallmix (#57474) üzenetére


asdf_
veterán

Ennek milyen vonzata van? Már most is ki lehet váltani? Helyi fiókban kérhető?

Ha köztartozáso van, nem indulhatsz a pályázaton. Ezt nem már most ki lehet váltani, hanem már be kellett volna nyújtanod, hogy ne kelljen várni rá. Azt hiszem itt lehet kérni online.

Ennek mi a menete? mennyi időt vesz igénybe? A szolgáltató nálunk az Eon.
HMKE igényt benyújtja az ember, vagy kap egy autoreply-t rá valami számmal, azt kell mellékelni. Ha ilyet nem ad, akkor a beadást igazolni (elküldött email másolata pdf-ben pl.).

Vagy nem célszerű variálni, mert az idő. Egyébként ezt a tervező, felméri helyszínen nem? Az lenne az életszerű. Különben honnan tudná...
Nincs idő és kapacitás felmérésre. Jó esetben kérnek egy fényképet. Kapott infókból dolgoznak (cserepeslemez, sima cserép, Gerard tető). Ezeknek megvan a kb. egységára. És mivel látatlanban kell dolgozni, mindben lesz tartalék is.

(#57476) Ka999 válasza Ka999 (#57434) üzenetére


Ka999
tag

Továbbra is érdekelnek a vélemények, esetleg tapasztalok a Solax márkával. :R

(#57477) 313313 válasza Ka999 (#57476) üzenetére


313313
addikt

Szerintem kérj be ajánlatokat. Itt a fórumon is volt már Deye Sofar 5kW inverter 10kW akkupakk 1,5-1,7 áron.

Solax inverter kb fele akkora, mint egy Deye, Frónius... Sofart még nem sokat láttam. Solax és Solplanet inverterrel szerelt HMKE nekem akkor se kellene, ha ingyen adnák...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#57478) myckie2 válasza asdf_ (#57475) üzenetére


myckie2
őstag

Nincs idő és kapacitás felmérésre. Jó esetben kérnek egy fényképet. Kapott infókból dolgoznak (cserepeslemez, sima cserép, Gerard tető). Ezeknek megvan a kb. egységára. És mivel látatlanban kell dolgozni, mindben lesz tartalék is.

Egy-két kivétellel az általam megkérdezett kivetelezők közül mindegyik helyszíni felmérést csinál és csak utána ad ajánlatot.

(#57479) asdf_ válasza myckie2 (#57478) üzenetére


asdf_
veterán

Ez szimlán lehetetlen, amennyiben betartják a páylázati felületen tett vállalásaikat.
Pár darab ízelítőül:

A Kivitelező vállalja, hogy a megadott napon belül garantáltan válaszol a pályázói megkeresésekre 2 nap
A Kivitelező vállalja, hogy a Program keretében összesen ennyi ajánlatot ad 1000 db

A Kivitelező vállalja, hogy a megadott napon belül garantáltan válaszol a pályázói megkeresésekre 3 nap
A Kivitelező vállalja, hogy a Program keretében összesen ennyi ajánlatot ad 1500 db

A Kivitelező vállalja, hogy a megadott napon belül garantáltan válaszol a pályázói megkeresésekre 3 nap
A Kivitelező vállalja, hogy a Program keretében összesen ennyi ajánlatot ad 3000 db

A Kivitelező vállalja, hogy a megadott napon belül garantáltan válaszol a pályázói megkeresésekre 3 nap
A Kivitelező vállalja, hogy a Program keretében összesen ennyi ajánlatot ad 6500 db

A Kivitelező vállalja, hogy a megadott napon belül garantáltan válaszol a pályázói megkeresésekre 2 nap
A Kivitelező vállalja, hogy a Program keretében összesen ennyi ajánlatot ad 30000 db

Fentiek pest megye. Tegyük fel, hogy 25e előregisztrációnál rátenyerelnek a piros gombra. 14 nap az elbírálás ideje, azaz napi 1785 darab elbírált előregisztrációt fog kitolni magából a rendszer (amennyiben egyenletes az eloszlása). Valami 300 körüli kivitelező regisztrált, ha ezek között egyenletesen oszlana el a meló (nagyon nem így fog), mindegyikre jutna napi 6 darab felmérés. Kb. kizárt.

(#57480) gorbep válasza asdf_ (#57479) üzenetére


gorbep
senior tag

És a 300 kivitelező meg fog hitelezni több mint 20 000 rendszert??? Ne már... Úgy hogy a legtöbb előre menekül, Hiradóban azt sírták, hogy meg se tudják kezdeni a kivitelezéseket, amíg a 100% pályázatba fektetett pénzeiket nem kapják meg...

Úgy, hogy rengeteg 100% pályázótól már beszedték az önrészt és meg sem kezdték a kivitelezésüket... ebből akkora bukta lesz, amekkorát még nem láttunk... :U

Nem tudom ki mer így rájuk 33% önrészt bízni.... nem irigylem a pályázókat... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#57481) Borisz76 válasza asdf_ (#57479) üzenetére


Borisz76
veterán

Magyarul az ügyfélnek " vakon " adnak árajánlatot.

Még egy parabola antenna felrakásához és kábelezéséhez is kimentek régen mert el kellett dönteni, hogy hová lehet feltenni a tükröt....és, hogy a kábel nyomvonala merre is legyen.

Ehhez képest egy napelemes rendszer komolyabb felmérést igényelne mert több mindentől függ a rendes , jó működés.

Ezt így vakon.....hát kivitelező legyen a talpán aki ezt így bevállalja.

A kedves ügyfél pedig nem köteles érteni hozzá, hogy 3 fázis jó ha van , nem árt ha a tető délre néz és árnyékmentes , az is jó ha a villanyóra a közelben van , az inverter elhelyezése is lehet vita tárgya, hogy kint vagy bent...mert aktív és ventis és zavar a hangja....

Szóval nem 2 perc felmérni és a részleteket átbeszélni , hogy mindenki elégedetten köszönjön el a másiktól !

Nálam is kb 3 órát volt kint az aki felmérte a helyzetet.
Pedig én előre elképzeltem....terveztem......előkészültem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57482) myckie2 válasza asdf_ (#57479) üzenetére


myckie2
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy azok elméleti maximum vállalások és némelyik elég komolytalan. Volt a listában 2021-es alapítású cég 1 fővel, nettó 0 2022-es árbevétellel és 15.000 kivitelezés vállalással.

Az árajánlatadást az általuk garantált időben kell megtenniük, viszont, hogy a szerződést mikor állítja ki a kivitelező, arra nincs határidő megadva, így előtte felmérheti az adott ingatlant, hogy egyáltalán vállalható-e a kivitelezés és nekik megéri-e. Valószínűleg azok a cégek fogják a pályázatok nagy részét elvinni, akik nem játszanak biztonsági játékot és bőven elég a kép is.

[ Szerkesztve ]

(#57483) Pikkolo^^ válasza gorbep (#57480) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem nehéz, olyat kell választani amelyiknek készrejelentéskor kell fizetni.

(#57484) gorbep válasza Pikkolo^^ (#57483) üzenetére


gorbep
senior tag

HA... lesz ilyen... és akkor csak a pénzt nem bukod, de a pályázatot és a HMKE-t igen... :(((

(Akinek a kivitelezője elhasal... mindenki emlékszik még a Pentele Solar történetre...)

Szóval mindenki nagyon olvassa el, mi lesz a szerződésében, milyen határidők, garanciák, kötbérek...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#57485) asdf_ válasza gorbep (#57480) üzenetére


asdf_
veterán

Alapvetően szerintem itt próbajáték lesz. Itt nem az eszméletlen inkompetens ÉMI a lebonyolító, hanem az NFFÜ. Megcsinálnak pilotba 3-4-et, elszámolást beadják, aztán ha kifizették, mennek tovább, addig nem. Szerintem simán benne van, hogy ha nem olyan eszméletlen lúzer banda kezeli ezt az egészet, mint a 100%-ost (és nem mellesleg érezhetően kisebb bürokrácia mellett) akkor menni fog ez. Sőt, simán benne van, hogy előbb lesznek meg, meg előbb lesznek kfizetve NPP-s projektek mind 100%-osak. A másik verzió, hogy megégnek itt is, és akkor totálisan leállnak, és akkor se egyikben se másikban nem kiviteleznek.

(#57486) senki68 válasza asdf_ (#57479) üzenetére


senki68
senior tag

Annyira benne vagy ebben a témában, pályáztál?
Vagy kivitelezőnek jelentkeztél?

(#57487) Ka999 válasza 313313 (#57477) üzenetére


Ka999
tag

Miért nem kellene a Solax? Mi a baj vele?
Deye-re is kaptam ajánlatot, de ott az akku Kamara, arról pedig szinte semmit nem találtam

(#57488) Ka999 válasza Ka999 (#57487) üzenetére


Ka999
tag

Akarom mondani Kamada (telefonon írta át)

(#57489) Gallmix válasza asdf_ (#57475) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A papír kiállításnak :) Nincs tartozás. Online vagy személyesen gyorsabb? Van átfutási idő?
Köszönöm megnézem. Sajnos kicsit meg vagyok csúszva :( Korábban olvasgattam a témát, de mostanában nem volt időm rá.

Ennek mi a menete? mennyi időt vesz igénybe? A szolgáltató nálunk az Eon.
HMKE igényt benyújtja az ember, vagy kap egy autoreply-t rá valami számmal, azt kell mellékelni. Ha ilyet nem ad, akkor a beadást igazolni (elküldött email másolata pdf-ben pl.).

Ennek mennyi az átfutása? Ha jól értem nincs díja, és csak egy értesítést vagy hasonlót kapok. Adatbázisba elvileg bővíthető ezen a területen, nincs korlátozás.

Nincs idő és kapacitás felmérésre.
Akkor megint csak az lett volna jó, ha előre lehetett volna egyeztetni, kihívni őket és elmondják, mit tanácsolnak, pályázat előtt... :DDD
Elvileg nem mind1 a tájolás, meg sok egyéni dolog lehet. Nálunk pl két óra is van, két mérési pont. A több fogyasztóhoz lett adva a pályázat. Viszont 3 Amper az meg van. De így akkor "buktatok" nem derülnek ki - ha van. : (

(#57490) asdf_ válasza senki68 (#57486) üzenetére


asdf_
veterán

Egyik se, csak előttem az internet és elolvasom mi a történés. Pályázni nem is akarnék, nekem még van egy szaldós 1F MGT-m, a cuccok megvéve emberi áron, már "csak" a paneleket kéne felpattintani a tetőre meg a lakáselosztót beköltöztetni a házba az óra mellől, csak közben tél lett, így téli álomba merült a projekt.

(#57491) Pikkolo^^ válasza gorbep (#57484) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Több is van amelyik 80%-nál kéri a pénz, ha fent van kifizetem az önrészt, addig nem. Ha bukik a cég akkor van egy rendszerem fent a tetőn amit már leszerelni senki sem fog. Egyébként ahogyan asdf_ is írta ütemezve jól ki lehet belőle jönni.

A többször emlegetett Gree Home pont amelyik utólag kéri az önerőt, de én nem velük megyek.

(#57492) asdf_ válasza asdf_ (#57479) üzenetére


asdf_
veterán

Korrigálom magamat, meg kéne lesni mit ír a szabályzat. Mert ugye:

- A Kivitelező vállalja, hogy a megadott napon belül garantáltan válaszol a pályázói megkeresésekre 2 nap
- Kedves pályázó! Köszönettel vettük érdeklődését. Első szabad kollégánk a lehető leghamarabb felveszi önnel a kapcsolatot, addig kérjük türelmét.

Mert végülis ha azt nézem -legalábbis ez alapján- azt vállalták, hogy válaszolnak, nem pedig azt, hogy egy valid árajánlatot küldenek :D

(#57493) Gallmix válasza myckie2 (#57478) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nagy cégeket kérdeztél vagy egyéni kis cégeket, környékről?
utóbbinál kérdeztem 1 éve kb azt mondta ismerős, összes úgy le van terhelve, hogy évekre előre. Ezért nem is gondolkodom bennük.

Egyébként ez lenne a reális, mert különben, olyan dolgok jöhetnek elő, ami mindenki dolgát nehezíti. + nem lehet optimális rendszert építeni. Lehet az lesz a befutó, ahol ismerős is van :DDD

#57479 asdf_
Az nem lehet, hogy előre megnézik? És utólag írják be?

"Úgy, hogy rengeteg 100% pályázótól már beszedték az önrészt és meg sem kezdték a kivitelezésüket... ebből akkora bukta lesz, amekkorát még nem láttunk... :U"
Ez sem hiányzik. :(

Nem tudom, hogy mennyire jó ötlet néha belevágni ebbe... de egyelőre csak elő regisztrációnál tartunk... sok kérdés van még hátra...
Viszont olvastam olyan opciókat, hogy a bank/állam előre meghitelezi vagy vállalkozó ilyen opció is van. Viszont akkor sem lenne jó kicsúszni semmiből. És ezek kockázatainak is utána kell nézni...

Nem lehet, hogy meghosszabbítják a határidőt, ha vállalhatatlan?

az is jó ha a villanyóra a közelben van , az inverter elhelyezése is lehet vita tárgya, hogy kint vagy bent...mert aktív és ventis és zavar a hangja....
Nálunk kint, de fedett részen van a villanyóra, ott elfér az inverter is :D

[ Szerkesztve ]

(#57494) myckie2 válasza Gallmix (#57493) üzenetére


myckie2
őstag

Többnyire milliárdos árbevétellel rendelkező nagy cégeket. Amikor rákérdeztem az egyiknél, hogy előregisztráció előtt nem-e akarják elkezdeni a felmérést, mert utána, ha sok jelentkező van, akkor esélytelen megszerezni a támogatást (főleg azoknál a cégeknél akik az ország másik végében is vállaltak kivitelezést). Erre a válasz az volt, hogy nem érnek rá előtte kimenni, utána szépen egyesével kimennek az összes jelentkezőhöz. Vagy ennyire alacsony az érdeklődők száma, vagy nem érdekli a nagy cégeket ez az aprópénz.

[ Szerkesztve ]

(#57495) Gallmix válasza Pikkolo^^ (#57491) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Ezt hol lehet megnézni ki mikor hol kéri ezeket?

egy videó a témában tegnap dopbta be a yt Indul a roham: elstartolt a Napenergia Plusz Program | Trend FM

(#57496) Gallmix válasza myckie2 (#57494) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Akkor a kis cégek jelezték, hogy megnézik?
vagy a nagyok is, csak ha már "fix"?

(#57497) totron


totron
addikt

A "családoknak" egy eufémizmus vagy egyedülállók tényleg nem játszanak ebben a legújabb körben sem?

(#57498) asdf_ válasza totron (#57497) üzenetére


asdf_
veterán

Most kivételesen nincs ilyen kitétel. Cég/vállalkozás nem lehet bejegyezve a telepítés helyére, ennyi az összes. Egyedülállóknak csak szimplán értelmetlen, mert nincs akkora fogyasztásuk, ami a 1,5-2-2,5 milliós önrész megtérülését látható közelségbe hozhatná

(#57499) totron válasza asdf_ (#57498) üzenetére


totron
addikt

Jó csak olajradiátorral vagyok kénytelen fűteni, gondoltam valamilyen mértékű könnyítésre. Elég megterhelő ez így. De akkor így, most sem jön jobbulás.

(#57500) asdf_ válasza totron (#57499) üzenetére


asdf_
veterán

Fűtésre alkalmatlan a napelem szaldó nélkül. Télen napi egy óra olajradiátort fedezne kb. a pályázatos méret termelése. Neked egy fűtős klíma kell az olajradiátor helyett, nem napelem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.